Koty- część XII - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-01-07, 11:54   #571
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Koty- część XII

Cytat:
Napisane przez Minerwa_ Pokaż wiadomość
Kotek nie jest znaleziony po wypadku, ma rodowód. Jest wyciągnięty z mało przyjemnej hodowli. Jakaś osoba zabrała go na wieś i uciekł, tam został bardzo mocno kopnięty, ma uszkodzony układ nerwowy i amputowany ogonek. Kilka zdjęć jest tu: http://instagram.com/minerwaproject.pl
Biedny kocio, super, że go przygarnęłaś! Mam nadzieję, że już wrócił do zdrowia!
Jeśli nie ma tej rasy (koto rosyjski czarny) w żadnej federacji, to skąd kot ma rodowód?
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-07, 12:32   #572
hejYou
Zakorzenienie
 
Avatar hejYou
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 005
Dot.: Koty- część XII

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Jak znosi zimę?
Teraz jest u moich rodziców i wygrzewa sie nad kominkiem i bunkruje sie pod kołdra wiec zima nie jest mu straszna
__________________
Świat jest mały. Ostatecznie wszyscy kiedyś spotkamy się w łóżku.
hejYou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-07, 13:22   #573
lucyohlucy
Wtajemniczenie
 
Avatar lucyohlucy
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 2 962
Dot.: Koty- część XII

Cytat:
Napisane przez hejYou Pokaż wiadomość
Malla Niby dorosły facet, a dla mnie to cały czas taki bobas

Czytałam, ze niektóre kotki niechętnie chcą ją jeść ale mam nadzieje, ze u Nas nie bedzie z tym problemu bo Muffin to zjadłby praktycznie wszystko i my chyba zaczniemy od żółtej acany

O wow jaki śliczny! I taki zupełnie inny
__________________
Instagram
Monnotone
lucyohlucy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-07, 13:46   #574
mandarynka882
Rozeznanie
 
Avatar mandarynka882
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 872
Dot.: Koty- część XII

witam
hejYou- ale śliczny kotek

mam pytanie czy pchły można przenosić na człowieku np. na ubraniach z innego kota? Rysia coś od paru dni się drabie dziś jej kupiłam krople i zobaczymy, a jakiś czasu temu u mojego taty w pracy pojawił się bezdomniak i ojciec mi mówił, że się ten kot łasi i ociera o wszystkich a pchły ma na 100% czy to możliwe, że przyniósł na spodniach? bo innego pomysłu nie mam skąd u niej się pojawiły....

wiecie znalazłam na allegro puszki Granatapet 100g smak Jagnięcina z Indykiem z darmową wysyłką kurierem i zamówiłam 2 puszki no i dziś przyszło, jutro testowanie czy księżniczce posmakuje....
mandarynka882 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-07, 14:30   #575
hejYou
Zakorzenienie
 
Avatar hejYou
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 005
Dot.: Koty- część XII

Dziękuje dziewczyny w imieniu Maffciaka

Mandarynka882 i ile kosztowały te dwie puchy ? Bo na allegro nie widzę żadnej takiej aukcji
__________________
Świat jest mały. Ostatecznie wszyscy kiedyś spotkamy się w łóżku.
hejYou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-07, 14:49   #576
mandarynka882
Rozeznanie
 
Avatar mandarynka882
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 872
Dot.: Koty- część XII

Cytat:
Napisane przez hejYou Pokaż wiadomość
Dziękuje dziewczyny w imieniu Maffciaka

Mandarynka882 i ile kosztowały te dwie puchy ? Bo na allegro nie widzę żadnej takiej aukcji

3,5 zł za sztukę, no rzeczywiście już nie ma ich. Było tylko 6 sztuk. Ma jeszcze Applawsa dla zainteresowanych http://allegro.pl/applaws-pate-paszt...901920609.html
mandarynka882 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-07, 15:29   #577
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Koty- część XII

Hej dziewczyny, od ponad tygodnia jestem szczęśliwą posiadaczką kota Gdy go adoptowałam, miał małą wyłysiałą plamkę na łapie, zagojoną. Kota oglądała weterynarz, na wyłysienie zwrócił uwagę, ale powiedział ze jeśli jest wygojone to wszystko jest ok. Dziś zauważyłam, że kicia wylizała sobie to praktycznie do krwi Do weta już nie zdążę i będę mogła iść dopiero jutro. Czy któraś z was miała podobną sytuację?
Wydaje mi się, że może to być alergia na karmę... Przed adopcją kot jadł Whiskasa i Purinę Cat Chow, żwirek dostawał najtańszy za parę zł Purinę daję mu dalej, żeby nie stresować dodatkowo zmianą karmy, a planuję kupić Taste of The Wild albo Portę 21...
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-07, 15:35   #578
lucyohlucy
Wtajemniczenie
 
Avatar lucyohlucy
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 2 962
Dot.: Koty- część XII

Cytat:
Napisane przez mandarynka882 Pokaż wiadomość
mam pytanie czy pchły można przenosić na człowieku np. na ubraniach z innego kota?
Jak najbardziej. Na butach, ubraniach, niestety.
__________________
Instagram
Monnotone
lucyohlucy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-07, 16:01   #579
kasia84-20
Raczkowanie
 
Avatar kasia84-20
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 43
Dot.: Koty- część XII

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Tak, koty chętnie zjedzą jakikolwiek syf, jeśli ma dodane substancje aromatyczne, które je kuszą. Nie zmienia to faktu, że jedzą wtedy syf. A ja syfu z mielonych kopyt marki W. nie zamierzam podawać swoim kotom.

Proponuję wołowinę gulaszową, serca drobiowe. A nie mieszankę soi, kukurydzy i glutenu.
Ja karmiłam koty tymi lepszymi karmami typu Bozita, Applaws itp. bo każdy mówił że są lepsze. Ostatnio jednak dostałam paczkę od <reklama> i wypróbowałam ją. Zaskoczyło mnie to, że kot wcale nie zjada jej więcej, a wręcz przeciwnie - schodzi jej mniej niż tych których używałam poprzednio. Kotkom smakuje i to najważniejsze. Generalnie po <reklama> poprawiła się kotkom sierść, jest bardziej puszysta niż wcześniej.<reklama> sprawdza się idealnie, kotek je ze smakiem, a nawet mogę powiedzieć, że pałaszuje aż mu się uszy trzęsą. Mojej Kropce wcześniej dość często robiły się kule z sierści, natomiast w ostatnim czasie nic takiego nie ma miejsca. Dlatego uznaję produkt za pomocny w dbaniu o zdrowie kotka i serdecznie polecam, pomimo, że kiedyś byłam przeciwniczką tego typu karm śmiało stwierdzam, że te opinie że to zła karma są mocno przesadzone.
__________________
Zamknięta w przestrzeni własnych marzeń...

Edytowane przez monika_sonia
Czas edycji: 2016-01-08 o 10:16
kasia84-20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-07, 16:27   #580
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Koty- część XII

Ile produktów było w tej paczce i o jakiej gramaturze? Jak długo i z jaką częstotliwością stosowałaś?
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-07, 16:28   #581
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Koty- część XII

Cytat:
Napisane przez kasia84-20 Pokaż wiadomość
Ja karmiłam koty tymi lepszymi karmami typu Bozita, Applaws itp. bo każdy mówił że są lepsze. Ostatnio jednak (...)
Oczywiscie, ze kotkom smakuje. Tak to jest z fast foodem. Smakuje. I nic poza tym...

Jak mozna mowic, ze to dobra karma, skoro w niej praktycznie nie ma miesa?

Jestes dorosłą osobą, ponosisz odpowiedzialność za swoje czyny, spoko, jedz w kfc i innych makach, masz rozum i za siebie odpowiadasz. Ale kot nie. Nie ma wyboru. Je to, co Ty mu dasz. Jest zdany na Ciebie. A Ty dajesz mu swinstwo napakowane aromatami, zeby kot zjadl zawsze i wszedzie.
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem


Edytowane przez monika_sonia
Czas edycji: 2016-01-08 o 10:17
Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-07, 17:54   #582
Arya90
Zakorzenienie
 
Avatar Arya90
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 11 001
Dot.: Koty- część XII

Jak się przeczyta skład whiskasa to wszystko staje się jasne, nie trzeba nic więcej mówić. Każdy ma swój rozum, szkoda tylko zwierzaka.

U mnie zasmakowała granata pet z jagnięciną i cielęciną- przełom

---------- Dopisano o 18:54 ---------- Poprzedni post napisano o 18:53 ----------

P.S. dziewczyny, które dają suche jedzenie też. dajecie jeden rodzaj czy dwa? Mieszacie czy na zmianę? Diana jest na applaws kitten. Czy warto kupować inne i mieszać czy nie warto kombinować, skoro je ze smakiem?
__________________
Żonka 6.08.2016
Wegetarianka 1.02.2017


6cs
Arya90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-07, 18:41   #583
mandarynka882
Rozeznanie
 
Avatar mandarynka882
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 872
Dot.: Koty- część XII

Ja mam gpet jagniecina z indykiem ale jag z ciel też chce kupić na próbę bo stwierdziłam, że po co kupować karmę z wołowiną, kurczakiem czy indykiem skoro są to mięsa dostępne i nie drogie a cielęciny czy jagniecina są drogie i słabiej dostępne i sama dla nas kupuje rzadziej niż raz na rok a takto będzie miała w dobrej a nie drogiej karmie

Ją byłam zachwycona orijenem i Rysia też ale od dwóch dni już mniej chętnie zjada wybredna bestia: \ ten kot nigdy w swoim życiu nie glodowal i stąd chyba jest taki wybredny...

Mieszać chyba można ....
mandarynka882 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-07, 18:56   #584
Arya90
Zakorzenienie
 
Avatar Arya90
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 11 001
Dot.: Koty- część XII

no ja właśnie myślałam o suchym purizonie jeszcze z jagnięciną właśnie, ale nie wiem czy ten wybrzydas by chciał to jeść i czy jest sens to mieszać.
__________________
Żonka 6.08.2016
Wegetarianka 1.02.2017


6cs
Arya90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-07, 19:33   #585
mandarynka882
Rozeznanie
 
Avatar mandarynka882
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 872
Dot.: Koty- część XII

Ją miałam zamówionego Applawsa kitten ale nie dotarł no i w sumie się cieszę bo tak straszą tym poziomem fosforu i wapnia....
Myśmy zaczynali od Brit care kitten i wchodził kocie super no ale chciałam coś bez zbóż i wypadło na brita carny love ale kota meczyla go długo mimo początkowych zachwytow a teraz orijen mógłby już zostać ale ciągle są kłopoty z jego dostępnością gdzie taniej: \ weź tu człowieku nie zwariuj
mandarynka882 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-07, 20:10   #586
Arya90
Zakorzenienie
 
Avatar Arya90
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 11 001
Dot.: Koty- część XII

Jakby nie patrzeć nie ma suchej karmy idealnej W każdej jest coś nie tak niestety.
U mnie to ma być tylko dodatek, ale na razie wychodzi niestety pół na pół, bo mi koteł wybrzydza
__________________
Żonka 6.08.2016
Wegetarianka 1.02.2017


6cs
Arya90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-07, 20:29   #587
kocurzyca
Zakorzenienie
 
Avatar kocurzyca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: far away land
Wiadomości: 14 308
Dot.: Koty- część XII

Mój kot jest strasznie wybredny. Ciężko mu coś dopasować. Ale na widok Whiskasa mało się nie zabije. Czy to oznacza, ze to dobra karma? Absolutnie nie. Oznacza jedynie, że ma dodatki smakowe, którym ciężko się oprzeć.
To tak jak dziecko i czekolada. Dziecko uwielbia czekoladę, zjadłoby każdą ilość. Czy to znaczy, że mamy je karmić czekoladą?

No i skład. Kot jest zwierzęciem wybitnie mięsożernym. Nie jest w stanie przyswoić wielu witamin z warzyw czy zboża. Czyli nie jest w stanie żyć w zdrowiu jedząc karmę w której jest 4% mięsa. W dodatku wątpliwego pochodzenia.

---------- Dopisano o 20:29 ---------- Poprzedni post napisano o 20:26 ----------

Cytat:
Napisane przez Arya90 Pokaż wiadomość
Jakby nie patrzeć nie ma suchej karmy idealnej W każdej jest coś nie tak niestety.
U mnie to ma być tylko dodatek, ale na razie wychodzi niestety pół na pół, bo mi koteł wybrzydza
To tak jak mój.
Zmieszałam mu Portę z Purizonem. To teraz nabiera w paszczę jak koparką z miski, wypluwa na podłogę i wyjada samego Purizona.
__________________


Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013

kocurzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-07, 20:32   #588
kahoko hino
Zakorzenienie
 
Avatar kahoko hino
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: Koty- część XII

Cytat:
Napisane przez kasia84-20 Pokaż wiadomość
Ja karmiłam koty tymi lepszymi karmami typu Bozita, Applaws itp. bo każdy mówił że są lepsze. Ostatnio jednak (...) .
Bozita Feline Hair & Skin - Sensitive
Skład:
Odtłuszczone mięso drobiowe, mąka piekarnicza, mąka kukurydziana, łosoś skandynawski (10%), tłuszcz zwierzęcy, ryż, mączka mięsna, bulion z kurcząt, włókna celulozowe, gluten kukurydziany, odłuszczone ryby z Morza Północnego, sproszkowane jajka, melasowane drożdże, fosforan wapnia (II), pulpa buraczana, chlorek potasu, drożdże (beta-1,3/1,6-glukan, 0,06%).
Dodatki:
dodatki dietetyczne:
witamina A (12.000 j.m./kg), witamina D3 (1.200 j.m./kg), witamina E (70 mg/kg), metionina (2.000 mg/kg), tauryna (1.000 mg/kg), miedź [siarczan miedzi (II)-Pentahydrat] (12 mg/kg), mangan [mangan-II- & -III-tlenek] (8 mg/kg), cynk [siarczan cynku, monohydrat](84 mg/kg), jod [jodan wapnia, monohydrat] (0,6 mg/kg), selen [selenin (IV) sodu] (0,3 mg/kg), witamina B6 [chlorowodorek pirydoksyny] (7,2 mg/kg), witamina B12 [cyjanokobalamina] (0,04 mg/kg), kwas pantotenowy [pantotenian wapnia] (17 mg/kg), Folin [kwas foliowy] (2,4 mg/kg), niacyna [nikotynamid, kwas nikotynowy] (72 mg/kg), biotyna [D-biotyna] (0,2 mg/kg).
Wysokoenergetyczne surowce są chronione antyoksydantami dopuszczonymi przez UE.
białko surowe 30.0%

Applaws z kurczakiem i kaczką
Skład
Suszony filet z kurczaka (47%), suszone mięso kaczki (21%), świeże mięso mielone z kurczaka (16%), bataty (6%), ziemniaki, pulpa buraczana, drożdże piwne, sos z pieczonego kurczaka (1%), olej z łososia, witaminy i minerały, suszone jajko, celuloza i włókna roślinne (0,03%), sól kuchenna, węglan wapnia, algi morskie/wodorosty, żurawina, DL-metionina, chlorek potasu, ekstrakt z jukki, ekstrakt z cytrusów, ekstrakt z rozmarynu.
Dodatki
Dodatki dietetyczne:
witamina A [octan retinolu] (27.850 j.m./kg), witamina D3 [cholekalcyferol] (1.200 j.m./kg), witamina E [octan alfa tokoferolu] (615 j.m./kg), selen z selenitu sodu (0,13 mg/kg), jod z bezwodnego jodku potasu (1,5 mg/kg), żelazo z jednowodnego siarczanu żelaza (80 mg/kg), miedź z pięciowodnego siarczanu miedzi (48 mg/kg), mangan z jednowodnego siarczanu manganu (38 mg/kg), cynk z jednowodnego siarczanu cynku (135 mg/kg).
Dodatki technologiczne:
E1705 Enterococcus faecium cernelle 68 (SF68;NCIMB 10415) (1.000.000.000 jtk./kg) środek pomocniczy przy tworzeniu, utrzymaniu i przywróceniu zrównoważonej flory jelitowej.


Whiskas Anti-Hairball
Skład:
roślinne ekstrakty białkowe, zboża, mięso i produkty uboczne pochodzenia zwierzęcego, oleje i tłuszcze, składniki mineralne, produkty uboczne pochodzenia roślinnego, mleko i produkty pochodzenia mlecznego.
Dodatki:
Według producenta nie zawiera żadnych dodatków.

Wartość energetyczna kcal: 344 kcal/100 g.
Stosunek wapnia do fosforu: 2,36

białko surowe: 30%



kasia84, Ty masz świadomość, że kot jest mięsożerny ?

Edytowane przez monika_sonia
Czas edycji: 2016-01-08 o 10:17 Powód: czeski błąd
kahoko hino jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-07, 21:11   #589
kocurzyca
Zakorzenienie
 
Avatar kocurzyca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: far away land
Wiadomości: 14 308
Dot.: Koty- część XII

Cytat:
Napisane przez kahoko hino Pokaż wiadomość
Bozita Feline Hair & Skin - Sensitive
Skład:
Odtłuszczone mięso drobiowe, mąka piekarnicza, mąka kukurydziana, łosoś skandynawski (10%), tłuszcz zwierzęcy, ryż, mączka mięsna, bulion z kurcząt, włókna celulozowe, gluten kukurydziany, odłuszczone ryby z Morza Północnego, sproszkowane jajka, melasowane drożdże, fosforan wapnia (II), pulpa buraczana, chlorek potasu, drożdże (beta-1,3/1,6-glukan, 0,06%).
Ten łosoś skandynawski to tez nic dobrego. Antybiotyki, pestycydy i ze względu na szybki przyrost masy ciała, bardzo małe wartości odżywcze. Skandynawskiego łososia nie powinni jeść ani ludzie ani zwierzęta. Ja bym go też dała na czerwono Drobiazgowa jestem nie
__________________


Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013

kocurzyca jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-07, 21:39   #590
kahoko hino
Zakorzenienie
 
Avatar kahoko hino
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: Koty- część XII

Cytat:
Napisane przez kocurzyca Pokaż wiadomość
Ten łosoś skandynawski to tez nic dobrego. Antybiotyki, pestycydy i ze względu na szybki przyrost masy ciała, bardzo małe wartości odżywcze. Skandynawskiego łososia nie powinni jeść ani ludzie ani zwierzęta. Ja bym go też dała na czerwono Drobiazgowa jestem nie
chodziło mi o to, że źródło mięsa inne, niż kurczak
kahoko hino jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-07, 22:17   #591
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Koty- część XII

Cytat:
Napisane przez kasia84-20 Pokaż wiadomość
Ja karmiłam koty tymi lepszymi karmami typu Bozita, Applaws itp. bo każdy mówił że są lepsze. Ostatnio jednak (...)
Whiskas i Pedigree mają akcję "Wiem, jak karmić", gdzie się dostaje paczkę z karmą, jeśli się promuje tą karmę na forach (min. wizaż, gazeta.pl). Widać ludzie bardzo chcą zaoszczędzić te 10 czy 20 zł i będą do upadłego wypisywać w internetach pochwały whiskasa
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living

Edytowane przez monika_sonia
Czas edycji: 2016-01-08 o 10:18 Powód: usunięcie cytatu - reklama
esfira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-07, 23:01   #592
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Koty- część XII

Cytat:
Napisane przez kahoko hino Pokaż wiadomość
surowe białko - 47% + 21% +16% = 84%
No nie, nie. Wyliczyłaś ilość mięsa i to nawet nie w suchej masie. Mięso nie równa się białko. 100g piersi z kurczaka zawiera 20% białka i 4% tłuszczu.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-07, 23:06   #593
kocurzyca
Zakorzenienie
 
Avatar kocurzyca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: far away land
Wiadomości: 14 308
Dot.: Koty- część XII

Cytat:
Napisane przez kahoko hino Pokaż wiadomość
chodziło mi o to, że źródło mięsa inne, niż kurczak
Wiem, wiem. Tak tylko dodałam dodatkową informację ☺
__________________


Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013

kocurzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-07, 23:20   #594
kahoko hino
Zakorzenienie
 
Avatar kahoko hino
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: Koty- część XII

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
No nie, nie. Wyliczyłaś ilość mięsa i to nawet nie w suchej masie. Mięso nie równa się białko. 100g piersi z kurczaka zawiera 20% białka i 4% tłuszczu.
o kurna, racja. nie wiem, jak ja to zrobiłam
kahoko hino jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-08, 08:17   #595
Milena79
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4
Dot.: Koty- część XII

Moje koty (3 sztuki) mieszkające w domu zaczęły "kaszleć", podałam im xxx i zadziałał. Wypluły mnóstwo kłaczków, więc ja polecam sprawdzone na 3 kotach.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2016-01-08 o 09:52 Powód: reklama spam
Milena79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-08, 08:27   #596
mandarynka882
Rozeznanie
 
Avatar mandarynka882
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 872
Dot.: Koty- część XII

hehehehe kolejne
ciekawe gdzie rozdają to badziewie?
niestety ludzie te karmy kupują teraz jest w biedronce promocja na wszystkie karmy dla kotów i psów byłam wczoraj i dziś i ludzie biorą nie małe ilości....

zamawiałam Orijena i dziś dzwonili, że nie ma, że są braki w magazynach i mi zwrócą kase;/ kurcze no;/ jakaś masakra z tą karmą teraz a najgorsze, że mam ostatki no nic nie będzie najwyżej jadła suchego jakiś czas....

niektóre koty są wybredne na prawdę, mój mąż mnie za to wini, że Rysia taka jest bo wg niego powinnam ją karmić od początku tylko tą karmą co dostawała jeszcze zanim do nas trafiła. No ale facet je karmił puszkami z biedronki;/ jeszcze wtedy nie wiedziałam, nie byłam świadoma, że to taki syf ale na szczęście tak strasznie nie chciało mi się wtedy lecieć do biedronki, że kupiłam w rossmanie winstona junior, nie rewelacje ale lepsze whiskasa i biedronkowego shitu....
a potem trafiłam tutaj i zostałam uświadomiona co do karmienia kota i moja już nie dostaje żadnej karmy ze zbożami (no prócz ryżu a schesirze ale go toleruje), pewnie jak bym jej dała to by zjadła a jakże, ale potem by miała masakrycznego i rzadkiego qupala więc nie dziękuję....

Edytowane przez mandarynka882
Czas edycji: 2016-01-08 o 08:58
mandarynka882 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-08, 08:48   #597
Arya90
Zakorzenienie
 
Avatar Arya90
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 11 001
Dot.: Koty- część XII

jak grzyby po deszczu
__________________
Żonka 6.08.2016
Wegetarianka 1.02.2017


6cs
Arya90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-08, 09:12   #598
lucyohlucy
Wtajemniczenie
 
Avatar lucyohlucy
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 2 962
Dot.: Koty- część XII

Wyleźli spod śniegu! Jak przebiśniegi!
Mulan

__________________
Instagram
Monnotone
lucyohlucy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-08, 09:23   #599
milka1192
Owca
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Żagań
Wiadomości: 21
Dot.: Koty- część XII

Cześć dziewczyny,
mam problem, jestem na etapie przygarniania kota, wszystko już praktycznie jest dograne, potrzebowałam jeszcze tylko zgody właścicielki (zostawiłam to na ostatnią chwilę, bo kiedy się wprowadzaliśmy mówiła, że nie będzie problemu). Niestety okazało się, że ma alergię na koty nie wiem teraz za bardzo co zrobić, mogę próbować ją jakoś przekonać czy coś ale nie mam kompletnie argumentów... Bardzo mi na tym zależy bo kotka już pokochałam, poza tym wątpię, że szybko znajdzie inny dom ponieważ ma amputowaną łapkę wiecie jak można zapobiec obecności kocich alergenów przynajmniej w jakimś małym stopniu..?
milka1192 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-08, 09:52   #600
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Koty- część XII

Moje ostatnio miały rzadsze kupale - okazały się, że Pańcio kupił przysmak spamującej nas firmy i zamiast podawać po max.5 chrupek dziennie, wsypywał normalnie do miski.
Cytat:
Napisane przez kahoko hino Pokaż wiadomość
o kurna, racja. nie wiem, jak ja to zrobiłam
Odruch barfiarza - liczysz co popadnie
Cytat:
Napisane przez milka1192 Pokaż wiadomość
mam problem, jestem na etapie przygarniania kota, wszystko już praktycznie jest dograne, potrzebowałam jeszcze tylko zgody właścicielki (zostawiłam to na ostatnią chwilę, bo kiedy się wprowadzaliśmy mówiła, że nie będzie problemu). Niestety okazało się, że ma alergię na koty
Czy ta Pani mieszka z Wami?
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-20 18:34:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:02.