nauczycielki:) - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-26, 12:54   #1081
SamotnoscMnieDoluje
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 142
Dot.: nauczycielki:)

WItam. Mam pytanie. Dyrekcja powiedziała mi, że muszę przynieść na radę pedagogiczną program nauczania. Czy muszę pisać sama wszystko czy mogę przynieść program wydawnictwa na którego książkach będę pracowała?
__________________
Nick nieaktualny
SamotnoscMnieDoluje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-26, 12:58   #1082
79 Marta
Wtajemniczenie
 
Avatar 79 Marta
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 066
Dot.: nauczycielki:)

Cytat:
Napisane przez SamotnoscMnieDoluje Pokaż wiadomość
WItam. Mam pytanie. Dyrekcja powiedziała mi, że muszę przynieść na radę pedagogiczną program nauczania. Czy muszę pisać sama wszystko czy mogę przynieść program wydawnictwa na którego książkach będę pracowała?
z wydawnictwa.
Pisanie programu autorskiego to nie hop siup, musi być zaopiniowany i zatwierdzony przed wprowadzaniem do realizacji
__________________
RĄCZKI MALUTKIE, A CHWYCIŁY ZA SERCE NA CAŁE ŻYCIE... TRUDNO UWIERZYĆ, ŻE CIĘ NIE BYŁO...
79 Marta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-26, 16:11   #1083
marie_marie22
Zadomowienie
 
Avatar marie_marie22
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 168
Dot.: nauczycielki:)

Cytat:
Napisane przez Hipokryzja Pokaż wiadomość
czy mając certyfikat z angielskiego CAE oraz kurs pedagogiczny można uczyć w szkole angielskiego? (wykształcenie wyższe zupełnie z innego kierunku)
Teoretycznie to chyba nie, ale może w gimnazjum bądź podstawówce się uda. Wszystko zależy od dyrektora i tego czy nikogo innego nie znajdzie. Jeśli się mylę, poprawcie mnie pozdrawiam!
marie_marie22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-26, 18:13   #1084
Beczka Soli
Wredna Ruda Beczka Soli
 
Avatar Beczka Soli
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: To miejsce na mapie, gdzie kończy się papier
Wiadomości: 1 757
Dot.: nauczycielki:)

Cytat:
Napisane przez Hipokryzja Pokaż wiadomość
czy mając certyfikat z angielskiego CAE oraz kurs pedagogiczny można uczyć w szkole angielskiego? (wykształcenie wyższe zupełnie z innego kierunku)
Jak najbardziej masz takie uprawnienia i możesz. Praktycznie to zależy od dyrektora, ale raczej chętnie zatrudniają, bo z językowcami jest ciężko. U mnie w ten sposób funkcjonują dwie anglistki, ja też się przymierzam do podwyższenia mojego FCE.
__________________
blog Beczki o fitstajlu, górach i dwóch pedałach

Racja jest jak d*pa - każdy ma swoją
J. Piłsudski
Beczka Soli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-26, 18:21   #1085
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 999
Dot.: nauczycielki:)

Cytat:
Napisane przez thidien Pokaż wiadomość
w poniedziałek examin na mianowanego, a ja w rozsypce..

ktoś to wspomina miło? bo mnie ciarki przechodzą bardziej, niż przy wszystkich obronach razem wziętych..
Stresowałam się bardzo, a okazało się, że zupełnie niepotrzebnie - atmosfera była miła, panie w komisji przyjaźnie nastawione, a pytania łatwe Powodzenia życzę

Cytat:
Napisane przez Hipokryzja Pokaż wiadomość
czy mając certyfikat z angielskiego CAE oraz kurs pedagogiczny można uczyć w szkole angielskiego? (wykształcenie wyższe zupełnie z innego kierunku)
Mnie taką pracę proponowano (jestem nauczycielem j. polskiego z certyfikatem CAE), więc raczej można.
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-26, 19:59   #1086
thidien
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 975
Dot.: nauczycielki:)

dziękuję za wsparcie

oczywiście, że można uczyć w szkole z tym certyfikatem i kursem pedagogicznym

http://www.oswiataiprawo.pl/Dyrektor...a-angielskiego

"– ukończyła studia wyższe na dowolnym kierunku lub specjalności i legitymuje się: świadectwem złożenia państwowego nauczycielskiego egzaminu z danego języka II stopnia lub świadectwem znajomości danego języka obcego w stopniu zaawansowanym lub biegłym (zgodnie z wymaganiami zawartymi w załączniku do niniejszego rozporządzenia) i posiada przygotowanie pedagogiczne."

a CAE zaświadcza o stopniu zaawansowanym
__________________
żonka 27.07.2013
II kreski 30.07.2013
Synek 1.4.2014
II kreski 1.12.2015
thidien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-26, 21:13   #1087
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: nauczycielki:)

Hipokryzja, w rozporządzeniu o kwalifikacjach nauczycieli sprawdź, kilka postów wczesniej podawałam je
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-26, 22:02   #1088
_joannag
Raczkowanie
 
Avatar _joannag
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 116
Dot.: nauczycielki:)

Dziewczyny, myślicie, że nadal jest takie zapotrzebowanie na nauczycieli języków obcych (angielski)? Ja chciałam właśnie zaczynać anglistykę jako drugi kierunek (studiuję polonistykę) i uważam, że coraz trudniej jest z pracą w szkole. Angliści to młodzi ludzie. U mnie jest dużo starszych polonistek (ok. 55 lat), ale angliści młodzi bardzo. Dodatkowo, nauczycieli ang. chyba (?) potrzeba jednak mniej, bo i godzin tego języka jest mniej. Zawsze nam powtarzano, że najwięcej godzin mają poloniści i matematycy.
__________________
'The grass was greener
The light was brighter
With friends surrounded
The nights of wonder'.

_joannag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-26, 22:16   #1089
thidien
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 975
Dot.: nauczycielki:)

anglistów ratuje - przy ogólnopolskim cięciu szkół/klas - jako tako podział na grupy

niestety, nauczycieli jest multum, miejsc pracy coraz mniej

tyle że jak zrobisz anglistykę, to możesz pracować nie tylko jako nauczyciel w szkole
__________________
żonka 27.07.2013
II kreski 30.07.2013
Synek 1.4.2014
II kreski 1.12.2015
thidien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-26, 22:58   #1090
_joannag
Raczkowanie
 
Avatar _joannag
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 116
Dot.: nauczycielki:)

Podział na grupy, rozumiem. Ale w takiej podstawówce czy gimnazjum jest jednak mniej godzin angielskiego (3h) niż polskiego (5h).

---------- Dopisano o 23:58 ---------- Poprzedni post napisano o 23:25 ----------

Bo ja to już właściwie sama nie wiem, co robić. Wiem tylko tyle, że chciałabym uczyć w szkole. Studiuję polonistykę. Zastanawiam się właśnie nad angielskim lub wczesnoszkolną i przedszkolną. Może to głupie i naiwne pytanie, ale w który z tych kierunków bardziej opłaca się zainwestować, chcąc pracować właśnie w szkole?
__________________
'The grass was greener
The light was brighter
With friends surrounded
The nights of wonder'.

_joannag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 06:27   #1091
thidien
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 975
Dot.: nauczycielki:)

musisz spojrzeć na to z innej strony, bo w każdej szkole wychodzi się na tym inaczej

ok, 2 lub 3h ang dla grupy jednej uczniów w tygodniu vs. 5h polskiego dla klasy
(z jedną klasą możesz w sumie mieć i 6h ang/tydz jesli są podzieleni, polskiego nikt Ci nie podzieli)
ale.. zależy ilu nauczycieli w szkole jest: polonistów i anglistów, ile klas, jaki jeszcze język, jaki przydział godzin
wiadomo etat, to 18, ale to właśnie językowcom często trafia się więcej i mają nadgodziny

trudno to porównać tak naprawdę bo sytuacja również może się zmieniać co rok ;P
__________________
żonka 27.07.2013
II kreski 30.07.2013
Synek 1.4.2014
II kreski 1.12.2015
thidien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-27, 07:06   #1092
Beczka Soli
Wredna Ruda Beczka Soli
 
Avatar Beczka Soli
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: To miejsce na mapie, gdzie kończy się papier
Wiadomości: 1 757
Na przykładzie mojej szkoły (zespół szkół) - polonistów jest nadmiar, są zwolnienia, bo jednak łatwiej zrobić uprawnienia do nauczania języka ojczystego niż obcego.
Angliści mają podział na grupy, co w efekcie przekłada się na więcej godzin.
A o wczesnoszkolnym to już bym zapomniała, bo napadają się na nią dziewczyny ze świetlicy, i te, które stracą zerowki.
__________________
blog Beczki o fitstajlu, górach i dwóch pedałach

Racja jest jak d*pa - każdy ma swoją
J. Piłsudski
Beczka Soli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 13:56   #1093
thidien
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 975
Dot.: nauczycielki:)

poszło mianowana ania się kłania

dzięki dziwnej sytuacji w naszej szkole, w której jest 3 anglistów, żaden jak się dowiedziałam nie ma 18h - znaczy będziemy uzupełniać kółkami, bo nikt nie został wcześniej zwolniony ani nikomu etat nie został zmniejszony

angielski zawsze się przyda, ale nasycenie rynku anglistami trwa już jakiś czas

idzie ku gorszemu, z każdym rokiem..
__________________
żonka 27.07.2013
II kreski 30.07.2013
Synek 1.4.2014
II kreski 1.12.2015
thidien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 16:18   #1094
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Wink Dot.: nauczycielki:)

Dziewczyny - idę od października na podyplomówkę z edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Uczelnia wymaga, by osoby, które nie mogą wykazać się doświadczeniem w tym zawodzie, odbyły 60h praktyk tego i 60h tego. Zastanawiam się- czy zerówka szkolna liczy się jako szkoła, czy można ją zaliczyć jako przedszkole? Nie będę ukrywać, że nie bardzo sobie wyobrażam, że spędzę ten czas w przedszkolu, myślałam, żeby po prostu w wolnych chwilach wpadać w szkole, w której uczyłam do tej pory, do zerówki i koleżanki z klasy drugiej. Nie wiem jak oni sobie wyobrażają, że ludzie odbędą prawie 2 miesięczne praktyki, gdy to nie są studia dzienne, tylko podyplomówka dla nauczycieli
Niestety nie można się z nimi dogadać, już to przechodziłam, gdy robiłam uprawnienia do nauczania języka polskiego (co najwyżej można dogadać się z opiekunem praktyk i wpisać sobie więcej godzin, niż faktycznie się było, czyli stricte oszukać ).

Edytowane przez Impersona
Czas edycji: 2012-08-27 o 17:18
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 16:49   #1095
thidien
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 975
Dot.: nauczycielki:)

zerówka w szkole jest oddziałem przedszkolnym - zaczynałam od pracy w zerówce, jest to oddz. przedszkolny 'przygarnięty' przez szkoły, ale jednak przedszkolny

wczesnoszkolna zaczyna się od kl.I

myślę zatem, że problemu nie powinno być, ale czy każdy tak jasno ma to poukładane jak ja, nie wiem..
__________________
żonka 27.07.2013
II kreski 30.07.2013
Synek 1.4.2014
II kreski 1.12.2015

Edytowane przez thidien
Czas edycji: 2012-08-27 o 16:51
thidien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 17:44   #1096
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: nauczycielki:)

Hej
Czy dyrekcja Waszych szkół daje Wam pieniądze na szkolenia i kursy doskonalące? A jeśli nie, to ile mniej więcej jesteście w stanie wydać z własnej kieszeni za kilkugodzinne szkolenie?
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 17:58   #1097
*Basia*
Mod-Śnieżynka
 
Avatar *Basia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 364
Dot.: nauczycielki:)

Dwa lata temu rozpoczynałam kurs kwalifikacyjny. Praktyk miałam aż 150 godzin (w wybranych przez uczelnię placówkach). Na samym początku powiedziałam, że praktyki są nierealne i rezygnuję. Pani z przymrużeniem oka powiedziała, że to da się załatwić. Dało się.
Także spokojnie, nie martw się, sądzę, że u Ciebie może być podobnie

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Hej
Czy dyrekcja Waszych szkół daje Wam pieniądze na szkolenia i kursy doskonalące? A jeśli nie, to ile mniej więcej jesteście w stanie wydać z własnej kieszeni za kilkugodzinne szkolenie?
Moja dyrekcja czasem dokłada jakieś pieniądze (wybranym osobom). Ja nie składałam wniosku (z różnych względów, min. z powodu czegoś w rodzaju lojalki).
Byłam na kursie 350 godzin. Płaciłam sama (2550zł)
Za kurs kilkugodzinny, zależnie co by to było. U mnie w mieście tak krótkie kursy kosztują kilkadziesiąt zł (30-80). Tyle jestem w stanie zapłacić.
__________________

*Basia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 19:54   #1098
TusiaeM
Zakorzenienie
 
Avatar TusiaeM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Z laptopa
Wiadomości: 4 443
Dot.: nauczycielki:)

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Hej
Czy dyrekcja Waszych szkół daje Wam pieniądze na szkolenia i kursy doskonalące? A jeśli nie, to ile mniej więcej jesteście w stanie wydać z własnej kieszeni za kilkugodzinne szkolenie?
U mnie nie daje, ale na początku roku każdy wypisuje na jakie szkolenie chciałby iść i dyrekacja organizuje około 4 szkoleń rocznie.
__________________

I like my money right where I can see it... hanging in my closet!


My life is happening now, not in a one or two years, but now.
TusiaeM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 15:47   #1099
dziewoja
Raczkowanie
 
Avatar dziewoja
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 346
Dot.: nauczycielki:)

Witajcie


Mam pytanie odnośnie kwalifikacji nauczyciela wychowania przedszkolnego.
Mam ukończony licencjat z Edukacji artystycznej z pedagogiką wczesnoszkolną i przedszkolną. Skończyłam studia II stopnia na kierunku edukacja artystyczna, tutaj już pedagogiki nie było. Czy moje kwalifikacje są odpowiednie by zostać nauczycielem wychowania przedszkolnego czy powinnam mieć również pedagogikę przedszkolną na studiach II stopnia?

Jak wówczas wyglądałaby pensja nauczyciela z moim wykształceniem?
__________________

dziewoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-28, 18:01   #1100
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: nauczycielki:)

Cytat:
Napisane przez dziewoja Pokaż wiadomość
Witajcie


Mam pytanie odnośnie kwalifikacji nauczyciela wychowania przedszkolnego.
Mam ukończony licencjat z Edukacji artystycznej z pedagogiką wczesnoszkolną i przedszkolną. Skończyłam studia II stopnia na kierunku edukacja artystyczna, tutaj już pedagogiki nie było. Czy moje kwalifikacje są odpowiednie by zostać nauczycielem wychowania przedszkolnego czy powinnam mieć również pedagogikę przedszkolną na studiach II stopnia?

Jak wówczas wyglądałaby pensja nauczyciela z moim wykształceniem?
Już po I stopniu masz uprawnienia do pracy w przedszkolu.
Pensja taka jak dla nauczyciela stażysty z wykształceniem mgrskim i przygotowaniem pedagogicznym (ile dokładnie zł to teraz jest, to nie wiem).
Cytat:
Napisane przez *Basia* Pokaż wiadomość
Dwa lata temu rozpoczynałam kurs kwalifikacyjny. Praktyk miałam aż 150 godzin (w wybranych przez uczelnię placówkach). Na samym początku powiedziałam, że praktyki są nierealne i rezygnuję. Pani z przymrużeniem oka powiedziała, że to da się załatwić. Dało się.
Także spokojnie, nie martw się, sądzę, że u Ciebie może być podobnie


Moja dyrekcja czasem dokłada jakieś pieniądze (wybranym osobom). Ja nie składałam wniosku (z różnych względów, min. z powodu czegoś w rodzaju lojalki).
Byłam na kursie 350 godzin. Płaciłam sama (2550zł)
Za kurs kilkugodzinny, zależnie co by to było. U mnie w mieście tak krótkie kursy kosztują kilkadziesiąt zł (30-80). Tyle jestem w stanie zapłacić.
Cytat:
Napisane przez TusiaeM Pokaż wiadomość
U mnie nie daje, ale na początku roku każdy wypisuje na jakie szkolenie chciałby iść i dyrekacja organizuje około 4 szkoleń rocznie.
Dziękuję Tusia wypisujecie tematy jakie by Wam się przydały czy wybieracie z listy?
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 19:34   #1101
kasiakg
Rozeznanie
 
Avatar kasiakg
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 991
Dot.: nauczycielki:)

Cytat:
Napisane przez dziewoja Pokaż wiadomość
Witajcie


Jak wówczas wyglądałaby pensja nauczyciela z moim wykształceniem?
Tutaj masz kalkulator:
http://www.eduforum.pl/modules.php?name=Kalkulator
kasiakg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 20:17   #1102
dziewoja
Raczkowanie
 
Avatar dziewoja
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 346
Dot.: nauczycielki:)

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Już po I stopniu masz uprawnienia do pracy w przedszkolu.
Pensja taka jak dla nauczyciela stażysty z wykształceniem mgrskim i przygotowaniem pedagogicznym (ile dokładnie zł to teraz jest, to nie wiem).

Cytat:
Napisane przez kasiakg Pokaż wiadomość

Dziękuję Wam
__________________

dziewoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 20:58   #1103
TusiaeM
Zakorzenienie
 
Avatar TusiaeM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Z laptopa
Wiadomości: 4 443
Dot.: nauczycielki:)

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Dziękuję Tusia wypisujecie tematy jakie by Wam się przydały czy wybieracie z listy?
Wybieramy sami, każdy pisze, co by chciał
Mieliśmy m.in. kinezjologie edukacyjną, edukację przez ruch Dziamskiej.
__________________

I like my money right where I can see it... hanging in my closet!


My life is happening now, not in a one or two years, but now.
TusiaeM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 21:59   #1104
martucha84
Zakorzenienie
 
Avatar martucha84
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk:)
Wiadomości: 13 438
Dot.: nauczycielki:)

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Hej
Czy dyrekcja Waszych szkół daje Wam pieniądze na szkolenia i kursy doskonalące? A jeśli nie, to ile mniej więcej jesteście w stanie wydać z własnej kieszeni za kilkugodzinne szkolenie?
daje i to bardzo dużo - dopłaca każdej która studiuje coś związanego z zawodem co semestr, oprócz tego organizuje dużo szkoleń (aż jej sie kasa nie skończy) - my same jej proponujemy co chcemy-albo piszemy na kartkach a ona wybiera, albo jak coś ciekawego znajdziemy to jej mówimy, zrobiła nam kurs między innymi z obserwacji, z fasu, z dziamskiej, z freineta, z b. strauss, zippiego, wykorzystywania seksualnego, klanzowe "kiedy maluchy zmienają sie w zuchy"

ja sama jeszcze finansowałam sobie sherborne, teraz zaczynam podyplomówkę z terapii do której też mi bedzie dopłacać co semestr a ja sobie będę robić kursy doszkalające w tej dziedzinie (pomijając kursy za które zapłaci mi i pozostałym nauczycielom ona wysyłając nas wszystkie- już mamy zapowiedziany kurs z programu żyraffie serduszko o przemocy i mediacji)
__________________
Lubię pikniki na skraju drogi I lubię jadać w restauracjach Ciszy uwielbiam słuchać w górach I lubię bywać w gwarnych miastach

Edytowane przez martucha84
Czas edycji: 2012-08-28 o 22:01
martucha84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 22:29   #1105
*Basia*
Mod-Śnieżynka
 
Avatar *Basia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 364
Dot.: nauczycielki:)

Gdzie taka Cud-Dyrektorka pracuje?
Zazdroszczę ale bardziej gratuluję
__________________

*Basia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-29, 08:48   #1106
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: nauczycielki:)

Cytat:
Napisane przez martucha84 Pokaż wiadomość
daje i to bardzo dużo - dopłaca każdej która studiuje coś związanego z zawodem co semestr, oprócz tego organizuje dużo szkoleń (aż jej sie kasa nie skończy) - my same jej proponujemy co chcemy-albo piszemy na kartkach a ona wybiera, albo jak coś ciekawego znajdziemy to jej mówimy, zrobiła nam kurs między innymi z obserwacji, z fasu, z dziamskiej, z freineta, z b. strauss, zippiego, wykorzystywania seksualnego, klanzowe "kiedy maluchy zmienają sie w zuchy"

ja sama jeszcze finansowałam sobie sherborne, teraz zaczynam podyplomówkę z terapii do której też mi bedzie dopłacać co semestr a ja sobie będę robić kursy doszkalające w tej dziedzinie (pomijając kursy za które zapłaci mi i pozostałym nauczycielom ona wysyłając nas wszystkie- już mamy zapowiedziany kurs z programu żyraffie serduszko o przemocy i mediacji)
No to rewelacja A myślałam, ze takie placówki to tylko w teorii są.
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-29, 12:54   #1107
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: nauczycielki:)

U nas - miast dopłaca do studiów (różne kwoty, czasem 700zł, czasem np. cały semestr opłaci), a szkolenia - na wiosnę zawsze musimy dyr. powiedzieć, co chcemy, z listy dyr wybiera i tyle. Nie robi problemu jak chcemy iść w trakcie zajęć
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-01, 20:57   #1108
martucha84
Zakorzenienie
 
Avatar martucha84
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk:)
Wiadomości: 13 438
Dot.: nauczycielki:)

Cytat:
Napisane przez *Basia* Pokaż wiadomość
Gdzie taka Cud-Dyrektorka pracuje?
Zazdroszczę ale bardziej gratuluję
Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
No to rewelacja A myślałam, ze takie placówki to tylko w teorii są.
czasem sama się dziwie ale inwestuje w nas bo chce stworzyć fajną kadre zresztą po przebojach z poprzednią dyr w innym przedszkolu ta mi sie wydaje aniołem ale fakt faktem szkoleń mamy dużo,
już nam powiedziała na konferencji w piatek że mamy kolejne z dziamskiej a my mamy dodtakowo napisac liste co chcemy jeszcze, bo wyciągnęła trochę kast to nam zapłaci dotąd aż jej starczy,
ona stara się wyciągnąć wszystko co może i co chwile pisze do mzo czy um o jakąs kase na coś nie zawsze jej to przejdzie ale czasem się uda
__________________
Lubię pikniki na skraju drogi I lubię jadać w restauracjach Ciszy uwielbiam słuchać w górach I lubię bywać w gwarnych miastach
martucha84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-02, 11:12   #1109
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: nauczycielki:)

Czy któraś z Was robiła podyplomowe studia z nauczania muzyki w szkole lub z przedsiębiorczości z doradztwem zawodowym? Czy 30semestralne studia dają uprawnienia?
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-02, 12:34   #1110
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: nauczycielki:)

Dziewczyny pomocy. Zaczynam jutro prace w szkole średniej a nie wiem zupełnie nic. Wszystko rozegrało się w ciągu tygodnia, wszystko na wariackich papierach. Mam tylko podział godzin. Nie znam żadnego nauczyciela (jedną panią z widzenia tylko) - pamiętam nazwisko opiekunki stażu ale nie wiem która to. Nie wiem które klasy miały angielski od podstaw a które kontynuowały naukę, nie wiem na czy moje pierwszaki wcześniej uczyły się ang czy nie. Nie wiem jakie podręczniki zostały wybrane. Szkoła jest bardzo duża - 40 nauczycieli. Ja będę uczyć w małym budyneczku poza głównym gmachem szkoły - odizolowana od 90% nauczycieli

Jutro muszę się dowiedzieć-przecież we wtorek uczniowie będą pytać o podręczniki! A ja nawet nie wiem skąd się dowiedzieć .
Powinnam iść od razu do sekretariatu czy próbować pozapoznawać się nauczycielkami (i namierzyć moja opiekunkę stażu) w trakcie rozpoczęcia roku i to ich wypytywać. Nie wiem co robić, a fakt, ze zaczynam panikować wcale nie pomaga :nonieiwem:
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-26 15:08:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:45.