Standardowo: kim dla niego jestem? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-12-14, 19:11   #1
niechcemisiezyc
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-11
Wiadomości: 24

Standardowo: kim dla niego jestem?


Na wstępie proszę nie zwracać uwagi na mój nick. Nie mam myśli samobójczych przez faceta Kiedyś miałam mega doła, założyłam tu konto, żeby się pożalić i taki o nick mi wpadł do głowy, ale w końcu nie dodałam tego wątku. A teraz sobie o tym koncie przypomniałam.

A teraz przejdźmy do tematu. Kim dla niego jestem?

Oboje mamy po 25 lat. Poznaliśmy się na studiach, byliśmy w jednej grupie. Jakoś dobrego kontaktu ze sobą nie mieliśmy, ot studenci z roku i nic poza 'hej' i chodzeniem na piwo w grupie, gdzie ledwo co ze sobą rozmawialiśmy między nami nie było. Po studiach naturalnie kontakt się urwał. Jednak nasze drogi zeszły się ponownie. Aż ciężko w to uwierzyć, ale J. oblał mnie colą w kinie, jak romantycznie Rozpoznaliśmy się od razu. Od słówka do słówka, hej, co słychać. Jakoś tydzień po tym zdarzeniu do mnie napisał, czy nie chciałabym się z nim spotkać i powspominać czasy studiów. Zgodziłam się, poszłam. Po tym spotkaniu już byłam w nim zakochana na zabój. On chyba też coś poczuł, bo złapał mnie za rękę i chwilę tak szliśmy. Przytulił mnie pod pretekstem, że widzi jak mi zimno.

Potem było kolejne spotkanie, trzecie, czwarte, piąte.. Wszystkie na mieście, bary, spacery, kino. Rozmawiało nam się wyśmienicie. Opowiadał mi, że dwa miesiące temu rozstał się z dziewczyną, z którą był w toksycznej relacji. Ja mu zbytnio o swoim ex i życiu miłosnym nie mówiłam, nie lubię o tym gadać, ale sama jestem skrzywdzona. Rok temu mój ex mnie zdradził. Ja próbowałam się z kimś innym związać, ale zawsze uciekałam bojąc się zranienia, a kilku kandydatów już do mnie było. Ale z nim jest inaczej. Od niego nie chcę uciekać.

Na tych spotkaniach (pod rząd 5) nic więcej się nie wydarzyło oprócz trzymania za rękę, przytulania, od biedy raz na jakiś czas się zdarzył pocałunek, ale nie namiętny tylko zwykły szybki albo w policzek. Coś się wydarzyło na tym ostatnim spotkaniu, ale o tym później. W SMS'ach czasem pobłąkiwał, że chciałby mieć taką dziewczynę jak ja, taką spokojną, ułożoną, komplementował mój charakter. Wraz z nim połączyłam się na discordzie z naszą wspólną koleżanką, ot tak pogadać. Ta koleżanka mi później napisała prywatnie, że ma wrażenie, że J. mnie podrywa w trakcie naszej wspólnej rozmowy, więc osoby trzecie też wyczuły, że coś wisi od niego w powietrzu.

I doszło do ostatniego na ten moment spotkania. U niego w domu. Dodam, że to była moja inicjatywa <zaproponowałam mu obejrzenie pewnego filmu i wypicie herbaty>. Położyliśmy się, po jakimś czasie on zaczął namiętnie mnie całować i ... uprawiałam z nim seks. Mówił, że tego nie planował. Wierzę mu, bo chłopczyna musiał iść gumki kupić, więc przygotowany na taki bieg wydarzeń nie był. Jak już wrócił z tymi gumkami to zapytał mnie czy na pewno jestem gotowa, w głowie mi krzyczało coś 'nie rób tego!', ale ja głupia odpowiedziałam, że jestem, nie ma problemu i sama dalej się na niego rzuciłam. Seks z nim był cudowny, było mi na serio dobrze, facet się starał, żebym doszła, pytał czy już, co ma zrobić lepiej w trakcie. Po wszystkim leżeliśmy przytuleni, a mi zachciało się ryczeć przez tą sytuację, wtedy dotarło do mnie co zrobiłam. Oczywiście się nie rozpłakałam, nie dałam nic po sobie poznać. W myślach tylko miałam to, że jestem zakochana, a właśnie z tym facetem poszłam do łóżka bez jakiejkolwiek deklaracji związku. Czułam się z tym źle. Od tamtego spotkania w głowie mam tylko jego, co on myśli. Nie jestem wręcz w stanie jeść ze stresu. Boję się, że usłyszę w twarz: 'to był tylko seks, nie chcę Cię' i to by mnie zabiło. Postanowiłam mu odrobinę zdradzić co mam w głowie. Napisałam mu wprost, że ja FWB czy ONS nie szukam. On mi odpisał, że też nie szuka takiego czegoś i zażartował, że jest na takie relacje za stary. Tylko co to znaczy? W końcu nadal związku mi nie zaproponował, a ze sobą spaliśmy, więc co to miało być?

Mamy spotkać się w przyszłym tygodniu jak wróci z wyjazdu od rodziny i zamierzam się go zapytać wprost o naszą relację. Tylko jak to zrobić, żeby nie wyjść na desperatkę? Boję się, że usłyszę, że mnie nie chce, a ja tego nie przeżyję. Pierwszy raz od dawna mam ochotę zaryzykować, wejść z kimś w związek bez względu na to co mnie spotkało, nie chcę uciekać, a nie wiem czy ten facet mnie chce czy tylko mnie wykorzystał i teraz nawija makaron na uszy, żeby bzykać się dalej. Nie zniosę czegoś takiego psychicznie. Generalnie on mało kiedy porusza tematy seksualne. Po tym zdarzeniu praktycznie nic nie pisaliśmy podtekstami tylko takie zwykłe codzienne rozmowy.

Nie umiem sobie z tym poradzić. Najchętniej bym do niego teraz napisała 'kim dla Ciebie jestem?', ale chcę widzieć jego twarz i reakcję, a nie pisać. Tylko boję się go o to zapytać i nie wiem nawet jak ubrać w to słowa. A może lepiej czekać, aż on się określi, ale już z nim do łóżka drugi raz nie iść?

Nie wiem czy wierzę w takie rzeczy, ale tak już nie mogłam wytrzymać, że poradziłam się wróżki. Żeby mi wywróżyła jakie ten facet ma intencje. Wyszło jej, że myśli o mnie poważnie i jest nastawiony na zbudowanie związku, ale sama nie wiem czy wierzyć w takie sprawy. Jednak w jakimś stopniu ta wróżba mnie uspokoiła.

Jestem po prostu załamana i szczęśliwa równocześnie. Mam mętlik w głowie. Bardzo proszę o jakieś rady, może macie spostrzeżenia o co mu może chodzić
niechcemisiezyc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-14, 20:01   #2
falafelelele
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 6
Dot.: Standardowo: kim dla niego jestem?

Poczekaj, spokojnie. Jedz, śpij, nie desperuj. Ciężko oczekiwać deklaracji po 5 spotkaniach. Jak ma coś być między Wami, to ten seks niczego nie zmieni. Ja sama jestem zraniona i zawsze chciałam deklaracji, ale teraz mam tak, że patrzę na to na luzie i mogłabym iść do łóżka bez związku, jeśli czułabym, że jest między nami fajnie. Wg mnie jeśli piszecie nadal, to dobra wróżba, ale też Cię nie chcę nakręcać. Tak więc w mojej opinii kontynuuj rozmowy, zobacz jaka atmosfera na spotkaniach i co z Wami dalej zanim zapytasz i będziesz oczekiwać związku tak szybko. Powiedział, że nie oczekuje ONS i FwB, w mojej opinii na razie powinno Ci wystarczyć.
falafelelele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-14, 20:14   #3
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Standardowo: kim dla niego jestem?

Dlaczego jasne pytanie z Twojej strony miałoby być desperacją? Sama często w podobnych sytuacjach zaczynałam temat i nie widziałam w tym nic złego. Chce wiedzieć, lubię mieć jasno wyjaśnione więc pytam. Dlaczego właściwie on ma proponować związek? Bo jest facetem? W obecnych czasach to żaden wyznacznik. Także, ludzie mają bardzo różne podejścia. Może jest typem, który myśli, że skoro się całujecie, uprawialiście seks to jesteście razem i co tu mówić.
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-14, 22:06   #4
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 242
Dot.: Standardowo: kim dla niego jestem?

jak już z facetem uprawiałaś seks (a nie, przepraszam, powinien zrobić to przed seksem) to on ma zadeklarować, że chce związek?

nie obraź się, ale to dla mnie śmieszne - masz 25 lat, a nie 15 żeby chłopak musiał pytać czy chcesz z nim chodzić.

relacja między wami jest nadal i pasowałoby najpierw stworzyć wspólną przestrzeń, a potem ustalać formalności.
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-15, 00:05   #5
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 867
Dot.: Standardowo: kim dla niego jestem?

Trochę bym się obawiała - oczywiście to też zależy od kontekstu i przebiegu rozmowy - że facet mówiąc, iż seksu nie planował niejako już określił, że nie chce być z Tobą w związku. Sama stwierdziłaś, że Wasze spotkania do szczególnie porywających nie należały. W sensie tak trochę brzmi Twój opis.

Jeżeli szczerze Ci na nim zaczyna zależeć, ale serio na nim a nie na tym, aby mieć chłopaka, bo tak wypada lub bo był seks, to mu to możesz powiedzieć w kontekście "chciałabym, abyśmy spróbowali związku, spotykania się na wyłączność. Zobaczymy co z tego będzie. Co Ty na to?".

Tylko serio sobie przemyśl, czy to w nim jesteś zauroczona, czy w wizji posiadania faceta, bo 5 spotkań to tak trochę mało, aby się w kimś zakochać.

Zainteresowanego faceta pytaniami ani nie zniechęcisz, ani nie spłoszysz. A jeżeli nie jest zainteresowany, to i tak już nie będzie.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-15, 05:57   #6
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Standardowo: kim dla niego jestem?

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość

Zainteresowanego faceta pytaniami ani nie zniechęcisz, ani nie spłoszysz. A jeżeli nie jest zainteresowany, to i tak już nie będzie.

Poza tym zgadzam się z dziewczynami, to nie gimnazjum, że najpierw trzeba ustalić chodzenie ze sobą, a potem intymność. W dorosłym zyciu to raczej właśnie tak wychodzi, naturalnie. Natomiast jeżeli już jesteś tak wkręcona, to jak najbardziej możesz poprosić o spotykanie się na wyłączność i zaznaczyc, że chcesz spróbować związku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez 980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Czas edycji: 2021-12-15 o 05:59
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-15, 07:54   #7
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Standardowo: kim dla niego jestem?

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;89037765]
Poza tym zgadzam się z dziewczynami, to nie gimnazjum, że najpierw trzeba ustalić chodzenie ze sobą, a potem intymność. W dorosłym zyciu to raczej właśnie tak wychodzi, naturalnie. Natomiast jeżeli już jesteś tak wkręcona, to jak najbardziej możesz poprosić o spotykanie się na wyłączność i zaznaczyc, że chcesz spróbować związku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Pewne deklaracje dobrze, żeby wybrzmiały, a nie zostawiać przypadkowi czy zakładać, że druga strona ma tak samo jak my. Natomiast nie rozumiem tej bierności autorki. Jeśli jej aż tak zależy na związku, że po dobrym seksie płacze, że jeszcze tej kwestii nie ustalili to trzeba po prostu na ten temat porozmawiać. To facet może wyjść z inicjatywą, a ona nie, bo będzie desperatką? Co to za podwójne standardy?

No i czytając tę historię zapaliły mi się dwie, ogromne, czerwone lampki. Pierwsza przy tym jak stwierdziła, że po jednej randce była zakochana na zabój (serio? czy to powieść dla nastolatek?). Druga, że cały czas rozpamiętuje poprzednią relację, w której została zdradzona i stosuje ją jako wymówkę dla swoich leków. No nie, jeśli tak cię to męczy to brzmi jak sprawa do przepracowania z psychologiem. A następnego faceta lepiej by było zacząć szukać jak znów poczujesz się atrakcyjna i nie będziesz miała problemów z zaufaniem oraz seksem, na którego temat masz obecnie jakieś dziwne podejście.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-12-15, 08:02   #8
b7c523c48d685fff13c5db5a9d3e58ccf0b35a9f_65555d08413b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 825
Dot.: Standardowo: kim dla niego jestem?

W moim obecnym związku deklaracje padły właśnie przed seksem i byłam z tego bardzo zadowolona. Jeśli zależy Ci na związku według mnie dobrze to jasno określić mimo że obawiasz się odrzucenia

Sent from my BV9800Pro using Tapatalk
b7c523c48d685fff13c5db5a9d3e58ccf0b35a9f_65555d08413b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-15, 09:36   #9
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Standardowo: kim dla niego jestem?

[1=b7c523c48d685fff13c5db5 a9d3e58ccf0b35a9f_65555d0 8413b4;89037867]W moim obecnym związku deklaracje padły właśnie przed seksem i byłam z tego bardzo zadowolona. Jeśli zależy Ci na związku według mnie dobrze to jasno określić mimo że obawiasz się odrzucenia

Sent from my BV9800Pro using Tapatalk[/QUOTE]Mnie by było ciężko nawet coś zadeklarować przed seksem, bo ta sfera jest dla mnie ważna i gdyby się okazalo, ze jestesmy niedopasowani, to musiałabym sie wycofywać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-15, 10:32   #10
b7c523c48d685fff13c5db5a9d3e58ccf0b35a9f_65555d08413b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 825
Dot.: Standardowo: kim dla niego jestem?

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;89037961]Mnie by było ciężko nawet coś zadeklarować przed seksem, bo ta sfera jest dla mnie ważna i gdyby się okazalo, ze jestesmy niedopasowani, to musiałabym sie wycofywać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Wycofać się zawsze zdążysz, a według mnie warto ustalić, że oboje chcielibyście być ze sobą w związku, aby oszczędzić sobie takich przemyśleń jakie ma Autorka. Oczywiście zakładając, że obie strony są szczere i wiedzą czego chcą. Zdarzyło mi się już rozczarowanie w obie strony i wybrałam takie rozwiązanie, póki co sprawdza się bardzo dobrze

Sent from my BV9800Pro using Tapatalk
b7c523c48d685fff13c5db5a9d3e58ccf0b35a9f_65555d08413b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-15, 10:34   #11
NocnaWiedma
Lady in red.
 
Avatar NocnaWiedma
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 67 023
Dot.: Standardowo: kim dla niego jestem?

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;89037961]Mnie by było ciężko nawet coś zadeklarować przed seksem, bo ta sfera jest dla mnie ważna i gdyby się okazalo, ze jestesmy niedopasowani, to musiałabym sie wycofywać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Dokładnie. Przed seksem mogłabym ustalić spotykanie się na wyłączność, ale nie zaraz związek, bo jakby się seks okazał do kitu to trzeba by było się wymiksować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
NocnaWiedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-12-15, 11:11   #12
lubiekielbase
Zadomowienie
 
Avatar lubiekielbase
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 576
Dot.: Standardowo: kim dla niego jestem?

Cytat:
Napisane przez niechcemisiezyc Pokaż wiadomość
Pierwszy raz od dawna mam ochotę zaryzykować, wejść z kimś w związek bez względu na to co mnie spotkało, nie chcę uciekać, a nie wiem czy ten facet mnie chce czy tylko mnie wykorzystał i teraz nawija makaron na uszy, żeby bzykać się dalej. Nie zniosę czegoś takiego psychicznie. Generalnie on mało kiedy porusza tematy seksualne. Po tym zdarzeniu praktycznie nic nie pisaliśmy podtekstami tylko takie zwykłe codzienne rozmowy.
Hola, hola jakie wykorzystał?



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wszystkie nicki zajęte.
lubiekielbase jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-15, 11:30   #13
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 867
Dot.: Standardowo: kim dla niego jestem?

Cytat:
Napisane przez lubiekielbase Pokaż wiadomość
Hola, hola jakie wykorzystał?

No dokładnie, jakie wykorzystał. I już zaczynam współczuć temu kolesiowi. Nie zdziwię się, jeżeli zwieje, bo faceci z reguły dosyć dobrze wyczuwają potencjalne związkowe miny. A Autorka już właśnie jedną wkopała - myśli o seksie jako o wykorzystywaniu, jeżeli nie ma z niego korzyści w postaci związku.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-15, 11:30   #14
amillia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2 364
Dot.: Standardowo: kim dla niego jestem?

Cytat:
Napisane przez niechcemisiezyc Pokaż wiadomość
[COLOR="Red"]Na wstępie proszę nie zwracać uwagi na mój nick. Nie mam myśli samobójczych przez faceta
Może i bezpośrednich myśli samobójczych nie masz, ale jednocześnie piszesz, że "nie możesz jeść ze stresu", "jak mi powie, że nie chce związku to mnie to zabije", "nie przeżyję odrzucenia". Masz bardzo niezdrowe podejście do relacji i do związków. Ledwo znasz tego chłopaka, wszystko się może na tym etapie zdarzyć, może on jednak chciał tylko seksu, może zacznie z Tobą być, ale to Ty po kilku kolejnych spotkaniach zauważysz, że do siebie nie pasujecie, może to on za kilka spotkań stwierdzi, że coś mu w Tobie nie pasuje bez związku z seksem. Radzę dobrze przemyśleć skąd u Ciebie taka straszna desperacja i zaangażowanie emocjonalne w relację z bądź co bądź na tym etapie obcym człowiekiem. I w przyszłości unikanie zbliżeń bez deklaracji skoro sama wizja bycia w relacji FWB cię doprowadza na skraj załamania nerwowego.

Ja bym po prostu naturalnie ciągnęła tę znajomość, bo według mnie nic na tym etapie nie świadczy o tym, że on się nie chce angażować, ale jak masz to tak przeżywać to może lepiej będzie go zapytać wprost i wyjaśnić, że domyślnie szukasz związku w tym momencie.
amillia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-15, 11:59   #15
niechcemisiezyc
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-11
Wiadomości: 24
Dot.: Standardowo: kim dla niego jestem?

Mówiłam mu wprost, że ja seks łączę z miłością, że nie interesuje mnie żadne fwb i on się z tym zgodził również, mówił, że ma takie samo zdanie. Więc jakby teraz się okazało, że jednak pogląd ma inny to nie miałabym prawo czuć się oszukana?

---------- Dopisano o 12:59 ---------- Poprzedni post napisano o 12:55 ----------

Cytat:
Napisane przez amillia Pokaż wiadomość
Może i bezpośrednich myśli samobójczych nie masz, ale jednocześnie piszesz, że "nie możesz jeść ze stresu", "jak mi powie, że nie chce związku to mnie to zabije", "nie przeżyję odrzucenia". Masz bardzo niezdrowe podejście do relacji i do związków. Ledwo znasz tego chłopaka, wszystko się może na tym etapie zdarzyć, może on jednak chciał tylko seksu, może zacznie z Tobą być, ale to Ty po kilku kolejnych spotkaniach zauważysz, że do siebie nie pasujecie, może to on za kilka spotkań stwierdzi, że coś mu w Tobie nie pasuje bez związku z seksem. Radzę dobrze przemyśleć skąd u Ciebie taka straszna desperacja i zaangażowanie emocjonalne w relację z bądź co bądź na tym etapie obcym człowiekiem. I w przyszłości unikanie zbliżeń bez deklaracji skoro sama wizja bycia w relacji FWB cię doprowadza na skraj załamania nerwowego.

Ja bym po prostu naturalnie ciągnęła tę znajomość, bo według mnie nic na tym etapie nie świadczy o tym, że on się nie chce angażować, ale jak masz to tak przeżywać to może lepiej będzie go zapytać wprost i wyjaśnić, że domyślnie szukasz związku w tym momencie.
Nie mam parcia na związek sam w sobie. Tak to już bym dawno była w związku, z byle kim, bo kandydaci byli. Po prostu jest to dla mnie nowa sytuacja. Moi ex potrafili zadeklarować się szybko choćby z ta wyłącznością. Z moim ex byliśmy już razem od drugiego spotkania, po 2 miesiącach mieszkaliśmy ze sobą i tak przetrwaliśmy prawie 4 lata. A tutaj nawet nie wiem jak nazwać tą relację, nie chce sie obudzić z ręka w nocniku tym bardziej, ze mi juz zalezy

Z tego co wiem, to facet jest skrzwydzony po byłej.. Ale czy ja za to muszę cierpieć? Ja nie jestem jego byłą. Rozumiem, że mógłby chcieć poczekać, ale no posiadanie wszystkich benefitów związkowych bez nazywania tego związkiem to jest dla mnie red flag

Edytowane przez niechcemisiezyc
Czas edycji: 2021-12-15 o 12:01
niechcemisiezyc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-15, 12:03   #16
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 867
Dot.: Standardowo: kim dla niego jestem?

Cytat:
Napisane przez niechcemisiezyc Pokaż wiadomość
Mówiłam mu wprost, że ja seks łączę z miłością, że nie interesuje mnie żadne fwb i on się z tym zgodził również, mówił, że ma takie samo zdanie. Więc jakby teraz się okazało, że jednak pogląd ma inny to nie miałabym prawo czuć się oszukana?
(...)

Ale potem Ci powiedział, że seksu nie planował. Po co do niego szłaś i inicjowałaś seks bez rozmowy z nim wcześniej? Równie dobrze mógł uznać, że jednak zmieniłaś zdanie co do tej części o miłości. Wybacz, ale skoro nie było miłosnych deklaracji a Ty uprawiasz z kimś seks, to ta osoba nie uzna, że to oznacza miłość a raczej to, że zmieniłaś zdanie lub... dużo gadałaś i tyle.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.

Edytowane przez Ellen_Ripley
Czas edycji: 2021-12-15 o 12:24
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-15, 12:07   #17
NocnaWiedma
Lady in red.
 
Avatar NocnaWiedma
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 67 023
Dot.: Standardowo: kim dla niego jestem?

Cytat:
Napisane przez niechcemisiezyc Pokaż wiadomość
Mówiłam mu wprost, że ja seks łączę z miłością, że nie interesuje mnie żadne fwb i on się z tym zgodził również, mówił, że ma takie samo zdanie. Więc jakby teraz się okazało, że jednak pogląd ma inny to nie miałabym prawo czuć się oszukana?

---------- Dopisano o 12:59 ---------- Poprzedni post napisano o 12:55 ----------



Nie mam parcia na związek sam w sobie. Tak to już bym dawno była w związku, z byle kim, bo kandydaci byli. Po prostu jest to dla mnie nowa sytuacja. Moi ex potrafili zadeklarować się szybko choćby z ta wyłącznością. Z moim ex byliśmy już razem od drugiego spotkania, po 2 miesiącach mieszkaliśmy ze sobą i tak przetrwaliśmy prawie 4 lata. A tutaj nawet nie wiem jak nazwać tą relację, nie chce sie obudzić z ręka w nocniku tym bardziej, ze mi juz zalezy

Z tego co wiem, to facet jest skrzwydzony po byłej.. Ale czy ja za to muszę cierpieć? Ja nie jestem jego byłą. Rozumiem, że mógłby chcieć poczekać, ale no posiadanie wszystkich benefitów związkowych bez nazywania tego związkiem to jest dla mnie red flag
Chciałaś seksu. Nie zmieniłaś zdania gdy musial wyjść do sklepu po prezerwatywy, nie zmieniłaś go gdy pytał czy na pewno. 🤷🏽☠♀️


Co do drugiej części wypowiedzi. Większość osób nie zdeklarowało by się na związek na drugim spotkaniu nawet gdyby je piorun sycylijski strzelił także takie tępo nie jest typowe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
NocnaWiedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-15, 12:11   #18
niechcemisiezyc
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-11
Wiadomości: 24
Dot.: Standardowo: kim dla niego jestem?

Cytat:
Napisane przez NocnaWiedma Pokaż wiadomość
Chciałaś seksu. Nie zmieniłaś zdania gdy musial wyjść do sklepu po prezerwatywy, nie zmieniłaś go gdy pytał czy na pewno. 🤷🏽☠♀️


Co do drugiej części wypowiedzi. Większość osób nie zdeklarowało by się na związek na drugim spotkaniu nawet gdyby je piorun sycylijski strzelił także takie tępo nie jest typowe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale tych spotkań już było kilka. Do tego codzienne rozmowy.
To ile miałam czekać? Do 10 spotkania, 20, 30?
Jest to dla mnie nietypowe, bo jak już mówiłam, szybko dostawałam jasną wypowiedź, że jesteśmy na wyłączność w byłych relacjach.
niechcemisiezyc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-15, 12:14   #19
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 9 276
Dot.: Standardowo: kim dla niego jestem?

Cytat:
Napisane przez niechcemisiezyc Pokaż wiadomość
Ale tych spotkań już było kilka. Do tego codzienne rozmowy.
To ile miałam czekać? Do 10 spotkania, 20, 30?
Jest to dla mnie nietypowe, bo jak już mówiłam, szybko dostawałam jasną wypowiedź, że jesteśmy na wyłączność w byłych relacjach.
Ale chyba masz język w buzi i możesz również sama zapytać czy jesteście na wyłączność? To, że twoi eks sami wychodzili z taką inicjatywą nie oznacza, że ten też musi to zrobić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-12-15, 12:14   #20
b7c523c48d685fff13c5db5a9d3e58ccf0b35a9f_65555d08413b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 825
Dot.: Standardowo: kim dla niego jestem?

Cytat:
Napisane przez niechcemisiezyc Pokaż wiadomość
Ale tych spotkań już było kilka. Do tego codzienne rozmowy.

To ile miałam czekać? Do 10 spotkania, 20, 30?

Jest to dla mnie nietypowe, bo jak już mówiłam, szybko dostawałam jasną wypowiedź, że jesteśmy na wyłączność w byłych relacjach.
Wg mnie to czy coś jest częste czy typowe nie ma znaczenia i liczy się to czego Ty potrzebujesz. Jeśli potrzebujesz deklaracji i zapewnienia o wyłączności to o tym porozmawiaj, zapytaj jak to widzi lub zaproponuj sama

Sent from my BV9800Pro using Tapatalk
b7c523c48d685fff13c5db5a9d3e58ccf0b35a9f_65555d08413b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-15, 12:18   #21
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Standardowo: kim dla niego jestem?

Cytat:
Napisane przez niechcemisiezyc Pokaż wiadomość
Mówiłam mu wprost, że ja seks łączę z miłością, że nie interesuje mnie żadne fwb i on się z tym zgodził również, mówił, że ma takie samo zdanie. Więc jakby teraz się okazało, że jednak pogląd ma inny to nie miałabym prawo czuć się oszukana?
Moim zdaniem nie, bo seks to seks, a związek to związek. On może nawet być w tobie zauroczony (bo trudno mówić o prawdziwej miłości na waszym etapie znajomości) i chcieć rozwijać relację, ale to też nie jest gwarancja, że tak się to potoczy. Nawet w związkach coś się ludziom może odwidzieć i mogą się wycofać w każdej chwili. Związek to nie jest nabywanie kogoś na własność. Sama sobie robisz kuku tym seksistowskim myśleniem rodem z wiktoriańskiej powieści, jakby seks był jakimś darem prawdziwej miłości, który powinno się ofiarować tylko temu jedynemu. Przestań się tak egzaltować, ciesz się tym, że trafiła ci się fajna znajomość i seks, jeżeli żywisz do niego jakieś romantyczne uczucia i pragniesz zadeklarowania formy relacji to mu to zakomunikuj.

---------- Dopisano o 13:18 ---------- Poprzedni post napisano o 13:16 ----------

[1=69d5782cb96c44b77f6e0ec 22c8f79bc60c635f6_65a5448 a32992;89038217]Ale chyba masz język w buzi i możesz również sama zapytać czy jesteście na wyłączność? To, że twoi eks sami wychodzili z taką inicjatywą nie oznacza, że ten też musi to zrobić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Zwłaszcza, że zdaje się, że to autorce bardziej zależy na takich deklaracjach. Facet może mieć luźniejsze podejście, co wcale nie jest jednoznaczne ze złymi intencjami.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-15, 12:20   #22
NocnaWiedma
Lady in red.
 
Avatar NocnaWiedma
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 67 023
Dot.: Standardowo: kim dla niego jestem?

Cytat:
Napisane przez niechcemisiezyc Pokaż wiadomość
Ale tych spotkań już było kilka. Do tego codzienne rozmowy.
To ile miałam czekać? Do 10 spotkania, 20, 30?
Jest to dla mnie nietypowe, bo jak już mówiłam, szybko dostawałam jasną wypowiedź, że jesteśmy na wyłączność w byłych relacjach.
Ale ja nie twierdzę, że miałaś czekać. Zrobiłaś co chciałaś i to dobrze.


Hmmm...równie dobrze Ty możesz się zdeklarować, że dla Ciebie to coś znaczyło i że chcesz być z nim na wyłączność. Nie musisz czekać na jego wypowiedź na ten temat.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
NocnaWiedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-15, 12:27   #23
niechcemisiezyc
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-11
Wiadomości: 24
Dot.: Standardowo: kim dla niego jestem?

Cytat:
Napisane przez NocnaWiedma Pokaż wiadomość
Ale ja nie twierdzę, że miałaś czekać. Zrobiłaś co chciałaś i to dobrze.


Hmmm...równie dobrze Ty możesz się zdeklarować, że dla Ciebie to coś znaczyło i że chcesz być z nim na wyłączność. Nie musisz czekać na jego wypowiedź na ten temat.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zrobiłam już to po założeniu wątku. I chyba spiepszyłam tą relację. Napisałam, że nie oczekuję teraz związku, ale chce wiedzieć do czego ta relacja zmierza
niechcemisiezyc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-15, 12:29   #24
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 867
Dot.: Standardowo: kim dla niego jestem?

Cytat:
Napisane przez niechcemisiezyc Pokaż wiadomość
Zrobiłam już to po założeniu wątku. I chyba spiepszyłam tą relację. Napisałam, że nie oczekuję teraz związku, ale chce wiedzieć do czego ta relacja zmierza

Czemu go tak głupio okłamujesz? To teraz albo zaczekaj na spotkanie na żywo, albo do niego zadzwoń i powiedz, że ze strachu palnęłaś o tym nie oczekiwaniu związku a tak naprawdę byś chciała. Tyle. To tak naprawdę bardzo proste.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-15, 12:32   #25
lubiekielbase
Zadomowienie
 
Avatar lubiekielbase
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 576
Dot.: Standardowo: kim dla niego jestem?

Cytat:
Napisane przez niechcemisiezyc Pokaż wiadomość
Mówiłam mu wprost, że ja seks łączę z miłością, że nie interesuje mnie żadne fwb i on się z tym zgodził również, mówił, że ma takie samo zdanie. Więc jakby teraz się okazało, że jednak pogląd ma inny to nie miałabym prawo czuć się oszukana?
Ale z drugiej strony ty też mu mówiłas to samo. A jak przyszło co do czego, to wbilas mu na chate i sie z nim przespałaś bez żadnej deklaracji związku. On też ma prawo czuć się oszukany?
Po prostu nie wiem czemu wszystko zwalasz na niego.

Czy może podświadomie liczyłaś, że po seksie on zaproponuje związek, tak się nie stało i on teraz jest tym złym, bo plan się nie powiód?

Jak chcesz być z kims bliżej to mu to powiedz, a nie czekasz na coś co może nigdy nie nastąpić. Bo on równie tobrze może pomyśleć, że skoro tyle razy gadaliście o ONS itp a ty nie wspomniałas o związku to może jesteś niezainteresowana.






Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wszystkie nicki zajęte.
lubiekielbase jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-15, 12:35   #26
niechcemisiezyc
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-11
Wiadomości: 24
Dot.: Standardowo: kim dla niego jestem?

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Czemu go tak głupio okłamujesz? To teraz albo zaczekaj na spotkanie na żywo, albo do niego zadzwoń i powiedz, że ze strachu palnęłaś o tym nie oczekiwaniu związku a tak naprawdę byś chciała. Tyle. To tak naprawdę bardzo proste.
Nie ma sensu, bym się pogrążyła jeszcze bardziej...

Nie chciałam faceta wystraszyć waląc z tym 'zwionskiem'. Jak wspomniałam, że oczekuję wyłączności i chce mieć pewność, że zmierzamy do związku, a nie jest to luźna relacja to facet uciekł... Nagle mówił, że się 'ocknął', że to co się dzieje jest za szybko (a sam takie tempo nadawał... bo tak troche mam stereotypowe myślenie i czekam, aż to facet zacznie, a ja się dostosowuję do tempa znajomości ) Potem coś zaczął gadać o byłej, że go oszukiwała i ma problem z zaufaniem.

To jakbym teraz do niego poleciała, że ja to w sumie żartowałam i chce większej deklaracji związkowej to by mi wyleciał na marsa. Raczej ta znajomość jest skończona, boli cholernie, ale nikogo nie zmusze do uczuc

---------- Dopisano o 13:35 ---------- Poprzedni post napisano o 13:34 ----------

Cytat:
Napisane przez lubiekielbase Pokaż wiadomość
Ale z drugiej strony ty też mu mówiłas to samo. A jak przyszło co do czego, to wbilas mu na chate i sie z nim przespałaś bez żadnej deklaracji związku. On też ma prawo czuć się oszukany?
Po prostu nie wiem czemu wszystko zwalasz na niego.

Czy może podświadomie liczyłaś, że po seksie on zaproponuje związek, tak się nie stało i on teraz jest tym złym, bo plan się nie powiód?

Jak chcesz być z kims bliżej to mu to powiedz, a nie czekasz na coś co może nigdy nie nastąpić. Bo on równie tobrze może pomyśleć, że skoro tyle razy gadaliście o ONS itp a ty nie wspomniałas o związku to może jesteś niezainteresowana.






Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Może to głupio zabrzmi, ale jak zrobiła się taka atmosfera to myślałam, ze sprawy miedzy nami same sie rozjaśniły i my juz jestesmy razem Ale okazało sie, ze nie i mam nauczke, ze lepiej mowic wprost, a nie sie opierac na domyslach. Wiem, glupia bylam
niechcemisiezyc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-15, 12:39   #27
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Standardowo: kim dla niego jestem?

Cytat:
Napisane przez niechcemisiezyc Pokaż wiadomość
Zrobiłam już to po założeniu wątku. I chyba spiepszyłam tą relację. Napisałam, że nie oczekuję teraz związku, ale chce wiedzieć do czego ta relacja zmierza
Sama siebie sabotujesz. Masakra.

---------- Dopisano o 13:39 ---------- Poprzedni post napisano o 13:36 ----------

Cytat:
Napisane przez niechcemisiezyc Pokaż wiadomość

Nie chciałam faceta wystraszyć waląc z tym 'zwionskiem'. Jak wspomniałam, że oczekuję wyłączności i chce mieć pewność, że zmierzamy do związku, a nie jest to luźna relacja to facet uciekł... Nagle mówił, że się 'ocknął', że to co się dzieje jest za szybko (a sam takie tempo nadawał... bo tak troche mam stereotypowe myślenie i czekam, aż to facet zacznie, a ja się dostosowuję do tempa znajomości ) Potem coś zaczął gadać o byłej, że go oszukiwała i ma problem z zaufaniem.

To jakbym teraz do niego poleciała, że ja to w sumie żartowałam i chce większej deklaracji związkowej to by mi wyleciał na marsa. Raczej ta znajomość jest skończona, boli cholernie, ale nikogo nie zmusze do uczuc
W sensie ten facet ci tak powiedział? Bo ja już się pogubiłam w tym co tyczy się twojej obecnej relacji, a co relacji z jakimiś eksami
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-15, 12:41   #28
niechcemisiezyc
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-11
Wiadomości: 24
Dot.: Standardowo: kim dla niego jestem?

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;89038262]Sama siebie sabotujesz. Masakra.

---------- Dopisano o 13:39 ---------- Poprzedni post napisano o 13:36 ----------



W sensie ten facet ci tak powiedział? Bo ja już się pogubiłam w tym co tyczy się twojej obecnej relacji, a co relacji z jakimiś eksami [/QUOTE]

Masz na myśli, że miałam nic nie mówić czy powiedzieć wprost, ze chce już deklaracji?
Znaczy generalnie mi takie bujanie się jeszcze bez tego 'tak, jestesmy razem' nie było na gwałt potrzebne, mi na razie wystarczyłoby zdanie, ze do tego chociaz zmierzamy.

---------- Dopisano o 13:41 ---------- Poprzedni post napisano o 13:40 ----------

Tak, ten facet mi to powiedział
niechcemisiezyc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-15, 12:44   #29
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Standardowo: kim dla niego jestem?

No co by nie było lepiej się dowiedzieć wcześniej takich rzeczy niż później. Przynajmniej czasu nie zmarnujesz na wyobrażanie sobie czegoś niemożliwego. Tak jak napisałaś - nikogo do uczuć się nie da zmusić. Można tylko przedstawić swoje uczucia i oczekiwania, licząc, że je ktoś odwzajemnia. Jeśli facetowi by naprawdę zależało to raczej nie przestraszyłby się perspektywy związku. Przecież to nie ślub i nie dzieci, żeby się nie dało tego odkręcić.

---------- Dopisano o 13:44 ---------- Poprzedni post napisano o 13:41 ----------

Cytat:
Napisane przez niechcemisiezyc Pokaż wiadomość
Masz na myśli, że miałam nic nie mówić czy powiedzieć wprost, ze chce już deklaracji?
Znaczy generalnie mi takie bujanie się jeszcze bez tego 'tak, jestesmy razem' nie było na gwałt potrzebne, mi na razie wystarczyłoby zdanie, ze do tego chociaz zmierzamy.
Powiedzieć wprost czego oczekujesz jak zaczęłaś tego oczekiwać. Nie ma co okłamywać siebie, ani innych. To nic złego, że zależy ci na związku, a nie luźnej relacji bez zobowiązań. Ani że jak sama po kilku spotkaniach i seksie zaczęłaś się angażować uczuciowo to chcesz wiedzieć czy facet ma podobnie.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-15, 12:44   #30
niechcemisiezyc
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-11
Wiadomości: 24
Dot.: Standardowo: kim dla niego jestem?

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;89038275]No co by nie było lepiej się dowiedzieć wcześniej takich rzeczy niż później. Przynajmniej czasu nie zmarnujesz na wyobrażanie sobie czegoś niemożliwego. Tak jak napisałaś - nikogo do uczuć się nie da zmusić. Można tylko przedstawić swoje uczucia i oczekiwania, licząc, że je ktoś odwzajemnia. Jeśli facetowi by naprawdę zależało to raczej nie przestraszyłby się perspektywy związku. Przecież to nie ślub i nie dzieci, żeby się nie dało tego odkręcić.[/QUOTE]

Dokładnie, uważam tak samo. Nie jestem jakaś nienormalna, nie oczekiwałam, ze do mnie przybiegnie z pierścionkiem tylko biorąc pod uwagę tempo co się już między nami wydarzyło (i nie chodzi tylko o seks) chciałam wiedzieć czy to idzie na związek czy co to za relacja, bo mi szkoda czasu tak się bujać, bo bujać.. I niestety źle odczytałam jego intencje, albo chodzi o ten jego związek, bo on kilka tygodni po rozstaniu jest
niechcemisiezyc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-12-19 14:28:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:56.