Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :) - Strona 166 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: co zrobić by włosy znów były ładne,nie zniszcone?
używać odpowiedniego szamponu 78 3,86%
częściej myć 10 0,49%
stosować różnego rodzaju odżywki 1 413 69,85%
domowe sposoby 522 25,80%
Głosujący: 2023. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-11-18, 16:35   #4951
jukaba
Zadomowienie
 
Avatar jukaba
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 403
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez Zuza_Zuza_Z Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź. To, że nie odratuję tych łamiących się to wiem, juz częśc ich ścięłam ale więcej nie mogę bo brzydko mi w bardzo krótkich. Co do odżywki Yves Rocher to ta https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...nditioner.html
Maski do włosów dawno nie używałam, więc mam słabe rozeznanie i nie wiem za bardzo od czego dobrze jest zacząc testowanie. Może np od NaturVital aloesowej maski?
A co do sylikonu to czyli mogę używac go codziennie po myciu włosów?
jako rzecze Chimay oblepiacze Ci nie zaszkodzą a może pomogą, ja na codzień stosuję serum silikownowe aby chronić włosy przed uszkodzeniami mechanicznymi a Twoje włosy potrzebują dodatkowego zabezpieczenia. Co do NaturVital to jak najbardziej polecam - ale mogę być "nieobiektywna" bo kocham tą maskę
jukaba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-18, 17:10   #4952
skukany
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 8
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Witam a jaką polecicie czapkę zimową do włosów suchych zniszczonych tak aby ich nie "dobijać" znaczy się mam na myśli z czego ma być zrobiona.
skukany jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-19, 01:27   #4953
lowe_krowe
Raczkowanie
 
Avatar lowe_krowe
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 115
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Nie mam już siły. W czerwcu zeszłego roku byłam właścicielką najbardziej zniszczonych włosów świata. Dwa razy dziennie prostowane plus koloru baaardzo jasny blond. Od lipca ich nie prostuje. Farbowałam je od tego czasu 4 lub 5 razy, na średni blond. Zapuszczam grzywkę. Położyłam na głowę wszystko co chyba na wizażu kiedykolwiek wymyślonod laminowania, po płukankę cynamonową. Suszę zimnym powietrzem, jak muszę ładnie wyglądać to modeluje na szczotkę. I CO? I NIC. Owszem to co odrosło jest ładne, miłe, błyszczy się-długość do ucha. Niby tych włosów jest więcej. Ale poza tym? Dół ciągle ten sam, muszę położyć na nie kilo silikonów i męczyć się pół godziny przed lustrem, jeżeli nie chce związać włosów. A potem wchodzę na wątki ze zdjęciami włosów, czytam 'jestem włosomaniaczką od miesiąca', oglądam włosy jak marzenie i krew mnie zalewa. Musiałam się wyżalić
lowe_krowe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-19, 07:04   #4954
jukaba
Zadomowienie
 
Avatar jukaba
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 403
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez lowe_krowe Pokaż wiadomość
Nie mam już siły. W czerwcu zeszłego roku byłam właścicielką najbardziej zniszczonych włosów świata. Dwa razy dziennie prostowane plus koloru baaardzo jasny blond. Od lipca ich nie prostuje. Farbowałam je od tego czasu 4 lub 5 razy, na średni blond. Zapuszczam grzywkę. Położyłam na głowę wszystko co chyba na wizażu kiedykolwiek wymyślonod laminowania, po płukankę cynamonową. Suszę zimnym powietrzem, jak muszę ładnie wyglądać to modeluje na szczotkę. I CO? I NIC. Owszem to co odrosło jest ładne, miłe, błyszczy się-długość do ucha. Niby tych włosów jest więcej. Ale poza tym? Dół ciągle ten sam, muszę położyć na nie kilo silikonów i męczyć się pół godziny przed lustrem, jeżeli nie chce związać włosów. A potem wchodzę na wątki ze zdjęciami włosów, czytam 'jestem włosomaniaczką od miesiąca', oglądam włosy jak marzenie i krew mnie zalewa. Musiałam się wyżalić
a obcięłaś te dwa lata temu najbardziej zniszczone końce (czasem to musi być i z 10 cm) ??? często jest tak że jak się nie obetnie to zniszczenia postępują wzdłuż włosa i pielęgnacja nie daje efektów...
jukaba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-19, 09:36   #4955
Priesta
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 350
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Ja ostatnio za namową innych wizażanek zabrałam się za olejki do włosów chociaż nie byłam przekonana Od zawsze walczyłam z wysuszonymi i ciężkimi włosami. Totalnie nie mogłam sobie z nimi poradzić - nie działały tradycyjne odżywki ... No może trochę jedwab
Sięgnęłam po olej arganowy - zakupiłam sobie w Super Pharm odżywkę do włosów z olejkiem arganowym marki Cece i muszę przyznać, że już po pierwszym użyciu zauważyłam różnicę - włosy stały się bardziej błyszcząca, ładnie pachniały. Teraz po 2 tygodniach stosowania ich kondycja poprawiła się o 100 %.

Edytowane przez Priesta
Czas edycji: 2013-11-19 o 12:20
Priesta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-19, 09:58   #4956
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez skukany Pokaż wiadomość
Witam a jaką polecicie czapkę zimową do włosów suchych zniszczonych tak aby ich nie "dobijać" znaczy się mam na myśli z czego ma być zrobiona.
Nigdy się nie spotkałam z jakimiś "zaleceniami" odnośnie materiału. Wygodniej jest mieć luźniejszą czapkę, bo włosy się tak nie odkształcają i skóra głowy nie przetłuszcza. No i warto ją prać z dodatkiem płynu do płukania lub stosować jakiś spray przeciwko elektryzowaniu.

Cytat:
Napisane przez lowe_krowe Pokaż wiadomość
Nie mam już siły. W czerwcu zeszłego roku byłam właścicielką najbardziej zniszczonych włosów świata. Dwa razy dziennie prostowane plus koloru baaardzo jasny blond. Od lipca ich nie prostuje. Farbowałam je od tego czasu 4 lub 5 razy, na średni blond. Zapuszczam grzywkę. Położyłam na głowę wszystko co chyba na wizażu kiedykolwiek wymyślonod laminowania, po płukankę cynamonową. Suszę zimnym powietrzem, jak muszę ładnie wyglądać to modeluje na szczotkę. I CO? I NIC. Owszem to co odrosło jest ładne, miłe, błyszczy się-długość do ucha. Niby tych włosów jest więcej. Ale poza tym? Dół ciągle ten sam, muszę położyć na nie kilo silikonów i męczyć się pół godziny przed lustrem, jeżeli nie chce związać włosów. A potem wchodzę na wątki ze zdjęciami włosów, czytam 'jestem włosomaniaczką od miesiąca', oglądam włosy jak marzenie i krew mnie zalewa. Musiałam się wyżalić
"Najbardziej zniszczonych włosów świata" nie da się odratować, można tylko maskować ubytki, co jak sama napisałaś jest bardzo męczące. Ja się z takimi włosami męczyłam około roku, sytuacja poprawiła się dopiero jak wszystko co zniszczone poszło pod nożyczki. Lepiej się nie nastawiać, że oleje i wszelkie inne metody pomogą przywrócić bardzo zniszczone włosy do stanu świetności, bo w większości przypadków to jest po prostu niemożliwe.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-19, 14:43   #4957
Lubik
Przyczajenie
 
Avatar Lubik
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 14
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Kto mi powie... SILIKONY są dobre czy złe ? Co jeśli zniszczyłam nimi włosy, bo stosowałam zbyt słabe szampony, żeby je zmywać.. Czy jest to zniszczenie odwracalne? Podcinanie nic nie daje... Właśnie czytałam o silikonowym zabiegu fryzjerskim na zniszczone włosy i ... już zupełnie zgłupiałam to chyba nie jest zabieg na każde włosy?

---------- Dopisano o 15:43 ---------- Poprzedni post napisano o 15:34 ----------

Jeśli to nie wina silikonów to nie mam pojęcia czemu moje włosy wyglądają fatalnie od kilku lat. Nie torturuje ich zabiegami, suszarką itp. Jedynie wszelkiego rodzaju odżywki, szampony, maseczki, olejki w celu przywrócenia im zdrowego wyglądu. Jestem tak zdesperowana że mogłabym obciąć znaczną ich część ale nie mam gwarancji że to pomoże...
Lubik jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-19, 15:04   #4958
jukaba
Zadomowienie
 
Avatar jukaba
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 403
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez Lubik Pokaż wiadomość
Kto mi powie... SILIKONY są dobre czy złe ? Co jeśli zniszczyłam nimi włosy, bo stosowałam zbyt słabe szampony, żeby je zmywać.. Czy jest to zniszczenie odwracalne? Podcinanie nic nie daje... Właśnie czytałam o silikonowym zabiegu fryzjerskim na zniszczone włosy i ... już zupełnie zgłupiałam to chyba nie jest zabieg na każde włosy?

---------- Dopisano o 15:43 ---------- Poprzedni post napisano o 15:34 ----------

Jeśli to nie wina silikonów to nie mam pojęcia czemu moje włosy wyglądają fatalnie od kilku lat. Nie torturuje ich zabiegami, suszarką itp. Jedynie wszelkiego rodzaju odżywki, szampony, maseczki, olejki w celu przywrócenia im zdrowego wyglądu. Jestem tak zdesperowana że mogłabym obciąć znaczną ich część ale nie mam gwarancji że to pomoże...
a może poprostu to wszystko nadbudowało Ci się na włosie ?? może potrzebne im porządne oczyszczenie ?? Wszystko dla ludzi a silikony nie są złe tylko maja pewną funkcję i trzeba je też umiejętnie stosować; to tak jakby powiedziec że proteiny sa złe bo też można sobie nimi kuku zrobić

---------- Dopisano o 16:04 ---------- Poprzedni post napisano o 15:56 ----------

lekture zacznij od tego , na to też zerknij
jukaba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-19, 17:02   #4959
EdytaXYZ
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 16
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Ja z czarnych włosów farbowanych przez 4 lata rozmaitymi farbami (w tym czasami Palette) zeszłam w miesiąc do niemal platyny. Włosy mam bardzo zniszczone, wiadomo ale byłam na to przygotowana i nie rozpaczam teraz z tego powodu. W angielskim outlecie moja uwagę zwróciła ogromna 4-litrowa odzywka Kms California nawilżająco- nablyszajaca. Nie znam sie za bardzo na tych składnikach ale to chyba silikonowa bomba z dodatkiem oleju z migdałów itp. Zasmuciło mnie, ze na kwc nie ma żadnej recenzji na jej temat choć przyznam, ze gdy mieszkałam w Polsce tez nie słyszałam nic o tej marce. I teraz do rzeczy przed myciem na około godzinę nakładam ja na całe włosy, pózniej myje je fioletowym szamponem, nakładam loreal absollut repair cellular na 15-20min (w opisie producenta jest na 2min) zmywam ja a potem znowu nakładam kms California. Włosy są o wiele lepsze, chociaż i tak są zniszczone ale przynajmniej ładnie sie rozczesuja i są bardziej miękkie. Mam nadzieje ze za jakiś czas bedą w takim stanie ze bede mogła postawić na bardziej naturalna pielęgnacje


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
EdytaXYZ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-19, 17:08   #4960
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez Lubik Pokaż wiadomość
Kto mi powie... SILIKONY są dobre czy złe ? Co jeśli zniszczyłam nimi włosy, bo stosowałam zbyt słabe szampony, żeby je zmywać.. Czy jest to zniszczenie odwracalne? Podcinanie nic nie daje... Właśnie czytałam o silikonowym zabiegu fryzjerskim na zniszczone włosy i ... już zupełnie zgłupiałam to chyba nie jest zabieg na każde włosy?
Silikony nie są w stanie zniszczyć włosów. Mogą obciążyć, postrączkować, ale nie zniszczyć. Problem z kosmetykami zawierającymi silikony polega na tym, że wiele z nich nie zawiera zbytnio nic ponad to. Ale to nie obecność silikonów jest tu problemem, tylko nieobecność innych potrzebnych akurat włosom składników. Przyczyna takiego a nie innego stanu Twoich włosów musi leżeć gdzieś indziej.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-19, 23:16   #4961
Lubik
Przyczajenie
 
Avatar Lubik
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 14
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Jukaba dzięki za lekturę, już się zagłębiam. Wydaje mi się że jeśli nawet coś nadbudowało mi się na włosach, to dawno bym to zmyła, bo używałam również silnych szamponów. Nie stosuje żadnych suszarek, prostownic, nie farbuję, dobrze się odżywiam...
Więc jeśli moja diagnoza jest kiepska - macie jakąś inną?
Lubik jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-20, 07:12   #4962
jukaba
Zadomowienie
 
Avatar jukaba
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 403
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez Lubik Pokaż wiadomość
Jukaba dzięki za lekturę, już się zagłębiam. Wydaje mi się że jeśli nawet coś nadbudowało mi się na włosach, to dawno bym to zmyła, bo używałam również silnych szamponów. Nie stosuje żadnych suszarek, prostownic, nie farbuję, dobrze się odżywiam...
Więc jeśli moja diagnoza jest kiepska - macie jakąś inną?
wydaje mi się, że musisz popatrzeć na składy tego co używasz, co tam jeszcze jest ciekawego oprócz silikonów, może alkohol który wysusza i prowadzi do zniszczenia włosów, może za dużo protein i w konsekwencji też są kruche i łamliwe, a może za dużo nawilżaczy (chociaż o to to akurat dość cieżko ) , może powinnaś włączyć do swojej pielęgnacji oleje. Na samym początku podforum pielęgnacyjnego jest wątek i o olejowaniu, i o składnikach...
jukaba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-20, 12:57   #4963
Lubik
Przyczajenie
 
Avatar Lubik
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 14
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Ok, dzięki. Więc dalej będę szukać złotego środka ...
Lubik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-20, 13:31   #4964
damnwoman
Raczkowanie
 
Avatar damnwoman
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 55
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez lowe_krowe Pokaż wiadomość
Nie mam już siły. W czerwcu zeszłego roku byłam właścicielką najbardziej zniszczonych włosów świata. Dwa razy dziennie prostowane plus koloru baaardzo jasny blond. Od lipca ich nie prostuje. Farbowałam je od tego czasu 4 lub 5 razy, na średni blond. Zapuszczam grzywkę. Położyłam na głowę wszystko co chyba na wizażu kiedykolwiek wymyślonod laminowania, po płukankę cynamonową. Suszę zimnym powietrzem, jak muszę ładnie wyglądać to modeluje na szczotkę. I CO? I NIC. Owszem to co odrosło jest ładne, miłe, błyszczy się-długość do ucha. Niby tych włosów jest więcej. Ale poza tym? Dół ciągle ten sam, muszę położyć na nie kilo silikonów i męczyć się pół godziny przed lustrem, jeżeli nie chce związać włosów. A potem wchodzę na wątki ze zdjęciami włosów, czytam 'jestem włosomaniaczką od miesiąca', oglądam włosy jak marzenie i krew mnie zalewa. Musiałam się wyżalić

Z własnego doświadczenia mogę Ci poradzić, żebyś się nie zrażała. Efekty przy tak zniszczonych włosach nie przyjdą szybko. Z tego co piszesz dopiero od lipca ich nie niszczysz więc wcale dużo czasu nie upłynęło, więc nie rozumiem Twojego zrezygnowania. Ja rozpoczęłam dobrą pielęgnację ponad 2 lata temu i dopiero od paru miesięcy włosy wyglądają dobrze. A nie prostowałam ich wcześniej tak namiętnie jak Ty. Był czas, że też byłam zawiedziona, nie widziałam efektów, ale cierpliwość opłaciła się. A i nie słuchaj jak ktoś mówi, że wszystko zniszczone trzeba obciąć. Ja swoje końce ścinałam stopniowo a jednak dało się je odratować Życzę cierpliwości i powodzenia w pielęgnacji.
damnwoman jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-21, 03:08   #4965
lowe_krowe
Raczkowanie
 
Avatar lowe_krowe
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 115
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez damnwoman Pokaż wiadomość
Z własnego doświadczenia mogę Ci poradzić, żebyś się nie zrażała. Efekty przy tak zniszczonych włosach nie przyjdą szybko. Z tego co piszesz dopiero od lipca ich nie niszczysz więc wcale dużo czasu nie upłynęło, więc nie rozumiem Twojego zrezygnowania. Ja rozpoczęłam dobrą pielęgnację ponad 2 lata temu i dopiero od paru miesięcy włosy wyglądają dobrze. A nie prostowałam ich wcześniej tak namiętnie jak Ty. Był czas, że też byłam zawiedziona, nie widziałam efektów, ale cierpliwość opłaciła się. A i nie słuchaj jak ktoś mówi, że wszystko zniszczone trzeba obciąć. Ja swoje końce ścinałam stopniowo a jednak dało się je odratować Życzę cierpliwości i powodzenia w pielęgnacji.
Od lipca, ale zeszłego roku!;D w ciągu 17 miesięcy wyprostowałam je około 3 razy;p trzymam jako memento zdjecie niewyprostowanych włosów z tamtego okresu i jak doprowadzę swoje włosy do stanu bdb plus to szykujcie sie na najbardziej spektakularną włosową historię u anwen;d
lowe_krowe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-21, 10:37   #4966
damnwoman
Raczkowanie
 
Avatar damnwoman
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 55
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez lowe_krowe Pokaż wiadomość
Od lipca, ale zeszłego roku!;D w ciągu 17 miesięcy wyprostowałam je około 3 razy;p trzymam jako memento zdjecie niewyprostowanych włosów z tamtego okresu i jak doprowadzę swoje włosy do stanu bdb plus to szykujcie sie na najbardziej spektakularną włosową historię u anwen;d
Nie mogę się doczekać
damnwoman jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-21, 13:06   #4967
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Moich końcówek nie da sie odratować, bo wyglądają jak w załączniku
Nie wiem, jak je ściąć, bo włosy mam mocno wycieniowane, kiedys były degażowane... więc nie da się wyrównać... A te 3 cm końcówek są takie tępe, szorstkie, nie da się ich zmoczyć, chłoną maski/oleje/itp. jak szalone i dalej są sianowate.
A spray bez spłukiwania sprawia, że stają się oblepione i "brudne".
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg aYd0v5xnZJW_0ZeYlg,kociogon_2.jpg (34,4 KB, 38 załadowań)
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-22, 21:10   #4968
damnwoman
Raczkowanie
 
Avatar damnwoman
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 55
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Moich końcówek nie da sie odratować, bo wyglądają jak w załączniku
Nie wiem, jak je ściąć, bo włosy mam mocno wycieniowane, kiedys były degażowane... więc nie da się wyrównać... A te 3 cm końcówek są takie tępe, szorstkie, nie da się ich zmoczyć, chłoną maski/oleje/itp. jak szalone i dalej są sianowate.
A spray bez spłukiwania sprawia, że stają się oblepione i "brudne".
Zetnij te 3 cm może to przyniesie poprawę. Też miałam kiedyś ten sam problem, miałam mocno wycieniowane włosy. Już trzeci rok je wyrównuje i już im niewiele brakuje do zamierzanego efektu radzę, żebyś ścinała często, ale małe ilości włosów.
damnwoman jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-23, 14:09   #4969
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez damnwoman Pokaż wiadomość
Zetnij te 3 cm może to przyniesie poprawę. Też miałam kiedyś ten sam problem, miałam mocno wycieniowane włosy. Już trzeci rok je wyrównuje i już im niewiele brakuje do zamierzanego efektu radzę, żebyś ścinała często, ale małe ilości włosów.
ale jak mam sciac, skoro mam wydegazowane? Sa strasznie nierowne, w niektorych miejscach mam 10 cm, w innych 15...
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-24, 14:03   #4970
OneMoreDress
Zakorzenienie
 
Avatar OneMoreDress
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 3 388
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Dziewczyny poratujcie
Przez miesiąc wcierałam kozieradkę. Włosy przestały wypadać ale strasznie zaczęła swędzieć mnie skóra głowy, chyba po prostu kozieradka przesuszyła mi skalp. Póki co ją odstawiłam i widzę minimalną poprawę...Czym jeszcze się podleczyć? Polecacie coś?

Poza tym szukam odżywki z jakimiś lekkimi silikonami Włosy mam falowane więc może one w końcu podziałają na mnie dobrze...
__________________
Kiedy kobieta nie może się zdecydować czy kupić pierwszą czy drugą sukienkę to bierze wszystkie trzy
OneMoreDress jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-24, 22:03   #4971
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Moich końcówek nie da sie odratować, bo wyglądają jak w załączniku
Nie wiem, jak je ściąć, bo włosy mam mocno wycieniowane, kiedys były degażowane... więc nie da się wyrównać... A te 3 cm końcówek są takie tępe, szorstkie, nie da się ich zmoczyć, chłoną maski/oleje/itp. jak szalone i dalej są sianowate.
A spray bez spłukiwania sprawia, że stają się oblepione i "brudne".
A kilka kropel gliceryny do maski/ maseczka z miodu na włosy płukana wodą albo apteczne specyfiki typu regenerum próbowałaś?
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-25, 09:42   #4972
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
A kilka kropel gliceryny do maski/ maseczka z miodu na włosy płukana wodą albo apteczne specyfiki typu regenerum próbowałaś?
Jednak scielam. Kochana, one byly tepe i szorstkie, jak wczoraj rozczesywalam wlosy, to grzebien sie zacinal wlasnie na koncowkach

Edytowane przez 201607040946
Czas edycji: 2013-11-25 o 12:17
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-25, 20:56   #4973
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

O mamo . To już faktycznie nie do odratowania.
Czyli na fotce efekt już po ścięciu widziałam? Wtedy chwalę
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-26, 11:19   #4974
damnwoman
Raczkowanie
 
Avatar damnwoman
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 55
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
ale jak mam sciac, skoro mam wydegazowane? Sa strasznie nierowne, w niektorych miejscach mam 10 cm, w innych 15...
Zetnij tą najdłuższą warstwę, coś z nimi zrobić musisz...
damnwoman jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-26, 16:54   #4975
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
O mamo . To już faktycznie nie do odratowania.
Czyli na fotce efekt już po ścięciu widziałam? Wtedy chwalę
Tak, to było już po ścięciu

Cytat:
Napisane przez damnwoman Pokaż wiadomość
Zetnij tą najdłuższą warstwę, coś z nimi zrobić musisz...
Najdłuższą miałam z tyłu, na czubku i boki wycieniowane, a końce właśnie w tym miejscu były najbardziej zniszczone.

p.s. końcówki po ścięciu dalej szorstkie, buuu

Edytowane przez 201607040946
Czas edycji: 2013-11-29 o 16:16
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-29, 16:42   #4976
arashii
Raczkowanie
 
Avatar arashii
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 304
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Przyłączę się do was , moje włosy prawie białe możecie zobaczyć w albumie ( uwielbiałam też zmieniać kolory , moje włosy były z 5 razy całe rozjaśniane jak nie lepiej drogeryjnymi rozjaśniaczami ) . Włosy do łokci w wakacje obcięłam do ramion i nadal końcówki są suche planuję je podciąć w grudniu . Używam na prawdę różnych masek i odżywek z Kallosa , Wella , Dove , także jedwab z firmy Marion , olejki do włosów . Ostatnio też laminowałam i efekt był fajny bo te suche końcówki były mocno wygładzone i lekko nawilżone aaa jeszcze dodam że przy okazji w wakacje je lekko wycieniowałam i nie dość właśnie że mam suche końce to i końcówki się wywijają . od września do połowy listopada używałam olejków do włosów różnych i masek Kallosa . Od tygodnia teraz używam odżywek Dove do włosow zniszczonych i mam jeszcze odżywkę Dove z olejkami , używam ich podczas długich kąpieli wtedy składniki dobrze wnikają we włosy bo para gorąca się unosi w powietrzy . Efekt na prawdę dały godny podziwu , włosy były zdyscyplinowane , końcówki tylko lekko był suche (nie rozczesywałam ich dopóki nie wyschły same ) na wilgotne włosy dała troszkę jedwabiu , gdy wyschły same to podsuszyłam je dosłownie pół minuty chłodnym nawiewem by domknąć łuski włosów . I po prostu powiem wam że szczerze jestem zadowolona , myślę ,że jeżeli tak z pół roku jeszcze będę używała kosmetyków firmy Dove do włosów i co jakiś czas podcinała włoski to będzie super
__________________
"In a second you'll be wrapped around my finger
'Cause I can, 'cause I can do it better
There's no other, so when's it gonna sink in
She's so stupid, what the hell with your thinking?! ; d..."



Odrost 11 ...12...13 ...23! zapuszczam naturalne włoski ^^
arashii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-29, 20:06   #4977
ballinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 6
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Moje włosy od jakiegoś czasu zrobiły się bardzo suche i kompletnie straciły połysk. Myślę że ma to jakiś związek z lekami na alergię, które biorę już z 10 lat. Dlatego zmieniam też co jakiś czas szampony, ścinam co 2-3 miesiące i wielkiej poprawy nie ma.
Słyszałam ostatnio o takich nowych specyfikach, które zawierają olejek arganowy, nawet szampon i odżywka z tej serii jest do obejrzenia tu, na wizażu pod nr 10: https://wizaz.pl/Fryzury/Trendy-we-f...wlosomaniaczki, no w każdym razie to co czytałam o tym olejku brzmi bardzo zachęcająco, a najwięcej dodają go w kosmetykach Argan marki Cece. Za jakiś czas napiszę o efektach

ballinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-16, 20:36   #4978
Megi1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 49
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cześć dziewczyny,

ja miałam bardzo, ale to bardzo zniszczone włosy. Ostatnio dbam o nie. Jak to robię opowiadam w filmie. Zachęcam was do obejrzenia. Mam nadzieję, że dowiecie się wielu ciekawych rzeczy:

http://www.youtube.com/watch?v=FVxk0_Ap8ZQ

http://www.youtube.com/watch?v=G3-0V_-w2oA
__________________
Biorę się za siebie!
19.07.2012- zaczynam dbać o włosy
02.08.2012- zaczynam dbać o paznokcie

http://justmemagda.blogspot.com/
Megi1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-19, 11:54   #4979
karinka876
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 73
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

A co na włosy spalone prostownicą? Da się z nimi coś zrobić? Czy koniecznie muszę obciąć?
karinka876 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-19, 12:57   #4980
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Da się- zacząć stosować bardzo bogatą pielęgnację i przestać prostować, skoro to źródło zniszczenia.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-04 10:01:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:37.