Mieszane uczucia - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-10-15, 00:29   #61
rejczeI
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 268
Dot.: Mieszane uczucia

Cytat:
Napisane przez PumpkinEyes Pokaż wiadomość
Ja też uważam, że to powiedzenie w tym przypadku brzmi... hmm... co najmniej nietaktownie, nawet bez odczytywania go dosłownie. Ogólnie jest dziaderskie, wcześniej zwykle było używane do shamingowania osób z nadwagą czy innymi cechami odbiegającymi od kanonu, więc nic dziwnego, że jest odbierane negatywnie. Nie wiem po co coś takiego dodawać do wypowiedzi. O ile nie podejrzewam Limonki o złe zamiary to chyba jednak tego nie przemyślała

---------- Dopisano o 18:25 ---------- Poprzedni post napisano o 18:12 ----------



No tak, logiczne, że LGBT szkodzą najbardziej osoby wrażliwe na dyskryminacje tej grupy, a nie osoby to obnoszą się swoimi krzywdzącymi poglądami, naśmiewają w memach z dyskryminowanych mniejszości i wykłócają w Internecie, że będę mówić o innych jak chcą, bo nie potrafią spojrzeć dalej niż czubek własnego nosa.
Nie chcesz nie używaj ale nadmuchane w ego jest przekonanie że Twoja interpretacja, którą znajdujesz jako obraźliwą jest jedyną wyłączną i słuszną. Dla mnie to porzekadło znaczy przede wszystkim, że ludzie nie są jednolitą masą tylko niesamowicie różni i nie to ładne co ladne ale co się komu podoba. Nie wiem na jakiej podstawie i kto współcześnie miałby wykładać kto jest urodziwy a kto nie. Pani Zdzisia z Tap Madyl, znany fotograf, hamerykanscy naukowcy czy jaki inny rzekomy auorytet ? Tak jak ostatnio pewna znana pani od śpiewu pojechała znanej piosenkarce że jej muza jest banalna i nie wolno łączyć wierszy znanych poetów z jej plunkaniem. No tak bo trenerka od śpiewu to jest światowy wzorzec spod Paryża który będzie mówił artystom co im wolno wyrażać poprzez swoją sztukę. Poza tym to nie dotyczy tylko wyglądu ale także innych przywar. Np. ja mogę uważać o Tobie że jesteś hm nie ten tego i nie chciałabym spędzić z tobą 10 minut, a ktoś inny że jesteś kreatywna, pomysłowa, pozytywnie szalona i nie ma z tobą nudy. Już nie uczą w szkołach że świat nie jest tylko czarno biały ani płaski?
Tak że tak dla mnie takie pościki jak Felera są tzw. nadgorliwością gorszą od piekła.

---------- Dopisano o 00:29 ---------- Poprzedni post napisano o 00:20 ----------

Coco Chanel jest autorką słynnego nie ma kobiet brzydkich są tylko zaniedbane. Też należy wyprowadzić z języka sugestie że w ogóle ktokolwiek może być zaniedbany? Bo mi się zdaje że to dzisiaj niemal ciche motto wszelkich metamorfoz i zmian wizerunku. A może już niepoprawne jest że powiedziała kobiet, a dzisiaj można już tylko, że osób ? W ogóle może wywalmy z obiegu termin brzydki.
rejczeI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-15, 01:20   #62
TheSunTheMoonTheStars
Zadomowienie
 
Avatar TheSunTheMoonTheStars
 
Zarejestrowany: 2023-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 1 455
Dot.: Mieszane uczucia

.

Edytowane przez TheSunTheMoonTheStars
Czas edycji: 2023-11-15 o 17:48
TheSunTheMoonTheStars jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-15, 01:21   #63
rejczeI
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 268
Dot.: Mieszane uczucia

W ogóle zreszta zarzut zestawiania transplciowosci z brzydota uważam za absurd. Nie myląc z problemem dyskryminacji. Ci ludzie umieją w perfekcyjny wizerunek. Świetne makijaże, fryzury, nietuzinkowe barwne ubiory. Osobiście uwielbiam. Mają nawet swoje konkursy piękności. To nie wiem skąd skrót myślowy że sugerowanie brzydoty. Ktoś wyżej powiedział że zna człowieka któremu podobają się kobiety ale nie podobają mu się ich drugorzędne cechy płciowe. Zatem realizuje preferencje w grupie osób o określonych cechach wyglądu i zestawie genitaliów. (A jest to możliwe bo tacy istnieją choć stanowią jedną z mniejszości). Tyle i aż tyle.
rejczeI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-15, 07:40   #64
PumpkinEyes
Zakorzenienie
 
Avatar PumpkinEyes
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 3 095
Dot.: Mieszane uczucia

Cytat:
Napisane przez rejczeI Pokaż wiadomość
Nie chcesz nie używaj ale nadmuchane w ego jest przekonanie że Twoja interpretacja, którą znajdujesz jako obraźliwą jest jedyną wyłączną i słuszną. Dla mnie to porzekadło znaczy przede wszystkim, że ludzie nie są jednolitą masą tylko niesamowicie różni i nie to ładne co ladne ale co się komu podoba. Nie wiem na jakiej podstawie i kto współcześnie miałby wykładać kto jest urodziwy a kto nie. Pani Zdzisia z Tap Madyl, znany fotograf, hamerykanscy naukowcy czy jaki inny rzekomy auorytet ? Tak jak ostatnio pewna znana pani od śpiewu pojechała znanej piosenkarce że jej muza jest banalna i nie wolno łączyć wierszy znanych poetów z jej plunkaniem. No tak bo trenerka od śpiewu to jest światowy wzorzec spod Paryża który będzie mówił artystom co im wolno wyrażać poprzez swoją sztukę. Poza tym to nie dotyczy tylko wyglądu ale także innych przywar. Np. ja mogę uważać o Tobie że jesteś hm nie ten tego i nie chciałabym spędzić z tobą 10 minut, a ktoś inny że jesteś kreatywna, pomysłowa, pozytywnie szalona i nie ma z tobą nudy. Już nie uczą w szkołach że świat nie jest tylko czarno biały ani płaski?
Tak że tak dla mnie takie pościki jak Felera są tzw. nadgorliwością gorszą od piekła.

---------- Dopisano o 00:29 ---------- Poprzedni post napisano o 00:20 ----------

Coco Chanel jest autorką słynnego nie ma kobiet brzydkich są tylko zaniedbane. Też należy wyprowadzić z języka sugestie że w ogóle ktokolwiek może być zaniedbany? Bo mi się zdaje że to dzisiaj niemal ciche motto wszelkich metamorfoz i zmian wizerunku. A może już niepoprawne jest że powiedziała kobiet, a dzisiaj można już tylko, że osób ? W ogóle może wywalmy z obiegu termin brzydki.
Możesz zejść z tonów oblężonej twierdzy. Nie nikt nie zakazuje używania terminu brzydki, w ogóle nikt ci nie zakazuje niczego. Nie przeszkadza ci, że przez swoje zachowanie będziesz uważana za prostaczkę, twoja sprawa, mów co ci ślina na język przyniesie. A konkursy piękności, reality show czy modeling to coś zupełnie innego niż typowe interakcje z ludźmi, bo ludzie nie tylko liczą się tam z komentarzami, ale ogólnie prezentują jakieś wizerunki często by wzbudzić emocje czy właśnie takie oceny odbiorców. Chociaż jeżeli ktoś ma chamsko skomentować wygląd modelki typu 'ale wieloryb' bo jest plus-size to może też lepiej by ugryzł się w język.

Natomiast osobom trans czy ze społeczności LGBT wątpię, że zależy na tym, żeby być obiektem ocen, przykrych komentarzy czy żartów. To jest ich życie, a nie występ sceniczny. Większości przede wszystkim zależy na tym, żeby przestali być dyskryminowani, atakowani, żeby byli akceptowani i mieli równe prawa z resztą społeczeństwa. Swoje żarty i oceny naprawdę możesz zostawić dla siebie.
PumpkinEyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-15, 08:59   #65
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Mieszane uczucia

Cytat:
Napisane przez TheSunTheMoonTheStars Pokaż wiadomość
Zanim to napisałaś, pomyślałam dokładnie o tym samym. Bo dosłownie do tego sprowadza się eliminowanie z dyskursu publicznego wypowiedzi, które choćby potencjalnie mogłyby kogokolwiek w jakikolwiek sposób urazić.
Brzydka pogoda, ale tu brzydko, brzydko to wygląda....
Po co eliminowac słowo. Idąc tym tropem nalezaloby usunąć słowa oznaczające męskie i żeńskie narządy płciowe bo czasami są używane niezgodnie z przeznaczeniem jako przekleństwa czy w odniesieniu do człowieka.

---------- Dopisano o 08:52 ---------- Poprzedni post napisano o 08:37 ----------

[1=0fb2986dc06479a38c396fe 4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a 18ec99;89690269]No tak, ameryki nie odkryłaś, ludzie oceniają wygląd, bo mają preferencje i cechy wyglądu, które im się podobają, i które im się nie podobają. Nie da się nie oceniać, bo nie ma człowieka, który nie ma preferencji (chyba że istnieje jakaś choroba, np. tak jak ta powodująca nieodczuwanie bólu).
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Czym innym jest stwierdzić "ale jesteś brzydki" a czym innym "nie podobasz mi się".

---------- Dopisano o 08:59 ---------- Poprzedni post napisano o 08:52 ----------

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Dziękuję.

Przede wszystkim to użyłąm tego powiedzonka z myślą, że każdy dziwak (czyli tutaj facet, którego pociągają kobiety, ale brzydzą waginy) znajdzie kogoś dla siebie (tutaj trans-kobietę, która nie zdecydowała się na operację genitaliów i zrobiła tylko piersi).

Ale w drugą stronę też bym nie uważała, że to nie na miejscu. No każdy znajdzie kogoś dla siebie, to znaczy to przysłowie i tak je rozumiem.

EDIT. "Dziwak" użyłam pozytywnie, że taki człowiek jest ciekawym przypadkiem na spektrum seksualności, ale nie pró”uję go obrazić. On sam tak o sobie mówi.
Jak w pracy palnę się w czoło i powiem "ale głupia dupa ze mnie" bo zrobilam oczywisty błąd to nie oznacza że koleżanki które to słyszały mogą chodzić i mówić "ale z tej Feler to głupia dupa jest". Twoj znajomy nie jest dziwakiem, ma po prostu specyficzne preferencje. Podobnie jak osoby które kręcą stopy, strój pielęgniarki, czy noszenie pieluch. Jego preferencje po prostu trudniej zrealizować.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-15, 10:56   #66
rejczeI
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 268
Dot.: Mieszane uczucia

Cytat:
Napisane przez PumpkinEyes Pokaż wiadomość
Możesz zejść z tonów oblężonej twierdzy. Nie nikt nie zakazuje używania terminu brzydki, w ogóle nikt ci nie zakazuje niczego. Nie przeszkadza ci, że przez swoje zachowanie będziesz uważana za prostaczkę, twoja sprawa, mów co ci ślina na język przyniesie. A konkursy piękności, reality show czy modeling to coś zupełnie innego niż typowe interakcje z ludźmi, bo ludzie nie tylko liczą się tam z komentarzami, ale ogólnie prezentują jakieś wizerunki często by wzbudzić emocje czy właśnie takie oceny odbiorców. Chociaż jeżeli ktoś ma chamsko skomentować wygląd modelki typu 'ale wieloryb' bo jest plus-size to może też lepiej by ugryzł się w język.

Natomiast osobom trans czy ze społeczności LGBT wątpię, że zależy na tym, żeby być obiektem ocen, przykrych komentarzy czy żartów. To jest ich życie, a nie występ sceniczny. Większości przede wszystkim zależy na tym, żeby przestali być dyskryminowani, atakowani, żeby byli akceptowani i mieli równe prawa z resztą społeczeństwa. Swoje żarty i oceny naprawdę możesz zostawić dla siebie.
Po prostu nie kupuję autorytarnej osobistej interpretacji (lub nadinterpretracji) wciskanej w buty obiegowej. Nie chcesz nie używaj, język jest żywym tworem, pewne rzeczy wychodzą z uzycia ale nie preferuję rozwiązań siłowych. Tak samo nie uznaję jesli ktoś nagle jest wielkim fanem feminatywów to wszyscy musza mówić chirurżka bo ja tak kcę. Jesli ktos traktuje powiedzenia czy przysłowia dosłownie typu ''idzie luty podkuj buty'' więc a) pewnie chodzi o nazywanie go koniem (obelżywe!), b) musi te buty podkuwać, albo ''w marcu jak w garncu'' to dla niego znak że w marcu społeczeństwo zasiedla garnek to też jego wybór co nie znaczy że wszyscy tak samo to tłumaczą.

---------- Dopisano o 10:50 ---------- Poprzedni post napisano o 10:46 ----------

Cytat:
Natomiast osobom trans czy ze społeczności LGBT wątpię, że zależy na tym, żeby być obiektem ocen, przykrych komentarzy czy żartów. To jest ich życie, a nie występ sceniczny. Większości przede wszystkim zależy na tym, żeby przestali być dyskryminowani, atakowani, żeby byli akceptowani i mieli równe prawa z resztą społeczeństwa. Swoje żarty i oceny naprawdę możesz zostawić dla siebie.
weź zejdź z takiej retoryki bo naprawdę nie wiem za kogo się uważasz żeby próbować narzucać calemu społeczeństwo własne widzimisię w kwestii tego co ty myslisz że ktoś coś chce albo potrzebuje domniemuje. Dyksryminacja a dowalanie się do właśnie tekstów funkcjonujących w obiegu od stuleci i nie mających przez setki lat czy dekady z dowolną grupą czy mniejszością społeczną nic wspólnego właśnie spłyca problem, ośmiesza go i pożytku wiele tym nie wnosi. Mów za siebie z łaski swojej. Nie podoba się, nie stosuj ale nie koronuj się tytułem Językoznawcy Narodowego.

---------- Dopisano o 10:56 ---------- Poprzedni post napisano o 10:50 ----------

Cytat:
że przez swoje zachowanie będziesz uważana za prostaczkę
Jesteś jakąś panią z tiktoka o manierach która bedzie na siłę szkolić ludzi jak mają jeść bezę? Nie szanujesz granic innych, uznajesz jedynie swoje własne przekonania jako powszechnie obowiązujące, co jest żenadą. Żegnam pannę obrażającą innych jak nie dostaje tego czego chce. Ja nikomu tak nie mówię jak chcesz wiedzieć ale do głowy by mi nie przyszło że mozna się obrazić za tekst że kazda potwora ma swojego amatora podczas gdy dawno już wiadomo że ludzie nie są tacy sami i nie ma czegos takiego jak jeden powszechnie obowiązujący odgórnie narzucony wzór czy kanon piekna. Dla kogoś będę pasztetem bez przedłużonych rzęs, wypełnionych ust i silikonowych pośladków, a dla drugiego wprost przeciwnie.

Edytowane przez rejczeI
Czas edycji: 2023-10-15 o 10:58
rejczeI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-15, 11:01   #67
PumpkinEyes
Zakorzenienie
 
Avatar PumpkinEyes
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 3 095
Dot.: Mieszane uczucia

Możesz sobie nie uznawać do woli, możesz sobie projektować, że to ja próbuje komuś coś narzucać i tupać nóżką, ale nie zmienisz faktu, że świat się zmienia, wrażliwość ludzi się zmienia i coś co kiedyś było akceptowalne może coraz częściej być postrzegane jako brak kultury, egoizm, wąskie horyzonty itd.

I ja nikogo nie obrażam, po prostu komentuje przemiany społeczne, ale widać uderz w stół, a nożyce się odezwą.
PumpkinEyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-10-15, 11:04   #68
rejczeI
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 268
Dot.: Mieszane uczucia

To nie używaj tak samo zwrotu tupać nóżką natrząsając się w imię braku kultury bo to identycznie obraźliwe sugerując że ktoś jest nie wiem, krasnalkiem, niskorosłym, malutkim dzieciaczkiem czy kim?? Może ty masz nóżki , i może nie jesteś osobą tylko osóbką; inni ludzie mają normalnie nogi. Plus pomijam że wielu nie znosi słodkopierdzących spieszczeń. A nie, wróć, czyżby tupać nózką to tak samo frazeologia a nie domniemywanie rzeczywistych fizycznych cech; tak wyglądu jak wieku.

Edytowane przez rejczeI
Czas edycji: 2023-10-15 o 11:09
rejczeI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-15, 11:24   #69
PumpkinEyes
Zakorzenienie
 
Avatar PumpkinEyes
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 3 095
Dot.: Mieszane uczucia

Cytat:
Napisane przez rejczei Pokaż wiadomość
to nie używaj tak samo zwrotu tupać nóżką natrząsając się w imię braku kultury bo to identycznie obraźliwe sugerując że ktoś jest nie wiem, krasnalkiem, niskorosłym, malutkim dzieciaczkiem czy kim?? Może ty masz nóżki , i może nie jesteś osobą tylko osóbką; inni ludzie mają normalnie nogi. Plus pomijam że wielu nie znosi słodkopierdzących spieszczeń. A nie, wróć, czyżby tupać nózką to tak samo frazeologia a nie domniemywanie rzeczywistych fizycznych cech; tak wyglądu jak wieku.
xd
PumpkinEyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-15, 11:30   #70
rejczeI
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 268
Dot.: Mieszane uczucia

No dokładnie, xd. Rzeczywiście stwierdzasz o kimś prostatctwo bo tak się tobie podoba albo lekceważąco odnosisz się do rozmówców przywołując tupanie nóżką a wszystko w imię wyprowadzenia zwrotu każda potwora znajdzie swego amatora jako obraźliwego niesmacznego wstaw co chcesz. Popracuj najpierw nad własną kulturą językową bo słabo wyszedł ten zestaw.
rejczeI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-15, 11:41   #71
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Mieszane uczucia

Cytat:
Napisane przez rejczeI Pokaż wiadomość
To nie używaj tak samo zwrotu tupać nóżką natrząsając się w imię braku kultury bo to identycznie obraźliwe sugerując że ktoś jest nie wiem, krasnalkiem, niskorosłym, malutkim dzieciaczkiem czy kim?? Może ty masz nóżki , i może nie jesteś osobą tylko osóbką; inni ludzie mają normalnie nogi. Plus pomijam że wielu nie znosi słodkopierdzących spieszczeń. A nie, wróć, czyżby tupać nózką to tak samo frazeologia a nie domniemywanie rzeczywistych fizycznych cech; tak wyglądu jak wieku.
Stwierdzenie że ktoś jest niskorosły jest ok, weszło w miejsce słowa karzeł.
Dzieci tupią nóżkami jak się złoszczą.

Edytowane przez b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Czas edycji: 2023-10-15 o 11:42
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-10-15, 12:13   #72
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Mieszane uczucia

a moze ona nie ma nog ?albo nozek wogole ...czy wzielas to pod uage piszac ten komentarz?
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-15, 12:18   #73
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 1 805
Dot.: Mieszane uczucia

[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;89690539] Twoj znajomy nie jest dziwakiem, ma po prostu specyficzne preferencje. Podobnie jak osoby które kręcą stopy, strój pielęgniarki, czy noszenie pieluch. Jego preferencje po prostu trudniej zrealizować.[/QUOTE]
'Tato czy ja jestem jakiś dziwny?'
'Tofik, nie jesteś dziwny, jesteś... oryginalny'



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-15, 12:38   #74
PumpkinEyes
Zakorzenienie
 
Avatar PumpkinEyes
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 3 095
Dot.: Mieszane uczucia

[1=7623cb0b746b4d40e529fc1 23bf669aade741778_65822f0 7d8014;89690661]a moze ona nie ma nog ?albo nozek wogole ...czy wzielas to pod uage piszac ten komentarz?[/QUOTE]

Mea culpa, nie wzięłam. Założyłam, że jak notorycznie sadzi takie fikołki na forum to ma nóżki. XD
PumpkinEyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-15, 13:38   #75
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 145
Dot.: Mieszane uczucia

[1=7623cb0b746b4d40e529fc1 23bf669aade741778_65822f0 7d8014;89690661]a moze ona nie ma nog ?albo nozek wogole ...czy wzielas to pod uage piszac ten komentarz?[/QUOTE]

Zgadzam się. To jest chamstwo i ableism używać takiego sformułowania jak "tupanie nóżkami", bo może nie każdy ma nogi?

---------- Dopisano o 14:38 ---------- Poprzedni post napisano o 14:32 ----------

[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;89690539]
Jak w pracy palnę się w czoło i powiem "ale głupia dupa ze mnie" bo zrobilam oczywisty błąd to nie oznacza że koleżanki które to słyszały mogą chodzić i mówić "ale z tej Feler to głupia dupa jest". Twoj znajomy nie jest dziwakiem, ma po prostu specyficzne preferencje. Podobnie jak osoby które kręcą stopy, strój pielęgniarki, czy noszenie pieluch. Jego preferencje po prostu trudniej zrealizować.[/QUOTE]

Jako obrońca moralności wszelakiej chyba zgodzisz się ze mną, że mój znajomy ma prawo być nazywany dziwakiem, jeśli sobie tego życzy.

A jego zdanie jest dla mnie większym autorytetem w tej dziedzinie niż zdanie randoma z forum, sorry not sorry.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-15, 15:11   #76
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Mieszane uczucia

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Zgadzam się. To jest chamstwo i ableism używać takiego sformułowania jak "tupanie nóżkami", bo może nie każdy ma nogi?

---------- Dopisano o 14:38 ---------- Poprzedni post napisano o 14:32 ----------



Jako obrońca moralności wszelakiej chyba zgodzisz się ze mną, że mój znajomy ma prawo być nazywany dziwakiem, jeśli sobie tego życzy.

A jego zdanie jest dla mnie większym autorytetem w tej dziedzinie niż zdanie randoma z forum, sorry not sorry.
Powiedział Ci to? Hej Limonka, jak będziesz w internetach ujawniała moje preferencje seksualne to możesz mnie nazywać dziwakiem?
Jeżeli tak, to w porządku.

Nie poczuwam się do bycia obrończynią moralności.

---------- Dopisano o 15:11 ---------- Poprzedni post napisano o 15:05 ----------

[1=0fb2986dc06479a38c396fe 4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a 18ec99;89690665]'Tato czy ja jestem jakiś dziwny?'
'Tofik, nie jesteś dziwny, jesteś... oryginalny'

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
Nie taka była moja intencja. Jeżeli ja stwierdze że taka dziwaczka ze mnie, to nie oznacza że moi znajomi moga tak o mnie mówić czy pisać.

A Tofik z przykładu prosi ojca o ocenę wyglądu czy zachowania. Informacja zwrotna powinna być zgodna z prawdą.

Edytowane przez b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Czas edycji: 2023-10-15 o 15:06
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-15, 15:15   #77
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 145
Dot.: Mieszane uczucia

[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;89690764]Powiedział Ci to? Hej Limonka, jak będziesz w internetach ujawniała moje preferencje seksualne to możesz mnie nazywać dziwakiem?
Jeżeli tak, to w porządku.

Nie poczuwam się do bycia obrończynią moralności.[/QUOTE]

Nie, zapytałam, czy ma z tym problem i powiedział, że nie. Pytałam już jakiś czas temu, nie spodziewałam się, że będę o tym dyskutowała w necie, więc dedykowanego pozwolenia na forum Wizaż akurat nie mam.

Ja się naprawdę obracam wśród ludzi, z którymi sobie mówimy prosto z mostu, co nam się podoba, a co nie.

Więc wybacz, ale twoje oburzenie jest paradne.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-15, 15:27   #78
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Mieszane uczucia

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Nie, zapytałam, czy ma z tym problem i powiedział, że nie. Pytałam już jakiś czas temu, nie spodziewałam się, że będę o tym dyskutowała w necie, więc dedykowanego pozwolenia na forum Wizaż akurat nie mam.
Ja się naprawdę obracam wśród ludzi, z którymi sobie mówimy prosto z mostu, co nam się podoba, a co nie.
Więc wybacz, ale twoje oburzenie jest paradne.
Ja się nie oburzam . Jeżeli masz jego zgodę na nazywanie go dziwakiem, z powodu jego preferencji seksualnych, w rozmowach z innymi ludźmi to ok.

Mnie by nawet do głowy nie przyszło żeby coś takiego zastrzec w rozmowie ze znajomymi. Żeby powiedziec, nie mówcie o mnie swoim znajomym że jestem głupia dupa mimo że sama tak o sobie powiedziałam. Dla mnie to oczywiste że tego się nie powtarza.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-15, 15:53   #79
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Mieszane uczucia

[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;89690777]Ja się nie oburzam . Jeżeli masz jego zgodę na nazywanie go dziwakiem, z powodu jego preferencji seksualnych, w rozmowach z innymi ludźmi to ok.

Mnie by nawet do głowy nie przyszło żeby coś takiego zastrzec w rozmowie ze znajomymi. Żeby powiedziec, nie mówcie o mnie swoim znajomym że jestem głupia dupa mimo że sama tak o sobie powiedziałam. Dla mnie to oczywiste że tego się nie powtarza.[/QUOTE]
A mnie zadziwia ze ty pytasz o zgode ludzi jak mozesz ich nazywac kiedy mowisz o nich animowo do nie znanych mu ludzi
Ja tam nikogo nie pytam jak chce byc nazywany i nazywam go tak jak mi sie podoba nie narzucam tez innym wyrażania swojej opini na moj temat szczegolnie smieszne mi sie wydaje zebym obrazala sie ze ktos mnie nazwal w taki sposob w jaki ja sama o sobie mowie

Edytowane przez 7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Czas edycji: 2023-10-15 o 16:22
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-10-15, 16:03   #80
9cf1d31d279bad27b001c12cbf2de6a056fa95f2_6583802d27f04
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5 035
Dot.: Mieszane uczucia

Co tu się wydarzyło?

Wysłane z mojego CPH1931 przy użyciu Tapatalka
9cf1d31d279bad27b001c12cbf2de6a056fa95f2_6583802d27f04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-15, 16:19   #81
ciasteczkowa_panna
Raczkowanie
 
Avatar ciasteczkowa_panna
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 180
Dot.: Mieszane uczucia

Ja tam sie zgadzam, że wrazliwośc społeczna sie zmienia i to nie jest wynalazek ostatnich kilku lat tylko trwały i generalny proces - to samo było z np. ciemnoskórymi osobami i okresleniami, które kiedys były wobec nich stosowane powszechnie a dzisiaj są jednoznacznie pejoratywne. Można krzyczeć na chmury że dzisiaj to juz nic nie wolno powiedziec, można mieć też elementarna refleksje czy na pewno warto coś powiedzieć.

Edytowane przez ciasteczkowa_panna
Czas edycji: 2023-10-15 o 16:22
ciasteczkowa_panna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-15, 16:47   #82
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Mieszane uczucia

[1=7623cb0b746b4d40e529fc1 23bf669aade741778_65822f0 7d8014;89690793]A mnie zadziwia ze ty pytasz o zgode ludzi jak mozesz ich nazywac kiedy mowisz o nich animowo do nie znanych mu ludzi
Ja tam nikogo nie pytam jak chce byc nazywany i nazywam go tak jak mi sie podoba nie narzucam tez innym wyrażania swojej opini na moj temat szczegolnie smieszne mi sie wydaje zebym obrazala sie ze ktos mnie nazwal w taki sposob w jaki ja sama o sobie mowie[/QUOTE]

Akurat to nie ja pytam o zgodę.

---------- Dopisano o 16:47 ---------- Poprzedni post napisano o 16:37 ----------

Cytat:
Napisane przez ciasteczkowa_panna Pokaż wiadomość
Ja tam sie zgadzam, że wrazliwośc społeczna sie zmienia i to nie jest wynalazek ostatnich kilku lat tylko trwały i generalny proces - to samo było z np. ciemnoskórymi osobami i okresleniami, które kiedys były wobec nich stosowane powszechnie a dzisiaj są jednoznacznie pejoratywne. Można krzyczeć na chmury że dzisiaj to juz nic nie wolno powiedziec, można mieć też elementarna refleksje czy na pewno warto coś powiedzieć.

Pamiętam dyskusje o słowie Murzyn.
zmienia się jezyk, wrażliwość społeczna, zmienia się znaczenie słów.
Z ciekawostek obecnie słowo kobieta jest neutralne, kiedyś było negatywne.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-15, 17:48   #83
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 1 805
Dot.: Mieszane uczucia

[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;89690822]

Pamiętam dyskusje o słowie Murzyn.
zmienia się jezyk, wrażliwość społeczna, zmienia się znaczenie słów.
Z ciekawostek obecnie słowo kobieta jest neutralne, kiedyś było negatywne.[/QUOTE]
Ta-aa, akurat słowa murzyn to już wg niektórych nie można używać nawet w dyskusjach o tym słowie, teraz jest "słowo na m"

Wiecie, wrażliwość się zmienia, spoko, ale trochę fałszywa ta wrażliwość jeśli myśleć o kimś dziwak nie wolno, ale już o innym myśleć prostak wolno, przykład swieżutki z tego watku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez 0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99
Czas edycji: 2023-10-15 o 17:51
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-15, 18:04   #84
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Mieszane uczucia

[1=0fb2986dc06479a38c396fe 4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a 18ec99;89690884]Ta-aa, akurat słowa murzyn to już wg niektórych nie można używać nawet w dyskusjach o tym słowie, teraz jest "słowo na m"

Wiecie, wrażliwość się zmienia, spoko, ale trochę fałszywa ta wrażliwość jeśli myśleć o kimś dziwak nie wolno, ale już o innym myśleć prostak wolno, przykład swieżutki z tego watku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Zauważ niekonsekwencje.

Nie widzieć nic złego w obrazliwym stwierzeniu dot. czyjegos wyglądu a obruszać się jak zostanie ocenione to się co powie.
Wyglądu nie zmienisz, no chyba że masz kasę na zabiegi. Łatwiej skorygować to co się mówi. Ja o stwierdzeniu " każda stwora ..."

---------- Dopisano o 18:04 ---------- Poprzedni post napisano o 17:56 ----------

[1=9cf1d31d279bad27b001c12 cbf2de6a056fa95f2_6583802 d27f04;89690803]Co tu się wydarzyło?

Wysłane z mojego CPH1931 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]

Autorka się nie udziela więc dyskusja weszła na poziom dość odległy od pierwotnego.

Edytowane przez b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Czas edycji: 2023-10-15 o 17:57
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-15, 18:32   #85
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Mieszane uczucia

Wyglad mozna zmienic np pojsc do dentysty,umyc wlosy ,wyszorowac paznokcie ,ludzie czesto wygladaja brzydko bo sa zaniedbani ,nie robia nic kolo siebie

Moim zdaniem nie ma nic zlego w slowie dziwak czy brzydki zbanowanie pewnych slow nie sprawi ze one przestana istniec w ludzkih glowach,moze nie powiedza ich glosno ale nadal beda myslec:czarny ,brzydki,gruby,dziwny bo tak wlasnie te osoby wygladaja brak powiedzenia tego glosno nie zmienia faktow

Edytowane przez 7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Czas edycji: 2023-10-15 o 20:07
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-15, 18:36   #86
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 1 805
Dot.: Mieszane uczucia

[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;89690885]Zauważ niekonsekwencje.

Nie widzieć nic złego w obrazliwym stwierzeniu dot. czyjegos wyglądu a obruszać się jak zostanie ocenione to się co powie.
Wyglądu nie zmienisz, no chyba że masz kasę na zabiegi. Łatwiej skorygować to co się mówi. Ja o stwierdzeniu " każda stwora .."[/quote]
Czyli wszystko zależy od tego jak subiektywnie ocenisz zasadność inwektywy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-15, 18:49   #87
PumpkinEyes
Zakorzenienie
 
Avatar PumpkinEyes
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 3 095
Dot.: Mieszane uczucia

[1=7623cb0b746b4d40e529fc1 23bf669aade741778_65822f0 7d8014;89690922]Moim zdaniem nie ma nic zlego w slowie dziwak czy brzydki zbanowanie pewnych slow nie sprawi ze one przestana istniec w ludzkih glowach,moze nie powiedza ich glosno ale nadal beda myslec:czarny ,brzydki,gruby,dziwny bo tak wlasnie te osoby wygladaja brak powiedzenia tego glosno nie zmienia faktow[/QUOTE]

Tylko że to często nie są fakty, a twoje subiektywne odczucia wobec danej osoby.
PumpkinEyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-15, 19:24   #88
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Mieszane uczucia

[1=0fb2986dc06479a38c396fe 4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a 18ec99;89690927]Czyli wszystko zależy od tego jak subiektywnie ocenisz zasadność inwektywy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Nie. Inwektywa to inwektywa.

Osoba której brzydal (w odniesieniu do kogos innego) nie przeszkadzał obruszyła się gdy przeczytała że może być uznana za prostaka. Jakoś osobiście to odebrała . Mimo że nie powinna. Bo przecież, jej zdaniem, nic złego w brzydalu, dziwaku czy prostaku.

---------- Dopisano o 19:24 ---------- Poprzedni post napisano o 19:19 ----------

[1=7623cb0b746b4d40e529fc1 23bf669aade741778_65822f0 7d8014;89690922]Wyglad mozna zmienic np pojsc do dentysty,umyc wlosy ,wyszorowac wlosy ,ludzie czesto wygladaja brzydko bo sa zaniedbani ,nie robia nic kolo siebie
Moim zdaniem nie ma nic zlego w slowie dziwak czy brzydki zbanowanie pewnych slow nie sprawi ze one przestana istniec w ludzkih glowach,moze nie powiedza ich glosno ale nadal beda myslec:czarny ,brzydki,gruby,dziwny bo tak wlasnie te osoby wygladaja brak powiedzenia tego glosno nie zmienia faktow[/QUOTE]
To jest Twoja subiektywna ocena jakiejś osoby.
Komu ostatnio powiedziałaś ze jest brzydki czy dziwaczny?
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-15, 19:29   #89
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 1 805
Dot.: Mieszane uczucia

Cytat:
Napisane przez PumpkinEyes Pokaż wiadomość
Tylko że to często nie są fakty, a twoje subiektywne odczucia wobec danej osoby.
Tak samo jak to, że ktoś jest prostakiem bo powiedział dziwak wniosek jest taki, żeby działać zgodnie ze sobą, bo w społeczeństwie i tak znajdzie się ktoś kto oceni cię negatywnie.
Ty rejczel za dziwaka, ktoś ciebie za prostaka - ty będziesz uważać, że masz rację a ten ktoś nie, ten ktoś będzie uważał, że on ma rację, a ty nie. I oboje będziecie mieć racje, bo wszystko sprowadza się do subiektywizmu.

[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;89690957]Nie. Inwektywa to inwektywa.

Osoba której brzydal (w odniesieniu do kogos innego) nie przeszkadzał obruszyła się gdy przeczytała że może być uznana za prostaka. Jakoś osobiście to odebrała . Mimo że nie powinna. Bo przecież, jej zdaniem, nic złego w brzydalu, dziwaku czy prostaku.[/QUOTE]
Ale jednocześnie osoba mówiąca prostak używa inwektywy na czyjeś użycie inwektywy, robi dokładnie to samo, ale uważa to za uzasadnione.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-15, 20:11   #90
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Mieszane uczucia

[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;89690957]Nie. Inwektywa to inwektywa.

Osoba której brzydal (w odniesieniu do kogos innego) nie przeszkadzał obruszyła się gdy przeczytała że może być uznana za prostaka. Jakoś osobiście to odebrała . Mimo że nie powinna. Bo przecież, jej zdaniem, nic złego w brzydalu, dziwaku czy prostaku.

---------- Dopisano o 19:24 ---------- Poprzedni post napisano o 19:19 ----------


To jest Twoja subiektywna ocena jakiejś osoby.
Komu ostatnio powiedziałaś ze jest brzydki czy dziwaczny?[/QUOTE]

nie pamietam kiedy powiedzialam komus ze jest brzydki
powiedzialam natomiast ze nos ma brzydki bo sie mnie spytala o uczciwa ocene
co do tego ze jest dziwny to zdarza mi sie o wiele czesciej to mowic ,szczegolnie jak ktos robi cos glupiego po raz kolejny i pyta o rade ;-)
nie zaczepiam obcych ludzi i nie mowie im nie pytana ze sa brzydcy czy dziwni ,nie odczuwam takiej potrzeby ale zdarza mi sie skomentowac do corki ze widzialam dziwaka albo wyjatkowo brzydka osobe np w filmie
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-10-20 12:49:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:01.