Całe życie sama, nie wiem jak to się stało - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-04-25, 22:15   #31
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Całe życie sama, nie wiem jak to się stało

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
No to chyba aż tak ci nie zależy na znalezieniu miłości, cóż, twój wybór, twoje życie Tylko nie jojcz o tym, jaka to jesteś pechowa, bo wcale nie jesteś - świadomie i dobrowolnie wybierasz samotność.
Dokładnie. Twój problem leży w twojej mentalności, a nie okrutnym świecie. Najlepiej siedzieć w domu, jojczeć i zastanawiać się co ludzie powiedzą - brzmi bardzo atrakcyjnie.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-25, 23:20   #32
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Całe życie sama, nie wiem jak to się stało

Cytat:
Napisane przez akwarelow_a Pokaż wiadomość
Czyli raczej marne szanse na to że doświadczę miłości. Chyba że stanie się jakiś cud.
jak masz fobie społeczne to możesz je leczyć.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-27, 18:55   #33
akwarelow_a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 4
Dot.: Całe życie sama, nie wiem jak to się stało

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
jak masz fobie społeczne to możesz je leczyć.
Nie mam żadnych fobii społecznych.

---------- Dopisano o 18:55 ---------- Poprzedni post napisano o 18:46 ----------

Przyszłam się tutaj wygadać, bo na żywo nie mam z kim, nikt mnie nie rozumie. Ciągle tylko słyszę, że mam kogoś znaleźć, najczęściej powtarza mi to moja mama. A raczej powtarzała jeszcze jakiś czas temu, bo od niecałego roku chyba dała sobie spokój. Moja rodzina myśli, że to takie łatwe. Mama mówi, że ona mogła sobie przebierać w facetach. I dziwi się, że nie mogę nikogo znaleźć. Miałam kilku adoratorów, ale ci faceci byli dla mnie brzydcy, nieatrakcyjni. Sama nie jestem modelką, jestem przeciętna z wyglądu. Ale nie będę na siłę z kimś, kto mi się nie podoba. Do tego kiedyś, kilka lat temu bardzo spodobał mi się mój kumpel, ale nie był mną zainteresowany. Wybrał inną dziewczynę. Czuję się do dziś jakbym była gorszym sortem, chociaż minęło tyle czasu,Widocznie mam pecha i powinnam się skupić na innych rzeczach w życiu. Szkoda tylko, że ciężko stłumić taką tęsknotę w pewnym sensie (nie wiem jak to nazwać) za tym, żeby chociaż poznać to uczucie jakim jest miłość. Być może gdybym doświadczyła bycia w związku, stwierdziłabym, że to nie dla mnie.

To tak dla podsumowania. Nie liczyłam, że dacie mi gotowe rozwiązania i tak też się nie stało. Bardziej chodziło mi o wygadanie się i refleksje na temat tego, czemu innym przychodzi tak łatwo a inni są tak jak ja - 29 lat, nigdy nawet nie uprawiałam seksu. Zapadłabym się pod ziemię gdyby ktoś się dowiedział. Ale to już tak na marginesie.
Dziękuję za udział w rozmowie.
akwarelow_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-27, 19:08   #34
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Całe życie sama, nie wiem jak to się stało

A ja wiem jak to się stało: nie szukasz, to nie znajdujesz. Twoja rodzina ma rację - to jest takie łatwe, ale ty nawet nie masz danych, żeby to ocenić skoro cały czas spędzasz w pracy albo w domu, a szukać w internecie się wstydzisz.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-27, 19:27   #35
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Całe życie sama, nie wiem jak to się stało

wogole to zabardzo sie przejmujesz co inni ludzie o tobie pomysla
co to kogo obchodzi ze jestes na portalu randkowym albo z nikim nie spalas,to twoja prywatna sprawa robisz z tego taki wielki deal jakby to niewiadomo jaka zbrodnia byla
mysle ze z twoim podejsciem do zwiazkow i poznawania ludzi to raczej nie szybko cos sie u ciebie zmieni
jak piszesz to mam wrazenie jakby 16latka pisala a nie prawie 30letnia kobieta
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-27, 19:45   #36
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7 327
Dot.: Całe życie sama, nie wiem jak to się stało

Cytat:
Napisane przez akwarelow_a Pokaż wiadomość
Nie mam żadnych fobii społecznych.

---------- Dopisano o 18:55 ---------- Poprzedni post napisano o 18:46 ----------

Przyszłam się tutaj wygadać, bo na żywo nie mam z kim, nikt mnie nie rozumie. Ciągle tylko słyszę, że mam kogoś znaleźć, najczęściej powtarza mi to moja mama. A raczej powtarzała jeszcze jakiś czas temu, bo od niecałego roku chyba dała sobie spokój. Moja rodzina myśli, że to takie łatwe. Mama mówi, że ona mogła sobie przebierać w facetach. I dziwi się, że nie mogę nikogo znaleźć. Miałam kilku adoratorów, ale ci faceci byli dla mnie brzydcy, nieatrakcyjni. Sama nie jestem modelką, jestem przeciętna z wyglądu. Ale nie będę na siłę z kimś, kto mi się nie podoba. Do tego kiedyś, kilka lat temu bardzo spodobał mi się mój kumpel, ale nie był mną zainteresowany. Wybrał inną dziewczynę. Czuję się do dziś jakbym była gorszym sortem, chociaż minęło tyle czasu,Widocznie mam pecha i powinnam się skupić na innych rzeczach w życiu. Szkoda tylko, że ciężko stłumić taką tęsknotę w pewnym sensie (nie wiem jak to nazwać) za tym, żeby chociaż poznać to uczucie jakim jest miłość. Być może gdybym doświadczyła bycia w związku, stwierdziłabym, że to nie dla mnie.

To tak dla podsumowania. Nie liczyłam, że dacie mi gotowe rozwiązania i tak też się nie stało. Bardziej chodziło mi o wygadanie się i refleksje na temat tego, czemu innym przychodzi tak łatwo a inni są tak jak ja - 29 lat, nigdy nawet nie uprawiałam seksu. Zapadłabym się pod ziemię gdyby ktoś się dowiedział. Ale to już tak na marginesie.
Dziękuję za udział w rozmowie.
Zamierzasz cos zrobic ze swoim podejsciem?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-27, 20:24   #37
januszpolak
Zakorzenienie
 
Avatar januszpolak
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 503
Dot.: Całe życie sama, nie wiem jak to się stało

Większość osób, które nie poznały się na studiach/w pracy poznaje się przez internet. To norma już chyba w każdym środowisku, a nie powód do wstydu. Sama nakładasz na siebie ograniczenia.
januszpolak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-04-27, 21:08   #38
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Całe życie sama, nie wiem jak to się stało

Czy tobie przeszkadza brak związku i życia seksualnego czy tak naprawdę wszystko rozbija się o to, że źle się czujesz z tym, że nie spełniasz norm społecznych? Bo jeśli to drugie to prawda jest taka - nie każdy musi mieć biały domek z okiennicami, przystojnego męża i słodkie bobaski. Natomiast jeśli stworzenie udanego związku jest naprawdę dla ciebie priorytetem to musisz zacząć działać. Bez urazy. Nie wiem czy faktycznie jesteś przeciętna, ale choćbyś była najpiękniejszą kobietą świata to twoja postawa jest po prostu odpychająca. Przestać oglądać się na innych i wstydzić, że żyjesz. Wyjdź do ludzi. Zwiększ grono znajomych. Żyj, a nie analizuj co jest właściwe, a co nie.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-27, 22:47   #39
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Całe życie sama, nie wiem jak to się stało

Cytat:
Napisane przez akwarelow_a Pokaż wiadomość
Widocznie mam pecha i powinnam się skupić na innych rzeczach w życiu.
Wybacz, ale twoje gadki o pechu to kompletne bzdury. Trochę tak jakby bezrobotna osoba siedziała w domu na tyłku i narzekała na brak pracy, trudne życie, ciężko - a nigdy nie wysłała nikomu CV, bo wstyd korzystać z maila. No straszny peszek... na własne życzenie.
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-28, 20:57   #40
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Całe życie sama, nie wiem jak to się stało

dziewczyna wymienia cechy fobii (ew. nerwicy - jak z tym "co ludzie powiedzą", w sytuacji gdy w rzeczywistości nikt tym się nie zainteresuje) ale oczywiście zaprzecza, że jej dotyczy
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-28, 21:21   #41
Hipnagogia
Wtajemniczenie
 
Avatar Hipnagogia
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: blabla
Wiadomości: 2 008
Dot.: Całe życie sama, nie wiem jak to się stało

Autotko, jestem w twoim wieku i też nigdy nie byłam w związku. Tyle, że ja już dawno zastosowałam się do rad udzielonych w tym wątku. Byłam na wielu imprezach, wolontariatach, kółkach zainteresowań, kursach, tinderze itd. i ciągle nic, tylko kilka luźnych, bardzo luźnych relacji. Myslę, że coś z takimi osobami jak my jest po prostu nie tak, brak nam tego czegoś. Jedyna rada to może popracować jakoś silnie nad swoją kobiecością, pewnością siebie, poczuciem własnej wartości. No i jak najmniej się nakręcąc i nie myśleć o swojej samotności. Nic innego już mi nie przychodzi do głowy

Edytowane przez Hipnagogia
Czas edycji: 2019-04-28 o 21:28
Hipnagogia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-28, 21:54   #42
White_Dove
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 4 634
Dot.: Całe życie sama, nie wiem jak to się stało

Ja mam małą pewność siebie i trochę niskie poczucie własnej wartości i jakoś znalazłam faceta- normalnego, nie toksyka i nie rozstawia mnie po kątach, szanuje. Miałam wymagania jeśli chodzi o faceta. Szukałam określonego typu faceta. Wspiera mnie i motywuje. Pozbyłam się przy nim pewnego kompleksu.

Wg mnie wiele zależy od szczęścia. Trzeba być cierpliwym i mieć oczy otwarte na znaki i słuchać intuicji. Kluczem jest czuć się dobrze samej ze sobą. Jak masz kogoś przyciągnąć skoro źle ci jest w swoim własnym towarzyskie. Trzeba posłuchać siebie. Przyjąć postawę ze w sumie to dobrze mi tak jak jest, niech się dzieje co chce, odnaleźć taki wewnetrzny luz, lekkość, szczęście.

Naprawdę szczęśliwa jako singielka byłam dopiero 2 miesiące przed poznaniem tz wcześniej też smutek bo ciągle nic.
White_Dove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-29, 19:54   #43
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Całe życie sama, nie wiem jak to się stało

Cytat:
Napisane przez Hipnagogia Pokaż wiadomość
Byłam na wielu imprezach, wolontariatach, kółkach zainteresowań, kursach, tinderze itd.:
A próbowałaś się tam integrować, organizować, rzucać żartami czy "podpierałaś ściany" czekając az książę sam podejdzie?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-04-29 20:54:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:28.