Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz. 5. - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-08-23, 08:15   #91
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez asioollka Pokaż wiadomość
A lepiej żeby stało i śmierdziało w domu? ;>
No nie... ale jeśli codziennie śmieciarka zabiera śmieci, to warto sobie jakoś uregulować wywalanie śmieci a nie nagle z całego tygodnia wywalają . Można przecież codziennie wywalać po trochę z poprzedniego dnia.
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-23, 09:09   #92
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość

A propos plotek o ślubach i takich kwestii, to przypomniała mi się zabawna historia. Moja koleżanka pojechała z chłopakiem do jego miasta rodzinnego. Przed odjazdem stamtąd chłopak poszedł do zabawkowego i kupił koleżance miśka. Ot, taki prezencik. Za dwa dni zadzwoniła do tego chłopaka jego mama z prośbą o wyjaśnienie, o co chodzi, bo po miasteczku chodzą plotki, że ma w stolicy dziecko z jakąś dziewczyną, a wozi się z kochanką. Bo przecież nie z tą, z którą przyjechał, ma dziecko, bo za szczupła jak na niedawną ciążę. Wersja druga - to właśnie z tą, z którą przyjechał ma dziecko, ale oddali do domu dziecka. I idź tu człowieku, kup maskotkę.
Nie no, dla mnie to najlepsza "plotkowa" historia.

---------- Dopisano o 10:09 ---------- Poprzedni post napisano o 09:52 ----------

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Nie daje? O matko. No ja muszę brać z zakładu pracy od ojca ale to właśnie nie jest tak że pstryk i przynoszę dlatego dwa razy mnie pani wpuściła na piękne oczy bo miałam bardzo pilną sprawę. Chore są te zaświadczenia. W innej przychodni musiałam jednorazowo przynieść ksero ubezpieczenia i legitymacji studenckiej i to dali do mojej kartotetki czy karty chorego i nie musiałam więcej nosić. Ale co przychodnia to obyczaj najwidoczniej :P beznadziejne jest to że trzeba z zaświadczeniami latać, naprawdę biorąc pod uwagę stanowisko ojca i zakład pracy jaki jest wypisany na zaświadczeniu naprawdę można to uznać za w miarę stałą pracę i w ciągu miesiąca się nic nie zmieni no ale zaświadczenie ważne na 30 dni koniec kropka
Ja nie chodzę z ubezpieczeniem, chyba tylko jak pierwszy raz byłam w przychodni to mi kazali pokazać... albo co jakiś czas, nie pamiętam.
Ale przez te całe ubezpieczenia muszę chodzić do gina w swoim mieście, bo tak musiałabym brać tą książeczkę ze sobą jak jadę na studia. Chciałabym, by był jakiś krajowy elektroniczny system ubezpieczonych.
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-23, 09:36   #93
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Chciałabym, by był jakiś krajowy elektroniczny system ubezpieczonych.
Też bym tak chciała, bo podobnie jak drabineczka muszę za każdym razem brac od ojca zaświadczenie z pracy Kiedyś poszłam do lekarza i musiałam zapłacić 100zl za wizytę, powiedzieli mi że oddadzą jak przyniosę zaświadczenie w ciągu 3 dni, a był to 31 grudnia udało mi się ubłagać żeby donieść zaświadczenie w ciągu tygodnia, ale nie było łatwo
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-23, 09:54   #94
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Czytałam ostatnio w Wyborczej, że taki system będzie, bo Ministerstwo Zdrowia jest w trakcie przygotowania. Ponoć cała kontrola ma spaść na ZUS, mają mieć bazę i w przychodni tylko będą sobie sprawdzać w bazie, więc wystarczy dokument z numerem PESEL. Zobaczymy, co z tego wyjdzie.
Muszą zmienić obecny system, bo ten jest niezgodny z prawem. Przede wszystkim dlatego, że po likwidacji legitymacji ubezpieczeniowej te RMUA to żart na sali. Zawsze z TŻ się wkurzamy, że jakaś Halina w rejestracji ma wgląd w nasze zarobki, bo przecież tam jest podana wysokość składek. To jest nawet łamanie tajemnicy służbowej, bo (nie wiem czy wszędzie tak jest, ale u mojego TŻ) nie wolno zdradzać osobom trzecim, ile się zarabia.
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-23, 10:02   #95
Kadin_
Zadomowienie
 
Avatar Kadin_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 510
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez Impersona Pokaż wiadomość
Czytałam ostatnio w Wyborczej, że taki system będzie, bo Ministerstwo Zdrowia jest w trakcie przygotowania. Ponoć cała kontrola ma spaść na ZUS, mają mieć bazę i w przychodni tylko będą sobie sprawdzać w bazie, więc wystarczy dokument z numerem PESEL. Zobaczymy, co z tego wyjdzie.
Muszą zmienić obecny system, bo ten jest niezgodny z prawem. Przede wszystkim dlatego, że po likwidacji legitymacji ubezpieczeniowej te RMUA to żart na sali. Zawsze z TŻ się wkurzamy, że jakaś Halina w rejestracji ma wgląd w nasze zarobki, bo przecież tam jest podana wysokość składek. To jest nawet łamanie tajemnicy służbowej, bo (nie wiem czy wszędzie tak jest, ale u mojego TŻ) nie wolno zdradzać osobom trzecim, ile się zarabia.
Przecież nie musisz całości pokazywać Odcinasz dół i to dajesz jako potwierdzenie ubezpieczenia
__________________
Kadin_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-23, 10:04   #96
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez Kadin_ Pokaż wiadomość
Przecież nie musisz całości pokazywać Odcinasz dół i to dajesz jako potwierdzenie ubezpieczenia
Ale na dole jest pieczątka przecież
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-23, 10:07   #97
Kadin_
Zadomowienie
 
Avatar Kadin_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 510
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez Impersona Pokaż wiadomość
Ale na dole jest pieczątka przecież
Właśnie dół dajesz. Na górze przecież są składki. Na dole dane osobowe,pesel, okres i kod NFZ plus pieczątka z podpisem.
__________________
Kadin_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-23, 10:14   #98
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez Kadin_ Pokaż wiadomość
Właśnie dół dajesz. Na górze przecież są składki. Na dole dane osobowe,pesel, okres i kod NFZ plus pieczątka z podpisem.
U mnie to wygląda troszkę inaczej. Wszystkie dane są na górze :/
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-23, 10:15   #99
a40adf61f4fa839fc99377457d0e94ddcb8a5d57
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 3 620
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Oł, już nowa część wątku

Te ermuły to głupota. W firmie małża na przykład nie wysyłają ich co miesiąc... tylko paski. Jak chcesz do lekarza to się upominasz i czekasz z tydzień aż przyślą... z drugiego końca kraju bo tam firma ma siedzibę.

I na wszystkich lekarzy jakich oblatujemy włącznie z tymi dziecięcymi i w poradniach specjalistycznych - 99% rejestratorek upomina się o okazanie dowodu ubezpieczenia.
a40adf61f4fa839fc99377457d0e94ddcb8a5d57 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-23, 10:49   #100
titina
Zakorzenienie
 
Avatar titina
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 398
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez Impersona Pokaż wiadomość
Tak samo,jak są w tramwaju miejsca dla matki z dzieckiem. Cały tramwaj rano zapchany, wchodzę z dzieckiem w nosidle i podchodzę do takiego miejsca, gdzie babka ok. 40-tki czytała książkę. Przepraszam ją grzecznie, mówię, że to miejsce dla matki z dzieckiem i nie ma innych wolnych miejsc i prosiłabym, żeby mnie puściła. Kobieta zaczęła z wściekłością na mnie warczeć, że nie ma zamiaru, że ona tu była pierwsza, zapłaciła za bilet i nie ma obowiązku nikogo puszczać. Nie kłóciłam się, bo mi się głupio zrobiło, a młody chłopak zaraz się obok zerwał i powiedział, żebym usiadła na jego miejscu (zresztą jak ktoś mnie z dzieckiem, czy w ciąży puszczał w tramwaju, to zwykle są to młodzi mężczyźni).
A jeszcze a propos nosidła. To dziwią mnie i przerażają rodzice którzy noszą swoje dzieci w tzw. "wisidle" i o zgrozo przodem do świata. Przecież to masakra dla kręgosłupa maleństwa. Zawsze mam ochotę podejść i coś powiedzieć, ale wiem że na takie wtrącanie się inni mogą zareagować agresją.
__________________



I spent my whole childhood wishing I was older. Now I'm older, it sucks.


titina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-23, 11:01   #101
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez titina Pokaż wiadomość
A jeszcze a propos nosidła. To dziwią mnie i przerażają rodzice którzy noszą swoje dzieci w tzw. "wisidle" i o zgrozo przodem do świata. Przecież to masakra dla kręgosłupa maleństwa. Zawsze mam ochotę podejść i coś powiedzieć, ale wiem że na takie wtrącanie się inni mogą zareagować agresją.
Ja gdybym nosiła dziecko źle nie zdając sobie z tego sprawy, to chciałabym, żeby ktoś mi o tym powiedział... Ale oczywiście rozumiem Cię, bo ludzie różnie reagują.

Mnie dziwią rodzice zabierający malutkie dzieci do fast foodów. Jak widzę dziecko w wózku trzymające w rączkach frytki i mamusię pojące je colą, to powątpiewam.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-23, 11:25   #102
dudipopka
kobieta za ladą
 
Avatar dudipopka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z czarnej..dziury
Wiadomości: 11 697
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

pukanie do drzwi listonosz
szorty do kolan beż -- w plamach
koszulka beż--poplamiona ,pod pachami pot
stare brudne adidasy
brudne ręce i paznokcie , TAKIE WIECIE"PRZED CHWILĄ robiłem w polu
gościu koło 50 tu już nie o wiek mi chodzi tylko skąd takiego brudnego gościa wzieli za listonosza

2 raz u mnie był za drugim razem ten sam widok ta sama odzież....
__________________
9 lipca 2014 godzina 2 .00 -------- 20.04 2015---świat się zatrzymał




trzeba dzisiaj nie mieć czasu
żeby jutro mieć czas
````kękę
dudipopka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-23, 11:51   #103
DarkChocolate666
Zakorzenienie
 
Avatar DarkChocolate666
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: ;-)
Wiadomości: 4 049
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez dudipopka Pokaż wiadomość
pukanie do drzwi listonosz
szorty do kolan beż -- w plamach
koszulka beż--poplamiona ,pod pachami pot
stare brudne adidasy
brudne ręce i paznokcie , TAKIE WIECIE"PRZED CHWILĄ robiłem w polu
gościu koło 50 tu już nie o wiek mi chodzi tylko skąd takiego brudnego gościa wzieli za listonosza

2 raz u mnie był za drugim razem ten sam widok ta sama odzież....
Do mnie za to przychodzi bardzo przystojny, młody listonosz Tak przystojny, że nawet nie wiem dokładnie co na sobie ma Szkoda tylko, że przychodzi tak rano, że ja o tej porze na pewno nie wyglądam przystojnie.
__________________
All I wanna do is get high by the beach.
DarkChocolate666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-23, 12:01   #104
dudipopka
kobieta za ladą
 
Avatar dudipopka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z czarnej..dziury
Wiadomości: 11 697
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

no właśnie do mnie zazwyczaj przychodzą chłopacy(tak koło 30tki) normalni wiedzący co mają robić(ten mó dzisiejszy nie wiedział jak sie z poleconego takie żółte kartki odrywa mało ich nie porwał) i co najważniejsze czyści i pachnący
a ten nie wiem skąd...mam nadzieje ze na zastępstwo...
__________________
9 lipca 2014 godzina 2 .00 -------- 20.04 2015---świat się zatrzymał




trzeba dzisiaj nie mieć czasu
żeby jutro mieć czas
````kękę
dudipopka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-23, 12:23   #105
201604200942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 19 651
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Dziwi mnie to, że jak ktoś planuje urlop to stara się go wykorzystać w 1000000% rozplanowując go sobie tak, by odwiedzić wszystkich, kosztem tego, że nawet sobie nie odpocznie. Co jak co, ale w urlopie najważniejsze jest to, żeby sobie odpocząć (nawet jeśli musiałby robić to w domu), a nie spać po 4 godziny tylko po to, by objechać całą rodzinę.
201604200942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-23, 12:24   #106
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez SamaraMorganx Pokaż wiadomość
Dziwi mnie to, że jak ktoś planuje urlop to stara się go wykorzystać w 1000000% rozplanowując go sobie tak, by odwiedzić wszystkich, kosztem tego, że nawet sobie nie odpocznie. Co jak co, ale w urlopie najważniejsze jest to, żeby sobie odpocząć (nawet jeśli musiałby robić to w domu), a nie spać po 4 godziny tylko po to, by objechać całą rodzinę.
Szczerze mówiąc nie znam nikogo kto tak robi
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-23, 12:27   #107
201604200942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 19 651
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc nie znam nikogo kto tak robi
a ja tak.
201604200942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-23, 12:29   #108
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc nie znam nikogo kto tak robi
Ja również.
Ale jeśli ktoś tak robi, to jest to dla mnie bardzo dziwne
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-23, 12:37   #109
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

A ja znam. Moja "ciotka". Tzn jakaś kuzynka mojej mamy, a zmuszali mnie, żebym mówiła do niej ciociu. Była u nas jakiś miesiąc temu, na 2-3 godziny, i powiedziała, że jeszcze jedzie dzisiaj (znaczy, w tym dniu, w którym u nas była) odwiedzić Iksińskich i Igrekowskich, a potem się u nich zatrzyma, i rano jedzie do jeszcze innych.

Mnie natomiast dziwi, jak rodzice uczą dzieci mówienia do wszystkich na "ty" albo "ciociu". Mój eks zawsze mówił "dzisiaj jadę po rodziców do wujka/ mama poszła do cioci" Zawsze myślałam, że ma po prostu dużą rodzinę, a się okazało, że rodzice go uczyli mówić do swoich znajomych "ciociu, wujku". A moja sąsiadka uczyła dzieci mówić do wszystkich na ty. Np. do mojej mamy, czy innych sąsiadek "dasz mi to?" "a gdzie idziesz?" "kupiłaś mi coś?" do obcych ludzi. Podobno do nauczycielek też mówił na ty, ale już się nauczył, że tam jest "pani". W sklepie już nie ma "pani", tylko "ty". "Daj mi czipsy".
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-23, 12:41   #110
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Mnie natomiast dziwi, jak rodzice uczą dzieci mówienia do wszystkich na "ty" albo "ciociu". Mój eks zawsze mówił "dzisiaj jadę po rodziców do wujka/ mama poszła do cioci" Zawsze myślałam, że ma po prostu dużą rodzinę, a się okazało, że rodzice go uczyli mówić do swoich znajomych "ciociu, wujku". A moja sąsiadka uczyła dzieci mówić do wszystkich na ty. Np. do mojej mamy, czy innych sąsiadek "dasz mi to?" "a gdzie idziesz?" "kupiłaś mi coś?" do obcych ludzi. Podobno do nauczycielek też mówił na ty, ale już się nauczył, że tam jest "pani". W sklepie już nie ma "pani", tylko "ty". "Daj mi czipsy".
Ja akurat bardzo nie lubię tego, że młoda osoba ma mówić do starszej formą grzecznościową „pan(i)”, a osoba starsza do młodszej może mówić „ty”. Jestem za tym, by przy formach grzecznościowych występowała symetria.
A jako, że dziwne byłoby moim zdaniem, zwracanie się do dziecka „pan(i)”, to jestem za tym, by dzieci do bliskich dużo starszych osób mówiły „ciociu”/„wujku”.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-23, 12:48   #111
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Do bliskich tak Ale nie do np. szefa ojca. Kamil mówił "wujku" do dyrektora naszej szkoły, tylko dlatego, że ojciec był dobrym znajomym brata dyrektora ;|
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-23, 12:52   #112
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Do bliskich tak Ale nie do np. szefa ojca. Kamil mówił "wujku" do dyrektora naszej szkoły, tylko dlatego, że ojciec był dobrym znajomym brata dyrektora ;|
Rany, o ile łatwiej byłoby, gdyby po prostu wszyscy ze wszystkimi byli na „ty”…
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-23, 12:53   #113
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 173
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Do bliskich tak Ale nie do np. szefa ojca. Kamil mówił "wujku" do dyrektora naszej szkoły, tylko dlatego, że ojciec był dobrym znajomym brata dyrektora ;|
a mnie to nie dziwi, u mnie też tak było, że do dobrych znajomych rodziców mówiło się ciociu/wujku i uważam, że to najlepsze rozwiązanie
dziwne byłoby mówienie pan/pani
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-23, 13:47   #114
Phoce
Flawless
 
Avatar Phoce
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 7 873
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez SamaraMorganx Pokaż wiadomość
Dziwi mnie to, że jak ktoś planuje urlop to stara się go wykorzystać w 1000000% rozplanowując go sobie tak, by odwiedzić wszystkich, kosztem tego, że nawet sobie nie odpocznie. Co jak co, ale w urlopie najważniejsze jest to, żeby sobie odpocząć (nawet jeśli musiałby robić to w domu), a nie spać po 4 godziny tylko po to, by objechać całą rodzinę.
Może ktoś po prostu w ten sposób odpoczywa
Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Ja akurat bardzo nie lubię tego, że młoda osoba ma mówić do starszej formą grzecznościową „pan(i)”, a osoba starsza do młodszej może mówić „ty”. Jestem za tym, by przy formach grzecznościowych występowała symetria.
Mnie to zawsze w pracy spotykało. Jestem pełnoletnią osobą, co więcej mam całe 21 lat () i zwyczajnie mnie irytowało, jak którykolwiek z gości pubu zwracał się do mnie na 'ty' albo co gorsza 'dziewczynko'
W jakichś sporach zawsze zaznaczałam, że nie przypominam sobie, żebyśmy przechodzili na 'ty'. Przylezie taki z dwiema stówami w portfelu i uważa się za króla świata

---------- Dopisano o 14:47 ---------- Poprzedni post napisano o 14:32 ----------

a jeszcze chciałam poruszyć jedną kwestię, a mianowicie znów ponarzekać na lekarzy. Co do zasady mam do nich ogromny szacunek. Skończyć medycynę, te wszystkie specjalizacje, pracować w zawodzie ... no ogólnie - mega, jednakże to, co ostatnio dzieje się w moim życiu nie mieści mi się w głowie. Jakiś tydzień temu dowiedzieliśmy się, że moja mama ma nowotwór. Od początku w moim rodzinnym szpitalu była traktowana tak, jakby zrobiła coś złego, że zachorowała. Zniszczono jej próbki w trakcie badań (wtf), więc jeden lekarz stwierdził, że trzeba powtórzyć badania bo nie są do końca wiarygodne. Gdy mama poszła we wskazane miejsce dostala dosłownie opieprz, że o co jej chodzi, PRZECIEŻ CHOROBA JEST ZDIAGNOZOWANA!! Biedaczka siedziała na tym korytarzu i nie wiedziała, co ma robić. Ostatnio pojechała do innego lekarza to usłyszała, że on jej leczyć nie będzie bo nie umie, przy czym nie wskazał jej nikogo innego do konsultacji, nie dał żadnego skierowania, tylko "musi pani szukać pomocy gdzie indziej".
Wiecie, ja rozumiem, że bycie lekarzem jest ciężkie, tym bardziej onkologiem, że trzeba umieć radzić sobie z widokiem umierających na co dzień ludzi, ale na litość boską, trochę delikatności. Człowiek dowiaduje się, że ma nowotwór i już się załamuje, a dalsze takie traktowanie wcale nie pomaga w wierzeniu, że wszystko będzie dobrze...
__________________
"We need to know, as women, we're important.
I think the breakdown is when a woman doesn't know
what she is and she settle for less.
Check out your worth because you're worth more than that."
Phoce jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-23, 14:16   #115
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez Phoce Pokaż wiadomość
a jeszcze chciałam poruszyć jedną kwestię, a mianowicie znów ponarzekać na lekarzy. Co do zasady mam do nich ogromny szacunek. Skończyć medycynę, te wszystkie specjalizacje, pracować w zawodzie ... no ogólnie - mega, jednakże to, co ostatnio dzieje się w moim życiu nie mieści mi się w głowie. Jakiś tydzień temu dowiedzieliśmy się, że moja mama ma nowotwór. Od początku w moim rodzinnym szpitalu była traktowana tak, jakby zrobiła coś złego, że zachorowała. Zniszczono jej próbki w trakcie badań (wtf), więc jeden lekarz stwierdził, że trzeba powtórzyć badania bo nie są do końca wiarygodne. Gdy mama poszła we wskazane miejsce dostala dosłownie opieprz, że o co jej chodzi, PRZECIEŻ CHOROBA JEST ZDIAGNOZOWANA!! Biedaczka siedziała na tym korytarzu i nie wiedziała, co ma robić. Ostatnio pojechała do innego lekarza to usłyszała, że on jej leczyć nie będzie bo nie umie, przy czym nie wskazał jej nikogo innego do konsultacji, nie dał żadnego skierowania, tylko "musi pani szukać pomocy gdzie indziej".
Wiecie, ja rozumiem, że bycie lekarzem jest ciężkie, tym bardziej onkologiem, że trzeba umieć radzić sobie z widokiem umierających na co dzień ludzi, ale na litość boską, trochę delikatności. Człowiek dowiaduje się, że ma nowotwór i już się załamuje, a dalsze takie traktowanie wcale nie pomaga w wierzeniu, że wszystko będzie dobrze...
Współczuję, naprawdę współczuję Mam nadzieję, że mama trafi na kompetentnych i miłych lekarzy. Dużo zdrowia życzę mamie
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-23, 14:19   #116
BlaM
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 20
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

mnie bardzo męczy pościg za kasą. Niby Warszawę mamy jedną, gdzie każdy biega jak przynajmniej w Nowym Jorku, ale zachowania młodych ludzi (w moim wieku ) są wszędzie takie same. Niezależnie czy to miasteczko w woj. lubuskim, Gdynia, Rzeszów czy Kobyla Wólka.
BlaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-23, 14:28   #117
Phoce
Flawless
 
Avatar Phoce
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 7 873
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Współczuję, naprawdę współczuję Mam nadzieję, że mama trafi na kompetentnych i miłych lekarzy. Dużo zdrowia życzę mamie
Dziękuję bardzo
__________________
"We need to know, as women, we're important.
I think the breakdown is when a woman doesn't know
what she is and she settle for less.
Check out your worth because you're worth more than that."
Phoce jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-23, 14:36   #118
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez Impersona Pokaż wiadomość
U mnie to wygląda troszkę inaczej. Wszystkie dane są na górze :/
u mnie też. kartka a4 dane wszystkich osób i tak dalej. z tyłu kartki zostaje wypisane wszystko kilka pieczątek itp jak trafiłam na izbę przyjęc to pierwsza rzecz to ubezpieczenie
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-23, 15:12   #119
almondfairy
seriously? no.
 
Avatar almondfairy
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 3 004
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Mnie natomiast dziwi, jak rodzice uczą dzieci mówienia do wszystkich na "ty" albo "ciociu". Mój eks zawsze mówił "dzisiaj jadę po rodziców do wujka/ mama poszła do cioci" Zawsze myślałam, że ma po prostu dużą rodzinę, a się okazało, że rodzice go uczyli mówić do swoich znajomych "ciociu, wujku". A moja sąsiadka uczyła dzieci mówić do wszystkich na ty. Np. do mojej mamy, czy innych sąsiadek "dasz mi to?" "a gdzie idziesz?" "kupiłaś mi coś?" do obcych ludzi. Podobno do nauczycielek też mówił na ty, ale już się nauczył, że tam jest "pani". W sklepie już nie ma "pani", tylko "ty". "Daj mi czipsy".
ja tam zawsze do znajomych rodziców mówiłam ciociu/wujku jakoś tak głupio na pan. do obcych owszem, ale do znajomych jak dla w porządku. na 'ty' też mi nie pasuje

Cytat:
Napisane przez Phoce Pokaż wiadomość
a jeszcze chciałam poruszyć jedną kwestię, a mianowicie znów ponarzekać na lekarzy. Co do zasady mam do nich ogromny szacunek. Skończyć medycynę, te wszystkie specjalizacje, pracować w zawodzie ... no ogólnie - mega, jednakże to, co ostatnio dzieje się w moim życiu nie mieści mi się w głowie. Jakiś tydzień temu dowiedzieliśmy się, że moja mama ma nowotwór. Od początku w moim rodzinnym szpitalu była traktowana tak, jakby zrobiła coś złego, że zachorowała. Zniszczono jej próbki w trakcie badań (wtf), więc jeden lekarz stwierdził, że trzeba powtórzyć badania bo nie są do końca wiarygodne. Gdy mama poszła we wskazane miejsce dostala dosłownie opieprz, że o co jej chodzi, PRZECIEŻ CHOROBA JEST ZDIAGNOZOWANA!! Biedaczka siedziała na tym korytarzu i nie wiedziała, co ma robić. Ostatnio pojechała do innego lekarza to usłyszała, że on jej leczyć nie będzie bo nie umie, przy czym nie wskazał jej nikogo innego do konsultacji, nie dał żadnego skierowania, tylko "musi pani szukać pomocy gdzie indziej".
Wiecie, ja rozumiem, że bycie lekarzem jest ciężkie, tym bardziej onkologiem, że trzeba umieć radzić sobie z widokiem umierających na co dzień ludzi, ale na litość boską, trochę delikatności. Człowiek dowiaduje się, że ma nowotwór i już się załamuje, a dalsze takie traktowanie wcale nie pomaga w wierzeniu, że wszystko będzie dobrze...
kurcze, w takich poradniach powinni robic selekcję pracowników i tak człowiek zdołowany to jeszcze jakaś sfrustrowana pilęgniara się na nim wyżyje mam nadzieję, że mama jak szybciej trafi do dobrego lekarza i przyjaznej przychodni

Cytat:
Napisane przez SamaraMorganx Pokaż wiadomość
Dziwi mnie to, że jak ktoś planuje urlop to stara się go wykorzystać w 1000000% rozplanowując go sobie tak, by odwiedzić wszystkich, kosztem tego, że nawet sobie nie odpocznie. Co jak co, ale w urlopie najważniejsze jest to, żeby sobie odpocząć (nawet jeśli musiałby robić to w domu), a nie spać po 4 godziny tylko po to, by objechać całą rodzinę.
jeden odpoczywa leżąc (np. ja ) a inny 'jeżdżąc'. rozumiem, że tak można, ale nie pojmuję dlaczego
__________________

książki
ubrania
almondfairy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-23, 15:16   #120
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Faustyna wg mnie jesteś do niej bardzo podobna http://www.pudelek.pl/artykul/42545/gruszka_urodzila/

wybaczcie za offtop
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:47.