Pierwsze wakacje w życiu-potrzebuję porady. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-01-06, 18:30   #1
Warriorka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 31

Pierwsze wakacje w życiu-potrzebuję porady.


Cześć. Długo myślałam czy tutaj napisać. Było mi wstyd, jednak teraz uważam, że po prostu miałam błędne myślenie. Nie chce się rozpisywać na temat mojego życia, bo nie zamierzam się tłumaczyć.. I tłumaczyć swoich wyborów. Natomiast potrzebuję porady. Chcemy/możemy w tym roku pierwszy raz w życiu wyjechać na wakacje.
Plan jest taki, że zaczniemy od naszego polskiego morza. Mój problem polega na tym, że nie wiem jak się za to zabrać.. Jest jeszcze pół roku do wakacji, ale pomyślałam, żeby zrobić jakiś plan działania. Nigdy nigdzie nie wyjeżdżałam, nawet jak byłam dzieckiem. I nie wiem jak to się robi Wydaje mi się, że wyjazd na tydzień nad morze (jestem z południa Polski) to nie to samo, co wyjazd nad jezioro, które jest kilka km od mojego domu. Czy moglibyście napisać mi mniej więcej jak się za to zabrać? Co ze sobą zabrać? O czym nie zapomnieć? Jadę ja, mąż i 3 dzieci (7l.-12l.). Może komuś wyda się to śmieszne, albo conajmniej dziwne, że dorosła kobieta pyta o takie rzeczy, ale chce być przygotowana. Wierzę, że jesteście w stanie w jakiś sposób mi w tym pomóc. Wiadomo, że trzeba liczyć paliwo+pobyt+jedzenie. Ale co ze sobą wziąć? O czym pamiętać? Czego się spodziewać?
Z góry dziękuję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Warriorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-06, 20:19   #2
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Pierwsze wakacje w życiu-potrzebuje porady

- filtry do opalania, coś na oparzenia,
- coś na komary i kleszcze,
- środki przeciwbólowe, na biegunkę, plaster opatrunkowy, octenisept,
- nakrycia głowy,
Zależy, co to by był za wyjazd, czy do hotelu, do domku, pod namiot itp.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-06, 20:29   #3
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Pierwsze wakacje w życiu-potrzebuje porady

Cytat:
Napisane przez j_fly Pokaż wiadomość
- filtry do opalania, coś na oparzenia,
- coś na komary i kleszcze,
- środki przeciwbólowe, na biegunkę, plaster opatrunkowy, octenisept,
- nakrycia głowy,
Zależy, co to by był za wyjazd, czy do hotelu, do domku, pod namiot itp.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zgadzam sie. To podstawy plus wiadomo np nie wiem wyjazd tygodniowy to np ja biore tak jakos 7-8 koszulek. Nie przesadzam zeby brac np 10 a potem nie chodzic w jakichs. Kiedys bralam za duzo i to byl blad. Wiadomo odpowiednia ilosc bielizny bo raczej niekoniecznie chce sie prac na wyjedzie. Nie zapomniec o ladowarkach. Dopytac na kwaterze czy sa reczniki (w hotelach sa, ale na kwaterach roznie, lepiei pytac). Wziac tez cos przeciwdeszczowego (zawsze sie przyda zwlaszcza nad polskim morzem).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-06, 20:37   #4
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Pierwsze wakacje w życiu-potrzebuje porady

Cytat:
Napisane przez Warriorka Pokaż wiadomość
Cześć. Długo myślałam czy tutaj napisać. Było mi wstyd, jednak teraz uważam, że po prostu miałam błędne myślenie. Nie chce się rozpisywać na temat mojego życia, bo nie zamierzam się tłumaczyć.. I tłumaczyć swoich wyborów. Natomiast potrzebuję porady. Chcemy/możemy w tym roku pierwszy raz w życiu wyjechać na wakacje.
Plan jest taki, że zaczniemy od naszego polskiego morza. Mój problem polega na tym, że nie wiem jak się za to zabrać.. Jest jeszcze pół roku do wakacji, ale pomyślałam, żeby zrobić jakiś plan działania. Nigdy nigdzie nie wyjeżdżałam, nawet jak byłam dzieckiem. I nie wiem jak to się robi Wydaje mi się, że wyjazd na tydzień nad morze (jestem z południa Polski) to nie to samo, co wyjazd nad jezioro, które jest kilka km od mojego domu. Czy moglibyście napisać mi mniej więcej jak się za to zabrać? Co ze sobą zabrać? O czym nie zapomnieć? Jadę ja, mąż i 3 dzieci (7l.-12l.). Może komuś wyda się to śmieszne, albo conajmniej dziwne, że dorosła kobieta pyta o takie rzeczy, ale chce być przygotowana. Wierzę, że jesteście w stanie w jakiś sposób mi w tym pomóc. Wiadomo, że trzeba liczyć paliwo+pobyt+jedzenie. Ale co ze sobą wziąć? O czym pamiętać? Czego się spodziewać?
Z góry dziękuję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
tak po kolei to tak...
- zarezerwować noclegi wcześniej. na pewno nie "na miejscu coś znajdziemy". jeśli samochodem - to zwróć uwagę żeby był jakiś parking, jak pociągiem/autobusem - jak dojedziesz z dworca do miejsca noclegu. noclegi można szukać na booking.com bo tak jest najłatwiej, mają dobrą wyszukiwarkę, gdzie można zaznaczyć kryteria. później jak coś Ci się spodoba to warto zdzwonić do obiektu i zapytać o ceny. często są niższe niż na booking
- jaki macie plan na wakacje? raczej zwiedzanie? raczej leżenie na plaży? sprawdź co jest w okolicy, czy Ci się dzieci nie zanudzą na śmierć, czy wy się nie zanudzicie na śmierć. ja lubię sobie wcześniej wyszukać atrakcje które chcę odwiedzić i zobaczyć jak są rozmieszczone. żeby w razie jakiegoś zwiedzania zrobić to z głową, a nie latać z jednego końca miasta na drugie i z powrotem
- jedzenie - jak się chcecie żywić? restauracje i bary? część samodzielnego gotowania? jeśli to drugie to pamiętaj, że w pokoju hotelowym jest zwykle tylko czajnik. w pensjonatach i agroturystykach często jest ogolnodostępna kuchnia ale nie zawsze. warto zwrócić uwagę przy szukaniu noclegu
a jeśli stawiacie głównie na restauracje to też warto wcześniej rzucić okiem co miejsce oferuje. nie ma nic gorszego niż pośpieszne szukanie w telefonach jakieś sensownej restauracji, bo się okazało, że wszyscy głodni, a nie wiecie gdzie iść. tym bardziej, że jedziecie z dziećmi

co do zabrania no to klasyka
- ubrania na odpowiednią ilość dni - raczej nie liczyłabym na pralkę
- kosmetyki, w tym przeciw kleszczom, komarom i te do opalania i na oparzenia. koniecznie kremy z filtrem, nawet jeśli nie zamierzacie się opalać. do tego podstawowe leki
- coś do roboty dla dzieci. jakieś zabawki, gry planszowe do wspólnego grania itd
- a cała reszta zalezy od tego czym jedziecie, gdzie i jaki rodzaj noclegu

Edytowane przez Pani_Mada
Czas edycji: 2021-01-06 o 20:38
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-06, 20:50   #5
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 6 046
Dot.: Pierwsze wakacje w życiu-potrzebuje porady

Wyjazd nad morze to dość ogólne stwierdzenie. W pierwszej kolejności zastanów się, czy chcesz jechać do miasta (np Trójmiasta), do jakiegoś kurortu wakacyjnego ( np Wladyslawo), czy może gdzieś z dala od cywilizacji.
Wszystkie rozwiązania mają swoje plusy i minusy. W miescie w razie brzydkiej pogody nie będziecie się nudzić. A niestety pogody nad Bałtykiem nie da się przewidzieć. Może się okazać, że będzie lało przez cały tydzień, a temperatura nie będzie przekraczać 20 stopni. To bardzo czesty widok nad Bałtykiem. Ogólnie jest tu dużo zimniej niż w innych częściach kraju.

Pomyśl po prostu co chcecie robić, jeśli pogoda nie dopisze.

Nocleg. Najlepiej szukać czegoś na booking albo dzwonić bezpośrednio do obiektu.
Zawsze patrz na komentarze. Znajdziesz je albo w google albo w booking. Jeśli o kimś nie ma żadnego śladu w internecie, to tam nie jedz. Za duże ryzyko.
Po komentarzach możesz w stu procentach stwierdzić, czy wady danego miejsca są do zaakceptowania.
Najlepiej szukać czegoś z bezpłatnym odwołaniem rezerwacji, bo w dobie korony niewiadomo co będzie za pół roku.

Im szybciej zarezerwujesz nocleg tym lepiej. Noclegi nad morzem schodzą bardzo szybko i chwilę przed wyjazdem będziesz miała bardzo mały wybór.

Wyżywienie. Pomyśl, czy chcesz gotować na wakacjach, mieć dostęp do kuchni. Jeśli nie, to dowiedz sie jakie są restauracje w okolicy, tutaj również polecam google i czytanie komentarzy. Nie ma sensu wchodzić do pierwszej lepszej knajpy. Często 50 m dalej znajdziesz to samo, ale smaczniejsze i za niższą cenę.
Chociaż myślę, że przy dzieciach i tak warto mieć kuchnie, żeby np zrobić im coś na szybko.
Chyba że chcesz nocować w hotelu i jesc hotelowe jedzenie, wtedy wiadomo żadna kuchnia niepotrzebna.



Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Czas edycji: 2021-01-06 o 20:52
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-06, 20:56   #6
Warriorka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 31
Dot.: Pierwsze wakacje w życiu-potrzebuje porady

Dziękuję za odpowiedzi
A więc tak, myślałam o jakimś domku (agroturystyka?). Nie chcialabym ograniczać się do "obiad na 13" i trzeba wracać. Na pewno jakieś obiady będziemy jedli na mieście, ale w razie czego, żeby aneks kuchenny był dostępny. Pojedziemy samochodem. Myślę o tym od jakiegoś czasu, żeby właśnie tak jak piszesz - nie jeździć bezsensownie z miejsca na miejsce.
Z jednej strony się stresuje czy uda mi się cokolwiek zorganizować, ale z drugiej strony jestem bardzo podekscytowana i nie mogę się doczekać.
A może macie jakieś sprawdzone miejscowki nad morzem?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Warriorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-06, 20:59   #7
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Pierwsze wakacje w życiu-potrzebuje porady

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
tak po kolei to tak...
- zarezerwować noclegi wcześniej. na pewno nie "na miejscu coś znajdziemy". jeśli samochodem - to zwróć uwagę żeby był jakiś parking, jak pociągiem/autobusem - jak dojedziesz z dworca do miejsca noclegu. noclegi można szukać na booking.com bo tak jest najłatwiej, mają dobrą wyszukiwarkę, gdzie można zaznaczyć kryteria. później jak coś Ci się spodoba to warto zdzwonić do obiektu i zapytać o ceny. często są niższe niż na booking
- jaki macie plan na wakacje? raczej zwiedzanie? raczej leżenie na plaży? sprawdź co jest w okolicy, czy Ci się dzieci nie zanudzą na śmierć, czy wy się nie zanudzicie na śmierć. ja lubię sobie wcześniej wyszukać atrakcje które chcę odwiedzić i zobaczyć jak są rozmieszczone. żeby w razie jakiegoś zwiedzania zrobić to z głową, a nie latać z jednego końca miasta na drugie i z powrotem
- jedzenie - jak się chcecie żywić? restauracje i bary? część samodzielnego gotowania? jeśli to drugie to pamiętaj, że w pokoju hotelowym jest zwykle tylko czajnik. w pensjonatach i agroturystykach często jest ogolnodostępna kuchnia ale nie zawsze. warto zwrócić uwagę przy szukaniu noclegu
a jeśli stawiacie głównie na restauracje to też warto wcześniej rzucić okiem co miejsce oferuje. nie ma nic gorszego niż pośpieszne szukanie w telefonach jakieś sensownej restauracji, bo się okazało, że wszyscy głodni, a nie wiecie gdzie iść. tym bardziej, że jedziecie z dziećmi

co do zabrania no to klasyka
- ubrania na odpowiednią ilość dni - raczej nie liczyłabym na pralkę
- kosmetyki, w tym przeciw kleszczom, komarom i te do opalania i na oparzenia. koniecznie kremy z filtrem, nawet jeśli nie zamierzacie się opalać. do tego podstawowe leki
- coś do roboty dla dzieci. jakieś zabawki, gry planszowe do wspólnego grania itd
- a cała reszta zalezy od tego czym jedziecie, gdzie i jaki rodzaj noclegu
Ooo dobre rady. Zapomnialam o tym wspomniec. Zwlaszcza ze czasem jadac zakladalam ze bedzie kuchnia, nie dopytalam i bylo roznie albo np byla tylko mikrofalowka. No i mimo ze na wyjezdzie wole jesc w barach to cos tam w domu tez planowalam choc raz ugotowac i wtedy nie moglam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-01-06, 21:35   #8
Warriorka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 31
Dot.: Pierwsze wakacje w życiu-potrzebuje porady

Jeśli chodzi konkretnie o to w jakie miejsce chcemy pojechać to nie mam pojęcia
Wydaje mi się, że jak na pierwszy raz to chyba wszędzie będzie nam się podobało. Byle blisko do morza
Ciężko jest się zdecydować, kiedy nie ma się takiego doświadczenia. Nie wiem gdzie będzie 'lepiej'.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Warriorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-06, 21:36   #9
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 6 046
Dot.: Pierwsze wakacje w życiu-potrzebuje porady

Cytat:
Napisane przez Warriorka Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi konkretnie o to w jakie miejsce chcemy pojechać to nie mam pojęcia
Wydaje mi się, że jak na pierwszy raz to chyba wszędzie będzie nam się podobało. Byle blisko do morza
Ciężko jest się zdecydować, kiedy nie ma się takiego doświadczenia. Nie wiem gdzie będzie 'lepiej'.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To już naprawdę zalezy tylko od was. Jak lubicie spędzać czas? Aktywnie? Na rowerach? Leżeć plackiem na plaży? Zwiedzać?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-06, 21:46   #10
Warriorka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 31
Dot.: Pierwsze wakacje w życiu-potrzebuje porady

Na codzień lubimy aktywność, jazda na rowerze, piłka, paletki. Gramy też w gry planszowe (faktycznie będą super opcją w razie deszczu). Zwiedzamy np. pobliskie zamki. Tak że myślę, że wszystkiego po trochu Nie wiem jak dzieci zareagują na widok morza i plaży Możliwe,że nie będą chciały się stamtąd ruszyć Ale chyba dobrze mieć jakąś alternatywę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Warriorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-06, 21:50   #11
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Pierwsze wakacje w życiu-potrzebuje porady

Cytat:
Napisane przez Warriorka Pokaż wiadomość
Na codzień lubimy aktywność, jazda na rowerze, piłka, paletki. Gramy też w gry planszowe (faktycznie będą super opcją w razie deszczu). Zwiedzamy np. pobliskie zamki. Tak że myślę, że wszystkiego po trochu Nie wiem jak dzieci zareagują na widok morza i plaży Możliwe,że nie będą chciały się stamtąd ruszyć Ale chyba dobrze mieć jakąś alternatywę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nad morzem mozna pojezdzic na rowerze jak najbardziej. Ze zwiedzaniem moim zdaniem jest gorzej. Czasem jest jakies muzeum czy latarnia morska ale wiele miejscowosci nad morzem to wsie lub male miasta i tak wiele nie ma (choc przyznam ze nad morzem tak bardzo duzo jeszcze nie zwiedzilam wiec niestety nie mam do polecenia konkretnego noclegu, dawno juz bylam, czesciej wybieram gory). No chyba ze byscie byli w Gdansku to tam roznych atrakcji i zwiedzania jest wiele. No ale jednak to jest spore miasto i niektorych to moze meczyc .
Mnie sie bardzo podobalo z kilka lat temu w Jastarni - male, klimatyczne jak dla mnie miasteczko, bez jakichs ogromnych tlumow wtedy, ladna plaza, blisko na Hel gdzie warto pojechac na wycieczke i zwiedzic z dziecmi fokarium, zagrac w cymbergaja itp
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Monia284
Czas edycji: 2021-01-06 o 21:51
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-01-06, 22:02   #12
Warriorka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 31
Dot.: Pierwsze wakacje w życiu-potrzebuje porady

Moja mama była w Jastarni..tylko, że ponad 40lat temu i też kiedyś opowiadała, że było pięknie.
Znajomi mówili o Kołobrzegu, Trójmieście, Grzybowie, Łukęcinie (?). Eh.. ciężki wybór

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Warriorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-06, 22:12   #13
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Pierwsze wakacje w życiu-potrzebuje porady

Cytat:
Napisane przez Warriorka Pokaż wiadomość
Moja mama była w Jastarni..tylko, że ponad 40lat temu i też kiedyś opowiadała, że było pięknie.
Znajomi mówili o Kołobrzegu, Trójmieście, Grzybowie, Łukęcinie (?). Eh.. ciężki wybór

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No ciezko doradzic. Kazdy ma inny gust i inne miejsce moze sie spodobac. Jednak uwierz mi wiele tych miejscowosci jest i tak do siebie podobnych. Zreszta pierwszy raz bedac tym bardziej pewnie sie zachwycisz Zobaczysz jest pieknie W Kolobrzegu nie bylam kiedys mam zamiar. Na razie tu niestety nie doradze. Jastarnia jest dosc cicha ale cos slyszalam ze Grzybowo bardzo ciche - jednak nie bylam i nie powiem. Bardzo spokojne tez sa Rowy a znowu dla niektorych osob juz nudne ;-) Tu juz trzeba samemu przemyslec. Ja nie bylam w Rowach ale znam osoby co byly. W wielu miejscowosciach idziesz tez na plaze przez las. To tez jest fajne. W Krynicy Morskiej jest duzo dzikow na poczatku troche strach a potem mniej, przyzwyczaily sie normalnie przechodza kolo ludzi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-06, 22:18   #14
Warriorka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 31
Dot.: Pierwsze wakacje w życiu-potrzebuje porady

O jej Oswojone już są

Dobrze, czyli jutro siadam z mężem i pierwsze co, to zastanawiamy się i szukamy miejscowości Ale fajnie
Dziękuję Wam bardzo za poświęcony czas. Jak coś się Wam przypomni to napiszcie, chętnie przeczytam


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Warriorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-06, 22:20   #15
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Pierwsze wakacje w życiu-potrzebuje porady

Cytat:
Napisane przez Warriorka Pokaż wiadomość
O jej Oswojone już są

Dobrze, czyli jutro siadam z mężem i pierwsze co, to zastanawiamy się i szukamy miejscowości Ale fajnie
Dziękuję Wam bardzo za poświęcony czas. Jak coś się Wam przypomni to napiszcie, chętnie przeczytam


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie ma za co Zobaczysz bedzie dobrze i tak tylko na pozatku wydaje sie trudne. Popieram tez co pisaly dziewczyny. Warto szukac tez lokali z jedzeniem w Internecie. Po opiniach mozna znalezc wiele fajnych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-06, 22:34   #16
Warriorka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 31
Dot.: Pierwsze wakacje w życiu-potrzebuje porady

Tak zrobię Jutro zeszycik pójdzie w ruch i zacznę pisać plan działania

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Warriorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-07, 09:44   #17
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 242
Dot.: Pierwsze wakacje w życiu-potrzebuje porady

Ja to na pierwsze wakacje w życiu polskiego morza nie polecam. Często fatalna pogoda, morze zimne - a jak już jest upał to dzikie tłumy na plaży. Drogie jedzenie w knajpach.

Zależy jaki macie budżet, ale są stosunkowo w podobnej cenie co niepewne pogodowo polskie morze, można wyhaczyć coś w Grecji, Bułgarii, Albanii.



Jest sporo grup na fejsie dotyczących taniego podróżowania, może tam poszukaj inspiracji?
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-07, 09:53   #18
razdwatrzyliczyszty
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 165
Dot.: Pierwsze wakacje w życiu-potrzebuje porady

Cytat:
Napisane przez Warriorka Pokaż wiadomość
A może macie jakieś sprawdzone miejscowki nad morzem?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
http://www.klif-rowy.pl/galeria/

Moge Ci polecic ten ośrodek. Jest skierowany do rodzin z dziecmi. Wszystko jest tam pod tą grupę dopasowane. 4 lata temu mieli nawet spacerowki na wyposazeniu. Czesc zdjec jest nieaktualna, poniewaz powstaly dodatkowe atrakcje. Nie wiem jak w tym roku ale w latach wczesniejszych trzeba bylo tam rezerwowac nocleg juz w styczniu-lutym. Same Rowy to bardzo mala miejscowosc ale blisko jest Ustka i Łeba, wiec nawet w deszczowe dni mozna przeniesc sie gdzies indziej.
razdwatrzyliczyszty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-07, 10:02   #19
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Pierwsze wakacje w życiu-potrzebuje porady

Cytat:
Napisane przez Warriorka Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedzi
A więc tak, myślałam o jakimś domku (agroturystyka?). Nie chcialabym ograniczać się do "obiad na 13" i trzeba wracać. Na pewno jakieś obiady będziemy jedli na mieście, ale w razie czego, żeby aneks kuchenny był dostępny. Pojedziemy samochodem. Myślę o tym od jakiegoś czasu, żeby właśnie tak jak piszesz - nie jeździć bezsensownie z miejsca na miejsce.
Z jednej strony się stresuje czy uda mi się cokolwiek zorganizować, ale z drugiej strony jestem bardzo podekscytowana i nie mogę się doczekać.
A może macie jakieś sprawdzone miejscowki nad morzem?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ja miałam bardzo udany urlop w Łebie. miasteczko dość małe, ale mając samochód zawsze można wybrać się gdzieś troszkę dalej na jednodniową wycieczkę - nawet do Trójmiasta. W zasięgu spaceru są ruchome wydmy, blisko są jeziora przybrzeżne, względnie mało ludzi w porównaniu do np. władysławowa czy mierzei helskiej. można sobie wypożyczyć rowery i jeździć po okolicy, która jest bardzo ładna
łeba była fajnym miejscem na taki spokojniejszy urlop.
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-01-07, 10:13   #20
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Pierwsze wakacje w życiu-potrzebuje porady

Jedna rada od nadmorskiego śledzia,
pogoda nad Bałtykiem jest nieprzewidywalna, ALE, wyjazdy nad Bałtyk lepiej planować na sierpień.
Na ogół w sierpniu pogoda tu jest stabilniejsza i pada o wiele mniej niż w lipcu, wiec sa większe szanse na lepszą pogodę i jakieś słońce.
Choć to zawsze jest i tak loteria.



Pod tzw "agroturystykę" lubię okolice Słowińskiego Parku Narodowego, a zwłaszcza zachodnią stronę jeziora Łebsko.
Piękne szerokie, piaszczyste plaże, urokliwe miejsce spacerowe po mierzei miedzy Bałtykiem a jeziorem Łebskim,
i od zachodniej strony mniej ludnie niż od wschodniej gdzie lezy Łeba.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-07, 10:38   #21
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Pierwsze wakacje w życiu-potrzebuje porady

Cytat:
Napisane przez Warriorka Pokaż wiadomość
Na codzień lubimy aktywność, jazda na rowerze, piłka, paletki. Gramy też w gry planszowe (faktycznie będą super opcją w razie deszczu). Zwiedzamy np. pobliskie zamki. Tak że myślę, że wszystkiego po trochu Nie wiem jak dzieci zareagują na widok morza i plaży Możliwe,że nie będą chciały się stamtąd ruszyć Ale chyba dobrze mieć jakąś alternatywę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Jak lubisz zamki i jedziesz nad polskie morze, to moze Malbork? Naprawde robi wrazenie.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-07, 10:41   #22
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Pierwsze wakacje w życiu-potrzebuje porady

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Jak lubisz zamki i jedziesz nad polskie morze, to moze Malbork? Naprawde robi wrazenie.
oj tak... zamek w malborku to cały dzień intensywnego zwiedzania, ale zdecydowanie warto. warto też zahaczyć o Kwidzyn, zamek mniej imponujący, ale też piękny.
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-07, 10:52   #23
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Pierwsze wakacje w życiu-potrzebuje porady

Cytat:
Napisane przez Warriorka Pokaż wiadomość
Tak zrobię Jutro zeszycik pójdzie w ruch i zacznę pisać plan działania

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

dzieci są tez na ogół zachwycone z latarniami morskimi, na większość można wejść.

Oraz falochronami, zwłaszcza jak jest wiatr i fale się o nie rozbijają.





IMO, dzieci na plazy muszą mieć na głowie czapeczki- najlepiej kolorowe i takie same oboje, zeby były widoczne z daleka i ropoznawalne. warto tez pomyslec o obrączkach lub wisiorkach/niesmiertelnikach z danymi rodziców, nr. telefonu, żeby miały zawsze na sobie jakby sie któres gdzies zwieruszyło.
Oraz koniecznie dmuchane motylki na ramionach.
Polecam tez zakupić duże dmuchane zabawki pływające, typu orki, delfiny, pływające smoki.

Jakis z 1 latawiec na plażę.
Oraz: wiaderka, łopatki, foremki do piachu- DUŻO i solidne, najtańsze łopatki niestety na ogół pękaja po 1 dniu.


Oraz króla polskich plaż: parawan - długi, solidny.
Co by nie gadali, nad Bałtykiem i przy dzieciach, jest wręcz niezbędny.
Warto tez mieć do samochodu zasłony na okna, chroniące przed nagrzewaniem się wnętrza.
I zestaw plastikowych, szczelnie zamykanych pojemników na żwyność, do zabierania na plażę. Tylko one ochronia jedzenie przed piachem.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2021-01-07 o 10:54
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-07, 11:08   #24
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Pierwsze wakacje w życiu-potrzebuje porady

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Oraz króla polskich plaż: parawan - długi, solidny.
Co by nie gadali, nad Bałtykiem i przy dzieciach, jest wręcz niezbędny.

Warto tez mieć do samochodu zasłony na okna, chroniące przed nagrzewaniem się wnętrza.
I zestaw plastikowych, szczelnie zamykanych pojemników na żwyność, do zabierania na plażę. Tylko one ochronia jedzenie przed piachem.

można się śmiać z parawanów nad Bałtykiem jeśli się nigdy nad Bałtykiem nie leżało. tam zwykle wieje zimny wiatr. i o ile gdy się chodzi, coś robi to się tego tak nie odczuwa, to wystarczy się położyć i zdjąć ubranie. wcale nie jest fajnie i cieplutko - zwykle jest chłodno i niezbyt przyjemnie. bywały lata gdzie na plaży owijałam się kocem i to mowa o lipcu-sierpniu, nie jakieś późnej jesieni

plus jest natomiast taki, że chyba we wszystkich nadmorskich noclegach, w których byłam (tak to ogólnie ujmę) parawany były w cenie pokoju

Edytowane przez Pani_Mada
Czas edycji: 2021-01-07 o 11:09
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-07, 11:16   #25
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Pierwsze wakacje w życiu-potrzebuje porady

[1=2f6abb6d3878858271ffdb3 efd65c95d1f4fde9b_623d0cb 3af0b6;88415822]Ja to na pierwsze wakacje w życiu polskiego morza nie polecam. Często fatalna pogoda, morze zimne - a jak już jest upał to dzikie tłumy na plaży. Drogie jedzenie w knajpach.

Zależy jaki macie budżet, ale są stosunkowo w podobnej cenie co niepewne pogodowo polskie morze, można wyhaczyć coś w Grecji, Bułgarii, Albanii.



Jest sporo grup na fejsie dotyczących taniego podróżowania, może tam poszukaj inspiracji?[/QUOTE]Niby tak, ale wiesz ja np mam tak, ze mnie kazde miejsce w Polsce zachwyca mimo wad. Autorka tez moze tak miec zwlaszcza jak bedzie 1 raz. Moim zdaniem ale oczywiscie to tylko moje zdanie dopoki nie bylo sie w Polsce to nie warto za granice tylko wlasnie choc troche Polski zobaczyc Zwlaszcza ze zwiedzanie zagranicznych krajow nie ucieknie a dodatkowo podejrzewam, ze nawet i w te wakacje latwiej bedzie pojechac tutaj niz za granice (kwestia koronawirusa itp). Latwiej to bedzie tez ogarnac logistycznie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:15 ---------- Poprzedni post napisano o 12:13 ----------

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
oj tak... zamek w malborku to cały dzień intensywnego zwiedzania, ale zdecydowanie warto. warto też zahaczyć o Kwidzyn, zamek mniej imponujący, ale też piękny.
Bylam w Malborku bardzo dawno z klasa ale pamietam ze warto. Musze kiedys tam wrocic.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:16 ---------- Poprzedni post napisano o 12:15 ----------

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
dzieci są tez na ogół zachwycone z latarniami morskimi, na większość można wejść.

Oraz falochronami, zwłaszcza jak jest wiatr i fale się o nie rozbijają.





IMO, dzieci na plazy muszą mieć na głowie czapeczki- najlepiej kolorowe i takie same oboje, zeby były widoczne z daleka i ropoznawalne. warto tez pomyslec o obrączkach lub wisiorkach/niesmiertelnikach z danymi rodziców, nr. telefonu, żeby miały zawsze na sobie jakby sie któres gdzies zwieruszyło.
Oraz koniecznie dmuchane motylki na ramionach.
Polecam tez zakupić duże dmuchane zabawki pływające, typu orki, delfiny, pływające smoki.

Jakis z 1 latawiec na plażę.
Oraz: wiaderka, łopatki, foremki do piachu- DUŻO i solidne, najtańsze łopatki niestety na ogół pękaja po 1 dniu.


Oraz króla polskich plaż: parawan - długi, solidny.
Co by nie gadali, nad Bałtykiem i przy dzieciach, jest wręcz niezbędny.
Warto tez mieć do samochodu zasłony na okna, chroniące przed nagrzewaniem się wnętrza.
I zestaw plastikowych, szczelnie zamykanych pojemników na żwyność, do zabierania na plażę. Tylko one ochronia jedzenie przed piachem.
Dobre rady. Tylko co do parawanu to mozna pytac bo duzo kwater i osrodkow zapewnia w kazdym pokoju parawan jak pamietam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-07, 16:34   #26
Warriorka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 31
Dot.: Pierwsze wakacje w życiu-potrzebuje porady

Super pomysł z tymi bransoletkami dla dzieci i z tym latawcem
Tak, chcemy zacząć od polskiego morza. Nie tylko ze względu na koronawirusa, my po prostu nie mamy żadnego doświadczenia w takich wyjazdach. Za granicą to chyba w ogóle na ten moment bym sobie nie poradziła. Nie jestem jakąś kompletnie nieogranietą osobą, ale póki co nie potrafię sobie tego wyobrazić.
Trochę obawiam się pogody, ale na to nie mamy wpływu. Będziemy mieli z mężem urlop w połowie lipca. Tak sobie myślę, że nawet gdyby nie było upalnie to i tak dla nas będzie pięknie.
Widzicie.. o parawanie to nawet nie pomyślałam.. Ciekawe ile jeszcze takich podstawowych rzeczy nie przejdzie mi przez myśl.. Strach się bać
Dobrze, że jesteście tu ze mną. Dziękuję za każdą radę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Warriorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-07, 16:58   #27
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Pierwsze wakacje w życiu-potrzebuje porady

Żaden wstyd.

Zwracajcie uwagę na atrakcje dla dzieci, bo tak jak tu było napisane, Bałtyk nie jest zbyt ciepłym morzem i pogoda lubi się szybko zmieniać.
Jeśli kwatery/ pensjonat to fajnie mieć miejsce na grilla i coś dla dzieciaków.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-07, 17:49   #28
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Pierwsze wakacje w życiu-potrzebuje porady

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jedna rada od nadmorskiego śledzia,
pogoda nad Bałtykiem jest nieprzewidywalna, ALE, wyjazdy nad Bałtyk lepiej planować na sierpień.
Na ogół w sierpniu pogoda tu jest stabilniejsza i pada o wiele mniej niż w lipcu, wiec sa większe szanse na lepszą pogodę i jakieś słońce.
Choć to zawsze jest i tak loteria.



Pod tzw "agroturystykę" lubię okolice Słowińskiego Parku Narodowego, a zwłaszcza zachodnią stronę jeziora Łebsko.
Piękne szerokie, piaszczyste plaże, urokliwe miejsce spacerowe po mierzei miedzy Bałtykiem a jeziorem Łebskim,
i od zachodniej strony mniej ludnie niż od wschodniej gdzie lezy Łeba.
Właśnie miałam to napisać Jak nad Bałtyk, to tylko w sierpniu.
Ja polecam małe miejscowości, typu Łeba, Gąski, Sarbinowo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-07, 18:03   #29
Warriorka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 31
Dot.: Pierwsze wakacje w życiu-potrzebuję porady.

Hm.. My pojedziemy w lipcu. Jeśli będzie brzydka pogoda to trudno,nabierzemy przynajmniej doświadczenia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Warriorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-07, 18:12   #30
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Pierwsze wakacje w życiu-potrzebuję porady.

Cytat:
Napisane przez Warriorka Pokaż wiadomość
Hm.. My pojedziemy w lipcu. Jeśli będzie brzydka pogoda to trudno,nabierzemy przynajmniej doświadczenia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W lipcu też mogą trafić się nad morzem ładne dni, ale w sierpniu jest ich zdecydowanie więcej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-13 11:51:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:51.