Bolące ręce w nadgarstkach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-15, 13:37   #1
ebena
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Eldorado południowo-wschodnie
Wiadomości: 1 487
Question

Bolące ręce w nadgarstkach


Nie wiem co robić ale od paru m-cy mam często nawracające bóle w nadgarstkach szczególnie prawym. Od lekarza dostałam jedynie maść trochę na ból pomagała ale jak to maść nie wyleczyła tylko zmniejszała ból. Dodam, że w przeszłości od dzieciństwa musiłam bardzo dużo i ciężko pracować,być może to ma jakiś wpływ...ale ja dopiero skończyłam 29 lat. Ręce w nadgarstkach mam bardzo chude (wogóle to jestem szczupła). Większe bóle mam po jakiejś cięższej pracy,lub zmianie pogody.
Zauważyłam też, że śpię z podwiniętymi dłońmi (często budzę sie z bólem z tego powodu,ponieważ ręce są mocno podwinięte), co wcześniej mi sie nie zdarzało.
Może któraś z Was ma taki probem jak ja?
ebena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-15, 14:34   #2
vilandra
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 5 813
Dot.: Bolące ręce w nadgarstkach

Cytat:
Napisane przez ebena
Nie wiem co robić ale od paru m-cy mam często nawracające bóle w nadgarstkach szczególnie prawym. Od lekarza dostałam jedynie maść trochę na ból pomagała ale jak to maść nie wyleczyła tylko zmniejszała ból. Dodam, że w przeszłości od dzieciństwa musiłam bardzo dużo i ciężko pracować,być może to ma jakiś wpływ...ale ja dopiero skończyłam 29 lat. Ręce w nadgarstkach mam bardzo chude (wogóle to jestem szczupła). Większe bóle mam po jakiejś cięższej pracy,lub zmianie pogody.
Zauważyłam też, że śpię z podwiniętymi dłońmi (często budzę sie z bólem z tego powodu,ponieważ ręce są mocno podwinięte), co wcześniej mi sie nie zdarzało.
Może któraś z Was ma taki probem jak ja?
tylko bola czy tez puchna?
vilandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-15, 14:59   #3
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Bolące ręce w nadgarstkach

Ebena taki bol poznalam rok temu gdy zaczelam fizycznie ciezko pracowac.
Bol nieraz byl nie do zniesienia. Masci mi nie pomagaly. Czasami lykalam Diclofenac.

Teraz od miesiaca nie pracuje i wreszcie nic mnie nie boli.

Slyszalam, ze na takie bolace nadgarstki pomaga taki sciagacz elastyczny zakladany wlasnie na nadgarstek.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-16, 07:20   #4
ebena
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Eldorado południowo-wschodnie
Wiadomości: 1 487
Dot.: Bolące ręce w nadgarstkach

Ręce nie puchną wogóle,tylko bolą. Jestem pracownikiem biurowym mam lekką pracę,przy komputerze też dużo nie muszę pracować.W czasie większych bólów zakładałam bandaże elastyczne,no ale teraz jest ciepło i nie mogę sobie na to pozwolić i chodzić do pracy w bandażach
ebena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-16, 12:37   #5
vilandra
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 5 813
Dot.: Bolące ręce w nadgarstkach

a czy te bóle nie zaczeły sie wtedy jak zaczełać pracęw biurze? Ja mam podobnie z tym, że najbardziej bolą mnie stawy w palcach i to jak dużo piszę i kręce kólkiem myszy. Lekarz powiedział, że to "choroba sekretarek" U mnie stwierdzono Reino
vilandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 20:55   #6
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Bolące ręce w nadgarstkach

Mnie czasem bolą nadgarstki właśnie od pracy przy komputerze, zwłaszcza prawy od myszki... Pomaga masaż i częsta gimnastyka, delikatne rozciąganie i inne ćwiczenia
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-18, 10:10   #7
ebena
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Eldorado południowo-wschodnie
Wiadomości: 1 487
Dot.: Bolące ręce w nadgarstkach

No w sumie to być może, tylko w biurze to ja pracuję od 3 lat z przerwami i nie miałam takich problemów, dopiero w tym roku w zimę się zaczęło.
ebena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-20, 21:37   #8
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Bolące ręce w nadgarstkach

Bo to właśnie nie jest tak,że choroba pojawia się od razu .Czasami nie zauważamy pewnych symptomów,które wskazują,że zaczyna się problem.
Według mnie możesz cierpieć na chorobę,która nazywa się
zespół cieśni nadgarstka
mozesz o niej poczytać tu
http://zdrowie.medicentrum.pl/ed/0/in/hp/?src=4&id=2158
Także dość dużo pracuję na komputerze i miewam kilka razy w roku podobny problem,ból jest nie do zniesienia-mama wrażenie jakbym miała pęknięty nadgarstek i w dodatku wydaje się być gorący-nic przyjemnego,nawet ręką nie mogę wtedy ruszyć .
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 13:33   #9
ebena
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Eldorado południowo-wschodnie
Wiadomości: 1 487
Dot.: Bolące ręce w nadgarstkach

Dzięki Fresa za tego linka,trochę mnie uświadomił. Muszę chyba bardziej o siebie zadbać, tylko to jest problem, napewno dla nas wszystkich, bo jak mozna się oszczędzać prowadząc dom i pracując.
ebena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-20, 23:33   #10
Wojakk79
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1
Dot.: Bolące ręce w nadgarstkach

Z zespołem cieśni nie ma żartów, od 15 lat gram na waselach i dziwie się że to nie od wątroby zaczęły się moje problemy a od nadgarstka Miałem wskazanie do operacji ale najpierw chwytałem si domowych metod: masażu, rękawiczki parafinowe itp. oczywiście g**** to dało. Byłem pod ścianom bo terminy rozpisane na 2 lata i nie chciałem rezygnanować. Znalazłem z ogłoszenia jakąś rechabilitantkę ale też stwierdziła że jeśli lekarz zalecił operację to trzeba. Bałem się że spod skalpela szybko do mojego wosła nie wrócę i mogą być komplikacje. Trafiłem w końcu na fizjomed w Krakowie. Warto się tam przejechać bo ludzie znają się na rzeczy. Obyło się bez cięcia. Dla niezdecydowanych polecam to miejsce.
Wojakk79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-21, 22:48   #11
szukajaca drogi
Raczkowanie
 
Avatar szukajaca drogi
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 276
Dot.: Bolące ręce w nadgarstkach

idź do fizjoterapeuty... bo to moze być zespół cieśni nadgarstka lub łokcia tenisisty.
szukajaca drogi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-10-30, 17:01   #12
Sorbet
Zadomowienie
 
Avatar Sorbet
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Rzeszów/Edynburg
Wiadomości: 1 436
Dot.: Bolące ręce w nadgarstkach

Też mnie bolały nadgarstki. Wejdź na youtube i wpisz coś w stylu TENDINITIS WRIST EXERSISES. To proste ćwiczenia trwające kilka/kilkanaście sekund, trzeba je robić codziennie.

Staraj się też coś zrobić z tymi podwiniętymi rękami w nocy - kiedyś zasypiałam z nogą podkurczoną prawie pod brodę i w dzień mnie bolały, krążenie było w nocy beznadziejne i tak się to kończyło. Podobnie jest z zaciskaniem zębów - rano szczęka boli. To ze stresu.

Edyta: teraz się zorientowałam, że wątek sprzed 10 lat :/ może ktoś inny skorzysta
__________________

Edytowane przez Sorbet
Czas edycji: 2016-10-30 o 17:04
Sorbet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-21, 08:17   #13
Julo23
Przyczajenie
 
Avatar Julo23
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 3
Dot.: Bolące ręce w nadgarstkach

Może bóle w nadgrastach wynikają ze zbyt dużej ilości spędzonych godzin przy komputerze. U mnie tak przynajmniej było, bo nie widziałam innego powodu dla którego tak by mnie miały boleć nadgarstki... I wiecie co, kupiłam sobie ergonomiczną klawiaturę, któa jest dobrze wyprofilowana. Naprawdę nie radzę tego bagatelizować, konsekwencje są mega nieprzyjemne, poczytajcie sobie sami https://bola-stawy.pl/bole-stawow-ra...y-i-przyczyny/
Ale tak jak ktoś wyżej napisał - wbrew pozorom parę minut ćwiczeń na nadgarstki może przynieść bardzo dużą ulgę. I nie stosowałam do tego, żadnych leków NLPZ, bo mam wrażliwą wątrobę i nie ryzykowałam z naproksenem itd. Tylko od czasu do czasu harpagon forte max, ew. przy silniejszych atakach opokan. Ale to w niewielkiej ilości.
Julo23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-23, 22:23   #14
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Bolące ręce w nadgarstkach

Cytat:
Napisane przez Julo23 Pokaż wiadomość
Może bóle w nadgrastach wynikają ze zbyt dużej ilości spędzonych godzin przy komputerze. U mnie tak przynajmniej było, bo nie widziałam innego powodu dla którego tak by mnie miały boleć nadgarstki... I wiecie co, kupiłam sobie ergonomiczną klawiaturę, któa jest dobrze wyprofilowana. Naprawdę nie radzę tego bagatelizować, konsekwencje są mega nieprzyjemne, poczytajcie sobie sami https://bola-stawy.pl/bole-stawow-ra...y-i-przyczyny/
Ale tak jak ktoś wyżej napisał - wbrew pozorom parę minut ćwiczeń na nadgarstki może przynieść bardzo dużą ulgę. I nie stosowałam do tego, żadnych leków NLPZ, bo mam wrażliwą wątrobę i nie ryzykowałam z naproksenem itd. Tylko od czasu do czasu harpagon forte max, ew. przy silniejszych atakach opokan. Ale to w niewielkiej ilości.
Jakie ćwiczenia stosujesz?
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-30, 13:09   #15
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Bolące ręce w nadgarstkach

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Jakie ćwiczenia stosujesz?

Bardzo polecam tzw "powerball" (kula działajac atrochę na zasadzie żyroskopu, do kręcenia w dłoni)

najprostszy model bez liczników i cudów na kiju.
Naprawdę działa i przynosi duża ulgę, jak się "kręci" systematycznie.


+ planki, czyli deska, może byc na kolanach- wersja na pełnych rękach a nie niższa łokciach ( i oparcie na dłoniach nie na pięściach jak niektórzy kombinują przy bolących nadgarstkach) lub przy większych bólach tylko stanie na czworakach.
Pilnować należy bardzo, żeby nadgarstki były pod ramionami- zasada: "staw pod stawem".
Nacisk na staw nadgarstkowy jaki jest wywierany w tej pozycji, ma działanie wzmacniające i rehabilitacyjne.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-04, 07:38   #16
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Bolące ręce w nadgarstkach

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Bardzo polecam tzw "powerball" (kula działajac atrochę na zasadzie żyroskopu, do kręcenia w dłoni)

najprostszy model bez liczników i cudów na kiju.
Naprawdę działa i przynosi duża ulgę, jak się "kręci" systematycznie.

+ planki, czyli deska, może byc na kolanach- wersja na pełnych rękach a nie niższa łokciach ( i oparcie na dłoniach nie na pięściach jak niektórzy kombinują przy bolących nadgarstkach) lub przy większych bólach tylko stanie na czworakach.
Pilnować należy bardzo, żeby nadgarstki były pod ramionami- zasada: "staw pod stawem".
Nacisk na staw nadgarstkowy jaki jest wywierany w tej pozycji, ma działanie wzmacniające i rehabilitacyjne.
Na razie nic nie mogę, bo to zapalenie pochewek ścięgnistych (czy stawowych) i na razie to grozi mi unieruchomienie dłoni gipsem.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-04, 11:20   #17
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Bolące ręce w nadgarstkach

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Na razie nic nie mogę, bo to zapalenie pochewek ścięgnistych (czy stawowych) i na razie to grozi mi unieruchomienie dłoni gipsem.

O matko

Życzę zdrówka bez gipsowania.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-04, 22:41   #18
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Bolące ręce w nadgarstkach

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
O matko

Życzę zdrówka bez gipsowania.
Dziękuję. Jutro znowu lekarz. Niech mi w końcu coś wymyślą skutecznego.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-19, 20:32   #19
KentuckyG
Raczkowanie
 
Avatar KentuckyG
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 306
Dot.: Bolące ręce w nadgarstkach

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Bardzo polecam tzw "powerball" (kula działajac atrochę na zasadzie żyroskopu, do kręcenia w dłoni)

najprostszy model bez liczników i cudów na kiju.
Naprawdę działa i przynosi duża ulgę, jak się "kręci" systematycznie.


+ planki, czyli deska, może byc na kolanach- wersja na pełnych rękach a nie niższa łokciach ( i oparcie na dłoniach nie na pięściach jak niektórzy kombinują przy bolących nadgarstkach) lub przy większych bólach tylko stanie na czworakach.
Pilnować należy bardzo, żeby nadgarstki były pod ramionami- zasada: "staw pod stawem".
Nacisk na staw nadgarstkowy jaki jest wywierany w tej pozycji, ma działanie wzmacniające i rehabilitacyjne.
Gdzie się coś takiego kupuje??
KentuckyG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-02-19, 21:58   #20
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Bolące ręce w nadgarstkach

Cytat:
Napisane przez KentuckyG Pokaż wiadomość
Gdzie się coś takiego kupuje??
Przez internet, a stacjonarnie w sklepach sportowych i z rzeczami do rehabilitacji.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-21, 16:27   #21
henryk_brzozka1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 3
Dot.: Bolące ręce w nadgarstkach

Do pracy zakładaj opaski podtrzymujące na pewno pomoże
henryk_brzozka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-25, 10:49   #22
Cecyliace
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 2
Dot.: Bolące ręce w nadgarstkach

Mi również bolały nadgarstki ale na szczęście po dwutygodniowej rehabilitacji i odpoczynku od pracy bóle ustały.
Cecyliace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-04-25 11:49:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:10.