przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-03-14, 11:04   #331
Mariti
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 2 431
Dot.: Tluste wlosy:(

Olabin piszesz, ze próbowałas wszystkich szamponów a apteczne też? na przetłuszczające się włosy ( i skórę głowt przede wszystkim) dobrze działa Seboradin Niger( u mnie się sprawdził, po jednej butelce problemu nie mam) i Garnier Neril ( on jest na wypadające włosy , ale ze skórą głowy czyni cuda) W obu przypadkach nalezy jednak zastosowac odżywke ( tylko nie na skórę głowy , ale na włosy jakieś kilak centymetrów od nasady) bo lubią przesuszać włosy.
__________________
"Well-behaved women rarely make history."

Marilyn Monroe
Mariti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-21, 21:43   #332
darietta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 127
cienkie przetłuszczające sie włosy jak to zmienic- pomóżcie mi dopasować fryzurke

mam problem z włosami sa cienkie szybko sie przetłuszczaja a najbardziej przy skórze głowy do tego wszystkiego po umyciu gdy wstaje rano nie sa wcale puszyste przez co nie chodze w rozpuszczonych bo wygladam strasznie ulizana jaki szampon jest dobry aby pozbyc sie tych problemów ( tylko taki niezadrogi) dodam ze mam włosy do pasa i wiem ze to tez moze byc problem przy takich włosach ale boje sie ich ściac bo przy krótkich bedzie to widac jeszcze bardziej

Edytowane przez darietta
Czas edycji: 2006-04-06 o 21:21
darietta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-22, 14:32   #333
rzyrafka
Zakorzenienie
 
Avatar rzyrafka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 598
Dot.: cienkie, szybko przetłuszczające sie włosy bez puszystości jak to zmienić

jeśli masz cienkie włosy i oklapniete to własnie dlatego powinnaś je ściąć. Są po prostu za ciężkie i nie doprowadziś ich do puszystości żadnym kosmetykiem Dla cienkich włosów trzeba zastosować odpowiednie cięcie (nie znam się na tym niestety) aby nadać fryzurze lekkości. Ja mam włosy do łopatek i już xzuję, że są za długie bo żadna pianka nie chce ich utrzymać dlatego pora na fryzjera. Co do przetłuszczania się skóry głowy- tez mam identycznie ale na razie nie znalazłam innego sposobu niż codzienne mycie włosów. W Twoim przypadku naprawdę nie widzę sensu trzymania włosów do pasai uważam że tak mogą robić dziewczyny o bardzo gestych i bujnych włosach. No bo co to za urok mieć taki cienki długi ogonek z tyłu głowy?
****rawiam
__________________
*
Łydka
*
rzyrafka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-22, 15:15   #334
darietta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 127
Dot.: cienkie, szybko przetłuszczające sie włosy bez puszystości jak to zmienić

planuje sciac włosy ale niestety narazie nie mam pomysłu jaka fryzurke dobrac dla siebie która bedzie mi pasowała

Edytowane przez darietta
Czas edycji: 2006-04-09 o 15:25
darietta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-22, 16:27   #335
darietta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 127
Dot.: cienkie, szybko przetłuszczające sie włosy bez puszystości jak to zmienić

bede wdzieczna za dopasowanie do mnie tych fryzurek jesli uwazacie ze jeszcze w innej bede dobrze wygladac to wklejcie tutaj

Edytowane przez darietta
Czas edycji: 2006-04-09 o 15:28
darietta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-22, 18:31   #336
red_scorpio
Rozeznanie
 
Avatar red_scorpio
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 763
Dot.: cienkie, szybko przetłuszczające sie włosy bez puszystości jak to zmienić

Mam podobne problemy, jesli chodzi o kondycje włosów to zasiegając rady znalazłam na forum opis pewnej odżywki do włosów (postaram się załączyc na końcu link) włosy poprawiły się, zaczęły ładnie błyszczeć i to nie przez to, że były tłuste no jest ich znacznie więcej. Jesli chodzi o szampon to na przemian stosuję: Seboradin (kuracja do włosów słabych i przetłuszczających się - biało-fioletowe opakowanie, cena przystepna ok. 10-12zł) i szampon z firmy Ziaja. Własnie sie skończył, więc nie podam dokładnych namiarów. W każdym razie do włosów przetłuszczających się (cena ok. 5zł). Próbowałam szamponów z aptek w róznych cenach ale te w/w spisują sie najlepiej. Choć mogłoby być lepiej. Podrawiam i zycze wytrwałości w walce przetłuszczaniem. Szukam linka

znalazłam linki:
1) odzywka
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ils&itemid=267
2) szampon Ziaja
http://www.ziaja.com/pl/?a=prod&idProd=65
3) szampon Seboradin
http://www.i-f.com.pl/zawartosc.php?content=seboradin
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif _usmiech.gif (461 Bajtów, 440 załadowań)

Edytowane przez red_scorpio
Czas edycji: 2006-03-22 o 18:59
red_scorpio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-22, 20:57   #337
ling7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1
Wink Dot.: cienkie, szybko przetłuszczające sie włosy bez puszystości jak to zmienić

bardzo ciekawych rzeczy tu mozna sie dowiedziec:hahaha :
ling7 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-03-23, 12:22   #338
rzyrafka
Zakorzenienie
 
Avatar rzyrafka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 598
Dot.: cienkie, szybko przetłuszczające sie włosy bez puszystości jak to zmienić

tzn. co konkretnie Cie tak rozbawiło ?
__________________
*
Łydka
*
rzyrafka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-23, 16:35   #339
chanell85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 103
Dot.: cienkie, szybko przetłuszczające sie włosy bez puszystości jak to zmienić

hmmm...a ktora wypowiedz była taka zabawna

a co do autorki topicu to rowniez polecam ciecie i cieniowanie
__________________
chanell85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-23, 21:29   #340
rzyrafka
Zakorzenienie
 
Avatar rzyrafka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 598
Dot.: cienkie, szybko przetłuszczające sie włosy bez puszystości jak to zmienić

Cytat:
Napisane przez chanell85
hmmm...a ktora wypowiedz była taka zabawna

a co do autorki topicu to rowniez polecam ciecie i cieniowanie
No bo ja trochę nie rozumiem posta ling7
__________________
*
Łydka
*
rzyrafka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-23, 21:31   #341
rzyrafka
Zakorzenienie
 
Avatar rzyrafka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 598
Dot.: cienkie, szybko przetłuszczające sie włosy bez puszystości jak to zmienić

Cytat:
Napisane przez rzyrafka
jeśli masz cienkie włosy i oklapniete to własnie dlatego powinnaś je ściąć. Są po prostu za ciężkie i nie doprowadziś ich do puszystości żadnym kosmetykiem Dla cienkich włosów trzeba zastosować odpowiednie cięcie (nie znam się na tym niestety) aby nadać fryzurze lekkości. Ja mam włosy do łopatek i już xzuję, że są za długie bo żadna pianka nie chce ich utrzymać dlatego pora na fryzjera. Co do przetłuszczania się skóry głowy- tez mam identycznie ale na razie nie znalazłam innego sposobu niż codzienne mycie włosów. W Twoim przypadku naprawdę nie widzę sensu trzymania włosów do pasai uważam że tak mogą robić dziewczyny o bardzo gestych i bujnych włosach. No bo co to za urok mieć taki cienki długi ogonek z tyłu głowy?
****rawiam
Ło matko
patrzcie jak mnie wykropkowało przez literówkę na końcu posta
__________________
*
Łydka
*
rzyrafka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-23, 22:05   #342
chanell85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 103
Dot.: cienkie, szybko przetłuszczające sie włosy bez puszystości jak to zmienić

Cytat:
Napisane przez rzyrafka
No bo ja trochę nie rozumiem posta ling7
no ja własnie tez nie wiem co autorka posta miała na mysli,próbowałam doszukac sie czegos zabawnego ale nic z tego
__________________
chanell85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-24, 17:00   #343
red_scorpio
Rozeznanie
 
Avatar red_scorpio
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 763
Dot.: cienkie, szybko przetłuszczające sie włosy bez puszystości jak to zmienić

Przykro mi ale dalej nie łapie ,
Trudno
red_scorpio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-25, 17:01   #344
ewika91
Raczkowanie
 
Avatar ewika91
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 55
Exclamation Przetłuszczające się włosy

Mam problem, a dokładnie to moje włosy się bardzo przetłuszczają... Stosuję szampony i odzywki przeznaczone do włosów przetłuszczających, ale i tak co dzień muszę je myć... Znacie jakieś domowe sposoby lub dobre szampony, odzywki???
ewika91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-25, 17:11   #345
baziary
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 2
Dot.: Przetłuszczające się włosy

ewika91 ja mam ten sam problem z tym że ja nie stosuję żadnych odżywek bo moje włosy przetłuszczają się jeszcze szybciej,a bez ich stosowania muszę je myć codziennie.Więc także z chęcią posłucham porad innych użytkowników forum.Dodam że moje włosy tak bardzo się przetłuszczają że jeśli chciałabym by ciągle wyglądały świeżo musiałabym je myć rano i wieczorem-czyli 2x w ciągu dnia.Proszę o pomoc.
baziary jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-25, 17:12   #346
aniser
Zakorzenienie
 
Avatar aniser
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 4 042
Dot.: Przetłuszczające się włosy

hmm na szybko przetluszczjace sie wlosy zazwyczaj trudno o skuteczny, zewnetrzny sposob,gdzy jest to zazwyczaj kwestia gospodarki hormonalnej, ale nigdy nie zaszkodzi sprobowac tego czy owego
z wlasnego doswiadczenia wiem,ze na przetluszczanie pomaga sok z cytryny dodany do ostatniego plukania wlosow i skory glowy. Troche soku z cytryny najlepiej dodac do szklanki z chlodna woda i takim roztworem splukac po raz ostatni wlosy. sok z cytryny zakwasi skore glowy i wloski powinny pozostac troszke dluzej swieze.
co kilka myc mozna je takze przeplukac roztworem z octu jablkowego.Lyzke lub dwie<w zlaeznosci do dlugosci wlosow>rozmieszac tak jak sok z cytyny w szklance z woda i przeplukac wlosy na koniec mycia.
mozna tez sprobowac odzywek do wlosow przetluszczajacych np. ziolowej Fitomedu <ok.8zl>-przy regularnym stosowaniu pomaga troszke zapanowac nad przetluszczaniem, oraz szamponow z czarnej rzepy lub z pokrzywy. Szczegolnie ten pierwszy ma dodatkowo wlasciwosci wzmacniajace wlos i choc nie pachnie zbyt przyjemnie to przynajmniej jest skuteczny. Mozna tez sprobowac od czasu do czasu zastosowac maseczke do skory glowy,taka ma chyba w swojej ofercie dermagil<lub podobnie brzmiaca nazwa firmy>-z tego co pamietam ma ona chyba w swoim skladzie glinke,ktora reguluje wydzielanie sebum i "odtluszcza"skore glowy...
No i przede wszystkim unikaj nakladania odzywek na nasade wlosow,oraz suszenia ich goracym strumieniem powietrza,gdyz spowoduje to szybsze przetluszczenie wlosow.
__________________
Znajdziesz mnie na instagramie:
http://instagram.com/ani_ser/
aniser jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-25, 18:14   #347
selfish
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 919
Dot.: Przetłuszczające się włosy

Pewien fryzjer-stylista ocenił kiedyś moje przetłuszczające się włosy na włosy... przesuszone. Wyjaśnił mi, że źle nawilżone włosy robia się tłuste, bo skóra produkuje wiecej łoju, żeby je nawilżyć. Zalecił mi rezygnację z szamponów do włosów przetłuszczających się, kazał używać delikatnych dla dzieci albo do włosów suchych i zniszczonych. I wiecie co - jest lepiej. Nie są już tak ohydnie tłuste, na drugi dzień po umyciu mam wrażenie, że nawet są bardziej "suche" w dodytku niż tłuste. Także ta na pozór dziwaczna diagnoza i dziwaczna terapia mi akurat pomogła.

Hmmm, ale glowę i tak myję codziennie. Mam baaaardzo króciutkie włoski i po spaniu robią mi sie takie typowe "gniazda", bleeee.
selfish jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-26, 10:59   #348
iwa92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1
Co zrobic na szybko przetłuszczające sie włosy?????

Mam 13 lat i bardzo szybko mi sie przetłuszczaja włosy!!! Po umuciu głowy, juz na drugi dzien od skory mam tłuste a po 2 dniach musze juz myc!! Mam do was prosbe!!! Możecie mi poradzic co mam zrobic aby mniej sie wlosy przetłuszczaly!! Może polecic jakies dobre szmpony lub maseczki na włosy???? Czekam na odpowiedz. (odpowiedzi możecie także przesyłac na moj e-meil: iwa92@wp.pl) Będe bardzo wdzięczna!!!!!!!!!!!
iwa92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-26, 11:18   #349
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Dot.: Co zrobic na szybko przetłuszczające sie włosy?????

jestes jeszcze bardzo mloda osobka i w Twoimwieku to nonmalne ze wloski moga sie przetluszczeac(okres dojrzewania) co do odzywek to nie radze nic co nakalda sie na skore glowy tak wiec szampondla wlosow przetluszczajacych i loton do pielegnacji skory tlustej, jezeli potzrebujesz odzywki to mozesz uzywac nawilzajacej w sprayu ale nie dawaj jej na skore
wlosy mozesz yc tyle razy ile tego potrzebuja nawet dziennie , jezeli bardzo ci sie przetluszczaja i czujesz dyskomfort
gaga jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-26, 11:32   #350
aniser
Zakorzenienie
 
Avatar aniser
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 4 042
Dot.: Przetłuszczające się włosy

hmm z nawilzaniem wlosa sie zgodze,gdyz szampon do wlosow przetluszczajacych jest silnym detergentem i czasem moze zbytnio przesuszyc skore glowy i wlos i spowodowac efekt odwrotny do zamierzonego czyli przyspieszyc przetluszczanie...dlatego dobre sa szampony na bazie skladnikow naturalnych,takich jak ziola np, lub wspomniane przez selfish szampony dla dzieci...z szamponami do wlosow suchych bym uwazala-tez probowalam i u mnie nie zdaly egzaminu...
__________________
Znajdziesz mnie na instagramie:
http://instagram.com/ani_ser/
aniser jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-26, 13:11   #351
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: Przetłuszczające się włosy

odżywkę nakładaj od połowy włosów - fajna jest odżywka Hegronu nie obciąża wogóle włosów. Ja również mam włosy przetłuszczające się, ale nie stosuję szamponów i odżywek przeznaczonych dla takich właśnie włosów bo z reguły i z doświadczenia wiem, że wysuszają one niestety kosmyki. Ja stosuję szampony regenerująco-nawilżające z Dove i Pantene
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-26, 13:16   #352
women20
Raczkowanie
 
Avatar women20
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 476
Dot.: Przetłuszczające się włosy

mam to samo jeden z lepszych szamponow jaki miałam to nivea i jakis z londy...
women20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-26, 14:20   #353
ashantielle
Raczkowanie
 
Avatar ashantielle
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: częstochowa
Wiadomości: 45
Dot.: Przetłuszczające się włosy

moje wlosy tez strasznie sie przetluszczaja, zauwazylam, ze po umyciu wlosow szamponem przeznaczonym specjalnie do wlosow przetluszczajacych sie moje wlosy jeszcze szybciej staja sie "tluste". Obecnie uzywam szamponu Herbal Essences do wlosow normalnych i jestem zadowolona
ashantielle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-26, 15:17   #354
rzyrafka
Zakorzenienie
 
Avatar rzyrafka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 598
Dot.: Przetłuszczające się włosy

Ja także zrezygnowałam z szamponów typowo do tłustych włosów i jestem wreszcie zadowolona, przestały się tłuścić w połowie dnia oraz sa w lepszej kondycji Odzywki lub maski stosuje od połowy długości włosów a raz na tydzień na całe
__________________
*
Łydka
*
rzyrafka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-26, 17:29   #355
ashantielle
Raczkowanie
 
Avatar ashantielle
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: częstochowa
Wiadomości: 45
Dot.: Przetłuszczające się włosy

Cytat:
Napisane przez rzyrafka
Odzywki lub maski stosuje od połowy długości włosów a raz na tydzień na całe
Robie dokladnie tak samo jak ty pozdrawiam
ashantielle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-06, 15:29   #356
Anitka11
Zakorzenienie
 
Avatar Anitka11
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 9 203
GG do Anitka11
Dot.: jak odtluscic wlosy?

Gdzies przeczytalam, że na przetłuszczające włosy pomaga pokrzywa w tabletkach. Właśnie testuje. Biore te tabletki od tygodnia narazie efektu nie widac. Jak po miesiącu nic sie nie zmieni to sie zalamie. Mam dość mycia włosów codziennie.
__________________
Wymiana:
Zestaw kosmetyków
Anitka11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-06, 16:08   #357
kasienka2883
Rozeznanie
 
Avatar kasienka2883
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 671
Dot.: jak odtluscic wlosy?

Nie mycie wlosów raczej nie pomaga
Za to skuteczne są płukanki z naparów ziolowych(np. szalwia, pokrzywa), także szampony, odżywki, ampułki na bazie czarnej rzepy.
Rewelacyjna jest maseczka z glinki kambryjskiej zielonej, do przetluszczajacych sie włosow i skłonnych do wypadania dermaglinu(w saszetkach) ja bardzo jetsem zadowolona.
ale takze stosuję całą serię seboradin niger i włosy myje co 2 dni, raczej nie dlatego, że sie przetrluszczają, tylko odkręcają mi się od spania(mam kręcone i dlatego)
Pozdrawiam
kasienka2883 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-06, 16:34   #358
Judytka2
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 576
Dot.: jak odtluscic wlosy?

Ja tez mam ten problem. Poprostu po mymodelowaniu wlosów na calkiem proste za pomoca prostownicy, spryskuje wlosy dokladnie lakierem. Sa gladkie przez dluzszy czas i przetluszczanie zaczyna sie pare godzin pozniej. to juz cos Mam tez strupki na glowie ktore rozdrapuje i przez ta sa nieraz strasznie tluste! ale nie wiem co mam zrobic z tymi strupkami??? Do dermatologa jestem zapisana na 5 maja dopiero, a do tej pory musze wytrzymac jakos....
Judytka2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-06, 17:18   #359
kasiek1331
Raczkowanie
 
Avatar kasiek1331
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 125
Dot.: jak odtluscic wlosy?

Miałam taki problem i przestałam myć włosy codziennie. Myje co dwa dni. Na początku było troszke nieciekawie, ale teraz jest spoko.
kasiek1331 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-06, 21:24   #360
darietta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 127
Dot.: cienkie, szybko przetłuszczające sie włosy bez puszystości jak to zmienić

czy są tu osoby które mogłyby mi dopasować fryzuke komputerowo bede wdzieczna
darietta jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-29 21:41:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:51.