stacjonarny sklep hobbystyczno-artystyczny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne

Notka

Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne Forum dla osób, które lubią tworzyć coś własnymi rękami. Miejsce dla początkujących oraz zaawansowanych. Rozmawiamy o rękodziele i DIY.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-27, 09:50   #1
05agnieszka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 32
GG do 05agnieszka
Question

stacjonarny sklep hobbystyczno-artystyczny


Hej dziewczyny.
Noszę się z zamiarem otworzenia stacjonarnego sklepu hobbystyczno - artystycznego. Asortyment to m.in. półfabrykaty do wyrobu biżuterii, artykuły do decoupage, do scrapbookingu i tworzenia karek, art. florystyczne, plastyczne. Jestem tak podekscytowana moim przedsięwzięciem, że widzę tylko te mocne strony. Prosiłabym Was o wskazanie słabych stron takiego sklepu.
05agnieszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 16:49   #2
jasmeni
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4
Dot.: stacjonarny sklep hobbystyczno-artystyczny

Bardyo mi sie podoba Twoj pomysl, tylko gdzie by to mialo byc Agnisiu????
Najlepiej w duzym miescie. Pomysl rowniez o stworzeniu miejsca w lokalu na ekspozycje prac amatorskich. Chodzi mi o to, ze osoby ktore beda tworzyc moga rowniez wystawic u ciebie swoje prace do sprzedazy. Ja od wielu lat nie mieszkam w Polsce, ale wiem, ze takich miejsc jest ciagle malo. Jezeli zrobisz to z glowa, to powodzenie murowane!!! Czego Ci z calego serca zycze
jasmeni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 17:22   #3
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: stacjonarny sklep hobbystyczno-artystyczny

Minusy - koszt utrzymania lokalu jest naprawdę duży, a prowizja na takich artykułach musi być niewielka. Jeżeli para bigli kosztuje w sklepie internetowym 1zł, a ty ją będziesz sprzedawała chociażby za 1.30zł, to osoby kupujące hurtowo nie będą do Ciebie zaglądały, bo to będzie zwyczajnie nieopłacalne.

Musisz mieć spory asortyment, bo nikt nie będzie do Ciebie zaglądał, jeżeli będziesz miała trzy rodzaje kamyków i dwa papiery na krzyż - to się wiąże z b. dużymi kosztami własnymi na początek.

To wszystko co mogę wymyślić ja bym się właśnie przejęła tym, że może to być zwyczajnie nieopłacalne. A w jakim mieście chcesz otworzyć sklepik?
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 08:13   #4
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: stacjonarny sklep hobbystyczno-artystyczny

Cytat:
Napisane przez 05agnieszka Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny.
Noszę się z zamiarem otworzenia stacjonarnego sklepu hobbystyczno - artystycznego. Asortyment to m.in. półfabrykaty do wyrobu biżuterii, artykuły do decoupage, do scrapbookingu i tworzenia karek, art. florystyczne, plastyczne. Jestem tak podekscytowana moim przedsięwzięciem, że widzę tylko te mocne strony. Prosiłabym Was o wskazanie słabych stron takiego sklepu.
Problemem jest także ograniczony odbiorca. Polskich crafterek jest naprawdę bardzo mało... ale jeżeli asortyment będzie obejmował np zwykłą pasmanterię albo art dla szydełkujących czy haftujących, których jest więcej, to liczba klientów powinna wzrosnąć.
__________________
Nigdy się nie dowiesz jak silna jesteś, dopóki siła nie będzie Twoim jednym wyborem.
elianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:17.