Koty- część XII - Strona 43 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-02-19, 21:37   #1261
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Koty- część XII

Cytat:
Napisane przez semantique Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy możliwe jest, żeby pierwsza ruja u kotki trwała tylko kilka godzin? Czy to jakiś fałszywy alarm? Moja siedmiomiesięczna kotka przez kilka godzin zachowywała się jak w rui, potem poszła spać i jak się obudziła zachowywała się już normalnie. Nie wiem co o tym myśleć.
Poza tym pod moją kilkudniową nieobecność kotki urządziły sobie za kanapą drugą toaletę nic nie czuć, tylko zaniepokoiło mnie skrobanie za kanapą, bo nigdy tego nie robią, a tam kałuża :/
może mieć różne nasilenie objawów, w zależności od pory dnia, humoru czy pogody, pewnie za chwilę znów zacznie świrować
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-21, 14:04   #1262
Arya90
Zakorzenienie
 
Avatar Arya90
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 11 001
Dot.: Koty- część XII

Na wiosnę 2017 przeprowadzamy się z kawalerki do własnego domu i Tż zgodził się na drugiego kota
__________________
Żonka 6.08.2016
Wegetarianka 1.02.2017


6cs
Arya90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-21, 19:28   #1263
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Koty- część XII

Cytat:
Napisane przez Arya90 Pokaż wiadomość
Na wiosnę 2017 przeprowadzamy się z kawalerki do własnego domu i Tż zgodził się na drugiego kota
jupiiii
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-22, 19:53   #1264
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: Koty- część XII

Cytat:
Napisane przez Arya90 Pokaż wiadomość
Na wiosnę 2017 przeprowadzamy się z kawalerki do własnego domu i Tż zgodził się na drugiego kota
Supcio Bedzie wesolo, a jak glosno
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-22, 22:06   #1265
kahoko hino
Zakorzenienie
 
Avatar kahoko hino
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: Koty- część XII

u mnie drugi kot nie wchodzi w grę Cessna jest jedynaczka-księżniczka, ledwo psy akceptuje jako plebs plączący się po jej komnatach mój narzeczony nieznosi kotów, nie rozumie ich, nie czuje. Kocha Ceśkę i uważa ją za najlepszego kota, jakiego znał, ale kiedyś mi przebąknął, że nigdy więcej kota w domu
kahoko hino jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-22, 22:43   #1266
MonnieB
Zakorzenienie
 
Avatar MonnieB
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 3 960
Dot.: Koty- część XII

Mój ojciec tez nigdy nie lubił kotów, jak moja mama przyniosła Dudusia to był obrażony. Do czasu. Później tak Dudusia polubił ze biegał i szukał go w nocy po łąkach żeby spał w domu bo na dworze zimno.
__________________
Cytat:
Some people think they are champagne in a tall glass, when in fact they are lukewarm piss in a plastic cup.
MonnieB jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-22, 22:54   #1267
kahoko hino
Zakorzenienie
 
Avatar kahoko hino
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: Koty- część XII

mój kocha Ceśkę, ale to nie jest to. i ja to widzę. on nie czuje kotów. no zobaczymy, co to będzie w przyszłości ja bym chciała mieć dalej koty, bo wg mnie dziecko, jak się wychowuje i z psem, i z kotem, to mega super efekt jest bo pies wierny i oddany, uczy miłości bezwarunkowej, a kot - u niego nieco bardziej już trzeba sobie zasłużyć, być delikatnym... no ja koty lubię, mam kocią naturę i je czuję ale jemu przeszkadza to, że 'jak kotu dzieje się coś złego, to pierwsze co robi, to leje Ci na łóżko'
kahoko hino jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-02-23, 09:00   #1268
Arya90
Zakorzenienie
 
Avatar Arya90
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 11 001
Dot.: Koty- część XII

My ostatnio przetestowaliśmy karmę Schesir- bardzo smakowała
__________________
Żonka 6.08.2016
Wegetarianka 1.02.2017


6cs
Arya90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-23, 09:25   #1269
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Koty- część XII

Cytat:
Napisane przez kahoko hino Pokaż wiadomość
mój kocha Ceśkę, ale to nie jest to. i ja to widzę. on nie czuje kotów. no zobaczymy, co to będzie w przyszłości ja bym chciała mieć dalej koty, bo wg mnie dziecko, jak się wychowuje i z psem, i z kotem, to mega super efekt jest bo pies wierny i oddany, uczy miłości bezwarunkowej, a kot - u niego nieco bardziej już trzeba sobie zasłużyć, być delikatnym... no ja koty lubię, mam kocią naturę i je czuję ale jemu przeszkadza to, że 'jak kotu dzieje się coś złego, to pierwsze co robi, to leje Ci na łóżko'

Pierwszy słyszę żeby kot lał na łóżko Może jeśli jest chory...


Lubię psy, ale nie chciałabym mieć go w bloku. Pies to duży obowiązek (spacery, szkolenie) i straszna demolka w domu (brud, pogryzione i zniszczone rzeczy w domu). Miałam kiedyś psa i wiem, co to znaczy.
Kocham koty za delikatność, spokój i ciszę. Cudowny charakter.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-23, 10:02   #1270
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Koty- część XII

Znajomy remontuje teraz mieszkanie kociary. Już pierwszego dnia, gdy robotnicy znosili materiały, jeden z jej kotów zlał się na łóżko. W trakcie robót zakopują się w kocach i nie wychodzą cały dzień sikać ani jeść. Ich pokój jest zamknięty, miski i kuweta są w środku.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-23, 10:05   #1271
Arya90
Zakorzenienie
 
Avatar Arya90
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 11 001
Dot.: Koty- część XII

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Pierwszy słyszę żeby kot lał na łóżko Może jeśli jest chory...


Lubię psy, ale nie chciałabym mieć go w bloku. Pies to duży obowiązek (spacery, szkolenie) i straszna demolka w domu (brud, pogryzione i zniszczone rzeczy w domu). Miałam kiedyś psa i wiem, co to znaczy.
Kocham koty za delikatność, spokój i ciszę. Cudowny charakter.
__________________
Żonka 6.08.2016
Wegetarianka 1.02.2017


6cs
Arya90 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-23, 10:14   #1272
201610310857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15 803
Dot.: Koty- część XII

Ja jak zrobie kiedys jakies studia i bede bardziej ustabilizowana czasowo to kupie sobie bulterriera lub mini bulterriera.Kocham i psy i koty. I o ile B&B pieknie chodza na smyczy i niedlugo zaczniemy spacerki na zewnatrz, tak pies to jednak pies
no, ale najpierw bede musiala moich przelozonych (koty) zapytac
201610310857 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-23, 10:28   #1273
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Koty- część XII

U nas za oknem jest budowa od dwóch lat. Koty się boją, uciekają czasem do szafy jak koparka podjedzie pod okno, ale nie leja na pościel. Bez przesady. Montowali nam tez klimę: gość wiercił dziury w ścianie i tez jakiejś wielkiej paniki nie było. Bały się wiertarki, uciekały do drugiego pokoju, ale po chwili wracały zobaczyć co się dzieje.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-23, 10:41   #1274
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Koty- część XII

Kusum, nie rozumiem, czemu się dziwisz, przecież to zależy od kota... Są takie, którym przyjście gości tak podkopuje poczucie bezpieczeństwa, że sikają do ich butów. Nie każdy ma wymuskanego kota z hodowli, który niczego się nie boi i jest świetnie zsocjalizowany.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-23, 10:42   #1275
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Koty- część XII

Akurat sikanie na łóżko to częsty motyw, kiedy się czyta o problemach z kotami. Ja miałam zasikana kołdrę i sofę przez wczasowiczke.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-23, 10:43   #1276
Arya90
Zakorzenienie
 
Avatar Arya90
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 11 001
Dot.: Koty- część XII

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Kusum, nie rozumiem, czemu się dziwisz, przecież to zależy od kota... Są takie, którym przyjście gości tak podkopuje poczucie bezpieczeństwa, że sikają do ich butów. Nie każdy ma wymuskanego kota z hodowli, który niczego się nie boi i jest świetnie zsocjalizowany.
kot z hodowli też może nasikać na łóżko
__________________
Żonka 6.08.2016
Wegetarianka 1.02.2017


6cs
Arya90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-23, 10:49   #1277
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Koty- część XII

Moje akurat nie są z hodowli, a z ulicy Gdyby moje koty aż tak przeżywały remont znalazłabym im dt na kilka dni + feliway + colostrum + stanie na rzęsach. Wszystko co mogłoby pomóc. Ale to moje podejście...


A propos hodowli to oglądałam wczoraj zdjęcia prześlicznych kotów. Pierwszy raz widziałam ta rasę: burmilla - cuda
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-23, 10:56   #1278
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Koty- część XII

Kusum - stanie na rzęsach nie zawsze pomaga. Jak Ci pęknie rura i musisz kuć ścianę, a kot jeszcze gorzej znosi przeprowadzkę niż remont, to go nie wyniesiesz do DT.

Daniels uwielbia przeprowadzki, to dla niego duża frajda. Niuńka się przez pierwsze dni boi, ale problemów nie robi. Nie wszyscy mają luksus posiadania takich kotów.

Arya - hodowla, z której wychodzą wystraszone kocięta, jest w moich oczach pseuduchem.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-23, 11:01   #1279
Arya90
Zakorzenienie
 
Avatar Arya90
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 11 001
Dot.: Koty- część XII

Malla kot z hodowli nie musi sikać na wstępie. Może potem zachorować, albo potem w jego życiu wydarzyć się coś, co sprawi, że tak zareaguje. Przecież to żywe stworzenie, a też nie można mówić, że jak kot z hodowli po np. 5 latach siknie na łóżko, bo był jakiś powód, to pochodzi z pseudo...
__________________
Żonka 6.08.2016
Wegetarianka 1.02.2017


6cs
Arya90 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-23, 11:14   #1280
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Koty- część XII

Nie ma co się licytować. Psy też sikają w domach. Gryzą przedmioty, niszczą meble i ściany.


Z kotem można pracować. Nawet trudnego, zalęknionego kota można zmienić w pewnego siebie, kochającego mohito. Ale ludziom się nie chce. Traktują koty jak przedmioty i myślą, że tak musi być, że musi się rzucać na nogi, sikać po domu i chować się pod kanapę. Dziwi ich jak mówię, że kot musi mieć wysoki drapak, półki, dostęp do szafy, że trzeba się z nim bawić wędką, myszką, piłką. Na pewno oglądacie Galaxego to wiecie o co mi chodzi
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-23, 11:18   #1281
Arya90
Zakorzenienie
 
Avatar Arya90
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 11 001
Dot.: Koty- część XII

Mój znajomy jak przyszedł i zobaczył Dianę to stwierdził, że też takiego chce zwierzaka, bo on tylko leży i śpi i był zawiedziony jak go uświadomiłam, że jednak nie- trzeba się z nim bawić, głaskać itp.
__________________
Żonka 6.08.2016
Wegetarianka 1.02.2017


6cs
Arya90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-23, 11:44   #1282
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Koty- część XII

Cytat:
Napisane przez Arya90 Pokaż wiadomość
Malla kot z hodowli nie musi sikać na wstępie. Może potem zachorować, albo potem w jego życiu wydarzyć się coś, co sprawi, że tak zareaguje. Przecież to żywe stworzenie, a też nie można mówić, że jak kot z hodowli po np. 5 latach siknie na łóżko, bo był jakiś powód, to pochodzi z pseudo...
Nie napisałam nic o "sikaniu na wstępie." ani o sikaniu z powodu choroby. Napisałam, że jak hodowla wydaje kota, który wszystkiego się boi, to nie jest prawdziwą hodowlą, bo celem hodowcy jest socjalizacja i zbudowanie poczucia bezpieczeństwa w domowych warunkach i zaufania do człowieka. Tak jak zrobiła Kusum ze swoimi dachowcami, które ma od maleńkości - przecież wychowanie nie dotyczy tylko kotów rasowych

Odnosiłam się do wypowiedzi TŻ kahoko hino, któremu "przeszkadza to, że 'jak kotu dzieje się coś złego, to pierwsze co robi, to leje Ci na łóżko' ", a Kusum napisała "Pierwszy słyszę żeby kot lał na łóżko Może jeśli jest chory... ". No ja o tym pierwszy raz NIE słyszę i każda z Was, która ogląda "Kota z piekła rodem", też nie powinna się dziwić, bo mało który kot ma tam problemy zdrowotne. Rozumiem obawy jej TŻ i uważam, że nie powinna go na siłę przekonywać do kolejnego kota, bo jak trafi im się jakiś problematyczny, to ich związek zacznie się sypać na zasadzie "a nie mówiłem".

Zdrowe i wykastrowane koty też leją na łóżko, do butów czy siatek, wystarczy, że mają takie tendencje oraz jakiś problem, który je ku temu skłania. Może to być remont, przeprowadzka, obce, niepokojące zapachy. Nasza wątkowa Bożenka też sobie lubi posikiwać i rozumiem, że Esfirę wkurza, że jej nieduże mieszkanie zmienia się w stertę kuwet, bo ustawia je tam, gdzie księżniczka sika.
Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Nie ma co się licytować. Psy też sikają w domach. Gryzą przedmioty, niszczą meble i ściany.
Wydaje mi się, że nawet bardziej psy niszczą. I szczeniaki więcej sikają zanim się nauczą wychodzić. Mój kot załatwiał się poza kuwetą tylko wtedy, gdy miał jedną, mnie nie było długo w domu i ta pierwsza była już pełna kopczyków - wtedy załatwiał się tuż obok, zdarzyło się to może ze 3 razy.
Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Z kotem można pracować. Nawet trudnego, zalęknionego kota można zmienić w pewnego siebie, kochającego mohito. Ale ludziom się nie chce. Traktują koty jak przedmioty i myślą, że tak musi być, że musi się rzucać na nogi, sikać po domu i chować się pod kanapę. Dziwi ich jak mówię, że kot musi mieć wysoki drapak, półki, dostęp do szafy, że trzeba się z nim bawić wędką, myszką, piłką. Na pewno oglądacie Galaxego to wiecie o co mi chodzi
Dokładnie tak. Trzeba mieć czas, chęci i naprawdę niedużo wiedzy.

Tamta kociara od remontu nie zapraszała ludzi do siebie, bo miała brzydkie mieszkanie. W rezultacie koty boją się każdego obcego i w pierwszym dniu remontu materac poszedł do wyrzucenia...
Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
A propos hodowli to oglądałam wczoraj zdjęcia prześlicznych kotów. Pierwszy raz widziałam ta rasę: burmilla - cuda
Śliczne są i z charakteru jak burmy. Może kiedyś
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-23, 11:55   #1283
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Koty- część XII

Panuje taki stereotyp, że koty są wredne, leją do butów i rzucają się do gardeł śpiącym właścicielom Do tego się odniosłam. Galaxy zawsze pokazuje racjonalne powody zachowań kotów: zły stan zdrowia, złe warunki, obce koty w otoczeniu, zbyt mała, źle zorganizowana przestrzeń.


U nas cała socjalizacja poszła się... wystarczyła jedna noc u obcych ludzi i Su wróciła pokręcona Czasem nie da się przywidzieć zachowania kota. Kilka miesięcy stawaliśmy na rzęsach żeby była znów normalna.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-23, 12:03   #1284
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Koty- część XII

Kusum - kto jak kto, ale Wy sobie świetnie z psychiką swoich kotów radzicie
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-23, 12:24   #1285
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Koty- część XII

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Kusum - kto jak kto, ale Wy sobie świetnie z psychiką swoich kotów radzicie

Dzięki
Poluje teraz na sąsiadkę, która wypuszcza swoje pociechy na klatkę, a te dra się w niebogłosy Ja dostaje szału, koty warczą i wskakują na meble w kuchni. Niech ja ją dorwę
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-23, 12:31   #1286
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Koty- część XII

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Panuje taki stereotyp, że koty są wredne, leją do butów i rzucają się do gardeł śpiącym właścicielom Do tego się odniosłam. Galaxy zawsze pokazuje racjonalne powody zachowań kotów: zły stan zdrowia, złe warunki, obce koty w otoczeniu, zbyt mała, źle zorganizowana przestrzeń.


U nas cała socjalizacja poszła się... wystarczyła jedna noc u obcych ludzi i Su wróciła pokręcona Czasem nie da się przywidzieć zachowania kota. Kilka miesięcy stawaliśmy na rzęsach żeby była znów normalna.
Do tego wkładają ogony do buzi, są pamiętliwe, złośliwe, wysysają oddech z dzieci, drapią, gryzą, niszczą meble. Ile ja się nasłuchałam od mojej rodziny to głowa mała, łącznie z pytaniami komu oddam koty jak urodzę dziecko Teraz po czasie to już może się trochę przekonali, że koty są fajne i nie muszą być zdziczałe, bez problemu się nimi zajmują ale pierwsze miesiące były okropne, jak wysłuchiwałam mądrości życiowych (i to nie tylko babci czy osób po60tce ale nawet moje siostry niby wykształcone a takie głupoty opowiadają, że głowa mała). Chociaż teraz też nie jest fajnie, bo jak przyjeżdża siostra z niemowlakiem to od razu jest panika, że kot podrapie i że śmie chodzić tam gdzie jest dziecko i jego zabawki :/ Dobrze, że mieszkamy w innym mieście niż cała rodzina i jak urodzi się nam potomek to nikt nie będzie lamentował, że dziecko będzie w bardzo bliskich stosunkach z kotami i psem
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-23, 12:39   #1287
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Koty- część XII

Pokaż im te zdjęcia: https://www.facebook.com/twojkotpilb.../photos_stream
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-23, 12:53   #1288
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Koty- część XII

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Bałabym się, czy na zawał nie padną I stwierdziliby, że mam nie po kolei w głowie (tzn. już tak twierdzą, wiecie koty zastępują dziecko itd., bo tylko stare panny bez dzieci mają koty ).

---------- Dopisano o 13:53 ---------- Poprzedni post napisano o 13:51 ----------

a zdjęcia świetne, moje dwa kociaste też buraski
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-23, 13:59   #1289
ArmandaVanHelden
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 461
Dot.: Koty- część XII

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Pierwszy słyszę żeby kot lał na łóżko Może jeśli jest chory...
Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Nie ma co się licytować. Psy też sikają w domach. Gryzą przedmioty, niszczą meble i ściany.


Z kotem można pracować. Nawet trudnego, zalęknionego kota można zmienić w pewnego siebie, kochającego mohito. Ale ludziom się nie chce. Traktują koty jak przedmioty i myślą, że tak musi być, że musi się rzucać na nogi, sikać po domu i chować się pod kanapę. Dziwi ich jak mówię, że kot musi mieć wysoki drapak, półki, dostęp do szafy, że trzeba się z nim bawić wędką, myszką, piłką. Na pewno oglądacie Galaxego to wiecie o co mi chodzi

Moja kotka sika na łóżko, a chora nie jest. Została przebadana kompleksowo od badań moczu, usg, badań krwi, badania na cukrzyce, testu na białaczke po stymulacje progesteronu (podejrzenie pozostawienia janika przy sterylce).
Kotka ma osiatkowany balkon, trzy drapaki (na balkonie, duży w domu i podłogowy), ma dostęp do szafy, mnóstwo zabawek, codziennie się z nią bawimy, poświęcamy dużo czasu. Próbowaliśmy Faliwaya, dostawiliśmy kolejną kuwetę, próbowaliśmy sposobu ze stawianiem miski na łóżko, wymianą kołder i pościeli i wszystkich porad jakie udało mi się znaleźć (przestudiowałam cały wątek dla "zasikanych" na miau). Próbowaliśmy z Zylkene (które zresztą Ty mi tu poleciłaś) i z Kalm Aidem i nic.
Przykre jest Twoje podejście, że jeśli kot sika to albo chory albo opiekunom się nie chce nim zająć. Dobrze się mówi jak się nie ma takiego problemu.

Malla dziękuje za wszystko co napisałaś, tak po prostu.
ArmandaVanHelden jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-23, 14:03   #1290
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Koty- część XII

Rozmawiałaś z behawiorystą?
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-20 18:34:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:23.