Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-04-01, 15:18   #31
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez henieczka Pokaż wiadomość
To nie bylam ja, bo jestem z niego bardzo zadowolona, a juz odzywka - cudowna!
Pytałam Sicilii, bo jej wypowiedź cytowałam.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-01, 15:26   #32
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

SekretnyWalchlarz to nie ja mówiłam, nie znam szamponów faith in nature.

henieczka zazdroszczę, że w UK masz łatwiejszy dostep do tego typu kosmetyków, a my tu w PL musimy po internecie głównie buszować...
Powiedz, jak dezodorant naturalny Salt of the earht się sprawuje? Czy to jest kryształ? Czy jesteś zadowolona z kremu trilogy? Tani nie jest, ale marka mi się podoba z opisów w internecie i zastanawiam się czy czegoś nie zamówić, może słynny rose oil?
Co to za żółty olejek z zakraplaczem?
Suhada dobra? Inaczej wygląda niż w Lidlu w PL. Naciełam się na czerwonej serii, której zapach mnie odrzucił i potem już nic więcej nie próbowałam.
Czy to prawda że Burt Bees pre-shampoo to taki hit?
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-01, 15:32   #33
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
SekretnyWalchlarz to nie ja mówiłam, nie znam szamponów faith in nature.

henieczka zazdroszczę, że w UK masz łatwiejszy dostep do tego typu kosmetyków, a my tu w PL musimy po internecie głównie buszować...
Powiedz, jak dezodorant naturalny Salt of the earht się sprawuje? Czy to jest kryształ? Czy jesteś zadowolona z kremu trilogy? Tani nie jest, ale marka mi się podoba z opisów w internecie i zastanawiam się czy czegoś nie zamówić, może słynny rose oil?
Co to za żółty olejek z zakraplaczem?
Suhada dobra? Inaczej wygląda niż w Lidlu w PL. Naciełam się na czerwonej serii, której zapach mnie odrzucił i potem już nic więcej nie próbowałam.
Czy to prawda że Burt Bees pre-shampoo to taki hit?
W takim razie to musiał być ktoś inny, hm...
A Suhadę można powąchać jak się lotion odkręci. Tak właśnie zrobiłam dwa dni temu i mi o dziwo zapach się spodobał.
A ta Suhada to ta druga, o której mówiłam, która już w ogóle raz na ruski rok się pojawia.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-04-01 o 15:34
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-01, 15:33   #34
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

no to ja byłam. Na brytyjskiej stronie Faith in Nature są składy szamponów, mają one siarczan i żadnego liczącego się certyfikatu.
Zainteresowałam się ich mydłami, ale na innych stronach znalazłam dłuższy skład niż na stronie producenta i już nie taki naturalny. Wkleję go jak znajdę znowu.
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-01, 15:35   #35
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez nie_ma_mnie Pokaż wiadomość
no to ja byłam. Na brytyjskiej stronie Faith in Nature są składy szamponów, mają one siarczan i żadnego liczącego się certyfikatu.
Zainteresowałam się ich mydłami, ale na innych stronach znalazłam dłuższy skład niż na stronie producenta i już nie taki naturalny. Wkleję go jak znajdę znowu.
Ooo właśnie! To ty mnie uchroniłaś przed wydaniem 32 złotych plus 11 za przesyłkę. Za to kupiłam za 2,99 babydream.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-01, 15:38   #36
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

SekretnyWalchlarz tej ryżowej Suhady też nigdzie nie widziałam. Czerwona seria była cała zamknięta hermetycznie i nie dało się sprawdzić zapachu

nie_ma_mnie pochwal się swoimi zbiorami, no i oczywiście mydełkami!
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-01, 15:40   #37
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
SekretnyWalchlarz tej ryżowej Suhady też nigdzie nie widziałam. Czerwona seria była cała zamknięta hermetycznie i nie dało się sprawdzić zapachu
Ja ją tylko w necie widziałam.
Można otworzyć jeden lotion, ten co ma rurkę wprowadzoną. Odkręcasz 'korek' wraz z tą rurką i można powąchać. ^^
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-01, 15:49   #38
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Te plynne talki byly zakupione jako preparat na ospę, ktorą mój syn niedawno przeszedl, do smarowania krost. Nie są to produkty stricte naturalne, to raczej leki, ale sklady króciutkie i wzbogacone naturalnymi wyciagami roślinnymi. Jeden jest z miętą a drugi ma zinc oxide i są dobre wlaśnie na wszelkie zmiany skórne, dzialaja takze przeciwbólowo. Coś jak sudocrem, jednak tylko 3-4 skladnikowe i w postaci plynu. Talku BD natomiast używam do depilacji woskiem na cieplo, aby odtluścić skórę przed zabiegiem.
Prosimy o fotki Twojego zbioru, nawet jeśli jest skromny, to jest na pewno wiele wart
O, może bym spróbowała po depilacji, skoro działają przeciwbólowo, mam problem z podrażnieniami i nic nie działa. Może kiedyś się podzielę, ale moja kolekcja to głównie mieszanki, wzbogacane gotowce, półprodukty itp, a nie gotowe kosmetyki naturalne Ale dziękuję za zachętę.
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-01, 15:55   #39
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Wizażanki, czy jest możliwość abyście podpisywały swoje zdjęcia, tzn. jak sie nazywają te kosmetyki, które pokazujecie? Dla początkujących jak ja byłoby to duże ułatwienie
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-01, 15:58   #40
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Wizażanki, czy jest możliwość abyście podpisywały swoje zdjęcia, tzn. jak sie nazywają te kosmetyki, które pokazujecie? Dla początkujących jak ja byłoby to duże ułatwienie
Pewnie, idę edytować mój post. Za chwilę będziesz mogła przeczytać.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-01, 15:58   #41
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Wizażanki, czy jest możliwość abyście podpisywały swoje zdjęcia, tzn. jak sie nazywają te kosmetyki, które pokazujecie? Dla początkujących jak ja byłoby to duże ułatwienie
Podoba mi się ten pomysł Dało by to pięknie uporządkowany katalog!
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-01, 16:32   #42
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Hej dzeiwczyny, bardzo fajny wątek

Posiadam całkiem sporą kolekcję kosmetyków naturalnych. Niestety chwilowo nie mam dobrych zdjęć,bo jestem w pracy, ale jak tylko wrócę do domu to postaram się cyknąć fotki i powklejać. Niestety nie jestem jeszcze idealnie zorientowana we wszystkich składnikach, które są uznawane za złe, ale będę konsultować je z małą listą podaną przez Sycilię w 1 poście. Firmy, których naturalne kosmetyki posiadam to przede wszystkim Jason Natural Cosmetics, W.S. Badger, Burt's Bees, Aura Cacia, Earth Science, SkiKai, Queen Helene, Ocean Soap, Hugo Naturals, Nature's Gate, Kiss My Face, Alba Botanica, Everyday Naturals.

Mam pytanie, czy firmy takie jak Biochemia Urody, Yes To, Pacifica (produkuje wegańskie perfumy, ale z naturalnych olejków eteryczynych), Organix jeż są przez was uznawane za naturalne? Bo o ile wiem to nie mają chyba żadnych złych składników (Organix ma nawet certyfikat Ecocert), ale głowy sobie uciąć nie dam. Posiadam też kosmetyki firmy Pure&Basics, która w założeniu miała być naturalna i w ogóle cud miód, ale jak popatrzyłam na skład to odkryłam parabeny

Edytowane przez Linusiaczek
Czas edycji: 2011-04-01 o 16:37
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-01, 17:29   #43
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
O, może bym spróbowała po depilacji, skoro działają przeciwbólowo, mam problem z podrażnieniami i nic nie działa. Może kiedyś się podzielę, ale moja kolekcja to głównie mieszanki, wzbogacane gotowce, półprodukty itp, a nie gotowe kosmetyki naturalne Ale dziękuję za zachętę.

Tym bardziej powinnas się pochwalić swoją kolekcją, chyba, że nie jest ona naturalna. W tym wątku wydaje mi się, że nie chodzi o to skąd jest produkt, ani o gotowce, lecz o dzielenie się zakupami i naturalną pielęgnacją z innymi oraz spostrzeżeniami na temat używanych produktów i pólproduktów.

---------- Dopisano o 16:29 ---------- Poprzedni post napisano o 16:26 ----------

Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość
Hej dzeiwczyny, bardzo fajny wątek

Posiadam całkiem sporą kolekcję kosmetyków naturalnych. Niestety chwilowo nie mam dobrych zdjęć,bo jestem w pracy, ale jak tylko wrócę do domu to postaram się cyknąć fotki i powklejać. Niestety nie jestem jeszcze idealnie zorientowana we wszystkich składnikach, które są uznawane za złe, ale będę konsultować je z małą listą podaną przez Sycilię w 1 poście. Firmy, których naturalne kosmetyki posiadam to przede wszystkim Jason Natural Cosmetics, W.S. Badger, Burt's Bees, Aura Cacia, Earth Science, SkiKai, Queen Helene, Ocean Soap, Hugo Naturals, Nature's Gate, Kiss My Face, Alba Botanica, Everyday Naturals.

Mam pytanie, czy firmy takie jak Biochemia Urody, Yes To, Pacifica (produkuje wegańskie perfumy, ale z naturalnych olejków eteryczynych), Organix jeż są przez was uznawane za naturalne? Bo o ile wiem to nie mają chyba żadnych złych składników (Organix ma nawet certyfikat Ecocert), ale głowy sobie uciąć nie dam. Posiadam też kosmetyki firmy Pure&Basics, która w założeniu miała być naturalna i w ogóle cud miód, ale jak popatrzyłam na skład to odkryłam parabeny

Umówmy się, że kosmetyki naturalne to takie, ktore zawierają 95-100% skladników naturalnych. Co Wy na to?
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-01, 18:01   #44
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Ooo właśnie! To ty mnie uchroniłaś przed wydaniem 32 złotych plus 11 za przesyłkę. Za to kupiłam za 2,99 babydream.
hehe.
Ale teraz będę kusić, bo w pieluszkarni pokazał się znowu szampon Organic Blue. To na razie mój najlepszy pólnaturalny szampon. Moja recenzja: http://naturagora.pl/viewtopic.php?f=15&t=205.

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
nie_ma_mnie pochwal się swoimi zbiorami, no i oczywiście mydełkami!
Chciałabym, bo nie mam jak robić/przesyłać zdjęć! Napiszę w takim razie co mi tam zalega :
1. mydło ziołowe Urtekram
2. mydło do higieny intymnej Lauro z nigellą
3. mydło afrykańskie Madina
4. Raw Organic moisturizing liquid soap honey&barley
5. olejek awokado ze ZSK
6. dziewiczy olej kokosowy ze ZSK
7.wyciąg z aloesu 10x ze ZSK (nietknięty)
8.olej kokosowy Efavit
9.sisalowa myjka - woreczek na mydło Top Choice
10. Alterra szampon i żel pod prysznic bez substancji zapachowych.
11. Alterra balsam do ust
12. Suhada Nature deo w spreju

Inne rzeczy wyużyłam i ni ma . Na razie cienko z sałata u mnie
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-01, 18:17   #45
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez nie_ma_mnie Pokaż wiadomość
hehe.
Ale teraz będę kusić, bo w pieluszkarni pokazał się znowu szampon Organic Blue. To na razie mój najlepszy pólnaturalny szampon. Moja recenzja: http://naturagora.pl/viewtopic.php?f=15&t=205.



Chciałabym, bo nie mam jak robić/przesyłać zdjęć! Napiszę w takim razie co mi tam zalega :
1. mydło ziołowe Urtekram
2. mydło do higieny intymnej Lauro z nigellą
3. mydło afrykańskie Madina
4. Raw Organic moisturizing liquid soap honey&barley
5. olejek awokado ze ZSK
6. dziewiczy olej kokosowy ze ZSK
7.wyciąg z aloesu 10x ze ZSK (nietknięty)
8.olej kokosowy Efavit
9.sisalowa myjka - woreczek na mydło Top Choice
10. Alterra szampon i żel pod prysznic bez substancji zapachowych.
11. Alterra balsam do ust
12. Suhada Nature deo w spreju

Inne rzeczy wyużyłam i ni ma . Na razie cienko z sałata u mnie
Jak się sprawdza? Ile kosztuje i gdzie kupiłaś? Wydajne?
Chcę wszystko wiedzieć.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-01, 19:12   #46
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

tiaa, to mydło to wkurzenie roku jak dla mnie. Wydałam na nie prawie 30 zł, a ono jest ...nie kompletne dno, ale mierne. Nie ściąga jakoś strasznie skóry, ale w ogóle nie nawilża. Takie nic pewnie mydła z ta samą pieczęcią będą podobne ... A ten cały Jamal to nawet we Wrocławiu urzęduje http://lauro.pl/?kontakt,2. Tamte białe myślę, że mogą być dobre, podobne są do mojego Noble Soap. Co do Wardi Shan to zauważyłam, że są ze zmydlonego oleju kokosowego, a to co wymienione jest jako skład to naddatek (więc rozumiem, że prawdziwe byc może to co na helfach napisane jest w jednej z recenzji - że jest tłustawe). Na tym blogu http://duafterdark.blogspot.com/2010...rgi-urody.html jest wzmianka o Raja z olejkiem z bawełny. Więcej nie pamiętam
Jak ktos jest w stolicy to można jes dostać na ul.Gawędziarzy 17. Właścicielka Zielonego Zakątka jest kontaktowa
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg NIGELLA gotow.jpg (41,8 KB, 74 załadowań)
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-01, 19:33   #47
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez nie_ma_mnie Pokaż wiadomość
tiaa, to mydło to wkurzenie roku jak dla mnie. Wydałam na nie prawie 30 zł, a ono jest ...nie kompletne dno, ale mierne. Nie ściąga jakoś strasznie skóry, ale w ogóle nie nawilża. Takie nic pewnie mydła z ta samą pieczęcią będą podobne ... A ten cały Jamal to nawet we Wrocławiu urzęduje http://lauro.pl/?kontakt,2. Tamte białe myślę, że mogą być dobre, podobne są do mojego Noble Soap. Co do Wardi Shan to zauważyłam, że są ze zmydlonego oleju kokosowego, a to co wymienione jest jako skład to naddatek (więc rozumiem, że prawdziwe byc może to co na helfach napisane jest w jednej z recenzji - że jest tłustawe). Na tym blogu http://duafterdark.blogspot.com/2010...rgi-urody.html jest wzmianka o Raja z olejkiem z bawełny. Więcej nie pamiętam
Jak ktos jest w stolicy to można jes dostać na ul.Gawędziarzy 17. Właścicielka Zielonego Zakątka jest kontaktowa
Ach... to dziękuję za odpowiedź. ^^
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-01, 19:53   #48
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Dziewczyny super zbiory! Cieszę się, że wątek powstał.

Korah w jakim sklepie kupujesz oleje (w takich fajnych buteleczkach)? Czy można je dodawać do balsamu do ciała albo do kremu, takiego gotowego?
Swoją drogą myślałam że w tych internetowych sklepach z półproduktami wychodzą one taniej, a tu liczę i żałuję, że nie kupiłam w stacjonarnym sklepie
Wchodzi mi że to droga impreza? Czy one są bardziej wydajne niż oliwka?
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-01, 20:14   #49
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Hej Dziewczyny, poszperałam w kosmetykach w poszukiwaniu najbardziej naturalnych składów i oto co wygrzebałam. Pierwsze 4 zdjęcia zawierają kosmetyki ze 100% naturalnym składem, na ostatnim zdjęciu odżywka Hugo Naturals z ok. 95% naturalnym składem. Mam jeszcze zdjęcie olejków do ciała, ale coś mi się nie chciało załadować.

Edit: widzę, że 1 i ostatnie zdjęcie załadowało się w poziomie, za to przepraszam. Dziwne, bo u mnie na ekranie są normalne. Tak czy siak na pierwszym zdjęciu znajdują się naturalne balsamy do ust (2 z Burt's Bees, 1 z Everyday Naturals), na drugim 3 produkty W.S. Badger - balsam do ust, preparat do skórek i maść mająca wzmacniać sen (elejki eteryczne z woskiem), na 3 masło do ciała Plum Island i na 4 odżywka do włosów Hugo Naturals. Jeśli którykolwiek z nich uważacia za kosmetyk nieodpowiedni do tego wątku to dajcie znać. Miałam trochę wątpliwości przy masełku do ciała.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC04880.jpg (93,5 KB, 145 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC04881.jpg (118,0 KB, 167 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC04528.jpg (74,3 KB, 97 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC04882.jpg (73,1 KB, 95 załadowań)

Edytowane przez Linusiaczek
Czas edycji: 2011-04-01 o 20:20
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-01, 20:16   #50
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny, poszperałam w kosmetykach w poszukiwaniu najbardziej naturalnych zkładów i oto co wygrzebałam. Pierwsze 4 zdjęcia zawierają kosmetyki w 100% naturalnym składem, na ostatnim zdjęciu odżywka Hugo Naturals z ok. 95% naturalnym składem.
Badger.
Czekam na przypływ gotówki aby coś kupić z tej firmy. Szkoda, że w Polsce takie zawyżone ceny. Ten borsuczek urzekł mnie od pierwszego wejrzenia.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-01, 20:22   #51
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Jestem z Wami od niedawna a już się uzależniłam od zakupów i czytania waszych wątków..oczywiście wiem, że wyjdzie mi to na ZDROWIE
Przede wszystkim zmieniłam kosmetyki dla mojej córki, przerzuciłam się na babedrem i już jej skóra to doceniła
dla siebie ciągle szukam, ale jestem na dobrej drodze, a dzięki temu wątkowi, będzie mi łatwiej coś wybrać
Mam pytanie do Korah ( ponieważ wiem, że miałaś również cerę problemową, a ja obecnie tak ową posiadam), chciałabym zapytać czego używasz do pielęgnacji buźki? ( chodzi mi konkretnie o coś do mycia, tonizacji i krem)? Przepraszam z góry, bo nie wiem czy można zadawać tu takie a..
Chciałam również zapytać czy naturalny olejek z drzewa herbacianego jest przez Was polecany? ( jako środek na wypryski) i czy ma on jakieś inne zastosowanie?
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-01, 20:24   #52
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Badger.
Czekam na przypływ gotówki aby coś kupić z tej firmy. Szkoda, że w Polsce takie zawyżone ceny. Ten borsuczek urzekł mnie od pierwszego wejrzenia.
No niektórzy nie lubią, ale ich preparat do skórek uratował moje pękające do krwi ręce. Używałam jako krem do rąk w zimie. W sumie całkiem wydajny jak na tak małą puszeczkę. No i balsam do ust jest bardzo ciekawy, wygląda jak miód pomieszany z naturalnymi olejkami. Bardzo mi podpasował.
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-01, 20:36   #53
Klolcia
Zadomowienie
 
Avatar Klolcia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 1 442
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

A gdzie kupujecie te wszystkie cuda, jakie polecacie sklepy internetowe z naturalnymi kosmetykami ?
Klolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-01, 20:45   #54
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez phenomena Pokaż wiadomość
zazdroszczę, zazdroszczę.. A jak spisuje sie mydełko SDM?

wklejam mój zbiór. jesli uznacie, że produkty nie sa odpowiednie do tego wątku, to postaram sie je stąd usunąć. jak mówiłam- dopiero zaczynam. a to sa moje 'najzdrowsze' kosmetyki.
a jakiej firmy jest olej migdałowy? Masz porównanie z innymi? On jest rafinowany?

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Phenomena, piękny zbiór na początek, sama jestem ciekawa tego olejku myjącego i tez widzę niektóre rzeczy, ktore goszczą i na mojej lazienkowej pólce lub gościly Mialam już inne mydelko takie prostokątne z SDM, tego ze zdjęcia jeszcze nie próbowalam, ale jest różane i takowoż pachnie. Z poprzedniego, które bylo moim pierwszym mydlem naturalnym bylam zadowolona, choć nie pachnialo, ale dobrze mylo i lekko tylko wysuszalo.
To ja tez dorzucam kolejne fotki oraz ostatnie nabytki, których jeszcze nie próbowalam. Na tych próbkach jericho są podane sklady przez producenta, niestety nie zachwycają, jednak te pelnowymiarowe produkty są naturalne, jedynie do blota tego w dużej saszetce dorzucili glikol propylenowy na końcu skladu. W tubce jest maseczka blotna peel-off. Dobra, peeling solny o ktorym dużo pisalam też każdemu polecam, kto nie ma naczynkowej cery. Mydelka są super tej firmy, naturalniutkie do szpiku kości, jedno mam z blotem to ciemniejsze, a drugie to z kawalkami wodorostów wlasnie zaczelam używać i jestem zachwycona nim, tworzy niezwyklą pianę, taką gęstą zbitą, kremową. Są już na KWC gdzie możecie zobaczyć sklady oraz opisy
a myjesz się w kranówie? Interesuje mnie to mydło z błotem, bo w innych widziałam edta...wysusza tak samo jak midi?
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-01, 21:37   #55
zai
Organizatorka
 
Avatar zai
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: jak zwykle nie tam gdzie powinnam
Wiadomości: 2 217
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Znalazłam chwilkę i zrobiłam zdjęcia moich kosmetyków. Na zdjęciach jest to co aktualnie używam (oprócz mydeł, używam tylko te rozpakowane , reszta czeka na swoją kolej). Oprócz tego w lodówce czeka kilka butelek z olejami, kilka pojemników z masłami i ze dwa toniki [ciekawe kiedy ja to wszystko zużyje]
zdjęcie 1
1. olejek lawendowy
2. olej avocado
3. olej żurawinowy
4. serum Lemon
5. olej śliwkowy
zdjęcie 2
to co widać a to czego nie widać to olej ze słodkich migdałów
zdjęcie 3
rozpakowane mydło to alep lawendowe
zdjęcie 4
mydło na muszli to mydło o zapachu pierwiosnka z dodatkiem jaśminu i płatków słonecznika
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (100,3 KB, 206 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (65,4 KB, 207 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (50,3 KB, 185 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4.jpg (64,0 KB, 203 załadowań)
zai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-01, 21:58   #56
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
A gdzie kupujecie te wszystkie cuda, jakie polecacie sklepy internetowe z naturalnymi kosmetykami ?
Tu mogłabym założyć osobny wątek, żeby to tylko wymienić, bo jest tego trochę. Ale tak na szybko, biorąc pod uwagę, co widzisz na zdjęciach to zakupy można zrobić w Rossmannie (babydream, Alterra), superpharm (dr. scheller, sanoflore), sklepy zielarskie, apteki, sklepy ze zdrową żywnością, biochemiaurody. com, za granicą mogę polecić feelunique. com - z Anglii, zakładka organic, wysyłka gratis do Polski (niezależnie od kwoty zakupów).

Cytat:
Napisane przez zai Pokaż wiadomość
Znalazłam chwilkę i zrobiłam zdjęcia moich kosmetyków. Na zdjęciach jest to co aktualnie używam (oprócz mydeł, używam tylko te rozpakowane , reszta czeka na swoją kolej). Oprócz tego w lodówce czeka kilka butelek z olejami, kilka pojemników z masłami i ze dwa toniki [ciekawe kiedy ja to wszystko zużyje]
zdjęcie 1
1. olejek lawendowy
2. olej avocado
3. olej żurawinowy
4. serum Lemon
5. olej śliwkowy
zdjęcie 2
to co widać a to czego nie widać to olej ze słodkich migdałów
zdjęcie 3
rozpakowane mydło to alep lawendowe
zdjęcie 4
mydło na muszli to mydło o zapachu pierwiosnka z dodatkiem jaśminu i płatków słonecznika
Jak używasz olejki? Wszystkie do twarzy? Jaką masz cerę?
Mam też serum lemon i peeling bursztynowy
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-01, 22:46   #57
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez lulaluna Pokaż wiadomość
Dziewczyny super zbiory! Cieszę się, że wątek powstał.

Korah w jakim sklepie kupujesz oleje (w takich fajnych buteleczkach)? Czy można je dodawać do balsamu do ciała albo do kremu, takiego gotowego?
Swoją drogą myślałam że w tych internetowych sklepach z półproduktami wychodzą one taniej, a tu liczę i żałuję, że nie kupiłam w stacjonarnym sklepie
Wchodzi mi że to droga impreza? Czy one są bardziej wydajne niż oliwka?

Jak dotąd kupilam tylko raz oleje i masla od sprzedawcy 'mirka9' na allegro. Są to polprodukty polskiego producenta Sunniva Med. Można dodawać jak najbardziej, ja jednak narazie testuję dzialanie tych wszystkich rzeczy ( już to trwa chyba z 3 miesiące) i jeśli mieszam to tuż przed nalożeniem w dloniach Zawsze jestem zadowolona z efektu. W ciągu tego czasu tylko raz mnie coś zapchalo. Poza tym skóra twarzy i ciala jest coraz bardziej elastyczna, promienieje. Co do cen to dużo zależy od jakości sprzedawanego produktu, sposobu i miejsca jego wytwarzania, nie tylko dystrybutorów.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-01, 22:53   #58
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Swietne zbiory dziewczyny
Niektore firmy nie sa mi znane i pierwszy raz na oczy je widze

Linusiaczek
-widze ze uzywamy podobnych firmJak sie sprawuja balsamy Burt's bees?
Henieczka-co sadzisz o kosmetykach Burt's Bees ktore masz?
Sicilia-mocno pachnie ten plyn do zmywania makijazu Living Nature?

Edytowane przez CzarnyElf
Czas edycji: 2011-04-01 o 22:55
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-01, 23:17   #59
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez vanilia1985 Pokaż wiadomość
Jestem z Wami od niedawna a już się uzależniłam od zakupów i czytania waszych wątków..oczywiście wiem, że wyjdzie mi to na ZDROWIE
Przede wszystkim zmieniłam kosmetyki dla mojej córki, przerzuciłam się na babedrem i już jej skóra to doceniła
dla siebie ciągle szukam, ale jestem na dobrej drodze, a dzięki temu wątkowi, będzie mi łatwiej coś wybrać
Mam pytanie do Korah ( ponieważ wiem, że miałaś również cerę problemową, a ja obecnie tak ową posiadam), chciałabym zapytać czego używasz do pielęgnacji buźki? ( chodzi mi konkretnie o coś do mycia, tonizacji i krem)? Przepraszam z góry, bo nie wiem czy można zadawać tu takie a..
Chciałam również zapytać czy naturalny olejek z drzewa herbacianego jest przez Was polecany? ( jako środek na wypryski) i czy ma on jakieś inne zastosowanie?

Podstawą w mojej pielęgnacji jest zawsze:
mydlo
glinka
peeling
maseczka
2 różne kremy na dzień
2 rózne kremy na noc
olejek z drzewa herbacianego
3 rózne oleje, w tym coś z wit A i E

Oczyszczanie wykonuje dwoma lub trzema preparatami, każdy nakladam osobno i splukuję przed kolejnym.
Kremów używam intuicyjnie, instynktownie wybieram krem, ktorego czuję, że w danym dniu i o danej porze moja cera potrzebuje, tak więc czasem nakladam krem na dzien wieczorem, a krem na noc rano pod makijaż.
czasem zastepuje krem olejem lub mieszam olej z kremem tuż przed wsmarowaniem w twarz.

---------- Dopisano o 22:05 ---------- Poprzedni post napisano o 21:56 ----------

Cytat:
Napisane przez nie_ma_mnie Pokaż wiadomość
A myjesz się w kranówie? Interesuje mnie to mydło z błotem, bo w innych widziałam edta...wysusza tak samo jak midi?


Myję się w kranówce, rurovicie naszym polskim poludniowym, blotnego jeszcze nie próbowalam, czeka, bo teraz używam tego z wodorostami. Mniej wysusza od SDM, ale użylam jericho dopiero 2 razy na cialo i 3 razy na twarz, więc nie mogę powiedzieć czy na pewno, w każdym razie tak mi się wydaje, musze jednak przyznać, że coś tam wysusza trochę, bez kremu do twarzy ani rusz, ale do ciala raz się nie posmarowalam balsamem po tym mydle i nie bylo tragedii, a po SDM mialam swędzenie, uczucie pękającej skóry na plecach. Nie maja te mydelka EDTY, żadnej chemii i kupilam je w promocji 2 w cenie 1 na wyspakosmetyków.pl , ktora z resztą chyba jeszcze trwa i są 3 różne zestawy mydelek Moje mydelka mają terminy wazności do 2013r.

---------- Dopisano o 22:17 ---------- Poprzedni post napisano o 22:05 ----------

Cytat:
Napisane przez zai Pokaż wiadomość
Znalazłam chwilkę i zrobiłam zdjęcia moich kosmetyków. Na zdjęciach jest to co aktualnie używam (oprócz mydeł, używam tylko te rozpakowane , reszta czeka na swoją kolej). Oprócz tego w lodówce czeka kilka butelek z olejami, kilka pojemników z masłami i ze dwa toniki [ciekawe kiedy ja to wszystko zużyje]
zdjęcie 1
1. olejek lawendowy
2. olej avocado
3. olej żurawinowy
4. serum Lemon
5. olej śliwkowy
zdjęcie 2
to co widać a to czego nie widać to olej ze słodkich migdałów
zdjęcie 3
rozpakowane mydło to alep lawendowe
zdjęcie 4
mydło na muszli to mydło o zapachu pierwiosnka z dodatkiem jaśminu i płatków słonecznika

Jak wrażenia po oleju avocado? Ja jestem zadowolona bardzo z tego oleju, wchlania się u mnie do matu, używam go nawet pod makijaż, mam nierafinowany.
Możesz coś więcej napisac o oleju śliwkowym? Interesuje mnie, jak się zachowuje na skórze twarzy? Zgóry dzięki

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-04-02 o 00:07
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-01, 23:23   #60
phenomena
Zakorzenienie
 
Avatar phenomena
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 272
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez nie_ma_mnie Pokaż wiadomość
a jakiej firmy jest olej migdałowy? Masz porównanie z innymi? On jest rafinowany?



a myjesz się w kranówie? Interesuje mnie to mydło z błotem, bo w innych widziałam edta...wysusza tak samo jak midi?
Producent oleju to firma Profarm. Szczerze mówiąc, nie wiem czy jest rafinowany
phenomena jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:46.