Rostock- praca, mieszkanie, życie.. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-01-03, 11:08   #1
Goosik987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 1

Rostock- praca, mieszkanie, życie..


Cześć wszystkim😊 Nie wiem czy dobrze trafiłam, mam nadzieje ze tak. I moze ktos sie wypowie troche na ten temat ☺



Wraz z mężem planujemy wyjazd do Niemiec dokladnie Rostock... jeszcze troche czasu mamy. Mimo to chcialabym dowiedziec sie wczesniej co nieco. ☺

Więc tak: Jak wam sie tam zyje? Jak z mieszkaniem?Chodzi o wynajem, troche patrzalam i wiekszosc z tych mieszkan byla nie umeblowana, czy rzeczywiscie tak jest?

Mam troche wiecej pytań, odnośnie roznych spraw. Wiadomo jak to jest ☺☺ Moze kogos to zainteresuje i odpowie na wiecej moich pytan.

Pozdrawiam ☺☺
Goosik987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-06, 13:49   #2
Nancy_M
Wtajemniczenie
 
Avatar Nancy_M
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 2 341
Dot.: Rostock- praca, mieszkanie, życie..

Cytat:
Napisane przez Goosik987 Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim Nie wiem czy dobrze trafiłam, mam nadzieje ze tak. I moze ktos sie wypowie troche na ten temat







Wraz z mężem planujemy wyjazd do Niemiec dokladnie Rostock... jeszcze troche czasu mamy. Mimo to chcialabym dowiedziec sie wczesniej co nieco.



Więc tak: Jak wam sie tam zyje? Jak z mieszkaniem?Chodzi o wynajem, troche patrzalam i wiekszosc z tych mieszkan byla nie umeblowana, czy rzeczywiscie tak jest?



Mam troche wiecej pytań, odnośnie roznych spraw. Wiadomo jak to jest Moze kogos to zainteresuje i odpowie na wiecej moich pytan.



Pozdrawiam


Cześć

Nie wiem jak w Rostock, ale na Bawarii takie nieumeblowane mieszkania na wynajem to standard. Nie znam nikogo, kto wynajął mieszkanie z meblami. U każdego były białe ściany, zrobiona łazienka i toaleta i nic wiecej. Mi udało się jeszcze odkupić meble kuchenne, panele i wykładziny na podłogach od poprzedniego lokatora, ale nie każdy właściciel na coś takiego pozwala.
Nancy_M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-07, 08:43   #3
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Rostock- praca, mieszkanie, życie..

Cytat:
Napisane przez Goosik987 Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim😊 Nie wiem czy dobrze trafiłam, mam nadzieje ze tak. I moze ktos sie wypowie troche na ten temat ☺



Wraz z mężem planujemy wyjazd do Niemiec dokladnie Rostock... jeszcze troche czasu mamy. Mimo to chcialabym dowiedziec sie wczesniej co nieco. ☺

Więc tak: Jak wam sie tam zyje? Jak z mieszkaniem?Chodzi o wynajem, troche patrzalam i wiekszosc z tych mieszkan byla nie umeblowana, czy rzeczywiscie tak jest?

Mam troche wiecej pytań, odnośnie roznych spraw. Wiadomo jak to jest ☺☺ Moze kogos to zainteresuje i odpowie na wiecej moich pytan.

Pozdrawiam ☺☺
Mieszkania wynajmowane w DE są w zdecydowanej większości nieumeblowane. Ewentualnie można odkupić zabudowę kuchenną od poprzedniego wynajmującego.
Umeblowane mieszkania to rzadkość albo tylko na krótkoterminowy najem na airbnb (który w niektórych przypadkach może być na dłuższy okres, jeśli właścicielowi to pasuje).
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-07 09:43:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:47.