Nietypowy biznes-proszę o opinie. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Pokaż wyniki sondy: Podobają Ci się pomysły?
TAK 9 34,62%
NIE 17 65,38%
Głosujący: 26. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-24, 16:52   #1
windykatorka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 153
GG do windykatorka

Nietypowy biznes-proszę o opinie.


Hej Wizażanki

Oj dawno nie zakładałam tutaj żadnego wątku ale tak jak z jazdą na rowerze-tego się chyba nie zapomina.
Moi bliscy znajomi mają dwa według mnie fenomenalne pomysły na biznes i poprosili mnie o uzyskanie opinii na Wizażu a więc Dziewczyny proszę o pomoc

Pierwszy pomysł to znalezienie w Polsce w miejscu typu bunkier,las,opuszczony budynek czy zamek i stworzenie tam miejsca atrakcji dla turystów ale też tubylców.Znajomych inspiruje Passage of Terror w Londynie http://www.youtube.com/watch?v=8LPcyNccnQA ale także słynny las w Blair Witch.Chcieliby stworzyć miejsce oparte o własne historie,własne scenariusze,własne atrakcje,zaangażować aktorów a także samych siebie bo są pasjonatami horrorów i zrealizować tam przerażające miejsca rozrywki.Jak na razie w Polsce natknęłam się jedynie na Domy Strachu w Wesołych Miasteczkach,a straszyły mnie gdy byłam dzieckiem co jest już nieaktualne.Miejsca przerażającego dla dorosłych na razie nie spotkałam jak kraj długi i szeroki,a za granicą jest takich już sporo i cieszą się popularnością,bo dają porządny zastrzyk adrenaliny.



Drugi pomysł dużo bardziej oryginalny,ale ja jako szalona osoba także chętnie bym skorzystała.Chcieliby założyć portal internetowy za pomocą którego użytkownicy mogliby zamienić się życiami na krótki okres czasu z nieznajomym(takze będącym użytkownikiem portalu).Użytkownik opisywałby swoje życie-miejsce zamieszkania,wystrój mieszkania,pracę,hobby,zn ajomych itp. a inni mogliby go wybrać i w ten sposób zamienialiby się życiami na tydzień,dwa,dowolnie.Kobi eta mieszkająca w Krakowie,pracująca w sex shopie i uprawiająca boks mogłaby zamienić się życiem z mężczyzną z Berlina,prowadzącym piekarnię i zaangażowanym w ochronę zwierząt.Z tym pomysłem łączy się także sporo komplikacji-wymagałby on jakiejś weryfikacji użytkowników a także ich zaangażowania w przygotowaniu swojego życia na przyjęcie nowego gościa,ale sam portal w sposób wyraźny ułatwiałby znalezienie kogoś takiego.Coś na wzór zamiany mieszkań na wakacje ale nie zamieniamy się tylko mieszkaniem w Krakowie na dom w Berlinie,ale udostępniamy sobie swoją pracę,hobby,znajomych a w ten sposób umożliwiamy poczucie prawdziwego klimatu miejsca.Oczywiście to byłaby rzecz dla odważnych i poszukujących nowych doświadczeń osób.

Ja osobiście jestem zachwycona ich pomysłami,choć są bardzo nietypowe i odważne ale chyba do odważnych świat należy,Drugi bardzo niszowy i to może być i plus i minus,myślę że są zainspirowani dużą obecnie potrzebą nowości i niezwykłości w życiu ludzi.Pierwszy całkiem realistyczny ale musi mieć zainteresowanie wśród ludzi i obawiam się,że może być jedynie sezonowy.
W imieniu znajomych proszę o opinie.

Edytowane przez windykatorka
Czas edycji: 2012-07-24 o 18:58 Powód: rozszerzenie postu
windykatorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 17:04   #2
matyldaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: z zaskoczenia
Wiadomości: 3 428
Dot.: Nietypowy biznes-proszę o opinie.

Pomysł nr 1: Nie skumałam za bardzo o co chodzi
Pomysł nr 2: Myślę, że złodzieje bardzo chętnie zainteresowali by się portalem, w którym ludzie opisują co mają w mieszkaniu i czym się zajmują (z czego można wywnioskować kiedy mieszkanie stoi puste)
matyldaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 17:18   #3
Aramintha
Wtajemniczenie
 
Avatar Aramintha
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bywa tu, bywa tam, bywa też gdzie indziej...
Wiadomości: 2 110
Dot.: Nietypowy biznes-proszę o opinie.

Pomysł nr jeden ciekawy, coś w rodzaju parku tematycznego. Myślę, że dobrze opracowany plan odniósłby sukces.

Pomysł nr 2
W Polsce na pewno ten pomysł nie przejdzie z różnych względów. Po drugie do wykonywania większości zawodów trzeba mieć jakieś uprawnienia/kwalifikacje. Wyobrażasz sobie pójść na wizytę do dentysty, który właśnie "zamienił się życiem" z adwokatem
Aramintha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 17:24   #4
kejtiryba
Wtajemniczenie
 
Avatar kejtiryba
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: miasto, które umiera
Wiadomości: 2 780
Dot.: Nietypowy biznes-proszę o opinie.

Pomysł 1 fajny, tylko chyba w bunkrach w Polsce nie byłoby takiej możliwości...
Pomysł 2 był w jakimś filmie z Cameron Diaz z tego co kojarzę.
__________________
KULINARNIE:

dyniowiec z jabłkami
kejtiryba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 17:35   #5
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: Nietypowy biznes-proszę o opinie.

Pomysł nr 1
Nie do końca zrozumiałam o co chodzi. Musieliby wiedzieć jak przyciągnąć ludzi: czy są nastawieni na stałych czy na jednorazowych klientów. Od tego zależy m.in. lokalizacja. Skąd wezmą nieruchomość - działkę, zamek ?

Pomysł nr 2
Totalnie oderwany od rzeczywistości (choćby ryzyko kradzieży).
__________________


_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 17:58   #6
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Nietypowy biznes-proszę o opinie.

co do pomysłu nr 2, to już jest coś takiego --> http://www.teleman.pl/tv/Zamienmy-Sie-Zonami-403535 , nawet oglądałam raz.
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 18:05   #7
pannaleksandra
Wtajemniczenie
 
Avatar pannaleksandra
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 762
Dot.: Nietypowy biznes-proszę o opinie.

Co do pomysłu nr 2: ale jak oni to sobie wyobrażają? Co będzie robić np hydraulik, który na tydzień zamieni się życiem z fryzjerem? Trochę bez sensu jak dla mnie.
__________________
Wymieniam się!
PAŹDZIERNIK
Odpisuj u mnie, proszę.
pannaleksandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-24, 18:24   #8
windykatorka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 153
GG do windykatorka
Dot.: Nietypowy biznes-proszę o opinie.

Co do pomysłu nr 1- z tego co ja zrozumiałam,znajomi chcą stworzyć w jakimś klimatycznym miejscu w Polsce-Miejsce Strachu,Zamek Śmierci czy Las Ciemności-jak zwał tak zwał,pomysł ma się opierać o rekreację.Kupujesz bilet,w grupie czy indywidualnie i wchodzisz albo do tego zamku albo budynku,tam są różnego rodzaju przerażające postacie,zaułki,specjalne efekty.Coś na wzór Passage of Terror http://www.youtube.com/watch?v=rPZbyVCl-m8 który bije rekordy popularności w Londynie.Czy znajdą takie miejsce,na jakich zasadach je obejmą itp.-to już wyższa szkoła jazdy i realizacji.Według mnie w Polsce jest sporo takich klimatycznych i tajemniczych miejscówek i wyzwaniem jest po prostu wymyślić fajną historie,którą przedstawi się w odpowiednio,przerażający sposób.Nie musi być to prawda,miejsce samo w sobie tez nie musi się jakoś historycznie usprawiedliwiać duchem czy nawiedzeniem.


Co do drugiego pomysłu-wiem,że jest dziwaczny i nasuwa dużo pytań.Myślę,że musieliby stworzyć jakiś system który by użytkowników w pewien sposób weryfikował,poza tym sami zainteresowani musieliby sobie w jakiś sposób to zorganizować.Myślę że gdy któryś z zawodów/zajęć wymagałby specjalnych umiejętności i kwalifikacji wtedy mogliby wziąć urlop ale uprzedzić w miejscu pracy ,że przez najbliższy tydzień będzie tam bywał ich nowy znajomy,mogą poprosić któregoś ze współpracowników o pokazanie mu tajników pracy itp. Tak samo jeśli ktoś ma treningi boksu,jeździ na wrotkach,chodzi na lekcje gotowania,śpiewa w klubie,ma znajomych homoseksualistów czy też wielbicieli futbolu.Największym według mnie walorem tego pomysłu jest poznanie nie tylko nowych miejsca ale przede wszystkim zdobycie nowych umiejętności i doświadczeń.

Dziewczyny przez rozmowę ze znajomymi w ogóle bardzo pozytywnie nastawiłam się na tego typu biznesowe pomysły,startupy i myślę,że było by naprawdę fajnie wg. takiej osoby jak ja(a uważam się za wysoce otwartą) gdyby też rzeczy tego typu miały szansę na powstanie.

Edytowane przez windykatorka
Czas edycji: 2012-07-24 o 18:42
windykatorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 18:56   #9
sandrina
Zadomowienie
 
Avatar sandrina
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 1 700
Dot.: Nietypowy biznes-proszę o opinie.

Pierwszy pomysł taki se, ale przypuszczam że znaleźli by się amatorzy rządni przygód z dreszczykiem.
Tylko, że bunkra, lasu czy zamku nikt na takie coś nie udostępni wam w Pl.

Cytat:
Napisane przez windykatorka Pokaż wiadomość
uprzedzić w miejscu pracy ,że przez najbliższy tydzień będzie tam bywał ich nowy znajomy,mogą poprosić któregoś ze współpracowników o pokazanie mu tajników pracy itp.
.
Jakby mi ktoś w pracy powiedział, że na jego miejsce przyjdzie na tydzień ktoś nowy to zabiłabym śmiechem.
Sorry ale ten drugi pomysł to reality show możliwe do zrealizowania jedynie w TV - jak ktoś przywołał "wymieńmy się żonami", tylko z tego co pamiętam to te kobitki aktywne zawodowo chyba nie były.
__________________

sandrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 19:02   #10
windykatorka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 153
GG do windykatorka
Dot.: Nietypowy biznes-proszę o opinie.

Wspominałam że niepotrzebny jest bunkier z historią czy zamek z duchem,wystarczy opuszczony budynek a takich w Polsce jest sporo i wiele z nich jest umiejscowionych w fajnych miejscach.

Poza tym mało który pomysł można zrealizować tylko własnymi siłami,pizzerię czy lumpeks tak,nawet coś większego o ile ma się kapitał ale zrealizowanie nietypowych,nowatorskich pomysłów wymaga wsparcia kogoś "większego" albo dużo samozaparcia i pasji.Albo jedno i drugie.
windykatorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 19:10   #11
CremaCatalana
Rozeznanie
 
Avatar CremaCatalana
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 857
Dot.: Nietypowy biznes-proszę o opinie.

Cytat:
Napisane przez sandrina Pokaż wiadomość
Pierwszy pomysł taki se, ale przypuszczam że znaleźli by się amatorzy rządni przygód z dreszczykiem.
Tylko, że bunkra, lasu czy zamku nikt na takie coś nie udostępni wam w Pl.
Zamku to może nie, ale jakieś inne klimatyczne opuszczone miejsce? Zrobić biznesplan i zaoferować gminie czy innemu właścicielowi jakiś procent na rewitalizację? Plus reklama regionu itd... podoba mi się ten pomysł.
__________________
"Ten wie, tamten wie tylko ja nie wiem
Może coś przeoczyłem, a może nie znam sam siebie"
CremaCatalana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-24, 20:37   #12
magrat16
Zakorzenienie
 
Avatar magrat16
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Cetrum :)
Wiadomości: 3 770
Dot.: Nietypowy biznes-proszę o opinie.

Pomysł pierwszy: tak, chociaż zamek jest zbyt pospolity. Faktycznie lepszy opuszczony dom, opuszczony szpital itp. W mojej okolicy jest opuszczony(podobno) psychiatryk, na sam widok przechodzą dreszcze, a przy dodaniu efektów specjalnych byłby lepszy niż niejeden horror. Sama bym się przeszła w takie miejsce.
Pomysł numer dwa: nie przypadł mi do gustu. Szczerze mówiąc to znajomi musieliby mieć bardzo dobry system weryfikacji,a i tak mogliby się liczyć z jakimiś pozwami np. za kradzieże, zniszczenia.
__________________
Magrat znowu bloguje, ostatni post:Jak oszczędzać w kuchni
Przeczytane w2016 35( 2015:70;2014:33; 2013: 61)


03.10.2015
magrat16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 21:02   #13
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Nietypowy biznes-proszę o opinie.

pomysł 1: oklepane, błagam cię, wycieczki po schronach i bunkrach? w mojej okolicy chociażby w tę sobotę organizują jedną. klub ekspedytorów dzierżawią te miejsca, tak z bomby byś sobie nie mogła zagrabić kąska. bez sensu

pomysł 2: wg mnie bardzo spoko ale musiałaby być bardzo duża selekcja... wiesz, np couchsurfing czy chociażby podróże z kimś samochodem za pomocą portalu opierają się na zaufaniu, ale naprawdę łatwo się przejechać. chcesz brać odpowiedzialność za takie przedsięwzięcie? złodzieje gwałciciele itp zwyroli nie brakuje

---------- Dopisano o 22:02 ---------- Poprzedni post napisano o 21:59 ----------

chociaż np hostel w dawnym szpitalu psychiatrycznym czy inny dziw byłby ciekawy i nie powiem, sama bym się skusiła na wizytę
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 21:30   #14
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: Nietypowy biznes-proszę o opinie.

Cytat:
Napisane przez windykatorka Pokaż wiadomość
Hej Wizażanki

Oj dawno nie zakładałam tutaj żadnego wątku ale tak jak z jazdą na rowerze-tego się chyba nie zapomina.
Moi bliscy znajomi mają dwa według mnie fenomenalne pomysły na biznes i poprosili mnie o uzyskanie opinii na Wizażu a więc Dziewczyny proszę o pomoc

Pierwszy pomysł to znalezienie w Polsce w miejscu typu bunkier,las,opuszczony budynek czy zamek i stworzenie tam miejsca atrakcji dla turystów ale też tubylców.Znajomych inspiruje Passage of Terror w Londynie http://www.youtube.com/watch?v=8LPcyNccnQA ale także słynny las w Blair Witch.Chcieliby stworzyć miejsce oparte o własne historie,własne scenariusze,własne atrakcje,zaangażować aktorów a także samych siebie bo są pasjonatami horrorów i zrealizować tam przerażające miejsca rozrywki.Jak na razie w Polsce natknęłam się jedynie na Domy Strachu w Wesołych Miasteczkach,a straszyły mnie gdy byłam dzieckiem co jest już nieaktualne.Miejsca przerażającego dla dorosłych na razie nie spotkałam jak kraj długi i szeroki,a za granicą jest takich już sporo i cieszą się popularnością,bo dają porządny zastrzyk adrenaliny.



Drugi pomysł dużo bardziej oryginalny,ale ja jako szalona osoba także chętnie bym skorzystała.Chcieliby założyć portal internetowy za pomocą którego użytkownicy mogliby zamienić się życiami na krótki okres czasu z nieznajomym(takze będącym użytkownikiem portalu).Użytkownik opisywałby swoje życie-miejsce zamieszkania,wystrój mieszkania,pracę,hobby,zn ajomych itp. a inni mogliby go wybrać i w ten sposób zamienialiby się życiami na tydzień,dwa,dowolnie.Kobi eta mieszkająca w Krakowie,pracująca w sex shopie i uprawiająca boks mogłaby zamienić się życiem z mężczyzną z Berlina,prowadzącym piekarnię i zaangażowanym w ochronę zwierząt.Z tym pomysłem łączy się także sporo komplikacji-wymagałby on jakiejś weryfikacji użytkowników a także ich zaangażowania w przygotowaniu swojego życia na przyjęcie nowego gościa,ale sam portal w sposób wyraźny ułatwiałby znalezienie kogoś takiego.Coś na wzór zamiany mieszkań na wakacje ale nie zamieniamy się tylko mieszkaniem w Krakowie na dom w Berlinie,ale udostępniamy sobie swoją pracę,hobby,znajomych a w ten sposób umożliwiamy poczucie prawdziwego klimatu miejsca.Oczywiście to byłaby rzecz dla odważnych i poszukujących nowych doświadczeń osób.

Ja osobiście jestem zachwycona ich pomysłami,choć są bardzo nietypowe i odważne ale chyba do odważnych świat należy,Drugi bardzo niszowy i to może być i plus i minus,myślę że są zainspirowani dużą obecnie potrzebą nowości i niezwykłości w życiu ludzi.Pierwszy całkiem realistyczny ale musi mieć zainteresowanie wśród ludzi i obawiam się,że może być jedynie sezonowy.
W imieniu znajomych proszę o opinie.

Pierwszy pomysł nie jest zły. Co do drugiego na pewno klienci piekarni docenią wypieki sprzedawczyni z seks shopu. Kraina absurdu jak ze starej dobrej polskiej komedii.
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 22:22   #15
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Nietypowy biznes-proszę o opinie.

para się za dużo filmów naoglądala, że takie mają pomysły a ty chyba za mało że ci się to takie innowacyjne wydaje...

pomysł 1... powiem tak - jakby to zrobić z rozmachem to pewnie by się amatorzy znaleźli ale rozmach wymaga grubej (w tym wypadku wręcz gigantycznej) gotówki a za taka kasę to ja sobie bym wolała coś produkcyjnego otworzyć
jeżeli ktoś wierzy że coś takiego można zrobić tanio... to i takich będzie miał klientów - którzy chcą tanio płacić

no ale jak mają fundusze na mały krwawy disneyland to czemu nie? a jak im się wydaję, że są w stanie to zrobić "niedrogo" to niech sobie dadzą spokój bo wyjdzie przykre widowisko w stylu wspomnianych przez ciebie domów strachu z wesołych miasteczek

2) to są dorośli ludzie ? no bo serio... komedia jakaś nie dość, że niebezpieczne to jeszcze totalnie odrealnione.. mam wrażenie że trzeba się czegoś dobrze napalić żeby dostrzec w tym szanse na realny biznes bo tak na trzeźwo to nie wiem jaki dorosły człowiek by w tym się sukcesu dopatrywał
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 22:23   #16
marie_marie22
Zadomowienie
 
Avatar marie_marie22
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 168
Dot.: Nietypowy biznes-proszę o opinie.

Nie wiem, czy to by przeszło, wiesz?
Ten drugi pomysł mi się kojarzy z tymi amerykańskimi programami gdzie się zamieniają domem, rodziną itp. Coś takiego działa, bo tv to kręci, a tak to nie wiem, może osoby by się zgłosiły, bo fakt - ciekawy eksperyment, ale właśnie jak nie ma jakby 'celu' (w sensie do programu tv/radiowego/książki itp) to nie wiem czy to by wypalilo
marie_marie22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 23:45   #17
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Nietypowy biznes-proszę o opinie.

Opuszczony szpital w stylu gry-horroru "Silent Hill"

Coś takiego robią teraz w Stanach i mój facet już żałuje, że potrzeba wizy.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 23:46   #18
Ciemna163
Kociara
 
Avatar Ciemna163
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 3 340
Dot.: Nietypowy biznes-proszę o opinie.

No serio ten drugi pomysł jest bezsensu -.- Bo tu nie chodzi tylko o te dwie osoby, ktore chcą 'zmiany' klimatu w zyciu, ale też o pracę czy znajomych. Jakby któryś z moich znajomych (nie mówię przyjaciół) zamienił się i do mojego miasta przyjechałby ktoś z Honolulu... to w dupie :P nie udawałabym jego znajomej, bo zwyczajnie by się nie chciało. Gdyby to był przyjaciel, to pewnie trochę bym się zajęla takim kimś, ale ze względu na moją przyjaźń, a nie tę zachciankę tej osoby. A już nie mówiąc o całej rezcie rzeczy o której wspomniały dziewczyny - kradzieże, psychole, gwałciciele...
Pierwszy pomysł jest ok, ale... trudno będzie w PL. Pozwolenia na kombinowanie w lesie na pewno nie dostaniecie, o zamek ciężko, bunkry teżz mało osiągalne... No nie wiem, trzebaby znaleźć kogoś prywatnego i się z nim dogadać.
Ciemna163 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 23:49   #19
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Nietypowy biznes-proszę o opinie.

Cytat:
Napisane przez sandrina Pokaż wiadomość
Tylko, że bunkra, lasu czy zamku nikt na takie coś nie udostępni wam w Pl.
Bunkry znajdzie bez problemu. Zwłaszcza tam, gdzie rezydowały wojska radzieckie.

---------- Dopisano o 00:49 ---------- Poprzedni post napisano o 00:47 ----------

Z nietypowych biznesów - pod Brodnicą w Kuj-pom jest krajobraz rodem z Hobbitonu - mozna wykupić działki i zrobić hotelik w stylu nor hobbickich.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-25, 08:54   #20
crippled
Wtajemniczenie
 
Avatar crippled
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 829
Dot.: Nietypowy biznes-proszę o opinie.

1. Może być.
2. Zdecydowanie nie.
__________________
crippled jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 09:29   #21
sandrina
Zadomowienie
 
Avatar sandrina
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 1 700
Dot.: Nietypowy biznes-proszę o opinie.

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość

Z nietypowych biznesów - pod Brodnicą w Kuj-pom jest krajobraz rodem z Hobbitonu - mozna wykupić działki i zrobić hotelik w stylu nor hobbickich..
o jakiej okolicy mówisz??
__________________

sandrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:53.