Co będzie odpowiednie? pielęgnacja cery trądzikowej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-15, 09:39   #1
olcia1987
Rozeznanie
 
Avatar olcia1987
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 550

Co będzie odpowiednie? pielęgnacja cery trądzikowej


Zalozylam ten watek gdyz niemoge poradzic sobie z pielegnacja cery Wiem,ze najlepiej bedze wybrac sie do dermatologa lub nawet kilku albo do kosmetyczki ale chcilabym zaczerpac rowniez informacji od Was.Wiec zaczynam; Lecze sie u dermatologa juz rok,czesniej przepisywano mi tylko jakies masci na tradzik i to wszystko.Moj obecny lekarz przepisal mi tetracykline i plyn i papke robiona w aptece.Tradzik rzeczywiscie zniknal po antybiotyku,a leki robione w aptece stosuje do tej pory.Tylko problem polega na tym,ze one strasznie wysluszaja skore,probowalam wielu kremow,jednak nic niepomaga.Skora peka,luszczy sie .W koncu zakupilam kremy z Iwostanu,jeden nawilzajacy o przedluzonym dzialaniu,drugi na noc z witaminami troche tlustawy.Wszystko bylo dobrze przez kilka pierwszych tyg.a teraz robia mi sie takie malutnie czerwone kropeczki jakby zapchane pory Niemam juz silyNadodatek mam cere wrazliwa,i bardzo plytko unaczynkowiona,z czerwonymi policzkami Zbyt duze oczyszczanie teraz nejest dobre.Prosze o pomoc,jaka ta cere w koncu jest:tlusta,sucha;(Czeko powinnam, unikac i jak ja pielegnowac
olcia1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-15, 12:56   #2
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Dot.: Co bedzie odpowiednie;/

Jeśli stosujesz oreparaty anty-trądzikowe, które wysuszają skórę, przez co staję się ona bardziej wrazliwa to polecam filtry. Szczegóły w wątku "do filtromaniaczek".

To oczywiście tylko propozycja, nie zamierzam Cię do niczego zmuszać. Ja np. stosuje LA Roche Posay Dermo Pediatrics 60, który w ogóle mnie nie zapycha. Poza tym ma bardzo fajną lejąca konsystencję. W nocy zaś wysuszam się Diacnealem
Pozdrawiam serdecznie. Alchemiczka
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 13:17   #3
olcia1987
Rozeznanie
 
Avatar olcia1987
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 550
Dot.: Co bedzie odpowiednie;/

Hmm...powiem szczerze ze filtrow niestosuje;/Tylko w lato ale to jesli mam zamiar sie opala;/Zwracam uwage czy kremy na dzien maja filtry ale przewaznie to tylko 15;/Chodzi o to ze ja juz niemoge poradzic sobie z pielegnacja,jak nawilazam i natluszczam delikatnie to zaraz krostki jak oczyszczam to skora strasznie wysluszona,zaczerwieniona ..;(
olcia1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 14:19   #4
miiee
Rozeznanie
 
Avatar miiee
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 608
Dot.: Co bedzie odpowiednie;/

Jak mocno nawilżyć to najpiej kup sobie w aptece alantan plus - krem, albo panthenol w żelu( ja wolę alantan). Na pewno złagodzą i nawilżą skórę. Ja to stosowałam przy TCA jak mi skóra pękała i schodziła płatami. Bardzo dobrze nawilża, nie zatyla porów no i łagodzi wszelkie podrażnienia.
miiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 15:01   #5
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Dot.: Co bedzie odpowiednie;/

Cytat:
Napisane przez olcia1987
Hmm...powiem szczerze ze filtrow niestosuje;/Tylko w lato ale to jesli mam zamiar sie opala;/Zwracam uwage czy kremy na dzien maja filtry ale przewaznie to tylko 15;/Chodzi o to ze ja juz niemoge poradzic sobie z pielegnacja,jak nawilazam i natluszczam delikatnie to zaraz krostki jak oczyszczam to skora strasznie wysluszona,zaczerwieniona ..;(
Ok, rozumiem, wszak nie każdy lubi filtry. Możesz też spróbować preparat Physiogel firmy Stiefel (nie ma on nic wspólnego z filtrami). Dostępny w aptece bez recepty, cena ok. 36-40 zł, pojemność 75 ml. Ma bardzo dobry prosty skład, super nawilża, nie zatyka porów.
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 15:11   #6
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Co bedzie odpowiednie;/

Olu dermatolodzy nie wiedzieć czemu w dalszym ciągu stawiają na specyfiki antytrądzikowe o działaniu wysuszającym. To bez sensu bo oczywiście pomagają one na trądzik, ale raczej na krótką metę. Skóra nadmiernie wysuszana zaczyna szaleć i bronić się rękami i nogami - jak u ciebie, staje się problematyczna.
Zamiast robionych wysuszających specyfików od dermatologa należałoby się skupić na dobrej pielęgnacji i poznaniu swojej skóry. Piszesz, że kremy cię zatykają - być może. Jednak nawilżanie to jednyne co może utrzymać skórę w dobrej kondycji. Papki i płyny robione w aptece można zastąpić dobrze dobranym preparatem z kwasami - tu odsyłam cię do wątku kwasy, kwaski i kwaseczki.
Druga sprawa to kremy - trudno wybrać coś odpowiedniego dla siebie przy takiej ilości preparatów na rynku. Stawiałabym na pielęgnację apteczną, przemyśl sobie filtry, poczytaj filtromaniaczy wątek - naprawdę warto.
To najlepiej nawilżające i chroniące preparaty spośród wszystkich kremów.

Pozatym jeszcze jedno - jeśli masz problemy z trądzikiem to warto zrobić sobie badanie poziomu hormonów zamiast wcinać antybiotyki. Widzę, że jesteś mamą. Mnie też po porodzie nasiliły się kłopoty z cerą. Trafiłam do dermatologa, oczywiście antybiotyk - tyle, że po skończeniu partii problemy znów wróciły.
Okazało się, że mam podwyższony poziom androgenów i z tego powodu kłopoty z cerą - gin przepisał mi hormony i jest o niebo lepiej.
Także trądzik warto skonsultować również z ginem, nie tylko z dermatologiem.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-17, 10:45   #7
olcia1987
Rozeznanie
 
Avatar olcia1987
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 550
Dot.: Co bedzie odpowiednie;/

Przedewszystkim bardzo dziekuje za odpowiedziHmm...chyba macie racje co do stosowanych papek;/Stan cery sie poprawil jesli chodzi o tradzik ale kosztem tego ze moja skora jest sucha,luszczaca,i bardzo wrazliwa,na dodatek jakos niemoge zrozumiec ze lekarz przepisuje mi leki na bazie alkohulo jesli moje policzki sa czerwone bo mam rozszerzone naczynka;/ Poczytam o filtrach i moze wybiore sie do innego lekarza zeby cos doradzil.Ale zaczynam sie obawiac ze cos kosztem czegos,jesli niechce tradziku to mam luszczaca skore itd;(

P.S. mamusia jeszcze niejestesm
olcia1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-18, 19:56   #8
olcia1987
Rozeznanie
 
Avatar olcia1987
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 550
Dot.: Co bedzie odpowiednie;/

Dzis bylam u dermatologa,powiedzial ze niepowinnam stosowac kremow o tlustej konstysncji,czyli takich jakich uzywam na noc odzywaczych;/Hmm...tylko ze jedynie ten krem sparwia ze moja buzia sie nieprzesusza i nieluszczy;/Przepisal mi rowniez antybiotyk KLINDACNE T,powiewaz mam duzo czerwonych,jakby zapchanych porow;/Szukalam juz informacji na temat tego leku,ale moze ktos sie orientuje czy mozna koszystac z solarium stosujac ten lek.Co prawda chodze raz na 2 tyg.i to na 5 min nio ale zawsze lepiej sie upewniec.I czy jesli nieuzyje go np.2 dni to bede mogla bez obaw isc.Moze kots orientuje sie co to za lek czy jest silny itd.Bylabym bardzo wdzieczna,sporo onim przeczytalam,ale jest przewaznie urzywany przez osoby ktore maja spore tradzik a u mnie jest on sporadyczny,wiecej mam zaskornikow.przebarwien i czasem takie wlasnie krosty z zapchanych porow;/
olcia1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:08.