odchudzanie przy sk³onno¶ci do tycia - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promuj± odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczno¶ci, tzw. "diety g³odówkowe", które nie maj± nic wspólnego ze zdrowym od¿ywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chc± zwalczaæ wszystkie choroby powi±zane z zaburzeniem ³aknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie siê) oraz dla osób, które pragn± takim osobom radziæ, pomagaæ i wspieraæ.
  • Na tym forum nie mo¿na namawiaæ do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz mo¿na pisaæ o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami ³aknienia mog± tworzyæ swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastêpuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialno¶ci za udzielane tutaj porady, natomiast z pe³n± stanowczo¶ci± bêdziemy têpiæ wszelkie w±tki "pro-ana".
  • Na forum obowi±zuje dodatek do regulaminu, zapoznaj siê z nim zanim we¼miesz udzia³ w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2013-05-02, 08:59   #1
gotfrydka
Raczkowanie
 
Avatar gotfrydka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: koszalin
Wiadomo¶ci: 95
GG do gotfrydka

odchudzanie przy sk³onno¶ci do tycia


jak w temacie.. czy jest ono mo¿liwe? czy mo¿na trwale schudn±æ, gdy z matury jest siê szerokim w biodrach?
w sumie mam figurê klepsydry.. wszyscy mówi± ze widac ze jestem przy kosci, ale nikt by nie powiedzia³ ¿e jestem oty³a..a jestem. mam 173 cm a wa¿e 94 kg. z natury mam du¿y biust, taliê i szerokie biodra niczym afrykañska matka nogi moja najwiêksza zmora s± grube. zawsze poocierane jak chce w lato pój¶æ w spódniczce gdziekolwiek bez rajstop. odchudzam siê od zawsze, gdyz zawsze by³am wiêksza. od dziecka je¼dzi³±m na rowerze, skaka³am po drzewach, namiêtnie gra³am w siatkówkê i uczêszcza³am na sksy. pierwsze diety stosowa³±m juz majac 11-12 lat. przelecia³am razem z mam± diete kopenhask±, bia³kow± itd.
teraz prowadzê bardziej siedzacy tryb ¿ycia ze wzglêdu na urzêdnic± pracê. aczkolwiek od pól roku jem regularnie 5 posi³ków dziennie, nie jem frytek, zaczelam je¶æ kasze, sma¿e na ³y¿ce oliwy lub piekê, jem codziennie warzywa i owoce. æwiczê z chodakowsk±, czasmai jillian, mel b .. je¿dze na rowerze i spacerujê z psem. a mimo to jestem gruba i tyjê. Zaczyna mnie boleæ ju¿ kolano przy siadaniu, pewnie wia¿e siê to ze zbyt du¿± wag± moj±.. nie ob¿eram siê s³odyczami.. nie przecze zjem je ae nie codziennie. fast foody w stylu pizza, czy zamawiane spagetti raz, dwa razy w miesiacu.
zawsz eby³±m grubsza w biodrach, brzuch i talia by³y ok, dzieki czemu ch³opaki za mn± latali i nikomu nie przeszkadza³a moja nadwaga. teraz kilogramy id± w brzuch. Nie wiem juz co mam robiæ. czy zna kto¶ przypadem ze gruba dziewczyna od dziecka (nie po ci±¿y, nie bo przyty³a w 5 lat.. ale od dziecka) schud³a z utrzymaniem wagi??? jak to zrobi³a???
gotfrydka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-05-02, 09:17   #2
mariamarysienka
Zakorzenienie
 
Avatar mariamarysienka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 14 017
Dot.: odchudzanie przy sk³onno¶ci do tycia

Mo¿e zbadaj hormony? Ja te¿ nie wiedzia³am, dlaczego nie chudnê przy zdrowym od¿ywianiu i æwiczeniach, a okaza³o siê, ¿e mam PCO i muszê mieæ trochê inn± dietê. Chudnê, odk±d na ni± przesz³am, choæ idzie to bardzo powoli. Warto zbadaæ sobie hormony tarczycy, ¿eby wykluczyæ niedoczynno¶æ oraz hormony FSH, LH i testosteron.
__________________
.

"One cat just leads to another." - E. Hemingway



I love you
I will
I do
mariamarysienka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-05-02, 15:17   #3
chudzianka
Przyczajenie
 
Avatar chudzianka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomo¶ci: 14
Dot.: odchudzanie przy sk³onno¶ci do tycia

Faktycznie badanie hormonów mo¿e daæ odpowied¼ na pytanie dlatego tyjesz. Mo¿e masz niedoczynno¶æ tarczycy, bo w tym przypadku te¿ siê tyje.
__________________
Wszystko o odchudzaniu - chudzianka.pl
chudzianka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-05-02, 17:39   #4
gotfrydka
Raczkowanie
 
Avatar gotfrydka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: koszalin
Wiadomo¶ci: 95
GG do gotfrydka
Dot.: odchudzanie przy sk³onno¶ci do tycia

ogólnie jestem bardzo zdrowa, wiec moze zdziwi was moje pytanie, ale niezbyt czesto odwiedzam lekarza.. gdzie mozna zbadaæ hormony tarczycy? czy to sa p³atne badania?
gotfrydka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-05-02, 18:11   #5
mariamarysienka
Zakorzenienie
 
Avatar mariamarysienka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 14 017
Dot.: odchudzanie przy sk³onno¶ci do tycia

Mo¿esz pój¶æ do lekarza rodzinnego po skierowanie, wtedy zrobisz je za darmo w laboratorium/przychodni/szpitalu/punkcie krwiodawstwa. Bez skierowania bêdziesz musia³a p³aciæ, ka¿dy hormon kosztuje +/- 20-30 z³.
__________________
.

"One cat just leads to another." - E. Hemingway



I love you
I will
I do
mariamarysienka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-05-05, 16:53   #6
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 5 676
Dot.: odchudzanie przy sk³onno¶ci do tycia

Zawsze by³am trochê gruba (ale BMI mia³am ni¿sze ni¿ Ty), nie objada³am siê ale ruchu te¿ zbyt wiele nie mia³am. Co jaki¶ czas próbowa³am schudn±æ ale efekty by³y ¿adne, dopiero jaki¶ czas temu naprawdê mocno siê zawziê³am - mnóstwo ruchu i zdrowe jedzenie - schud³am 10 kg Ale uwaga - mam niedoczynno¶æ tarczycy, nie wiem od kiedy, byæ mo¿e od zawsze, jak siê wcze¶niej odchudza³am to nie wiedzia³am o tym i nie bra³am leków, jak zaczê³am chudn±æ to ju¿ je bra³am. Te¿ siê czêsto nad tym zastanawia³am, czy kto¶ z du¿± sk³onno¶ci± do tycia mo¿e schudn±æ i utrzymaæ efekt, aktualnie sprawdzam na sobie i silnie wierzê, ¿e dam radê £atwo nie jest bo kilka kilogramów wróci³o, ale przez ¶wiêta przesadzi³am z jedzeniem, wiêc nic dziwnego. Pocieszam siê, ¿e czê¶æ z tego co wróci³o to miê¶nie, których siê niestety wcze¶niej pozby³am, bo jednak wiêkszo¶æ ubrañ kupionych tu¿ po schudniêciu jest mi dobra. W ka¿dym razie min±³ ju¿ prawie rok i hucznego jojo nie ma Zbadaj tarczycê - tylko z wynikiem id¼ do dobrego lekarza, najlepiej do endokrynologa na usg, bo normy s± jako¶ dziwnie ustalone, ¿e np ja siê w nich mie¶ci³am a na pewno mam niedoczynno¶æ.
__________________


Æwiczê!
Wenress jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:40.