inglot ysm - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-20, 17:00   #1
_gabriela_04
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 19

inglot ysm


hej
zastanawiam sie nad kupnem tego podkłady Inglot, YSM
a co sądzicie o tym podkładzie czy nadaje sie do mojej mieszanej cery ?
i czy po podkładzie lirene matujący moga sie zrobić zmarszczki ?
co bardziej niszczy cere podkład czy puder?
czy w wieku 17 lato moga sie pojawić zmarszczki na czole?


_gabriela_04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-20, 17:32   #2
estra
Rozeznanie
 
Avatar estra
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 757
Dot.: inglot ysm

1) Używałam tego podkładu. Mam cerę mieszaną. Spisywał się naprawdę świetnie. Matowił to co miał zmatowić, podkreślił to co miał podkreślić i w dodatku ukrył wszystkie niespodzianki na twarzy. Szczerze- bardzo polecam.
2) Zmarszczki to efekt wieku, nadmiaru promieni UVA i UVB, złego odżywiania, palenia oraz braku nawilżenia skóry. Wiadomo, że każdy produkt chemiczny wpływać może niekorzystnie na cerę. Więc jeżeli będziesz unikać słońca (stosować filtry przez cały rok!), odpowiednio nawilżać skórę i zdrowo się odżywiać to wszystko powinno być OK.
3)To wszystko zależy od składu produktu. Najbezpieczniejsze są oczywiście produkty mineralne.
4) Mogą. Jednak zwykle nie są to zmarszczki stałe.
__________________
Istniejemy, póki ktoś o nas pamięta.

natura!

Edytowane przez estra
Czas edycji: 2010-09-20 o 17:35
estra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-20, 18:46   #3
_gabriela_04
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 19
Dot.: inglot ysm

bardzo dziekuje za odp
pozdrawiam
_gabriela_04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-20, 20:51   #4
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: inglot ysm

Ja nie wiem kiedy te ludowe opowiesci pt "kosmetyki niszcza skore" i "od kosmetykow robia sie zmarszczki" wymra w koncu .
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-21, 11:13   #5
estra
Rozeznanie
 
Avatar estra
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 757
Dot.: inglot ysm

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;22192810]Ja nie wiem kiedy te ludowe opowiesci pt "kosmetyki niszcza skore" i "od kosmetykow robia sie zmarszczki" wymra w koncu .[/QUOTE]

Nigdy
Btw kosmetyki moga niszczyć skórę. Niektóre zawierają takie ilości silikonow i parabenów, że głowa boli. Niektóre prowadzą natomiast do wysuszenia, czego efektem są zmarszczki. Tak samo jest przecież z lekami, które źle dobrane prowadzą do różnych powikłań.
__________________
Istniejemy, póki ktoś o nas pamięta.

natura!

Edytowane przez estra
Czas edycji: 2010-09-21 o 11:16
estra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-21, 14:35   #6
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: inglot ysm

Cytat:
Napisane przez estra Pokaż wiadomość
Nigdy
Btw kosmetyki moga niszczyć skórę. Niektóre zawierają takie ilości silikonow i parabenów, że głowa boli. Niektóre prowadzą natomiast do wysuszenia, czego efektem są zmarszczki. Tak samo jest przecież z lekami, które źle dobrane prowadzą do różnych powikłań.
Jesli kosmetyk robi szkode to oznacza tylko glupote uzytkownika. W podanym przez Ciebie przykladzie zla (brak) pielegnacji doprowadzi do wysuszenia. Nie przesadzalabym z tymi zmarszczkami bo po dniu czy dwoch suchej skory zmarszczki sie nie zrobia. Gdy stan skrajnego wysuszenia bedzie permanentny znow bedzie to glupota uzytkownika. Ergo kosmetyki nie niszcza skory.
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-21, 18:17   #7
_gabriela_04
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 19
Dot.: inglot ysm

a tak porównując 2 podkłady to który jest lepszy i który sie nadaje bardziej do mojej cery LIRENE MATUJĄCY czy INGLOT YSM?
aha a czy używała któraś z was maskary MISS SPORTY STUDIO LASH INSTANT VOLUME ( ta w różowym opakowaniu )???
z góry bbb dziekuje za odp
_gabriela_04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-21, 22:14   #8
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: inglot ysm

Cytat:
Napisane przez _gabriela_04 Pokaż wiadomość
a tak porównując 2 podkłady to który jest lepszy i który sie nadaje bardziej do mojej cery LIRENE MATUJĄCY czy INGLOT YSM?
aha a czy używała któraś z was maskary MISS SPORTY STUDIO LASH INSTANT VOLUME ( ta w różowym opakowaniu )???
z góry bbb dziekuje za odp
poczytaj recenzje na KWC
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-22, 08:13   #9
agata_slomka
Wtajemniczenie
 
Avatar agata_slomka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 259
Dot.: inglot ysm

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;22192810]Ja nie wiem kiedy te ludowe opowiesci pt "kosmetyki niszcza skore" i "od kosmetykow robia sie zmarszczki" wymra w koncu .[/QUOTE]

i te głupie przekonanie, że słońce i opalanie jest zdrowe i konieczne (naj nie jesteś opalony w lato to wszyscy o tym Tobie przypominają) i jeszcze jedna perełka - "Przecież jak sie posmaruję filtrem to W OGÓLE się nie opalę"
__________________
Kiedy są dni niespokojne, marzy się o spokojnym, kiedy spokojny przychodzi, czuje się nieswojo, dopiero drugi, trzeci dzień spokojny przynosi przyzwyczajenie, które sprawia, że walory dni spokojnych nie wydają się więcej uciążliwe.

S. Mrożek
agata_slomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-22, 10:58   #10
roxanaL
Raczkowanie
 
Avatar roxanaL
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 309
Dot.: inglot ysm

myślę, że podkład ysm inglota jest własnie przeznaczony do młodej cery. Sama go używałam, jest świetnie matujący i dobrze się go rozprowadza, polecam złaszcza niewprawionym dziewczynom. Z kryciem słabo ale można użyc korektora.
Ja :wyrosłam" chyba z ysm choc nadal jakis się u mnie w kuferku znajdzie - dobry lekki na lato.

Szczerze polecam puder w kamieniu Synergen rossmanna. osobiście stosuję do matowienia (wraz z bibułkami inglota). Atybakteryjny i taniutki jak barszcz

dodano
Gabriela a czy Twoje zmarszczki nie są przypadkiem mimiczne ? np. od podnoszenia brwi ja niestety tak mam, ale stram się pilnować hihi

Edytowane przez roxanaL
Czas edycji: 2010-09-22 o 11:02
roxanaL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-22, 13:26   #11
muszki
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Hollyłódź
Wiadomości: 708
GG do muszki
Dot.: inglot ysm

dziewczyno, ja w wieku 17 lat miałam już pierwsze zmarszczki na czole, kurze łapki i mimikę ust zaznaczoną.

także Ty się przygotuj na to, że zmarszczki się pojawią w najmniej oczekiwanym momencie

co do podkładu, to malowałam nim młode kobiety i dobrze trzymał się twarzy, matowił - nie było problemów. mieszaną cerę może nie zmatowić całkowicie, ale powinien poradzić sobie na kilka godzin.

zmarszczki na twarzy NIE robią się od kosmetyków.

kosmetyki nie niszczą skóry - jednak mogą Cię zapchać i będziesz miała problemy wyprysków i zaskórników. ale to już jest indywidualna sprawa - sama musisz się przekonać metodą prób i błędów.
muszki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-22, 19:31   #12
_gabriela_04
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 19
Dot.: inglot ysm

aha dziekuje za porady
właśnie mi sie wydaje że jestem za młoda na zmarszczki i każdy mi mówi że to są mimiczne albo takie od marszczenia czoła więc już sie bardzo uspokoiłam
a wy jakich podkładów używacie ? możecie mi polecić jakieś podkłady które nie zapychają i sa odpowiednie dla cery mieszanej i młodej ?
aktualnie używam podkładu lirene matujący czy on nie jest dla cery dojrzałej ?
_gabriela_04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-22, 23:06   #13
muszki
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Hollyłódź
Wiadomości: 708
GG do muszki
Dot.: inglot ysm

_gabriela_04,
Ty się nie stresuj tak, bo od tego dostaniesz zmarszczek pojawienie się zmarszczek jest uwarunkowane genetycznie, ale może mieć na to wpływ to, co dziewczyny już wymieniły - palenie, opalanie skóry, itp.

w zależności od tego jakie skłonności ma Twoja skóra, taki podkład wybierz. Przede wszystkim - jeżeli nie masz z nią nagminnych problemów typu wypryski, zaskórniki, rozszerzone naczynka, to wybierz krem tonujący. tutaj jest duża gama w kosmetykach do skóry młodej/nastoletniej. ja przez wiele lat używałam Nivea Visage Young BeBeautiful. pomimo, że mat znikał po +/- trzech godzinach już, to nie zapychał mi skóry i nie męczyłam jej nakładając jakieś grube warstwy tego wszystkiego. ale wiem, że moją koleżankę o idealnej cerze zapchał, więc wiesz - różnie to bywa. sama musisz ocenić.

jeżeli natomiast Twoja skóra ma skłonności do wielu niedoskonałości, które chciałabyś ukryć, wybierz podkład kryjący. wszem i wobec znany jest Revlon ColorStay, a ja też mam Revlon PhotoReady. Oba są idealne, kryjące, matujące. Sprawdziły się na każdej skórze, jaką malowałam.

na opakowaniu swojego podkładu powinnaś mieć napisane, czy jest dla skóry dojrzałej, czy nie. pamiętaj, żeby wybierać podkłady dostosowane do własnego typu, bo inaczej sobie krzywdę zrobisz.

no i podstawa podstaw - pamiętaj o odpowiedniej pielęgnacji. przecież chodzi o to, żeby skórę doprowadzać do idealnego stanu, a nie cały czas przykrywać
muszki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-23, 08:05   #14
roxanaL
Raczkowanie
 
Avatar roxanaL
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 309
Dot.: inglot ysm

ja mogę polecić Ci nowy podkład AA antybakteryjny podkład matujący przede wszystkim lubię go za lekką niezapychającą konsystencję, dobry własnie na dzień bo nie tworzy maski, jest stworzony z myślą o cerach problematycznych (antybakteryjne właściwości), kryje, matuje,jest dosć lekki więc Ci krzywdy nie zrobi. Cena coś koło 15 zł
roxanaL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-24, 11:52   #15
_gabriela_04
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 19
Dot.: inglot ysm

aha dziękuje
właśnie mam zamiar sobie kupić podkład z inglota ysm
a co sądzicie o maskarze z miss sporty taka różowa ?
_gabriela_04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-24, 15:59   #16
muszki
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Hollyłódź
Wiadomości: 708
GG do muszki
Dot.: inglot ysm

kiedyś spróbowałam. nie byłam zadowolona.
plus fakt, że do oczu napewno nie kupię czegoś poniżej 50 zł. nie wiem, taki snobistyczny strach, że jak tańsze, to mi podrażni oczy..
muszki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-28, 16:59   #17
_gabriela_04
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 19
Dot.: inglot ysm

aha
mam jeszcze takie pytanie trochę głupie jak można stwierdzić czy dany podkład zapycha pory ?
i jak wyglądają zaskórniki ?
na czole od jakiegoś czasu pojawiają mi sie małe krostki i czy może być wina podładu <używam lirene matujący >
??
_gabriela_04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-28, 17:14   #18
muszki
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Hollyłódź
Wiadomości: 708
GG do muszki
Dot.: inglot ysm

Cytat:
Napisane przez _gabriela_04 Pokaż wiadomość
aha
mam jeszcze takie pytanie trochę głupie jak można stwierdzić czy dany podkład zapycha pory ?
i jak wyglądają zaskórniki ?
na czole od jakiegoś czasu pojawiają mi sie małe krostki i czy może być wina podładu <używam lirene matujący >
??
rozróżniamy zaskórniki zamknięte i otwarte. zaskórniki zamknięte, to takie podskórne pryszcze, które wyglądają jak hmm.. kaszka ? wyczuwasz je pod opuszkiem, ale nie ma jak ich wycisnąć..
natomiast zaskórniki otwarte, tzw. pory, to czarne, drobne kropeczki. Zazwyczaj pojawiają się na nosie, brodzie, czole, ewentualnie policzkach. Ale to nie jest reguła - mogą się pojawić wszędzie.

no to, czy zapycha, to będziesz widziała. po kilkukrotnym użyciu mogą się takie objawy pojawić. a to oznacza, że COŚ się zapycha. kiedy nie zwracasz na to codziennie uwagi, to się nie dowiesz od razu, co to. bo winny może nie być w cale podkład, ale coś innego.

tak, może to być wina podkładu. może to również być winna innych produktów w tym [choć wydaje się to absurdalne] nawet tuszu do rzęs [ma on bowiem styczność ze skórą i MOŻE powodować uczulenie w zupełnie innym miejscu niż oko i okolice. nie jest to w żaden sposób regułą, ale możliwością.. jedną na milion ].
a może to też być wina diety. wszystko się składa na to, jak wyglądamy.
muszki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-28, 20:47   #19
_gabriela_04
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 19
Dot.: inglot ysm

aha dziękuje za odp
a czy jakoś można zlikwidować zaskórniki ?
czy podład lirene matujący nie nadaje sie do skóry dojrzałej ?
_gabriela_04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-28, 20:56   #20
muszki
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Hollyłódź
Wiadomości: 708
GG do muszki
Dot.: inglot ysm

Cytat:
Napisane przez _gabriela_04 Pokaż wiadomość
aha dziękuje za odp
a czy jakoś można zlikwidować zaskórniki ?
czy podład lirene matujący nie nadaje sie do skóry dojrzałej ?
można.

jeżeli na opakowaniu jest napisany przedział wiekowy, to jego należy się trzymać. jeżeli jest typ cery opisany, to też wypadałoby. a jeżeli nie ma, to zazwyczaj nadaje się dla większości osób.

ale wiadomo - co do wszystkiego, to do niczego
muszki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 13:38   #21
_gabriela_04
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 19
Dot.: inglot ysm

a w jaki sposób można zlikwidować zaskórniki ?
czy pomoże maseczka z aspiryny albo drożdży?
_gabriela_04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 13:49   #22
muszki
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Hollyłódź
Wiadomości: 708
GG do muszki
Dot.: inglot ysm

Cytat:
Napisane przez _gabriela_04 Pokaż wiadomość
a w jaki sposób można zlikwidować zaskórniki ?
czy pomoże maseczka z aspiryny albo drożdży?
dużo wątków już było a propo zaskórników:

nie róbmy OT.
muszki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:05.