Mamy majowe 2019 cz. 7 - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-06-08, 19:49   #781
Katiebirdie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 469
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Ehh co to się dzieje z moim grzecznym bobasem, kolejny wieczór i ryk nie wiadomo o co. Tylko przy cycku spokój. Na osławiony skok chyba jeszcze za wcześnie bo on z 38 tc.🤔
Katiebirdie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-08, 19:54   #782
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Mysia a z czego to wynika, że wszędzie razem? Zastanawiam się, bo moja mama też tak robiła, a ja właśnie wręcz przeciwnie.. Oprócz gór to my z mężem w sumie nie mamy wspólnych zainteresowań a co za tym idzie znajomi inni, środowisko inne itd. Choć dzisiaj mąż stwierdził, że my to w sumie moglibyśmy razem pracować i pewnie by nam to świetnie szło. Ja osobiście sobie tego kompletnie nie wyobrażam. Oglądać jego gębę w domu i w robocie? O panie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-08, 19:56   #783
agadzie
Zakorzenienie
 
Avatar agadzie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4 510
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

18 lat, to tak jak moja przyjaciółka ze swoim mężem, albo 18 albo 17, w każdym razie większość życia..
Ja ze swoim 8 lat, we wrześniu 5 po ślubie. A czasem naprawdę mam ochotę walnąć tym wszystkim i wracać. Takie tam kryzysy od czasu do czasu. Na ogół jest jak..no normalnie, kłócimy się, godzimy, wychowujemy dziecko...no, dzieci, ale to mniejsze to póki co je i spi, więc na razie żadne wychowanie. Zacznie się za rok, półtora. Ale tęsknię za Polską, za tym co tam zostawiłam, za rodzina, przyjaciółmi... No ale cóż, tak wybrałam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agadzie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-08, 20:00   #784
mysia1103
Raczkowanie
 
Avatar mysia1103
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 476
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Cytat:
Napisane przez magda1706 Pokaż wiadomość
Mysia a z czego to wynika, że wszędzie razem? Zastanawiam się, bo moja mama też tak robiła, a ja właśnie wręcz przeciwnie.. Oprócz gór to my z mężem w sumie nie mamy wspólnych zainteresowań a co za tym idzie znajomi inni, środowisko inne itd. Choć dzisiaj mąż stwierdził, że my to w sumie moglibyśmy razem pracować i pewnie by nam to świetnie szło. Ja osobiście sobie tego kompletnie nie wyobrażam. Oglądać jego gębę w domu i w robocie? O panie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mój mąż twierdzi , ze jak jestemy rodzina to wszedzie musimy byc razem. Moi rodzice tez tak robili. Moja mama zawsze mowi, pamietaj... jestescie rodziną i wszędzie musicie byc razem... moze on od nie to przejął.. nie wiem. Dla mnie to jest głupota, bo zero prywatności, a jak chce iść gdzies sama , to jest tydzień przeżywania, ze go zdradzę, ze w malzenstwie tak sie nie robi itp. Za to jego rodzice, to każdy działał w swoją strone. Ojciec jego jest byłym policjantem, w domu mial rygor, kłótnie i darcie sie ojca. Pewnie to tez mialo duzy wplyw na to co jest teraz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mysia1103 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-08, 20:01   #785
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

My razem w tym roku 7 lat, po ślubie cywilnym 5, po kościelnym 3 W rocznicę umówiłam się do ginekologa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-08, 20:01   #786
Misha_
Wtajemniczenie
 
Avatar Misha_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 082
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Cytat:
Napisane przez magda1706 Pokaż wiadomość
Mysia a z czego to wynika, że wszędzie razem? Zastanawiam się, bo moja mama też tak robiła, a ja właśnie wręcz przeciwnie.. Oprócz gór to my z mężem w sumie nie mamy wspólnych zainteresowań a co za tym idzie znajomi inni, środowisko inne itd. Choć dzisiaj mąż stwierdził, że my to w sumie moglibyśmy razem pracować i pewnie by nam to świetnie szło. Ja osobiście sobie tego kompletnie nie wyobrażam. Oglądać jego gębę w domu i w robocie? O panie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O nie nie, nigdy w zyciu bym z tz nie pracowala... Prywatnie bawimy sie ze soba super, jestesmy zgrana para i rodzina, stoi za soba ale w pracy bysmy sie pozabijali i jestem pewna skonczyloby sie rozstaniem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
“You can spend minutes, hours, days, weeks, or even months over-analyzing a situation;
trying to put the pieces together, justifying what could've, would've happened...
or you can just leave the pieces on the floor and move the fu.k on!”
Misha_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-08, 20:07   #787
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Mysia rozumiem. Moja mama, jak miałam coś koło 15 lat powiedziała ojcu, że dość tego i ona jedzie sama na kawę do ciotki. Obraza majestatu przez tydzień była albo i dłużej. Ale... Przyzwyczaił się

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:07 ---------- Poprzedni post napisano o 21:05 ----------

Cytat:
Napisane przez Misha_ Pokaż wiadomość
O nie nie, nigdy w zyciu bym z tz nie pracowala... Prywatnie bawimy sie ze soba super, jestesmy zgrana para i rodzina, stoi za soba ale w pracy bysmy sie pozabijali i jestem pewna skonczyloby sie rozstaniem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas prawdopodobnie byśmy nawet to w miarę ciągnęli, wiemy w czym kto jest dobry. Oczywiście działka organizacyjna i finansowa byłaby moja a stary ogarniałby wizerunek, wszelkie współprace i te sprawy Może nawet miałoby to ręce i nogi, ale to byłaby już przesada w kontakcie ze sobą myślę haha

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-06-08, 20:11   #788
mysia1103
Raczkowanie
 
Avatar mysia1103
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 476
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Cytat:
Napisane przez magda1706 Pokaż wiadomość
Mysia rozumiem. Moja mama, jak miałam coś koło 15 lat powiedziała ojcu, że dość tego i ona jedzie sama na kawę do ciotki. Obraza majestatu przez tydzień była albo i dłużej. Ale... Przyzwyczaił się

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:07 ---------- Poprzedni post napisano o 21:05 ----------

U nas prawdopodobnie byśmy nawet to w miarę ciągnęli, wiemy w czym kto jest dobry. Oczywiście działka organizacyjna i finansowa byłaby moja a stary ogarniałby wizerunek, wszelkie współprace i te sprawy Może nawet miałoby to ręce i nogi, ale to byłaby już przesada w kontakcie ze sobą myślę haha

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nooo u mnie podobnie. Ale u nas różnica taka, ze mieszkamy na obczyźnie i nie mamy tu rodziny, sa tylko znajomi. A on uważa , ze jak wyjdę z domu to mu się swiat zawali ale z roku na rok jest co raz lepiej wiec jak dobije do 50 to moze uda mi sie wyjsc na jakąś potancowke lepiej późno niż wcaleb

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:11 ---------- Poprzedni post napisano o 21:09 ----------

Oj nie ja to bym z tz pracowac nie mogła, bysmy sie pozabijali jeszcze szybciej niz teraz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mysia1103 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-08, 20:14   #789
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Mysia biedny, zginie bez ciebie, cóż zrobisz W pewien sposób to urocze Choć szczerze podziwiam, bo ja bym chyba ocipiała jakbym do koleżanki na kawę nie mogła pójść bez ogona, jak tu plotkować o facetach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-08, 20:16   #790
Martita_2012
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 426
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Hej laski. Oczywiście nie dam rady nadrobić. W szpitalu nas zatrzymali trochę dłużej, bo mały miał podwyższone crp, ale na szczęście spadło. U nas na sali było nie do wytrzymania, słońce przez cały dzień a tu takie upały. Boli nacięcie plus jeszcze trochę pękłam, ale już odrobinę lepiej. Wczoraj była położna, mały przybiera mimo tego, że mamy problem z karmieniem, a właściwie z przystawianiem. Bardzo się niecierpliwi, tak że macha główką na boki i wydaje śmieszne dźwięki. Rozumiem, jeśli jest bardzo głodny, ale po jakimś czasie jedzenia, kilku- kilkunastu minutach odrywa się od piersi i od razu szuka spowrotem z taką samą niecierpliwością, czyli jakby z tydzień nie jadł. Więc nasze karmienie to kilkukrotne przystawianie i odrywanie się, ale w końcu przeważnie udaje mu się zasnąć. Do tej pory karmiłam tylko na leżąco, bo nie dałam rady usiąść normalnie. Dziś pierwsze karmienia na siedząco. Przy położnej akurat wyjątkowo zasnął bez odrywania się. Muszę zamówić cdl, ale może macie jakieś sugestie?
Lilly, cdl była u Ciebie? Dasz kontakt?Bo ja chcę z dojazdem do domu. No i jeszcze zaczął się u mnie nawał. Zwłaszcza 1 pierś boli jak cholera. Też przywiózł kapustę.
Próbowałam odciągnąć do uczucia ulgi, wyszło 40ml, a ulgi nie poczulam, więc przerwałam, bo się bałam że będzie jeszcze gorzej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Martita_2012 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-08, 20:16   #791
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Wiecie zaskoczył mnie mega tym, że mógłby i nawet chciałby ze mną pracować i co więcej uważa, że dobrze by nam szło. Miło mi się zrobiło i dał mi odczuć, że docenia to co robię

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-08, 20:17   #792
mysia1103
Raczkowanie
 
Avatar mysia1103
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 476
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Cytat:
Napisane przez magda1706 Pokaż wiadomość
Mysia biedny, zginie bez ciebie, cóż zrobisz W pewien sposób to urocze Choć szczerze podziwiam, bo ja bym chyba ocipiała jakbym do koleżanki na kawę nie mogła pójść bez ogona, jak tu plotkować o facetach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To prawda on by zginął beze mnie... ale ja bez niego tez... bo nie wiem czy któryś facet zniósł by mój porywczy charakter ... lekko mówiąc on ma bardzo duża cierpliwość do mnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mysia1103 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-08, 20:18   #793
agadzie
Zakorzenienie
 
Avatar agadzie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4 510
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Cytat:
Napisane przez mysia1103 Pokaż wiadomość
Mój mąż twierdzi , ze jak jestemy rodzina to wszedzie musimy byc razem. Moi rodzice tez tak robili. Moja mama zawsze mowi, pamietaj... jestescie rodziną i wszędzie musicie byc razem... moze on od nie to przejął.. nie wiem. Dla mnie to jest głupota, bo zero prywatności, a jak chce iść gdzies sama , to jest tydzień przeżywania, ze go zdradzę, ze w malzenstwie tak sie nie robi itp. Za to jego rodzice, to każdy działał w swoją strone. Ojciec jego jest byłym policjantem, w domu mial rygor, kłótnie i darcie sie ojca. Pewnie to tez mialo duzy wplyw na to co jest teraz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez magda1706 Pokaż wiadomość
Mysia rozumiem. Moja mama, jak miałam coś koło 15 lat powiedziała ojcu, że dość tego i ona jedzie sama na kawę do ciotki. Obraza majestatu przez tydzień była albo i dłużej. Ale... Przyzwyczaił się

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:07 ---------- Poprzedni post napisano o 21:05 ----------

U nas prawdopodobnie byśmy nawet to w miarę ciągnęli, wiemy w czym kto jest dobry. Oczywiście działka organizacyjna i finansowa byłaby moja a stary ogarniałby wizerunek, wszelkie współprace i te sprawy Może nawet miałoby to ręce i nogi, ale to byłaby już przesada w kontakcie ze sobą myślę haha

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O matko, to ja mam zupełnie inny model.malzenstwa... dużo osobno, ale my od początku byliśmy związkiem na odległość i nie wyobrażam sobie sytuacji że np. chce wyjść sama ze znajomymi a on mi broni czy robi wyrzuty... czy też właśnie z wyjazdami do Polski... Kiedyś już byłam w takim związku który bardzo mnie ograniczał. Masakra, ja jestem typem który potrzebuje jakiejś swobody, oczywiście w granicach rozsądku no i też właśnie taki związek na odległość uczy zaufania - ja musiałam zaufać Juanowi ale i on musiał zaufać mi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agadzie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-08, 20:43   #794
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Cytat:
Napisane przez lilianna90 Pokaż wiadomość
Dziewczyny z doświadczeniem cięcia cesarskiego - jak długo trwało u Was oczyszczanie? U mnie we wtorek mija 3 tygodnie od cięcia a nadal cis tam leci.
Ja nie cc ale byłam lyzeczkowana a i tka 5tyg coś tam leciało (czasami 2 dni nic i znowu)
Cytat:
Napisane przez magda1706 Pokaż wiadomość
Oj jak bardzo bym chciała pójść na rower..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja w ramach fitnessu planuje raz w tygodniu iść sama.
Cytat:
Napisane przez AgataAgata9090 Pokaż wiadomość
Na grupie są dwie osoby i nie wiem totalnie kto to. Pytałam tutaj i nikt nie odpowiedział nawet w wiadomości prywatnej. Nawet się nie przedstawiły tzn nie napisały kim są tu na wizażu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:26 ---------- Poprzedni post napisano o 18:24 ----------

A no to widzisz mamy ten sam problem. Byłaś z nią już u lekarza? Wiesz jaka może być przyczyna? Wybacz, ale czasami czytam nie wszystkie posty tylko tak na szybko żeby w miarę zaktualizować wiedzę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Byłam. Aktualnie Mamy masc robiona. Póki co 2dni. Zobaczymy.
Cytat:
Napisane przez magda1706 Pokaż wiadomość
Agata ale dzieci to się nie boi robić Ślub nie jest wyznacznikiem kryzysu. Śmiem twierdzić, że to właśnie fakt, że jesteśmy małżeństwem uratował nas przed rozwodem Tak to byśmy się rozeszli dwa lata temu bez zbędnych wyrzutów sumienia, a tak... Jakoś się to posklejało do kupy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak samo myske
Cytat:
Napisane przez Katiebirdie Pokaż wiadomość
Ehh co to się dzieje z moim grzecznym bobasem, kolejny wieczór i ryk nie wiadomo o co. Tylko przy cycku spokój. Na osławiony skok chyba jeszcze za wcześnie bo on z 38 tc.
A który tydzień? Bo może 3ci?to kryzys laktscyjny
Cytat:
Napisane przez Martita_2012 Pokaż wiadomość
Hej laski. Oczywiście nie dam rady nadrobić. W szpitalu nas zatrzymali trochę dłużej, bo mały miał podwyższone crp, ale na szczęście spadło. U nas na sali było nie do wytrzymania, słońce przez cały dzień a tu takie upały. Boli nacięcie plus jeszcze trochę pękłam, ale już odrobinę lepiej. Wczoraj była położna, mały przybiera mimo tego, że mamy problem z karmieniem, a właściwie z przystawianiem. Bardzo się niecierpliwi, tak że macha główką na boki i wydaje śmieszne dźwięki. Rozumiem, jeśli jest bardzo głodny, ale po jakimś czasie jedzenia, kilku- kilkunastu minutach odrywa się od piersi i od razu szuka spowrotem z taką samą niecierpliwością, czyli jakby z tydzień nie jadł. Więc nasze karmienie to kilkukrotne przystawianie i odrywanie się, ale w końcu przeważnie udaje mu się zasnąć. Do tej pory karmiłam tylko na leżąco, bo nie dałam rady usiąść normalnie. Dziś pierwsze karmienia na siedząco. Przy położnej akurat wyjątkowo zasnął bez odrywania się. Muszę zamówić cdl, ale może macie jakieś sugestie?
Lilly, cdl była u Ciebie? Dasz kontakt?Bo ja chcę z dojazdem do domu. No i jeszcze zaczął się u mnie nawał. Zwłaszcza 1 pierś boli jak cholera. Też przywiózł kapustę.
Próbowałam odciągnąć do uczucia ulgi, wyszło 40ml, a ulgi nie poczulam, więc przerwałam, bo się bałam że będzie jeszcze gorzej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak dla mnie normalne karmienie macie... Chwyta ssie przybiera to po co szukac problemu?
A że się niecierpliwi..pamiwtaj że dziecko nie widzi a czuje zapach jedynie więc czuje i szuka buzia. Więc no jak ma robić inaczej niż machać nią na boki

Co do piersi to 40ml powinno pomóc. Może to zapalenie? Nie masz gorączki? Pierś jak Barbie czy po prostu boli? Poszłabym w ciepłe i zimne okłady plus jakby się utrzymalo dobę to ibuprom i tel do poloznej/ginekologa


A u nas spontanicznie wyszło ognisko uliczne. Tzn miało być ale na obiad tylko pogoda się popsula.. Ale o 18 rozpalone, każdy jakaś sałatkę ciasto co tam akurat miał i właśnie wróciliśmy. Komarów tyle że masakra!! Nie dało się stać więc koniec imprezy... Kolejna robimy normalnego grilla na ulicy a nie ognisko koło pola

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-08, 20:56   #795
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Sq ja też mam taki zamiar, z młodym zaczęłam chodzić na godzinne zajęcia dwa razy w tygodniu jak miał 7-8 msc.. No ale wtedy laktacja była unormowana i pory spania i w ogóle. No a teraz jeszcze nie pójdę, bo znając życie zaraz będzie beczeć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-08, 20:59   #796
butterfly20
Zakorzenienie
 
Avatar butterfly20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 20 814
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

o mamo, ale miałam dzień...mieliśmy iść na grilla, jeszcze jutro z rana mam gości i chciałam chatę ogarnąć,ciasto upiec itp a Karol jak na złość marudnyy bardziej niż zawsze...jeszcze mąż poszedł kosić na działkę do teściowej...gdzie u nas na działce budowlanej chaszcze, w ogrodzie też jeszcze trzeba milion rzeczy zrobić, mi coś pomóc to nie, on idzie kosić do teściowej jakby teść nie mógł...tyle dobrze,że wziął dziewczynki na basen,a Karol zasnął na chwilkę to coś tam ogarnęłam i szarlotkę zrobiłam.
Potem latałam to tu, to tam i poszliśmy na grilla do znajomych, dzieciaki się nagoniły...padam...



Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
Sq, dokładnie.
I też nie chodzę spać pokłócona, od lat mamy taką zasadę, zresztą ja nie lubię cichych dni i naprawdę ich unikamy. Wszystko na bieżąco przegadujemy, ja się boję przedłużających się cichych dni.
'


my też tak mamy, u nas są nawet często spięcia, ale krótkie i wszystko a bieżąco wyjasniamy.Nie umiałabym tak się nie odzywać

Cytat:
Napisane przez Misha_ Pokaż wiadomość
Tak, nie kapalismy go. Obywalam woda i jednorazowymi myjkami do tej pory. I teraz tez nie mamy kapac go codziennie tylko jak najrzadziej sie da. Maly ma straszne potowki na plecach a ubieram go mega cienko. Nienawidze upalow.
Agata jak sie karmi kp to podajesz krople przed karmieniem po prostu.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

ogólnie rozumiem ideę, ale w przypadku potówek akurat powinno się kąpać codziennie, a najlepiej jak w jakimś krochmalu, nadmanganianie itp.


Cytat:
Napisane przez magda1706 Pokaż wiadomość
Sq taką. Średnio zadowolona jestem, ale jedyna czarna z dostępem do cycka. Załącznik 7679001

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
super

Cytat:
Napisane przez magda1706 Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny Mówiłam, że zakupy po porodzie to głupota? Podtrzymuje. Wyszłam bardziej załamana niż to wszystko warte. No ale człowiek musiał. Jednak udało mi się kupić w sinsayu tą kiecke i powiem Wam jak na mnie szyta, rozmiar M a cycek się w miarę mieści https://www.sinsay.com/pl/pl/vt557-50j/denim-dress

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

fajna

Cytat:
Napisane przez Eceea Pokaż wiadomość
Neurologopeda pokazała mi jak wkładać butelke Lovi. No w szoku jestem. Wszystko robimy zoe z tym dzieckiem ;( a tz furiat mówi, ze idzie po przednia butelke bo tak się włożyć nie da jak dr kazała. No k....!!!! Mówię, że ja spróbuję a on stanął nade mna i mówi że popatrzy jak dziecko ktusze! A mi się jakoś udało dobrze włożyć! Przeprosił ale co z tego. Ja jestem słaba, ale on to juz przechodzi sam siebie. Co za typ no

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
nerwowy chyba jest?
nawet nie wiedziałam,że są jakieś sposoby z butelką

Cytat:
Napisane przez agadzie Pokaż wiadomość
18 lat, to tak jak moja przyjaciółka ze swoim mężem, albo 18 albo 17, w każdym razie większość życia..
Ja ze swoim 8 lat, we wrześniu 5 po ślubie. A czasem naprawdę mam ochotę walnąć tym wszystkim i wracać. Takie tam kryzysy od czasu do czasu. Na ogół jest jak..no normalnie, kłócimy się, godzimy, wychowujemy dziecko...no, dzieci, ale to mniejsze to póki co je i spi, więc na razie żadne wychowanie. Zacznie się za rok, półtora. Ale tęsknię za Polską, za tym co tam zostawiłam, za rodzina, przyjaciółmi... No ale cóż, tak wybrałam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
chyba każdy ma takie chwile w związku, albo takie mam wrażenie



my jesteśmy razem ponad 13 lat, a po ślubie 8
__________________
13.09.2013 godz.9.05 - T.

04.02.2016 godz.8.55 - Z.

06.05.2019 godz.10.46 - K.
butterfly20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-08, 21:18   #797
agadzie
Zakorzenienie
 
Avatar agadzie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4 510
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Cytat:
Napisane przez butterfly20 Pokaż wiadomość
o mamo, ale miałam dzień...mieliśmy iść na grilla, jeszcze jutro z rana mam gości i chciałam chatę ogarnąć,ciasto upiec itp a Karol jak na złość marudnyy bardziej niż zawsze...jeszcze mąż poszedł kosić na działkę do teściowej...gdzie u nas na działce budowlanej chaszcze, w ogrodzie też jeszcze trzeba milion rzeczy zrobić, mi coś pomóc to nie, on idzie kosić do teściowej jakby teść nie mógł...tyle dobrze,że wziął dziewczynki na basen,a Karol zasnął na chwilkę to coś tam ogarnęłam i szarlotkę zrobiłam.
Potem latałam to tu, to tam i poszliśmy na grilla do znajomych, dzieciaki się nagoniły...padam...



'


my też tak mamy, u nas są nawet często spięcia, ale krótkie i wszystko a bieżąco wyjasniamy.Nie umiałabym tak się nie odzywać




ogólnie rozumiem ideę, ale w przypadku potówek akurat powinno się kąpać codziennie, a najlepiej jak w jakimś krochmalu, nadmanganianie itp.




super




fajna



nerwowy chyba jest?
nawet nie wiedziałam,że są jakieś sposoby z butelką



chyba każdy ma takie chwile w związku, albo takie mam wrażenie



my jesteśmy razem ponad 13 lat, a po ślubie 8
Nie no wiadomo, nie ma związków idealnych, w każdym są jakieś kłótnie, ciche dni itd...zreszta ogólnie uważam że kłótnie oczyszczają atmosferę, i wiadomo że trzeba przegadać wszystko.
U mnie koniec wojny
Oglądam kogel mogel 3....raaaany ale beznadzieja, jednak takie kręcenie po latach to już nie to. A kogel mogel to jeden z moich ukochanych filmów...no sprofanowali, ani to śmieszne ani ciekawe, pff.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agadzie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-08, 21:33   #798
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Cytat:
Napisane przez magda1706 Pokaż wiadomość
Sq ja też mam taki zamiar, z młodym zaczęłam chodzić na godzinne zajęcia dwa razy w tygodniu jak miał 7-8 msc.. No ale wtedy laktacja była unormowana i pory spania i w ogóle. No a teraz jeszcze nie pójdę, bo znając życie zaraz będzie beczeć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No z moją panna to nawet ciężko mi myśleć... Chyba że by pozwolili zostawić ja w foteliku... Bo jeśli na mate wyciągać przed siebie to nie ma opcji...
Może jakaś zumbe by się udało.. Albo by było super... No ale cóż. Kiedyś. Kiedyś.



Tak jak wczoraj hela przeplakala cały dzień z przerwą na 3-4 godziny przerywanego snu tak dziś... Nie płakała nic.
Tzn nie więcej niż klasyczne niemowlę!
Jaki spokojny lekki dzien



Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-08, 21:35   #799
anuhaaaaaaaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar anuhaaaaaaaaaa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 927
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Mój związek w tym roku osiągnie pełnoletniość, a ja miałam 15 lat jak zaczęliśmy być razem. Większość życia z jednym dziadem, no dramat mówię wam i gdyby nie syn to już 9 lat temu byłby koniec tej imprezy. Teraz mamy już 3 powody by to wszystko trzymać w kupie. W sumie to 4, bo jeszcze hipoteka

Ada dziś świruje jak nie wiem. Weszłyśmy w tydzień z chmurką, ale żeby od razu takie dramaty? Idę spać już, trzeba łapać chwilę snu, nie wiadomo co noc przyniesie.
anuhaaaaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-08, 21:40   #800
smerfetk_a
Żona Gargamel
 
Avatar smerfetk_a
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20 283
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Ja dzisiaj narzekam na TŻ a on z pracy wrócił z kwiatami, jak zwykle na zołze wychodzę
My mieliśmy w lutym 9 lat razem. Teraz 4 czerwca 3 rocznica ślubu ale był wtedy foch i kicha ze świętowania

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
__________________
All you need is love. But a new pair of shoes never hurt anyone.

smerfetk_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-08, 21:42   #801
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
No z moją panna to nawet ciężko mi myśleć... Chyba że by pozwolili zostawić ja w foteliku... Bo jeśli na mate wyciągać przed siebie to nie ma opcji...
Może jakaś zumbe by się udało.. Albo by było super... No ale cóż. Kiedyś. Kiedyś.



Tak jak wczoraj hela przeplakala cały dzień z przerwą na 3-4 godziny przerywanego snu tak dziś... Nie płakała nic.
Tzn nie więcej niż klasyczne niemowlę!
Jaki spokojny lekki dzien



Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Odpoczelaś? No to od jutra spowrotem oczywiście żartuję i trzymam kciuki, żeby się Hella opanowała

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-08, 21:45   #802
AgataAgata9090
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 1 867
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Cytat:
Napisane przez agadzie Pokaż wiadomość
Nie no wiadomo, nie ma związków idealnych, w każdym są jakieś kłótnie, ciche dni itd...zreszta ogólnie uważam że kłótnie oczyszczają atmosferę, i wiadomo że trzeba przegadać wszystko.
U mnie koniec wojny
Oglądam kogel mogel 3....raaaany ale beznadzieja, jednak takie kręcenie po latach to już nie to. A kogel mogel to jeden z moich ukochanych filmów...no sprofanowali, ani to śmieszne ani ciekawe, pff.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Heh mnie się 3 bardzo podobała a w 1 i 2 nie pasował mi tamten ówczesny humor

Pierwszy wystawił rękę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AgataAgata9090 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-08, 21:57   #803
Katiebirdie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 469
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Nie, u nas to już 6 się jutro zacznie.
Katiebirdie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-08, 21:58   #804
agadzie
Zakorzenienie
 
Avatar agadzie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4 510
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Cytat:
Napisane przez AgataAgata9090 Pokaż wiadomość
Heh mnie się 3 bardzo podobała a w 1 i 2 nie pasował mi tamten ówczesny humor

Pierwszy wystawił rękę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A mi wlasnie bliższa jest 1 i 2, też dlatego że w jakiś sposób wychowywalam się na tym filmie ...tak samo jak akademia pana kleksa, wielu się nie podobala, ale dla mnie to jest film mojego dzieciństwa, nierozerwalnie mi się z nim kojarzy, i przyznam się że czasem do niego wracam
A nie, ale trzeba było jedną rzecz ustalić no i musiał się odezwać ja się nie przejmuje takimi kłótniami itd, bo to zdrowy objaw ale nie lubię nie wiedzieć o co chodzi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agadzie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-08, 22:00   #805
Eceea
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 3 119
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Właśnie powiedziałam tz ze nie wiedziałam, że jest taki słaby i że jakby on miał karmić piersią to by nawet 5 minut nie karmil

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Eceea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-08, 22:02   #806
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Cytat:
Napisane przez magda1706 Pokaż wiadomość
Odpoczelaś? No to od jutra spowrotem oczywiście żartuję i trzymam kciuki, żeby się Hella opanowała

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ahahha no śmieszne... Żeby nie btlo od ok tygodnia ma momenty aktywności bez darcia jaoy... Tu książeczka tam na kolanach trochę... Za to wczoraj darla więc dziś nie a jutro poproszę normalnie nie żeby mi się w dupie poprzewracalo. Coś może płakać. Np tylko wieczorem
Cytat:
Napisane przez Katiebirdie Pokaż wiadomość
Nie, u nas to już 6 się jutro zacznie.
Na 6 też jest kryzys laktacji

My 7 lat razem, w tym roku 4ta rocznica ślubu

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 23:02 ---------- Poprzedni post napisano o 23:01 ----------

Cytat:
Napisane przez Eceea Pokaż wiadomość
Właśnie powiedziałam tz ze nie wiedziałam, że jest taki słaby i że jakby on miał karmić piersią to by nawet 5 minut nie karmil

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
A może u Was warto jakieś ciche chwilę?
Albo na kartce napiszcie co kto ma robić i choćby skały sraly to sie tego trzymać. Zadaniowo. Bez emocji...

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-08, 22:04   #807
Eceea
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 3 119
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Cytat:
Napisane przez Martita_2012 Pokaż wiadomość
Hej laski. Oczywiście nie dam rady nadrobić. W szpitalu nas zatrzymali trochę dłużej, bo mały miał podwyższone crp, ale na szczęście spadło. U nas na sali było nie do wytrzymania, słońce przez cały dzień a tu takie upały. Boli nacięcie plus jeszcze trochę pękłam, ale już odrobinę lepiej. Wczoraj była położna, mały przybiera mimo tego, że mamy problem z karmieniem, a właściwie z przystawianiem. Bardzo się niecierpliwi, tak że macha główką na boki i wydaje śmieszne dźwięki. Rozumiem, jeśli jest bardzo głodny, ale po jakimś czasie jedzenia, kilku- kilkunastu minutach odrywa się od piersi i od razu szuka spowrotem z taką samą niecierpliwością, czyli jakby z tydzień nie jadł. Więc nasze karmienie to kilkukrotne przystawianie i odrywanie się, ale w końcu przeważnie udaje mu się zasnąć. Do tej pory karmiłam tylko na leżąco, bo nie dałam rady usiąść normalnie. Dziś pierwsze karmienia na siedząco. Przy położnej akurat wyjątkowo zasnął bez odrywania się. Muszę zamówić cdl, ale może macie jakieś sugestie?
Lilly, cdl była u Ciebie? Dasz kontakt?Bo ja chcę z dojazdem do domu. No i jeszcze zaczął się u mnie nawał. Zwłaszcza 1 pierś boli jak cholera. Też przywiózł kapustę.
Próbowałam odciągnąć do uczucia ulgi, wyszło 40ml, a ulgi nie poczulam, więc przerwałam, bo się bałam że będzie jeszcze gorzej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tylko błagam nie ściskaj piersi. Bardzo delikatnie. Mi położna w szpitalu ścisnęła żeby spr pokarm i myślałam ze rak trzeba wiec w domu tak samo zrobiłam i pierś czerwona, a że akurat była u mnie cdl to od razu kazała brac ibuprofen co 6h. Na szczęście dobrze się skończyło

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Eceea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-08, 22:07   #808
Katiebirdie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 469
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Czyli może się nie najadać tak jak wcześniej? To by się zgadzało. No nic femaktiker i przystawianie i damy radę.
Katiebirdie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-08, 22:34   #809
Faiza
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 782
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Usiłuję Was nadrobić i dopiero zauważyłam, że tu się nie pochwaliłam
Moja córcia urodziła się przez CC 06.06, z wagą 3480gram i 58cm długości jest cudownym aniołkiem, szybko załapała ssanie, niestety ja mam mało pokarmu jeszcze więc trochę ją dokarmiam mm

Wysłane z mojego Redmi 6A przy użyciu Tapatalka
Faiza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-08, 22:34   #810
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Cytat:
Napisane przez Katiebirdie Pokaż wiadomość
Czyli może się nie najadać tak jak wcześniej? To by się zgadzało. No nic femaktiker i przystawianie i damy radę.
Może. Ale to normalne. Przystawiaj i dacie dacie w 2-3dni


Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-07-15 09:53:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:11.