Biochemia w ciąży - ZBIORCZY - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-03-04, 15:15   #811
navioe
Zakorzenienie
 
Avatar navioe
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 499
Dot.: Biochemia w ciąży - ZBIORCZY

nivea i bambino mają w sobie głównie paraffine i nic dobrego
navioe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-09, 19:25   #812
megilla
Zakorzenienie
 
Avatar megilla
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 409
Dot.: Biochemia w ciąży - ZBIORCZY

Hej,

co do parafiny, to kwestia indywidualna. Wiem, że jest ona ostatnimi czas y demonizowana, ale mi osobiście mniej szkodzi niż gliceryna. Po tej drugiej mogę być pewna, że mnie wysypie.

Mam pytanie...czy moge uzywac tonik z jakimś kwasem albo serum z wit. C?
megilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-14, 22:14   #813
ishtar
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 648
Dot.: Biochemia w ciąży - ZBIORCZY

Ja na wysyp i dermatozę w ciąży (16tc) od dermatologa dostałam zinafalt, co myślicie o jego składzie?
Zinc oxide 4%
Sucralfate 1%
Copper sulfate 0,2%
Zinc sulfate 0,1%
Allantoin

Water (Aqua), Caprylic/Capric Triglyceride, Polyglyceryl-2 Sesquiisostearate (and) Beeswax (and) Microcrystalline Wax (and) Mineral Oil (and) Magnesium Stearate (and) Aluminium Stearate, Paraffinum Liquidum, Glycerol, Zinc Oxide, Propylene Glycol, Beeswax, PEG 22 Dodecyl Glycol Copolymer, Magnesium Sulfate, Aluminium Sucrose Octasulfate, Allantoin, Copper Sulfate, Dimethicone, Disodium EDTA, Zinc Sulfate

Niby nie widać niz niepokojącego, ale nie wiem co z tymi związkami miedzi, cynku i siarki.
ishtar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-07, 15:09   #814
Nattina
Przyczajenie
 
Avatar Nattina
 
Zarejestrowany: 2019-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 25
Dot.: Biochemia w ciąży - ZBIORCZY

no ja bym raczej ostrożnie do tego podchodziła.... w sumie raczej bym się nastawiała na jakieś naturalniejsze rzeczy typu ziółka albo jakieś ekstrakty, olejki
Nattina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-20, 08:41   #815
tothebones
Przyczajenie
 
Avatar tothebones
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 29
Dot.: Biochemia w ciąży - ZBIORCZY

A jeżeli chodzi o jakieś konkretne składniki na pomarańczową skórkę? Co jest bezpieczne dla dziecka i jednak robiło to co do niego należy? Może jakieś pojedyncze składniki albo jakiś zbiór? Ktoś ma podpowiedzieć czego szukać?
tothebones jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-26, 14:50   #816
hurraganka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 69
Dot.: Biochemia w ciąży - ZBIORCZY

bluszcz, kasztanowiec i ruszczyk z tego co kiedyś mi mignęło, ale zbytnio nie wiem co jeszcze w sumie może pomóc na dobrą sprawę. na pewno bym szła w coś takiego aniżeli w chemiczne dodatki. kiedyś moja siostra szukała konkretnie kremu w ciąży... może znajdę pudełko albo sie jej zapytam to zobaczę inci :p
hurraganka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-30, 10:39   #817
hurraganka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 69
Dot.: Biochemia w ciąży - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez hurraganka Pokaż wiadomość
bluszcz, kasztanowiec i ruszczyk z tego co kiedyś mi mignęło, ale zbytnio nie wiem co jeszcze w sumie może pomóc na dobrą sprawę. na pewno bym szła w coś takiego aniżeli w chemiczne dodatki. kiedyś moja siostra szukała konkretnie kremu w ciąży... może znajdę pudełko albo sie jej zapytam to zobaczę inci :p
inci vialise: Aqua, Propanediol, Glycerin, Hydroxyethylcellulose, Algin, Hedera Helix Leaf Extract, Artemisia Abrotanum Extract, Ruscus Aculeatus Root Extract, Aesculus Hippocastanum Seed Extract, Algae Extract, Paullinia Cupana Seed Extract, Lecithin, D-panthenol, Sorbitol, Citric Acid, Caffeine, Ascorbic Acid, Rutin, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Citrus Sinensis Peel Oil Expressed, Citrus Limon Peel Oil, Cananga Odorata Flower Oil, Citrus Paradisi Peel Oil
hurraganka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-05-27, 15:18   #818
AnnaLenna
Zadomowienie
 
Avatar AnnaLenna
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 1 225
Dot.: Biochemia w ciąży - ZBIORCZY

Witam
Czego używacie do pielęgnacji ciała w ciąży. Szukam czegoś emolientowego do mycia i do nawilżania. Do tego zastanawiam się jaka oliwkę wybrać do pielęgnacji brzycha.
Nie będę wspominać , że przeszkadzają mi zapachy wszystkich kosmetyków, które stosowałam do tej pory. Na chwilę obecną używam tylko mydła w kostce.

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka
AnnaLenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-28, 09:38   #819
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Biochemia w ciąży - ZBIORCZY

Myślę, że hydroproksylina z liści manuka (Methylsilanol Hydroxyproline Aspartate) jest warta uwagi, jest np. w serii Oillan Mama. Szwagierka się wspomagała kosmetykami z tej linii, plus masaże i taping u fizjoterapeuty i po ciąży recepta od dermatologa (ale to za granicą, bo w polskich aptekach nawet nie ma takich leków ).
Mówiła, że raczej od tapingu przestały jej się robić i powiększać rozstępy, a te co były rozjaśniły się i zmniejszyły - to już przypisuje kosmetykom. Całkiem nie zniknęły, dlatego chciała coś mocniejszego od dermatologa już po ciąży.


Nie wiem czy lekko parafinowy zapach by ci nie przeszkadzał, Oillan ma też taki olejek-emulsję natłuszczającą do mycia. Emulsja jest nieperfumowana, ale ma 64% oleju parafinowego i to trochę czuć. Na mój nos nie jest to mocny czy drażniący zapach, po spłukaniu w ogóle nie wyczuwam.
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-28 10:38:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:45.