Żywe zwięrzeta w paczkach !!!!!! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-01, 17:07   #31
Ismenkusia
Zakorzenienie
 
Avatar Ismenkusia
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5 879
GG do Ismenkusia
Dot.: Żywe zwięrzeta w paczkach !!!!!!

Cytat:
Napisane przez rapifen Pokaż wiadomość
Przecież można przesyłać żywe zwierzęta. Wydaje mi się że demonizujesz.
To może sama się wyślij paczką zobaczymy jak to dobrze będzie wyobraz to sobie.
__________________
lubię sobie spuszczać wpie..ol
Ismenkusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 17:12   #32
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Żywe zwięrzeta w paczkach !!!!!!

Oto "nasze" podejscie do zwierzat ,powinno byc to zabronione i tyle bez wzgledu na to jakie to zwierze czy to pies czy ślimak.

Sama kupując np. slimaki czy krewetki tak kombinuje abym mogła je sama odebrać a jesli nie mam takiej mozliwosci to czekam az pojawi sie okazja.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 17:13   #33
tutaj
Zakorzenienie
 
Avatar tutaj
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 500
Dot.: Żywe zwięrzeta w paczkach !!!!!!

Cytat:
Napisane przez Wiwianna Pokaż wiadomość
Ja powiem tylko jedno. Jeśli ktoś bardzo chciałby sprawdzić warunki, jakie mają zapewniane przez PP przewożone zwierzęta, niech sam osobiście spróbuje przebyć podróż w kartonie. Jestem pewna, że nie będzie czuł się komfortowo .
Do zaprzyjaźnionej kliniki weterynaryjnej trafiają co jakiś czas zwierzęta, które nadano priorytetem i zapewniono im "warunki specjalne"; odwodnione, głodne, ubrudzone odchodami, zestresowane, z uszkodzeniami na futrze czy skrzydłach, niektóre nie przeżywają!
Widziałyście to, bo ja tak! Jeśli ktoś chce przewieźć zwierzę, niech zapewni mu ludzkie warunki.
Właśnie o to chodzi. Ptaki w dużych kartonach, z ziarnem w środku, a co najważniejsze wysyła się do osób odpowiedizalnych, które na drugi dzień NA PEWNO odbiorą przesyłkę.

W ogóle nie rozumiem, jak takie zwierzęta moga zostawać na poczcie? przecież w przypadku nieodebrania przesyłki paczka jest odsyłana z powrotem do nadawcy.

Żeby nie było nieporozumień - oczywiśćie najlepiej byłoby, gdyby ptaszki latały po niebie a kotki i pieski chodzily wolno po swiecie, ale jest jak jest. I jesli hodowca zapewnia dobre warunki przewozu, a zwierzę jest odbierane to nie ma co lamentować.
__________________
tutaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 17:13   #34
Wiwianna
Zadomowienie
 
Avatar Wiwianna
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: net
Wiadomości: 1 303
Dot.: Żywe zwięrzeta w paczkach !!!!!!

Cytat:
Napisane przez Ismenkusia Pokaż wiadomość
To może sama się wyślij paczką zobaczymy jak to dobrze będzie wyobraz to sobie.
Ismenkusiu, problem w tym, że niektórzy cierpią na całkowity brak wyobraźni a słowo empatia jest dla nich wyłącznie terminem obcym
__________________
Wiwianna
Wiwianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 17:24   #35
kycia1
Wtajemniczenie
 
Avatar kycia1
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Z łóżeczka ;)
Wiadomości: 2 845
Dot.: Żywe zwięrzeta w paczkach !!!!!!

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Oto "nasze" podejscie do zwierzat ,powinno byc to zabronione i tyle bez wzgledu na to jakie to zwierze czy to pies czy ślimak.

Sama kupując np. slimaki czy krewetki tak kombinuje abym mogła je sama odebrać a jesli nie mam takiej mozliwosci to czekam az pojawi sie okazja.
No i to jest zdrowe podejscie. Podejscie godne naśladowania.

Cytat:
Napisane przez Wiwianna Pokaż wiadomość
Ismenkusiu, problem w tym, że niektórzy cierpią na całkowity brak wyobraźni a słowo empatia jest dla nich wyłącznie terminem obcym
Dokladnie
__________________
Wybrałam pielęgnację ciała z marką Braun
kycia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 17:24   #36
rosiek
Zakorzenienie
 
Avatar rosiek
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 12 523
GG do rosiek
Dot.: Żywe zwięrzeta w paczkach !!!!!!

Ale przepraszam, czy któraś z Was zrewidowała 100 czy 1000 przesyłek pocztowych z ptakami, że wie że nie mają wystarczającej ilości jedzenia, picia, mierzyła czas dotarcia każdej przesyłki i robiła wywiad ze zwierzęciem jak się czuło podczas podróży?
Lepiej, żeby ptak miał duży karton, po którym wala się ziarno, odchody i gąbki z wodą, a sam ptak co trochę podrywał się instynktownie do lotu i obijał o tekturę? W małym pudełku, gdzie nie ma możliwości poderwania się ptak nie zrobi sobie takiej krzywdy, jaką może zrobić w za dużym pudełku. Poza tym jak wspominała eyo - którą w pełni popieram w wypowiedzi - zwierzę nie ma świadomości bycia - więc owszem, odczuwa ból fizyczyny, ale nie cierpi z powodu, nie wiem, poczucia zamknięcia w małym pudełeczku.
Trochę luzu dziewczyny, gdyby było sporo przypadków śmiertelnych z pewnością zmienionoby przepisy lub całkowicie zakazano przesyłki zwierząt.
rosiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 17:34   #37
Ismenkusia
Zakorzenienie
 
Avatar Ismenkusia
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5 879
GG do Ismenkusia
Dot.: Żywe zwięrzeta w paczkach !!!!!!

Cytat:
Napisane przez rosiek Pokaż wiadomość
Ale przepraszam, czy któraś z Was zrewidowała 100 czy 1000 przesyłek pocztowych z ptakami, że wie że nie mają wystarczającej ilości jedzenia, picia, mierzyła czas dotarcia każdej przesyłki i robiła wywiad ze zwierzęciem jak się czuło podczas podróży?
Lepiej, żeby ptak miał duży karton, po którym wala się ziarno, odchody i gąbki z wodą, a sam ptak co trochę podrywał się instynktownie do lotu i obijał o tekturę? W małym pudełku, gdzie nie ma możliwości poderwania się ptak nie zrobi sobie takiej krzywdy, jaką może zrobić w za dużym pudełku. Poza tym jak wspominała eyo - którą w pełni popieram w wypowiedzi - zwierzę nie ma świadomości bycia - więc owszem, odczuwa ból fizyczyny, ale nie cierpi z powodu, nie wiem, poczucia zamknięcia w małym pudełeczku. Trochę luzu dziewczyny, gdyby było sporo przypadków śmiertelnych z pewnością zmienionoby przepisy lub całkowicie zakazano przesyłki zwierząt.
Zwierzę ma swiadomośc bycia odczuwa odskonft psychiczny np. z powodu zmiany miejsca pobytu Moje zwierzaki bardzo się stresują gdy je zabieram z domu i idę np. do weterynarza.
__________________
lubię sobie spuszczać wpie..ol
Ismenkusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-01, 17:36   #38
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 576
Dot.: Żywe zwięrzeta w paczkach !!!!!!

A wy jestesce wszystkie kurna optymistki. Bo są przepisy i na pewno są one korzystne dla zwierząt.
Buahahaha.
Ile z Was widzialo transport koni na rzeź? w jakich warunkach jadą po kilkanascie godzin do włoch? a przeciez wywóz zwierząt na mięso jest legalny.

Ja nie wiem, niektórzy nie mają pojęcia jak wygląda sytuacja zwierząt w tym kraju.
__________________
nie bo tu nie ma nieba
jest prześwit między wieżowcami
a serce to nie serce to tylko kawał mięsa
a życie jakie życie poprzerywana linia na dłoniach
a bóg nie ma boga są tylko krzyże przy drogach


Własną głupotę ludzie zwykli nazywać doświadczniem
awia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 17:39   #39
kycia1
Wtajemniczenie
 
Avatar kycia1
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Z łóżeczka ;)
Wiadomości: 2 845
Dot.: Żywe zwięrzeta w paczkach !!!!!!

Cytat:
Napisane przez awia Pokaż wiadomość
A wy jestesce wszystkie kurna optymistki. Bo są przepisy i na pewno są one korzystne dla zwierząt.
Buahahaha.
Ile z Was widzialo transport koni na rzeź? w jakich warunkach jadą po kilkanascie godzin do włoch? a przeciez wywóz zwierząt na mięso jest legalny.

Ja nie wiem, niektórzy nie mają pojęcia jak wygląda sytuacja zwierząt w tym kraju.
No wiec własnie. O to mi chodzi.
__________________
Wybrałam pielęgnację ciała z marką Braun
kycia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 17:41   #40
Wiwianna
Zadomowienie
 
Avatar Wiwianna
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: net
Wiadomości: 1 303
Dot.: Żywe zwięrzeta w paczkach !!!!!!

Cytat:
Napisane przez rosiek Pokaż wiadomość
Ale przepraszam, czy któraś z Was zrewidowała 100 czy 1000 przesyłek pocztowych z ptakami, że wie że nie mają wystarczającej ilości jedzenia, picia, mierzyła czas dotarcia każdej przesyłki i robiła wywiad ze zwierzęciem jak się czuło podczas podróży?
Lepiej, żeby ptak miał duży karton, po którym wala się ziarno, odchody i gąbki z wodą, a sam ptak co trochę podrywał się instynktownie do lotu i obijał o tekturę? W małym pudełku, gdzie nie ma możliwości poderwania się ptak nie zrobi sobie takiej krzywdy, jaką może zrobić w za dużym pudełku. Poza tym jak wspominała eyo - którą w pełni popieram w wypowiedzi - zwierzę nie ma świadomości bycia - więc owszem, odczuwa ból fizyczyny, ale nie cierpi z powodu, nie wiem, poczucia zamknięcia w małym pudełeczku.
Trochę luzu dziewczyny, gdyby było sporo przypadków śmiertelnych z pewnością zmienionoby przepisy lub całkowicie zakazano przesyłki zwierząt.

Rosiaczku, jak nic musisz zafundować sobie podróż taką paczuszką. Nie martw się włożymy Ci gąbkę z wodą, luzik
__________________
Wiwianna
Wiwianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 17:57   #41
rosiek
Zakorzenienie
 
Avatar rosiek
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 12 523
GG do rosiek
Dot.: Żywe zwięrzeta w paczkach !!!!!!

Cytat:
Napisane przez awia Pokaż wiadomość
A wy jestesce wszystkie kurna optymistki. Bo są przepisy i na pewno są one korzystne dla zwierząt.
Buahahaha.
Ile z Was widzialo transport koni na rzeź? w jakich warunkach jadą po kilkanascie godzin do włoch? a przeciez wywóz zwierząt na mięso jest legalny.

Ja nie wiem, niektórzy nie mają pojęcia jak wygląda sytuacja zwierząt w tym kraju.
nie mówię, że są na pewno korzystne, zgony się zdarzają i to nie jest szczyt marzeń w przypadku takiej podróży, ale nie jest to niemożliwą katorgą, nie przesadzajmy. Ale gdyby sytuacja faktyczna miała się o wiele gorzej ludzie by zareagowali, chociażby TOZ albo i ludzie nie związani z organizacjami.

Wywóz koni widziałam, sytuację w ubogich schroniskach też i byłam świadkiem katowania zwierząt. Podpisywałam petycje w tej sprawie i starałam się interweniować. Ale wg mnie nie ma co porównywać, tam zwierzęta są jawnie katowane.

Cytat:
Napisane przez Wiwianna Pokaż wiadomość
Rosiaczku, jak nic musisz zafundować sobie podróż taką paczuszką. Nie martw się włożymy Ci gąbkę z wodą, luzik
Uprzejmię proszę o niezdrabnianie mojego nicka. Brzmi rosiek, nie rosiaczek.
A ty sobie tak podróżowałaś, że proponujesz mnie? Będziesz mogła rozłożyć ramiona, zadbamy.

jeśli macie jawne dowody, to idźcie na policję, zgłoście to do TOZu - oni zareagują. nie ma co gdybać i rozpaczać jak się nie wie dokładnie jak jest.
przeszkadza Wam - to zróbicie dochodzenie, niech nie kończy się na gadaniu i płakaniu.

Edytowane przez rosiek
Czas edycji: 2010-03-01 o 17:58 Powód: literówki.
rosiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-01, 17:58   #42
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Żywe zwięrzeta w paczkach !!!!!!

JEZUSMARYJA to weźcie sobie te ptaki włóżcie do ogromnych pudełek i woźcie je rowerem albo na plecach.
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 18:08   #43
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 576
Dot.: Żywe zwięrzeta w paczkach !!!!!!

ta, policja zareaguje. mala szkodliwosc spoleczna czynu - co bylo niejednokronie już udowodnione, przy sprawie zakatowanego Ozziego, czy koni z poderżniętym gardłem przez wlasciciela, wczesniej wychodzonych do granic mozliwosci.
TOZ - owszem, reaguje, ale nie ma prawa odebrać zwierzaka wlascicielowi. toz moze tymczasowo zabrac zwierze, wyleczyc, nakarmic i musi zwrócic włascicielowi-katowi.
Sprawy o znecanie sie nad zwierzetami rzadko doprowadzane są do konca, wyroki są smiesznie niskie, kary pieniężne też. znęcac sie nad zwierzętami w Polsce mozna bezkarnie na wiele sposobów.

są fundacje, są organizacje ale to kropla w morzu potrzeb.
__________________
nie bo tu nie ma nieba
jest prześwit między wieżowcami
a serce to nie serce to tylko kawał mięsa
a życie jakie życie poprzerywana linia na dłoniach
a bóg nie ma boga są tylko krzyże przy drogach


Własną głupotę ludzie zwykli nazywać doświadczniem
awia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 18:12   #44
rosiek
Zakorzenienie
 
Avatar rosiek
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 12 523
GG do rosiek
Dot.: Żywe zwięrzeta w paczkach !!!!!!

Więc jeśli komuś zależy to może chociaż próbować. A tu widzę machanie ręką - policja nic nie zrobi, TOZ też nie za dużo. Petycje, wystąpienia, działanie przynoszą efekty, tylko ludzie za szybko się wypalają albo w ogóle nie podejmują trudu - czy jest więc na co narzekać? Samo się nie zrobi.
rosiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 18:13   #45
bzyczka1
Zakorzenienie
 
Avatar bzyczka1
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: L/J/W
Wiadomości: 6 351
Dot.: Żywe zwięrzeta w paczkach !!!!!!

Do autorki: Ja sama byłam zdziwiona jak można wysłać zwierzę pocztą, ale tak się robi.
Tak samo zamyka się gołębie pocztowe i wywozi dalej a potem się je wypuszcza i one wracają sobie do domu (mam nadzieję że wiecie o co chodzi). Albo powiedzcie mi jak się wozi ptaki na wystawy? Ładuje się w karton ewentualnie w klatkę ale to chyba rzadkość. Zwierzę wiezie się w takim czymś
http://www.allegro.pl/item928967414_...ska_anpol.html

albo takim
http://www.allegro.pl/item932599120_...ow_drobiu.html

A raz sama widziałam jak wieźli gołębie w zamkniętej ciężarówce a w środku klatki.
__________________
"Miłość...Wtedy, kiedy stoicie pod drzewem, a ty marzysz, żeby się przewróciło, bo będziesz mógł ją osłonić"

Nasz skarb
bzyczka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 18:13   #46
Kachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Kachulec
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa - Vienna
Wiadomości: 6 338
Dot.: Żywe zwięrzeta w paczkach !!!!!!

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość

przpeisy zrobili właśnie dlatego żeby zapobiec męczeniu zwierzą



nie wiem co wy macie za podejście ale człowiek jest człowiekiem głównie dlatego że posiada ŚWIADOMOŚĆ ISTNIENIA
pies, kot czy inny burek nie posiada świadomości istnienia, po prostu nie wie że żyje, nie wie jak spojrzy w lustro że to on jest w tym lustrze bo zwyczajnie nie ogarnia, że jest

a Ty teraz patrz dalej







naprawdę sądzicie, ze lepiej takie zwierzę zamordowac niż sprzedać i komuś przesłać !?


kurcze żadna z was nie zna sytuacji, żadna z was nie wie co to był za ptak, nie wie kto tego ptaka przewoził i opieracie się na jakichś płtykich instykntach że jak w pudełku to źle i okropnie - a ja uważam, ze fizycznie takiemu zwierzęciu w takich warunkach przez krótki okres czasu nie stanie sie krzwyda

macie problem że oceniam to na sucho ? rzucajcie się swoimi emocjami ale ja wole sobie policzyć, obmyśleć, zauważyć, ze tak naprawdę nic a nic nie wiem o sytuacji niż wyzywac nikomu nic nie winnych ludzi od bestialskich



btw - moje psy trzymam generalnie w domu, na ogół spią w łóżku, na ich żarcie wydaje wiecej niż na własne, do weta chodzą zawsze jak trzeba, prkatycznie kazda kase wydam na ich leczenie a jednego szczeniaka karmie lyzka i butelką ze smoczkiem bo nie chce z miski jeść...
ale to ze kocham wlasne zwierzaki i traktuje je lepiej niz wiekszosc ludzi nie znaczy ze bede wyzywac obce mi totalnie osoby i twierdzic, ze to jakas tragedia dla zwierzaka ze musi posiedziec dzien czy dwa w pudełku w ktorym kompletnie zadna fizycznie krzywda mu sie nie dzieje


i dalej uwazam, że lepiej zwierzaka przesłać zachowują wszelką ostrożność transporrtując przez dwa dni niż oddac do schoroniska czy w ogole zakopac zywce bo nie ma sie co z nim zrobic ( a nie raz o takich sytuacjach slyszalam neistety - w polsce to czeste zachowanie). Wiec jak macie cos mi dalej pisac to moze odpowiedziec na to co lepsze dla zwierzaka niz placzcie nad jego losem kompletnie nie majac pojecia o biologii.
Ooo moja Droga. KTO TU POWIEDZIAŁ, ŻE LEPIEJ JEST UKATRUPIĆ NIŻ WYSŁAĆ PACZKĄ?

Człowiek dlatego jako istota świadoma powinna sobie zdawać sprawę jak to jest gdy paczka zagubi się na poczcie, jaki to stres dla zwierząt w paczce. Wystarczy odrobina empatii. Ale niektórzy nie mają jej za grosz. Byle mnie było dobrze...

Gdzie jest problem poświęcić się troche i pojechać po zwierze? To takie trudne?

Zobacz w takim razie jak się zachowują Twoje psy gdy wychodzisz z domu? Zwierzęta też mają jakąś świadomość istnienia. Jest ona co prawda zupełnie na innym poziomie, ale jest.
Nikt się nie rzuca. Jest poruszony temat i tyle. Dla mnie to jest bestialskie i będzie.
Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Oto "nasze" podejscie do zwierzat ,powinno byc to zabronione i tyle bez wzgledu na to jakie to zwierze czy to pies czy ślimak.

Sama kupując np. slimaki czy krewetki tak kombinuje abym mogła je sama odebrać a jesli nie mam takiej mozliwosci to czekam az pojawi sie okazja.
Oczywiście. Tylko ludziom musi się "zachcieć" pomyśleć o innych.
Cytat:
Napisane przez tutaj Pokaż wiadomość
Właśnie o to chodzi. Ptaki w dużych kartonach, z ziarnem w środku, a co najważniejsze wysyła się do osób odpowiedizalnych, które na drugi dzień NA PEWNO odbiorą przesyłkę.

W ogóle nie rozumiem, jak takie zwierzęta moga zostawać na poczcie? przecież w przypadku nieodebrania przesyłki paczka jest odsyłana z powrotem do nadawcy.

Żeby nie było nieporozumień - oczywiśćie najlepiej byłoby, gdyby ptaszki latały po niebie a kotki i pieski chodzily wolno po swiecie, ale jest jak jest. I jesli hodowca zapewnia dobre warunki przewozu, a zwierzę jest odbierane to nie ma co lamentować.
Nie zawsze można zagwarantować że ktoś odbierze przesyłkę. Są rożne przypadki w życiu.

Cytat:
Napisane przez Wiwianna Pokaż wiadomość
Ismenkusiu, problem w tym, że niektórzy cierpią na całkowity brak wyobraźni a słowo empatia jest dla nich wyłącznie terminem obcym
Otóż to.

Cytat:
Napisane przez rosiek Pokaż wiadomość
Ale przepraszam, czy któraś z Was zrewidowała 100 czy 1000 przesyłek pocztowych z ptakami, że wie że nie mają wystarczającej ilości jedzenia, picia, mierzyła czas dotarcia każdej przesyłki i robiła wywiad ze zwierzęciem jak się czuło podczas podróży?
Mnie chodzi nie o konkretny przypadek tylko ogólnie o przesyłanie zwierząt. Nikt nie powiedział, że ktoś zrewidował chociaż jedną paczkę. Ale mam znajomą na poczcie i wiem mniej więcej jak to wszystko się odbywa.
__________________


Nieprzyzwoicie uparta i troszkę złośliwa




Kachulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 18:14   #47
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Żywe zwięrzeta w paczkach !!!!!!

Cytat:
Napisane przez awia Pokaż wiadomość
A wy jestesce wszystkie kurna optymistki. Bo są przepisy i na pewno są one korzystne dla zwierząt.
Buahahaha.
Ile z Was widzialo transport koni na rzeź? w jakich warunkach jadą po kilkanascie godzin do włoch? a przeciez wywóz zwierząt na mięso jest legalny.

Ja nie wiem, niektórzy nie mają pojęcia jak wygląda sytuacja zwierząt w tym kraju.


post osoby, ktora nie rozumie - o co ta "afera" - nie nadaje sie do komentowania...

wszystkich, którzy myślą, że przepisy są w porzadku, że prawo jest OK- zapraszam- chociażby na dogomanię -każdego dnia przybywa tragicznych historii - spojrzcie -

1. oto jak swoją sukę załatwiła nauczycielka - tak, tak - młoda pani nauczycielka -
http://www.dogomania.pl/threads/1742...atujmy-resztAE

2. z miłości do zwierząt???
http://www.dogomania.pl/threads/1730...otrzebna-POMOC

http://www.dogomania.pl/threads/1796...ALCZAE-O-ZYCIE

kilka dni temu - http://www.dogomania.pl/threads/1808...-chorych-psA-w

a tu przypadki ludzkiego okrucieństwa - przykro przyznac, ze nie są rzadkością - UWAGA - drastyczne zdjęcia -
http://www.sowz.org/index.php?id=drastyczne


mamy na Wizazu watek z petycjami -

w ostatnim poscie jest gotowy tekst petycji, ktora wysylamy do wloskiego ministra rolnictwa - dotyczaca koni wywozonych na rzeź - te konie jada tam głównie z Polski - PROSZĘ ZAJRZYJCIE -

http://pretty.wizaz.pl/forum/showthread.php?p=17428279


...dla tych, którym te obrazy wydają się niczym z innego świata - rozejrzyjcie się - zanim wygłosicie kolejną herezję... która spowodowana jest tylko i wyłącznie NIEWIEDZĄ
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA

Edytowane przez carolinascotties
Czas edycji: 2010-03-01 o 18:47
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 18:20   #48
Kachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Kachulec
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa - Vienna
Wiadomości: 6 338
Dot.: Żywe zwięrzeta w paczkach !!!!!!

Cytat:
Napisane przez Wiwianna Pokaż wiadomość
Rosiaczku, jak nic musisz zafundować sobie podróż taką paczuszką. Nie martw się włożymy Ci gąbkę z wodą, luzik
Siebie przecież nikt nie włoży. Ale kogoś lub zwierze - why not?

Cytat:
Napisane przez rapifen Pokaż wiadomość
JEZUSMARYJA to weźcie sobie te ptaki włóżcie do ogromnych pudełek i woźcie je rowerem albo na plecach.
__________________


Nieprzyzwoicie uparta i troszkę złośliwa




Kachulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 18:23   #49
Ismenkusia
Zakorzenienie
 
Avatar Ismenkusia
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5 879
GG do Ismenkusia
Dot.: Żywe zwięrzeta w paczkach !!!!!!

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość


post osoby, ktora nie rozumie - o co ta "afera" - nie nadaje sie do komentowania...

wszystkich, którzy myślą, że przepisy są w porzadku, że prawo jest OK- zapraszam- chociażby na dogomanię -każdego dnia przybywa tragicznych historii - spojrzcie -

1. oto jak swoją sukę załatwiła nauczycielka - tak, tak - młoda pani nauczycielka -
http://www.dogomania.pl/threads/1742...atujmy-resztAE

2. z miłości do zwierząt???
http://www.dogomania.pl/threads/1730...otrzebna-POMOC

http://www.dogomania.pl/threads/1796...ALCZAE-O-ZYCIE

a tu przypadki ludzkiego okrucieństwa - przykro przyznac, ze nie są rzadkością - UWAGA - drastyczne zdjęcia -
http://www.sowz.org/index.php?id=drastyczne


mamy na Wizazu watek z petycjami -

w ostatnim poscie jest gotowy tekst petycji, ktora wysylamy do wloskiego ministra rolnictwa - dotyczaca koni wywozonych na rzeź - te konie jada tam głównie z Polski - PROSZĘ ZAJRZYJCIE -

http://pretty.wizaz.pl/forum/showthread.php?p=17428279


...dla tych, którym te obrazy wydają się niczym z innego świata - rozejrzyjcie się - zanim wygłosicie kolejną herezję... która spowodowana jest tylko i wyłącznie NIEWIEDZĄ
Bożeee
__________________
lubię sobie spuszczać wpie..ol
Ismenkusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-01, 18:31   #50
Kachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Kachulec
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa - Vienna
Wiadomości: 6 338
Dot.: Żywe zwięrzeta w paczkach !!!!!!

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość


post osoby, ktora nie rozumie - o co ta "afera" - nie nadaje sie do komentowania...

wszystkich, którzy myślą, że przepisy są w porzadku, że prawo jest OK- zapraszam- chociażby na dogomanię -każdego dnia przybywa tragicznych historii - spojrzcie -

1. oto jak swoją sukę załatwiła nauczycielka - tak, tak - młoda pani nauczycielka -
http://www.dogomania.pl/threads/1742...atujmy-resztAE

2. z miłości do zwierząt???
http://www.dogomania.pl/threads/1730...otrzebna-POMOC

http://www.dogomania.pl/threads/1796...ALCZAE-O-ZYCIE

a tu przypadki ludzkiego okrucieństwa - przykro przyznac, ze nie są rzadkością - UWAGA - drastyczne zdjęcia -
http://www.sowz.org/index.php?id=drastyczne


mamy na Wizazu watek z petycjami -

w ostatnim poscie jest gotowy tekst petycji, ktora wysylamy do wloskiego ministra rolnictwa - dotyczaca koni wywozonych na rzeź - te konie jada tam głównie z Polski - PROSZĘ ZAJRZYJCIE -

http://pretty.wizaz.pl/forum/showthread.php?p=17428279


...dla tych, którym te obrazy wydają się niczym z innego świata - rozejrzyjcie się - zanim wygłosicie kolejną herezję... która spowodowana jest tylko i wyłącznie NIEWIEDZĄ
Zawsze się znajdą ludzie których nie przejmuje, ba nawet gorzej, nie mają nic przeciwko złemu traktowaniu zwierząt. Sposobu ich myślenia nie zmienimy. Niektórych może ruszą zdjęcia, ale niestety nie wszystkich
__________________


Nieprzyzwoicie uparta i troszkę złośliwa




Kachulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 18:43   #51
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Żywe zwięrzeta w paczkach !!!!!!

jestem w kompletnym szoku, ale nie tego co robi Poczta Polska, tylko wypowiedziami niektórych osób na tym wątku
szok, ze można byc az tak nieczułym....

co do samego temu, jestem totalnie przeciwna wysyłania jakichkolwiek zwierząt pocztą polską czy kurierem - jak komus zalezy sam pojedzie po zwierze - taka prawda....
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 18:54   #52
kycia1
Wtajemniczenie
 
Avatar kycia1
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Z łóżeczka ;)
Wiadomości: 2 845
Dot.: Żywe zwięrzeta w paczkach !!!!!!

Cytat:
Napisane przez rosiek Pokaż wiadomość
nie mówię, że są na pewno korzystne, zgony się zdarzają i to nie jest szczyt marzeń w przypadku takiej podróży, ale nie jest to niemożliwą katorgą, nie przesadzajmy. Ale gdyby sytuacja faktyczna miała się o wiele gorzej ludzie by zareagowali, chociażby TOZ albo i ludzie nie związani z organizacjami.

Wywóz koni widziałam, sytuację w ubogich schroniskach też i byłam świadkiem katowania zwierząt. Podpisywałam petycje w tej sprawie i starałam się interweniować. Ale wg mnie nie ma co porównywać, tam zwierzęta są jawnie katowane.



Uprzejmię proszę o niezdrabnianie mojego nicka. Brzmi rosiek, nie rosiaczek.
A ty sobie tak podróżowałaś, że proponujesz mnie? Będziesz mogła rozłożyć ramiona, zadbamy.

jeśli macie jawne dowody, to idźcie na policję, zgłoście to do TOZu - oni zareagują. nie ma co gdybać i rozpaczać jak się nie wie dokładnie jak jest.
przeszkadza Wam - to zróbicie dochodzenie, niech nie kończy się na gadaniu i płakaniu.
Cytat:
Napisane przez rosiek Pokaż wiadomość
Więc jeśli komuś zależy to może chociaż próbować. A tu widzę machanie ręką - policja nic nie zrobi, TOZ też nie za dużo. Petycje, wystąpienia, działanie przynoszą efekty, tylko ludzie za szybko się wypalają albo w ogóle nie podejmują trudu - czy jest więc na co narzekać? Samo się nie zrobi.
Dlatego tez zgołsilam do TOZ.
Cytat:
Napisane przez bzyczka1 Pokaż wiadomość
Do autorki: Ja sama byłam zdziwiona jak można wysłać zwierzę pocztą, ale tak się robi.
Tak samo zamyka się gołębie pocztowe i wywozi dalej a potem się je wypuszcza i one wracają sobie do domu (mam nadzieję że wiecie o co chodzi). Albo powiedzcie mi jak się wozi ptaki na wystawy? Ładuje się w karton ewentualnie w klatkę ale to chyba rzadkość. Zwierzę wiezie się w takim czymś
http://www.allegro.pl/item928967414_...ska_anpol.html

albo takim
http://www.allegro.pl/item932599120_...ow_drobiu.html

A raz sama widziałam jak wieźli gołębie w zamkniętej ciężarówce a w środku klatki.
Kochana, gdyby ta paczka wygladala tak- cieszylabym sie bardzo:ma d:
Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość


post osoby, ktora nie rozumie - o co ta "afera" - nie nadaje sie do komentowania...

wszystkich, którzy myślą, że przepisy są w porzadku, że prawo jest OK- zapraszam- chociażby na dogomanię -każdego dnia przybywa tragicznych historii - spojrzcie -

1. oto jak swoją sukę załatwiła nauczycielka - tak, tak - młoda pani nauczycielka -
http://www.dogomania.pl/threads/1742...atujmy-resztAE

2. z miłości do zwierząt???
http://www.dogomania.pl/threads/1730...otrzebna-POMOC

http://www.dogomania.pl/threads/1796...ALCZAE-O-ZYCIE

kilka dni temu - http://www.dogomania.pl/threads/1808...-chorych-psA-w

a tu przypadki ludzkiego okrucieństwa - przykro przyznac, ze nie są rzadkością - UWAGA - drastyczne zdjęcia -
http://www.sowz.org/index.php?id=drastyczne


mamy na Wizazu watek z petycjami -

w ostatnim poscie jest gotowy tekst petycji, ktora wysylamy do wloskiego ministra rolnictwa - dotyczaca koni wywozonych na rzeź - te konie jada tam głównie z Polski - PROSZĘ ZAJRZYJCIE -

http://pretty.wizaz.pl/forum/showthread.php?p=17428279


...dla tych, którym te obrazy wydają się niczym z innego świata - rozejrzyjcie się - zanim wygłosicie kolejną herezję... która spowodowana jest tylko i wyłącznie NIEWIEDZĄ
nawet na to nie wchodze bo tydzien spac nie bede mogla (przepraszam )
__________________
Wybrałam pielęgnację ciała z marką Braun
kycia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 19:11   #53
Deede
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 3 965
Dot.: Żywe zwięrzeta w paczkach !!!!!!

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
no racja idealne porównanie
podróż która trwa w porywach 2 dni do 8 lat życia

powiedz - lepiej żeby ten ktoś kto zwierze sprzedaje ukatrupił je czy przesłał zgodnie z prawem !?

POZA TYM PEIRWSZA DAMO WIZAŻU ( OCENIAM CIĘ CAŁĄ NA PODASTAWIE JEDNEJ WYPOWIEDZI TAK JAK TY PORÓWNUJESZ 8 LAT DO 2 DNI - SPRAWIEDLIWE ?) JAK WYGWIAZDKUJESZ BLUZGA TO ON TAM DALEJ JEST I MOŻESZ SOBIE TAKICH SŁÓW UZYWAĆ CO NAJWYŻEJ W ODNIESIENIU DO SIEBIE SAMEJ A NIE DO INNYCH BO NIEKTÓRYM WYOBRAŹ SOBIE TAKIE SŁOWNICTWO WADZI
Szkoda, że tylko słownictwo wadzi.. (Dzięki Bogu mam inny poziom kultury niż ty. Nie wiem, czy lepszy, ale chwała za to, że INNY..)
Pewnie to będzie groch o ścianę, ale zapytam - masz jakieś pojęcie o konstrukcji psychicznej zwierząt? Wiesz, co przeżywa ptak, szynszyla czy pies wrzucany nagle do jakiejś paczki, zamykany na 4 spusty, w totalnie obcym dla niego położeniu? Czy wolałabyś spędzić 2 dni na wojnie w Iraku w zapalnym miejscu, gdzie nie masz bladego pojęcia, co z tobą będzie za chwilę, czy może jednak 8 lat na plaży na Florydzie? Czyżbyś nie widziała różnicy?
Ach, a jako pierwsza dama wizażu jednak łaskawie cię poinformuję, że zwierzę typu pies odczuwa podobnie jak mniej więcej 3-4 letnie dziecko - czyli na bazie emocji, bez kombinowania abstrakcyjnego ("tak, teraz mnie wysyłają, ale to tylko transport, nie ma się czego bać"). Zamknij 3-latka w klatce i prześlij pocztą. Daj mu butelkę z żarciem i czystą pieluchę. Będzie szczęśliwy i zadowolony..



Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
Gdyby ludziom zwisały warunki w których przwewozi się te zwierzęta to by wcale nie robili przepisów bo po co ?!
ja nie widzę żadnego bubla w tym, ze zwierze można wsadzić na jakis krótki okres transportu do pudełka ( omg wy wszyscy ludzie którzy trzymacie w domach szczeniaki w kartonach co by sie nie rozleciałby po całym domu - co mało osób tak robi czasem i tygodniami życia takich szczeniaków ?!) w którym ma dostęp do pokarmu, powietrz, wody i na dodatek powierzchnię ograniczoną tak że może się sobowodnie wyprostować ale za to nie wala się aż nadto po całym opakowaniu
przpeisy zrobili właśnie dlatego żeby zapobiec męczeniu zwierzą
Tak, to mi zaczyna wyjaśniać sprawę twojego podejścia.. To chyba nie my trzymamy szczeniaki w pudłach, sorry cię bardzo.. Mało tego - w żadnym normalnym domu takiego czegoś nie widziałam.. Jako jednostka wybitnie kulturalana może wytłumaczysz te oszczerstwa pod naszym, a więc i pod moim adresem i jak przebiegał twój tok myślowy, że mi coś takiego zarzucasz?
A co do przepisów i takich tam - rzeźnie też mają przepisy, bo nam tak bardzo zależy na dobru ubijanych zwierząt. Tak samo jak na dobru transportowanych koni, gdzie część jedzie z połamanymi nogami, żywe depczą po martwych. Ale to przecież tylko konie.. Do tego i tak na rzeź.. Co i im tam, nie?


Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
nie wiem co wy macie za podejście ale człowiek jest człowiekiem głównie dlatego że posiada ŚWIADOMOŚĆ ISTNIENIA
pies, kot czy inny burek nie posiada świadomości istnienia, po prostu nie wie że żyje, nie wie jak spojrzy w lustro że to on jest w tym lustrze bo zwyczajnie nie ogarnia, że jest

a Ty teraz patrz dalej



twoim tokiem rozumowania czy też jego brakiem a nie moim

to że zwierze nie ma swiadomości istnienia ( psychika) akurat ma kij do tego czy odczuwa ból ( fizycznie)



ja też

że tak wielu ludzi robi z igły widły



naprawdę sądzicie, ze lepiej takie zwierzę zamordowac niż sprzedać i komuś przesłać !?


kurcze żadna z was nie zna sytuacji, żadna z was nie wie co to był za ptak, nie wie kto tego ptaka przewoził i opieracie się na jakichś płtykich instykntach że jak w pudełku to źle i okropnie - a ja uważam, ze fizycznie takiemu zwierzęciu w takich warunkach przez krótki okres czasu nie stanie sie krzwyda

macie problem że oceniam to na sucho ? rzucajcie się swoimi emocjami ale ja wole sobie policzyć, obmyśleć, zauważyć, ze tak naprawdę nic a nic nie wiem o sytuacji niż wyzywac nikomu nic nie winnych ludzi od bestialskich



btw - moje psy trzymam generalnie w domu, na ogół spią w łóżku, na ich żarcie wydaje wiecej niż na własne, do weta chodzą zawsze jak trzeba, prkatycznie kazda kase wydam na ich leczenie a jednego szczeniaka karmie lyzka i butelką ze smoczkiem bo nie chce z miski jeść...
ale to ze kocham wlasne zwierzaki i traktuje je lepiej niz wiekszosc ludzi nie znaczy ze bede wyzywac obce mi totalnie osoby i twierdzic, ze to jakas tragedia dla zwierzaka ze musi posiedziec dzien czy dwa w pudełku w ktorym kompletnie zadna fizycznie krzywda mu sie nie dzieje


i dalej uwazam, że lepiej zwierzaka przesłać zachowują wszelką ostrożność transporrtując przez dwa dni niż oddac do schoroniska czy w ogole zakopac zywce bo nie ma sie co z nim zrobic ( a nie raz o takich sytuacjach slyszalam neistety - w polsce to czeste zachowanie). Wiec jak macie cos mi dalej pisac to moze odpowiedziec na to co lepsze dla zwierzaka niz placzcie nad jego losem kompletnie nie majac pojecia o biologii.
Nie będę się licytować, czyje zwierzęta mają lepiej - klawiatura wszystko przyjmie..
Nie rozumiem jednego - gdzie ty wyczytałaś, skąd masz informacje, że te wysyłane zwierzęta uciekają śmierci niemalże? To jest tak, że jednemu z drugim szkoda kasy na benzynę, więc sobie wyślą zwierzęta, bo taniej. O to chodzi. Kto ma te zwierzęta niby mordować..?

P.S. Jak wygląda transport zwierząt, ile przy tym ginie itd., to wiem akurat z pierwszej ręki. Nie oburzam się ot tak..
__________________

Deede jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 19:14   #54
blonndee
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: sopot
Wiadomości: 2 583
Dot.: Żywe zwięrzeta w paczkach !!!!!!

i po co tyle tych wykrzynikow?

wiem, ze to nie jest standardem, ALE po cos taka opcja jak wyslanie zwierzecia poczta jest i zareczam wam, ze gdyby bylo tak straszne jak to teraz widzicie to towarzystwo opieki nad zwierzetami dawno zrobiloby z tym porzadek; wysylajacy ma obowiazek zapewnic zwierzakowi dogodne warunki 'podrozy'.
poza tym myslicie ze jak kot czy pies wcisniety w jakis transporter miota sie po siedzeniach w obcym samochodzie to ma duzo lepiej niz przeslany poczta, ROWNIEZ W SAMOCHODZIE tylko dostawczym? albo jak wieziecie kota pociagiem, luzem, na smyczy? gratuluje, przeciez 'na kolankach' u pańci bedzie sie czul bezpieczniej niz w kartonie!
albo... jak widzicie maczniaki czy inne robaczki w pudelkach w sklepie zoologicznym to raczej nie mowicie 'o matko, to nieludzkie, trzeba gdzies zglosic!' a predzej 'ooo fuuuj', bo przeciez zwierzeta sie klasyfikuje jako mieciutkie i kochane i obslizgle i obrzydliwe.

swoja droga, moim pupilkiem jest uroczy krolik, baran francuski. i wyobrazcie sobie ze dotarl do mnie w paczce. hodowca (ktory pewnie chcial go przerobic na mieso badz futro, ale ja go skazalam na podroz w kartonie, tragedia no...) wyslal mi go w warunkach, ktore z nim uzgodnilam, idzie na poczte o 15 (do tej godziny wysyla sie zwierzeta, nie pozniej), zapewnia mu sciolke, mokra gabke, marchewki i odpowiednio duzy karton. Bazyl dotarl do mnie nastepnego dnia z samego rana, caly i zdrowy.

nie to, ze jestem nieludzka, przeciwnie, staram sie zyc w zgodzie z wlasnym sumieniem, przez pol zycia bylam wegetarianka, nie uzywam skor i futer. i jest mi troche nieswojo jak czytam o tym, ze ktos psy wysyla poczta, ale tego sie raczej nie praktykuje, to jakies sporadyczne przypadki, szczegolnie od czasow tego nieszczesnego labradora o ktorym pisal ktos wyzej. popatrzcie chociazby na aukcje na allegro, przewaznie jest tam mozliwy tylko odbior osobisty.
__________________
-Sometimes I think you talk just to make sounds.
-Well, sometimes I do...
blonndee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 19:26   #55
kycia1
Wtajemniczenie
 
Avatar kycia1
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Z łóżeczka ;)
Wiadomości: 2 845
Dot.: Żywe zwięrzeta w paczkach !!!!!!

Cytat:
Napisane przez blonndee Pokaż wiadomość
i po co tyle tych wykrzynikow?
Krzyczec mi nie wolno? Tak akurat juz mam , że podnosze głos gdy cos mi sie nie podoba
__________________
Wybrałam pielęgnację ciała z marką Braun
kycia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 19:32   #56
Deede
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 3 965
Dot.: Żywe zwięrzeta w paczkach !!!!!!

Cytat:
Napisane przez blonndee Pokaż wiadomość
i po co tyle tych wykrzynikow?

wiem, ze to nie jest standardem, ALE po cos taka opcja jak wyslanie zwierzecia poczta jest i zareczam wam, ze gdyby bylo tak straszne jak to teraz widzicie to towarzystwo opieki nad zwierzetami dawno zrobiloby z tym porzadek; wysylajacy ma obowiazek zapewnic zwierzakowi dogodne warunki 'podrozy'.
poza tym myslicie ze jak kot czy pies wcisniety w jakis transporter miota sie po siedzeniach w obcym samochodzie to ma duzo lepiej niz przeslany poczta, ROWNIEZ W SAMOCHODZIE tylko dostawczym? albo jak wieziecie kota pociagiem, luzem, na smyczy? gratuluje, przeciez 'na kolankach' u pańci bedzie sie czul bezpieczniej niz w kartonie!
albo... jak widzicie maczniaki czy inne robaczki w pudelkach w sklepie zoologicznym to raczej nie mowicie 'o matko, to nieludzkie, trzeba gdzies zglosic!' a predzej 'ooo fuuuj', bo przeciez zwierzeta sie klasyfikuje jako mieciutkie i kochane i obslizgle i obrzydliwe.

swoja droga, moim pupilkiem jest uroczy krolik, baran francuski. i wyobrazcie sobie ze dotarl do mnie w paczce. hodowca (ktory pewnie chcial go przerobic na mieso badz futro, ale ja go skazalam na podroz w kartonie, tragedia no...) wyslal mi go w warunkach, ktore z nim uzgodnilam, idzie na poczte o 15 (do tej godziny wysyla sie zwierzeta, nie pozniej), zapewnia mu sciolke, mokra gabke, marchewki i odpowiednio duzy karton. Bazyl dotarl do mnie nastepnego dnia z samego rana, caly i zdrowy.

nie to, ze jestem nieludzka, przeciwnie, staram sie zyc w zgodzie z wlasnym sumieniem, przez pol zycia bylam wegetarianka, nie uzywam skor i futer. i jest mi troche nieswojo jak czytam o tym, ze ktos psy wysyla poczta, ale tego sie raczej nie praktykuje, to jakies sporadyczne przypadki, szczegolnie od czasow tego nieszczesnego labradora o ktorym pisal ktos wyzej. popatrzcie chociazby na aukcje na allegro, przewaznie jest tam mozliwy tylko odbior osobisty.
Ok, tylko nie zawsze to zwierzę dociera całe i zdrowe. Serio - zdarza się, że pracownicy poczty muszą ratować zwierzęta przed śmiercią - nie zawsze się udaje.. A to oznacza, że ten sposób transportu zwierząt nie jest najlepszy. Część zwierząt pada po prostu ze stresu.

P.S. Psów ponoć już nie można przesyłać PP. Ale nawet gdyby - chyba lepiej wieźć psa 1 dzień, z tyłu w transporterze dajmy na to, wyprowadzać go co jakiś czas na krótki spacer, pogłaskać, niż pakować z transporterm i fru na magazyn pocztowy, a potem z auta do auta. Sam fakt, że taki pies ma kogoś przy sobie bardzo wiele robi, a w głośnym magazynie pocztowym czy w typowym aucie transportowym komfort jest żaden. Stres za to przepotworny dla zwierzęcia, które sobie niczego "nie przetłumaczy".
__________________

Deede jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 19:33   #57
blonndee
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: sopot
Wiadomości: 2 583
Dot.: Żywe zwięrzeta w paczkach !!!!!!

ale to nie jest forum dla krzykaczy tylko kulturalnych ludzi, ktorzy wymieniaja sie pogladami.
krzyczec na siebie mozecie na ulicy, albo na pw.

edit:
tak wlasnie mi sie wydawalo, ze psow juz nie mozna wysylac, takze ten temat mamy juz wyjasniony.
edit2:
a propos przewozenia zwierzat na tylnim siedzeniu, wiecie jak bardzo jest to niebezpieczne?
__________________
-Sometimes I think you talk just to make sounds.
-Well, sometimes I do...

Edytowane przez blonndee
Czas edycji: 2010-03-01 o 19:36
blonndee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 19:35   #58
Deede
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 3 965
Dot.: Żywe zwięrzeta w paczkach !!!!!!

Cytat:
Napisane przez blonndee Pokaż wiadomość
ale to nie jest forum dla krzykaczy tylko kulturalnych ludzi, ktorzy wymieniaja sie pogladami.
krzyczec na siebie mozecie na ulicy, albo na pw.
Forum bez krzykaczy to koszmar administratorów..
__________________

Deede jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 19:38   #59
blonndee
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: sopot
Wiadomości: 2 583
Dot.: Żywe zwięrzeta w paczkach !!!!!!

fakt, mniej pracy, mniej wrazen, nuuuuda
__________________
-Sometimes I think you talk just to make sounds.
-Well, sometimes I do...
blonndee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 19:41   #60
kycia1
Wtajemniczenie
 
Avatar kycia1
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Z łóżeczka ;)
Wiadomości: 2 845
Dot.: Żywe zwięrzeta w paczkach !!!!!!

Cytat:
Napisane przez blonndee Pokaż wiadomość
ale to nie jest forum dla krzykaczy tylko kulturalnych ludzi, ktorzy wymieniaja sie pogladami.
krzyczec na siebie mozecie na ulicy, albo na pw.

edit:
tak wlasnie mi sie wydawalo, ze psow juz nie mozna wysylac, takze ten temat mamy juz wyjasniony.
Ale tutaj czasami kulturalnie sie nie da -uwierz mi. Gdybym kogos zwyzywala itd- rozumiem.Lubie gdy ktos czytajac moje wypowiedzi dokladnie wie jak bym to wpowiedziala w realu. Ponadto wykrzyknik to czesc mowy (nie ma w nim nic zlego)
__________________
Wybrałam pielęgnację ciała z marką Braun
kycia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:50.