Egzema, na jednej dłoni?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-06, 09:41   #1
elemelek19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 7

Egzema, na jednej dłoni??


Witam, mam pytanie do znających się na sprawie. Czy jest możliwa egzema alergiczna tylko na jednej dłoni?? Z tego co czytam i ogladam grafike to zawsze jest na dwóch. Mojej mamie stwierdzono egzeme alergiczna nawet bez wysylania na badania uczuleniowe. To nie jest poczatek egzemy, mama ma to to conajmniej od 2 lat juz strasznie wyniszczoną dłoń, suche popękane rany, drapie się. Niby ma jakis krem co to uspokaja, ale to chyba się powinno calkiem wyleczyc a nie tylko likwidowac swedzenie?? łeki oczywiscie tez ma ale chyba nie bardzo to pomaga. Ale wracając do pytania, czy jest mozliwe, że to jedna dłoń?
elemelek19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-06, 13:46   #2
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Egzema, na jednej dłoni??

Cytat:
Napisane przez elemelek19 Pokaż wiadomość
Witam, mam pytanie do znających się na sprawie. Czy jest możliwa egzema alergiczna tylko na jednej dłoni?? Z tego co czytam i ogladam grafike to zawsze jest na dwóch. Mojej mamie stwierdzono egzeme alergiczna nawet bez wysylania na badania uczuleniowe. To nie jest poczatek egzemy, mama ma to to conajmniej od 2 lat juz strasznie wyniszczoną dłoń, suche popękane rany, drapie się. Niby ma jakis krem co to uspokaja, ale to chyba się powinno calkiem wyleczyc a nie tylko likwidowac swedzenie?? łeki oczywiscie tez ma ale chyba nie bardzo to pomaga. Ale wracając do pytania, czy jest mozliwe, że to jedna dłoń?
Ja miałam AZS (lekarzem nie jestem, ale wg Googla to bardzo pokrewne schorzenie, right?) i zazwyczaj miałam na dwóch dłoniach, ale bardzo często remisja zaczynała się lub kończyła na jednej dłoni
Wg mnie jak najbardziej jest to możliwe, niestety w chorobach alergicznych to raczej nie ma reguły, po prostu dłonie, zgięcia kolanowe i łokciowe czy twarz to bardziej podatne miejsca akurat na tego rodzaju chorobę.

Mi pomogło odstawienie sterydów i systematyczne nawilżanie+natłuszczanie. Do tego niestety nie drapac! Ja jak swędziało szłam do łazienki i myłam w ciepłej wodzie rękę, później wycierałam ręcznikiem (co pomagało o tyle, że troszkę drapał ) dzięki temu zmywałam z łapek alergen + nie rozdrapywałam ran, co jest o tyle istotne, że u mnie każda remisja zaczynała się właśnie od uszkodzeń mechanicznych skory (każde zadrapanie itp. "rozrastało się" później w wielki stan zapalny obejmujący całą dłoń nieraz aż do nadgarstka :/ ). Bardzo delikatnie traktować chore łapki, czynności mogących powodować podrażenienia (uprawianie ogródka, zmywanie naczyń, nawet obróbka żywności przed gotowaniem) unikać lub wykonywac w rękawiczkach, by ochronić skórę przed powstawaniem ran i infekcjami. Zamiast drapać myc ręce i kremować. Nie odrywac naskórka odchodzącego płatami i nie wyciskać ropnych bąbli!
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-07, 18:21   #3
cynnamon
Zadomowienie
 
Avatar cynnamon
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 257
Dot.: Egzema, na jednej dłoni??

Miałam to samo na prawej dłoni, dostałam maść ze sterydami ale to leczy tylko objawy. U mnie egzemę powodował gluten, odstawiłam gluten i już nie miałam egzemy.
__________________
paradoks kobiecej szafy - nie ma co włożyć, nie ma gdzie powiesić


cynnamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-14, 16:46   #4
imsuperhero
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2
Dot.: Egzema, na jednej dłoni??

Polecam masc MEDIDERM na zwalczenie swedzenia zaczerwienienia i nawilzenia dłoni !!! mi pomaga ale smarowac trzeba po kazdym umyciu i osuszeniu rak oczywscie plus korzstac z mydła dla alergików
imsuperhero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-14 17:46:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:00.