wychodzić za mąż w takiej sytuacji??? - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-05-15, 11:58   #181
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: wychodzić za mąż w takiej sytuacji???

Wybacz, że to powiem, ale wychodzi z ciebie rozkapryszone dziewczę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-15, 12:09   #182
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3 487
Dot.: wychodzić za mąż w takiej sytuacji???

Cytat:
Napisane przez Zagubiona9700 Pokaż wiadomość
Juz sie zdenerwowałam! Zawsze jezdzimy do nich i to nie na jeden dzien ale na dwa tygodnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeździcie na dwa tygodnie a u Ciebie mieszkacie na codzień, łaski nie robisz. Odpowiedz sobie sama na pytanie jak czesto jeździłabyś do swoich rodziców gdybyście na stałe mieszkali z Twoimi teściami?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-15, 12:10   #183
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: wychodzić za mąż w takiej sytuacji???

Cytat:
Napisane przez Zagubiona9700 Pokaż wiadomość

I pytanie postawiłam takie: czy w obecnej sytuacji mam wyjść za mąż.
Skoro K. tak sie zachowuje, bo poki co sama widze źle nasza przyszłość, bo on buja sie i buja w obłokach :/

nigdy w życiu, niech Cię ręce wszystkich bóstw tego świata bronią przed wzięciem ślubu z tym niedojrzałym gnojkiem. poodwoływałabym już wszystko w momencie, w którym wysłał tę wiadomość, że znika na 3 tygi do rodziców.


ja bym na Twoim miejscu zaczęła awaryjnie planować życie jako samotna matka - nawet jeśli wierzysz, że Wam się jakoś poukłada, to dobrze jest mieć plan B.


a swojemu starszemu dziecku (vel partnerowi) powiedz, że skoro chce mieszkać w Wawie, to niech Ci to ładnie na karteczce rozpisze: wszystkie wydatki, możliwy kredyt (gdzie, jaka wysokość, na ile), niech znajdzie jakieś przykładowe mieszkanie w dogodnym dla Was miejscu i wyliczy miesięczny koszt życia tam - niech ta rozpiska nie będzie na zasadzie "a bo mi się wydaje, że tyle wyjdzie, więc wpisałem na oko", tylko niech jaśnie pan podzwoni, powysyła maile, podowiaduje się, ile co realnie kosztuje. oraz niech przede wszystkim sprawdzi, na jakie zarobki możecie na początek liczyć i to w najgorszym możliwym przypadku. może to go otrzeźwi.


a tak na marginesie, to sama jesteś bardzo niedojrzała. przerasta Was dorosłe życie, i Ciebie, i jego. zupełnie nie rozumiem, dlaczego uważasz, że jesteś od niego lepsza. on czuje się zagubiony i dlatego ciągnie go do mamy (która daje mu poczucie bezpieczeństwa i gotowy choć idiotyczny plan na przyszłość), ale Ty też jesteś pogubiona i chcesz trzymać się blisko rodziców. dopóki nie zrozumiesz, że jesteście na podobnych poziomach emocjonalnie, to nigdy się nie porozumiecie. bo nieświadomie będziesz go atakować jako ta lepsza. a on będzie się czuł gorszy i jeszcze bardziej uciekał do matki.
motyla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-15, 12:11   #184
mairi
Wtajemniczenie
 
Avatar mairi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 075
Dot.: wychodzić za mąż w takiej sytuacji???

Cytat:
Napisane przez Zagubiona9700 Pokaż wiadomość
Juz sie zdenerwowałam! Zawsze jezdzimy do nich i to nie na jeden dzien ale na dwa tygodnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

No i tu jest clue problemu- Ty chcesz mieszkać u swoich rodziców on u swoich. Jego plan na życie jest jeden, Twój kompletnie inny- ewidentnie nie macie swojego wspólnego pomysłu na życie. Ty bazujesz na tym, że nic się nie zmieni. Jak teraz uczysz się do egzaminów i rodzice zajmują się dzieckiem, tak zakładasz, że ewentualnie będziesz chodzić do pracy a rodzice dalej się będą zajmować dzieckiem. Twój chłop mieszka u obcych ludzi, których niekoniecznie lubi, ale nie ma obowiązków więc nie narzeka jakoś zbytnio. Jednak, jak ktoś wyżej fajnie napisał - rosołek u Mamy smakuje inaczej, więc skoro i tak nie ma obowiązków to pojechał.

Dopóki nie wymyślicie razem, wspólnego planu, bazującego na większej samodzielności a na nie wiszeniu na kimś/czymś- z jego strony kredycie, z Twojej na rodzicach, to czarno to widzę.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Friday I'm in love
mairi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-15, 12:12   #185
luks_baba
Raczkowanie
 
Avatar luks_baba
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 369
Dot.: wychodzić za mąż w takiej sytuacji???

Cytat:
Napisane przez Zagubiona9700 Pokaż wiadomość
Przecież moje jechac do rodziców i zresztą jeździmy. Woec w czym problem? To ze mną ma plan sie ożenić i pewnie bedzie widział moja rodzine przez jakies 30 lat,poza tym moi rodzice idą nam na rękę że zajmuja sie dzieckiem i poza nauka nic nie musi nas interesowac a tu sie takie glupie cyrki robią..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Albo jesteś trollem, albo jesteś po prostu niedojrzała. Teraz widać jasno, że faworyzujesz swoich rodziców, a facet ma robić to jak Ty chcesz bo sam się zgodził... Na początku historii pokazałaś tylko rodziców faceta i jego w złym świetle, a teraz wychodzi jak to jest naprawdę.

Po Twoich kolejnych wypowiedziach zmieniam zdanie. Na miejscu Twojego faceta chyba też wolałabym siedzieć u rodziców, niż jakbym miała bić pokłony że ktoś się zajmuje moim dzieckiem. Generalnie, to Twoi rodzice pomagają Tobie, żebyś Ty mogła skończyć studia, a że Twój facet mieszka z Tobą to przy okazji on też korzysta.
Teraz już kumam, że rodzice Twojego faceta po prostu widzą co robicie i próbują wami pokierować, bo oboje nie wykazujecie za bardzo chęci usamodzielnienia.
__________________
W życiu przecież chodzi o to, żeby pićko pić.
luks_baba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-15, 12:13   #186
Luxanna
Zadomowienie
 
Avatar Luxanna
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: z miasta
Wiadomości: 1 257
Dot.: wychodzić za mąż w takiej sytuacji???

Cytat:
Napisane przez Zagubiona9700 Pokaż wiadomość
Nie, moi rodzice mogliby dziecko odbierac z przedszkola.
Mieszkanie mozna wynajmowac pod Wwa - bedzie taniej i bedzie mial kto nam pomóc. Nawet jak powiedzmy bedzie zamkniete przedszkole czy żłobek to bedzie babcia pod ręką żeby móc zostac z dzieckiem.
Jest wiele takich rodzin,w ktorych taki system funkcjonuje. Rodzice dojeżdżają, zajmuja się domem i zarabiają a dziadkowie odbierają wnuki ze szkoły

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

A może jednak w końcu puścić się rodziców i przestać ciągle snuć plany razem z nimi? To WASZE dziecko i to WY powinniście się ogarnąć. Nie jego czy twoi rodzice.
__________________
"Zbyt wiele w życiu widziałem, żeby nie wiedzieć, że kobiece przeczucia bywają cenniejsze niż wnioski analityka."
Luxanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-15, 12:40   #187
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3 487
Dot.: wychodzić za mąż w takiej sytuacji???

To w ogóle zaczyna trochę wyglądać tak że rodzice chłopaka autorki chcą własnie aby młodzi w końcu się usamodzielnili, zamieszkali w dużym mieście (gdzie nie ukrywajmy możliwości zarobkowe są o wiele większe) i w końcu zaczęli żyć na własny rachunek. Autorke doprowadza to do białej gorączki bo ona chce żyć jak do tej pory czyli z rodzicami ktorzy ja wyręczają. Dlatego ją wkurza postawa matki chłopaka, ktora przy ich wizytach nie wyrywa autorce dziecka z rąk.
Chcesz odpocząć albo się pouczyć to dziecko daj ojcu do popilnowania a nie wciskaj dziadkom.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-05-15, 12:51   #188
Mamba00
Rozeznanie
 
Avatar Mamba00
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 767
Dot.: wychodzić za mąż w takiej sytuacji???

To wątek pięterkowy, tylko mamy tu relację drugiej strony

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mamba00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-15, 13:09   #189
Zagubiona9700
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 42
Dot.: wychodzić za mąż w takiej sytuacji???

Niestety, musze was zmartwić bo też chcę żebyśmy sie usamodzielnieli. Czy jak wasi rodzice pracowali to odbierali was dziadkowie np z przedszkola i czekali jak rodzice wrócą z pracy? Coś jest w tym złego? Nie oczekuje że będą sprzątać, gotowac czy robic za nas zakupy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zagubiona9700 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-15, 13:13   #190
niemanicka
Wtajemniczenie
 
Avatar niemanicka
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 2 283
Dot.: wychodzić za mąż w takiej sytuacji???

[1=f4dc90dff2e2b615c19266a 8122ebdaa1aaf3285_639bb50 290b9a;87851632]To w ogóle zaczyna trochę wyglądać tak że rodzice chłopaka autorki chcą własnie aby młodzi w końcu się usamodzielnili, zamieszkali w dużym mieście (gdzie nie ukrywajmy możliwości zarobkowe są o wiele większe) i w końcu zaczęli żyć na własny rachunek. Autorke doprowadza to do białej gorączki bo ona chce żyć jak do tej pory czyli z rodzicami ktorzy ja wyręczają. Dlatego ją wkurza postawa matki chłopaka, ktora przy ich wizytach nie wyrywa autorce dziecka z rąk.
Chcesz odpocząć albo się pouczyć to dziecko daj ojcu do popilnowania a nie wciskaj dziadkom.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]


Zgadzam się. Wasze plany się rozjezdzaja i nie jest to wina jego rodzicow ani twoich rodzicow. Tobie wydaje sie ze twoj plan jest najlepszy na swiecie, a on ma swoj plan na zycie, nie gorszy. Pytanie, czy znajdziecie kompromis miedzy soba.
niemanicka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-15, 13:14   #191
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3 487
Dot.: wychodzić za mąż w takiej sytuacji???

Bardzo chcecie się usamodzielnić... Z ciekawości, kto płaci za ślub?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-05-15, 13:16   #192
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: wychodzić za mąż w takiej sytuacji???

Cytat:
Napisane przez Zagubiona9700 Pokaż wiadomość
Niestety, musze was zmartwić bo też chcę żebyśmy sie usamodzielnieli.
Aha. Tak bardzo chcesz się usamodzielnić, że zrobiłaś sobie dziecko i planujesz ślub nie mając środków do życia
Cytat:
Czy jak wasi rodzice pracowali to odbierali was dziadkowie np z przedszkola i czekali jak rodzice wrócą z pracy? Coś jest w tym złego? Nie oczekuje że będą sprzątać, gotowac czy robic za nas zakupy
A co za różnica co nasi rodzice zrobili? Postępowanie naszych rodziców nie jest żadnym usprawiedliwieniem ani wyznacznikiem popełniania przez nas błędów.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-15, 13:16   #193
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: wychodzić za mąż w takiej sytuacji???

Cytat:
Napisane przez Zagubiona9700 Pokaż wiadomość
Niestety, musze was zmartwić bo też chcę żebyśmy sie usamodzielnieli. Czy jak wasi rodzice pracowali to odbierali was dziadkowie np z przedszkola i czekali jak rodzice wrócą z pracy? Coś jest w tym złego? Nie oczekuje że będą sprzątać, gotowac czy robic za nas zakupy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Twojemu facetowi może to nie odpowiadać. Trzeba znaleźć kompromis, ale chyba ani ty ani on tego nie chcecie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-15, 13:17   #194
niemanicka
Wtajemniczenie
 
Avatar niemanicka
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 2 283
Dot.: wychodzić za mąż w takiej sytuacji???

Pomoc rodzicow z pewnoscia jest wygodna, ale nie widzisz ze doprowadza ona niejako do rozpadu waszego zwiazku?? Co jest wazniejsze? Tobie jest wygodnie, ale twojemu chlopakowi nie i co ma sie meczyc, bo ty tak chcesz i jest ci wygodnie?
niemanicka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-15, 13:23   #195
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 123
Dot.: wychodzić za mąż w takiej sytuacji???

Cytat:
Napisane przez Zagubiona9700 Pokaż wiadomość
Niestety, musze was zmartwić bo też chcę żebyśmy sie usamodzielnieli. Czy jak wasi rodzice pracowali to odbierali was dziadkowie np z przedszkola i czekali jak rodzice wrócą z pracy? Coś jest w tym złego? Nie oczekuje że będą sprzątać, gotowac czy robic za nas zakupy

No to niestety inaczej rozumiesz usamodzielnienie niż ja.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-15, 13:28   #196
Zagubiona9700
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 42
Dot.: wychodzić za mąż w takiej sytuacji???

Nie stac nas na opiekunke,a dziecko 2 godziny pod zamknietymi drzwiami przedszkola nie bedzie stało

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zagubiona9700 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-15, 13:39   #197
niemanicka
Wtajemniczenie
 
Avatar niemanicka
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 2 283
Dot.: wychodzić za mąż w takiej sytuacji???

No jak sie nie pracuje, to na nic ludzi nie stac. I zamiast rozwiazac ten problem toczycie wojny z jednymi i drugimi rodzicami (?)
niemanicka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-15, 13:47   #198
Zagubiona9700
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 42
Dot.: wychodzić za mąż w takiej sytuacji???

Nie ma żadnej wojny. Poruszylam ten temat tutaj, by poznać wasze zdanie. Do konca studiów został nam jeszcze rok i liczę że jego plany (opiekunka, kredyty i nowe auto w leasing) sie mu zmienią...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zagubiona9700 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-15, 13:54   #199
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: wychodzić za mąż w takiej sytuacji???

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
No to niestety inaczej rozumiesz usamodzielnienie niż ja.
Usamodzielnie się jako "sama sprzątam w swoim pokoju". Jak na ucznia podstawówki to byłoby nieźle.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-05-15, 14:07   #200
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: wychodzić za mąż w takiej sytuacji???

Cytat:
Do konca studiów został nam jeszcze rok i liczę że jego plany (opiekunka, kredyty i nowe auto w leasing) sie mu zmienią...
Widzę że dziwnie wygodnie olałaś zagadnienie że ''macie'' zamiar kupić auto za np. bagatela 130 kafli. Niezbędnik młodych rodziców bez pracy.
Ogólnie to nie czaję czemu w ogóle tobie chce się kłócić z facetem o takie dyrdymały. On sobie może planować i ratę leasingu 10 tyś miesięcznie za 4 samochody. Do sklepu do pracy do kościółka, znajomych taki fun. Naprawdę jemu jest wolno mieć jakie tylko zechce marzenia.
Dopóki oboje nie zaczniecie pracować jakiekolwiek planowanie finansów u was jest tak bardzo z dupy. Rownie dobrze możecie sobie nawzajem robić sceny ponieważ postanawiasz że co miesiąc będziesz kupować pantofelki labutin za 2,5 klocka. Kto ci broni. Ten wątek jest tak bardzo bezsęsu że nie da się go brać serio.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-15, 14:18   #201
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: wychodzić za mąż w takiej sytuacji???

Olała też pytania o studia i o to, czemu jej wersja nijak się ma do polskiego porządku prawnego.

Najbardziej prawdopodobne to jednak, że to trollisko. Max. 13 lat, bo jeszcze nie ogarnia kompletnie spraw dorosłych. Dzieci się nudzą, bo szkoły nie ma.

Jeśli ma tyle lat, ile mówi, i takie wykształcenie, jak twierdzi, to cały ten wątek jest co najwyżej kolejnym argumentem, żeby nie być zwolennikiem demokracji. Niby dwudziestoparolatkowie powinni coś ogarniać, a tu bryndza.

Rzeczywiście znałam takie przypadki, że dziadkowie brali na siebie i ekonomiczne i takie codzienne wychowanie wnuka, zapewniali mieszkanie, utrzymywali i dziecko i dziecka rodziców, zapewniali opiekę, kiedy młodzi rodzice byli w szkole, tylko to były przypadki, kiedy urodziła licealistka (albo gimnazjalistka). I wtedy te dziewczyny miały jeszcze prawo niezbyt realistycznie na życie patrzeć, bo taki wiek.

Ale w takich sytuacjach dziadkowie nie dawali się zwykle takim młodym rodzicom hajtać, bo to jeszcze mentalnie za wcześnie.

Edytowane przez megamag
Czas edycji: 2020-05-15 o 14:19
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-15, 14:40   #202
Zagubiona9700
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 42
Dot.: wychodzić za mąż w takiej sytuacji???

Eh no i się wszystko wydało. Nie będę kontynuować tego wątku, bo osiągnęłam efekt. Nie ukrywam troche, że mi sie nudziło i stworzyłam tę historie żeby zobaczyć jakie są reakcje innych kobiet w takiej sytuacji. Dlaczego? Bo wiadomo jakby zareagowali rodzice, gdyby zaliczyli wpadkę 17 latkowie, ale co by sie stało gdyby to był przypadek studentów? Gdybym napisała od razu że to gdybanie nikt by nie zaangażował sie w temat na poważnie. Pomine fakt że dziecko na tym etapie jest "za wcześnie" i no cóż, spodziewałam sie że niektóre z was chciałyby, aby dziewczyna rzuciła studia/ poszła na zaoczne, a chlopak poszedl do pracy - z tym muszę sie zgodzić bez dwoch zdań trzeba dorosnąć, czas najwyższy.
Ale prawie jednogłośnie jestescie za tym żeby aby oddac dziecko w obce ręce, niż to żeby dziecko popilnowali przez max. 2 godziny dziadkowie, przy założeniu że drudzy mieszkają daleko i się nie interesują swoim wnuczkiem w ogóle. Czy stałaby sie jakaś krzywda temu dzieciakowi? Lepiej jest powierzyć malucha obcej kobiecie, która mogłaby zrobic jemu krzywde? Nikt, żadna z was o tym nie pomyślała. Kamerki? No i co zrobicie po fakcie? Jak np uderzyła dziecko i na nie krzyczała? (mało to filmików na necie jak 'zajmują się' dzieckiem nianie?) a jak okradnie? No o tym nikt nie pomyślał znajac cały zarys sytuacji bardziej obstawałyscie za chłopakiem, a na dziewczynie wieszałybyście psy. A gdyby wasza kolezanka wpadła i znalazla sie w takiej sytuacji,czy też byscie mialy do niej takie podejście?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zagubiona9700 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-15, 14:44   #203
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: wychodzić za mąż w takiej sytuacji???

Kłócić jak kłócić. Że to w ogóle jest przedmiotem rozważań. A może autorki nadziei.

Gdyby mi 24 letni bezrobotny jeszcze facet na 4 roku studiów powiedział że jak zacznie robotę kupuje auto z samym tylko leasingiem za 2,7 koła (urosla mu od koloru tapicerki i podgrzewania siedzeń ) i to bym się popukała w czoło. I jeśli facet serio tak widzi priorytety to nie ma szans na ślub. Ale to jeszcze naprawdę trzeba mieć 24 lata by to docierało i dziecko tym bardziej.
Ta ich nauka w tym jego od rana do wieczora (nawet jak koleś ma 1 warunek) na 4 roku zarządzania to odrębna wisienka na torcie.

No nie po prostu nie. Zlepek absurdów.

---------- Dopisano o 15:42 ---------- Poprzedni post napisano o 15:40 ----------

Cytat:
Napisane przez Zagubiona9700 Pokaż wiadomość
Eh no i się wszystko wydało. Nie będę kontynuować tego wątku, bo osiągnęłam efekt. Nie ukrywam troche, że mi sie nudziło i stworzyłam tę historie żeby zobaczyć jakie są reakcje innych kobiet w takiej sytuacji. Dlaczego? Bo wiadomo jakby zareagowali rodzice, gdyby zaliczyli wpadkę 17 latkowie, ale co by sie stało gdyby to był przypadek studentów? Gdybym napisała od razu że to gdybanie nikt by nie zaangażował sie w temat na poważnie. Pomine fakt że dziecko na tym etapie jest "za wcześnie" i no cóż, spodziewałam sie że niektóre z was chciałyby, aby dziewczyna rzuciła studia/ poszła na zaoczne, a chlopak poszedl do pracy - z tym muszę sie zgodzić bez dwoch zdań trzeba dorosnąć, czas najwyższy.
Ale prawie jednogłośnie jestescie za tym żeby aby oddac dziecko w obce ręce, niż to żeby dziecko popilnowali przez max. 2 godziny dziadkowie, przy założeniu że drudzy mieszkają daleko i się nie interesują swoim wnuczkiem w ogóle. Czy stałaby sie jakaś krzywda temu dzieciakowi? Lepiej jest powierzyć malucha obcej kobiecie, która mogłaby zrobic jemu krzywde? Nikt, żadna z was o tym nie pomyślała. Kamerki? No i co zrobicie po fakcie? Jak np uderzyła dziecko i na nie krzyczała? (mało to filmików na necie jak 'zajmują się' dzieckiem nianie?) a jak okradnie? No o tym nikt nie pomyślał znajac cały zarys sytuacji bardziej obstawałyscie za chłopakiem, a na dziewczynie wieszałybyście psy. A gdyby wasza kolezanka wpadła i znalazla sie w takiej sytuacji,czy też byscie mialy do niej takie podejście?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nikt się w temat nie zaangażował na poważnie bo to jest internet a sprawy które wymyśliłaś należą do stosunkowo przeciętnych.

---------- Dopisano o 15:44 ---------- Poprzedni post napisano o 15:42 ----------

Cytat:
Ale prawie jednogłośnie jestescie za tym żeby aby oddac dziecko w obce ręce, niż to żeby dziecko popilnowali przez max. 2 godziny dziadkowie, przy założeniu że drudzy mieszkają daleko i się nie interesują swoim wnuczkiem w ogóle. Czy stałaby sie jakaś krzywda temu dzieciakowi? Lepiej jest powierzyć malucha obcej kobiecie, która mogłaby zrobic jemu krzywde? Nikt, żadna z was o tym nie pomyślała. Kamerki? No i co zrobicie po fakcie? Jak np uderzyła dziecko i na nie krzyczała? (mało to filmików na necie jak 'zajmują się' dzieckiem nianie?) a jak okradnie? No o tym nikt nie pomyślał znajac cały zarys sytuacji bardziej obstawałyscie za chłopakiem, a na dziewczynie wieszałybyście psy. A gdyby wasza kolezanka wpadła i znalazla sie w takiej sytuacji,czy też byscie mialy do niej takie podejście?
Totalnie nie wiadomo o co ci chodzi z tą twoją misją postową .

Ludzie unikają mieszkania na kupie i zależności od dziadków bo takie sytuacje bywa i to bardzo często powodują niezłe kwasy i frustracje szczególnie młodych rodziców.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-15, 14:45   #204
luks_baba
Raczkowanie
 
Avatar luks_baba
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 369
Dot.: wychodzić za mąż w takiej sytuacji???

Cytat:
Napisane przez Zagubiona9700 Pokaż wiadomość
A gdyby wasza kolezanka wpadła i znalazla sie w takiej sytuacji,czy też byscie mialy do niej takie podejście?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, miałabym do niej dokładnie takie samo podejście.
__________________
W życiu przecież chodzi o to, żeby pićko pić.
luks_baba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-15, 14:48   #205
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: wychodzić za mąż w takiej sytuacji???

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Nikt się w temat nie zaangażował na poważnie bo to jest internet
No raczej, tu się siedzi na szybkiej rozrywki. Nie wiem, czemu trolle wierzę, że ktoś tam płacze i wyrywa włosy z głowy po drugiej stronie.

Zagubiona9700, ile Ty w ogóle masz lat? Że jeszcze nie potrafisz wymyślić wiarygodnej historii i tak kompletnie się nie orientujesz w systemie studiów, kredytów, leasingów itp.?

I skąd Ci się wziął ten odwał z tymi opiekunkami, że tak do tego wracasz jak mantra? Masz jakąś i Ci na coś nie pozwala?

Edytowane przez megamag
Czas edycji: 2020-05-15 o 14:49
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-15, 15:02   #206
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: wychodzić za mąż w takiej sytuacji???

Cytat:
Napisane przez Zagubiona9700 Pokaż wiadomość
Eh no i się wszystko wydało. Nie będę kontynuować tego wątku, bo osiągnęłam efekt. Nie ukrywam troche, że mi sie nudziło i stworzyłam tę historie żeby zobaczyć jakie są reakcje innych kobiet w takiej sytuacji. Dlaczego? Bo wiadomo jakby zareagowali rodzice, gdyby zaliczyli wpadkę 17 latkowie, ale co by sie stało gdyby to był przypadek studentów? Gdybym napisała od razu że to gdybanie nikt by nie zaangażował sie w temat na poważnie. Pomine fakt że dziecko na tym etapie jest "za wcześnie" i no cóż, spodziewałam sie że niektóre z was chciałyby, aby dziewczyna rzuciła studia/ poszła na zaoczne, a chlopak poszedl do pracy - z tym muszę sie zgodzić bez dwoch zdań trzeba dorosnąć, czas najwyższy.
Ale prawie jednogłośnie jestescie za tym żeby aby oddac dziecko w obce ręce, niż to żeby dziecko popilnowali przez max. 2 godziny dziadkowie, przy założeniu że drudzy mieszkają daleko i się nie interesują swoim wnuczkiem w ogóle. Czy stałaby sie jakaś krzywda temu dzieciakowi? Lepiej jest powierzyć malucha obcej kobiecie, która mogłaby zrobic jemu krzywde? Nikt, żadna z was o tym nie pomyślała. Kamerki? No i co zrobicie po fakcie? Jak np uderzyła dziecko i na nie krzyczała? (mało to filmików na necie jak 'zajmują się' dzieckiem nianie?) a jak okradnie? No o tym nikt nie pomyślał znajac cały zarys sytuacji bardziej obstawałyscie za chłopakiem, a na dziewczynie wieszałybyście psy. A gdyby wasza kolezanka wpadła i znalazla sie w takiej sytuacji,czy też byscie mialy do niej takie podejście?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czyli ewidentnie przyznajesz się do trollowania?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-15, 15:07   #207
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: wychodzić za mąż w takiej sytuacji???

To już było raczej oczywiste, że trolluje od co najmniej kilku stron. Mnie to jednak nieustannie zadziwia nieudolność takich trolli. Wydawałoby się, że w miarę inteligentny człowiek, który wie mniej więcej, jakie są zasady i warunki życia w tym kraju, jest w stanie sklecić wiarygodną historię. To nie jest takie trudne. Wystarczy tylko nie mylić dooopy z łokciem i zachować jaką taką spójność. Tutaj niestety test na IQ został oblany.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-15, 15:07   #208
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: wychodzić za mąż w takiej sytuacji???

Treść usunięta

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2020-05-15 o 15:09
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-15 16:07:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:39.