zawijające się paznokcie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-09, 18:21   #1
molly_20
Raczkowanie
 
Avatar molly_20
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 182

podwijanie sie pazkonci


Udalo mi sie zapuscic pazurki, ale niestety zaczely sie juz podwijac po bokach co mozna zrobic by byly proste i sie nie podwijaly pozdrawiam
molly_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-09, 18:58   #2
DJ_cZaRnA
Raczkowanie
 
Avatar DJ_cZaRnA
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 286
GG do DJ_cZaRnA
Dot.: podwijanie sie pazkonci

Może cię pocieszy fakt, że nie jesteś sama bo wiele osób ma ten sam problem. Taka już natura paznokci. Natłuszczaj je oliwką. Słyszałam też, że niektóre osoby smarują cały pazurek (również pod spodem) płynem zmiękczającym do skórek.
Oczywiście pomocne okaze sie również założenie tipsów Pozdrawiam
DJ_cZaRnA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-09, 19:11   #3
molly_20
Raczkowanie
 
Avatar molly_20
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 182
Dot.: podwijanie sie pazkonci

Heh .. mysle ze kazdej z nas ktora ma ten problem to przeszkadza Oj jesli chodzi o tipsy, to nie dla mnie, wole miec swoje naturalne pazurki Wlasnie zauwazylam, ze jesli troche potrzymam rece w wodzie, np. myjac naczynia, to sie prostuja paznokcie a takze gdy nacieram olejkiem rycynowym, wiec tak mysle ze chyba trzeba je jakos nawilzac, a z drugiej striny wydaje mi sie ze utwradzenie tez w jakis sposb je wyprostuje no i w sumie jestem w kropce, bo nie wiem co zrobic w tej sprawie
molly_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-09, 19:43   #4
Idril
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 205
Dot.: podwijanie sie pazkonci

przepraszam,a le ja jestem młoda, tępa i nie rozumiem o o chodzi... Ze boki paznokci sie tak podwijaja do dołu??? Ja mam takie... Łukowate, ale dosc wygiety ten łuk... natomiast na niekdtorych paznokciach jest jakby wgięcie w miejscyu gdzie konczy sie palec a dalej paznokiec rosnie znowu normalnie...
Idril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-09, 19:54   #5
molly_20
Raczkowanie
 
Avatar molly_20
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 182
Dot.: podwijanie sie pazkonci

Chodzi o to ze po bokach podwijaj sie pod siebie, robi sie wlasnie taki luk z paznokcia
molly_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-09, 20:13   #6
Idril
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 205
Dot.: podwijanie sie pazkonci

to moze ja to mam? jest łuk i to mocno wygięty, ale pod siebie sie nie podwija... a mi sie takie właśnie podobaja...
Idril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-09, 20:18   #7
Judysia
Zadomowienie
 
Avatar Judysia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 1 439
Dot.: podwijanie sie pazkonci

Mi też sie podwijają, ale na szczęście tylko dwa. Na prawej rece paznokieć palca wskazujacego i kciuka. I też nie mam pojęcia co zrobić, a baaaardzo mnie to denerwuje. Moze jednak jest na to jakis sposób? Może ktoś zna?
Judysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-08-09, 20:35   #8
molly_20
Raczkowanie
 
Avatar molly_20
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 182
Dot.: podwijanie sie pazkonci

To jak ?? Zna ktos sposob na te paznokietki
molly_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-10, 08:39   #9
froggie
Zakorzenienie
 
Avatar froggie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Żabkowo
Wiadomości: 11 756
Dot.: podwijanie sie pazkonci

Mi też się podwijają, ale wtedy, gdy się robią na prawdę długie ( powyżej 5mm), ja delikatnie podpiłowywuwję zawinięte rogi i jest ok i stosuję Ceramidowy Utwardzacz Pierre Rene
froggie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-10, 09:44   #10
molly_20
Raczkowanie
 
Avatar molly_20
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 182
Dot.: podwijanie sie pazkonci

Doszlam do wniosku, ze jednak NAWILZANIE paznokcia cos tu pomoze . No bo tak sobie pomyslalam porownujac paznokiec do liscia, to dopiero wysuszonemu lisciowi podwijaja sie brzegi i tak samo chyba jest z paznokciem, jak myslicie. DJ cZaRnA pisala by natluszczac oliwka, dodtakowo jakies odzywki nawilzajace i powinnien byc git Ewentualnie mozna tak jak froggie, ale przy spilowaniu brzegow zmieni sie ksztalt paznokcia, a tego przynjamniej ja nie chce Mam nadzieje ze dobrze to wydedukowalam pozdrawiam
molly_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-10, 21:56   #11
Judysia
Zadomowienie
 
Avatar Judysia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 1 439
Dot.: podwijanie sie pazkonci

Spróbujmy więc je nawilżyć, jak listki Może akurat pomoże. Mi piłowanie nie pomaga.
Judysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-13, 20:05   #12
brzydula_81
Zakorzenienie
 
Avatar brzydula_81
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 19 312
Dot.: podwijanie sie pazkonci

mi też podwijają się gdy są dość długie, czasem zaczyna to troszkę mnie irytować ale moze po prostu zmien troszkę ich kształt np. opiłuj bardziej lukowato, bo lapatkowaty kształt chyba sprzyja zawijaniu((
brzydula_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-18, 16:42   #13
_Bjeata_
Zadomowienie
 
Avatar _Bjeata_
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Silesia City
Wiadomości: 1 792
GG do _Bjeata_
Question zawijające się paznokcie

witam
Mam problem ze swoimi paznokciami, które ledwo wyrosną poza opuszek i od razu zawijają się do środka. Paznokcie są miękkie, dają, wręcz bez trudu dają się wyginać do środka. Używałam róznych odżywek do miękkich, łamliwych i rozdwajających się paznokci...... niestety efektu krótkotrwały lub żaden, zależy czego użyłam. Dodam, że kiedy byłam dzieckiem obgryzałam i skubałam paznokcie. Prosze o radę co mogę z nimi zrobić bo przyznam szczerze mam juz tego dość .
Mam nadzieje, że nie powtarzam się z moim pytaniem,
pozdrawiam
_Bjeata_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-16, 18:17   #14
Cdz
Zakorzenienie
 
Avatar Cdz
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 296
Dot.: zawijające się paznokcie

mam ten sam problem tyle, że jak juz troche podrosną to się zawijają do śroka i wyglądaja jabym krzywo opilowala. po gorącej kąpieli są idealnego kształtu.. nie wiem co robić.. uzywam różnych odżywek ale nic...
dodam równiez , że jeszcze pół roku temu nie miałam tego problemu.
pomocy!
Cdz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-10, 08:19   #15
ewka033
Raczkowanie
 
Avatar ewka033
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 241
Paznokcie zawijajace sie do srodka ;(

Mam ladne, zdrowe paznokcie. Lubie jak moje pazurki sa dlugie, ale wkurza mnie ze dwa paznokcie zawijaja sie do srodka. (im dluzsze tym bardziej sie zawijaja!) Czy jest na to jakis sposob?
ewka033 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-10, 11:08   #16
Masza_20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 408
Dot.: Paznokcie zawijajace sie do srodka ;(

Ja mam ten sam problem, szczegolnie na palcu srodkowym i wskazujacym. Potem takie zawijanie powoduje ze sie rozdwajaja na tych zawinietych koncach, a po dlugim pisaniu na klawiaturze potrafia sie zlamac.

Gdzies slyszalam ze to zwijanie spowodowane jest tym ze paznokcie sa suche i trzeba je nawilzac zeby problem zniknal. Tylko jak?? Nie bede przeciez codziennie zmywac lakieru zeby polozyc jakas odzywke!

Dolaczam sie do pytania
Masza_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-10, 11:28   #17
zonabeta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 3
Dot.: Paznokcie zawijajace sie do srodka ;(

To też niewiele daje,ja zrezygnowałam z malowania i kilka razy dziennie smarowałam specjalnym olejkiem do paznokci .Chodziłam ciągle tłusta a pęknięcie wzdłuż całego paznokcia i tak nie znikneło
zonabeta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-10, 12:17   #18
ewka033
Raczkowanie
 
Avatar ewka033
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 241
Dot.: Paznokcie zawijajace sie do srodka ;(

Cytat:
Napisane przez Masza_20
Ja mam ten sam problem, szczegolnie na palcu srodkowym i wskazujacym. Potem takie zawijanie powoduje ze sie rozdwajaja na tych zawinietych koncach, a po dlugim pisaniu na klawiaturze potrafia sie zlamac.

Gdzies slyszalam ze to zwijanie spowodowane jest tym ze paznokcie sa suche i trzeba je nawilzac zeby problem zniknal. Tylko jak?? Nie bede przeciez codziennie zmywac lakieru zeby polozyc jakas odzywke!

Dolaczam sie do pytania
moj problem tez dotyczy paznookcia na palcu wskazujacym i srodkowym ale tylko prawej dloni. Tak sobie mysle, ze skoro to kwestia nawilzenia to chyba raczej wszytskie powinny sie zawijac a nie tylko dwa?
ewka033 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-10, 12:29   #19
ntl
Raczkowanie
 
Avatar ntl
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 30
GG do ntl
Dot.: Paznokcie zawijajace sie do srodka ;(

Ja tez tak mam. Na palcacu wskazującym szczegółnie widoczne jest to u prawej ręki. Mam na ten temat teorię. Wydaje mi sie że jest to spowodowane naciskiem kciuka na palec wskazujący np/ podczas pisania długopisem. Mam dosyć cienkie paznokcie i jak pisze to kciuk naciska na paznokiec i ten biedny sie zawija.
ntl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-10, 13:29   #20
wariatka_20
Rozeznanie
 
Avatar wariatka_20
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: wieś (ale nie zadupie)
Wiadomości: 600
Dot.: Paznokcie zawijajace sie do srodka ;(

też mam ten problem tyle tylko że na środkowym palcu.przez to nie moge zapuścić dłuższych pazurków bo zaraz ten jeden sie tak perfidnie zawija i w rezultacie łamie. juz nie mam do niego cierpliwości!!!

może któraś z Wizażanek wie co z tym fantem zrobić?
wariatka_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-10, 13:57   #21
ka_ma
Zakorzenienie
 
Avatar ka_ma
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 115
Dot.: Paznokcie zawijajace sie do srodka ;(

chyba jednak nic z tym zrobic sie nie da, taka ich uroda mi lekko odksztalca sie kciuk prawej dloni
ka_ma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-10, 15:58   #22
Masza_20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 408
Dot.: Paznokcie zawijajace sie do srodka ;(

Sorki jesli zle zrozumialam posta. Ja mialam na mysli zawijanie sie boków wystajacej koncowki do srodka. Nie jestem pewna czy wam dziewczyny tez o to samo chodzilo. Stad moja rada o nawilzaniu paznokci, ktora gdzies wyczytalam. Moze i cos wtym jest bo przeciez kiedy paznokcie maja dluzszy kontakt z woda, to robia sie z nich "łopaty" a nie "polkola" jak wczesniej.

Chyba jednak taka juz ich uroda
Masza_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-10, 16:01   #23
tiara
Zadomowienie
 
Avatar tiara
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Wrocław / Kielce
Wiadomości: 1 220
GG do tiara
Dot.: Paznokcie zawijajace sie do srodka ;(

Polecam oliwke z mirry ONYMYRH - mi sie po niej przestaly zawijac - dodatkowo oliwka przyspiesza wzrost pazurka. Mozna kupic miedzy inymi na www.eurofashion.com.pl
__________________
In Barcelove

1 etap 6 -5 - 4 - 3- 2 - 1

Winners do what losers don't want to do
tiara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-13, 06:12   #24
Ehinokokus
Zadomowienie
 
Avatar Ehinokokus
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: podwijanie sie pazkonci

Mam podobny problem i długie naturalne paznokcie...ehhh...
Ehinokokus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-15, 12:58   #25
elenanail
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 160
GG do elenanail
Dot.: podwijanie sie pazkonci

tiaaa....jedne maja plaskate pazurki ...narzekaja....drugie maja tuneliki moze ciut za mocne...tez narzekają...hihihi nigdy nie jest idealnie za bardzo nie ma na to wiele rozwiazan jesli nie chcecie zalozyc paznokietkow- np zel na formie lub akryl (ale najlepiej na formie) . Wiec pozostaje regularnie smarowanko odpowiednia oliwka. Jesli brak funduszy na profesjonalne produkty proponuje -oliwke z oliwek- do miseczki -delikatnie podgrzac nie przekraczajac 30 stopni- i moczymy co wieczor pazurki przed spaniem...najlepiej wlaczyc TV szybciej czas zleci...i zabieg bedzie pelny. Nastepnie delikatnie wycieramy w reczniczek papierowy i do spanka) Przy czym proponuje pic duzo wody mineralnej dla ogolnego nawodnienia organizmu i wyplukania z toksyn.
elenanail jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-21, 09:28   #26
arwenes
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 110
Dot.: podwijanie sie pazkonci

Cytat:
Napisane przez molly_20
Udalo mi sie zapuscic pazurki, ale niestety zaczely sie juz podwijac po bokach co mozna zrobic by byly proste i sie nie podwijaly pozdrawiam
Paznokcie zawijają się wtedy gdy są wysuszone może to być wina lakieru który używasz bezpośrednio na paznokcie lub używasz nieodpowiedniej odżywki która utwardza płytkę paznokcia i dlatego Twoje paznokcie się zawijają lub poprostu zmywając naczynia i wykonując prace domowe-sprzątanie nie używasz rękawiczek , a detergenty niestety wysuszają i niszczą skórę dłoni ale i paznokcie też . Kup sobie jakąśdobrą oliwkę do pielęgnacji skórek są nawet w formie mazaka i smaruj paznokcie pod spodem oraz natłuszczaj skórki wokół paznokcia (wały paznokcia) płytka będzie się uelastyczniała a po pewnym czsie paznokcie przestaną się zawijać i naciągać brudem od spodu (nie będą szare ).Pozdrawiam arwenes
arwenes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-28, 17:14   #27
kaska5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 65
Dot.: zawijające się paznokcie

U mnie jest identycznie. Odkąd mam nieco dłuższe paznokcie, czesc z nich zawija mi sie do srodka. Po kąpieli jest super, ale pozniej znowu sie chowaja.
czy jest na to jakis sposob?
kaska5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-28, 17:25   #28
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: zawijające się paznokcie

Ksztalt pazurków jest niestety kwestią indywidualną - z tym sie rodzimy i nie bardzo można pewne problemy skorygować.
Tak jest wlasnie z paznokciami - rurkami.
Często paznokcie wywijają się z przesuszenia - można je wtedy intensywnie nawilżać i dzięki temu uzyskać bardziej płaski ksztalt plytki.
Dość dobrym rozwiązaniem jest też utwardzenie paznokci - napewno optycznie zlikwidujemy brzydki, rurkowaty ksztalt a jest też nadzieja,że pod wpływem żelu/akrylu, paznokcie się "rozpłaszczą".
Spotkalam się z kilkoma takimi przypadkami, jednak bywa i tak ,że "żel swoje a paznokcie swoje".. Trzeba by po prostu spróbować.

Bo niestety żadne specjalne techniki piłowania niewiele tu pomogą..
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-29, 14:53   #29
taniacos
Rozeznanie
 
Avatar taniacos
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 772
Dot.: zawijające się paznokcie

Ja też tak mam ,tylko dopiero jak juz były naprawdę długie to zaczynały sie zawijać co mi działało na nerwy i dlatego położyłam na nie żel dzieki temu nie mam już tego problemu.
taniacos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-31, 10:05   #30
La Monica
La Moderatoiure
 
Avatar La Monica
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 16 393
Dot.: zawijające się paznokcie

Mi sie zawijają wskazujące I też jakbym ich nie spiłowała, to zawsze mają inny kształt od pozostałych No cóż pewnie w końcu przyjdzie kiedys pora na żeliki
__________________
Often people who criticize your life are the same people that don't know the price you paid to get to where you are today.
LC 66/100/2015
Instagram

Gotuję
La Monica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-24 14:00:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:31.