Jakim cudem niektóre kobiety są perfekcyjne??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-12, 08:33   #1
zielona2
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 507

Jakim cudem niektóre kobiety są perfekcyjne???


Tak mnie naszło ostatnio na refleksje jak to się dzieje, że niektóre moje znajome są po prostu perfekcyjne.
Podam przykład jednej: ma bardzo odpowiedzialną pracę, dwójkę dzieci, do tego zawsze wygląda wprost idealnie, w domu porządek, uwielbia gotować, ma czas na sport i dla męża, który jest bardzo szczęśliwy przy jej boku. Do tego super zorganizowana, towarzyska, zawsze usmiechnięta. Aha zapomniałam dodać, że ma też otwarty przewód doktorski.

I ja się tak zastanawiam: jak takie kobiety mają na wszystko czas? Znacie takich ludzi? Co myslicie na ten temat? Człowiek się takim rodzi czy to jest kwestia pracy nad sobą?

Zapraszam do dyskusji.
zielona2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-12, 08:37   #2
Marudna Krolewna
Rozeznanie
 
Avatar Marudna Krolewna
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 614
Dot.: Jakim cudem niektóre kobiety są perfekcyjne???

nie istnieją perfekcyjne osoby może koleżanki sprawiają takie wrażenie na zewnątrz ale każdy człowiek ma swoje problemy, wady i kompleksy
__________________
marudzę na blogu - o książkach, filmach, marketingu, Łodzi i o tym co mi do głowy przyjdzie
OSTATNI WPIS: Literaci W Przedwojennej Polsce. Pasje. Nałogi. Romanse
zapraszam na marudny FP
Marudna Krolewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-12, 08:43   #3
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Jakim cudem niektóre kobiety są perfekcyjne???

No normalnie w domu sprzata gosposia, mąż sie wczuwa w opiekę nad dziećmi i zajmowaniem domem, do tego w okolicy pewnie jest babcia co pomoże, dobre geny i sport, pieniądze na fryzjera i kosmetyczke, do tego wystarczy nie marnować czasu na głupoty i efekt gotowy.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-12, 08:44   #4
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Jakim cudem niektóre kobiety są perfekcyjne???

Nie jest perfekcyjna, a po prostu dobrze zorganizowana, co sama zauważyłaś. Dobra organizacja + uważanie, że nie wszystko musi si,ę robić samemu, daje efekt, ze ktoś ma wszystko poukładane.

Poza tym,nie każdy obnosi na zewnątrz, gdy ma problemy, ty, bardziej często przykłada się do zewnętrznego pokazania. ze wszystko ok.

Edytowane przez madana
Czas edycji: 2013-03-12 o 09:07
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-12, 08:58   #5
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Jakim cudem niektóre kobiety są perfekcyjne???

A ja proponuję przyjrzeć się jej relacjom z dziećmi - podejrzewam, że czasu na zabawę z nimi już brak
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-12, 09:05   #6
paradise_city
Raczkowanie
 
Avatar paradise_city
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 331
Dot.: Jakim cudem niektóre kobiety są perfekcyjne???

Albo po prostu w jakiś sposób jej zazdrościsz sama nie mając tego, czy tamtego. I dlatego wydaje Ci się taka idealna? Każdy ma problemy i płacze czasami po nocach..
paradise_city jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-12, 09:18   #7
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: Jakim cudem niektóre kobiety są perfekcyjne???

Potwierdzam, to co pisały wcześniej dziewczyny. Nie ma ideałów i nie ma tak, że coś nie dzieje się kosztem czegoś. Nawet Perfekcyjna Pani domu ma własną gosposię, ogrodnika, wizażystkę, a nawet problemy w małżeństwie. Pozować na ideał nie jest trudno...wynajmujesz gosposię, śledzisz trendy i umiesz się dostosować, masz zaufanego fryzjera, tolerancyjnego męża (albo takiego, co ma po prostu w nosie), odchowane dzieci (co najmniej 6 letnie ),no i dar do dobrej organizacji dnia.

---------- Dopisano o 10:18 ---------- Poprzedni post napisano o 10:15 ----------

A...no i dzieci wywalasz na masę zajęć dodatkowych, coby nie zawracały gitary i się nie nudziły .

A potem przy świętach, idealna rodzina siada przy stole i nie ma za bardzo o czym rozmawiać, bo każdy ma swoje życie.

Nie. Nie zazdroszczę. Wolę mieć nieidealne mieszkanie i lekki chaos w ciągu dnia . Lepiej się czuję w "używanym mieszkaniu" niż w "mieszkaniu-muzeum".
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-12, 09:20   #8
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP
 
Avatar Niebieskooka arystokratka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 547
Dot.: Jakim cudem niektóre kobiety są perfekcyjne???

Nie ma ideałów, ale dobra organizacja i pomoc innych mogą sprawić, że rzeczywiście z boku czyjeś życie może wyglądać perfekcyjnie.
Niebieskooka arystokratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-12, 10:09   #9
zielona2
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 507
Dot.: Jakim cudem niektóre kobiety są perfekcyjne???

Cytat:
Napisane przez paradise_city Pokaż wiadomość
Albo po prostu w jakiś sposób jej zazdrościsz sama nie mając tego, czy tamtego. I dlatego wydaje Ci się taka idealna? Każdy ma problemy i płacze czasami po nocach..
Nie, nie zazdroszczę Bo nie mam męża a tym bardziej dzieci i dlatego chciałam zapytać kobiet będących bardziej "w temacie".
zielona2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-12, 10:11   #10
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Jakim cudem niektóre kobiety są perfekcyjne???

Cytat:
Napisane przez zielona2 Pokaż wiadomość
Nie, nie zazdroszczę Bo nie mam męża a tym bardziej dzieci i dlatego chciałam zapytać kobiet będących bardziej "w temacie".
- no to ja mam męża i dzieci (fakt- super, ze już odchowane i niegenerujące bałaganu)- podstawa zapanowania nad codziennym chaosem to organizacja + rozłożenie prac także na innych- bo nie wyobrażam sobie, abym codzienność miała sama ogarniać- teraz akurat jestem na zwolnieniu, bo dopadł mnie wirus, to robię różne rzeczy, gdy rodziny nie ma- ale tak: praca np. w domu dzielona jest na 4 osoby. I jest porządnie i czysto, bo tak akurat ja lubię.

Edytowane przez madana
Czas edycji: 2013-03-12 o 10:24
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-12, 10:16   #11
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Jakim cudem niektóre kobiety są perfekcyjne???

Ja tylko z obserwacji powiem że... Ok są kobiety prawie idealne ale; dzieci są w tym przypadku najczęściej odchowane i żadna z tych top modelek co potrafi gotować i ma piękny dom, póki co doktoratu nie robi i raczej nie ma tego w planach.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-12, 10:22   #12
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: Jakim cudem niektóre kobiety są perfekcyjne???

ideałów nie ma .. albo inaczej: istnieją w naszej głowie.

Ja ogromnie podziwiam moją bratową, która zawsze wygląda świetnie, po urodzeniu 2 maluchów ma super figurę, zawsze posprzątany dom, pracuje zawodowo, swietnie gotuje i w klasyczny sposob podaza za modą, tzn zawsze doobiera do siebie coś z najnowszych trendów.

Kiedy odwiedzilismy ich z moim obecnym narzeczonym, ku mojemu zdziweniu TZ rozgladnal sie po domu (i tutaj z wyczekiwaniem w wzroku czekalam az powie jak fajnie jest urządzone), natomiast on sie zdziwil i stwierdził ze skrzywieniem, ze caly dom wygląda jakby w nim nikt nie mieszkał... bo jest tak sterylne.

Przezylam ciezki szok - rozgladnelam sie jeszcze raz i zobaczylam caly dom w zupelnie innym swietle. Mial racje: zero pororzucanych zabawek, idealnie wysprzatan lazienka jak z katalogu, zero naczyn, zero ubran... ale tez brak ciepła.

Nadal podziwiam moją bratowa i jest dla mnie wzorcem motywujacym, ale to byla dobra lekcja tego, zeby miec w tym umiar i tak naprawde robic swoje.
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.



dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-12, 10:26   #13
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Jakim cudem niektóre kobiety są perfekcyjne???

E tam kobieta o której myśle ma sterylny dom, bo dzieci poza swoją sypialnią mają pokój do zabaw na parterze (praktycznie otwarty na salon z kuchnią) i wiedzą że zabawki zanosi się tam i tam może panować kolorowy bałagan niewielu na to stać ale jak widać działa bo dla mnie w idealny dom z dziećmi wchodzi jakiś uroczy pierwiastek bałaganu - lalka bez buta leżąca na łóżku, czy misio bez oka na parapecie ;p
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-12, 11:09   #14
a34
Zakorzenienie
 
Avatar a34
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 539
Dot.: Jakim cudem niektóre kobiety są perfekcyjne???

Często to kwestia dobrej organizacji. Poza tym jeśli się czegoś nie zaniedbuje (uroda, sprzątanie), to nie trzeba poświęcać kilkunastu godzin, żeby doprowadzić do dobrego stanu, wystarczy systematyczność. Już tak jest, że jedne osoby, żeby wyglądać dobrze potrzebują więcej, a inne mniej Zakupom może poświęcać mniej czasu, bo po prostu ma wypracowany styl i nie musi oglądać każdej sztuki odzieży w sklepie Pewnie sprzątanie czy gotowanie nie jest tylko na jej głowie.
Doktorat i praca - pewnie po prostu ma predyspozycje do tego, potrafi działać po presją, szybko przyswaja nowe rzeczy, interesuje ją ta dziedzina itd.
a34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-12, 11:11   #15
Kendra66
Rozeznanie
 
Avatar Kendra66
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 868
Dot.: Jakim cudem niektóre kobiety są perfekcyjne???

bardzo często ta perfekcyjność jest powierzchowna. co z tego jeśli taka żona wyśle męża do pracy w idealnie wyprasowanej koszuli, skoro gadają tylko wtedy, gdy mu nią poprawia przed wyjściem? takie życie-nie życie.

mam i takich perfekcyjnych znajomych, i takich "mniej" perfekcyjnych
i obojętnie jaki porządek byś w domu nie miała, jakich wyśmienitych dań nie podawała i dobrze wyglądała to tej atmosfery, tego rodzinnego ciepła nie zrobisz, nie kupisz.
Kendra66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-12, 11:11   #16
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jakim cudem niektóre kobiety są perfekcyjne???

Cytat:
Napisane przez Marudna Krolewna Pokaż wiadomość
nie istnieją perfekcyjne osoby może koleżanki sprawiają takie wrażenie na zewnątrz ale każdy człowiek ma swoje problemy, wady i kompleksy
Otóż to.

Tak jak dziewczyny pisały, widocznie znajoma jest bardzo zorganizowana i zdyscyplinowana. Co nie znaczy, że wszyscy muszą tacy być. Ideały też są różne. Osobiście nie lubię takiego trybu życia, męczy mnie i ogólnie wydaje mi się z gruntu nieprzyjemny. Owszem, fajny jest jakiś tam stopień organizacji, ale są takie rzeczy, które nie mają znaczenia dla mnie, a niektórym wydaja się ważne, np. wysprzątany dom - dla mnie dopóki nie jest brudno a bajzel nie osiągnął takiego stopnia, że nie można znaleźć rzeczy, to jest ok. Poza tym wnętrza lubię urządzone tak, jak mi się podoba a nie znajomym, rodzinie czy sąsiadom. A lubię styl bardziej wyluzowany. Dla mnie np. dom zapchany książkami wygląda fajniej niż sterylne wnętrze.

Ludzie maja różne osobowości i niektórym np. taka pracowita, zorganizowana postawa przychodzi łatwo i sprawia im ogromną radość, a inni nie powinni próbować tego naśladować, bo tylko będą się denerwować. Owszem, można podejrzeć i zapożyczyć jakieś organizacyjne triki itp, ale nie wszystko się da. Niektóre kobiety będą np. bardziej wyluzowanymi, nawet roztrzepanymi gospodyniami i mamami, co nie znaczy, że gorszymi. Ich zaletami i urokiem będzie spontaniczność, fantazja, luz i pozwalanie innym na to samo.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-12, 11:13   #17
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Jakim cudem niektóre kobiety są perfekcyjne???

Cytat:
Napisane przez dezire Pokaż wiadomość
Kiedy odwiedzilismy ich z moim obecnym narzeczonym, ku mojemu zdziweniu TZ rozgladnal sie po domu (i tutaj z wyczekiwaniem w wzroku czekalam az powie jak fajnie jest urządzone), natomiast on sie zdziwil i stwierdził ze skrzywieniem, ze caly dom wygląda jakby w nim nikt nie mieszkał... bo jest tak sterylne.
Może po prostu posprzątali na Waszą wizytę? No, chyba, że wpadliście bez zapowiedzi.

Ja nie znam takich "perfekcyjnych" osób ale wiem, że sama nie umiałabym taka być, i nie dążę do tego. Różni ludzie mają różne cele - jedni są bardzo aktywni i ciągle są w biegu, więc kolejne zajęcia z fitnessu i idealnie posprzątane mieszkanie to dla nich nie problem; inni lubią się lenić i cenią sobie relaks w bałaganie i nicnierobienie w gronie rodziny. Kiedy ja w weekend leżę jeszcze w łóżku, inni są już na nogach od kilku godzin i zdążyli zrobić makijaż, skoczyć po zakupy i poodkurzać. Wydaje mi się, że nie tyle podziwiamy czyjąś zdolność kreowania swojego "perfekcyjnego" wizerunku, co organizację i zdolność do ogarnięcia wszystkich zajęć które mają w planach. Podziwiamy ludzi zorganizowanych bo wydaje nam się, że przez to, że w czasie między pracą a obiadem mają czas zrobić sobie paznokcie albo ulepić garnek z gliny, ich życie jest pełniejsze, ciekawsze.

Zresztą wydaje m się, że niedługo wszyscy będziemy jak ci Azjaci, którzy śpią w inkubatorach pod zakładem pracy - nastawieni na skuteczność, wyniki, życie z zegarkiem w ręku żeby wypełnić wszystkie zadania na czas. Taka jest presja dzisiejszych czasów. Ja mam ją w nosie, ale niektórzy starają się podołać - nie zważając na to, że męczą się biorąc przykład z ludzi, którym (dla odmiany) sprawia to przyjemność.
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-12, 11:30   #18
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 10 573
Dot.: Jakim cudem niektóre kobiety są perfekcyjne???

Nie ma ludzi perfekcyjnych.
Zacytuje pieśń "to iluzja, wytwór twojej wyobraźni"
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-12, 11:34   #19
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Jakim cudem niektóre kobiety są perfekcyjne???

Taki intensywny tryb życia sprawia radość niektórym. Może to o to chodzi.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-12, 11:39   #20
TakaSobieDziewuszka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Z laptopa ;)
Wiadomości: 110
Dot.: Jakim cudem niektóre kobiety są perfekcyjne???

To są nawyki wpojone z wychowaniem plus dobra organizacja czasu. Dla przykładu mam koleżankę, która zawsze ma czysto w domu. U niej normą jest, że każdy myje po sobie naczynia i od razu sprząta po sobie. U mnie zlew czasami (aż wstyd się przyznać ale pracuje nad tym) woła do mnie mamo Ma czas na piwko i na swoje zajęcia, miała i na studiowanie (już skończyła). Jeśli nie nauczyliśmy się tego wszystko za młodu jako zwykły nawyk to w dorosłym, życiu trudno jest do tego dojść (wiem po sobie).
TakaSobieDziewuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-12, 11:55   #21
ariadn_a
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 324
Dot.: Jakim cudem niektóre kobiety są perfekcyjne???

każdy ma problemy, nie wszystko widać na pierwszy rzut oka. ale niektórzy pustkę zabijają perfekcjonizmem a niektórzy po prostu tacy są, że przykładają się do wszystkiego w 100%
ariadn_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-12, 12:22   #22
201604200942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 19 651
Dot.: Jakim cudem niektóre kobiety są perfekcyjne???

Ja myślę, że koleżanka nie jest idealna (bo takich ludzi najzwyczajniej w świecie nie ma), ale robi to co lubi, jest przez to szczęśliwa i to sprawia jej największą frajdę.

Co do analizy relacji z dziećmi lub mężem- dałabym sobie na wstrzymanie. Nikt nie autorka nie napisała o żadnych problemach, więc nie nalezy wyciągać pochopnych wniosków i szukać dziury w całym.

Po prostu bywa tak, że jedni mają mniejsze szczęście inni większe, Twoja koleżanka zapewne należy po prostu do tej drugiej grupy
201604200942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-12, 12:45   #23
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Jakim cudem niektóre kobiety są perfekcyjne???

Cytat:
Napisane przez a34 Pokaż wiadomość
Często to kwestia dobrej organizacji. Poza tym jeśli się czegoś nie zaniedbuje (uroda, sprzątanie), to nie trzeba poświęcać kilkunastu godzin, żeby doprowadzić do dobrego stanu, wystarczy systematyczność.

To ja już nie wiem, chyba jestem jakaś nienormalna, bo mimo, że codziennie ogarniam chatę - a nie mam małych dzieci w domu - to i tak dzień w dzień jest co sprzątać....

I nie, nie znam perfekcyjnych osób.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-12, 12:53   #24
blekitne_niebo
Zakorzenienie
 
Avatar blekitne_niebo
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Jakim cudem niektóre kobiety są perfekcyjne???

Hmm, ja trochę taka jestem - ale nie perfekcyjna bo to złe słowo, tylko starająca się taka być Jestem do bólu zorganizowana. Zawsze zachowuję porządek i wręcz sterylną czystość w mieszkaniu. Gotuję i piekę, lubię sprzątać zwłaszcza łazienkę, a ubrania w szafie, bieliznę z szufladach, naczynia w kuchni mam idealnie posegregowane i ułożone kolorystycznie Bardzo dbam o swoje ciało, zdrowo się odżywiam, uprawiam sport a także używam odpowiednich kosmetyków i robię codziennie makijaż. Bardzo dbam również o rozwój intelektualny, czytam masę książek i rozwijam karierę naukową.
Wszystko to jest możliwe przy dobrej organizacji czasu.

Uprzedzając pytania - dzieci nie mam i raczej nie planuję chyba że w odległej przyszłości, więc możliwość zabałaganienia mojej przestrzeni jest mocno ograniczona

---------- Dopisano o 13:53 ---------- Poprzedni post napisano o 13:50 ----------

Cytat:
Napisane przez TakaSobieDziewuszka Pokaż wiadomość
U niej normą jest, że każdy myje po sobie naczynia i od razu sprząta po sobie. U mnie zlew czasami (aż wstyd się przyznać ale pracuje nad tym) woła do mnie mamo Ma czas na piwko i na swoje zajęcia, miała i na studiowanie (już skończyła). Jeśli nie nauczyliśmy się tego wszystko za młodu jako zwykły nawyk to w dorosłym, życiu trudno jest do tego dojść (wiem po sobie).
Masz rację Ja mam wpojony nawyk z domu że sprząta się od razu i mycie naczyń praktycznie zaraz po ich użyciu mam po prostu wdrukowane w świadomość
blekitne_niebo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-12, 13:29   #25
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Jakim cudem niektóre kobiety są perfekcyjne???

Cytat:
Napisane przez TakaSobieDziewuszka Pokaż wiadomość
To są nawyki wpojone z wychowaniem plus dobra organizacja czasu. Dla przykładu mam koleżankę, która zawsze ma czysto w domu. U niej normą jest, że każdy myje po sobie naczynia i od razu sprząta po sobie. U mnie zlew czasami (aż wstyd się przyznać ale pracuje nad tym) woła do mnie mamo Ma czas na piwko i na swoje zajęcia, miała i na studiowanie (już skończyła). Jeśli nie nauczyliśmy się tego wszystko za młodu jako zwykły nawyk to w dorosłym, życiu trudno jest do tego dojść (wiem po sobie).
Tylko, ze dziecko, ktore w dziecinstwie bylo szkolone w porzadku w doroslym zyciu bedzie u siebie mialo rozpierduchę albo wrecz przeciwnie tak bardzo to szkolenie na nie wplynie, że nabedzie nerwice natręctw i zasnąc nie bedzie mogla mając swiadomość, że kubek stoi na stole a nie w szafce.
Chore sa obie sytuacje.

Nie widze sensu zarabiac się po łokcie i miec wiecznie czysto na błysk- bez opcji pani do sprzątania.

Nie znam perfekcyjnie zorganizowanych osob a z doświadczenia wiem, że wszystko odbywa sie kosztem czegoś, najczęściej dzieci.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-12, 13:30   #26
roxyroxy
Zadomowienie
 
Avatar roxyroxy
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 413
Dot.: Jakim cudem niektóre kobiety są perfekcyjne???

Ja nie znam nikogo kto jest perfekcyjny, chociaz mam duzo kolezanek ktore sa bardzo zadbane, maja porzadek w domu, wszystko zrobione ze smakiem, na ogol pracuja i ucza sie, cwicza itd Ale one maja juz taki charakter.

Ja probuje sie zorganizowac ale nie umiem, zwlaszcza jesli chodzi o przadek. potrafie w minute nabalaganic w calym mieszkaniu i to nie specjalnie, jakos tak sie to dzieje. nie ma takiego nawyku odkladania rzeczy na miejsce od razu. Rano nie chce mi sie wstac wczeniej zeby makijaz zrobic, dobrze ,ze przynajmniej lubie sport.

ale mi odpowiada zycie na spontanie, zrelaksowane ( oczywiscie pomijam konieczne obowiazki) , nie chcialabym byc Pania idealna, z cyciem calkowicie uporzadkowanym,
roxyroxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-12, 13:54   #27
monicar
Zakorzenienie
 
Avatar monicar
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 6 401
Dot.: Jakim cudem niektóre kobiety są perfekcyjne???

Moim zdaniem po części jest to spowodowane charakterem i wychowaniem, ale też własną potrzebą. Dla mnie takie osoby są wzorem do naśladowania.Wszystko wiadomo ma swoje granice, nie można popadać w skrajności, ani uzależniać swojego szczęścia i dobrego humoru od czystego mieszkania,ładnego makijażu.
Nie uważam, że takie "prawie perfekcyjne" osoby tracą coś w życiu. Najczęściej mówią to Ci, którzy mają problem nad zapanowaniem nad czymś np.: bałaganem.
monicar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-12, 14:27   #28
Ilena
Zakorzenienie
 
Avatar Ilena
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 646
Dot.: Jakim cudem niektóre kobiety są perfekcyjne???

A ja wiem co masz na myśli. Jak ja mówię koleżanką ile jestem w stanie z przyjemnością zrobić w ciągu tygodnia one tylko ciągle, że one to nie mają czasu na to na tamto.
Wszystko kwestia zorganizowania. Jeśli chodzi o siebie to maseczkę czy balsam może sobie działać podczas mycia zębów czy innych czynności.
Jeśli masz problem z utrzymaniem porządku to naucz się odkładać rzeczy na miejsce i pozbądź się wszytskich nie potrzebnych i nie używanych przedmiotów. Zdziwisz się jak o dziwo porządek sam się utrzymuje.
Jeśli chodzi o sport to naprawdę wystarczy 30-40 minut dziennie lub chociaż 3-4 razy w tygodniu. Dieta jest całkowicie zależna od ciebie.
Twoja koleżanka wydaje ci się perfekcyjna, a mi po prostu dobrze zorganizowana. Ja uwielbiam porządek, dobrze się odżywiam, mam czas na dbanie o siebie, sport, seriale, filmy, gry, TŻ i naukę. Moje koleżanki mówią, że to nie możliwe, a jednak dobra organizacja czasu pozwala na więcej zajęć.
Ilena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-12, 15:04   #29
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 452
Dot.: Jakim cudem niektóre kobiety są perfekcyjne???

Cytat:
Napisane przez zielona2 Pokaż wiadomość
Tak mnie naszło ostatnio na refleksje jak to się dzieje, że niektóre moje znajome są po prostu perfekcyjne.
Podam przykład jednej: ma bardzo odpowiedzialną pracę, dwójkę dzieci, do tego zawsze wygląda wprost idealnie, w domu porządek, uwielbia gotować, ma czas na sport i dla męża, który jest bardzo szczęśliwy przy jej boku. Do tego super zorganizowana, towarzyska, zawsze usmiechnięta. Aha zapomniałam dodać, że ma też otwarty przewód doktorski.

I ja się tak zastanawiam: jak takie kobiety mają na wszystko czas? Znacie takich ludzi? Co myslicie na ten temat? Człowiek się takim rodzi czy to jest kwestia pracy nad sobą?

Zapraszam do dyskusji.
Sama sobie odpowiedziałaś
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

wymianka książkowa
verda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-12, 16:01   #30
misior920127
Zakorzenienie
 
Avatar misior920127
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Honolulu Beaches
Wiadomości: 3 879
Send a message via Skype™ to misior920127
Dot.: Jakim cudem niektóre kobiety są perfekcyjne???

ja zawsze jestem pełna podziwu jak widzę niektóre kobiety, które wysiadają z autobusu/pociągu np. jak jechałam nad morze, ok 10 h. Wygladały idealnie, a ja się czułam jak idź i nie wracaj
misior920127 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:16.