Wakacje, święta - wyjeżdżam - co zrobić ze zwierzakiem? - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-19, 08:26   #91
Niutka79
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 27
Dot.: Kicia-wakacje, jak to pogodzić?

Dziękuje Ci bardzo za podpowiedz zorientuje sie jak jest z pensjonatami w okolicy Bydgoszczy, ale mam jeszcze nadzieje ze uda sie kogoś znależć do niańczenia futrzaka.
Jak raz zabrałam ją na działkę do lasu to mi zwiała i na szczęście schowała się w składzie drewna , juz myślałam wtedy że sie nie odnajdzie w lesie...znalazła się, ale była tak przerazona że nie mogłam jej wyjąć spośród bali drewna, fukała i strasznie drapała, ale na szczęście po jakimś czasie się uspokoiła, dlatego dość niechętnie biorę pod uwagę wspólny wyjazd.
Niutka79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-19, 10:04   #92
misiapisia
Wtajemniczenie
 
Avatar misiapisia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Germania
Wiadomości: 2 141
Dot.: Kicia-wakacje, jak to pogodzić?

Znalazlam jakis hotel dla zwierzat 28km od Bydgoszczy, biora 15zl za kocia dobe hotelowa http://www.psiafarma.iq.pl/cennik.php

Moja znajoma z pracy oferowala mi przechowanie kici, ale
- ona ma 6-letnie dziecko, a moja dziewczynka akceptuje ludzi powyzej jakiegos 10 roku zycia
- moja Nelly to pers, a ja nie chcialam robic sobie wroga w pracy skazujac kolezanke na zaklaczenie mieszkania (wiem jaka to pedantka )
__________________

misiapisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-24, 11:36   #93
Niutka79
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 27
Dot.: Kicia-wakacje, jak to pogodzić?

Kurcze szybko działaśz!!! dzięki wielkie za linka musze tam zadzwonic a najlepiej pojechac i zorientowac się co i jak.
W ogóle to nie lubie jej zostawiac na tak ługo bo tęsknie strasznie i tak sobie myśle czy może tym razem byłoby inaczej...wtedy miała pół roku, teraz juz 3 lata więc moze troche zmądrzała ...
Niutka79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-26, 08:38   #94
Niutka79
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 27
Dot.: Kicia-wakacje, jak to pogodzić?

Wpadłam na super pomysł kuiłam tą encyklopedię KOTY i tam była super przybudówka do domu z siatki z fajnymi atrakcjami w środku, pieńkami i td i pomyślałam że moze taką samą zrobić na działce i wtedy mogłabym ją zabrac, w dzień na powietrzu a w nocy w domciu w łóżku oczywiście
Niutka79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-22, 19:16   #95
MacyRose
Rozeznanie
 
Avatar MacyRose
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 544
Dot.: Hotel dla zwierząt?

Mój kot był przez 3 tyg. w hotelu... tak wyszło ( niestety. Ale chyba dobrze mu to zrobiło. Wcześniej nie wychodził z domu, bał się ludzi, a tam spadło z niego całe napięcie. Niestety ja mam wyrzuty sumienia do dziś... Acha i mała uwaga - lekko śmierdział mimo, że hotel był naprawdę zadbany, ale wiadomo, przy takiej ilości zwierząt zawsze są 'zapachy'.
MacyRose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-25, 12:18   #96
rosiek
Zakorzenienie
 
Avatar rosiek
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 12 523
GG do rosiek
Dot.: Hotel dla zwierząt?

Hm, ja na wyjazd oddałam psa do kuzynki, ale chyba miała go już dość
Mogę zapytać jakie są ceny w takich hotelach dla zwierząt i co im zapewniają?
rosiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 18:48   #97
zeloth
Raczkowanie
 
Avatar zeloth
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 165
Question Kociak - dylemat z wakacjami

W maju mam zaplanowany 2-tyg. wyjazd. Mój kotek będzie miał wtedy 8 miesięcy i będzie wykastrowany. W związku z wyjazdem pojawiają się 2 możliwości jak załatwić sprawę z kotkiem i zastanawiam się co będzie dla niego lepsze.

Może zostać w moim (swoim) mieszkaniu a moja mama będzie do niego zaglądać pare razy dziennie i bawić się z nim (mieszka na tej samej ulicy więc to nie problem, kociak doskonale ją zna bo odwiedza go jak jestem w pracy). Druga możliwość to przeniesienie na ten czas kotka do niej do mieszkania ze wszystkimi jego sprzętami (kuweta, miseczki, zabawki).

Oba rozwiązania mają plusy i minusy. Jak zostanie w swoim mieszkaniu noce i większość dnia będzie spędzał samotnie, ale będzie u siebie tam gdzie wszystko zna. Jak przeniesie się do mamy nie będzie sam ale w obcym dla niego miejscu (nie chce też by pomyślał, że go oddałam).

Jak myślicie które rozwiązanie dla kocurka będzie najlepsze?

Edytowane przez zeloth
Czas edycji: 2009-01-21 o 19:04
zeloth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-21, 19:02   #98
KrystynaO
Rozeznanie
 
Avatar KrystynaO
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 727
Dot.: Kociak - dylemat z wakacjami

Z powodu takich wyjazdów mam 2 koty! Pierwsza, którą wzięłam okazała się bardzo towarzyska i odradzono mi zostawianie jej w samotności. Dobrałam jej towarzyszkę i teraz obie zostaja w swoim mieszkanku mając dochodzącą opiekunkę i nawet nie sieją zniszczeń.
Musisz wyczuć charakter swojego, wszystko zależy od kota.
KrystynaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 19:50   #99
gosixa09
Raczkowanie
 
Avatar gosixa09
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 90
Dot.: Kociak - dylemat z wakacjami

Własnie ja z takich względów kupiłam psa, ponieważ psa można zabrać na wakacje a kota ciężko chociaż naprawdę kocham koty, nawet bardziej niż psy <ciiiiiiicho> Jak mieszkałam z rodzicami to zawsze mieliśmy dwa koty matkę i córkę, i to chyba było najlepsze jak zostawaly same w domu a sasiadaka przychodziła dawać jeść i posprzatać wiadomo, nawet nie trzebabyło sie z nimi bawić, zreszta jak to koty były nieufne co do obcych. Myślę ze najlepsze będzie dla twojego kota jak twoja mam weźmie go do swojego mieszkania koty sa niezależne i czasem nawet lubią małe zmiany, w swoim domu też by przezył ale obawiam się ze z nudów mógłby narobić jakiś psot.
gosixa09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 20:40   #100
Lupetita
Raczkowanie
 
Avatar Lupetita
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 159
Dot.: Kociak - dylemat z wakacjami

Na Twoim miejscu zdecydowanie kotka zostawiłabym u mamy. Przez ten czas do wyjazdu możesz go często nosić do mamy mieszkania w odwiedziny, tak aby zapoznał się z nowym miejscem, obył z innymi ludźmi i aby później nie pogdniewał się i nie pomyslał że go oddałaś koty z natury szybko się przyzwyczajają do nowych miejsc. Natomiast jesli zostawisz kotka samego w domu, to może być mu bardzo smutno samemu, może tęsknić, miauczeć w nocy i myślę że krótkie wizyty Twojej mamy u kotka to nie jest dobre rozwiązanie. A koty to zwierzęta towrzyskie, lubią obecność ludzi. Swoją drogą ja na wakacje zabrałam swego pieszczocha poniewaz nie miałam go z kim zostawić a miał biedaczek kilka tygodni, może miesiąc, jak już pisałam gdzieś jest znajdą dlatego tak wyszło ale wakacje zniósł bardzo dobrze,i ja też dużo kłopotów z nim nie miałam
Lupetita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-22, 19:36   #101
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Kociak - dylemat z wakacjami

Mam dokładnie ten sam dylemat.

Tylko że ja dodatkowo obawiam się że kotowi bardziej spodoba się u mamy ona ma duży dom i ogród a my mieszkamy w malutkim mieszkanku.
I jak kociak u niej poczuje smak wolności to może być nieszczęśliwy po powrocie do mieszkania.
A jak go zostawię w mieszkaniu samego to mi chyba serce pęknie
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-21, 16:44   #102
Ania843
Raczkowanie
 
Avatar Ania843
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 342
Kot sam na weekend w domu?

Witam
Chciałabym przygarnąć kotka. Wiem, że musi być do decyzja przemyślana i odpowiedzialna. Stąd moje pytanie do Was. Czy można kota zostawiać samego w domu na weekend? Oczywiście zostawiając mu stały dostęp do wody i pożywienia. Niestety nie mam osoby która mogłaby go dokarmiać ani podróż z kotem nie wchodzi w grę. Czy zwierzaczek podczas mojej nieobecności będzie bardzo cierpiał? Jak znoszą koty nieobecność weekendową swoich opiekunów? Proszę o Wasze opinie. Pozdrawiam
Ania843 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-21, 17:28   #103
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Kot sam na weekend w domu?

Nie znam sie na kotach ale na chlopski rozum to koty bywaja rozne i niektore zostaja same bez zadnych szkod a niektore pewnie moga glosno płakac z tej okazji.
a szczegolnie takie przygarniete koty potrzebuja czlowieka duzo i czesto szczegolnie na poczatku kiedy brak im poczucia bezpieczenstwa i "przynaleznosci do kogos."
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-21, 18:48   #104
Ania843
Raczkowanie
 
Avatar Ania843
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 342
Thumbs down Dot.: Kot sam na weekend w domu?

Zastanawiam się czy jeśli zapewnię mu dużo zabawek itd na ten czas będzie potrafił się sam zająć, czy się zanudzi ?
Ania843 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-21, 20:23   #105
narkotyk
Raczkowanie
 
Avatar narkotyk
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Piekło
Wiadomości: 51
Dot.: Kot sam na weekend w domu?

Ja już kilka razy zostawiałam koty same Tak na 3 dni... Gdy wracałam mieszkanie było nawet czyste ;D Wtedy miałam 2 dorosłe koty i młodego kocura więc spodziewałam się zdemolowanego domu.
Nie okazały mi jakiegoś strasznego niezadowolenia z takiej sytuacji... Wręcz przeciwnie! Przez ten czas mogły robić co chciały.
Tylko trzeba pamiętać o zostawieniu dużej ilości wody i suchej karmy. Przed wyjazdem koniecznie wyczyścić kuwetkę!
__________________
Zadnej finezji przy odbieraniu życia...
narkotyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-22, 07:03   #106
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Kot sam na weekend w domu?

Witam

Zgadzam sie z tym, co napisala paula78. Koty sa rozne, mojego na przyklad nie mozna zostawic na dluzej niz 1 dzien samego, poniewaz on nie zalatwi sie do brudnej kuwety ( chodzi mi o kupala, poniewaz sioo wchlaniane jest przez zwirek ). Nie napije sie rowniez wody, ktora stala w misce dluzej niz 1 dzien.

No, ale nie wszystkie koty sa takie wymagajace .

Dobrym rozwiazaniem jest drapak siedlisko - zapewnia kotu zajecie ( taki, jak na przyklad tutaj: http://www.leoland.pl/?link=productList.html&idCat=1 ).
Hvid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-22, 11:26   #107
madziunia2
Zadomowienie
 
Avatar madziunia2
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 566
Dot.: Kot sam na weekend w domu?

Ja także myślę że to zależy od charakteru kota. Nigdy co prawda nie zostawiałam mojego na dłużej niż jeden dzień, ale kot zazwyczaj ten czas nieobecności przesypiał, więc szkód żadnych nie było.
madziunia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-22, 21:42   #108
sky
Zadomowienie
 
Avatar sky
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: z kosmosu
Wiadomości: 1 561
Dot.: Kot sam na weekend w domu?

Jakiego kotka chcesz przygarnąć? (mam na myśli w jakim wieku)
Trudna sprawa. Jednak ja na Twoim miejscu nie zdecydowałabym się na kota w takiej sytuacji. Zdaję sobie sprawę , że sobie 'jakoś' poradzi, ale na początku nie wiedziałby pewnie co się dzieje. Ale decyzja należy do Ciebie.
__________________
Na pochyłe drzewo każda koza skacze
sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-22, 22:05   #109
Ania843
Raczkowanie
 
Avatar Ania843
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 342
Thumbs down Dot.: Kot sam na weekend w domu?

Myślałam o kocie w wieku ok 2 lat
Ania843 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-23, 01:05   #110
beata11
Rozeznanie
 
Avatar beata11
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 932
Dot.: Kot sam na weekend w domu?

Mnie zdarzyło się zostawić koty na dwa dni, tzn. całą noc były same i następnego dnia po południu wracałam.
Ważne jest to, że były dwa - nie czuły się samotne.
Oczywiście trzeba pochować worki, sznurki - jest cała masa rzeczy, które mogą być groźne, jeśli kot zostanie dwa dni bez pomocy ( np. zaplącze się w coś).
Prawdę mówiąc bałabym się zostawić jednego, samego kota na cały weekend.
Różnie może zwierzak zareagować (oczywiście może być i tak, że prześpi cały czas).
Ostatecznie, myślę, że kota można zostawić w jakiejś ekstremalnej sytuacji, ale robić tak częściej- chyba bym się nie zdecydowała.
Poszukaj jednak kogoś, kto zdeklaruje się z opieką, w końcu przyjść raz dziennie przez dwa dni to nie taki znowu problem.
Rozejrzyj się dokoła, może są osoby, które już mają zwierzęta i nie mogą wyjechać i chętnie zgodziłyby się na taką "wymianę usług".
Życzę pomyślnego rozwiązania sytuacji i szybkiego "nabycia" kotka

(no i ...dwa koty prędzej można zostawić same)
beata11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-23, 18:20   #111
19martusia86
Zadomowienie
 
Avatar 19martusia86
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Miasto Świętej Wieży
Wiadomości: 1 203
Dot.: Kot sam na weekend w domu?

Cytat:
Napisane przez Hvid Pokaż wiadomość
Witam

Zgadzam sie z tym, co napisala paula78. Koty sa rozne, mojego na przyklad nie mozna zostawic na dluzej niz 1 dzien samego, poniewaz on nie zalatwi sie do brudnej kuwety ( chodzi mi o kupala, poniewaz sioo wchlaniane jest przez zwirek ). Nie napije sie rowniez wody, ktora stala w misce dluzej niz 1 dzien.

No, ale nie wszystkie koty sa takie wymagajace .

Dobrym rozwiazaniem jest drapak siedlisko - zapewnia kotu zajecie ( taki, jak na przyklad tutaj: http://www.leoland.pl/?link=productList.html&idCat=1 ).
To tak jak mój w kuwecie może być maksymalnie jeden klocek Zdarzyło mi się go zostawić samego z tym, że moja mama codziennie go odwiedzała.
19martusia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 21:31   #112
nenowka152900
Zadomowienie
 
Avatar nenowka152900
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: duży pokój;)
Wiadomości: 1 389
Dot.: Kot sam na weekend w domu?

moje koty na pół dnia nie mogą same zostać bo demolka następuje
nenowka152900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 21:38   #113
mizerabilistka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 36
Dot.: Kot sam na weekend w domu?

Moim zdaniem musi być ktoś kto będzie dozował kocisku jedzenie, bo to żarłoczna gadzina, więc musisz mieć kogoś kto przyjdzie sypnąć czterołapkowi jedzonko.
Pamiętaj, że zawsze lepsze to niż skazanie kota na poniewierke, a bezdomnych kotów ciągle jest zbyt wiele.
__________________
Blogasek

mizerabilistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 22:36   #114
Truffla3
Raczkowanie
 
Avatar Truffla3
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 159
Dot.: Kot sam na weekend w domu?

Cytat:
Napisane przez mizerabilistka Pokaż wiadomość
Moim zdaniem musi być ktoś kto będzie dozował kocisku jedzenie, bo to żarłoczna gadzina, więc musisz mieć kogoś kto przyjdzie sypnąć czterołapkowi jedzonko.
Pamiętaj, że zawsze lepsze to niż skazanie kota na poniewierke, a bezdomnych kotów ciągle jest zbyt wiele.
Zgadzam sie calkowicie z tam, co napisala mizerabilistka. Osobiscie nigdy bym na tyle dni nie zostawila swojego kotka bez opieki. Kot powinien miec codziennie podane swieze jedzenie, a przede wszystkim swieza wode!
__________________

Truffla3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-28, 20:13   #115
sarq
Raczkowanie
 
Avatar sarq
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Śląsk.
Wiadomości: 88
GG do sarq
Dot.: Kot sam na weekend w domu?

Ja też zgadzam się z dziewczynami wyżej. Sama mam kocurka ale nie zostawilabym go na 3 dni. Nawet jak wroce po 8 godzinach ze szkoly kuwetka jest pelna pomimo tego ze przed wyjsciem mu sie sprzatalo, a jedzenie wszamane.
To jest nie do pomyslenia zeby podopiecznego zostawic na taki okres czasu serio.
sąsiadka na pewno sie zajmie, nic nie ukradnie, jeśli mieszkacie obok siebie długi czas zrozumie sytuacje. Zdoła poświęcić 5 min żeby posprzątać i nakarmić kota.
3 dni samemu to nie wiem jaki byś zastała dom :P no nie chodzi tu też o jakieś "budry" jakie kotek może sobie zrobić, ale chodzi o samo żywienie... a koleżankę też można poprosić lub zapytać osobę, która też ma kota czy mogłabyś u niej zostawić swojego na 3 dni. Niektóre koty źle reagują na inne osobniki ale do wszystkiego mógłby przywyknąć
sarq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-28, 21:45   #116
burn-it-up
Zakorzenienie
 
Avatar burn-it-up
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 7 853
GG do burn-it-up
Dot.: Kot sam na weekend w domu?

Moje 2 kotyki bez problemu znosiły weekendowe wyjazdy.Jak kocurek nie wiem bo od przepropwadzki jeszcze nie było tak,żeby wszyscy z domu wyjechali,ale myślę,że nie byłoby problemu.Zostawiam im zapas jedzenia,szczególnie chrupek i wody a ze nie są z tych co od razu zjadają wszystko to jak najbardziej taka metoda zdaje egzamin.W kwestii kuwetowo-toaletowej też są tolerancyjne i spokojnie wytrzymuja 3 dniową przerwę w sprzątaniu.
__________________
Mój kosmetyczny blog

Edytowane przez burn-it-up
Czas edycji: 2009-03-28 o 21:51
burn-it-up jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-29, 16:17   #117
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Kot sam na weekend w domu?

Moja kota też nie ma nic przeciwko, większość czasu przesypia (: zdarzyło mi się co prawda tylo raz, czy dwa, bo zazwyczaj któryś ze współlokatorów jest, więc dokarmi.

W kwestii kuwety jest jej wszystko jedno - pewnie gdybym jej tam tydzień nie sprzątała, to też by tam kupała, taką mam obowiązkową kicię
A je głównie suchego royal canina, więc można jej więcej do michy sypnąć na wszelki wypadek.

Tylko z ostrożności zostawiam zawsze dwie miseczki z wodą.
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-29, 18:17   #118
Ania843
Raczkowanie
 
Avatar Ania843
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 342
Thumbs down Dot.: Kot sam na weekend w domu?

Dziękuję bardzo za wszelkie opinię i rady.
Ania843 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-29, 13:19   #119
Malaika85
Zadomowienie
 
Avatar Malaika85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 583
Red face opieka w czasie wyjazdu - penjsonat/mieszkanie

Witam.
Postanowilam je rozpoczac taki watek, poniewaz jestem zdziwiona zapotrzebowaniem na takie uslugi - nie tyle zdziwiona zapotrzebowaniem, co iloscia zglaszajacych sie do mnie osob.

5 lat temu dalam ogloszenie w necie o tym, ze podczas wakacji zaopiekuje sie psem/kotem/innym malym zwierzakiem.

do dzisiaj co wakacje dostaje kilka telefonow, mimo ze sie tym juz nie zajmuje.

Pensjonatow dla zwierza jest niewiele, a jak juz sa, to drogie.

Nastolatki czesto nie maja mozliwosci zarobienia kasy, poza tym w wakacje najczesciej maja duzo wolnego czasu i siedza w domach.

To jest dobre rozwiazanie dla nichzarabiac w tens posob - pryjac na tydzien zwierzaka do sibie, albo np jak wlasciciel jest zarobionym biznesmanem - wyprowadzac mu psa na spacer codziennie.

Zastanawia mnie ile osob byloby na wizazu tym zainteresowanych.

Moze stworzmy w tym watku taka 'baze danych', tko by sie podjal tego, i gdzie mieszka.

Albo kto potrzebuje takiej uslugi.

Ja 5 lat temu wyprowadzalam 3 razy dziennie psa pewnej pani weterynarz, bo byla non stop zajeta w lecznicy. 5zl od spaceru (mieszkala kilometrr ode mnie, wiec nie mialam problemu). Normalnie dala mi klucz do mieszkania, zebym mogla go wyprowadzac i karmic raz dziennie. Duzo przyjemniejsze niz rozdawanie ulotek za 4 zl za godzine

Przyjmowalam rowniez pieski na tydzien do domu np. Za jeden dzien opieki bralam chyba 10zl plus albo kasa na zarcie, albo zarcie dla niego.


teraz pewnie wzielabym troche wiecej, np 15zl za dzien (w hotelach jest to minimum 25-30zl....a pies chyba woliby byc w prawdziwym domu, niz w klatce, obok 50 innych psow...)


podobalo mi sie
__________________
pij mleko
bedziesz wielki
Malaika85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-20, 19:25   #120
rosiek
Zakorzenienie
 
Avatar rosiek
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 12 523
GG do rosiek
Zwierzę a wyjazdy...

Niedawno musiałam uśpić psiaka, teraz zastanawiam się nad kolejnym zwierzakiem, który umiliłby mi codzienność... Zapisałam się jednak do szkolnego programu, przez co mam okazję często wyjeżdżać na weekendy. I ta sytuacja podsunęła mi pomysł na wątek.

Wizażanki, które mają zwierzaki - co z nimi robicie na czas wyjazdów - dłuższych i krótszych (weekendy, wakacje, ferie i itd.)? Zabieracie ze sobą? Oddajecie komuś pod opiekę? - komu? A może korzystacie z ofert psich (i nie tylko) hoteli?
zapraszam do zabierania głosu
rosiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-25 15:13:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:51.