Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4 - Strona 166 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-08-22, 11:42   #4951
almondfairy
seriously? no.
 
Avatar almondfairy
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 3 004
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
niech dla każdego będzie coś dobrego, i tak przez cały rok sportu w publicznej telewizji prawie nie uświadczysz.
ja Igrzyskami akurat się interesowałam, bo lubię takie rzeczy oglądać, ale oglądałam na Eurosporcie, bo na publicznej to były tylko wybiórcze dyscypliny, a w kluczowych momentach puszczali reklamy ale nie każdy ma pakiet dodatkowych programów.

przyznam, że wolę sport niż wałkowany do porzygu temat Waśniewskiej i Madzi.
też wolę na eurosporcie oglądac, ale głównie ze względu na komentatorów. tych w publicznej tv słuchac się nie da
najbardziej nie lubię programów typu detektywi, sędzia am-w... strasznie to wszystko sztuczne
__________________

książki
ubrania
almondfairy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 11:42   #4952
a40adf61f4fa839fc99377457d0e94ddcb8a5d57
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 3 620
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
niech dla każdego będzie coś dobrego, i tak przez cały rok sportu w publicznej telewizji prawie nie uświadczysz.
[...]
przyznam, że wolę sport niż wałkowany do porzygu temat Waśniewskiej i Madzi.
Ja wiem, zgadzam się, zwłaszcza z ostatnim zdaniem. Właśnie w tym też rzecz, że w tv wiecznie jest rozdmuchany niepotrzebnie jakiś temat. Wałkowany "do porzygu" jak sama powiedziałaś. To jest popadanie w skrajności, bo nawet publiczna telewizja ma więcej niż jeden kanał i można by trochę to zrównoważyć. A jak się jakimś top-tematem zajmą, to naprawdę ciężko usłyszeć w tv o czymś innym, często istotnym.
a40adf61f4fa839fc99377457d0e94ddcb8a5d57 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 11:57   #4953
MilkyShake
Raczkowanie
 
Avatar MilkyShake
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: z łóżka :)
Wiadomości: 222
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Cytat:
Napisane przez MonikaFaustyna Pokaż wiadomość
Mnie dzisiaj zdziwiło, że gościowi od AmberGold grozi 5 lat pozbawienia wolności a Korze za posiadanie 3g marihuany... 3 lata . Jeśli to prawda, to ręce opadają. Facet przekręcił masę ludu na górę pieniędzy i dostaje głupie 5 lat... a kobitka za posiadanie jakiejś śmiesznej ilości narkotyku, z którym większość ludzi miała kontakt, 3 lata. No i o co kaman, ja isę pytam? Mieszkam w kraju, gdzie marihuanę można sobie kupić tak samo, jak paczkę fajek czy alkohol. Jakoś nie widzę tu Sodomy i Gomory, ludzie nie leżą zaćpani na ulicach a coffeeshopy nie są zapełnione do granic wytrzymałości . Oczywiście mówię o mieście, gdzie nie ma tylu turystów, co np. w Amsterdamie czy Hadze.
Niby z ludzkiego punktu podejścia masz rację. Gość który 'oszukał' ludzi dostaje śmieszny wyrok, a Kora za posiadanie trawy również dostaje śmieszny wyrok.
No, ale w świetle prawa, paragrafów, wyroków, przepsiów etc są to dwie różne sprawy
Wiecie o co mi chodzi


Co do Coffe Shopów, ostatnio miałam okazje odwiedzić Amsterdam i jakoś nie zauważyłam żeby pękały w szwach. Więcej ludzi popijało kawe w zwykły kawiarniach niż paliło

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Z podobnych przyczyn z jakich są recepty na niektóre leki. Państwo uważa nas za debili, którzy sami nie wiedzą co i ile mogą.
Jakie na przykład?
Pytam z ciekawości

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Jeszcze w kwestii leków i recept: dziwi mnie, że nawet plastry z lidokainą są teraz na receptę
Może tu chodzi o kontrole społeczeństwa?
__________________
biegam!
TŻ o1.o5.2o12
dbam o porządek w szafie!

MilkyShake jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 11:59   #4954
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Cytat:
Napisane przez kobietasukcesu Pokaż wiadomość
(...)Za to denerwują mnie ludzie 'przepuści mnie paaani? mam mało rzeczy' i nie chodzi tu o jeden produkt czy dwa.
To jak mam 10, a ktoś 5, to co pierwszeństwo?

Jak mam dużo rzeczy i nie spieszy mi się to przepuszczę osobę z soczkiem i batonem, a w tym czasie spokojnie swoje rzeczy wypakuje. Ale jak ledwo na nogach stoję to się każda sekunda dla mnie liczy :P
A takich wpychalskich nie lubię.
Mnie też to denerwuje i niestety mam szczęście do takich osób. Kiedyś sama miałam 3 rzeczy w koszyku, podchodzi facet z 2 rzeczami i on "tylko szybko zapłaci za swoje, bo ma mniej", moja mina->. Zresztą nie lubie takiego wpychania najbardziej jak jest długa kolejka, osoba podchodzi i się pyta tylko tej co akurat jest najbliżej kasy, a przecież wpycha się przed wszystkich.

Po wczorajszym obejrzeniu taśmy ze ślubu koleżanki bardzo mnie zastanawia, co przyświeca dziewczynom, które na nie swój ślub ubierają białą sukienkę, z falbankami, koronkami, praktycznie "ślubną".
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 12:01   #4955
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Cytat:
Napisane przez kobietasukcesu Pokaż wiadomość

No strach się domagać swojego pierwszeństwa nawet w takiej kasie
Tak samo,jak są w tramwaju miejsca dla matki z dzieckiem. Cały tramwaj rano zapchany, wchodzę z dzieckiem w nosidle i podchodzę do takiego miejsca, gdzie babka ok. 40-tki czytała książkę. Przepraszam ją grzecznie, mówię, że to miejsce dla matki z dzieckiem i nie ma innych wolnych miejsc i prosiłabym, żeby mnie puściła. Kobieta zaczęła z wściekłością na mnie warczeć, że nie ma zamiaru, że ona tu była pierwsza, zapłaciła za bilet i nie ma obowiązku nikogo puszczać. Nie kłóciłam się, bo mi się głupio zrobiło, a młody chłopak zaraz się obok zerwał i powiedział, żebym usiadła na jego miejscu (zresztą jak ktoś mnie z dzieckiem, czy w ciąży puszczał w tramwaju, to zwykle są to młodzi mężczyźni).

Cytat:
Napisane przez Mileva_ Pokaż wiadomość
Oglądałam wypowiedź jakiegoś faceta, który wpłacił kasę do Amber Gold. Stwierdził, że gdyby ON ukradł pięć tysięcy komuś - poszedłby siedzieć na dwadzieścia lat. A P. prawdopodobnie się upiecze lub dostanie co najwyżej jakieś zawiasy. Podobnie wypowiadała się matka tego chłopca, który cztery godziny czekał, aż przyleci pogotowie. "Gdyby mniej groźny wypadek przydarzył się komuś z rządu, od razu, bez względu na przepisy, znalazłyby się trzy helikoptery". Ciężko się nie zgodzić. Cóż, wygląda na to, że bogatym lub znanym nie tylko więcej wolno, ale i prawo do życia mają większe
To prawda. Prawo zupełnie nie jest sprawiedliwe. Tak samo szokuje mnie, że można wsadzić na dołek pijanego rowerzystę, a znam wielu kierowców, którzy piją przed wejściem do auta i zawsze jakoś im się upiecze.
Albo w mojej miejscowości rodzinnej- syn znanego lekarza pijany jechał z imprezy z 3 kolegami, jedyny przeżył- nie wiem, czy nawet jakieś zawiasy dostał. Córka szanowanego małżeństwa po urodzeniu w domu wyrzuciła dziecko na śmietnik- załatwili jej 2 tygodnie w szpitalu, że niby jakieś zaburzenia miała psychiczne i żadne inne konsekwencje prawne jej nie spotkały i dalej śmiga po mieście i imprezuje. Albo Otylia moim zdaniem, też powinna siedzieć, ale przecież to nasza duma narodowa, więc nie wolno jej zamknąć. To jest okropne moim zdaniem.
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 12:02   #4956
Phoce
Flawless
 
Avatar Phoce
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 7 873
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Cytat:
Napisane przez Mileva_ Pokaż wiadomość

A dziwi mnie rozbryzgliwe kichanie i kasłanie na ulicy. Czy ludzie nie rozumieją, że w ten sposób zaraża się innych? I zwiększa w ten sposób prawdopodobieństwo, że sami znów się pochorują. Litości.
aaaa przypomniało mi się moje ulubione czyszczenie nosa na środku chodnika (nie chodzi oczywiście o to, przy użyciu chusteczki) lub (przepraszam za średnio przyjemne słowo) 'charchanie' czyli wypluwanie całej wydzieliny z dróg oddechowych.
Masakra. Zawsze jestem w takim szoku, że stoję przez chwilę z przerażeniem na twarzy.
__________________
"We need to know, as women, we're important.
I think the breakdown is when a woman doesn't know
what she is and she settle for less.
Check out your worth because you're worth more than that."
Phoce jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 12:10   #4957
almondfairy
seriously? no.
 
Avatar almondfairy
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 3 004
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Cytat:
Napisane przez Phoce Pokaż wiadomość
aaaa przypomniało mi się moje ulubione czyszczenie nosa na środku chodnika (nie chodzi oczywiście o to, przy użyciu chusteczki) lub (przepraszam za średnio przyjemne słowo) 'charchanie' czyli wypluwanie całej wydzieliny z dróg oddechowych.
Masakra. Zawsze jestem w takim szoku, że stoję przez chwilę z przerażeniem na twarzy.
chyba bym
__________________

książki
ubrania
almondfairy jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-22, 12:13   #4958
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

o, przypomniało mi się, jak kiedyś szłam za jakimś facetem, który nagle postanowił się w ten sposób opróżnić
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 12:17   #4959
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Tutaj co krok jest jakiś lekarz rodzinny, właśnie po to, żeby każdy miał łatwy dostęp w razie potrzeby. Lekarz rodzinny to najważniejszy lekarz, jakiego można mieć i jak się gdzieś idzie do szpitala, czy chociażby rejestruje w jakiejś poradni, trzeba podać nazwisko albo nazwę przychodni, jeśli korzysta się z kilku lekarzy rodzinnych (w sensie kilku w jednym punkcie prowadzi praktykę). Taki lekarz bada i ewentualnie wystawia skierowanie do specjalisty. Jeśli uzna, że przypadek nie wymaga tego, to wypisuje receptę na potrzebne leki. I tak np. do takiego lekarza można iść z podejrzeniem ciąży, to on wyśle dalej do położnej, a nawet słyszałam, że można do niego się zgłosić po receptę na tabletki anty. Ogólnie, jak o tej instytucji mówię człowiek-orkiestra. A jak korzystam ze specjalisty - endokrynologa, to mam umawiane wizyty na przód, z czego np. 2 są telefonicznie (polega to na tym, że wcześniej mam zrobić badanie krwi na poziom hormonów tarczycy i jak wynik jest zły, to dzwonią, jak dobry, to nie dzwonią) a potem jedna osobiście po dłuższym czasie. Na wszystkie badania krwi mam wystawione odpowiednie skierowania z datami na przód. Nie muszę specjalnie łazić i się kogoś prosić w kolejce, czy przepuści, bo ja tylko po skierowanie/receptę. A... a wyników nie dostaję do ręki, tylko są w systemie komputerowym , do którego ma wgląd każdy lekarz, do którego się zgłaszam.

Dzisiaj mnie zdziwił jakiś Turek. Szukałam czegoś dla znajomej w sklepie z różnymi agd, porcelaną itp. a gość podchodzi i się mnie pyta o dzidzię, jej wiek, skąd jestem i.... czy mam męża O ile wszystkie pytania po hol. zrozumiałam to ostatniego nie. Powiedziałam, że nie, to coś tam pokręcił głową i mówi, że przykro. Po czym się zczaiłam, że pytał o męża, to mówię, że tak. To się zaczął pytać o męża... ja nie mogę . Ale jestem na tyle kulturalna, że mu powiedziałam. Nie umiem mówić: odwal się chłopie.


edit.

A co do tych wyroków... to tylko uczy ludzi, że warto zabijać dzieci, bo nic nie zrobią, a jeszcze bardziej warto być bogatym, albo znanym, wtedy to możesz oszukiwać i okradać masę ludzi i też ci nic ni zrobią. Super...

Edytowane przez MonikaFaustyna
Czas edycji: 2012-08-22 o 12:23
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 13:04   #4960
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Cytat:
Napisane przez Impersona Pokaż wiadomość
To prawda. Prawo zupełnie nie jest sprawiedliwe. Tak samo szokuje mnie, że można wsadzić na dołek pijanego rowerzystę, a znam wielu kierowców, którzy piją przed wejściem do auta i zawsze jakoś im się upiecze.
Albo w mojej miejscowości rodzinnej- syn znanego lekarza pijany jechał z imprezy z 3 kolegami, jedyny przeżył- nie wiem, czy nawet jakieś zawiasy dostał. Córka szanowanego małżeństwa po urodzeniu w domu wyrzuciła dziecko na śmietnik- załatwili jej 2 tygodnie w szpitalu, że niby jakieś zaburzenia miała psychiczne i żadne inne konsekwencje prawne jej nie spotkały i dalej śmiga po mieście i imprezuje. Albo Otylia moim zdaniem, też powinna siedzieć, ale przecież to nasza duma narodowa, więc nie wolno jej zamknąć. To jest okropne moim zdaniem.
Xawery Żuławski, ten od Wojny polsko - ruskiej, prowadził samochód, w którym zginęła jego ówczesna dziewczyna - córka Barbary Brylskiej. Nie poniósł żadnej odpowiedzialności.

Cytat:
Napisane przez MonikaFaustyna Pokaż wiadomość
A co do tych wyroków... to tylko uczy ludzi, że warto zabijać dzieci, bo nic nie zrobią, a jeszcze bardziej warto być bogatym, albo znanym, wtedy to możesz oszukiwać i okradać masę ludzi i też ci nic ni zrobią. Super...
Pytanie tylko, jakich ludzi. Jeśli ktoś jest na tyle zj*bany, by ciągnąć korzyści z zabicia kogoś, to jest tym samym na tyle chory, by zabić i bez tego. Oszustów zabierających majątki starszym ludziom też raczej nic nie powstrzyma, takie mam wrażenie. Co oczywiście nie znaczy, że nie powinni oni ponosić kary, i to ciężkiej...

Edytowane przez Mileva_
Czas edycji: 2012-08-22 o 13:07
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 13:06   #4961
almondfairy
seriously? no.
 
Avatar almondfairy
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 3 004
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

mnie przed chwilą zdziwiła sprzedaż na allegro używanych majtek
__________________

książki
ubrania
almondfairy jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-22, 13:08   #4962
Fela Von Helvete
Zakorzenienie
 
Avatar Fela Von Helvete
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 4 955
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Cytat:
Napisane przez almondfairy Pokaż wiadomość
mnie przed chwilą zdziwiła sprzedaż na allegro używanych majtek
Już był kiedyś poruszany ten temat, ponoć jest niezły popyt na taki towar
__________________
Fela Von Helvete jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 13:10   #4963
Laurelindorenan
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 522
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Już kilka razy ostatnio zdziwiły mnie zaniedbane, rozwichrzone brwi modelek z wybiegów - zwłaszcza gdy przejrzałam sobie kilka ostatnich propozycji makijaży ze strony głównej Wizażu, w kontraście z wyregulowanymi brwiami wizażanek To jakaś taka moda teraz?
Laurelindorenan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 13:12   #4964
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Niedługo powróci moda na owłosione nogi i pachy u kobiet . Swoją drogą... wkurzał mnie trend jakiś czas temu w tv, że przychodził dziennikarz, albo jakiś gość w programie, nieogolony, rozczochrany i jeszcze z rozpiętą koszulą
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 13:15   #4965
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Cytat:
Napisane przez Laurelindorenan Pokaż wiadomość
Już kilka razy ostatnio zdziwiły mnie zaniedbane, rozwichrzone brwi modelek z wybiegów - zwłaszcza gdy przejrzałam sobie kilka ostatnich propozycji makijaży ze strony głównej Wizażu, w kontraście z wyregulowanymi brwiami wizażanek To jakaś taka moda teraz?
Oglądałam ostatnio zdjęcia modelek z przełomu lat 80. i 90. i właśnie też te brwi zwróciły moją uwagę. A że moda powtarza się ponoć co dwadzieścia lat, to pewnie się od takich zaroi na ulicach

Co osobiście mi nie przeszkadza (oczywiście bez przesady), bo przesadnie wyskubane kreseczki też potrafią być obleśne.
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 13:23   #4966
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
np. akademik zazwyczaj dostają te osoby, które mają ukryte dochody i które spokojnie mogłyby wynająć mieszkanie.
Ciekawe, jakoś dostawałam bez ukrytych dochodów i moi znajomi też.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 13:25   #4967
Phoce
Flawless
 
Avatar Phoce
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 7 873
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Cytat:
Napisane przez Mileva_ Pokaż wiadomość
Xawery Żuławski, ten od Wojny polsko - ruskiej, prowadził samochód, w którym zginęła jego ówczesna dziewczyna - córka Barbary Brylskiej. Nie poniósł żadnej odpowiedzialności.
ale to jest trochę inna sytuacja. Nie wiem co prawda jak to dokładnie wygląda w przypadku relacji chłopak - dziewczyna, ale co do przypadku Otylii to nie chodziło o to, że ona jest dumą narodową, ale o to, że w wypadku zginął jej brat, co mogło prowadzić do nadzwyczajnego złagodzenia kary. Pamiętam, że na ćwiczeniach z prawa karnego właśnie ten przypadek był podany jako przykład do art. 60 par. 2 punkt 3 kk.
__________________
"We need to know, as women, we're important.
I think the breakdown is when a woman doesn't know
what she is and she settle for less.
Check out your worth because you're worth more than that."
Phoce jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 13:27   #4968
Laurelindorenan
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 522
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Cytat:
Napisane przez MonikaFaustyna Pokaż wiadomość
Niedługo powróci moda na owłosione nogi i pachy u kobiet .
Oby nie - w każdym razie ja nie będę za tym trendem podążać

Cytat:
Napisane przez Mileva_ Pokaż wiadomość
Oglądałam ostatnio zdjęcia modelek z przełomu lat 80. i 90. i właśnie też te brwi zwróciły moją uwagę. A że moda powtarza się ponoć co dwadzieścia lat, to pewnie się od takich zaroi na ulicach

Co osobiście mi nie przeszkadza (oczywiście bez przesady), bo przesadnie wyskubane kreseczki też potrafią być obleśne.
Cienkich kreseczek a la lata 20 też nie lubię, wolę naturalnie wyglądającą grubość,ale jednak jestem za wyskubywaniem włosków poniżej głównej linii oraz za rozdzielaniem tzw. monobrwi w stylu Fridy Kahlo

Edytowane przez Laurelindorenan
Czas edycji: 2012-08-22 o 13:38
Laurelindorenan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 13:35   #4969
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Ciekawe, jakoś dostawałam bez ukrytych dochodów i moi znajomi też.
przecież nie pisałam o Tobie i Twoich znajomych, a opierałam się na własnych obserwacjach.
z reguły nie wymyślam sobie historyjek bez faktycznego potwierdzenia moich słów.
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-22, 13:47   #4970
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Ciekawe, jakoś dostawałam bez ukrytych dochodów i moi znajomi też.
A trzeba tak wszystko brać do siebie?

Jest całe grono cwaniaczków, którzy nawet się meldują u babci-rencistki, żeby dostać socjal. Przecież nikt nie mówi, że Ty też tak robisz.

Tak samo jak akademiki dziwnym sposobem dostają osoby, po których po prostu widać (bardzo) dobry status materialny. I nie, one same akurat nie pracują, nawet "na czarno"


Moim osobistym hitem jest jeden gość z mojego wydziału. Turek w połowie, mieszka w akademiku, około raz w miesiącu leci domu w Turcji na pare dni. I pobiera socjal. Najlepsze w takich osobach jest to, że one wprost mówią o tym jak oszukują uczelnię, przecież to taki powód do dumy jest.
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody

Edytowane przez Suvia
Czas edycji: 2012-08-22 o 13:51
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 13:53   #4971
BioIvO
Zakorzenienie
 
Avatar BioIvO
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3 533
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Cytat:
Napisane przez Mileva_ Pokaż wiadomość
Podobnie wypowiadała się matka tego chłopca, który cztery godziny czekał, aż przyleci pogotowie. "Gdyby mniej groźny wypadek przydarzył się komuś z rządu, od razu, bez względu na przepisy, znalazłyby się trzy helikoptery". Ciężko się nie zgodzić. Cóż, wygląda na to, że bogatym lub znanym nie tylko więcej wolno, ale i prawo do życia mają większe
Litości.
Przympomiał mi sie wypadek motocyklowy młodego Wałęsy. Media były wstrząśnięte, helikoptery latały, profesorzy w akademii wojskowej czekali na pacjenta itd. Bardzo dobrze, że facet stanął na nogach mimo tylu obrażeń. Ale gdyby nie chodziło o eurodeputowanego, tylko o takiego Mietka z Białegostoku to pewnie lekarze już położyliby na nim krzyżyk.
__________________

Nikt nie śledzi tak bacznie postępowania innych jak ten, komu nic do tego. (V.Hugo)


Kobieta nigdy nie wie czego chce, ale nie spocznie, dopóki nie osiągnie celu.
BioIvO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 13:55   #4972
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Cytat:
Napisane przez MonikaFaustyna Pokaż wiadomość
Tutaj co krok jest jakiś lekarz rodzinny, właśnie po to, żeby każdy miał łatwy dostęp w razie potrzeby. Lekarz rodzinny to najważniejszy lekarz, jakiego można mieć i jak się gdzieś idzie do szpitala, czy chociażby rejestruje w jakiejś poradni, trzeba podać nazwisko albo nazwę przychodni, jeśli korzysta się z kilku lekarzy rodzinnych (w sensie kilku w jednym punkcie prowadzi praktykę). Taki lekarz bada i ewentualnie wystawia skierowanie do specjalisty. Jeśli uzna, że przypadek nie wymaga tego, to wypisuje receptę na potrzebne leki. I tak np. do takiego lekarza można iść z podejrzeniem ciąży, to on wyśle dalej do położnej, a nawet słyszałam, że można do niego się zgłosić po receptę na tabletki anty. Ogólnie, jak o tej instytucji mówię człowiek-orkiestra. A jak korzystam ze specjalisty - endokrynologa, to mam umawiane wizyty na przód, z czego np. 2 są telefonicznie (polega to na tym, że wcześniej mam zrobić badanie krwi na poziom hormonów tarczycy i jak wynik jest zły, to dzwonią, jak dobry, to nie dzwonią) a potem jedna osobiście po dłuższym czasie. Na wszystkie badania krwi mam wystawione odpowiednie skierowania z datami na przód. Nie muszę specjalnie łazić i się kogoś prosić w kolejce, czy przepuści, bo ja tylko po skierowanie/receptę. A... a wyników nie dostaję do ręki, tylko są w systemie komputerowym , do którego ma wgląd każdy lekarz, do którego się zgłaszam.
To chyba sporo zależy od organizacji przychodni, bo ja sporo z tego co piszesz mam w PL
Skierowaniena na badanie krwi czy inne od endokrynolga czy gina też jest wypisywane naprzód. Np. endokrynolog kazała mi przyjść w pażdzierniku, a 2-3 dni przed wizytą idę na badanie krwi, nie muszę już osobno iść po skierowanie. Tak samo po operacji miałam wypisane skierowania na badania za 3 miesiące.
Do rodzinnego z nagłą potrzebą bez problemu, bez bloczków itd. Po recepty na stałe rzeczy, z przedłużeniem l4 itp. nie stoi się w kolejce tylko zostawia karteczkę w rejestracji i i na następny dzień jest do odebrania. Na antykoncepcje rodzinny też wypisze, ale tylko na 3 miesiące, bo wychodzą z założenia, że potrzebne jest badanie gin. co jakiś czas.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 14:01   #4973
BioIvO
Zakorzenienie
 
Avatar BioIvO
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3 533
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Cytat:
Napisane przez Suvia Pokaż wiadomość
Moim osobistym hitem jest jeden gość z mojego wydziału. Turek w połowie, mieszka w akademiku, około raz w miesiącu leci domu w Turcji na pare dni. I pobiera socjal. Najlepsze w takich osobach jest to, że one wprost mówią o tym jak oszukują uczelnię, przecież to taki powód do dumy jest.
Czasami brakuje mi w stypendiach socjalnych opcji wizji lokalnej. Wiecie, żeby jakaś delegacja pofatygowała sie do domu rodzinnego studenta zobaczyć naocznie jak żyje a potem uwzględnić to we wniosku. Bardzo mogliby sie zdziwić jak żyje rodzina studenta, który ma ledwo 400zl dochodu na osobę.
Kiedyś w czasie składania podań słyszałam, jak studenci licytowali sie kto ma mniej. Wygrał chłopak, który miał mniej niż 100 zł. Jakim cudem przyjechał na studia dzienne, nie wiem, ale z pewnością dostał wszystkie możliwe dodatki socjalne- ok. 600 zł.
__________________

Nikt nie śledzi tak bacznie postępowania innych jak ten, komu nic do tego. (V.Hugo)


Kobieta nigdy nie wie czego chce, ale nie spocznie, dopóki nie osiągnie celu.
BioIvO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 14:02   #4974
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

jakiś czas temu zamieszkałam z chłopakiem, dzisiaj pojechałam do rodziców po zaświadczenie o ubezpieczeniu do lekarza...
iiii na klatce schodowej wyszła do mnie (!) sąsiadka

S: I CO??? jesteś mężatką????
Ja: ...
S: ???
Ja: ...
S: ???
Ja: yy nie...
S: CZEMU???

i sobie poszłam Boże duże miasto a plotki się roznoszą po dużej klatce schodowej gorzej niż... nie wiem gdzie
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 14:11   #4975
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
jakiś czas temu zamieszkałam z chłopakiem, dzisiaj pojechałam do rodziców po zaświadczenie o ubezpieczeniu do lekarza...
iiii na klatce schodowej wyszła do mnie (!) sąsiadka

S: I CO??? jesteś mężatką????
Ja: ...
S: ???
Ja: ...
S: ???
Ja: yy nie...
S: CZEMU???

i sobie poszłam Boże duże miasto a plotki się roznoszą po dużej klatce schodowej gorzej niż... nie wiem gdzie
Ale bezczelność

alkaxy - to masz fajną przychodnię, ja w PL po wszystko musiałam w kolejkach do internisty wyczekiwać
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 14:12   #4976
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Cytat:
Napisane przez Phoce Pokaż wiadomość
ale to jest trochę inna sytuacja. Nie wiem co prawda jak to dokładnie wygląda w przypadku relacji chłopak - dziewczyna, ale co do przypadku Otylii to nie chodziło o to, że ona jest dumą narodową, ale o to, że w wypadku zginął jej brat, co mogło prowadzić do nadzwyczajnego złagodzenia kary. Pamiętam, że na ćwiczeniach z prawa karnego właśnie ten przypadek był podany jako przykład do art. 60 par. 2 punkt 3 kk.
Czyli jak mnie wkurzy mój TŻ, to mogę go zabić w przypływie złości, a potem złagodzą mi karę, bo w końcu był to mój mąż, owdowiałam i na pewno cierpię po stracie?


A mi bardzo się podobają takie "niedbałe" brwi. Sama sobie takich nie zrobię, ale uważam, że świetnie wyglądają, zwłaszcza u brunetek z ciemną cerą i piegami

Edytowane przez Impersona
Czas edycji: 2012-08-22 o 14:15
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 14:13   #4977
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Taaa to mit ze w mieście można się czuć anonimowo bo najpewniej babcie siedziały w oknach jak wynosiłam rzeczy do samochodu i potem stałam się obiektem rozmów jakbym miała ślub w osiedlowym kościołku to by była sprawa jasna, że nie miałam, snują domysły.
Jezu
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 14:16   #4978
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Taaa to mit ze w mieście można się czuć anonimowo bo najpewniej babcie siedziały w oknach jak wynosiłam rzeczy do samochodu i potem stałam się obiektem rozmów jakbym miała ślub w osiedlowym kościołku to by była sprawa jasna, że nie miałam, snują domysły.
Jezu
Na osiedlu, gdzie mieszkają dziadkowie męża, jak się dowiedzieli dwa lata temu, że wzięliśmy ślub, to było tylko jedno pytanie: kiedy dzidzia? Wszyscy myśleli, że jestem w ciąży, bo przecież nikt nie bierze ślubu z miłości .
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 14:16   #4979
Phoce
Flawless
 
Avatar Phoce
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 7 873
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Cytat:
Napisane przez Impersona Pokaż wiadomość
Czyli jak mnie wkurzy mój TŻ, to mogę go zabić w przypływie złości, a potem złagodzą mi karę, bo w końcu był to mój mąż, owdowiałam i na pewno cierpię po stracie?
ehh...
Nie wiem, czy wiesz, ale przy każdym przestępstwie są RÓŻNORAKIE okoliczności dodatkowe. Nie wszystko jest tak proste, jak się wydaje
Poza tym z tego, co się orientuję to był wypadek, a nie przestępstwo popełnione z pełną premedytacją.
Tak jest skonstruowany kodeks karny. Pretensje do ustawodawcy jakby co
__________________
"We need to know, as women, we're important.
I think the breakdown is when a woman doesn't know
what she is and she settle for less.
Check out your worth because you're worth more than that."
Phoce jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 14:21   #4980
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Cytat:
Napisane przez Phoce Pokaż wiadomość
ehh...
Nie wiem, czy wiesz, ale przy każdym przestępstwie są RÓŻNORAKIE okoliczności dodatkowe. Nie wszystko jest tak proste, jak się wydaje
Poza tym z tego, co się orientuję to był wypadek, a nie przestępstwo popełnione z pełną premedytacją.
Tak jest skonstruowany kodeks karny. Pretensje do ustawodawcy jakby co
Ale czy ja mam do Ciebie pretensje? Przecież piszę od początku, że prawo jest beznadziejnie niesprawiedliwie, to nie jest wina Wizażanek, chyba, że mamy jakieś w Rządzie i o tym nie wiemy
A to nie był do końca wypadek, ponieważ Otylia jechała z prędkością powyżej dozwolonej. Zwykle jednak ludzi po czymś takim spotyka kara.
Nawet tata mojego kolegi z klasy, który w wypadku zabił żonę, syna i córkę, dostał karę, a zginęło mu więcej osób w wypadku, niż Otylii.
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:40.