Mamusie listopad 2019- cz. 4 - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-08-07, 12:40   #151
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Sarahxoxo Pokaż wiadomość
Dla mnie apteczne to sa tylko leki, ktore sie kupuje w aptece. No chyba, ze ciagle macie na mysli kosmetyki, a ja to ciagle zle rozumiem
Niestety ale teraz mało prawdziwych leków w aptece

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-07, 12:42   #152
Ani_qa
Zakorzenienie
 
Avatar Ani_qa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 530
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez sugarfreeee Pokaż wiadomość
A proszę: https://www.instagram.com/myheart_chakra/ - nawet w wyróżnionych stories są przebiegi treningowe moich psów z dziećmi




Właśnie to mi w sandałkach nawet przeszkadza ale zawsze miałam tendencje do opuchlizn, od I trymestru nie mogę nosić obrączki



I jak wrażenia?



I jak i jak?
Piękny profil piękne psiaki
Cytat:
Napisane przez patisonowa Pokaż wiadomość
Hej
Wczoraj zaczęłam kompletować wyprawkę apteczną i zwątpiłam, nie mam jeszcze wszystkiego, a już ponad 500 zł w koszyku i wcale nie mam tam jakichś pierdóóół, naprawdę same podstawy. Co robię źle
Mam też ochotę zamówić dzisiaj łóżeczko, choć nie wiem, czy jeszcze nie za wcześnie? I tak byśmy go nie składali, ale chciałabym już odhaczyć kolejny punkt. Tylko mam w sobie jakieś takie dziwne przeświadczenie, tak jakbym dalej nie dowierzała, że to dziecko kiedyś się w końcu urodzi
Babeczki, byłaś ostatnio na SR? Nam w ostatniej chwili coś wypadło i nie mogliśmy. Co było?
I jeszcze pytanie - kupujecie monitor oddechu? Z jednej strony chciałam, ale z drugiej, jak dziecko będzie spało z nami w łóżku (a pewnie tak będzie ) to chyba będzie nieprzydatny?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:16 ---------- Poprzedni post napisano o 13:15 ----------

Sugarfreeee, piękne te twoje psiaki!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mieliśmy Snuzę, ale nigdy nie uzylismy bo córka właściwie od razu spala z nami.
Cytat:
Napisane przez Sarahxoxo Pokaż wiadomość
A o co chodzi z ta wyprawka apteczna? Bo ja nic nie kupowalam "na zapas" (szczegolnie, ze leki sa drogie i szybko sie przeterminowuja), tylko dopiero jak cos bylo potrzebne (a tak naprawde chyba ani razu nic nie bylo potrzebne na "juz", bo corka ani chora jeszcze nie byla ani w sumie nic konkretnego nie miala). Z kroplami na bole brzucha tez bym sie wstrzymala, bo ja sie nastawilam psychicznie na te kolki, a tu bęc, zadnych kolek nie bylo i bym niepotrzebnie wydala pieniadze.

---------- Dopisano o 13:29 ---------- Poprzedni post napisano o 13:28 ----------

Acha sorry, witamine D kupilam w kroplach, ale to tez dopiero po porodzie, bo zaczelismy ja podawac corce dopiero jak miala jakis tydzien.
Ja kupowałam online, bo u nas na leku potrafi być 10 zl drożej. Leki mają długą datę ważności. Krople na kolki nam się niestety przydały chociaż i tak niewiele dawały.



Ściągnęłam pudła ze strychu więc powoli będę przeglądać rzeczy po starszej córce.
Jeszcze wymyslilismy sobie mała metamorfozę kuchni i od wczoraj mam syf w domu.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ani_qa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-07, 12:45   #153
misiaa91
Zakorzenienie
 
Avatar misiaa91
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 8 604
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Miss_Bow Pokaż wiadomość
Często widuję takie starsze dzieciaki w wózkach, ale myślę, że to pewnie dlatego, że w samym centrum jest tyle ludzi, że Ci dziecko zadepczą, a z wózkiem możesz iść „taranem” i dziecko jest bezpieczniejsze


Poszłam do sklepu, nie podchodziłam nawet 5 min, dopadły mnie jakieś zawroty głowy, słabo mi się zaczęło robić i poty oblewać i mąż mnie musiał przyjść ratować. Dobrze, że był w domu... Nie wiem co to mogło być - ciśnienie, cukier? Teraz mnie głowa rozbolała...
Biometr dzisiaj niekorzystny, chyba zaraz zacznie lać, przynajmniej u mnie tak to wygląda. Dobrze, że mąż obok.

Oho - ulewa przyszła.
__________________
11.04.2015
misiaa91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-07, 12:49   #154
Ani_qa
Zakorzenienie
 
Avatar Ani_qa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 530
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez misiaa91 Pokaż wiadomość
Biometr dzisiaj niekorzystny, chyba zaraz zacznie lać, przynajmniej u mnie tak to wygląda. Dobrze, że mąż obok.

Oho - ulewa przyszła.
U nas też się zbiera na deszcz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ani_qa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-07, 12:50   #155
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez misiaa91 Pokaż wiadomość
Biometr dzisiaj niekorzystny, chyba zaraz zacznie lać, przynajmniej u mnie tak to wygląda. Dobrze, że mąż obok.

Oho - ulewa przyszła.
U mnie rano padało i to była porażka... Teraz 30 stopni, słońca ciutek, powietrze ani drgnie... Duchota okropna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-07, 12:57   #156
misiaa91
Zakorzenienie
 
Avatar misiaa91
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 8 604
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

U nas typowe angielskie lato - 22 stopnie i deszcz. Idealna pogoda, żeby siedzieć w pracy.
__________________
11.04.2015
misiaa91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-07, 13:00   #157
Jaguś
Rozeznanie
 
Avatar Jaguś
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 859
GG do Jaguś
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez patisonowa Pokaż wiadomość
Hej
Wczoraj zaczęłam kompletować wyprawkę apteczną i zwątpiłam, nie mam jeszcze wszystkiego, a już ponad 500 zł w koszyku i wcale nie mam tam jakichś pierdóóół, naprawdę same podstawy. Co robię źle
Mam też ochotę zamówić dzisiaj łóżeczko, choć nie wiem, czy jeszcze nie za wcześnie? I tak byśmy go nie składali, ale chciałabym już odhaczyć kolejny punkt. Tylko mam w sobie jakieś takie dziwne przeświadczenie, tak jakbym dalej nie dowierzała, że to dziecko kiedyś się w końcu urodzi
Babeczki, byłaś ostatnio na SR? Nam w ostatniej chwili coś wypadło i nie mogliśmy. Co było?
I jeszcze pytanie - kupujecie monitor oddechu? Z jednej strony chciałam, ale z drugiej, jak dziecko będzie spało z nami w łóżku (a pewnie tak będzie ) to chyba będzie nieprzydatny?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:16 ---------- Poprzedni post napisano o 13:15 ----------

Sugarfreeee, piękne te twoje psiaki!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja się przełamałam i kupiliśmy na olx wiklinowe łóżeczko za 20zł teraz musze je tylko porządnie umyć, może polakierować i będzie piękne jak mi się odwidzi wizja w sypialni to kupie inne a to zawiozę do rodziców. Więc mam pierwszy zakup dla młodego.
Cytat:
Napisane przez Sarahxoxo Pokaż wiadomość
A o co chodzi z ta wyprawka apteczna? Bo ja nic nie kupowalam "na zapas" (szczegolnie, ze leki sa drogie i szybko sie przeterminowuja), tylko dopiero jak cos bylo potrzebne (a tak naprawde chyba ani razu nic nie bylo potrzebne na "juz", bo corka ani chora jeszcze nie byla ani w sumie nic konkretnego nie miala). Z kroplami na bole brzucha tez bym sie wstrzymala, bo ja sie nastawilam psychicznie na te kolki, a tu bęc, zadnych kolek nie bylo i bym niepotrzebnie wydala pieniadze.

---------- Dopisano o 13:29 ---------- Poprzedni post napisano o 13:28 ----------

Acha sorry, witamine D kupilam w kroplach, ale to tez dopiero po porodzie, bo zaczelismy ja podawac corce dopiero jak miala jakis tydzien.
Może dziewczyny kupują jakieś laktatory czy termometry, to trochę kosztuje. Ja termometr na szczęście kiedyś dostałam w pracy a laktator kupię jak będzie potrzebny, w szpitalu już wiem, że są.


Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Niestety ale teraz mało prawdziwych leków w aptece

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Niestety na lekach sa tak małe marże, że nie da się z tego apteki utrzymać, a szkoda ja bym chciała pracować tylko z lekami, no ewentualnie z suplementami, kosmetyków nienawidzę i nie ogarniam.
Jaguś jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-08-07, 13:02   #158
Sarahxoxo
Zadomowienie
 
Avatar Sarahxoxo
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 922
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Ja to traktuję jako apteczną. Bo np majtki poporodowe to wyrób medyczny a nie kosmetyk

Plus wkładki laktacyjne

Generalnie wszystkie "badziewia" można zaliczyć do "aptecznej" bez względu czy to lek/kosmetyk/wyrób medyczny/suplement bo jeśli chcesz kupić w jednym miejscu to w aptece to załatwisz
Ciekawy punkt widzenia . Po prostu bym na to nie wpadla . Moze dlatego, ze jeszcze nigdy nie kupowalam podpasek, majtek czy wkladek laktacyjnych w aptece. Do apteki chodze wlasciwie tylko po leki i to tylko takie, ktorych nie ma w hipermarketach lub na stacjach benzynowych.
__________________

Sarahxoxo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-07, 13:06   #159
Ska
Zadomowienie
 
Avatar Ska
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 935
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Mikaa92 Pokaż wiadomość
Ładnie bardzo nawet jak na Chiny tylko szła od 29 czerwca

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:04 ---------- Poprzedni post napisano o 06:57 ----------

A jak w szpitalu łaskę będą robić to lekarz rodzinny bez problemu l4 na chorego członka rodziny wpisze, tu w przypadku na żonę po cc. Nie wiem jak w przypadku SN bo mój brał jak miałam cc. U nas też plan jest taki że bierze opiekę 2 tygodnie i od razu 2 tygodnie tacierzynskiego. Bo i w jednym i drugim przypadku zabiorą mu kwartalna premie za absencje w pracy więc najlepiej to wziąć na raz i tylko jednej absencji nie dostać
Witam się z rana jeszcze z łóżka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas plan jest na dwa tygodnie l4 i dwa tygodnie urlopu wypoczynkowego bo grusza. Tacierzyński zostawiamy na później - tydzień gdzieś w marcu może i narty koniecznie - nie odpuszczę czwartego sezonu bez gór

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Ja wezmę kilka tetr i z 10 bawełny czy muślinu, pomyślę.



Ska
Obudziłam się o 2 a o 12 już urodziłam. W szpitalu byliśmy gdzieś o 4-5.


Mężowi dojazd może zająć godzinę a może i 6, liczę że natura mnie nie zawiedzie i będę rodzic w dogodnym momencie


L4 na mnie na pewno weźmie. U niego nie ma problemu z kadrowymi sprawami. Myślę że dwa tygodnie nam wystarcza na ogarnięcie się. I tak potem będę zostawała z dwójką na dnie i noce sama, więc lepiej żebym się przyzwyczaiła od razu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To szybciutko. Drugi poród jeśli bez powikłań zgodnie z doświadczeniami innych mam powinien być jeszcze szybszy U mnie start ok 6 rano, w szpitalu od 9, urodziłam o 00:40 następnego dnia
Dla mnie ważne żeby TŻ był chociaż podczas połogu z nami - mamy psa do wyprowadzenia i te pierwsze spacery gdzie gondolę trzeba znieść/wnieść na pierwsze piętro, to jednak uciążliwe dla mnie..

Cytat:
Napisane przez diaka Pokaż wiadomość
Dzień dobry Śniło mi się, że urodziłam i miałam tłuściutkiego bobaska który ciągle się uśmiechał i już mówił
Pieluszek planuje max 15 - 10tetrowych i 5 muślin.
Chusteczki to 1 paczka powinna starczyć do szpitala


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ahaha gdyby to mogło być tak kolorowo Cudowne sny!

Cytat:
Napisane przez Sarahxoxo Pokaż wiadomość
Tez myslalam, ze chodzi Ci o zwykle



Pewnie dlatego to inaczej widze, ze nie mialam baby blues a dziecko nie mialo kolek ani bolow brzuszka i od pierwszej nocy super spalo, wiec narzekac nie moglam. Jedynie ten polog z powodu szycia wspominam koszmarnie, bo pamietam jak ledwo wsiadlam do samochodu 3 tygodnie po porodzie, bo mielismy odwiedzic rodzine i jeszcze sie poryczalam, bo mnie bolalo :/



Ja mam po corce... ze 40 sztuk roznych (ale glownie z dziewczecymi motywami hahaha, trudno sie mowi, bedzie braciszek mial pieluchy w rozowe kwiatuszki i czerwone biedroneczki ). Moja corka tak mocno ulewala, ze nam szlo tak z 10 dziennie . Poczatkowo mialam chyba z 5 sztuk i od razu kilka dni po porodzie dokupilismy jeszcze 3 albo 4 wielkie paczki.



Ja mysle, ze do szpitala 1 paczka wystarczy, 50 sztuk to naprawde strasznie duzo.

Ja w domu tez nie bede uzywac zadnych chusteczek. Moze wlasnie dzieki temu corka dotad (a ma 11 miesiecy) ani razu nie miala ani odparzen ani nawet czerwonej pupy (odpukac!).



Ja tez sie juz doczekac synka nie moge . To bedzie piekny czas . I znowu taki maly bubuś . Moja corusia to juz taki duzy bobasek
Ja też pierwsze trzy tygodnie okropnie się męczyłam w połogu z bólem po szyciu.. Ale to tylko trzy tygodnie Mam tylko nadzieję że nie będzie gorzej



Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
__________________
Szczęśliwa.

Edytowane przez Ska
Czas edycji: 2019-08-07 o 13:08
Ska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-07, 13:11   #160
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Sarahxoxo Pokaż wiadomość
Ciekawy punkt widzenia . Po prostu bym na to nie wpadla . Moze dlatego, ze jeszcze nigdy nie kupowalam podpasek, majtek czy wkladek laktacyjnych w aptece. Do apteki chodze wlasciwie tylko po leki i to tylko takie, ktorych nie ma w hipermarketach lub na stacjach benzynowych.
Ja np:
Wkładki laktacyjne kupowałam i w aptece i na allegro (wzielam dwie różne firmy)
Majtki siateczkowe w aptece (wczoraj dokupiłam w tesco)
Gazy, podkłady na materac, podpaski i gazy też w aptece. Bo było taniej niż na allegro

Generalnie jak mam wybór to nawet głupi suplement wolę kupić w aptece. Za dużo się tego świństwa nawoziłam w samochodzie i wyobrażam sobie, że tak samo jak ja traktowałam suple w aucie tak samo sklepy (drogerie, spożywczaki, kioski) traktują je w swoich lokalach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-07, 13:12   #161
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Dziewczyny jak Was dotknie ból po szyciu to pokażcie się położnej, to najprędzej źle założony jakis szew. Ja miałam kilka szwów, ale tylko na początku był dyskomfort, żadnego uciążliwego bolu, problemu z siadaniem itp

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-07, 13:15   #162
Mikaa92
Zadomowienie
 
Avatar Mikaa92
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 1 594
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

U nas upał 30stopni, to po obiedzie szybko ucieklismy na działkę i właśnie popijamy sobie kawkę na lezakach Screenshot_20190807_141315.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mikaa92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-07, 13:15   #163
patisonowa
Wtajemniczenie
 
Avatar patisonowa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 207
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Sarahxoxo Pokaż wiadomość
Ciekawy punkt widzenia . Po prostu bym na to nie wpadla . Moze dlatego, ze jeszcze nigdy nie kupowalam podpasek, majtek czy wkladek laktacyjnych w aptece. Do apteki chodze wlasciwie tylko po leki i to tylko takie, ktorych nie ma w hipermarketach lub na stacjach benzynowych.
W takim razie gdzie kupujesz np. gaziki jałowe lub sól fizjologiczną, która stricte lekiem nie jest? Nie ma co się czepiać słówek, co to za różnica. Ale tak, nie napakowałam "leków" za 500 zł, a "kosmetyki". Skoro kupuję te rzeczy w aptece to jest to dla mnie wyprawka apteczna Nie mam zamiaru specjalnie jeździć po centrach handlowych i szukać konkretnych podkładów, wolę mieć wszystko dostarczone pod drzwi, a i nieco taniej jest





Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
patisonowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-07, 13:19   #164
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez patisonowa Pokaż wiadomość
W takim razie gdzie kupujesz np. gaziki jałowe lub sól fizjologiczną, która stricte lekiem nie jest? Nie ma co się czepiać słówek, co to za różnica. Ale tak, nie napakowałam "leków" za 500 zł, a "kosmetyki". Skoro kupuję te rzeczy w aptece to jest to dla mnie wyprawka apteczna Nie mam zamiaru specjalnie jeździć po centrach handlowych i szukać konkretnych podkładów, wolę mieć wszystko dostarczone pod drzwi, a i nieco taniej jest





Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I Patisonowa, nie wiem jak Ty, ale dla mnie rzeczy kupowane z apteki będą "pewniejsze", lepiej przechowywane niż rzeczy w marketach albo niedajboże- otrzymane od lekarzy. :/

I tak jak piszesz: mam wszystko w jednym miejscu. Nie muszę jeździć po sklepach czy też szukać sprzedawcy, który ma u siebie wszystko albo płacić za wysyłkę kilka razy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-07, 13:28   #165
sugarfreeee
Zakorzenienie
 
Avatar sugarfreeee
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 342
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
O jejuniuuuuuuuu! Ale piękny!!! ️🤩🤩🤩🤩🤩🤩🤩

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ojej Dziękuję pięknie

Cytat:
Napisane przez misiaa91 Pokaż wiadomość
One są cudowne! Nie mogę się napatrzeć Ależ mi się marzy taki lokator, ale najpierw trzeba dziecko odchować.

Trzeci trymestr na wątku, robi się poważnie
Ach dziękuję Oj zdecydowanie - obie rasy (mam aussie i border collie) są wymagające jeśli chodzi o wychowanie i pracę z nimi faktycznie nie wyobrażam sobie mieć papika i noworodka

Cytat:
Napisane przez patisonowa Pokaż wiadomość
Hej
Wczoraj zaczęłam kompletować wyprawkę apteczną i zwątpiłam, nie mam jeszcze wszystkiego, a już ponad 500 zł w koszyku i wcale nie mam tam jakichś pierdóóół, naprawdę same podstawy. Co robię źle
Mam też ochotę zamówić dzisiaj łóżeczko, choć nie wiem, czy jeszcze nie za wcześnie? I tak byśmy go nie składali, ale chciałabym już odhaczyć kolejny punkt. Tylko mam w sobie jakieś takie dziwne przeświadczenie, tak jakbym dalej nie dowierzała, że to dziecko kiedyś się w końcu urodzi
Babeczki, byłaś ostatnio na SR? Nam w ostatniej chwili coś wypadło i nie mogliśmy. Co było?
I jeszcze pytanie - kupujecie monitor oddechu? Z jednej strony chciałam, ale z drugiej, jak dziecko będzie spało z nami w łóżku (a pewnie tak będzie ) to chyba będzie nieprzydatny?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:16 ---------- Poprzedni post napisano o 13:15 ----------

Sugarfreeee, piękne te twoje psiaki!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bardzo dziękuję <3

Kurczę, ja nadal zielona w apteczkach, zbiorach i inkszych Chyba czas odpalić bujo i tam sobie wypisać co jeszcze dokupić

Cytat:
Napisane przez Catherine07 Pokaż wiadomość
Dam znać po 27

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jezu, no ta mózg ciążowy zaczyna mi doskwierać, a myślałam, że to tylko taka miejska legenda

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Majtki, podpaski, podkłady, chusteczki, gazy, jakiś octenisept, sól fizjologiczna, nożyczki, szczotka, kremy, chusteczki nawilżane, oliwki etc etc
Uzbiera się

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zapisuje!

Cytat:
Napisane przez agnieszka_2293 Pokaż wiadomość
Jakie cudowne i mądre psiaki Ja też zaczęłam wrzucać do koszyka na gemini, ale jak wartość koszyka zaczęła niebezpiecznie rosnąć to odpuściłam sobie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bardzo dziękuję <3 Faktycznie, świetnie mi się żyje z nimi

Cytat:
Napisane przez Miss_Bow Pokaż wiadomość
Często widuję takie starsze dzieciaki w wózkach, ale myślę, że to pewnie dlatego, że w samym centrum jest tyle ludzi, że Ci dziecko zadepczą, a z wózkiem możesz iść „taranem” i dziecko jest bezpieczniejsze


Poszłam do sklepu, nie podchodziłam nawet 5 min, dopadły mnie jakieś zawroty głowy, słabo mi się zaczęło robić i poty oblewać i mąż mnie musiał przyjść ratować. Dobrze, że był w domu... Nie wiem co to mogło być - ciśnienie, cukier? Teraz mnie głowa rozbolała...





Zakochałam się w tych Twoich psiakach
Dziękuję <3

Cytat:
Napisane przez Ani_qa Pokaż wiadomość
Piękny profil piękne psiaki Mieliśmy Snuzę, ale nigdy nie uzylismy bo córka właściwie od razu spala z nami. Ja kupowałam online, bo u nas na leku potrafi być 10 zl drożej. Leki mają długą datę ważności. Krople na kolki nam się niestety przydały chociaż i tak niewiele dawały.



Ściągnęłam pudła ze strychu więc powoli będę przeglądać rzeczy po starszej córce.
Jeszcze wymyslilismy sobie mała metamorfozę kuchni i od wczoraj mam syf w domu.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziękuję <3


Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
U mnie rano padało i to była porażka... Teraz 30 stopni, słońca ciutek, powietrze ani drgnie... Duchota okropna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Taak, u mnie też masakra - padał deszcz, ale cóż z tego, skoro żadnej wyczuwalnej różnicy nie czuć na zewnątrz
__________________
Do what you love. Best.

sugarfreeee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-07, 13:30   #166
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez sugarfreeee Pokaż wiadomość
Ojej Dziękuję pięknie



Ach dziękuję Oj zdecydowanie - obie rasy (mam aussie i border collie) są wymagające jeśli chodzi o wychowanie i pracę z nimi faktycznie nie wyobrażam sobie mieć papika i noworodka



Bardzo dziękuję <3

Kurczę, ja nadal zielona w apteczkach, zbiorach i inkszych Chyba czas odpalić bujo i tam sobie wypisać co jeszcze dokupić



Jezu, no ta mózg ciążowy zaczyna mi doskwierać, a myślałam, że to tylko taka miejska legenda



Zapisuje!



Bardzo dziękuję <3 Faktycznie, świetnie mi się żyje z nimi



Dziękuję <3



Dziękuję <3




Taak, u mnie też masakra - padał deszcz, ale cóż z tego, skoro żadnej wyczuwalnej różnicy nie czuć na zewnątrz
Dla mnie po tym porannym deszczu było tylko gorzej. Bo oprócz tego, że duszno to jeszcze mokro się zrobiło :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-07, 13:31   #167
Nurek1119
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 5 298
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez sugarfreeee Pokaż wiadomość


I jak wrażenia?



I jak i jak?

bardzo nam się podobały pierwsze zajęcia, pierwsza część była z położną a druga z fizjoterapeutą uroginekologicznym
Nurek1119 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-07, 13:31   #168
Miss_Bow
Zadomowienie
 
Avatar Miss_Bow
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 229
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Mikaa92 Pokaż wiadomość
U nas upał 30stopni, to po obiedzie szybko ucieklismy na działkę i właśnie popijamy sobie kawkę na lezakach Załącznik 7686700

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ale Ci dobrze

Cytat:
Napisane przez misiaa91 Pokaż wiadomość
Biometr dzisiaj niekorzystny, chyba zaraz zacznie lać, przynajmniej u mnie tak to wygląda. Dobrze, że mąż obok.



Oho - ulewa przyszła.

U nas zrobiło się pochmurno, ale jeszcze nie pada. Możliwe, że to ten niekorzystny biometr, jestem trochę meteoropatą Ale pierwszy raz aż tak źle się poczułam, aż się przestraszyłam...
__________________
"Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi...!"

24 września 2016 r.
Miss_Bow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-07, 13:36   #169
kapewa
Raczkowanie
 
Avatar kapewa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 163
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Zależy jak się okroi koszyk online. Przy jednym zamówieniu lekow razem z kosmetykami czy higienicznymi , które i tak trzeba gdzieś kupic to pewnie sporo da się zaoszczędzić pieniędzy i czasu.

Ja z takich aptecznych to kupie: octenisept (jeśli nie użyje do pępka to i tak na randki się przydaje), sól fizjologiczna w ampulkach (na ropki w oczach), sól morska, bepanthen (na skutki i pupę w razie potrzeby), Wit D.
Aspirator, termometr, laktator mam.

Dobrze mieć w apteczce czopki glicerolowe, przeciwgoraczkowe-chociaz u mnie leżały i były nie potrzebne. Inaczej jest w mieście jak apteka za rogiem, a co innego jak trzeba jechać specjalnie.

Ja na kolki dawałam Biogaje- teraz niewiem czy kupowac. Już trochę czasu minęło od poprzednich ciąż, muszę się do edukować, od Was też się dużo uczę.

Wysłane z mojego MRD-LX1 przy użyciu Tapatalka
kapewa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-07, 13:43   #170
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez kapewa Pokaż wiadomość
Zależy jak się okroi koszyk online. Przy jednym zamówieniu lekow razem z kosmetykami czy higienicznymi , które i tak trzeba gdzieś kupic to pewnie sporo da się zaoszczędzić pieniędzy i czasu.

Ja z takich aptecznych to kupie: octenisept (jeśli nie użyje do pępka to i tak na randki się przydaje), sól fizjologiczna w ampulkach (na ropki w oczach), sól morska, bepanthen (na skutki i pupę w razie potrzeby), Wit D.
Aspirator, termometr, laktator mam.

Dobrze mieć w apteczce czopki glicerolowe, przeciwgoraczkowe-chociaz u mnie leżały i były nie potrzebne. Inaczej jest w mieście jak apteka za rogiem, a co innego jak trzeba jechać specjalnie.

Ja na kolki dawałam Biogaje- teraz niewiem czy kupowac. Już trochę czasu minęło od poprzednich ciąż, muszę się do edukować, od Was też się dużo uczę.

Wysłane z mojego MRD-LX1 przy użyciu Tapatalka
Ja na kolki mam jeszcze kolzym z pracy wodę morską i roztwory soli o różnym stężeniu też (mogę się nimi opijać). Kupowałam gruszkę i nie wiem czy nie kupić aspiratora do odkurzacza :myśli: nad octeniseptem też się mocno zastanawiam czy jest sens. Czytałam, że lubi babrać pępek. Na codzień do odkazania używamy aseptu.

Będę jeszcze pisała do kumpla z roboty o jakieś suple i resztę rzeczy, które mogą ale nie muszą być potrzebne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez owocowykoktajl
Czas edycji: 2019-08-07 o 13:46
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-07, 13:49   #171
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Ja w życiu nie uzylam żadnych czopków. Oczu nie przemywalam solą fizjo bo nie ropialy. Octenisept kupiłam 3.5 roku temu , czas go wyrzucić , nawet 1/5 nie zużyłam. Córce odpadł pępek już w szpitalu,więc w życiu go niczym nie smarowalam. Lanoline z ziai muszę kupić o.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-07, 13:55   #172
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Ja w życiu nie uzylam żadnych czopków. Oczu nie przemywalam solą fizjo bo nie ropialy. Octenisept kupiłam 3.5 roku temu , czas go wyrzucić , nawet 1/5 nie zużyłam. Córce odpadł pępek już w szpitalu,więc w życiu go niczym nie smarowalam. Lanoline z ziai muszę kupić o.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja się naczytałam, że po octenisepcie lubi się babrać i w rezultacie zamiast odpaść po kilku dniach to odpada po dwóch, trzech tygodniach :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-07, 13:59   #173
Nurek1119
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 5 298
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez patisonowa Pokaż wiadomość
I jeszcze pytanie - kupujecie monitor oddechu? Z jednej strony chciałam, ale z drugiej, jak dziecko będzie spało z nami w łóżku (a pewnie tak będzie ) to chyba będzie nieprzydatny?
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

my kupujemy

---------- Dopisano o 13:59 ---------- Poprzedni post napisano o 13:57 ----------

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Majtki, podpaski, podkłady, chusteczki, gazy, jakiś octenisept, sól fizjologiczna, nożyczki, szczotka, kremy, chusteczki nawilżane, oliwki etc etc
Uzbiera się

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

ja jeszcze termometr potrzebuje bo nie mam
Nurek1119 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-07, 14:01   #174
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Nurek1119 Pokaż wiadomość
my kupujemy

---------- Dopisano o 13:59 ---------- Poprzedni post napisano o 13:57 ----------




ja jeszcze termometr potrzebuje bo nie mam
No, sam termometr to 100+

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-07, 14:02   #175
patisonowa
Wtajemniczenie
 
Avatar patisonowa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 207
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Polecacie jakiś konkretny termometr? Microlife?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
patisonowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-07, 14:04   #176
kapewa
Raczkowanie
 
Avatar kapewa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 163
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Ja się naczytałam, że po octenisepcie lubi się babrać i w rezultacie zamiast odpaść po kilku dniach to odpada po dwóch, trzech tygodniach :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No właśnie u mnie się trzymały po dwa tyg i to ciągłe uważanie. Ale w szpitalu zalecali tylko to, położna domowa też jako cudo wychwalala. A teraz chce spróbować inaczej.

Wysłane z mojego MRD-LX1 przy użyciu Tapatalka
kapewa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-07, 14:05   #177
Jaguś
Rozeznanie
 
Avatar Jaguś
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 859
GG do Jaguś
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Ja się naczytałam, że po octenisepcie lubi się babrać i w rezultacie zamiast odpaść po kilku dniach to odpada po dwóch, trzech tygodniach :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam nadzieję, że na szkole rodzenia będzie coś o pielęgnacji pępka. Wiem, że niby poleca się teraz "suchą" ale zawsze może coś nowego powiedzą.
Jaguś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-07, 14:07   #178
Ani_qa
Zakorzenienie
 
Avatar Ani_qa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 530
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez patisonowa Pokaż wiadomość
Polecacie jakiś konkretny termometr? Microlife?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam geratherm i jest ok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ani_qa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-07, 14:34   #179
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez patisonowa Pokaż wiadomość
Polecacie jakiś konkretny termometr? Microlife?
My mamy microlife NC 150 i jesteśmy mega zadowoleni. Jest dość dokładny (pod warunkiem stosowania się do instrukcji) i mierzy też temperaturę płynów czy otoczenia. Dlatego nie kupujemy osobnego do kąpieli
No i ma pudełko ochronne- niby nic ale zawsze bezpieczne przechowywanie.

Dla swoich klientów kupowałam albo microlife albo tech med TM-F03, w ostateczności jak cięłam koszty to promedix 600.

Nie polecam za to tych bezdotykowych z lidla. Rodzice mają- jest do kitu. My mieliśmy i był w stanie pokazywać wyniki z czapy, raz temp otoczenia pokazał 40st, a kolejny pomiar 20

Cytat:
Napisane przez kapewa Pokaż wiadomość
No właśnie u mnie się trzymały po dwa tyg i to ciągłe uważanie. Ale w szpitalu zalecali tylko to, położna domowa też jako cudo wychwalala. A teraz chce spróbować inaczej.
U mnie szpital wymaga octeniseptu ;/ Ale dla mnie będzie: ups, zapomniałam!

Edytowane przez owocowykoktajl
Czas edycji: 2019-08-07 o 14:35
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-07, 14:42   #180
Mikaa92
Zadomowienie
 
Avatar Mikaa92
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 1 594
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
My mamy microlife NC 150 i jesteśmy mega zadowoleni. Jest dość dokładny (pod warunkiem stosowania się do instrukcji) i mierzy też temperaturę płynów czy otoczenia. Dlatego nie kupujemy osobnego do kąpieli
No i ma pudełko ochronne- niby nic ale zawsze bezpieczne przechowywanie.

Dla swoich klientów kupowałam albo microlife albo tech med TM-F03, w ostateczności jak cięłam koszty to promedix 600.

Nie polecam za to tych bezdotykowych z lidla. Rodzice mają- jest do kitu. My mieliśmy i był w stanie pokazywać wyniki z czapy, raz temp otoczenia pokazał 40st, a kolejny pomiar 20



U mnie szpital wymaga octeniseptu ;/ Ale dla mnie będzie: ups, zapomniałam!
Ja za waszym poleceniem kupiłam Microlife 200 i bardzo dobrze się sprawdza, już testowalismy na sobie, synku, koleżanki półrocznej córce, plynach i otoczeniu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mikaa92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-11 20:59:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:07.