Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 13. - Strona 122 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-10-29, 19:37   #3631
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 13.

Cytat:
Napisane przez robcia Pokaż wiadomość
Nie mam pytań...to sie kupy nie trzyma. Nie dość ,ze weszla bez maseczki to mogła mi na legalu sprzedać covida?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
też mnie to dziwi.



[1=742bd6bdde1307502cba7e1 26292911bf766cf73_61f3325 774e32;88970828]Nadal tego nie rozumiesz?
W idealnym swiecie wszyscy beda zaszczepieni i nie bedzie robic roznicy to, czy sie kogos zarazi czy nie.
Bo ten zarazony przejdzie to jak przeziebienie.
I bedzie mozna znowu normalnie zyc.
Wiec sama sobie przyklasnij.[/QUOTE]


Też nie rozumiem. Bo przecież nawet ci bezobjawowi mają następstwa. Czy szczepionka ochroni np. przed zakrzepicą którą może wywołać covid? Od razu zaznaczam, że nie jest to pytanie zaczepne. Zastanawiam się po prostu.


Bardzo dużo niewiadomych, dużo pytań mało odpowiedzi, brak spójności w działaniach - to powoduje wątpliwości też u tzw.normalnych ludzi, nie tylko u antyszczepów. No ale i nauka dopiero się dowiaduje z czym mamy do czynienia, więc w sumie nie jest to dziwne, że panuje taki chaos. No ale ten chaos właśnie nie pomaga. Ja zaczynam wątpić czy te moje szczepienia miały sens, czy jeszcze będę mogła spotkać się z moją niezaszczepioną mamą w normalnych warunkach, a nie tylko na powietrzu (bo w domu ekstremalnie rzadko i wyłącznie po min. tygodniu odcięcia się od świata).

W zeszłym roku ludzie czekali na nowy rok niemal nabożnie, bo wierzyli, że będzie lepiej,te szczepionki dawały nadzieję. Teraz widzę, że jest różnie i nie tylko ja mam wątpliwości w moim otoczeniu (chociaż jak mnie te wątpliwości przycisną mocno, to żeby je pogonić wchodzę sobie tutaj Was poczytać ).
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-29, 19:42   #3632
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 13.

Cytat:
Napisane przez _Bumblebee_ Pokaż wiadomość
Gigantyczne kolejki do kas to były jak ludzie uwierzyli, że to koniec świata i zaczęli kupować po 20 opakowań papieru toaletowego i 30 makaronów na raz. Nie miało to nic wspólnego covidem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak piszę o okresie październik i listopad 2020, a nie marzec kwiecień.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-29, 19:46   #3633
Czarina
Wtajemniczenie
 
Avatar Czarina
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin/Norwich
Wiadomości: 2 925
GG do Czarina
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 13.

Cytat:
Napisane przez Paprotka_ Pokaż wiadomość
też mnie to dziwi.






Też nie rozumiem. Bo przecież nawet ci bezobjawowi mają następstwa. Czy szczepionka ochroni np. przed zakrzepicą którą może wywołać covid? Od razu zaznaczam, że nie jest to pytanie zaczepne. Zastanawiam się po prostu.


Bardzo dużo niewiadomych, dużo pytań mało odpowiedzi, brak spójności w działaniach - to powoduje wątpliwości też u tzw.normalnych ludzi, nie tylko u antyszczepów. No ale i nauka dopiero się dowiaduje z czym mamy do czynienia, więc w sumie nie jest to dziwne, że panuje taki chaos. No ale ten chaos właśnie nie pomaga. Ja zaczynam wątpić czy te moje szczepienia miały sens, czy jeszcze będę mogła spotkać się z moją niezaszczepioną mamą w normalnych warunkach, a nie tylko na powietrzu (bo w domu ekstremalnie rzadko i wyłącznie po min. tygodniu odcięcia się od świata).

W zeszłym roku ludzie czekali na nowy rok niemal nabożnie, bo wierzyli, że będzie lepiej,te szczepionki dawały nadzieję. Teraz widzę, że jest różnie i nie tylko ja mam wątpliwości w moim otoczeniu (chociaż jak mnie te wątpliwości przycisną mocno, to żeby je pogonić wchodzę sobie tutaj Was poczytać ).
Paprotka myślę że większość z nas ma czasem wątpliwości, plus nie uważamy że szczepionki nas magicznie uwolnią od pandemii. Ale widzimy że szczepienia są krokiem milowym w pandemii. Nie są doskonale, nie działają perfekcyjnie na wszystkich, część zaszczepionych i tak zachoruje, część umrze. Ale bez szczepień takich osób byłoby o wiele więcej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-29, 20:05   #3634
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 13.

[1=742bd6bdde1307502cba7e1 26292911bf766cf73_61f3325 774e32;88971473]Jak ja moge pojechac po sobie, skoro nie jestem naukowcem?

Nie wiem gdzie jeszcze w tym roku ktos myl zakupy. Chyba jakies ciezkie przypadki OCD tylko.[/QUOTE]


Jedziesz po sobie, że nie rozumiesz takie prostej zasady, że nigdy nie est głupio zadać pytanie, ale zawsze jest głupio się wywyższać i udawać, że się już wszystko wie.


Nie mówię, że ktoś mył, tylko komentuję narrację w mediach. Naprawdę nie słyszałaś, że delta jest strasznie zaraźliwa i wszyscy umrzemy? Bo ja słyszałam, a w ogóle się tematem nie interesuję.



Tak się kończy, jak na tematy naukowe wypowiadają się debile, a nazywa się ich ekspertami.


Ze świecą szukać racjonalnej osoby, która wypowiada się z głową, a nie "szczepcie się, to ostatnia prosta!" i zdjęcie jakiegoś olimpijczyka. Nie, że nie podziwiam, bo trenować do Olimpiady i zrobić doktorat z wirusologii to pewnie ciężka praca. A przecież nie wywiesił tego nikt z tyłka, tylko ktoś w rządzie to przyklepał.


No to ja się pytam, jak zachorujesz jeden z drugim, to idziesz do lekarza, czy do Otylii Jędrzejczak? (Zmyślam, nie wiem, kto był na plakacie.) Kto zdrowy na umyśle obwiesza (za moje pieniądze) całe miasto plakatami, w których sportowcy zachęcają do szczepień? To trochę jak celebryci polecają kredyty w banku, śmiech na sali.


Chociażby. Przykładów debilizmu jest tyle, że mogłabym książkę wydać.


Ale ten jeden powód by mi wystarczył, żeby się nie zaszczepić. To są kwestie medyczne, a nie reklama nowego smartfona. I mnie to wqrwia jak przyśpieweczki o chwilówkach, jakie to fajne, i jak nie masz siana, to leć do bociana na-na-na-na.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-29, 20:06   #3635
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 13.

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Ja słyszałam o gigantycznych kolejkach do kas i masowym zatrudnianiu nowych osób. W pobliskim Auchan jednoczasowo na izolacji było bardzo dużo osób.

Tak, bo jak jedna kasjerka kichnęła, to zamykali wszystkie, które były z nią na zmianie.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-29, 20:12   #3636
Monika828282
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1 054
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 13.

Tak sobie analizuję liczby osób, które zmarły w Polsce od początku pandemii i wychodzi na to, że


zaraziło się około 3 miliony Polaków
zmarło około 76 tys.
w grupie wiekowej 0-49 lat zmarło od początku pandemii tylko niecałe 2500 osób, z czego osób, u których przyczyną śmierci był (najprawdopodobniej) sam Covid było tylko 825.

Czyli jak masz 0-49 lat to ryzyko śmierci jest naprawdę małe.
Warte zastanowienia, czy przy takim ryzyku jest sens ryzykować szczepieniem (skoro chronią tylko przed ciężkim przebiegiem a nie przed rozprzestrzenianiem się wirusa).
Monika828282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-29, 20:20   #3637
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 13.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Tak, bo jak jedna kasjerka kichnęła, to zamykali wszystkie, które były z nią na zmianie.
Nie rozumiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:20 ---------- Poprzedni post napisano o 21:18 ----------

Cytat:
Napisane przez Monika828282 Pokaż wiadomość
Tak sobie analizuję liczby osób, które zmarły w Polsce od początku pandemii i wychodzi na to, że


zaraziło się około 3 miliony Polaków
zmarło około 76 tys.
w grupie wiekowej 0-49 lat zmarło od początku pandemii tylko niecałe 2500 osób, z czego osób, u których przyczyną śmierci był (najprawdopodobniej) sam Covid było tylko 825.

Czyli jak masz 0-49 lat to ryzyko śmierci jest naprawdę małe.
Warte zastanowienia, czy przy takim ryzyku jest sens ryzykować szczepieniem (skoro chronią tylko przed ciężkim przebiegiem a nie przed rozprzestrzenianiem się wirusa).
Co to znaczy ryzykować szczepieniem?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-10-29, 20:28   #3638
Monika828282
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1 054
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 13.

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Nie rozumiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:20 ---------- Poprzedni post napisano o 21:18 ----------

Co to znaczy ryzykować szczepieniem?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Narażać się na potencjalne NOP-y. Niestety nie ma gwarancji, że u wszystkich w najgorszym wypadku będą miały postać tylko lekkich objawów grypowych.
Monika828282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-29, 20:35   #3639
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 13.

Cytat:
Napisane przez Monika828282 Pokaż wiadomość
Narażać się na potencjalne NOP-y. Niestety nie ma gwarancji, że u wszystkich w najgorszym wypadku będą miały postać tylko lekkich objawów grypowych.
Czy wskutek szczepień zmarło więcej niż 825 osób w grupie 0-49 lat?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-29, 20:46   #3640
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 591
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 13.

Gdzies tam w internetach prof. Gut przyciśniety w wywiadzie ,baardzo niechętnie przyznal , ze kobiety , ktore biorą doustna antykoncepcje , muszą być świadome, ze szczepiąc sie sa bardziej narazone na zakrzepice.
I ja sie pytam , czy ktoś o tym wspomnial zachęcając do szczepien ? Czy ktos was o to pytal gdy sie szczepilyscie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-29, 20:49   #3641
Monika828282
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1 054
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 13.

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Czy wskutek szczepień zmarło więcej niż 825 osób w grupie 0-49 lat?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie wiem.
Ale już na początku marca było ogólnie 30 zgonów powiązanych ze szczepionkami.

https://zdrowie.radiozet.pl/W-zdrowy...jmniej-Moderna
Monika828282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-10-29, 20:49   #3642
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 13.

Cytat:
Napisane przez robcia Pokaż wiadomość
Gdzies tam w internetach prof. Gut przyciśniety w wywiadzie ,baardzo niechętnie przyznal , ze kobiety , ktore biorą doustna antykoncepcje , muszą być świadome, ze szczepiąc sie sa bardziej narazone na zakrzepice.
I ja sie pytam , czy ktoś o tym wspomnial zachęcając do szczepien ? Czy ktos was o to pytal gdy sie szczepilyscie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale zwiększone ryzyko wynika chyba z tego, że w ogóle istnieje przy antykoncepcji doustnej (nawet bez szczepionek), czyli jest to dodatkowy czynnik ryzyka a nie wynika z tego, że szczepionka i tabletki na siebie oddziałują?
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»

Edytowane przez Paprotka_
Czas edycji: 2021-10-29 o 20:51
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-29, 20:52   #3643
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 591
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 13.

Cytat:
Napisane przez Paprotka_ Pokaż wiadomość
Ale zwiększone ryzyko wynika chyba z tego, że w ogóle istnieje przy antykoncepcji doustnej (nawet bez szczepionek), czyli jest to dodatkowy czynnik ryzyka a nie wynika z tego, że szczepionka i tabletki na siebie oddziałują?
Dodatkowy czynnik ryzyka , tak zrozumialam tą wypowiedz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-29, 20:52   #3644
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 13.

Cytat:
Napisane przez robcia Pokaż wiadomość
Gdzies tam w internetach prof. Gut przyciśniety w wywiadzie ,baardzo niechętnie przyznal , ze kobiety , ktore biorą doustna antykoncepcje , muszą być świadome, ze szczepiąc sie sa bardziej narazone na zakrzepice.
I ja sie pytam , czy ktoś o tym wspomnial zachęcając do szczepien ? Czy ktos was o to pytal gdy sie szczepilyscie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jeśli ktoś kiedyś zadal sobie trud, żeby ZE ZROZUMIENIEM przeczytać ulotkę swoich tabletek antykoncepcyjnych, a następnie ulotkę szczepionki to chyba jest w stanie dodać 2+2


no i proszę o namiary na wywiad. inaczej nie ma o czym dyskutować

Edytowane przez Pani_Mada
Czas edycji: 2021-10-29 o 20:54
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-29, 20:56   #3645
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 13.

Cytat:
Napisane przez robcia Pokaż wiadomość
Gdzies tam w internetach prof. Gut przyciśniety w wywiadzie ,baardzo niechętnie przyznal , ze kobiety , ktore biorą doustna antykoncepcje , muszą być świadome, ze szczepiąc sie sa bardziej narazone na zakrzepice.
I ja sie pytam , czy ktoś o tym wspomnial zachęcając do szczepien ? Czy ktos was o to pytal gdy sie szczepilyscie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie. Jak zwykle problemy zdrowotne kobiet sa ignorowane.

---------- Dopisano o 20:56 ---------- Poprzedni post napisano o 20:53 ----------

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
jeśli ktoś kiedyś zadal sobie trud, żeby ZE ZROZUMIENIEM przeczytać ulotkę swoich tabletek antykoncepcyjnych, a następnie ulotkę szczepionki to chyba jest w stanie dodać 2+2
Tesciowa po przeczytaniu i zrozumieniu ulotek wykupionych lekow nie bierze zadnych.
Czy to mialas na mysli? Zeby przeczytac ze zrozumieniem i absolutnie lekow nie przyjmowac? Bo nie ZROZUMIALAM.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-29, 21:02   #3646
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 13.

[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;88971589]
Tesciowa po przeczytaniu i zrozumieniu ulotek wykupionych lekow nie bierze zadnych.
Czy to mialas na mysli? Zeby przeczytac ze zrozumieniem i absolutnie lekow nie przyjmowac? Bo nie ZROZUMIALAM.[/QUOTE]


większość tabletek antykoncepcyjnych powoduje zwiększenie ryzyka zakrzepicy żylnej
szczepionki na covid również w wśród skutków ubocznych mają zakrzepicę
biorąc tabletki antykoncepcyjne należy więc mieć na uwadze, że branie innych preparatów z takim samym skutkiem ubocznym może (ale też nie musi, może) powodować efekt dodany
to chyba nie jest jakaś szalenie skomplikowana logika

Edytowane przez Pani_Mada
Czas edycji: 2021-10-29 o 21:03
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-29, 21:08   #3647
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 13.

Cytat:
Napisane przez Monika828282 Pokaż wiadomość
Tak sobie analizuję liczby osób, które zmarły w Polsce od początku pandemii i wychodzi na to, że


zaraziło się około 3 miliony Polaków
zmarło około 76 tys.
w grupie wiekowej 0-49 lat zmarło od początku pandemii tylko niecałe 2500 osób, z czego osób, u których przyczyną śmierci był (najprawdopodobniej) sam Covid było tylko 825.

Czyli jak masz 0-49 lat to ryzyko śmierci jest naprawdę małe.
Warte zastanowienia, czy przy takim ryzyku jest sens ryzykować szczepieniem (skoro chronią tylko przed ciężkim przebiegiem a nie przed rozprzestrzenianiem się wirusa).
Znalazłam artykuł z kwietnia, w którym były podane 63 zgony powiązane ze szczepieniem na ponad 9 mln podanych dawek szczepionek (ponad 2 mln osób zaszczepionych dwoma dawkami). 63 na ponad 2 mln vs ponad 75tys. Na 3mln. No straszne te nopy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-29, 21:10   #3648
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 13.

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
większość tabletek antykoncepcyjnych powoduje zwiększenie ryzyka zakrzepicy żylnej
szczepionki na covid również w wśród skutków ubocznych mają zakrzepicę
biorąc tabletki antykoncepcyjne należy więc mieć na uwadze, że branie innych preparatów z takim samym skutkiem ubocznym może (ale też nie musi, może) powodować efekt dodany
to chyba nie jest jakaś szalenie skomplikowana logika
Nie przyjmuje lekow antykoncepcyjnych ale NIKT mnie o nie zapytal przed zaszepieniem.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-29, 21:16   #3649
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 591
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 13.

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
większość tabletek antykoncepcyjnych powoduje zwiększenie ryzyka zakrzepicy żylnej
szczepionki na covid również w wśród skutków ubocznych mają zakrzepicę
biorąc tabletki antykoncepcyjne należy więc mieć na uwadze, że branie innych preparatów z takim samym skutkiem ubocznym może (ale też nie musi, może) powodować efekt dodany
to chyba nie jest jakaś szalenie skomplikowana logika
Czytam ulotki wszystkiego ale sa ludzie ,ktorzy ulotek nie analizują . Biora co lekarz zaleci . Mnostwo osob ,ktore sie zaszczepilo nie czytalo ulotek. Wzielo szczepionke ,ktora byla dostepna w danym okresie polegajac na opinii lekarza , zachetach rządu i reklamach.
A byla mowa ,ze sa calkowicie bezpieczne.
I ręczę ,ze wiele isob nie dodalo 2 do dwóch .


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-10-29, 21:21   #3650
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 13.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Jedziesz po sobie, że nie rozumiesz takie prostej zasady, że nigdy nie est głupio zadać pytanie, ale zawsze jest głupio się wywyższać i udawać, że się już wszystko wie.


Nie mówię, że ktoś mył, tylko komentuję narrację w mediach. Naprawdę nie słyszałaś, że delta jest strasznie zaraźliwa i wszyscy umrzemy? Bo ja słyszałam, a w ogóle się tematem nie interesuję.



Tak się kończy, jak na tematy naukowe wypowiadają się debile, a nazywa się ich ekspertami.


Ze świecą szukać racjonalnej osoby, która wypowiada się z głową, a nie "szczepcie się, to ostatnia prosta!" i zdjęcie jakiegoś olimpijczyka. Nie, że nie podziwiam, bo trenować do Olimpiady i zrobić doktorat z wirusologii to pewnie ciężka praca. A przecież nie wywiesił tego nikt z tyłka, tylko ktoś w rządzie to przyklepał.


No to ja się pytam, jak zachorujesz jeden z drugim, to idziesz do lekarza, czy do Otylii Jędrzejczak? (Zmyślam, nie wiem, kto był na plakacie.) Kto zdrowy na umyśle obwiesza (za moje pieniądze) całe miasto plakatami, w których sportowcy zachęcają do szczepień? To trochę jak celebryci polecają kredyty w banku, śmiech na sali.


Chociażby. Przykładów debilizmu jest tyle, że mogłabym książkę wydać.


Ale ten jeden powód by mi wystarczył, żeby się nie zaszczepić. To są kwestie medyczne, a nie reklama nowego smartfona. I mnie to wqrwia jak przyśpieweczki o chwilówkach, jakie to fajne, i jak nie masz siana, to leć do bociana na-na-na-na.
Jakiś cytat?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-29, 21:27   #3651
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 13.

[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;88971606]Nie przyjmuje lekow antykoncepcyjnych ale NIKT mnie o nie zapytal przed zaszepieniem.[/QUOTE]

ale ja nie o tym mówię
ja mówię o tym, że nawet jeśli istnieje taka korelacja o jakiej mówił ów profesor, to kobiety przyjmujące antykoncepcję nie powinny być tym faktem zszokowane.
a jeśli są to znaczy, że średnio się przyłożyły do przeczytania ulotki owych tabletek

---------- Dopisano o 22:27 ---------- Poprzedni post napisano o 22:22 ----------

Cytat:
Napisane przez robcia Pokaż wiadomość
Czytam ulotki wszystkiego ale sa ludzie ,ktorzy ulotek nie analizują . Biora co lekarz zaleci . Mnostwo osob ,ktore sie zaszczepilo nie czytalo ulotek. Wzielo szczepionke ,ktora byla dostepna w danym okresie polegajac na opinii lekarza , zachetach rządu i reklamach.
A byla mowa ,ze sa calkowicie bezpieczne.
I ręczę ,ze wiele isob nie dodalo 2 do dwóch .
tak, wiem. wszyscy z zapałem śledzą wszelkie nopy szczepionek, panikują, bo ewentualne powikłania za 50 lat mogą się pojawić. ale żeby tak się może zastanowić nad lekami, które się bierze od lat, to nie... po co

może zamiast tak przerzucać winę na innych, to można by poszukać winy w sobie i swoim podejsciu? a więc nie "lekarz mi nie powiedział!", a "powinnam sama przeczytać ulotkę"? jakoś nikt nigdy nie zaczyna szukać winy u siebie

ignorancja rzadko kiedy się opłaca


no i ponawiam pytanie. jakieś namiary na ten wywiad, gdzie rzekomo potwierdzono tą pozytywną korelację?
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-29, 21:44   #3652
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 591
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 13.

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
ale ja nie o tym mówię
ja mówię o tym, że nawet jeśli istnieje taka korelacja o jakiej mówił ów profesor, to kobiety przyjmujące antykoncepcję nie powinny być tym faktem zszokowane.
a jeśli są to znaczy, że średnio się przyłożyły do przeczytania ulotki owych tabletek

---------- Dopisano o 22:27 ---------- Poprzedni post napisano o 22:22 ----------



tak, wiem. wszyscy z zapałem śledzą wszelkie nopy szczepionek, panikują, bo ewentualne powikłania za 50 lat mogą się pojawić. ale żeby tak się może zastanowić nad lekami, które się bierze od lat, to nie... po co

może zamiast tak przerzucać winę na innych, to można by poszukać winy w sobie i swoim podejsciu? a więc nie "lekarz mi nie powiedział!", a "powinnam sama przeczytać ulotkę"? jakoś nikt nigdy nie zaczyna szukać winy u siebie

ignorancja rzadko kiedy się opłaca


no i ponawiam pytanie. jakieś namiary na ten wywiad, gdzie rzekomo potwierdzono tą pozytywną korelację?
Co do wywiadu to niestety nie moge go znaleźć ale nie oczekuje ,ze uwierzysz mi na slowo ,ze sobie tego nie wymysliłam.
Tak myślę ,ze jezeli moze mnie dotyczyc jakis skutek uboczny to moj lekarz powinien mnie o tym poinformowac . To nie kwestia przerzucania sie winą. Niedlugo sama sobie zaczne wypisywac recepty , idac tym tokiem rozumowania.







Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-29, 21:49   #3653
Monika828282
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1 054
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 13.

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Znalazłam artykuł z kwietnia, w którym były podane 63 zgony powiązane ze szczepieniem na ponad 9 mln podanych dawek szczepionek (ponad 2 mln osób zaszczepionych dwoma dawkami). 63 na ponad 2 mln vs ponad 75tys. Na 3mln. No straszne te nopy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale dlaczego zestawiasz liczbę ogólnych śmierci na Covid z ogólną liczbą zarażonych? Przecież nie każdy się zarazi, poza tym inaczej wygląda śmiertelność w zależności od wieku oraz czy się ma inne choroby czy nie. Statystyczne ryzyko dla zdrowej osoby w wieku 0-49 lat (wiem, bardzo ogólnie, ale wszystkich czynników nie da się wziąć pod uwagę), że umrze na Covid wynosi tyle co 825 do 23 251 690 (to ostatnie to ogólna liczba osób 0-49 w populacji Polaków). Przeliczając na 2 mln to wyjdzie około 71.
Czyli ryzyko zgonu z powodu szczepionki to jak 63 do 2 mln, a ryzyko zgonu zdrowego 0-49 latka na Covid to jak 71 do 2 mln.
Mała różnica, warte zastanowienia

Covid jest niebezpieczny głównie w starszych grupach wiekowych i tu się zgodzę, że warto się szczepić. Natomiast poniżej 50 rż - kwestia dyskusyjna.

Edytowane przez Monika828282
Czas edycji: 2021-10-29 o 21:53
Monika828282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-29, 21:55   #3654
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 13.

Cytat:
Napisane przez robcia Pokaż wiadomość
Co do wywiadu to niestety nie moge go znaleźć ale nie oczekuje ,ze uwierzysz mi na slowo ,ze sobie tego nie wymysliłam.
Tak myślę ,ze jezeli moze mnie dotyczyc jakis skutek uboczny to moj lekarz powinien mnie o tym poinformowac . To nie kwestia przerzucania sie winą. Niedlugo sama sobie zaczne wypisywac recepty , idac tym tokiem rozumowania.
dobrze, no to jakieś badania? artykuły? skoro udowodniono, że antykoncepcja to DODATKOWY czynnik ryzyka, to czymś to chyba zostało potwierdzone?

zweryfikowałaś z czymś słowa tego profesora, że wzięłaś je z automatu za pewniak?
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-29, 21:56   #3655
Monika828282
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1 054
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 13.

Cytat:
Napisane przez robcia Pokaż wiadomość
Co do wywiadu to niestety nie moge go znaleźć ale nie oczekuje ,ze uwierzysz mi na slowo ,ze sobie tego nie wymysliłam.
Tak myślę ,ze jezeli moze mnie dotyczyc jakis skutek uboczny to moj lekarz powinien mnie o tym poinformowac . To nie kwestia przerzucania sie winą. Niedlugo sama sobie zaczne wypisywac recepty , idac tym tokiem rozumowania.







Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zgadzam się, psim obowiązkiem lekarza kwalifikującego do szczepienia jest wypytać o choroby i przyjmowane leki.
Monika828282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-29, 22:01   #3656
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 13.

Cytat:
Napisane przez Monika828282 Pokaż wiadomość
Zgadzam się, psim obowiązkiem lekarza kwalifikującego do szczepienia jest wypytać o choroby i przyjmowane leki.
jesteś lekarzem?
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-29, 22:31   #3657
Monika828282
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1 054
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 13.

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
jesteś lekarzem?
Nie.

"Podstawą kwalifikacji osoby dorosłej do szczepienia jest przeprowadzenie celowanego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem, ukierunkowanego na problemy zidentyfikowane w kwestionariuszu wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw Covid-19. Personel kwalifikujący podejmuje decyzję o szczepieniu na podstawie analizy uzyskanych odpowiedzi na pytania kwestionariusza i oceny sytuacji klinicznej osoby szczepionej (samopoczucie, stan ogólny, weryfikacja temperatury ciała, dodatkowy wywiad uzupełniający w razie potrzeby".

To z instrukcji dla personelu kwalifikującego do szczepienia.
Monika828282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-29, 22:38   #3658
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 13.

Cytat:
Napisane przez Monika828282 Pokaż wiadomość
Nie.

"Podstawą kwalifikacji osoby dorosłej do szczepienia jest przeprowadzenie celowanego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem, ukierunkowanego na problemy zidentyfikowane w kwestionariuszu wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw Covid-19. Personel kwalifikujący podejmuje decyzję o szczepieniu na podstawie analizy uzyskanych odpowiedzi na pytania kwestionariusza i oceny sytuacji klinicznej osoby szczepionej (samopoczucie, stan ogólny, weryfikacja temperatury ciała, dodatkowy wywiad uzupełniający w razie potrzeby".

To z instrukcji dla personelu kwalifikującego do szczepienia.
no i gdzie tu masz, że powinni wypytać o choroby i przyjmowane leki, że tak szarżujesz z "psimi obowiązkami"?

lekarz powinien zapytać o leki antykoncepcyjne tylko wtedy gdy antykoncepcja jakoś zwiększa ryzyko czegoś. jesli nie zwiększa, to nie musi o to pytać.

jak na razie jedynym 'dowodem' na to, że antykoncepcja jest rzekomo czynnikiem ryzyka przy szczepieniu są słowa jednej wizażanki, która gdzieś kiedyś widziała wywiad. nie wiem jak dla Ciebie - ale dla mnie to dość słabe źródło informacji
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-29, 22:42   #3659
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 13.

A w PL nie ma takiej ankiety, gdzie wypisuje sie przyjmowane leki?
U mnie takie cos bylo. Lekarz czytal te ankiete przed zakwalifikowaniem do szczepienia. I podpisywal, ze przeczytal i ze nie ma przeciwwskazan.

Ryzyko zakrzepicy przy tabletkach anty zwieksza tez palenie, wiek powyzej 35 zycia, przypadki zakrzepicy w rodzinie i otylosc. Czy kazdy ginekolog weryfikuje to wszystko przed zapisaniem tabletek anty?
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-29, 23:05   #3660
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 591
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 13.

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
dobrze, no to jakieś badania? artykuły? skoro udowodniono, że antykoncepcja to DODATKOWY czynnik ryzyka, to czymś to chyba zostało potwierdzone?

zweryfikowałaś z czymś słowa tego profesora, że wzięłaś je z automatu za pewniak?
Spokojnie. Przytoczylam slowa z wywiadu , nie uznalam ich za pewnik ale skoro mowi to fachowiec ,moze cos w tym byc. Ot , utwilo mi to w glowie .
Zreszta ,nie sa to jakies nielogicznosci. Gorsze rzeczy slyszelismy w miedzyczasie


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez robcia
Czas edycji: 2021-10-29 o 23:11
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-11-29 10:59:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:30.