czy tani fryzjer może by dobry??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Dobry fryzjer

Notka

Dobry fryzjer Szukasz dobrego fryzjera w swoim mieście? Na tym forum znajdziesz adresy i nazwiska sprawdzonych fryzjerów. Wejdź i znajdź dobrego fryzjera, poleć własnego.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-05, 09:02   #1
poochini1982
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2

czy tani fryzjer może by dobry???


witam. mam do was bardzo ważne pytanie. czy tani fryzjer może by dobry?? na wielu forach napotykam się z postami typu: "szukam taniego, dobrego fryzjera...." albo ".... fryzjer był bardzo drogi, zapłaciłam 45 zł. za ścięcie długich włosów...." lub "totalna porażka nie umieją ciąć i wzieli 25 złotych". nasuwa mi się pytanie czy można byc dobrym fryzjerem przy takich stawkach- czy można się za to szkolic. bo klientki wymagają profesjonalizmu, szykownego salonu i NISKICH CEN. czy zgadzacie się ze mną, jakie jest wasze podejście do tego problemu. czy wypowiadający się tu fryzjerzy mają ten sam problem??
poochini1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 13:05   #2
Blond Wenus
Raczkowanie
 
Avatar Blond Wenus
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Made In Poland
Wiadomości: 120
Dot.: czy tani fryzjer może by dobry???

zależy kto w takim salonie "rezyduje"... bo ja np. chodzę podcinać włosy do takiego "taniego fryzjera", po tym jak "drogi fryzjer" obciął mi jedną połowę włosów krócej o 5 centów od drugiej...:/ to się zdziwiłam... ale też będąc na wczasach w Krynicy zdr. odwiedziłam fryzjera tzw. dansingowych dziadków i babek.. tam wykonano numer mojego życia, na włosach miałam sieczkę przypominającą przeorane pole..... no więc zależy w czyje łapska wpadniesz
Blond Wenus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 17:11   #3
Lucjana19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 86
Dot.: czy tani fryzjer może by dobry???

Może, z bardzo prostych względów - liczy się lokalizacja i reklama salonu. Przykładowo, jestem z Poznania i czasem chodzę do Trendy. Ceny dla studentek mają przeciętne, 40pare zł, ale ogólnie nie jest to najtańszy fryzjer. Jest za to w Poznaniu świetnie rozreklamowany i ma salony w miejscach, do których jest b. dobry dojazd, więc już np. za farbowanie sporo zapłacisz. najlepsi fryzjerzy, u jakich się strzygłam, byli w "satelitach" Poznania, tj. w Swarzędzu i w Nowej Wsi. Jedyna fatyga to kilka minut wiecej autobusami podmiejskimi i fantastyczny efekt za połowę(!) ceny. Za taką samą kasę fryzjerzy na przedmieściach Poznania, z którymi miałam wątpliwą przyjemność mieć kontakt, odstawiali na ogół zupełną fuszerkę przy ciekawszych fryzurach (zresztą w Trendy czasem też). Wniosek - cena może czasem świadczyć o jakości, ale wcale nie musi.
__________________
jestem dziewczynka z mandragory
robak mnie kocha, nie zjada
słońce pod ziemią lśni tak ślubnie
krecie witraże maluje
Lucjana19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-06, 14:42   #4
inny nick
Raczkowanie
 
Avatar inny nick
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 101
Dot.: czy tani fryzjer może by dobry???

Moim zdaniem nie ma reguły.Wydasz sporo i tez możesz byc niezadowolona.To musi byc fryzjer z pasją,taki który kocha to co robi.
Znajdź takiego to zaliczysz się to grona nielicznych.Ja juz przestałam sie łudzic,że takiego znajde.
inny nick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-06, 21:21   #5
plus que parfaite
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 703
Dot.: czy tani fryzjer może by dobry???

Cytat:
Napisane przez Lucjana19 Pokaż wiadomość
Może, z bardzo prostych względów - liczy się lokalizacja i reklama salonu. Przykładowo, jestem z Poznania i czasem chodzę do Trendy. Ceny dla studentek mają przeciętne, 40pare zł, ale ogólnie nie jest to najtańszy fryzjer. Jest za to w Poznaniu świetnie rozreklamowany i ma salony w miejscach, do których jest b. dobry dojazd, więc już np. za farbowanie sporo zapłacisz. najlepsi fryzjerzy, u jakich się strzygłam, byli w "satelitach" Poznania, tj. w Swarzędzu i w Nowej Wsi. Jedyna fatyga to kilka minut wiecej autobusami podmiejskimi i fantastyczny efekt za połowę(!) ceny. Za taką samą kasę fryzjerzy na przedmieściach Poznania, z którymi miałam wątpliwą przyjemność mieć kontakt, odstawiali na ogół zupełną fuszerkę przy ciekawszych fryzurach (zresztą w Trendy czasem też). Wniosek - cena może czasem świadczyć o jakości, ale wcale nie musi.
a mogłabyś może podać konkretne namiary na tych "podmiejskich" fryzjerów? mi się zdarzało strzyc w Trendy ze względu na zniżkę studencką, ale nieraz było tak, że to, co tuż po strzyżeniu wyglądało fajnie, parę dni później kompletnie nie dało się ułożyć :/
__________________
W czerwcu kolorówka, pielęgnacja i pędzle https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post51679446

I parę ciuszków z sieciówek XS-M https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post50571226

Proszę odpisz u mnie - nie subskrybuję wątków
plus que parfaite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 14:17   #6
malenkarybunia
Wtajemniczenie
 
Avatar malenkarybunia
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 2 296
Dot.: czy tani fryzjer może by dobry???

Fryzjera swojego trzeba poprostu znaleźć, po wielu metodach prób i błędów... I nie ma reguły, czy drogi, czy tani, a dobry, czy zły
malenkarybunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 16:43   #7
Bertiza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 2
Dot.: czy tani fryzjer może by dobry???

No własnie, to musi byc fryzjer z pasją, taki, dla którego każdy nowy klient to wyzwanie a sztuka fryzjerska niezgłębioną nauką i chęcią doskonalenia się. Ale trzeba dodać, że fryzjer też człowiek i czasem może mieć inna wizję fryzury niż my i może nam sie to nie podobać. Nie można też oczekiwać, że po strzyżeniu włosy będą nam się same układać super przez miesiąc, rzadko które takie są. Ja była u świetnej fryzjerki, super modelowanie...ale po umyciu juz sama tak sobie nie ułożę. Dlatego jesli boicie się samego strzyżenia to polecam gorąco wycieczki po salonach w celu samego MODELOWANIA, sprawdzicie w ten sposób otoczenie, podejście do klienta, kulturę osobistą fryzjerek oraz na sobie i innych klientach obecnych w salonie kompetencje i znajomość fachu. Zabawcie sie w obserwatora, świetna lekcja
Bertiza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-11, 18:19   #8
MrsBinks
Raczkowanie
 
Avatar MrsBinks
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 372
GG do MrsBinks
Dot.: czy tani fryzjer może by dobry???

Ja chodzę do fryzjera na peryferiach Katowic. Za farbę i strzyżenie daję 75 zł. Włosy są idealnie obcięte, wręcz same się układają. A farba trzyma tak długo, jak na włosach mojej mamy, która w centrum płaci 15o zł. Może faktycznie położenie ma znaczenie.
__________________
Dieta 1200-1400 kcal

65- 64-63-62-61-60-59-58-57-56-55-54-53-52


MrsBinks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-20, 11:47   #9
Wikkori
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 10
Dot.: czy tani fryzjer może by dobry???

Cytat:
Napisane przez plus que parfaite Pokaż wiadomość
a mogłabyś może podać konkretne namiary na tych "podmiejskich" fryzjerów? mi się zdarzało strzyc w Trendy ze względu na zniżkę studencką, ale nieraz było tak, że to, co tuż po strzyżeniu wyglądało fajnie, parę dni później kompletnie nie dało się ułożyć :/
raz - mają zniżki dla wybranych grup, ja np. już studentką nie jestem

dwa - mają dużą rotację kadry, bo jak ich odwiedzałam 3x do roku to za każdym razem, musiałam się umawiać do nowej osoby

ktoś gdzieś pisał, że wstydzi zapytać się o namiary fryzjera. Ja straciłam tą nieśmiałość i jak tylko widzę, że na głowie mam to o co chodziło, to odrazu spisuję namiary. Na priv kom. też, bo = patrz pkt.2 rotacja.
Wikkori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-18, 10:45   #10
en_Rose
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9
Dot.: czy tani fryzjer może by dobry???

Na to nie ma reguły...
czasami tańszy fryzjer jest o niebo lepszy od tego drogiego...
cena nigdy nie jest jedynym wykładnikiem umiejętności...
en_Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 08:03   #11
alex171
Raczkowanie
 
Avatar alex171
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 342
Dot.: czy tani fryzjer może by dobry???

Cytat:
Napisane przez Lucjana19 Pokaż wiadomość
Może, z bardzo prostych względów - liczy się lokalizacja i reklama salonu. Przykładowo, jestem z Poznania i czasem chodzę do Trendy. Ceny dla studentek mają przeciętne, 40pare zł, ale ogólnie nie jest to najtańszy fryzjer. Jest za to w Poznaniu świetnie rozreklamowany i ma salony w miejscach, do których jest b. dobry dojazd, więc już np. za farbowanie sporo zapłacisz. najlepsi fryzjerzy, u jakich się strzygłam, byli w "satelitach" Poznania, tj. w Swarzędzu i w Nowej Wsi. Jedyna fatyga to kilka minut wiecej autobusami podmiejskimi i fantastyczny efekt za połowę(!) ceny. Za taką samą kasę fryzjerzy na przedmieściach Poznania, z którymi miałam wątpliwą przyjemność mieć kontakt, odstawiali na ogół zupełną fuszerkę przy ciekawszych fryzurach (zresztą w Trendy czasem też). Wniosek - cena może czasem świadczyć o jakości, ale wcale nie musi.
Mozesz mi polecic konretnego w Swarzędzu i Nowej Wsi ???
__________________
2010-au pair -Dublin
2011- Francja- Provance
2012 - Francja - Nimes
2014-licencjat
2015- ... ?


http://le-nouveau-chapitre.blogspot.fr/
alex171 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-30, 16:40   #12
xxxCoCoxxx
Raczkowanie
 
Avatar xxxCoCoxxx
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 244
Dot.: czy tani fryzjer może by dobry???

Zależy przed wszystkim od tego kto jak się ceni,no i oprócz tego liczy się lokalizacja, czy jest to duże/małe miast no i poniekąd renoma.

Nie ma reguły czy tani/drogi fryzjer jest dobry czy nie.

Nie rozumiem tez, kiedy piszą np. za ścięcie długich włosów zapłaciłam drogo, bo aż 45 zł. No bez przesady, zdarza się, że biorą i prawie 2 razy więcej za ścięcie długich włosów.
xxxCoCoxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 13:30   #13
karinka876
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 73
Dot.: czy tani fryzjer może by dobry???

Moim zdaniem nie ma reguły, tani nie znaczy zły, a drogi nie znaczy dobry. To nie jest takie łatwe do przewidzenia.
karinka876 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 20:25   #14
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: czy tani fryzjer może by dobry???

Nie ma zupełnie reguły: podam na moim przykładzie i na przykładzie moich znajomych:
_ja :kiedyś chodziłam do fryzjera ze stawką najpierw średnią potem coraz wyższą, długi czas byłam zadowolona, ale zawsze po farbowaniu włosów (Kemon) walczyłam ze spuszeniem i skołtunieniem włosów przez kilka pierwszych myć po farbowaniu. Myślałam, że moje włosy już tak mają. Potem fryzjer się przeniósł (wcześniej miałam go 2 minutki spacerkiem od domu) jakieś 3,5 km ode mnie (w kierunku przeciwnym do centrum) do maleńkiego lokalu, ceny zostały te same. Ostatnia moja wizyta to była dekoloryzacja po której wyglądałam jak kurczak wielkanocny (przeraźliwie żółte włosy) i zapłaciłam za nią jak za zboże. Ta wizyta skłoniła mnie do szukania kogoś innego, tak znalazłam moją obecną fryzjerkę, tutaj płacę mniej niż połowę tego, co u poprzedniej, włosy po farbowaniu (Artego) są normalnie, nie kołtunią się, fajnie wyglądają, kolory są dobrze dobrane. Jeśli chodzi o odległość to najpierw było to 10 min spacerkiem teraz (po zmianie lokalu) jakieś 3 km w stronę centrum.

_ moja znajoma nr 1 fryzjer baaardzo drogi, wcale nie w centrum włosy zawsze extra obcięte i ufarbowane

_moja znajoma nr 2 lokal ten sam, ale inny fryzjer ceny takie same jak u poprzedniej znajomej czyli baaaardzo wysokie, fryzury czasem fajne, czasem delikatnie mówiąc mało twarzowe, kolory tak samo.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dobry fryzjer


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-02 21:25:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:02.