Problem z górną prawą szóstką - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Stomatologia

Notka

 
 
Narzędzia
Stary 2010-07-30, 10:51   #1
dorrottii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 42

Problem z górną prawą szóstką


Witam...
Od jakiś 2 miesięcy mam problem z górną prawą szóstką.
Od połowy czerwca zaczęłam leczyć moje zęby, dodam że żaden z nich mnie nie bolał, jeden mi się ukruszył,poszłam do dentysty i tak zaczęłam pokolei wymieniać plomby na nowe.
Tak też było z wspomnianym przeze mnie zębem. Pani dentystka wymieniła mi w nim plombę. Niestety od tego czasu ząb zaczął mnie boleć, nie cały ale w jednym miejscu, szczególnie przy nagryzaniu czegos twardszego zaczynając np. od skórki od chleba. Ja to określałam jako "taka igiełka". Reagował też czasem na zimno (lody) i rzadziej na coś ciepłego.
Przy następnej wizycie, pani stwierdziła że to nadwrażliwość, posmarowała czymś. Jednak dokuczliwy ból przy nagryzaniu nie mijał...
Przy kolejnej wizycie, pani wyciągnęła plombę i założyła lekarstwo
"fleczer?". Miałam go przez parę dni. Po tym czasie dentystka założyła nową plombę. Ząb dalej bolał przy nagryzaniu, choć muszę przyznać że chyba w mniejszym stopniu, ale jednak. Już nawet nie jem, nie gryzę prawą stroną
Dziś pani dentystka polakierowała mi zęba, jestem umówiona na następny lakier...
Ząb jak kłuł, tak kłuje już nie wiem co mam robić, moze i nie sprawia mi to jakiegos wielkiego bólu, da sie go wytrzymać, ale skoro ząb nie bolał "przed" to nie powinien chyba też teraz... Pozostałe zęby, robione tą samą metodą itd, nie bolą, więc co jest z tym.....???
__________________
...Nothing To Lose Everything To Win...
dorrottii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-30, 14:12   #2
pacierp
Rozeznanie
 
Avatar pacierp
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 777
Dot.: Problem z górną prawą szóstką

Cytat:
Napisane przez dorrottii Pokaż wiadomość
Witam...
Od jakiś 2 miesięcy mam problem z górną prawą szóstką.
Od połowy czerwca zaczęłam leczyć moje zęby, dodam że żaden z nich mnie nie bolał, jeden mi się ukruszył,poszłam do dentysty i tak zaczęłam pokolei wymieniać plomby na nowe.
Tak też było z wspomnianym przeze mnie zębem. Pani dentystka wymieniła mi w nim plombę. Niestety od tego czasu ząb zaczął mnie boleć, nie cały ale w jednym miejscu, szczególnie przy nagryzaniu czegos twardszego zaczynając np. od skórki od chleba. Ja to określałam jako "taka igiełka". Reagował też czasem na zimno (lody) i rzadziej na coś ciepłego.
Przy następnej wizycie, pani stwierdziła że to nadwrażliwość, posmarowała czymś. Jednak dokuczliwy ból przy nagryzaniu nie mijał...
Przy kolejnej wizycie, pani wyciągnęła plombę i założyła lekarstwo
"fleczer?". Miałam go przez parę dni. Po tym czasie dentystka założyła nową plombę. Ząb dalej bolał przy nagryzaniu, choć muszę przyznać że chyba w mniejszym stopniu, ale jednak. Już nawet nie jem, nie gryzę prawą stroną
Dziś pani dentystka polakierowała mi zęba, jestem umówiona na następny lakier...
Ząb jak kłuł, tak kłuje już nie wiem co mam robić, moze i nie sprawia mi to jakiegos wielkiego bólu, da sie go wytrzymać, ale skoro ząb nie bolał "przed" to nie powinien chyba też teraz... Pozostałe zęby, robione tą samą metodą itd, nie bolą, więc co jest z tym.....???
ojojoj...wiem co czujesz. Ja z moją górną prawą szóstką walcze już chyba 7 tydzień. Też zaczęło się od bólu przy nagryzaniu. Zrobiłam zdjęcie rtg zęba i okazało się, że mam korzenie zębów w zatoce. Nie wiedziałam, że jest wogóle jakaś zatoka inna od nosowej, a tu proszę bardzo Leczenie jest bardzo skomplikowane i zajmie kilka wizyt u endodonty (leczenie kanałowe) i leczenie chirurgiczne. Od tego chorego (żle wyleczonego ok 15 lat temu) zęba mam polip w zatoce, z którym nikt sobie nie radzi. Nadupca (sory za określenie) mnie to już ponad miesiąc i konsultowałam to z wieloma lekarzami na dolnym śląsku i jest lipa, bo jak stracę tego żeba to będę mieć dziurę w głowie, która można zrekonstruować pobierając kość z czaszki. Podobno jestem trudnym przypadkiem.
Podsumowując to moim zdanem idz na rtg zęba i zasięgnij opinii u innych lekarzy co to może być i dlaczego boli. Nie lekceważ tego

życzę zdrówka
pacierp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-30, 17:28   #3
Stomatolog Blend-A-Med
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 138
Dot.: Problem z górną prawą szóstką

Bolący ząb przy nagryzaniu być może należy wyłączyć ze zgryzu, aby nie pracował w przeciążeniu. Ponadto proponuję wykonać zdjęcie RTG, aby przekonać się czy w okolicy tkanek okołokorzeniowych nie ma zmian patologicznych (choć to mało prawdopodobne). Miazga każdego zęba po opracowaniu i założeniu wypełnienia może dawać niewielkie dolegliwości bólowe. Jeżeli ból zęba jest tzw. zstępujący czyli każdego dnia mniejszy to najdalej do 5ego dnia od leczenia powinien całkowicie ustąpić.
Stomatolog Blend-A-Med jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-02, 16:28   #4
dorrottii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 42
Dot.: Problem z górną prawą szóstką

Dziękuję za odpowiedzi. Ból niestety nie jest zstępujący. Cały czas boli tak samo, przy nagryzaniu, nie cały ząb tylko jego część (mogę dokładnie wskazać i określić gdzie mnie boli). Nauczyłam się już nie jeść wogóle prawą stroną... Bo czasem się nie urażę, czasem tylko trochę, a czasem tak że mnie ciarki przechodzą.
Czy w każdym gabinecie będę mogła zrobić rtg zęba? Czy to jest drogie? Czy trzeba mieć skierowanie do szpitala? Ja nic nie wiem....
__________________
...Nothing To Lose Everything To Win...
dorrottii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-02, 21:18   #5
wera_007
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 43
Dot.: Problem z górną prawą szóstką

Jeśli po opracowaniu ubytku okaże się, że był on głęboki, stomatolog powinien poinformować o "powikłaniach", które mogą wystąpić. Najczęściej jest to nadwrażliwość zstępująca, tak jak napisała nasza Pani Expert, i wtedy dolegliwości po kilku dniach ustępują. Jeśli tak się nie dzieje można podejrzewać stan zapalny miazgi, który prowadzi do jej zainfekowania i konieczności leczenia kanałowego. Nim jednak stomatolog podejmie taką decyzję musi sprawdzić czy nie jest to np. sprawa samego wypełnienia, gdyż sam fakt, że nie jest ono dopasowane w zgryzie przypomina podobne uczucia bólowe, zwykle po korekcji wypełnienia w zgryzie poprawia się. Jeśli natomiast wypełnienie jest wykonane w porządku za niepokojące trzeba uważać ból samoistny, budzący w nocy, kiedy nawet trzeba sięgnąć po tabletkę przeciwbólową.
Jeśli chodzi o zdjęcia to najbardziej popularna jest tzw. panorama, czyli zdjęcia pantomograficzne, które można wykonać praktycznie w każdym rentgenie stomatologicznym, nie trzeba mieć na nią skierowania, a koszt u mnie w mieście mieści się w zakresie 30 - 70 zł, na zdjęcie punktowe potrzebne jest już skierowanie, i kosztuje ok 20-30 zł.
wera_007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-02, 21:28   #6
Stomatolog Blend-A-Med
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 138
Dot.: Problem z górną prawą szóstką

Proszę z tym bolącym zębem jak najszybciej udać się do lekarza dentysty. Jestem przekonana, że w prawie każdym gabinecie dentystycznym można wykonać RTG zęba. Koszt jednego zdjęcia zębowego to wydatek ok. 20 złotych. Aby wykonać RTG zęba prywatnie, nie jest potrzebne skierowanie. Równocześnie nadmieniam, że RTG zęba wykonywane ze skierowaniem od lekarza, w ramach NFZ - jest bezpłatne.
Stomatolog Blend-A-Med jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-05, 15:29   #7
martasdz
Zakorzenienie
 
Avatar martasdz
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 208
Dot.: Problem z górną prawą szóstką

i może czas zmienić dentystkę?

chodzisz do niej już którąś wizytę, mówisz, tak przypuszczam, o nieustępującym bólu, męczysz się już kilkanaście dni, a ona robi masę rzeczy, ale wszystko jest nieskuteczne, nie mówiąc już o tym, że sama powinna skierować Cię na wymienione rtg.
martasdz jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Stomatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:27.