Mamusie listopad 2019- cz. 3 - Strona 99 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-07-18, 09:02   #2941
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Cytat:
Napisane przez piano2019 Pokaż wiadomość
A co do jazdy w gondoli to urodziłam córkę z końcem października i jeździła w niej do końca maja. Także uważam ze bardzo długo ale nie widziałam sensu jej przekładać wcześniej. No i było dalej sporo miejsca w gondoli


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bo to tak na prawdę zależy od dziecka i jego rozwoju i wzrostu. Nasza urodzona w lutym,jeździła w spacerówce jakoś w wakacje więc lipiec-sierpień.
Moja znajoma urodziła końcem października,a córka dalej śpi w gondoli bo się mieści. Gdzie od jesieni praktycznie co miesiąc któraś z mojego otoczenia rodzi i inne dzieciaki już dawno w spacerówkach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-18, 09:08   #2942
Ani_qa
Zakorzenienie
 
Avatar Ani_qa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 530
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Cytat:
Napisane przez Ska Pokaż wiadomość
Nigdy nic takiego nie pisałam Nigdy nie miałam podobnych problemów ale faktycznie wczoraj nieźle mnie przeczyściło Poczekam do jutra - jeśli nie będzie poprawy to pójdę do lekarza.
Generalnie dziś też mi coś po żołądku jeździ

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
Przepraszam, oczywiście pomieszalam.
Skoro nic Cię nie boli to myślę, że to jakieś podraznienie. Ale jak będzie trwać dłużej to idź do lekarza.
Cytat:
Napisane przez Sarahxoxo Pokaż wiadomość
Dziękuję. Wizyta wyjątkowo dopiero o 16, bo zaraz idę z córką do lekarza, więc musiałam przełożyć gina.




To chyba Miss Bow pisała.

Dobrze wiedzieć. W takim razie daruje sobie jeśli mi moja poleci maści. Ciekawe czy w ogóle coś zaleci. A może da się zrobić operację i to wyciąć?




Ojjj trafisz do piekła za nieużywanie nici

A tak serio to używaj bo działa cuda
Da się usunąć, pewnie. Ja nie ruszam póki mnie nie bolą. Ale jak się pogorszy to będę musiała coś pomyśleć.
Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Spacerówka się składa razem ze stelażem. Tzn w vive life. A bierzemy oba modele pod uwagę
Tylko tamte 79cm to wymiar na zewnątrz gondoli. Dla porównania tutisy mają 85cm, ale wewnątrz.

Zreszta- chyba już zgłupiałam.
Najchętniej kupiłabym tylko gondolę ze stelażem i folią przeciwdeszczową, bo i tak na wiosnę planujemy kupić lekką spacerówkę. A w zestawach 2w1 jak spacerówka ma min 11kg to jest super. ;/



Jestem właśnie po lekturze hemoroidalnych spraw i można wycinać w ciąży, jeśli inne sposoby nie działają.

U mnie chyba zaczyna się z nimi problem...
To dlaczego nie kupisz samej gondoli?
Cytat:
Napisane przez misiaa91 Pokaż wiadomość
Planujesz rożka używać wymiennie z kokonem? Dla mnie one pełnią tę samą funkcję, z plusem dla rożka, bo można dziecko w nim nosić. I na co się ostatecznie zdecydowaliście? Potwierdzam, nić to magia! Z tymi wózkami to też lepiej uważać, znam przypadek, gdzie za wyprowadzenie takiego gościu dostał zawiasy.

Dzień dobry! Antoś był na dyskotece w nocy i zaprosił mamusię, nieźle się bawiliśmy

Kciuki za wizyty! U nas dziś deszczowo od rana, ale dla mnie lepiej niż upały.
Zamówiliśmy ostatecznie Roan Coss Classic czyli na stelażu retro, wzięliśmy zielony. Ma być na koniec sierpnia.
Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
To już lepiej rożek niż kokon. Bo w kolonie to już raczej miesięcznego dziecka się nie zostawi,które potrafi się przewrócić. A z rożka to jeszcze jakiś podkład można zrobić chociaż.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My uzywalismy później rozka jako kocyk.
Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
My mamy dwa, oba biedronkowe. Ale zastanawiam się nad 3, w razie gdyby Zuzka ulewała czy za dużo brudziła
Spokojnie 1 wystarczy moim zdaniem
Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
A dzieciak z kocyka się nie "rozkopie"?
Moja się rozkopywala baaardzo długo. Dopiero teraz lubi być przykryta.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:08 ---------- Poprzedni post napisano o 10:05 ----------

Dziewczyny kciuki za wizyty!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ani_qa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-18, 09:11   #2943
Jaguś
Rozeznanie
 
Avatar Jaguś
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 859
GG do Jaguś
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Cytat:
Napisane przez Nurek1119 Pokaż wiadomość
byłam pewna, że w ogóle wystarczy jeden rożek i zero kokonów??
Ja sie niedawno dowiedziałam, że trzeba ten rożek ale pewnie mi sie przyda bo w ogóle nie umiem trzymać dziecka. Muszę chyba zacząć robić notatki.


Cytat:
Napisane przez Nurek1119 Pokaż wiadomość
jeszcze podobno jako kokonu można używać tej poduszki co teraz mamy do spania w literze C
Tez mi się to obiło o uszy, tak zrobię. Coś mi się wydaje, że ten biznes dziecięcy jest bardzo sztucznie nakręcony, kocyki, rożki, otulacze (nie wiem co to), kokony, kosze Mojżesza i inne cuda. Oby nie dać się zwariować. Ostatnio wyczaiłam na olx wiklinowe łózeczko za 20zł i się poważnie nad nim zastanawiam, to dopiero vintage!


[1=8c9538aac29bb5fbc2d31b2 aac28a8f9b62d5c74_6584d26 7571b8;87006182]I to dziecko nie zmarznie tak bez przykrycia ? Nie chcę mu za mocno grzać w pokoju. W ogóle zauważyłam tendencję rodziców do podkręcania ogrzewania na maksa jak pojawia się dziecko. I nie wietrzenia pomieszczeń...[/QUOTE]
U mnie łóżeczko będzie stało koło kaloryfera i nie zamierzam go odkręcać, będzie walka z mężem bo on by chciał w domu 28 stopni. Ale jak to dziecko bez okrycia? Z drugiej strony w takim rożku nie bedzie mu zbyt nieruchomo?


Cytat:
Napisane przez Mikaa92 Pokaż wiadomość
Ja mam dwa rożki właśnie do spania, żadnych kocow i kołder na początek bo dziecko ma odruch Moro i może sobie na głowę naciągnąć i się udusić. A i spiworki też fajna sprawa pościel zamówiłam z myślą o późniejszym używaniu ale to tak na prawdę późnym.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To straszne jak wiele niebezieczeństw czai sie na takiego niemowlaka, ostatnio robiłam kurs pierwszej pomocy dla dzieci i sie przeraziłam
Jaguś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-18, 09:21   #2944
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Cytat:
Napisane przez Ani_qa Pokaż wiadomość
Przepraszam, oczywiście pomieszalam.
Skoro nic Cię nie boli to myślę, że to jakieś podraznienie. Ale jak będzie trwać dłużej to idź do lekarza.Da się usunąć, pewnie. Ja nie ruszam póki mnie nie bolą. Ale jak się pogorszy to będę musiała coś pomyśleć.To dlaczego nie kupisz samej gondoli?Zamówiliśmy ostatecznie Roan Coss Classic czyli na stelażu retro, wzięliśmy zielony. Ma być na koniec sierpnia.My uzywalismy później rozka jako kocyk.Spokojnie 1 wystarczy moim zdaniem Moja się rozkopywala baaardzo długo. Dopiero teraz lubi być przykryta.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:08 ---------- Poprzedni post napisano o 10:05 ----------

Dziewczyny kciuki za wizyty!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cena
Przykładowo mutsy z sama gondola, już pomijając fakt, że nam w ogóle nie pasuje ten wózek, kosztuje 2300. Dokladam 200 i mam tutisa 2w1. Dlatego też myśleliśmy o tańszym adamexie 2w1 (1700zl) i różnice dołożyć do spacerówki. Ale to znowu są dodatkowe elementy do trzymania.

No nie dogodzisz 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-18, 09:24   #2945
misiaa91
Zakorzenienie
 
Avatar misiaa91
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 8 604
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Cena
Przykładowo mutsy z sama gondola, już pomijając fakt, że nam w ogóle nie pasuje ten wózek, kosztuje 2300. Dokladam 200 i mam tutisa 2w1. Dlatego też myśleliśmy o tańszym adamexie 2w1 (1700zl) i różnice dołożyć do spacerówki. Ale to znowu są dodatkowe elementy do trzymania.

No nie dogodzisz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A sama gondola Tutisa?
__________________
11.04.2015
misiaa91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-18, 09:30   #2946
babeczki
Zakorzenienie
 
Avatar babeczki
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 5 168
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Cytat:
Napisane przez Mikaa92 Pokaż wiadomość
Jak już jesteśmy w temacie wózków to ja ostatnio doznałam szoku jechał ojciec z dzieckiem w spacerowce takiej typowo parasolce.. I wszystko było ok dopoki nie zobaczyłam zawartości wózka, a tam - niemowlę jeszcze w tych polspiochach z zakrytymi stopami nie wiem ale więcej niż 5miesiecy nie miał... Wykrzywiony bo to siedzieć przecież nie potrafi jeszcze a ojciec po kraweznikach skakał z wózkiem mało mu to dziecko NIEZAPIETE nie wypadło

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Co za ojciec.....
Cytat:
Napisane przez misiaa91 Pokaż wiadomość
Planujesz rożka używać wymiennie z kokonem? Dla mnie one pełnią tę samą funkcję, z plusem dla rożka, bo można dziecko w nim nosić. I na co się ostatecznie zdecydowaliście? Potwierdzam, nić to magia! Z tymi wózkami to też lepiej uważać, znam przypadek, gdzie za wyprowadzenie takiego gościu dostał zawiasy.

Dzień dobry! Antoś był na dyskotece w nocy i zaprosił mamusię, nieźle się bawiliśmy

Kciuki za wizyty! U nas dziś deszczowo od rana, ale dla mnie lepiej niż upały.
Nie wymiennie
Rozek kupilam zeby miec na te pierwsze dni/tygodnie do noszenia, zeby tez tata czul sie pewniej trzymając maleńka córeczkę w szpitalu zeby lezala w czyms czystym swoim a nie takich szmatach szpitalnych (po szpitalu wiadomo od razu go upiore)

A kokon zamawiam tylko dlatego ze mi sie BAAAAAAARDZO podoba na zdjęciach wyglada cudnie, poza tym pojedziemy do tesciowej czy do moich rodzicow np na swieta, to jest zima wiec wiadomo spacerow nie bedzie, więc wozka nie zabieramy i bede mogla ja odlozyc do takiego kokonu leżącego na kanapie/lozku itp, zawsze to mam pewność ze nie spadnie(wiadomo nie bedzie sie wiercic taki maluch, ale dla mnie bedzie bezpieczniej psychicznie), nikt na niej nie usiadzie, bedzie pachniało domem, wiec może bedzie czula sie bezpieczniej itp a potem sprzedam

Poza tym tak jak kiedys pisalam, mam wielki dom skladajacy sie z 3 półpięter a mieszkamy sami z mężem, wiec wszystkie pokoje są 'nasze' i siedzimy trochę tu trochę tam, wiec chce nie latać z góry na dół po jakies graty, wole miec z zapasem, szczegolnie ze wszystko takie piękne a to pierwsza wyczekiwana dzidzia

Kosz mojzesza tez kupie, ale raczej tylko do zdjęć bo mega mi sie to podoba

Na gorze w sypialni bedziemy mieć dostawke, na srodkowym pietrze pokoik Majki więc bedzie tez lozeczko a na dole gdzie kuchnia i salon bedzie spala albo na kanapie w kokonie, albo wozku albo koszu mojzesza

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Życie jest w kolorze, który ma Twoja wyobraźnia

babeczki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-18, 09:43   #2947
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Uwierz,że jakie by dziecko Ci nie przywieźli po porodzie,w sensie jak małe to instynkt zadziała i żaden rodzic nie będzie sie bal wziać malucha na ręce no i nie ma innego wyjścia, nikt nie przyjdzie nosić, odbijać czy przewijać, pokazać jak podnieść

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-07-18, 09:44   #2948
piano2019
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 321
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Czemu w zimę spacerów nie będzie ? Ja chodziłam dziennie jak nie było smogu ani jakiegoś super mrozu.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
piano2019 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-18, 09:49   #2949
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Cytat:
Napisane przez misiaa91 Pokaż wiadomość
A sama gondola Tutisa?
Nie ma takiej możliwości tylko 2w1
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-18, 10:13   #2950
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Chociaż spróbuję wysłać maila do producenta czy jest taka możliwość

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-18, 10:27   #2951
Sarahxoxo
Zadomowienie
 
Avatar Sarahxoxo
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 922
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Cytat:
Napisane przez Nurek1119 Pokaż wiadomość
byłam pewna, że w ogóle wystarczy jeden rożek i zero kokonów??

Ja nie mialam ani rozka ani kokonu (uwazam je za zbedny gadzet) i corka ma sie swietnie


Cytat:
Napisane przez misiaa91 Pokaż wiadomość
Ja nie wyobrażam sobie położyć dziecka spać, przykrytego kocykiem na noc. W UK również się mówi, że łóżeczko ma być puste, a spanie z kocem jest niebezpieczne.

To prawda, koce & koldry sa najgorsze. Najlepiej spiworek


Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
A dzieciak z kocyka się nie "rozkopie"?

Na samym poczatku jak nie umie sie nawet obrocic to nie, ale pozniej tak. Moja corka teraz spi bez niczego, tylko w body, bez spiworka, rozka, koca ani koldry. Tylko ze u nas jest 26 stopni w domu, bo my jestesmy cieplolubni


Cytat:
Napisane przez Nurek1119 Pokaż wiadomość
u mnie nie ma dziecka a i tak tż w okresie jesienno zimowym rozkręca kaloryfer na 5 i zamyka drzwi od sypialni

Ja robie tak samo U nas caly rok 26 stopni, a jak na dworze jest 35 stopni to wlaczam klime i mam 20 Gdzie tu logika??


Cytat:
Napisane przez misiaa91 Pokaż wiadomość

Warto pamiętać, że dla dziecka najgorsze jest przegrzanie.

Amen.


Cytat:
Napisane przez Ani_qa Pokaż wiadomość
Da się usunąć, pewnie. Ja nie ruszam póki mnie nie bolą. Ale jak się pogorszy to będę musiała coś pomyśleć.

Mnie tez nie boli, nie krwawi ani nic, ale estetycznie mi przeszkadza. Taki wiszacy "glutek" w kolorze skory, no nie wiem, ale chcialabym tam na dole tez byc piekna


Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Uwierz,że jakie by dziecko Ci nie przywieźli po porodzie,w sensie jak małe to instynkt zadziała i żaden rodzic nie będzie sie bal wziać malucha na ręce

To prawda, instynkt jest tak silny, ze tego nie mozna sobie wyobrazic, az sam przyjdzie


Cytat:
Napisane przez piano2019 Pokaż wiadomość
Czemu w zimę spacerów nie będzie ? Ja chodziłam dziennie jak nie było smogu ani jakiegoś super mrozu.

Do -15 mozna bez zastanowienia wyjsc z dzieckiem w kazdym wieku. Z noworodkiem z tego co wiem nie powinno sie powyzej, ale jak juz ma tak kolo 1,5 miesiaca to nawet do -20 mozna.
__________________

Sarahxoxo jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-18, 10:30   #2952
Ska
Zadomowienie
 
Avatar Ska
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 935
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Rożek się nada do noszenia jeśli ktoś się boi nosić bez tego. Więcej zastosowań nie widzę.
Nie polozylabym dziecka w tym do spania. Chyba żeby stać u patrzeć na nie cały czas w tym czasie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A mój Synek pierwsze tygodnie spał właśnie w rożku w swoim łóżeczku. Teraz też tak planowałam zorganizować Wandę.
Pod jedną stronę materaca gdzie główka wkładałam też książki żeby zrobić lekki skos żeby ta jednak była pod kątem na wypadek ulewania w nocy. I kładłam raczej na boku.. Matko muszę sobie to wszystko poprzypominać! Tu jednak chodzi o bezpieczeństwo maluszka Na szczęście nigdy nie miałam żadnych przygód ze snem itp.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
__________________
Szczęśliwa.

Edytowane przez Ska
Czas edycji: 2019-07-18 o 10:32
Ska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-18, 10:56   #2953
sugarfreeee
Zakorzenienie
 
Avatar sugarfreeee
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 342
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Dziewczyny, a ja wpadam z takim pytaniem - co sądzicie o łóżeczkach dostawnych? Bo na pewno chcemy kupić "normalne" łóżeczko, ale właśnie zastanawiam się nad zakupem dostawnego, one też mają opcje złożenia i zabrania na wyjazd. Do jakiego wieku dzieciak może w nim spać?
__________________
Do what you love. Best.

sugarfreeee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-18, 10:59   #2954
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Cytat:
Napisane przez sugarfreeee Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a ja wpadam z takim pytaniem - co sądzicie o łóżeczkach dostawnych? Bo na pewno chcemy kupić "normalne" łóżeczko, ale właśnie zastanawiam się nad zakupem dostawnego, one też mają opcje złożenia i zabrania na wyjazd. Do jakiego wieku dzieciak może w nim spać?
6msc albo dokąd nie zacznie siadać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-18, 11:03   #2955
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Zależy jak te dostawne wygląda. Nie łatwiej zdjąć bok z łóżeczka drewnianego i dosunąć?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-18, 11:04   #2956
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Zależy jak te dostawne wygląda. Nie łatwiej zdjąć bok z łóżeczka drewnianego i dosunąć?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No i normalne starczy na duuuuuużo dłużej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-18, 11:10   #2957
sugarfreeee
Zakorzenienie
 
Avatar sugarfreeee
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 342
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
No i normalne starczy na duuuuuużo dłużej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No właśnie tak mi wyglądało, że to kupa kasy na dość krótki okres w życiu bąbla...

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Zależy jak te dostawne wygląda. Nie łatwiej zdjąć bok z łóżeczka drewnianego i dosunąć?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Noo ale normalnego znowuż a) nie dostosujesz wysokości płynnie do wysokości łóżka, a b) nie będziesz woziła po teściach bo mamy jakieś 300 km od nas teściów, dlatego rozważam taki sprzęt i podpytuję - na pewno ktoś mi polecał...
__________________
Do what you love. Best.

sugarfreeee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-18, 11:11   #2958
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Cytat:
Napisane przez sugarfreeee Pokaż wiadomość
No właśnie tak mi wyglądało, że to kupa kasy na dość krótki okres w życiu bąbla...



Noo ale normalnego znowuż a) nie dostosujesz wysokości płynnie do wysokości łóżka, a b) nie będziesz woziła po teściach bo mamy jakieś 300 km od nas teściów, dlatego rozważam taki sprzęt i podpytuję - na pewno ktoś mi polecał...
Sugar, dostosujesz

Np w tych łóżeczkach z ikei jest możliwość regulacji wysokości, albo dół albo połowa. Ale! Wystarczy wywiercic w ramie 4 dziurki i masz na jakiej wysokości chcesz

A do teściów najwygodniej będzie chyba turystyczne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-18, 11:15   #2959
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Cytat:
Napisane przez sugarfreeee Pokaż wiadomość
No właśnie tak mi wyglądało, że to kupa kasy na dość krótki okres w życiu bąbla...



Noo ale normalnego znowuż a) nie dostosujesz wysokości płynnie do wysokości łóżka, a b) nie będziesz woziła po teściach bo mamy jakieś 300 km od nas teściów, dlatego rozważam taki sprzęt i podpytuję - na pewno ktoś mi polecał...
Małżonek sobie poradzi z dostosowaniem na pewno

My u teściów (też mamy w innym mieście) po prostu spimy razem. Albo ja z córką, a mąż sam, zależy od sytuacji. I obladowania w domu ile nas jest

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-18, 11:15   #2960
sugarfreeee
Zakorzenienie
 
Avatar sugarfreeee
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 342
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Sugar, dostosujesz

Np w tych łóżeczkach z ikei jest możliwość regulacji wysokości, albo dół albo połowa. Ale! Wystarczy wywiercic w ramie 4 dziurki i masz na jakiej wysokości chcesz

A do teściów najwygodniej będzie chyba turystyczne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O widzisz! Dobrze wiedzieć, bo akurat mamy upatrzone z IKEA! Dzięki, zbędny niemały wydatek mniej
__________________
Do what you love. Best.

sugarfreeee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-18, 11:17   #2961
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Cytat:
Napisane przez sugarfreeee Pokaż wiadomość
O widzisz! Dobrze wiedzieć, bo akurat mamy upatrzone z IKEA! Dzięki, zbędny niemały wydatek mniej
No widzisz

Ale trzeba przyznać, że sama idea dostawnych jest super

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-18, 11:19   #2962
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Nasza córka nie chciała spać w łóżeczku i dwa lata spala z nami w swoim z zdjętym bokiem dosunietym do naszego. Teraz też tak pewnie będzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-18, 11:26   #2963
agnieszka_2293
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka_2293
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 341
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Cytat:
Napisane przez Ska Pokaż wiadomość
A mój Synek pierwsze tygodnie spał właśnie w rożku w swoim łóżeczku. Teraz też tak planowałam zorganizować Wandę.
Pod jedną stronę materaca gdzie główka wkładałam też książki żeby zrobić lekki skos żeby ta jednak była pod kątem na wypadek ulewania w nocy. I kładłam raczej na boku.. Matko muszę sobie to wszystko poprzypominać! Tu jednak chodzi o bezpieczeństwo maluszka Na szczęście nigdy nie miałam żadnych przygód ze snem itp.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
Też muszę sobie poprzypominać jak to było

Moja córa też spała w rożku synek też będzie. Jak wyrosła z rożka chciałam żeby spała w śpiworku, ale dostawała w nim szału.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:26 ---------- Poprzedni post napisano o 12:20 ----------

Cytat:
Napisane przez sugarfreeee Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a ja wpadam z takim pytaniem - co sądzicie o łóżeczkach dostawnych? Bo na pewno chcemy kupić "normalne" łóżeczko, ale właśnie zastanawiam się nad zakupem dostawnego, one też mają opcje złożenia i zabrania na wyjazd. Do jakiego wieku dzieciak może w nim spać?
Ja się nad takim zastanawiam, ze względu na małe mieszkanie, ale z kochanym małżonkiem się nie mogę dogadać, on uważa, że mamy jeszcze baaaardzo dużo czasu i spokojnie bez spiny już się go pytałam, czy marzą mu się spacery z córką po hurtowniach dziecięcych, a potem pranie i prasowanie wszystkiego muszę pomyśleć jak zorganizować nasze mieszkanie dla 4 osób.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agnieszka_2293 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-18, 11:28   #2964
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Macie 2 pokoje czy więcej?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-18, 11:29   #2965
agnieszka_2293
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka_2293
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 341
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Macie 2 pokoje czy więcej?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
2

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agnieszka_2293 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-18, 11:30   #2966
misiaa91
Zakorzenienie
 
Avatar misiaa91
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 8 604
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Cytat:
Napisane przez sugarfreeee Pokaż wiadomość
No właśnie tak mi wyglądało, że to kupa kasy na dość krótki okres w życiu bąbla...







Noo ale normalnego znowuż a) nie dostosujesz wysokości płynnie do wysokości łóżka, a b) nie będziesz woziła po teściach bo mamy jakieś 300 km od nas teściów, dlatego rozważam taki sprzęt i podpytuję - na pewno ktoś mi polecał...
My też mamy TŻta dom rodzinny ponad 300km od nas, ale dostawki nie planuję. I tak nie wybierzemy się z noworodkiem, oni mają odwiedzić nas ;-) A potem pewnie spróbujemy spać razem.
__________________
11.04.2015
misiaa91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-18, 11:31   #2967
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Sugarfree
Mój kupił łóżeczko jak urodziłam wanienkę, materac, pokój pomalował, zdążył zanim wrocilysmy chociaż pokój to nie wiem po co malował skoro z niego nie korzystała. Teraz dzięki temu mam różowo-biala sypialnie bo zdecydowaliśmy się tam przenieść.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-18, 11:32   #2968
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Cytat:
Napisane przez agnieszka_2293 Pokaż wiadomość
To witaj w klubie :/

Mój brat też dwa pokoje i drugie dziecko w drodze. Tylko oni w gorszej pozycji bo całe mieszkanie przechodnie :/
Cytat:
Napisane przez misiaa91 Pokaż wiadomość
My też mamy TŻta dom rodzinny ponad 300km od nas, ale dostawki nie planuję. I tak nie wybierzemy się z noworodkiem, oni mają odwiedzić nas ;-) A potem pewnie spróbujemy spać razem.
My teściów mamy ponad 450km i też nie planuje do nich jechać przez pierwsze pół roku. Zawsze powtarzam, że mają do nas tyle samo co my do nich a poza tym "pokój" tż jest taaaak duży, że jak się kanapę rozlozy to nie ma jak się obrócić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-18, 11:36   #2969
Jaguś
Rozeznanie
 
Avatar Jaguś
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 859
GG do Jaguś
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
To witaj w klubie :/
Piona, u mnie też 2 w tym mała i wąska sypialnia. Jestem trochę przerażona, gdzie ja wszystko pomieszczę.
Jaguś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-18, 11:38   #2970
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Do nas co noc przychodzi córka albo ja do niej idę i wracam jak znowu zaśnie,więc też myślę jak to będzie . Tym bardziej,że męża często w nocy nie ma,więc nie pójdzie do starszej w razie potrzeby.

W weekend byliśmy w odwiedkach to śpią w czwórkę w sypialni, w dostawce starsza, a młodsze po pierwszej pobudce już laduje w łóżku z rodzicami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-06 13:17:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:52.