Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW - Strona 113 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które s± na diecie. Rozmawiamy o zdrowym od¿ywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczno¶æ dobowa diet - musz± one mieæ ponad 1000 kcal.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2014-01-19, 20:01   #3361
bluecream
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomo¶ci: 157
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Têczowa Dolinka21
Rzecz w tym, ¿e w domu przed prac± nie mam szans, ¿eby zje¶æ ¶niadanie.
Zatem podbijam pytanie:
P³atki orkiszowe surowe, do tego jogurt naturalny albo serek homo i dodatki typu orzechy, owoce bêdzie ok?

I moje U:
1. trzy kromki razowca z mas³em, wêdlin± drobiow±, pomidorem i ogórkiem po ¿ydowsku,
2. jajecznica z dwóch jaj z oliwkami zielonymi i cebul±,
3. pieczona pier¶ z kurczaka wcze¶niej marynowana w oleju rzepakowym i zio³ach, pó³ woreczka kaszy jêczmiennej gotowanej z marchewk±, porem i pieczarkami, po ugotowaniu polana olejem rzepakowym,
4. mandarynki, sucharki, pó³ czekolady mlecznej,
5. dwie kromki razowca z mas³em, wêdlin±, ogórkiem kiszonym, musztard± i ketchupem
Bardzo proszê o ocenê

I mam jeszcze jedno pytanie. Olej lniany. Sporo z Was go u¿ywa. Rozumiem, ¿e nadaje siê on zarówno do sa³atek, jak i do sma¿enia?
bluecream jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-19, 20:06   #3362
Linn13
Rozeznanie
 
Avatar Linn13
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomo¶ci: 845
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez bluecream Poka¿ wiadomo¶æ
I mam jeszcze jedno pytanie. Olej lniany. Sporo z Was go u¿ywa. Rozumiem, ¿e nadaje siê on zarówno do sa³atek, jak i do sma¿enia?
Olej lniany spo¿ywa siê TYLKO i wy³±cznie na surowo! Nale¿y go trzymaæ w lodówce i w ¿adnym wypadku nie nadaje siê do sma¿enia.
Linn13 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-19, 20:14   #3363
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez dezett Poka¿ wiadomo¶æ
ale ladny jadlospis. dla mnie to pewnie byloby ostre p. z moim metabolizmem.....
Buhahha... Mo¿e czas najwy¿szy zacz±æ tak je¶æ?



Weekendowe U z T¯

Sobota

¦niadanie: Kakaowa owsianka z kasz± mann± i otrêbami orkiszowymi na mleku z: gruszk±, cynamonem, serkiem homo, orzechami arachidowymi, miodem wielokwiatowym
Przek±ska: jab³ko
Do kawy: 40 g ciemnej czekolady z karmelem, sol±, orzechami w³oskimi i pekan
Obiad: Nototenia gotowana na parze; pó³ worczeczka bia³ego ry¿u; broku³y gotowane na parze
Kolacja: 4 kromki i piêtka chleba graham z: szynk± i musztard±, serem gouda z zielonym i czerwonym pesto, serem camembert, serem sma¿onym z kminkiem; pomidor i ogórki kiszone
Degustacje piw: po 150 ml czterech rodzajów piw z angielskiego rzemie¶lniczego browaru Siren



Niedziela


¦niadanie: Kakaowa owsianka z kasz± mann± i otrêbami orkiszowymi na mleku z: gruszk±, cynamonem, serkiem homo, orzechami arachidowymi, miodem wielokwiatowym
Do kawy: 40 g bia³ej czekolady z migda³ami, pistacjami i skórk± pomarañczy
Obiad: Makaron pe³noziarnisty z pszenicy durum z kawa³kami piersi kurczaka sma¿onymi bez t³uszczu, sosem pomidorowym, czerwon± fasol±, pieczarkami, kukurydz±, cebul±, papryk± i chili
Kolacja: 2 mniejsze kromki chleba graham z wêdzon± makrel±, kiszonym ogórkiem, rzodkiewk± i sa³at±; kromka chleba jw. z serem gouda z zielonym pesto, pomidorem i sa³at±
__________________
od 10.7.2005 - T¯
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR IN¯



Poa alpina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-19, 20:26   #3364
dezett
Zadomowienie
 
Avatar dezett
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomo¶ci: 1 405
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

mam wrazenie ze gdybym nie wspomniala o ed to mój jadlospis bylby ok.
__________________
Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Kolejny dzieñ jest nowym rozdzia³em
poza schemat.
dezett jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-19, 20:49   #3365
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez dezett Poka¿ wiadomo¶æ
mam wrazenie ze gdybym nie wspomniala o ed to mój jadlospis bylby ok.
By³by. Niestety choroba wszystko zmienia.
__________________
od 10.7.2005 - T¯
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR IN¯



Poa alpina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-19, 21:19   #3366
Famijana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomo¶ci: 161
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Dziêkujê, ¿e odnios³y¶cie siê do moich jad³ospisów. Wrzuci³am je do kalkulatora i w jednym wysz³o 1500, w drugim 1700. Wiem, ¿e to ma³o jak na U, a co dopiero na P... Jednak nie jest to wspomniane 1300 Ca³y czas siê staram je¶æ wiêcej jednak bardzo ciê¿ko mi to przychodzi. Du¿ym postêpem dla mnie jest nieunikanie t³uszczy. Ju¿ nie panikujê, kiedy mam zje¶æ co¶ sma¿onego.... Chcia³abym przytyæ i rozkrêciæ metabolizm przy okazji... Wstawiam dzisiejszy i czekam na opinie:


I Jaglanka (3 ³y¿ki kaszy jaglanej, 1 ³y¿ka p³atków "Zdrowy b³onnik")na szklance mleka 2% z bananem, ³y¿eczka jagód peruwiañskich i kilka posiekanych nerkowców z cynamonem i imbirem

II Jab³ko

III 2 nale¶niki z m±ki pszennej sma¿one na oleju s³onecznikowym ze szpinakiem i serem feta (favita pó³t³usta)

IV Kiwi, jogurt naturalny Activia 210 g

V 1 nale¶nik z obiadu do tego pomidor z bazyli±


I jeszcze mam pytanie jakie t³uszcze s± najlepsze do sma¿enia?
Mas³o jest zdrowe, czy lepiej zast±piæ je czym¶ innym?
Na jakie produkty szczególnie powinnam zwróciæ uwage chc±c przytyæ "³adnie"- zaznaczê, ¿e gdy ju¿ troche przytyje chcia³abym wróciæ do æwiczeñ i zacz±æ budowaæ mase miê¶niow±?
Co dodaæ?

Edytowane przez Famijana
Czas edycji: 2014-01-19 o 21:33
Famijana jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-19, 22:14   #3367
scandalistka
Zadomowienie
 
Avatar scandalistka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: sercem w Bieszczadach
Wiadomo¶ci: 1 066
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Famijana Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêkujê, ¿e odnios³y¶cie siê do moich jad³ospisów. Wrzuci³am je do kalkulatora i w jednym wysz³o 1500, w drugim 1700. Wiem, ¿e to ma³o jak na U, a co dopiero na P... Jednak nie jest to wspomniane 1300 Ca³y czas siê staram je¶æ wiêcej jednak bardzo ciê¿ko mi to przychodzi. Du¿ym postêpem dla mnie jest nieunikanie t³uszczy. Ju¿ nie panikujê, kiedy mam zje¶æ co¶ sma¿onego.... Chcia³abym przytyæ i rozkrêciæ metabolizm przy okazji... Wstawiam dzisiejszy i czekam na opinie:


I Jaglanka (3 ³y¿ki kaszy jaglanej, 1 ³y¿ka p³atków "Zdrowy b³onnik")na szklance mleka 2% z bananem, ³y¿eczka jagód peruwiañskich i kilka posiekanych nerkowców z cynamonem i imbirem

II Jab³ko

III 2 nale¶niki z m±ki pszennej sma¿one na oleju s³onecznikowym ze szpinakiem i serem feta (favita pó³t³usta)

IV Kiwi, jogurt naturalny Activia 210 g

V 1 nale¶nik z obiadu do tego pomidor z bazyli±


I jeszcze mam pytanie jakie t³uszcze s± najlepsze do sma¿enia?
Mas³o jest zdrowe, czy lepiej zast±piæ je czym¶ innym?
Na jakie produkty szczególnie powinnam zwróciæ uwage chc±c przytyæ "³adnie"- zaznaczê, ¿e gdy ju¿ troche przytyje chcia³abym wróciæ do æwiczeñ i zacz±æ budowaæ mase miê¶niow±?
Co dodaæ?
Ju¿ abstrahuj±c od kaloryczno¶ci - brakuje tutaj jakiego¶ porz±dnego bia³ka, chodzi mi o miêso, jajka, ryby, albo chocia¿ warzywa str±czkowe. Ca³e bia³ko z tego jad³ospisu pochodzi z nabia³u.
Do jab³ka (które w zamierzeniu mia³o byæ pewnie drugim ¶niadaniem, ale ciê¿ko samo jab³ko nazwaæ posi³kiem) dorzuæ co¶ jeszcze, najlepiej zjedz porz±dn± du¿± kanapkê z mas³em, serem, wêdlin±, jajkiem i jakim¶ warzywem.
IV tak samo, zamiast jogurtu z owocem zjedz jaki¶ pe³noprawny posi³ek, albo przynajmniej dorzuæ do tego kilka ³y¿ek musli, miód, mas³o orzechowe, czekoladê, co tylko chcesz.
Mas³o jest zdrowe, do kanapek u¿ywaj zwyczajnego mas³a, a do sma¿enia mas³a klarowanego. Ja do sma¿enia lubiê oliwê z oliwek, ale rzepakowy te¿ jest dobry.
Je¶li chodzi o æwiczenia - nawet nie zaczynaj, dopóki nie przytyjesz.
Je¶li chcesz "³adnie przytyæ", to po prostu jedz dobrze zbilansowane posi³ki, w których jest i bia³ko, i t³uszcze, i wêglowodany, tylko wybieraj to, co jest zdrowe i warto¶ciowe dla organizmu, a unikaj typowo ¶mieciowego ¿arcia.
__________________

scandalistka jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2014-01-19, 22:22   #3368
discorobaczek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomo¶ci: 16
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Moje dzisiejsze R
Godz. 8:30- tost z 2 kromek chleba zytniego posmarowane delikatnie mase³kiem z serem mozarella i plasterkiem wêdlinki, posmarowa³am jeszcze tego tosta delikatnie keczupem dla smaku, do tego trochê pomidorka i papryki
Godz. 11:00- kromka chleba ¿ytniego z wêdlin± sa³at± i papryk±, troche maselka+szklanka ma¶lanki
Godz. 14:30- kromka chleba ¿ytniego z wêdlin± salata i papryka , troche masekla + 1jajko
Godz. 16:30- miesko z kurczaka w sosie pieczarkowym, troche ryzu brazowego, troche kaszy gryczanej, buraczki
Godz. 20:00- 125g twarogu poltlustego z niewielka iloscia jogurtu naturalnego z papryka, ogorkiem kiszonym, salata

Wiecie co, zwazylams sie dzisiaj i waze kilogram wiecej... hmm... dziwne... no ale podobno waga w ciagu dnia moze sie wachac o 2kg wiec bez paniki
Dobranoc
__________________
Wzrost: 168cm
Waga pocz±tkowa: 96kg (15.01.2014r.)
Cel I: 90kg
discorobaczek jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-19, 23:17   #3369
teczowa dlolinka 21
Zakorzenienie
 
Avatar teczowa dlolinka 21
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 6 855
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Erena Poka¿ wiadomo¶æ
To ja Ci jeszcze podrzucê przepis na zakwas z m±ki ¿ytniej. Prosty i banalny, nam zawsze wychodzi. 4 dni dochodzi. Wolisz tutaj czy na priv?

Erena ja te¿ chce

---------- Dopisano o 00:14 ---------- Poprzedni post napisano o 00:08 ----------

Cytat:
Napisane przez camelia111 Poka¿ wiadomo¶æ
P (?)
1. owsianka na mleku ( 5 kopiastych ³y¿ek) z jajkiem, startym jab³kiem, rodzynkami, cynamonem, miodem
2. 3 kromki razowca: dwie z mas³em orzechowym i bananem, jedna z szynk± serrano, oliwkami, pomidorem, oregano, ca³± papryka do pogryzania
przek±ska : gar¶æ suszonych moreli, pare kulek winogron
3. 2 jaja na twardo, pare ziemniaczków z wody, porcja fasolki szparagowej zielonej, pomidor
4. kawa³ pasztetu domowego z drobiu i warzyw pieczonego na chlebie razowym, serek wiejski ze szczypiorkiem
trening si³owy 45min
5. ¶wie¿y filet z dorsza sma¿ony na oliwie z domowym sosem tzatziki ( ogórek tarty, czosnek, koperek, cytryna, jogurt naturalny)

W ci±gu dnia wpad³y 3 kawy i szklanka soku pomarañczowego.

Nie dawno by³o eR teraz piszesz P?
³adnie i smacznie ale to nie P
jest trening si³owy i brak wêgli po nim, a powinny byæ, obiad jak z eRki taki ja³owy, przyda³by siê tam t³uszcz,
¶niadania fajne ale na U

---------- Dopisano o 00:17 ---------- Poprzedni post napisano o 00:14 ----------

Cytat:
Napisane przez bluecream Poka¿ wiadomo¶æ
Têczowa Dolinka21
Rzecz w tym, ¿e w domu przed prac± nie mam szans, ¿eby zje¶æ ¶niadanie.
Zatem podbijam pytanie:
P³atki orkiszowe surowe, do tego jogurt naturalny albo serek homo i dodatki typu orzechy, owoce bêdzie ok?

I moje U:
1. trzy kromki razowca z mas³em, wêdlin± drobiow±, pomidorem i ogórkiem po ¿ydowsku,
2. jajecznica z dwóch jaj z oliwkami zielonymi i cebul±,
3. pieczona pier¶ z kurczaka wcze¶niej marynowana w oleju rzepakowym i zio³ach, pó³ woreczka kaszy jêczmiennej gotowanej z marchewk±, porem i pieczarkami, po ugotowaniu polana olejem rzepakowym,
4. mandarynki, sucharki, pó³ czekolady mlecznej,
5. dwie kromki razowca z mas³em, wêdlin±, ogórkiem kiszonym, musztard± i ketchupem
Bardzo proszê o ocenê

I mam jeszcze jedno pytanie. Olej lniany. Sporo z Was go u¿ywa. Rozumiem, ¿e nadaje siê on zarówno do sa³atek, jak i do sma¿enia?

Wystarczy wcze¶niej wstaæ i s± szanse na zjedzenie ¶niadania w domu

Na oleju lnianym nie wolno sma¿yæ, spo¿ywamy go TYLKO na zimno!
__________________
04.03.2011
25.06.2014 , 21.12.2014
15.08.2015

13.03.2016 II kreseczki


https://mkuchara.blogspot.com/
teczowa dlolinka 21 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-20, 05:21   #3370
olik187
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: kraków
Wiadomo¶ci: 914
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez lovelykate Poka¿ wiadomo¶æ
No to mo¿e wstawiê te¿ dzisiejsze
P (rozwalony metabolizm)

I ¶niadanie: ulubiony zestaw wiêc znów to samo - owsianka (3 czubate ³y¿ki owsianych, dwie gar¶ci musli bez cukru z suszonymi owocami, garstka orzechów nerkowce + brazylijskie, gar¶æ suszonej ¿urawiny, ³y¿ka jogurtu naturalnego, cynamon, pó³ banana)

II ¶niadanie: gruba kromka domowego ¿ytnio-razowego ze s³onecznikiem i siemieniem lnianym, z mas³em, sa³at±, past± jajeczn± z chrzanem, jogurtem naturalnym, z ogórkiem ¶wie¿ym, kie³kami s³onecznika
gruszka

Obiad: kasza jaglana z przyprawami, pier¶ z kurczaka nadziewana fet± i suszonymi pomidorami (pieczona w piekarniku), surówka (mieszanka sa³at, kapary, pomidor, ogórek, ocet winny, sos s³odko- ostry, czerwona cebula)

Podwieczorek: budyñ waniliowy + ¿urawina

Kolacja: bu³ka wieloziarnista:
- ³oso¶ wêdzony wymieszany z serkiem, pomidor, rzodkiewka, ogórek
- twaro¿ek domowy z cebulk±, rzodkiewk±, pieprzem, sol±
garstka orzechów nerkowca+brazylijskie
mandarynka

1.5 l wody + herbaty

I jak?



O mi³o mi niezmiernie Tzn dla Was to zapewne U, dla mnie to jednak P. Staram siê rozkrêciæ metabolizm. Na chwilê obecn± nie jestem w stanie wciskaæ wiêcej jedzenia w siebie (fizycznie nie dajê rady po prostu). Chcê po prostu powróciæ do wzglêdnej normalno¶ci latach zawirowañ Jak waga bêdzie sta³a, sukcesywnie bêdê dorzucaæ jedzenie

oj pamiêtam Cie z dawnych czasów ....Ty mnie mo¿e te¿ kojarzysz
powiem Ci ¿e juz jest super a jak ma byæ lepiej to ju¿ w ogóle

---------- Dopisano o 06:21 ---------- Poprzedni post napisano o 06:16 ----------

Cytat:
Napisane przez Erena Poka¿ wiadomo¶æ
To ja Ci jeszcze podrzucê przepis na zakwas z m±ki ¿ytniej. Prosty i banalny, nam zawsze wychodzi. 4 dni dochodzi. Wolisz tutaj czy na priv?
ja te¿ ja te¿ poproszê
olik187 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-20, 08:07   #3371
Linn13
Rozeznanie
 
Avatar Linn13
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomo¶ci: 845
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

dzisiejsze R

-szklanka ciep³ej wody z cytryn±

1. grahamka z po³owa awokado, wêdlin± gotowany kurczak, papryk± ¿ó³ta i czerwon± i rze¿uch± + zielona herbata

- kawa z mlekiem 2%

2. pomarañcza + jab³ko

3. 1/3 woreczka kaszy gryczanej z gulaszem wo³owym (miêso bez sosu), 2 gotowane marchewki, trochê kalafiora i broku³a + zielona herbata

4. serek wiejski z papryk± i pomidorem + kilka orzechów w³oskich i migda³ów

+1,5l wody mineralnej, herbatka Verdin fix

Proszê o ocenê

Edytowane przez Linn13
Czas edycji: 2014-01-20 o 08:31
Linn13 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-20, 10:47   #3372
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Famijana Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêkujê, ¿e odnios³y¶cie siê do moich jad³ospisów. Wrzuci³am je do kalkulatora i w jednym wysz³o 1500, w drugim 1700. Wiem, ¿e to ma³o jak na U, a co dopiero na P... Jednak nie jest to wspomniane 1300 Ca³y czas siê staram je¶æ wiêcej jednak bardzo ciê¿ko mi to przychodzi. Du¿ym postêpem dla mnie jest nieunikanie t³uszczy. Ju¿ nie panikujê, kiedy mam zje¶æ co¶ sma¿onego.... Chcia³abym przytyæ i rozkrêciæ metabolizm przy okazji... Wstawiam dzisiejszy i czekam na opinie:


I Jaglanka (3 ³y¿ki kaszy jaglanej, 1 ³y¿ka p³atków "Zdrowy b³onnik")na szklance mleka 2% z bananem, ³y¿eczka jagód peruwiañskich i kilka posiekanych nerkowców z cynamonem i imbirem

II Jab³ko

III 2 nale¶niki z m±ki pszennej sma¿one na oleju s³onecznikowym ze szpinakiem i serem feta (favita pó³t³usta)

IV Kiwi, jogurt naturalny Activia 210 g

V 1 nale¶nik z obiadu do tego pomidor z bazyli±


I jeszcze mam pytanie jakie t³uszcze s± najlepsze do sma¿enia?
Mas³o jest zdrowe, czy lepiej zast±piæ je czym¶ innym?
Na jakie produkty szczególnie powinnam zwróciæ uwage chc±c przytyæ "³adnie"- zaznaczê, ¿e gdy ju¿ troche przytyje chcia³abym wróciæ do æwiczeñ i zacz±æ budowaæ mase miê¶niow±?
Co dodaæ?
Nie przytyjesz ma tym... owoce to nie posi³ek tylko przek±ska
__________________

Ksi±¿ki potrzebuj± nowego domu


Ervisha jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-20, 12:33   #3373
bluecream
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomo¶ci: 157
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Têczowa Dolinka21
Niestety nie zawsze siê da. A przy dwójce rocznych dzieci ka¿da minuta snu jest bezcenna. Zatem ¶niadanie w pracy.

Widzê, ¿e jad³ospisy nowych osób s± pomijane eh...
bluecream jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-20, 13:21   #3374
Shariana
Rozeznanie
 
Avatar Shariana
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Wieliczka
Wiadomo¶ci: 580
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Nie tylko nowych.

Podbijam po raz 3., nu¿ siê uda.

Zerknie kto¶?
U w zamierzeniu...

przed: woda z plastrem cytryny
7:15 owsianka (4 ³y¿ki p³atków górskich, ³y¿ka musli, ³y¿ka otrêbów pszennych, serek wiejski, 2 suszone ¶liwki, 1 suszone figa, ³y¿ka ¿urawiny, ³y¿eczka musu owocowego); zielona herbata
godzina - pó³torej spaceru (zakupy)
10:30 bu³ka z ziarnami + mas³o (cienko) + sa³ata + pomidor + du¿y plaster wieprzowej szynki
13:40 gruszka nashi (200g)
15:30 kotlet mielony (ok. 100-120 g miêsa obtoczonego otrêbami owsianymi, sma¿ony na ³y¿eczce oleju), "gulasz" z marchewki, pietruszki, kie³ków i cebuli ze szpinakiem w sosie ¶mietanowym (taki z kostki, mro¿ony - resztka); nieca³e 1/2 woreczka kaszy jaglanej; szklanka gêstej zupy jarzynowej
z 1.5h spaceru
18:50 serek homogenizowany naturalny 140g, ³y¿ka suszonej ¿urawiny, suszona ¶liwka, kilka migda³ów, wafel ry¿owy
VI (bêdzie) planujê jajko na twardo, 2 du¿e kromki z jakim¶ smarowid³em i najpewniej szynk± drobiow± + pomidor i inne warzywka w dowolnej kombinacji [ostatecznie posmarowa³am serkiem, do sa³atki doda³am ³y¿eczkê pestek dyni i sosu sojowego]

Ostatnio trochê skoczy³a mi waga i nie wiem, jak to odebraæ... od¿ywiam siê w podobny sposób od jakiego¶ czasu, jedyne, co stara³am siê zapewniæ, to trochê wiêksza ilo¶æ t³uszczu - znaczy, mam za swoje?
Shariana jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-20, 13:26   #3375
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomo¶ci: 1 119
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Shariana Poka¿ wiadomo¶æ
Nie tylko nowych.

Podbijam po raz 3., nu¿ siê uda.

Zerknie kto¶?
U w zamierzeniu...

przed: woda z plastrem cytryny
7:15 owsianka (4 ³y¿ki p³atków górskich, ³y¿ka musli, ³y¿ka otrêbów pszennych, serek wiejski, 2 suszone ¶liwki, 1 suszone figa, ³y¿ka ¿urawiny, ³y¿eczka musu owocowego); zielona herbata
godzina - pó³torej spaceru (zakupy)
10:30 bu³ka z ziarnami + mas³o (cienko) + sa³ata + pomidor + du¿y plaster wieprzowej szynki
13:40 gruszka nashi (200g)
15:30 kotlet mielony (ok. 100-120 g miêsa obtoczonego otrêbami owsianymi, sma¿ony na ³y¿eczce oleju), "gulasz" z marchewki, pietruszki, kie³ków i cebuli ze szpinakiem w sosie ¶mietanowym (taki z kostki, mro¿ony - resztka); nieca³e 1/2 woreczka kaszy jaglanej; szklanka gêstej zupy jarzynowej
z 1.5h spaceru
18:50 serek homogenizowany naturalny 140g, ³y¿ka suszonej ¿urawiny, suszona ¶liwka, kilka migda³ów, wafel ry¿owy
VI (bêdzie) planujê jajko na twardo, 2 du¿e kromki z jakim¶ smarowid³em i najpewniej szynk± drobiow± + pomidor i inne warzywka w dowolnej kombinacji [ostatecznie posmarowa³am serkiem, do sa³atki doda³am ³y¿eczkê pestek dyni i sosu sojowego]

Ostatnio trochê skoczy³a mi waga i nie wiem, jak to odebraæ... od¿ywiam siê w podobny sposób od jakiego¶ czasu, jedyne, co stara³am siê zapewniæ, to trochê wiêksza ilo¶æ t³uszczu - znaczy, mam za swoje?
Jak nie ma komentarzy, to nie zawsze jest powod do narzekania - to czesto znaczy, ze jest ok.

U Ciebie powiem tak - ilosciowo wydaje sie z sensem, samo zestawienie posilkow ok. Jakosciowo - jak powiesz co to za wedlina, przestane sie czepiac

Waga sie nie przejmuj - nikt nie jest konstans taki sam non stop przeciez Jedz jak jadlas i obserwuj.
Erena jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-20, 13:38   #3376
camelia111
Zakorzenienie
 
Avatar camelia111
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomo¶ci: 3 603
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez teczowa dlolinka 21 Poka¿ wiadomo¶æ
Erena ja te¿ chce

---------- Dopisano o 00:14 ---------- Poprzedni post napisano o 00:08 ----------




Nie dawno by³o eR teraz piszesz P?
³adnie i smacznie ale to nie P
jest trening si³owy i brak wêgli po nim, a powinny byæ, obiad jak z eRki taki ja³owy, przyda³by siê tam t³uszcz,
¶niadania fajne ale na U


---------- Dopisano o 00:17 ---------- Poprzedni post napisano o 00:14 ----------




Wystarczy wcze¶niej wstaæ i s± szanse na zjedzenie ¶niadania w domu

Na oleju lnianym nie wolno sma¿yæ, spo¿ywamy go TYLKO na zimno!
By³o, R, ale zmieni³am zdanie. Miê¶nie mi popali³o, si³owo æwiczê ju¿ ponad rok i nic nie widaæ oprócz tego ¿e jestem szczupa

Chcê trochê przytyæ i rozkrêcæ metabolizm, ¿eby by³o w czym rze¼biæ
camelia111 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-20, 16:17   #3377
agnieszka16
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka16
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomo¶ci: 1 375
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Tradycyjnie wrzucam utrzymanie. Staram siê trzymaæ bardzo czysty jad³ospis- zale¿y mi na ³adnej, wysportowanej sylwetce i dobrym zdrowiu przy utrzymaniu wagi.

¦niadanie: tost z razowca z domowym mas³em migda³owym, jab³kiem i cynamonem. Twaro¿ek eko pó³t³usty z malinami i wkrojonymi suszonymi owocami.

II ¶niadanie: du¿y kawa³ek ³ososia wêdzonego na ciep³o, sa³atka z kaszy jaglanej, li¶ci szpinaku,rukoli,pomidorów i bak³a¿ana. Szklanka wyciskanego soku z pomarañczy.

1,5 h treningu na si³owni (45 cardio, 45 æw si³owych)

Obiad: filet halibuta pieczony w folii z cytryn± i koperkiem, surówka z marchewki i selera, kasza pêczak, broku³y i brukselka na parze

Podwieczorek: pieczona gruszka z orzechami w³oskimi, ³y¿k± domowych powide³ i serkiem wiejskim

Kolacja: ostra zupa krem z pieczonej papryki,pomidorów i soczewicy z pra¿onymi pestkami dyni
agnieszka16 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-20, 16:24   #3378
Shariana
Rozeznanie
 
Avatar Shariana
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Wieliczka
Wiadomo¶ci: 580
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Erena Poka¿ wiadomo¶æ
Jak nie ma komentarzy, to nie zawsze jest powod do narzekania - to czesto znaczy, ze jest ok.

U Ciebie powiem tak - ilosciowo wydaje sie z sensem, samo zestawienie posilkow ok. Jakosciowo - jak powiesz co to za wedlina, przestane sie czepiac

Waga sie nie przejmuj - nikt nie jest konstans taki sam non stop przeciez Jedz jak jadlas i obserwuj.
Dziêkujê!
Wêdlina z miêsnego, te¿ nie z tych najtañszych, wiêc ufam, ¿e dobra. Baardzo rzadko pozwalam sobie na paczkowan±, musi mnie ju¿ co¶ naprawdê zaciekawiæ. Po ED wychodzê z za³o¿enia, ¿e chcê spróbowaæ ka¿dego produktu ze sklepu.
Shariana jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-20, 18:12   #3379
scandalistka
Zadomowienie
 
Avatar scandalistka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: sercem w Bieszczadach
Wiadomo¶ci: 1 066
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

R

I. 2 kromki chleba graham 100g z ¿ó³tym serem 30g i czerwon± papryk± (1/4)
II. Banan i gar¶æ orzechów w³oskich (30g)
III. Zupa krem z marchewki, selera, pietruszki i cebuli (na bulionie miêsnym)
IV. Tilapia pieczona 150g, frytki z piekarnika (czyli po prostu ziemniaki 200g pokrojone w s³upki, obtoczone w ³y¿eczce oliwy z oliwek i wrzucone na blachê), marchewka (1 bardzo du¿a) z jab³kiem (1/2) i sokiem z cytryny
V. Jajecznica z 2 jajek z 2 suszonymi pomidorami i 2 plastrami szynki, kromka chleba graham 50g
__________________


Edytowane przez scandalistka
Czas edycji: 2014-01-20 o 18:14
scandalistka jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-20, 18:30   #3380
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomo¶ci: 1 119
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Shariana Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêkujê!
Wêdlina z miêsnego, te¿ nie z tych najtañszych, wiêc ufam, ¿e dobra. Baardzo rzadko pozwalam sobie na paczkowan±, musi mnie ju¿ co¶ naprawdê zaciekawiæ. Po ED wychodzê z za³o¿enia, ¿e chcê spróbowaæ ka¿dego produktu ze sklepu.
I to siê nazywa dobre podej¶cie.
Erena jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-20, 18:33   #3381
Ashira
Wtajemniczenie
 
Avatar Ashira
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomo¶ci: 2 521
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Moje 'R':

¦niadanie: kanapki z past± z czerwonej fasoli, pomidorem, papryk± i kie³kami broku³a; kawa korzenna

II ¦niadanie: owsianka z bananem, mas³em orzechowym domowej roboty i kleksem jogurtu greckiego

Obiad: ziemniaki, roladka z indyka nadziewana szpinakiem (duuu¿o czosnku) pieczona w piekarniku, marchew glazurowana w soku pomarañczowym

Kolacja: zupa z soczewicy z kuminem
__________________

nie perfum a perfumy!tak jak spodnie czy skrzypce a nie spodeñ i skrzypiec!
nie dekold a dekolt!
nie wzi±¶æ a wzi±æ! chyba, ¿e kto¶ musi co¶ zabra¶æ...
bynajmniej ≠ przynajmniej!
Ashira jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-20, 19:18   #3382
azaina
Rozeznanie
 
Avatar azaina
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: ¦l±sk/Trójmiasto
Wiadomo¶ci: 963
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

wstawiam dzisiaj znowu mój jad³ospisik, ostatnio nie powiedzia³am co chcê osi±gn±æ (R, U czy P), ale tak naprawdê to chodzi mi tylko o to ¿eby by³o zdrowo

¶niadanko: jaglanka z 2 jab³kami, gar¶ci± orzechów w³oskich i garstk± jagód goji
przek±ska: banan
obiad: ¿urek z kie³bas± i ziemniakami
podwieczorek: kasza manna na mleku migda³owym z 4 kostkami gorzkiej czekolady
kolacja: dwie kromki chleba ¿ytnio-orkiszowo-pszennego z serem (takim jak dodaje siê do sa³atki greckiej, nie wiem jak on siê nazywa? ) i cebul±

w ci±gu dnia wydaje mi siê, ¿e jem wystarczaj±co, ale jak tak to spiszê to wydaje mi siê ma³o.. czy to rzeczywi¶cie za ma³o?
__________________
If you change nothing, nothing will change!
azaina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-20, 19:31   #3383
dezett
Zadomowienie
 
Avatar dezett
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomo¶ci: 1 405
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

10sn. owsianka pol szkl mleka 2proc twarog pol szkl platkow lyzka ottab pestek slonecznika garsc orEchow garsc goji wkrokone kiwi.
sprAtanie domu ponad h
rower 20min

14.30ob. dorsz pieczong ponad polowa worka ryzu brazowego szpinak swiezy z pomidorem lyzka oliwy.

19. podwieczorek bo impreza.
2 kawalki tortu kajmakowego 2 kieliszki szampana wytrawnego.


22. kolacja. 2 kanapki z serkiem wiejskim 100g puszka tunczyka wsw i duzo warzyw pomiodrem rukola ogórek cebula itp.
kieliszek czerwonego wina.

u?
__________________
Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Kolejny dzieñ jest nowym rozdzia³em
poza schemat.

Edytowane przez dezett
Czas edycji: 2014-01-20 o 21:29
dezett jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-20, 19:41   #3384
Famijana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomo¶ci: 161
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

I Owsianka( 2 ³y¿ki owsianych, 1 ³y¿ka ¿ytnich, 3 ³y¿ki p³atków zdrowy b³onnik, 1 ³y¿ka otrêbów pszennych, 1 ³y¿eczka siemienia) z 1/2 mango, ³y¿eczk± suszonej ¿urawiny, ³y¿eczk± jagód peruwiañskich, kilkoma nerkowcami na szklance mleka 1,5 %

II Kanapka szkolna: 2 kromki chleba orkiszowego z mas³em, plasterkiem polêdwicy sopockiej, kie³kami broku³a

III 2 nale¶niki (zosta³y z wczoraj, mama nasma¿y³a na zapas) z nadzieniem (na oba): 60 g twarogu pó³t³ustego, 1 ma³e starte jab³ko, cynamon, imbir

IV 2 jajka na miêkko, 1 kromka chleba sitkowego, sa³atka(pomidor, oliwki zielone, bazylia, kie³ki broku³a+ przyprawy).

Do picia: 0,7 l wody, 3 zielone herbaty, melisa
Famijana jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-20, 19:47   #3385
DudiBoy
Zakorzenienie
 
Avatar DudiBoy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: [x]¦l±sk / Ma³opolska[ ]
Wiadomo¶ci: 5 640
GG do DudiBoy
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ashira Poka¿ wiadomo¶æ
Moje 'R':

¦niadanie: kanapki z past± z czerwonej fasoli, pomidorem, papryk± i kie³kami broku³a; kawa korzenna

II ¦niadanie: owsianka z bananem, mas³em orzechowym domowej roboty i kleksem jogurtu greckiego

Obiad: ziemniaki, roladka z indyka nadziewana szpinakiem (duuu¿o czosnku) pieczona w piekarniku, marchew glazurowana w soku pomarañczowym

Kolacja: zupa z soczewicy z kuminem
OMG
¦liczne, pycha mega bombowe menu! A drugie ¶niadanie mam dzisiaj bardzo podobne jak Ty pierwsze

Teraz naprawdê mi g³upio ¿e wzi±³em Ciê za dietetycznego trola, przecie¿ TY TAK £ADNIE JESZ!

Zupa z soczewicy chodzi za mn± ju¿ od d³u¿szego czasu...


Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
DudiBoy jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-20, 19:57   #3386
Ashira
Wtajemniczenie
 
Avatar Ashira
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomo¶ci: 2 521
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez DudiBoy Poka¿ wiadomo¶æ
OMG
¦liczne, pycha mega bombowe menu! A drugie ¶niadanie mam dzisiaj bardzo podobne jak Ty pierwsze

Teraz naprawdê mi g³upio ¿e wzi±³em Ciê za dietetycznego trola, przecie¿ TY TAK £ADNIE JESZ!

Zupa z soczewicy chodzi za mn± ju¿ od d³u¿szego czasu...
Dziêkujê
By³o, minê³o, ja ju¿ nie pamiêtam
Staram siê, bo nie jem codziennie tak dobrze - niestety. Pewnie dlatego mój metabolizm nie chce ze mn± wspó³pracowaæ skoro co jaki¶ czas mam 1 do 3 dni, w których jem - owszem posi³ki zdrowe - ale nieregularne. Chocia¿ zauwazy³am, ¿e mój organizm chyba siê przyzwyczaja i nie wiem czy to dobrze czy ¼le. O sta³ych godzinach zaczynam odczuwaæ g³ód (nawet nie g³ód, a my¶li o jedzeniu ). Powinnam co¶ z tym zrobiæ czy to dobrze?


Ja jem bardzo czêsto zupê z soczewicy, w przeró¿nych wersjach. W ogóle jem du¿o str±czków, bo szybko, ³atwo, tanio i jest w nich bia³ko Jaka¶ str±czkowa pasta jest u mnie zawsze w lodówce.
Na jutro robiê moj± ukochan± pastê marchewkow± Wracam jutro do pracy i zobaczymy co to bêdzie, no ale wstawiê mo¿e od razu co planujê jutro zje¶æ:
Za mn± chodzi dyniowa... ale dyni ju¿ nigdzie nie dostanê

¦niadanie: owsianka s³oikowa, (p³atki sypiê na oko, zalewam mlekiem) z ³y¿k± otrêbów, amarantusa, orzechami laskowymi i kleksem domowej ¶liwki w czekoladzie

II ¦niadanie: w³a¶nie upiek³am razowa muffinka z kakao i jagodami (usuwam mro¿onki, bo zima siê skoñczy a ja jeszcze trzymam owoce), koktajl z banana, kawy i mleka; twaróg z jogurtem, ogórkiem i kie³kami

Obiad: nale¶niki orkiszowe ze wspomnian± past± marchewkow± (marchew, jogurt, czosnek, zio³a) i kawa³kami kurczaka w curry

Kolacja: cytrynowa cieciorka z natk± pietruszki, papryk± i pomidorem
__________________

nie perfum a perfumy!tak jak spodnie czy skrzypce a nie spodeñ i skrzypiec!
nie dekold a dekolt!
nie wzi±¶æ a wzi±æ! chyba, ¿e kto¶ musi co¶ zabra¶æ...
bynajmniej ≠ przynajmniej!

Edytowane przez Ashira
Czas edycji: 2014-01-20 o 19:59
Ashira jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-20, 20:00   #3387
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomo¶ci: 13 110
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ashira Poka¿ wiadomo¶æ
Moje 'R':

¦niadanie: kanapki z past± z czerwonej fasoli, pomidorem, papryk± i kie³kami broku³a; kawa korzenna
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Poka¿ wiadomo¶æ
OMG
¦liczne, pycha mega bombowe menu! A drugie ¶niadanie mam dzisiaj bardzo podobne jak Ty pierwsze
Jak robicie pastê z czerwonej fasoli?
I czytam, ¿e marchewkowa jest. Jeszcze jakie¶ takie nietypowe (dla mnie) pasty macie?
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosa³oe mgo± byæ w niaedzi³e i w dszalym c±igu nie pwinono to sawrztaæ polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi co¶

23/6

Edytowane przez beatiska
Czas edycji: 2014-01-20 o 20:01
beatiska jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-20, 20:09   #3388
buty_na_plaskim
Raczkowanie
 
Avatar buty_na_plaskim
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomo¶ci: 79
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Hej, nie by³o mnie trochê. Raz, ¿e zabiegana, dwa, ¿e trochê mi siê jedzenie wymknê³o spod kontroli i miewa³am jakie¶ kiepskie napady, i przyty³am, i siê z tym pogodzi³am.. Ogólnie nie by³o siê czym chwaliæ a ¿aliæ te¿ siê nie chcia³am.

Tak czy siak my¶lê, ¿e mimo zabiegania napiszê Wam, bo a nu¿ kto¶ siê ucieszy - dziêki za wsparcie jakie otrzymywa³am i za wskazówki jedzeniowe (nawet je¶li potem je zbezcze¶ci³am, ale staram siê ju¿ do tego nie dopuszczaæ), poniewa¿..

Dzisiaj przysz³a @! Bez hormonów, naturalna jak najbardziej, pierwsza od lipca. Pozdrawiam znad makreli. Dziêki wszystkim dobrym duszyczkom i mi³ego wieczoru! Jestem mega szczê¶liwa.
__________________
jesiennie szczê¶liwa

buty_na_plaskim jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-20, 20:09   #3389
Ashira
Wtajemniczenie
 
Avatar Ashira
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomo¶ci: 2 521
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez beatiska Poka¿ wiadomo¶æ
Jak robicie pastê z czerwonej fasoli?
I czytam, ¿e marchewkowa jest. Jeszcze jakie¶ takie nietypowe (dla mnie) pasty macie?
Z kalafiora dla znajomych te¿ by³a szokiem Albo ze s³onecznika nie wiem czy znasz Albo z kiszonych nerkowców by³a super. W ogóle nauczy³am siê, ¿e prawie wszystko mo¿na przerobiæ na pastê Polecam Ci blogi wegetariañskie, skarbnica wiedzy tam jest je¶li chodzi o nietypowe ok³ady na kanapki itp.

Ja z fasoli robiê przeró¿nie np. dzisiaj by³a z cebul±, chilli i przecierem pomidorowym (i odrobin± oliwy), z bia³ej najbardziej chyba lubiê z podduszon± cebul± i majerankiem, mo¿na dodaæ zió³ prowansalskich, lubiê te¿ z dodatkiem papryki wêdzonej. Ogranicza Ciê jedynie fantazja i w³asny gust (i czasem zawarto¶æ szafek kuchennych )

Z marchewki robiê tak: marchew trê na drobnych oczkach. Na patelni rozgrzewam trochê oliwy, wrzucam zgnieciony czosnek. Jak odda aromat wrzucam marchewkê i duszê do miêkko¶ci (czasem podlewam trochê wod±, która potem odparuje). Ciep³e doprawiam zio³ami prowansalskimi. Po przestygniêciu mieszam z jogurtem greckim i solê do smaku. Jest super, bo mo¿na i na kanapki, i do nale¶ników, i na zimno, i na ciep³o a jak dodasz wiêcej jogurtu to jest a'la tzatziki z marchwi w sezonie grillowym zrobi³o furorê
__________________

nie perfum a perfumy!tak jak spodnie czy skrzypce a nie spodeñ i skrzypiec!
nie dekold a dekolt!
nie wzi±¶æ a wzi±æ! chyba, ¿e kto¶ musi co¶ zabra¶æ...
bynajmniej ≠ przynajmniej!
Ashira jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-20, 20:36   #3390
lovelykate
Rozeznanie
 
Avatar lovelykate
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomo¶ci: 548
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez olik187 Poka¿ wiadomo¶æ
oj pamiêtam Cie z dawnych czasów ....Ty mnie mo¿e te¿ kojarzysz
powiem Ci ¿e juz jest super a jak ma byæ lepiej to ju¿ w ogóle

---------- Dopisano o 06:21 ---------- Poprzedni post napisano o 06:16 ----------



ja te¿ ja te¿ poproszê
Pewnie, ¿e pamiêtam ! Na razie to tylko jedzenie, w g³owie te¿ wypada³oby sobie jako¶ pouk³adaæ. 5 lat to szmat czasu w koñcu
Wa¿ne, ¿e do przodu!
__________________
Blog kulinarny


Co mi zosta³o w ¿yciu prócz czterech ¶cian
Nigdy nie chcia³am wiele, co dzisiaj mam
Dobry sen znik³ wch³oniêty w czerñ
Nie zosta³ nikt co kocha³ mnie
Nie mam ju¿ nic
Nie ma ju¿ nic
Nie ma ju¿ mnie...
lovelykate jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Dietetyka


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-04-04 19:07:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:19.