Trening odchudzający na siłowni - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-28, 11:24   #1
gagateczkaaa
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 683

Trening odchudzający na siłowni


Witajcie! Od kilku dni chodzę na siłownię, zależy mi na zgubieniu sporej liczby kilogramów. Jaki trening, maszyny polecacie, by pozbywac sie tluszczyku?
Na dzien dzisiejszy moj trening wyglada tak;
- okolo 10 min rozgrzewki na biezni
- 1000 m na ergometrze
- 1km na orbitreku/steperze
- 30 min na rowerze stacjonarnym
- 3 x 15 podnoszen na uda
Calosc zajmuje mi okolo godzinki.
Czy warto wspomoc trening suplementami np l larnityna?

Pozdrawiam
gagateczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-28, 18:01   #2
moniczorek
Podróżniczka
 
Avatar moniczorek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 826
Dot.: Trening odchudzający na siłowni

Cytat:
Napisane przez gagateczkaaa Pokaż wiadomość
Witajcie! Od kilku dni chodzę na siłownię, zależy mi na zgubieniu sporej liczby kilogramów. Jaki trening, maszyny polecacie, by pozbywac sie tluszczyku?
Na dzien dzisiejszy moj trening wyglada tak;
- okolo 10 min rozgrzewki na biezni
- 1000 m na ergometrze
- 1km na orbitreku/steperze
- 30 min na rowerze stacjonarnym
- 3 x 15 podnoszen na uda
Calosc zajmuje mi okolo godzinki.
Czy warto wspomoc trening suplementami np l larnityna?

Pozdrawiam
Wprowadz trening siłowy...bo u Ciebie prawie same aeroby
moniczorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-28, 18:49   #3
WarOfWorlds
Zadomowienie
 
Avatar WarOfWorlds
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1 270
Dot.: Trening odchudzający na siłowni

Szkoda mi by było kasy na siłownie, robiąc takie ćwiczenia. Lepiej pobiegać po parku.
__________________
Zapuszczam włosy cel: do dooopy
włosomaniaczka od 18.11.2011

ZUZKA
WarOfWorlds jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-28, 20:38   #4
gagateczkaaa
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 683
Dot.: Trening odchudzający na siłowni

Cytat:
Napisane przez moniczorek Pokaż wiadomość
Wprowadz trening siłowy...bo u Ciebie prawie same aeroby
A mogłabyś zaproponować coś konkretnego?
gagateczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 07:26   #5
minia94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 27
Dot.: Trening odchudzający na siłowni

Chcesz schudnąć-biegaj! Jest to najszybsza droga do zgubienia zbędnych kilogramów Trochę szkoda pieniędzy na katowanie się na bieżni. Wiem, że trudno jest przełamać się i wyjść na ulicę biegać. Jak mieszkasz w małej miejscowości, może byc Ci jeszcze trudniej, ale po paru razach skrępowanie znika i pojawia się duma, że dbasz o siebie i każdy to widzi

Karnet na siłownie wykożystaj po to, żeby trochę poćwiczyc mięśnie. Rób krótka rozgrzewkę i weź się na pracę nad tkanką mięśniową, żeby po utracie tej dużej ilości kilogramów o ktorej piszesz, nie wyglądać jak obwisła fałda skóry
Nie bój się treningu siłowego-na pewno nie zrobisz z siebie kulturystki
I pamiętaj, że im więcej mięśni, tym szybciej spalasz tłuszcz przy aerobach, bo masz po prostu czym spalac

Ja osobiście biegam+ćwiczenia w domu(takie, przy których "ciężarem" i "maszyna" jest moje własne ciało) nie wydaję kasy, a efekty są
polecam MelB i inne filmiki na YT wpisz sobie "bikini body workout", albo cos w tym stylu i na pewno masie tych materiałów cos wybierzesz dla siebie
minia94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 07:54   #6
Ela87
Zakorzenienie
 
Avatar Ela87
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Lędziny
Wiadomości: 4 642
Dot.: Trening odchudzający na siłowni

http://kobietanasilowni.blogspot.com/
tu siłownia

a bieganie w parku
__________________
Wszelkie piękno rodzi się w bólu.

Ela87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 09:36   #7
Pani Lennon
Rozeznanie
 
Avatar Pani Lennon
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: NY, NY
Wiadomości: 781
Dot.: Trening odchudzający na siłowni

co do biegania to tylko dodam żebyś pamiętała, że spalać tłuszcz zaczynamy po 30-40 minutach od rozpoczęcia treningu. dlatego żeby mieć dobre efekty należy biegać 60-70 minut
Pani Lennon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-29, 11:13   #8
moniczorek
Podróżniczka
 
Avatar moniczorek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 826
Dot.: Trening odchudzający na siłowni

Cytat:
Napisane przez Pani Lennon Pokaż wiadomość
co do biegania to tylko dodam żebyś pamiętała, że spalać tłuszcz zaczynamy po 30-40 minutach od rozpoczęcia treningu. dlatego żeby mieć dobre efekty należy biegać 60-70 minut
To co piszesz nie jest prawdą
moniczorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 20:33   #9
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Trening odchudzający na siłowni

Cytat:
Napisane przez Pani Lennon Pokaż wiadomość
co do biegania to tylko dodam żebyś pamiętała, że spalać tłuszcz zaczynamy po 30-40 minutach od rozpoczęcia treningu. dlatego żeby mieć dobre efekty należy biegać 60-70 minut
Tluszcz spala sie calay czas, jedynie po ok 20 minutach zwieksza sie nieco jego procentowy udzial

---------- Dopisano o 21:33 ---------- Poprzedni post napisano o 21:28 ----------

Cytat:
Napisane przez gagateczkaaa Pokaż wiadomość
Witajcie! Od kilku dni chodzę na siłownię, zależy mi na zgubieniu sporej liczby kilogramów. Jaki trening, maszyny polecacie, by pozbywac sie tluszczyku?
Na dzien dzisiejszy moj trening wyglada tak;
- okolo 10 min rozgrzewki na biezni
- 1000 m na ergometrze
- 1km na orbitreku/steperze
- 30 min na rowerze stacjonarnym
- 3 x 15 podnoszen na uda
Calosc zajmuje mi okolo godzinki.
Czy warto wspomoc trening suplementami np l larnityna?

Pozdrawiam
Zrób 10 min rozgrzewki na orbim albo wioslarzu a potem zacznij trenig silowy.
Jesli nie masz na ten temat zielonego pojecia a na silowni nie znajdziesz trenera ktory bylby sklonny Ci pomoc to zacznij od cwiczen na naszynach a po kilku tygodniach zacznij przechodzic na wolne ciezary.

Wybierz 1-2 cwiczenia na kazda grupe miesni, zaczynajac od najwiekszych
- nogi (nie baw sie w przywodziciele I odwodziciele), posladki
- klatka
-plecy
- brzuch
- barki
-ramiona

zrób 12-15 powt kazdego cwiczenia z takim obciazeniem, zeby ostatnie powtorzenia juz bylo ciezko
jak zrobisz wszystkie, to zrob kazde po kolei jeszcze raz
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 21:14   #10
Pani Krecik
Raczkowanie
 
Avatar Pani Krecik
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 52
Dot.: Trening odchudzający na siłowni

Witajcie,

Nadszedł czas kiedy i ja powinnam iść na siłownie. Ale nigdy nie byłam i boję się ,że nie będę umiała korzystać ze sprzętów itp itd. Najpierw chciałabym zacząć ćwiczyć na maszynach ale nie wiem w jakiej kolejności ćwiczyć i co i jak na tych maszynach? Możecie podesłać jakieś linki z rozpisanymi planami dla początkującej? Chciałabym nieco schudnąć i ujędrnić ciało. No i jeszcze jedno pytanie czy można po treningu na maszynach siłowym bo o taki mi chodzi( najpierw chcę bez wolnych ciężarów) na spalanie tkanki tłuszczowej zrobić aeroby około 20 minut? Mam zamiar chodzić 3 x w tygodniu Proszę o pomoc dziewczyny
Pani Krecik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-30, 11:52   #11
dadario
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2
Wink Dot.: Trening odchudzający na siłowni

Plan treningowy, który stosujesz jest dobry. Jednak wprowadził bym małą zmianę - więcej ćwiczeń angażujących mięśnie rąk. Rowerek, bieżnia oczywiście pozwolą Ci spalić nieco tłuszczów jednak ćwiczyć należy wszystkie mięśnie - znajdź czas na nordic walking 2-3h tygodniowo. Nie zapominaj o właściwej diecie. Możesz poczytać o reduktorach tłuszczu - na początek (jeśli jeszcze nie stosujesz) możesz wybrać naturalne spalacze no i żeby cała praca nie poszła na marne ... właściwe wyprowadzenie z diety - pozwoli uniknąć efektu jojo .

Edytowane przez dadario
Czas edycji: 2013-10-30 o 12:19
dadario jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-30, 12:04   #12
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomości: 1 119
Dot.: Trening odchudzający na siłowni

Cytat:
Napisane przez Pani Krecik Pokaż wiadomość
Witajcie,

Nadszedł czas kiedy i ja powinnam iść na siłownie. Ale nigdy nie byłam i boję się ,że nie będę umiała korzystać ze sprzętów itp itd. Najpierw chciałabym zacząć ćwiczyć na maszynach ale nie wiem w jakiej kolejności ćwiczyć i co i jak na tych maszynach? Możecie podesłać jakieś linki z rozpisanymi planami dla początkującej? Chciałabym nieco schudnąć i ujędrnić ciało. No i jeszcze jedno pytanie czy można po treningu na maszynach siłowym bo o taki mi chodzi( najpierw chcę bez wolnych ciężarów) na spalanie tkanki tłuszczowej zrobić aeroby około 20 minut? Mam zamiar chodzić 3 x w tygodniu Proszę o pomoc dziewczyny
Tu masz link: http://www.sfd.pl/Trening_si%C5%82ow..._-t803543.html I nie przerazaj sie, jesli nie wiesz od razu co jest co. Poszperaj w google, popytaj tutaj, pomozemy Ja robie aktualnie ten trening dla cwiczacych w domu i jestem bardzo zadowolona.
Co do kolejnosci - patrz post Rzabby powyzej. Glowna zasada jest taka, ze zaczynasz od najwiekszych grup miesniowych.
Ale w sumie dlaczego nie chcesz na wolnych ciezarach? One nie gryza i nie buduja sylwetki kulturysty w miesiac Czy chodzi o cos innego niz strach przed rozbudowa?

Edytowane przez Erena
Czas edycji: 2013-10-30 o 12:06
Erena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-31, 10:05   #13
karinka876
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 73
Dot.: Trening odchudzający na siłowni

A jaką dietę stosujesz?
karinka876 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-31, 10:43   #14
sensei1992
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 374
Dot.: Trening odchudzający na siłowni

Cytat:
Napisane przez Pani Lennon Pokaż wiadomość
co do biegania to tylko dodam żebyś pamiętała, że spalać tłuszcz zaczynamy po 30-40 minutach od rozpoczęcia treningu. dlatego żeby mieć dobre efekty należy biegać 60-70 minut
regularne bieganie po 40 minut przynosi bardzo dobre efekty
__________________
Zapraszam na mojego bloga: tanie przepisy studenckie
sensei1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-31, 18:51   #15
gagateczkaaa
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 683
Dot.: Trening odchudzający na siłowni

Cytat:
Napisane przez dadario Pokaż wiadomość
Plan treningowy, który stosujesz jest dobry. Jednak wprowadził bym małą zmianę - więcej ćwiczeń angażujących mięśnie rąk. Rowerek, bieżnia oczywiście pozwolą Ci spalić nieco tłuszczów jednak ćwiczyć należy wszystkie mięśnie - znajdź czas na nordic walking 2-3h tygodniowo. Nie zapominaj o właściwej diecie. Możesz poczytać o reduktorach tłuszczu - na początek (jeśli jeszcze nie stosujesz) możesz wybrać naturalne spalacze no i żeby cała praca nie poszła na marne ... właściwe wyprowadzenie z diety - pozwoli uniknąć efektu jojo .
Dziękuję za rady!
Wprowadziłam jeszcze ćwiczenia na ręce i ramiona, boczki i kręgosłup.
Cały trening zajmuje mi ponad godzinę i 30 min.
Z chęcia poczytam co powinnam jeść, bo szczerze mówiąc jako takiej diety jeszcze nie wprowadziłam.

---------- Dopisano o 19:50 ---------- Poprzedni post napisano o 19:49 ----------

Cytat:
Napisane przez Erena Pokaż wiadomość
Tu masz link: http://www.sfd.pl/Trening_si%C5%82ow..._-t803543.html I nie przerazaj sie, jesli nie wiesz od razu co jest co. Poszperaj w google, popytaj tutaj, pomozemy Ja robie aktualnie ten trening dla cwiczacych w domu i jestem bardzo zadowolona.
Co do kolejnosci - patrz post Rzabby powyzej. Glowna zasada jest taka, ze zaczynasz od najwiekszych grup miesniowych.
Ale w sumie dlaczego nie chcesz na wolnych ciezarach? One nie gryza i nie buduja sylwetki kulturysty w miesiac Czy chodzi o cos innego niz strach przed rozbudowa?
Przekonałam się do ciężarów i na każdej maszynie robię 3 x 15 powtórzeń, więc chyba styka?

---------- Dopisano o 19:50 ---------- Poprzedni post napisano o 19:50 ----------

Cytat:
Napisane przez karinka876 Pokaż wiadomość
A jaką dietę stosujesz?
Jeszcze nie wprowadziłam ścisłej diety, ale myślę o tzw. surowej diecie, jak najmniej przetworzonych rzeczy. Głownie koktajle, sałatki, chude mięso, ryby.

---------- Dopisano o 19:51 ---------- Poprzedni post napisano o 19:50 ----------

Cytat:
Napisane przez sensei1992 Pokaż wiadomość
regularne bieganie po 40 minut przynosi bardzo dobre efekty
Domyślam się, ale póki co mój rekord to 15 min marszo-biegu, ale będę poprawić kondycję
gagateczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-03, 01:35   #16
nikisa
Zakorzenienie
 
Avatar nikisa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: centralna
Wiadomości: 11 570
Dot.: Trening odchudzający na siłowni

Watek dla mnie moze cos zrobie ze swoja kondycja, bo zbieram sie od 2 miesiecy... Moze wie ktos jak najlepiej biegac przez te 40 min zeby przezyc jakos?
__________________
Nadal myślimy nad tym, co kupujemy

Piękno rodzi się w bólach niestety
290cc anatomy 29.04.2017 piękna data

nikisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-03, 07:37   #17
gagateczkaaa
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 683
Dot.: Trening odchudzający na siłowni

Cytat:
Napisane przez nikisa Pokaż wiadomość
Watek dla mnie moze cos zrobie ze swoja kondycja, bo zbieram sie od 2 miesiecy... Moze wie ktos jak najlepiej biegac przez te 40 min zeby przezyc jakos?
A dasz rade w ogole? Jak nie masz kondycji to i 15 min na biezni to bedzie wyczyn ja przyjelam metode, zeby pobijac swoje osobiste male rekordy. Zaczynalam od 7 min, a tera biegne 15 min powolutku do celu, bo bieganie jest dosc niebezpieczne
gagateczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-03, 09:30   #18
nikisa
Zakorzenienie
 
Avatar nikisa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: centralna
Wiadomości: 11 570
Dot.: Trening odchudzający na siłowni

Jak wzielam sie za siebie w tamtym roku to truchcikiem 30 min ale moze lepiej krocej a szybciej? I tak jak mowisz, pobijac siebie
__________________
Nadal myślimy nad tym, co kupujemy

Piękno rodzi się w bólach niestety
290cc anatomy 29.04.2017 piękna data

nikisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-03, 09:42   #19
gagateczkaaa
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 683
Dot.: Trening odchudzający na siłowni

Cytat:
Napisane przez nikisa Pokaż wiadomość
Jak wzielam sie za siebie w tamtym roku to truchcikiem 30 min ale moze lepiej krocej a szybciej? I tak jak mowisz, pobijac siebie
Wiesz, ja się niestety na bieganiu nie znam. Czytałam, że najlepiej wyrabiać sobie formę mieszaniem marszu i biegu. Na początku maszerowałam 2 min, potem bieg 1 min i znów marsz. Teraz robię po 2 min marszu i 2 min szybkiego biegu.
gagateczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-03, 10:14   #20
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomości: 1 119
Dot.: Trening odchudzający na siłowni

Pewnie lepiej doradzą Ci na wątkach "biegaczowych". Ja co prawda nie biegam, ale intuicja mi podpowiada, że przeplatanie biegu marszem i stopniowa zmiana proporcji na korzyść tego ostatniego (czytaj: zaczynasz od minuty biegu i 3 minut marszu naprzemiennie, po jakimś czasie zmieniasz na półtorej minuty biegu i 2,5 marszu itd.)może zdać egzamin. Ale podkreslam - nie znam się, więc to jest tylko "gdybanie".
Erena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-03, 10:28   #21
nikisa
Zakorzenienie
 
Avatar nikisa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: centralna
Wiadomości: 11 570
Dot.: Trening odchudzający na siłowni

Cytat:
Napisane przez gagateczkaaa Pokaż wiadomość
Wiesz, ja się niestety na bieganiu nie znam. Czytałam, że najlepiej wyrabiać sobie formę mieszaniem marszu i biegu. Na początku maszerowałam 2 min, potem bieg 1 min i znów marsz. Teraz robię po 2 min marszu i 2 min szybkiego biegu.
Cytat:
Napisane przez Erena Pokaż wiadomość
Pewnie lepiej doradzą Ci na wątkach "biegaczowych". Ja co prawda nie biegam, ale intuicja mi podpowiada, że przeplatanie biegu marszem i stopniowa zmiana proporcji na korzyść tego ostatniego (czytaj: zaczynasz od minuty biegu i 3 minut marszu naprzemiennie, po jakimś czasie zmieniasz na półtorej minuty biegu i 2,5 marszu itd.)może zdać egzamin. Ale podkreslam - nie znam się, więc to jest tylko "gdybanie".
Tez tak slyszalam o tym przeplataniu, wiec cos w tym musi byc
__________________
Nadal myślimy nad tym, co kupujemy

Piękno rodzi się w bólach niestety
290cc anatomy 29.04.2017 piękna data

nikisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-03, 10:40   #22
gagateczkaaa
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 683
Dot.: Trening odchudzający na siłowni

Cytat:
Napisane przez nikisa Pokaż wiadomość
Tez tak slyszalam o tym przeplataniu, wiec cos w tym musi byc
Dla mnie to swietne rozwiazanie jesli biegacie na biezni i macie pulsometr to tez warto sprawdzac puls, bo bieganie szybko podnosi bicie serca i dlatego ludzie czesto umieraja w maratonach... Ja zawsze sprawdzam
gagateczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-03, 11:45   #23
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Trening odchudzający na siłowni

Cytat:
Napisane przez gagateczkaaa Pokaż wiadomość
Wiesz, ja się niestety na bieganiu nie znam. Czytałam, że najlepiej wyrabiać sobie formę mieszaniem marszu i biegu. Na początku maszerowałam 2 min, potem bieg 1 min i znów marsz. Teraz robię po 2 min marszu i 2 min szybkiego biegu.
Zgadza sie tak najszybciej poprawi sie kondycja
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-03, 16:52   #24
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: Trening odchudzający na siłowni

u mnie podobnie jak u autorki:
20min bieznia
20min orbitrek
20 min rower
same aeroby
w domu Cwicze tyłek i mięśnie brzucha
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-04, 14:52   #25
Pani Krecik
Raczkowanie
 
Avatar Pani Krecik
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 52
Dot.: Trening odchudzający na siłowni

Cytat:
Napisane przez Erena Pokaż wiadomość
Tu masz link: http://www.sfd.pl/Trening_si%C5%82ow..._-t803543.html I nie przerazaj sie, jesli nie wiesz od razu co jest co. Poszperaj w google, popytaj tutaj, pomozemy Ja robie aktualnie ten trening dla cwiczacych w domu i jestem bardzo zadowolona.
Co do kolejnosci - patrz post Rzabby powyzej. Glowna zasada jest taka, ze zaczynasz od najwiekszych grup miesniowych.
Ale w sumie dlaczego nie chcesz na wolnych ciezarach? One nie gryza i nie buduja sylwetki kulturysty w miesiac Czy chodzi o cos innego niz strach przed rozbudowa?
Dzięki za odpowiedź
Nie boję się rozbudowy, bo przecież dietę będę miała na ujemnym bilansie. Chodzi o to,iż ostatnio po odstawieniu tabsów mi się przytyło około 5 kg tak na oko i w dodatku od roku nie ćwiczyłam regularnie- kondycje mam kiepską, z techniką ćwiczeń i postawą pewnie jeszcze gorzej. No i oczywiście tak jak wspominałam- nigdy nie ćwiczyłam żadnym sprzętem poza hantlami w domu i boję się,że sobie krzywdę zrobię i nie będę umiała z tego wszystkiego korzystać. A chciałabym na poważnie zająć się swoją sylwetką- a nie jak do tej pory skacząc przed laptopem i być rozczarowana z rezultatów. Muszę to i owo zrzucić żeby zmieścić się do moich przyciasnych już teraz ubrań.
Pani Krecik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 18:44   #26
Belldandy1
Rozeznanie
 
Avatar Belldandy1
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 649
Dot.: Trening odchudzający na siłowni

Dziewczyny od jakiegoś czasu waga stoi w miejscu a chciałabym zrzucic jeszcze parę kilo. Mój plan wygląda następująco:
- 10 minut rozgrzewki na orbiterku
- 40-50 min cwiczenia siłowe - klatka, plecy, nogi, brzuch, ręce po 3x12
- 15 min na rowerku bądź innej maszynie cardio
- 20 min na bieżni
- 10 min w saunie

Cwiczę 3-4 razy w tygodniu

Czy mój plan jest dobry? Co mam poprawic? Czy problem leży w diecie?

No i zależy mi najbardziej na wyszczupleniu ud i łydek. Czy mam przestac cwiczyc nogi na maszynach?
__________________


Jeśli jakaś kobieta jest w stanie odbić mojego mężczyznę... to ja go nie chcę

Edytowane przez Belldandy1
Czas edycji: 2013-11-08 o 18:53
Belldandy1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-12, 18:35   #27
Pani Krecik
Raczkowanie
 
Avatar Pani Krecik
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 52
Dot.: Trening odchudzający na siłowni

Up up

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Pani Krecik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-13, 10:26   #28
Figlak
Zadomowienie
 
Avatar Figlak
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1 136
Dot.: Trening odchudzający na siłowni

Mogę się dołączyć do wątku ze swoim pytaniem?
Czy taki trening siłowy jest ok? Trwa około 30 minut, jest poprzedzony 15 min rozgrzewką, po treingu czasem wpadnie 30 min rowerka lub 15 min bieżni

15 minut na bieżni i orbitreku zazwyczaj
wspięcia na palce
brzuszki na ławeczce skośnej
brzuszki skośne na ławeczce jak wyżej
przywodzenie nóg na maszynie siedząc
ściąganie drążka wyciągu górnego do klatki nachwytem
zginanie nóg na maszynie leżąc
Odwodzenie nogi w tył na maszynie stojąc
Rozpiętki na maszynie siedząc ( nie wiem czy tak to się nazywa dokładnie, wstawiam zdjęcie http://i1.ytimg.com/vi/28CLSYRdN28/hqdefault.jpg )
wyprosty nóg na maszynie siedząc
Przywodzenie/odwodzenia ramienia maszyny stojąc ( również nie wiem czy tak to się naywa)
wyciskanie ciężaru na maszynie siedząc

Wykonuję około 3 bwodów, po 15 powtórzeń na każdej maszynie. Zajmuje mi to około 30 minuy. Na maszynach na mięśnie rąk czy klatki piersiowej używam najmniejszego obciążenia czyli kg, na nogi trochę więcej. Zawsze daj sobie obciążenia jakie max jestem w stanie udźwignąć na tyle powtórzeń. Zwykle są to niewielkie ciężary.

Po treningu jeszcze jakieś 20 minut rowerek.

Zalezy mi na redukcji ( chciałabym stracić na obwodach, brzuch jakieś 10 cm, biodra jakieś 7 cm, uda około 5 cm, łydki są ok, ramiona również) chcę też troszkę wyrzeźbić sobie ciało.

Tutaj pytanie, czy mój trening jest ok?
Czy mogę go wykonywać codziennie? Wiem, ze powinnam co drugi dzień, a co drugi np aeroby, tyle że aeroby strasznie mnie męczą i nudzą i nie jestem w stanie np 40 minut biegać na bieżni. Trening siłowy jak wyżej jestem w stanie rob
ić codziennie. Zastanawiam się czy nie używam za małych obciążeń, gdyż na następny dzień nigdy nie mam żadnych zakwasów. Może poepłniam jakiś błąd?

Wiem, ze przy redukcji najważniejsza jest dieta, ale z tym u mnie jest problem. Mimo to ograniczam węglowodany, zrezygnowałam ze słodyczy, staram się jeść więcej białka.
Figlak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-13, 13:58   #29
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Trening odchudzający na siłowni

NIe ćwicz siłowo codziennie, rób co drugi dzień. Dołóż ciężaru najwyżej zrobisz 8-10 powt.
Trening od biedy ujdzie, masz inne maszyny? wolne ciężary?
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-13, 17:46   #30
Figlak
Zadomowienie
 
Avatar Figlak
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1 136
Dot.: Trening odchudzający na siłowni

A mogę wiedzieć dlaczego nie można ćwiczyć codziennie?

Mam wolne ciężary, jest też kilka innych maszyn, głównie kształtujących barki, plecy, klatę, ramiona
Figlak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:35.