Program 500+ plus offtop ;) cz. 3. - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-02-10, 06:31   #511
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Cytat:
Napisane przez pendraiw Pokaż wiadomość
Pozatym dzieciate maja zapewnioną godną starość. Przecież te ich dzieci pomogą starym rodzicom a co z bezdzietnymi? Bedą musieli zapłacić obcym ludziom. Więc nie zgadzam się płacic na cudze bombelki. Tylko ze co ja mogę ponarzekać w necie. Rząd i tak zrobi co zechce. Moge jedynie zwolnic się z pracy i pracować na czarno. Okradać państwo.
Nie jest powiedziane, że będą pomagać. Te mądrzejsze zapewne zwieją za granicę, bo w Polsce nigdy nie będzie normalnie (sądząc po działalnosci kolejnych ekip rządzących, nie tylko PiS, choć ten wbija juz gwoździe do trumny). Inne zostaną i będą płacić z kolei na następne cudze bombelki. I tak do us....... smierci. Tak, czy inaczej- uczciwie pracujący bezdzietni lub małodzietni i tak będą mieć przewalone stale sponsorując w podatkach nieodpowiedzialną dzietność innych. Serio, mądrzy starsi ludzie mówią, że takiego socjalizmu to nawet za komuny nie było.

Apropos, czy wskaźnik dzietności ruszył w górę po wprowadzeniu 500+? Ktoś wie? I czy w ogóle ktoś bada jakość tej dzietności a nie tylko ilość? Bo mnie przeraża właśnie jakośc tego społeczeństwa za 10 lat z przewagą wizji wielodzietnych niepracujących utrzymywanych przez pracującą mniejszość.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-10, 06:37   #512
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Podobno ruszył... w dół

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-10, 06:38   #513
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Nie jest powiedziane, że będą pomagać. Te mądrzejsze zapewne zwieją za granicę, bo w Polsce nigdy nie będzie normalnie (sądząc po działalnosci kolejnych ekip rządzących, nie tylko PiS, choć ten wbija juz gwoździe do trumny). Inne zostaną i będą płacić z kolei na następne cudze bombelki. I tak do us....... smierci. Tak, czy inaczej- uczciwie pracujący bezdzietni lub małodzietni i tak będą mieć przewalone stale sponsorując w podatkach nieodpowiedzialną dzietność innych. Serio, mądrzy starsi ludzie mówią, że takiego socjalizmu to nawet za komuny nie było.

Apropos, czy wskaźnik dzietności ruszył w górę po wprowadzeniu 500+? Ktoś wie? I czy w ogóle ktoś bada jakość tej dzietności a nie tylko ilość? Bo mnie przeraża właśnie jakośc tego społeczeństwa za 10 lat z przewagą wizji wielodzietnych niepracujących utrzymywanych przez pracującą mniejszość.
Serio moderatorka, taka tolerancyjna uważa że tylko głupi ludzie zostają w Polsce? Że każdy kto mądry to wyjeżdża za granicę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-10, 06:47   #514
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Nie jest powiedziane, że będą pomagać. Te mądrzejsze zapewne zwieją za granicę, bo w Polsce nigdy nie będzie normalnie (sądząc po działalnosci kolejnych ekip rządzących, nie tylko PiS, choć ten wbija juz gwoździe do trumny). Inne zostaną i będą płacić z kolei na następne cudze bombelki. I tak do us....... smierci. Tak, czy inaczej- uczciwie pracujący bezdzietni lub małodzietni i tak będą mieć przewalone stale sponsorując w podatkach nieodpowiedzialną dzietność innych. Serio, mądrzy starsi ludzie mówią, że takiego socjalizmu to nawet za komuny nie było.

Apropos, czy wskaźnik dzietności ruszył w górę po wprowadzeniu 500+? Ktoś wie? I czy w ogóle ktoś bada jakość tej dzietności a nie tylko ilość? Bo mnie przeraża właśnie jakośc tego społeczeństwa za 10 lat z przewagą wizji wielodzietnych niepracujących utrzymywanych przez pracującą mniejszość.
Z tego co sobie właśnie wyczytałem, to akurat z dzietnością PiS radzi sobie nadspodziewanie dobrze, wbrew temu co mówią wszechwiedzace media z TVN i GW. Wystarczy umieć czytać. Dlaczego? Bo urodziło się więcej dzieci, niż by wynikało z analiz GUS z 2014 r., który projektował dane demograficzne na kolejne lata. W 2017 r. urodziło o 50 tys. więcej, w 2018 r. o 40 tys. więcej, a w 2019 r. prawdopodobnie będzie o 20 tys. Nie ma jeszcze pełnych danych, ale i tak będzie na pewno to więcej, niż zakładano.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez edan84
Czas edycji: 2020-02-10 o 06:48
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-10, 06:50   #515
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Serio moderatorka, taka tolerancyjna uważa że tylko głupi ludzie zostają w Polsce? Że każdy kto mądry to wyjeżdża za granicę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mija wypowiada swoje prywatne zdanie, a poza tym jest moderatorką forum Intymnie, a nie na Plotkowym
Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Z tego co sobie właśnie wyczytałem, to akurat z dzietnością PiS radzi sobie nadspodziewanie dobrze, wbrew temu co mówią wszechwiedzace media z TVN i GW. Wystarczy umieć czytać. Dlaczego? Bo urodziło się więcej dzieci, niż by wynikało z analiz GUS z 2014 r., który projektował dane demograficzne na kolejne lata. W 2017 r. urodziło o 50 tys. więcej, w 2018 r. o 40 tys. więcej, a w 2019 r. prawdopodobnie będzie o 20 tys. Nie ma jeszcze pełnych, ale i tak będzie na pewno to więcej, niż zakładano.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super, ale po części było to do przewidzenia, chociażby z racji wyżu demograficznego lat 80-tych, który dopiero teraz ma dzieci
Nie przypisywałabym tego za sukces żadnego rządu.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-10, 07:00   #516
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Mija wypowiada swoje prywatne zdanie, a poza tym jest moderatorką forum Intymnie, a nie na Plotkowym

Super, ale po części było to do przewidzenia, chociażby z racji wyżu demograficznego lat 80-tych, który dopiero teraz ma dzieci
Nie przypisywałabym tego za sukces żadnego rządu.
Ok po prostu nie rozumiem jak taka osoba może w ogóle wypowiadać takie zdanie publicznie i się nie wstydzić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-10, 07:14   #517
_Bumblebee_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Bumblebee_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 976
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Nie jest powiedziane, że będą pomagać. Te mądrzejsze zapewne zwieją za granicę, bo w Polsce nigdy nie będzie normalnie (sądząc po działalnosci kolejnych ekip rządzących, nie tylko PiS, choć ten wbija juz gwoździe do trumny). Inne zostaną i będą płacić z kolei na następne cudze bombelki. I tak do us....... smierci. Tak, czy inaczej- uczciwie pracujący bezdzietni lub małodzietni i tak będą mieć przewalone stale sponsorując w podatkach nieodpowiedzialną dzietność innych. Serio, mądrzy starsi ludzie mówią, że takiego socjalizmu to nawet za komuny nie było.

Apropos, czy wskaźnik dzietności ruszył w górę po wprowadzeniu 500+? Ktoś wie? I czy w ogóle ktoś bada jakość tej dzietności a nie tylko ilość? Bo mnie przeraża właśnie jakośc tego społeczeństwa za 10 lat z przewagą wizji wielodzietnych niepracujących utrzymywanych przez pracującą mniejszość.
Mów za siebie o tej normalności, itd. Dla mnie w Polsce jest wystarczająco normalnie, a pod kilkoma względami dużo normalniej niż na Zachodzie.
Mi tam osobiście żyje się dobrze. Oczywiście [złe słowo] mnie socjal dla nierobów no ale mamy demokrację, a nieroby też mają głos, więc ja się Pisowi nie dziwię.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2020-02-12 o 14:46 Powód: Słownictwo.
_Bumblebee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-02-10, 09:28   #518
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Cytat:
Napisane przez _Bumblebee_ Pokaż wiadomość
Mów za siebie o tej normalności, itd. Dla mnie w Polsce jest wystarczająco normalnie, a pod kilkoma względami dużo normalniej niż na Zachodzie.
Mi tam osobiście żyje się dobrze. Oczywiście [złe słowo] mnie socjal dla nierobów no ale mamy demokrację, a nieroby też mają głos, więc ja się Pisowi nie dziwię.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja już w wielu miejscach pisałem:
Miałem oferty z Zachodu, chętnie bym tam pracował, ale niestety najlepiej płacą mi jako specjaliście - w Polsce, tzn w bezwzględnych sumach wygląda to podobnie, ale koszty życia powodują że mam o niebo lepiej niż specjaliści pracujący np. w osławionej Wielkiej Brytanii.

Więc wg mojej opinii trzeba być nienormalnym aby chcieć pracować za gorsze pieniądze na Zachodzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2020-02-12 o 14:46 Powód: Słownictwo w cytacie.
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-10, 11:26   #519
MiamiGlow
Zakorzenienie
 
Avatar MiamiGlow
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 4 020
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Nie jest powiedziane, że będą pomagać. Te mądrzejsze zapewne zwieją za granicę, bo w Polsce nigdy nie będzie normalnie (sądząc po działalnosci kolejnych ekip rządzących, nie tylko PiS, choć ten wbija juz gwoździe do trumny). Inne zostaną i będą płacić z kolei na następne cudze bombelki. I tak do us....... smierci. Tak, czy inaczej- uczciwie pracujący bezdzietni lub małodzietni i tak będą mieć przewalone stale sponsorując w podatkach nieodpowiedzialną dzietność innych. Serio, mądrzy starsi ludzie mówią, że takiego socjalizmu to nawet za komuny nie było.

Apropos, czy wskaźnik dzietności ruszył w górę po wprowadzeniu 500+? Ktoś wie? I czy w ogóle ktoś bada jakość tej dzietności a nie tylko ilość? Bo mnie przeraża właśnie jakośc tego społeczeństwa za 10 lat z przewagą wizji wielodzietnych niepracujących utrzymywanych przez pracującą mniejszość.
Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Serio moderatorka, taka tolerancyjna uważa że tylko głupi ludzie zostają w Polsce? Że każdy kto mądry to wyjeżdża za granicę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Szczerze mówiąc chwilami zaczynałam już myśleć jak Mijanou. Ale potem poznałam kogoś o przeciwnych poglądach politycznych i pomyślałam sobie, że to straszne, jak polityka dzieli ludzi. I totalnie wszyscy mają w tym udział. Wiele rzeczy się upraszcza, wyolbrzymia, demonizuje. Niby strona rządząca jest zamknięta na dialog i sieje propagandą, ale tak obiektywnie... Język przeciwników też jest okropny. No i potem można słyszeć, że tylko głupi zostają w Polsce, że kto głosuje na X to niepostępowy i niewykształceny idiota itd. Jest w tym mnóstwo emocji, a mało faktów. Przy czym mnie przeraża to, że fakty są takie względne - wiem tyle, co gdzieś usłyszę albo ewentualnie co sama odczuję. A media i wszelkie strony polityczne mają gigantyczne skłonności do manipulacji. Jedna strona uważa, że żyjemy w totalnej katastrofie, druga, że jest bajkowo. Prawda jest chyba gdzieś pomiędzy, nic nie jest aż tak czarno białe.

Ale właśnie twierdzenie, że tylko głupi ludzie zostają w Polsce jest mało tolerancyjne, a tego typu rzeczy często słyszy się od osób, które dużo mówią o tolerancji i otwartości na inne poglądy.

Doszło do tego, że naprawdę zwykli ludzie nie umieją ze sobą rozmawiać, bo wystarczy, że ktoś głosuje inaczej, by go skreślić. Ja poświęciłam czas, by zrozumieć wizję drugiej strony i choć nie ze wszystkim się zgadzam to czuję się teraz lepiej, bo wyszłam ze swojej bańki i mam szerszą perspektywę. Jestem też ostrożniejsza w osadzaniu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MiamiGlow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-10, 11:42   #520
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Dzietność wzrasta ale ludzi ubywa bo wymiera poprzedni wyż lat 50tych bodajże więc narzekania że dzieci wciąż mało będą

Roczniki lat 80tych - moje własne spostrzeżenia - mają około 1,2 dzieci przeważnie lub zero oczywiście jeśli nie chcą.
__________________

żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-10, 12:25   #521
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Cytat:
Napisane przez _Bumblebee_ Pokaż wiadomość
Mów za siebie o tej normalności, itd. Dla mnie w Polsce jest wystarczająco normalnie, a pod kilkoma względami dużo normalniej niż na Zachodzie.
Mi tam osobiście żyje się dobrze. Oczywiście wku..wia mnie socjal dla nierobów no ale mamy demokrację, a nieroby też mają głos, więc ja się Pisowi nie dziwię.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tu jest pies pogrzebany. Się chciało takiego systemu, to się ma. Platon miał na temat tego systemu sporo racji. Nie mówię, że jakiś system był u nas lepszy, inne były jeszcze gorsze, ale ten też ma swoje konsekwencji, np. w postaci dominacji populizmu.

Mnie mam nadzieję, że nic z tego kraju nie wykurzy, bo kulturowo Zachód mnie nie kręci. Sorry. Jeśli już, tobym chyba wolała wyemigrować do Azji. Z drugiej strony przyznaję też, że wydawanie skansenowskiej pensji w Polsce jest przyjemne (w krajach skandynawskich już mniej).
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-02-10, 13:11   #522
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Cytat:
Napisane przez MiamiGlow Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc chwilami zaczynałam już myśleć jak Mijanou. Ale potem poznałam kogoś o przeciwnych poglądach politycznych i pomyślałam sobie, że to straszne, jak polityka dzieli ludzi. I totalnie wszyscy mają w tym udział. Wiele rzeczy się upraszcza, wyolbrzymia, demonizuje. Niby strona rządząca jest zamknięta na dialog i sieje propagandą, ale tak obiektywnie... Język przeciwników też jest okropny. No i potem można słyszeć, że tylko głupi zostają w Polsce, że kto głosuje na X to niepostępowy i niewykształceny idiota itd. Jest w tym mnóstwo emocji, a mało faktów. Przy czym mnie przeraża to, że fakty są takie względne - wiem tyle, co gdzieś usłyszę albo ewentualnie co sama odczuję. A media i wszelkie strony polityczne mają gigantyczne skłonności do manipulacji. Jedna strona uważa, że żyjemy w totalnej katastrofie, druga, że jest bajkowo. Prawda jest chyba gdzieś pomiędzy, nic nie jest aż tak czarno białe.

Ale właśnie twierdzenie, że tylko głupi ludzie zostają w Polsce jest mało tolerancyjne, a tego typu rzeczy często słyszy się od osób, które dużo mówią o tolerancji i otwartości na inne poglądy.

Doszło do tego, że naprawdę zwykli ludzie nie umieją ze sobą rozmawiać, bo wystarczy, że ktoś głosuje inaczej, by go skreślić. Ja poświęciłam czas, by zrozumieć wizję drugiej strony i choć nie ze wszystkim się zgadzam to czuję się teraz lepiej, bo wyszłam ze swojej bańki i mam szerszą perspektywę. Jestem też ostrożniejsza w osadzaniu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja tej wypowiedzi nawet nie łącze z podziałami kto na kogo głosuje. Po prostu uznanie że WSZYSCY mieszkańcy Polski są głupi jest kuriozalne. Wszyscy mądrzy emigrowali. Nie wiem po co podpierać swoją własną decyzje jakąś rzekomą zbiorowa głupota innych? Jak ja emigrowalam to nije dlatego że byłam mądrzejsza od tych durniów którzy postanowili zostać w Polsce, tylko dlatego że miałam taką ochotę. Miałam też potrzebę wrócić i wróciłam. Nie zwalam tego na cudzą głupotę lub własną oświecona mądrość

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-11, 00:35   #523
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
Dzietność wzrasta ale ludzi ubywa bo wymiera poprzedni wyż lat 50tych bodajże więc narzekania że dzieci wciąż mało będą

Roczniki lat 80tych - moje własne spostrzeżenia - mają około 1,2 dzieci przeważnie lub zero oczywiście jeśli nie chcą.
Ja mam inne. Sporo jest rodzin z trójką dzieci w moim otoczeniu. I są to rodziny wykształcone i pracujące zawodowo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-11, 08:59   #524
MiamiGlow
Zakorzenienie
 
Avatar MiamiGlow
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 4 020
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Ja tej wypowiedzi nawet nie łącze z podziałami kto na kogo głosuje. Po prostu uznanie że WSZYSCY mieszkańcy Polski są głupi jest kuriozalne. Wszyscy mądrzy emigrowali. Nie wiem po co podpierać swoją własną decyzje jakąś rzekomą zbiorowa głupota innych? Jak ja emigrowalam to nije dlatego że byłam mądrzejsza od tych durniów którzy postanowili zostać w Polsce, tylko dlatego że miałam taką ochotę. Miałam też potrzebę wrócić i wróciłam. Nie zwalam tego na cudzą głupotę lub własną oświecona mądrość

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A to też prawda.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MiamiGlow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-11, 23:10   #525
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Serio moderatorka, taka tolerancyjna uważa że tylko głupi ludzie zostają w Polsce? Że każdy kto mądry to wyjeżdża za granicę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie uzyłam słowa "głupi", bo to naduzycie by było z mojej strony. Nie ma żadnego przymusu wyjeżdżania za granicę, jeśli w Polsce można znaleźć pracę porównywalnie płatną. I generalnie w ogóle nie ma przymusu takiego wyjazdu, który NIE jest wyznacznikiem czyjejś inteligencji.

Generalnie chodzi mi o to, że nie ma gwarancji, że na starość dzieci się będą opiekować rodzicami. Nawet, jeśli ma się ich tuzin.

Ridja, jeśli odczytałaś mój post i uraziło Cię w nim coś, czego nie miałam na myśli- pozostaje mi przeprosić za niezręczny dobór słów.

---------- Dopisano o 00:10 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 22:41 ----------

Cytat:
Napisane przez _Bumblebee_ Pokaż wiadomość
Mów za siebie o tej normalności, itd. Dla mnie w Polsce jest wystarczająco normalnie, a pod kilkoma względami dużo normalniej niż na Zachodzie.
Mi tam osobiście żyje się dobrze. Oczywiście wku..wia mnie socjal dla nierobów no ale mamy demokrację, a nieroby też mają głos, więc ja się Pisowi nie dziwię.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No nie wiem. Ja mam wrażenie, że wróciłam do normalności po latach przebywania w "nienormalnym" (cudzysłów stawiam celowo, żeby znowu nikt nie poczuł się urażony). Przynajmniej normalnie mogę planować budżet, nie zastanawiając się, co w danym miesiącu zdrożeje. Nie muszę z wywieszonym językiem robić zakupów, bo w niedzielę sklepy zamknięte. W pracy mam połowę (ba! trzy czwarte) papierologii mniej i mogę się skupiać na pracy a nie na papierach.

Może to przyziemne, ale jednak dla mnie to wiele warte.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!

Edytowane przez Mijanou
Czas edycji: 2020-02-11 o 21:46
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-11, 23:24   #526
Ifinick
Zadomowienie
 
Avatar Ifinick
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 1 145
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Nie jest powiedziane, że będą pomagać. Te mądrzejsze zapewne zwieją za granicę, bo w Polsce nigdy nie będzie normalnie (sądząc po działalnosci kolejnych ekip rządzących, nie tylko PiS, choć ten wbija juz gwoździe do trumny). Inne zostaną i będą płacić z kolei na następne cudze bombelki. I tak do us....... smierci. Tak, czy inaczej- uczciwie pracujący bezdzietni lub małodzietni i tak będą mieć przewalone stale sponsorując w podatkach nieodpowiedzialną dzietność innych. Serio, mądrzy starsi ludzie mówią, że takiego socjalizmu to nawet za komuny nie było.

Apropos, czy wskaźnik dzietności ruszył w górę po wprowadzeniu 500+? Ktoś wie? I czy w ogóle ktoś bada jakość tej dzietności a nie tylko ilość? Bo mnie przeraża właśnie jakośc tego społeczeństwa za 10 lat z przewagą wizji wielodzietnych niepracujących utrzymywanych przez pracującą mniejszość.
"Zwieja" do krajow, w ktorych system benefitow jest hojnieszy?
tu - w uproszczeniu - system benefitow w Wlk. Brytanii https://www.caba.org.uk/help-and-gui...sics-explained


dla wnikliwych zainteresowanych
https://www.gov.uk/browse/benefits


tu objasnienia "child benefit" po polsku
https://powroty.gov.pl/zasilki-rodzinne-8513


A co do socjalizmu dla "madrych starszych ludzi" - https://www.ageuk.org.uk/information...-entitlements/


W skrocie - dla wszystkich bez wzgledu na wysokosc stanu posiadania i dochodow:
obecnie kwota rocznego dochodu bez opodatkowania = £12500.-
Podstawowa panstwowa emerytura po przepracowaniu 35 lat = £168.60/tydzien = £8,767.2/rok
i wg nich i OECD jest to najnizsza emerutra posrod krajow rozwinietych
https://www.ageuk.org.uk/latest-news...state-pension/
wszyscy emeryci nie placa skladki na ubezpieczenie spoleczne
wszyscy emeryci maja wszystkie leki i wzystkie szczepienia bezplatne
wszyscy emeryci - bez wzgledu na miejsce zamieszkania w swiecie - otrzymuja bez wnioskowania co roku dodatek do kosztow ogrzewania
tzw "winter fuel payment" = £200.-
wszyscy emeryci otrzymuja bez wnioskowania bonus na gwiazdke = £10.
Jesli komus marzy sie, odziedziczony po niektorych naszych "starszych ludziach" powrot Balcerowicza, to niech sie przygotuje, ze - wczesniej czy pozniej - zamarzy o takim "socjalizmie", jaki jest w wiekszosci krajow EU.
A moze to tylko spoleczenstwa cywilizowane? Kapitalizm z ludzka twarza?
Wszystkim zainteresowanym - wszelkiej pomyslnosci - tu czy gdzie indziej, solo, czy za mezem/zona, z zawodem, czy marzeniem o przygodzie, rowniez gdy nowatorsko okreslaja swoj zawod "Konkretnie "klinicystą".
Ifinick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-12, 00:51   #527
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Cytat:
Napisane przez Ifinick Pokaż wiadomość
A moze to tylko spoleczenstwa cywilizowane? Kapitalizm z ludzka twarza?

A może to kapitalizm starszy niż trzydziestoletni ? Starszy i zasobniejszy niż taki, który ledwo wygrzebał się z gigantycznej zapaści, gospodarki nakazowo - rozdzielczej i spod buta wielkiego brata ze wschodu ? Co chciałaś rozdawać w latach 90tych ? I z CZEGO ? Podpowiem, że inflacja w 1990 roku wynosiła 1360 %. Zejdź na ziemię.
Chcesz porównywać, to porównuj do krajów z podobną przeszłością jak Polska. Czyli do krajów z byłego bloku komunistycznego. Tyle linków, tyle faktów, a błąd myślenia u samej podstawy. Tyle właśnie warte są te wszystkie internetowe przepychanki na linki i usilna zgrywa na 'wielce oświeconego'. Śmieszne.
I ten okropny Balcerowicz. Szkoda, że świat nie poznał wcześniej geniuszu takich mądralińskich ja Ty. Wiadomka, że wy byście to tak załatwili, że mucha nie siada. Studolarówek byśmy używali zamiast papieru w kiblu.

Edytowane przez a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Czas edycji: 2020-02-12 o 13:10
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-12, 04:52   #528
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Cytat:
Napisane przez Ifinick Pokaż wiadomość
"Zwieja" do krajow, w ktorych system benefitow jest hojnieszy?
tu - w uproszczeniu - system benefitow w Wlk. Brytanii https://www.caba.org.uk/help-and-gui...sics-explained


dla wnikliwych zainteresowanych
https://www.gov.uk/browse/benefits


tu objasnienia "child benefit" po polsku
https://powroty.gov.pl/zasilki-rodzinne-8513


A co do socjalizmu dla "madrych starszych ludzi" - https://www.ageuk.org.uk/information...-entitlements/


W skrocie - dla wszystkich bez wzgledu na wysokosc stanu posiadania i dochodow:
obecnie kwota rocznego dochodu bez opodatkowania = ÂŁ12500.-
Podstawowa panstwowa emerytura po przepracowaniu 35 lat = ÂŁ168.60/tydzien = ÂŁ8,767.2/rok
i wg nich i OECD jest to najnizsza emerutra posrod krajow rozwinietych
https://www.ageuk.org.uk/latest-news...state-pension/
wszyscy emeryci nie placa skladki na ubezpieczenie spoleczne
wszyscy emeryci maja wszystkie leki i wzystkie szczepienia bezplatne
wszyscy emeryci - bez wzgledu na miejsce zamieszkania w swiecie - otrzymuja bez wnioskowania co roku dodatek do kosztow ogrzewania
tzw "winter fuel payment" = ÂŁ200.-
wszyscy emeryci otrzymuja bez wnioskowania bonus na gwiazdke = ÂŁ10.
Jesli komus marzy sie, odziedziczony po niektorych naszych "starszych ludziach" powrot Balcerowicza, to niech sie przygotuje, ze - wczesniej czy pozniej - zamarzy o takim "socjalizmie", jaki jest w wiekszosci krajow EU.
A moze to tylko spoleczenstwa cywilizowane? Kapitalizm z ludzka twarza?
Wszystkim zainteresowanym - wszelkiej pomyslnosci - tu czy gdzie indziej, solo, czy za mezem/zona, z zawodem, czy marzeniem o przygodzie, rowniez gdy nowatorsko okreslaja swoj zawod "Konkretnie "klinicystą".
Od końca.
Nie wiem, czy zauważyłaś takie (użyte przeze mnie) znaczki: "/" przed "klinicysystą". Myślę, że wiele one wyjaśniają i zupełnie odbierają nowatorskość określeniu mojego zawodu. To taki żargonowy żart, skrót- stąd obecność cudzysłowia. Nie mam aż takiego "hopla" na swoim punkcie, ani takich kompleksów, by wypisywać na wizażu swoje tytuły naukowe, konkretną specjalizację itd. Jeśli "klinicysta" Cię razi, trudno, będę musiała z tym żyć.

Ad meritum:
porównywanie gospodarki Polski, jako kraju (było-nie było) post komunistycznego i gospodarki Wielkiej Brytanii jest bez sensu. Różnica jest taka, że Brytyjska ma się dobrze a nasza ledwie zipie. Kuriozalny jest argument, że Brytyjski emeryt dostaje coś tam (jakieś dodatki). Brytyjski emeryt ma godną emeryturę i nie musi kombinowac pomiędzy wyborem zapłaty świadczeń a wykupieniem leków (nawet, jeśli ta emerytura jest najniższa w krajach rozwiniętych, o czym wspominasz). To się nazywa normalnośc. Pewnie znasz ten stary dowcip o różnicy między emerytem polskim, angielskim i francuskim. Jeśli Polaków byłoby stać- niech rozdają, jak Angole, ile wlezie.

Co do samego rozdawania, to już Cameron powoli zaczął robić z tym porządek. Żaden Angol, który poważnie myśli o życiu i karierze nie będzie siedzieć na benefitach, bo to jest normalny kraj, w którym ma się opłacać praca a nie siedzenie na benefitach i jest to zauważalne. Wystarczy pogrzebać i porównać przeciętną pensję z wyskokością benefitów. Benefity spełniają swoją rolę:można przeżyc ale nie ma tak, że zasiłek dla bezrobotnych plus benefity na dzieci równają się przeciętnej pensji. Opowiadania o tym, jak wygodnie się żyje w UK na benefitach włóż między bajki. Tutaj nic nikomu nie spada z nieba a jeśli chcesz "mieć"a nie tylko "żyć" to musisz się postarać. Nie wiem, czy to wpomniany przez Ciebie "kapitalizm z ludzką twarzą" ale wiem, ze bycie matką tu nie płacą i z tego emerytury nie ma. Siedzenie na benefitach też akceptacji społecznej nie ma za bardzo i nikt tego za normę nie uważa.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!

Edytowane przez Mijanou
Czas edycji: 2020-02-12 o 05:01
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-12, 06:40   #529
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Nie uzyłam słowa "głupi", bo to naduzycie by było z mojej strony. Nie ma żadnego przymusu wyjeżdżania za granicę, jeśli w Polsce można znaleźć pracę porównywalnie płatną. I generalnie w ogóle nie ma przymusu takiego wyjazdu, który NIE jest wyznacznikiem czyjejś inteligencji.

Generalnie chodzi mi o to, że nie ma gwarancji, że na starość dzieci się będą opiekować rodzicami. Nawet, jeśli ma się ich tuzin.

Ridja, jeśli odczytałaś mój post i uraziło Cię w nim coś, czego nie miałam na myśli- pozostaje mi przeprosić za niezręczny dobór słów.
Ale mnie to nie uraziło bo ja nie jestem zamknięta na wsi z której chciałabym, ale nie mogę wyjechać.
to jest po prostu nielogiczne i bezsensowne.

A co powiesz o tych nieszczęśnikach, którzy jeszcze nie wyemigrowali z Rumunii? Albanii? Bośni? Nie mówiąc już o tych frajerach z Zimbabwe czy RPA albo z Haiti. Ci to w ogóle kretyni, że jeszcze nie wpadli na to, że można wyjechać zamiast siedzieć w swoim kraju.

Nie daj boże przez to że zostali kiedyś w ich krajach coś się zmieni na lepsze.
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-02-12, 06:51   #530
Ifinick
Zadomowienie
 
Avatar Ifinick
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 1 145
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

[1=a240a5cdc9601fd61cd3ffc 006c0fc885123340f_657b970 2b0d25;87581564]Śmieszne.
Szkoda, że świat nie poznał wcześniej geniuszu takich mądralińskich ja Ty. [/QUOTE]


"Przymiotniki towarzyszą nie tylko złej poezji, ale stanowią zawsze istotny składnik oskarżeń, których strona dowodowa jest wątła."
["Barbarzyńca w ogrodzie", 1962]

---------- Dopisano o 07:51 ---------- Poprzedni post napisano o 07:40 ----------

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Ad meritum:
porównywanie gospodarki Polski, jako kraju (było-nie było) post komunistycznego i gospodarki Wielkiej Brytanii jest bez sensu. Różnica jest taka, że Brytyjska ma się dobrze a nasza ledwie zipie.

To jest opinia. Plus rowniez zbyt wiele przymiotnikow.

Tu przedstawione sa fakty :
https://www.rp.pl/Dane-gospodarcze/2...-kwartale.html
https://www.forbes.pl/gospodarka/pro...9-2020/c7676r7
Ifinick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-12, 07:52   #531
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Czepiania się przymiotników jeszcze w swojej karierze nie widziałam xDDDD
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-12, 09:15   #532
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
Czepiania się przymiotników jeszcze w swojej karierze nie widziałam xDDDD
Czegoś trzeba, jak już się tyle tych linków natrzepało, i to na dodatek bez sensu.

Edytowane przez a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Czas edycji: 2020-02-12 o 09:17
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-12, 12:50   #533
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Ale mnie to nie uraziło bo ja nie jestem zamknięta na wsi z której chciałabym, ale nie mogę wyjechać.
to jest po prostu nielogiczne i bezsensowne.

A co powiesz o tych nieszczęśnikach, którzy jeszcze nie wyemigrowali z Rumunii? Albanii? Bośni? Nie mówiąc już o tych frajerach z Zimbabwe czy RPA albo z Haiti. Ci to w ogóle kretyni, że jeszcze nie wpadli na to, że można wyjechać zamiast siedzieć w swoim kraju.

Nie daj boże przez to że zostali kiedyś w ich krajach coś się zmieni na lepsze.
Generalnie, to już nic. Ja wyjaśniłam. co miałam na myśli. Ani razu nie użyłam słowa "głupi", ale Ty chyba uparłas się, zeby mi je przypisywać i nadal drążysz.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-12, 14:37   #534
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Generalnie, to już nic. Ja wyjaśniłam. co miałam na myśli. Ani razu nie użyłam słowa "głupi", ale Ty chyba uparłas się, zeby mi je przypisywać i nadal drążysz.
No nie uzylas bo nie musiałaś, wystarczyło że napisałaś że kto mądry to wpadł na to żeby wyjechać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-12, 16:13   #535
_Bumblebee_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Bumblebee_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 976
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
No nie uzylas bo nie musiałaś, wystarczyło że napisałaś że kto mądry to wpadł na to żeby wyjechać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hehe. KO.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Bumblebee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-12, 20:27   #536
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
No nie uzylas bo nie musiałaś, wystarczyło że napisałaś że kto mądry to wpadł na to żeby wyjechać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ridja, nie mam zamiaru się przepychać bo to bez sensu jest. Uczepiłaś się jednego słowa i ciągle je przetwarzasz i wysnuwasz nowe teorie. Przy okazji sama się nakręcając.

Ja nie mam na to siły, zdrowia i nerwów. Chyba się starzeję.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-12, 22:01   #537
Ifinick
Zadomowienie
 
Avatar Ifinick
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 1 145
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Nie zgadzam sie z opiniami Mijanou, z prezentowanym w nich poziomem argumentacji, ani nie podoba mi sie styl, w jakim sa przedstawiane.

Jednak dobrze by bylo, gdybysmy wszyscy starali sie czytac ze zrozumieniem.

W zdaniu
Cytat:
Te mądrzejsze zapewne zwieją za granicę...
przymiotnik "madrzejsze" jest uzyty w stopniu wyzszym = madre < madrzejsze < najmadrzejsze.
Jesli z tej hierarchii usunac stopien wyzszy - pozostaja - madre i najmadrzejsze. ))))))))))))))))))))))) ))))))))))))))))))))))))) ))))

Cytat:
Nie ma rozpusty gorszej niż myślenie.
Wislawa Szymborska

Edytowane przez Ifinick
Czas edycji: 2020-02-12 o 22:02
Ifinick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-12, 23:34   #538
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość

Ja nie mam na to siły, zdrowia i nerwów. Chyba się starzeję.

Na tym forum panuje paskudna atmosfera, mega zniechęcająca. Coraz rzadziej tu zaglądam, bo po co szarpać sobie nerwy.

A propos kwitnącej gospodarki pod rządami PiSu, uszczelnienia luki vat i 'zrównoważonego' budżetu, którym tak chwali się Morawiecki.

Niedawno odszedł z Ministerstwa Finansów - po 23 latach pracy - specjalista od procesów makroekonomicznych, niejaki Sławomir Dudek.
Udzielił wywiadu dla Business Insider, w którym demaskuje podkoloryzowaną przez Morawieckiego politykę gospodarczą i finansową rządu i tłumaczy dlaczego nie jest tak różowo jak twierdzi Morawiecki oraz ostrzega o zagrożeniach, jakie czekają polskie finanse (a więc całą gospodarkę i nasze domowe budżety) w następnych latach.


Stabilność finansów publicznych jest zagrożona. Podatkowe eldorado w Polsce się skończyło. Według moich wyliczeń luka VAT w 2019 r. wyniosła 9,3 proc., czyli prawie się nie zmieniła wobec 2018 r. To oznacza, że zakładana poprawa ściągalności tego podatku de facto nie nastąpiła (luka zmiejszyła się o zaledwie 300 mln zł z zakładanych 7,5 mld zł, co oznacza, że zostało wykonane jedynie 4 % planu).
Byłem szefem projektu opracowania metodologii liczenia VAT w Ministerstwie Finansów i to mój departament obliczał lukę VAT-owską. Słowem, opierając się na metodologii Komisji Europejskiej, szacuję, żejuż w 2019 r. istotnej poprawy ściągalności VAT nie było. I to stanowi bardzo słaby punkt wyjścia dla budżetu na 2020 r. Bo w nim założono jeszcze większe, dodatkowe dochody z tytułu uszczelnienia VAT - ponad 10 miliardów zł. I to jest kolejne ryzyko generujące napięcia w budżecie na 2020 r. w obliczu spowolnienia gospodarczego.
(...)
Budżet na 2020 r. jest poupychany do granic możliwości, co przy spowalniającej gospodarce może zwiększyć deficyt sektora rządowego i samorządowego do dawno niewidzianych rozmiarów.

"Ciekawy" jest też motyw jego odejścia z Ministerstwa:

Przez lata byłem szefem departamentu polityki makroekonomicznej. Moim zadaniem było dostarczenie rzetelnych analiz opartych na danych dla ministra finansów, w szczególności analiz służących zapewnieniu stabilności finansów publicznych. I przez wiele lat udawało się to robić. Pracowałem dla wielu ministrów finansów ze wszystkich opcji politycznych. Byłem szanowany i nagradzany, jednak w pewnym momencie swojej pracy doszedłem do ściany.
Między moim departamentem a ministrem finansów musi być zaufanie. My dostarczamy mu dane, analizy, które mogą na przykład podważyć słuszność jakiegoś rozwiązania politycznego. Decyzję zawsze podejmuje szef, my pełnimy funkcję doradczą. Ta komórka jest w ministerstwie ważna, minister finansów w zasadzie nie mógłby bez niej funkcjonować. Od pewnego momentu czułem, że nie mogę w pełni realizować głównego celu mojego departamentu, czyli skutecznego ostrzegania o zagrożeniach stabilności finansów publicznych.
Choć pracowałem w Ministerstwie Finansów 23 lata, a ostatnią dekadę na kierowniczych stanowiskach,zacząłem odnosić wrażenie, że moja praca bywa pomijana, mimo że jej celem było jedynie dostarczanie wiedzy i informacji.

Cóż. Kto by tam słuchał eksperta, jak propaganda ma swoje prawa. Swoją drogą, ilu to już ministów fianansów przewinęło się w ostatnich 5 latach ? Chyba z pięciu, albo sześciu. To też o czymś świadczy.

Polecam przeczytać cały wywiad, Dudek w miarę przystępnie tłumaczy te wszystkie ekonomiczne zawiłości:

https://businessinsider.com.pl/finan...wcy-rp/z19txwj

Edytowane przez a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Czas edycji: 2020-02-13 o 01:06
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-13, 05:21   #539
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Kłameusza juz dawno "wypunktował" Zandberg z lewicy. I ja się z nim w pełni zgadzam. Nawet nie jako lewak, bo trudno nie zgodzić się z faktami.
https://www.youtube.com/watch?v=9xOejUTirZE
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-13, 05:38   #540
_Bumblebee_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Bumblebee_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 976
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

To już chyba ze 20 raz jak gospodarka się zawala pod rządami PiS. Pierwszy raz miał być po miesiącu wypłacania 500+. Jak na 5 lat rządów to chyba jakiś rekord zawalonych gospodarek pobili.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Bumblebee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-05-27 10:14:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:01.