Wypadek, odszkodowanie...Zbiorczy - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-07, 23:36   #61
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: Odszkodowanie - co i jak?

Cytat:
Napisane przez pysiog Pokaż wiadomość
Witam!
W dniu dzisiejszym skrecilam kostke. Kostke skrecilam wychodzac z pociagu i udajac sie do szkoly. Bylam u lekarza i stwierdzil on skrecenie. Kazal mi robic oklady na kostke. Jestem teoroczna maturzystka, wiec szkole skonczylam teoretycznie pod koniec kwietnia. Chcialabym sie ubiegac o odszkodowanie ze szkoly, bo z tego co mi sie wydaje jestem ubezieczona do konca wakacji. Nigdy nie doznalam zadnych podobnych urazow, wiec nie wiem co i jak mam robic. Co jest mi potrzebne? Do kogo sie zwrocic w tej sprawie?
Dzieki za wszelka pomoc
Jak ja złamałam rękę, to w szkole wszystko mi łatwili. Ja tylko na komisję pojechałam.
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 08:05   #62
isabelka00
Wtajemniczenie
 
Avatar isabelka00
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 037
Dot.: Odszkodowanie - co i jak?

Cytat:
Napisane przez panna mati_ Pokaż wiadomość
Jak ja złamałam rękę, to w szkole wszystko mi łatwili. Ja tylko na komisję pojechałam.
złamanie ręki to inny uszczerbek na zdrowiu niż skręcenie kostki.
Wg mojej oceny nic Ci ubezpieczyciel nie da za takie zdarzenie ale warto się pofatygować i się z nim skontaktować , a nóż coś się trafi
__________________
Życie jest łatwiejsze niż się Nam się wydaję. Wystarczy godzić się z tym, co jest nie do przyjęcia, obywać się bez tego co niezbędne i znosić rzeczy nie do zniesienia.
isabelka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 08:09   #63
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: Odszkodowanie - co i jak?

Cytat:
Napisane przez isabelka00 Pokaż wiadomość
złamanie ręki to inny uszczerbek na zdrowiu niż skręcenie kostki.
Wg mojej oceny nic Ci ubezpieczyciel nie da za takie zdarzenie ale warto się pofatygować i się z nim skontaktować , a nóż coś się trafi
Wiem, że to inny uszczerbek akurat. Ja odpowiadam pod względem formalności. Komisja zdecyduje, czy należy się odszkodowanie.
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 08:24   #64
isabelka00
Wtajemniczenie
 
Avatar isabelka00
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 037
Dot.: Odszkodowanie - co i jak?

Cytat:
Napisane przez panna mati_ Pokaż wiadomość
Wiem, że to inny uszczerbek akurat. Ja odpowiadam pod względem formalności. Komisja zdecyduje, czy należy się odszkodowanie.
wg mnie ubezpieczyciel.
Komisja orzeka % uszczerbku na zdrowiu, a z tego co mi wiadomo to skręcenie kostki się nie kwalifikuję do uszczerbków na zdrowiu.
__________________
Życie jest łatwiejsze niż się Nam się wydaję. Wystarczy godzić się z tym, co jest nie do przyjęcia, obywać się bez tego co niezbędne i znosić rzeczy nie do zniesienia.
isabelka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 08:31   #65
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: Odszkodowanie - co i jak?

Cytat:
Napisane przez isabelka00 Pokaż wiadomość
wg mnie ubezpieczyciel.
Komisja orzeka % uszczerbku na zdrowiu, a z tego co mi wiadomo to skręcenie kostki się nie kwalifikuję do uszczerbków na zdrowiu.
Ale te procenty przekładają się na kwotę. Bo jak jest 0%, to nic nie dostanie. Więc to w sumie od komisji zależy, a ubezpieczyciel tylko kasę wypłaca. Umowa ubezpieczeniowa jest w szkole, tam się dowie wszystkiego. Ja za złamaną rękę dostałam jakieś grosze. Nie ma się co spodziewać kokosów, a może być tak, że nic nie dostanie.
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 08:41   #66
isabelka00
Wtajemniczenie
 
Avatar isabelka00
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 037
Dot.: Odszkodowanie - co i jak?

Cytat:
Napisane przez panna mati_ Pokaż wiadomość
Ale te procenty przekładają się na kwotę. Bo jak jest 0%, to nic nie dostanie. Więc to w sumie od komisji zależy, a ubezpieczyciel tylko kasę wypłaca. Umowa ubezpieczeniowa jest w szkole, tam się dowie wszystkiego. Ja za złamaną rękę dostałam jakieś grosze. Nie ma się co spodziewać kokosów, a może być tak, że nic nie dostanie.
umowy NNW się podpisuję nie z komisją a z ubezpieczycielem i to on ustala warunki wypłaty co za co się należy a nie komisja.
Komisja orzekająca uszczerbki jest powoływana właśnie przez ubezpieczyciela. Pomyliłaś chyba z komisją zusowską.
__________________
Życie jest łatwiejsze niż się Nam się wydaję. Wystarczy godzić się z tym, co jest nie do przyjęcia, obywać się bez tego co niezbędne i znosić rzeczy nie do zniesienia.
isabelka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 08:47   #67
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: Odszkodowanie - co i jak?

Cytat:
Napisane przez isabelka00 Pokaż wiadomość
umowy NNW się podpisuję nie z komisją a z ubezpieczycielem i to on ustala warunki wypłaty co za co się należy a nie komisja.
Komisja orzekająca uszczerbki jest powoływana właśnie przez ubezpieczyciela. Pomyliłaś chyba z komisją zusowską.
Nie z komisją zusowska. Umowa o ubezpieczenie grupowe jest w szkole. Piszę po prostu jak było u mnie. Najpierw dyrektor szkoły mi wypełnił papierki, sam oddał to do ubezpieczyciela. Dostałam wezwanie na komisję i chyba 3%, a za te 3% dopiero mi wypłacili kasę. Może teraz się zmieniło, ale jak ktoś w szkole miał coś takiego, to zawsze na komisję, a dopiero potem kasa.i wiem, że warunki wypłaty i kwotę ustala ubezpieczyciel. Ale to jest zależne od tych procentów z komisji lekarskiej. Kolega ze szkoły złamał nogę i miał 7%, to dostał sporo więcej kasy. W tym przypadku może nawet dziewczyna nie dostać wezwania na komisję, tylko wniosek zostanie odrzucony. Chodzi mi o to z tą komisją, że ubezpieczyciel nie wypłaca w ciemno.
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...

Edytowane przez panna mati_
Czas edycji: 2013-05-08 o 08:53
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-08, 08:51   #68
201708250923
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 813
Dot.: Odszkodowanie - co i jak?

To komisja orzeka %, a ubezpieczyciel wypłaca.

Ja za skręcona kostkę dostałam 80 zł :p Szaleństwo było
201708250923 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 08:54   #69
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: Odszkodowanie - co i jak?

Cytat:
Napisane przez wredot_ka Pokaż wiadomość
To komisja orzeka %, a ubezpieczyciel wypłaca.

Ja za skręcona kostkę dostałam 80 zł :p Szaleństwo było
Ja chyba 170 za rękę. Już nie pamiętam dokładnie. A może 120
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 08:56   #70
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Odszkodowanie - co i jak?

Jeżeli to jest tylko skręcenie stawu skokowego, to raczej nic nie dostaniesz.
Ja miałam skręconą kostkę, ale tak dość poważnie: 8 tygodni w gipsie, pęknięta torebka stawowa i pare innych 'gratisów' i z tego, co pamiętam komisja orzekła 2% uszczerbku.
Za rok znów skręciłam kostkę, ale tym razem bez pęknięcia torebki i nawet tego nie zgłaszałam do ubezpieczalni, bo stwierdziłam, że więcej chodzenia za tym, jeżdżenia, niż to warte.

---------- Dopisano o 09:56 ---------- Poprzedni post napisano o 09:55 ----------

% uszczerbku to jedno, a drugie to kwota, na ile jest się ubezpieczonym, stąd ktoś za skręcenie może dostać 50, a inny 150
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 08:59   #71
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: Odszkodowanie - co i jak?

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
---------- Dopisano o 09:56 ---------- Poprzedni post napisano o 09:55 ----------

% uszczerbku to jedno, a drugie to kwota, na ile jest się ubezpieczonym, stąd ktoś za skręcenie może dostać 50, a inny 150
No właśnie mówię. Podstawa kwoty ubezpieczenia jest różna. Od tej podstawy wypłacają odszkodowanie. Ale zależne to jest od procentu, jakby nie było.
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-08, 10:35   #72
yacha
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 45
Dot.: Odszkodowanie - co i jak?

wieki temu złamałam rękę w szkole i komisję załatwiał mi lekarz, dali mi też papiery do szkoły do wypełnienia, nauczyciel obecny przy wypadku musiał się podpisać, jako świadek pod moim opisem, potem komisja orzekła % i dostałam jakieś 100 zł
yacha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 11:12   #73
Mientka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 313
Dot.: Odszkodowanie - co i jak?

Wtrącę swoje trzy grosze
Ja za skręconą kostkę dostałam 3 x więcej niż kolega za złamaną nogę.
Ale ja miałam poważnie skręconą, gips i potem 6 miesięcy rehabilitacji.
Wszystko zależy od tego co napisze lekarz na komisji.
Ale nie warto odpuszczać, mi też mówiono że prawie nic nie dostanę, a całkiem nieźle na tym wyszłam
A po za tym nie po to się płaci składki, żeby później im te pieniążki darować.
Mientka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 11:24   #74
201607131106
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 7 771
Dot.: Odszkodowanie - co i jak?

Cytat:
Napisane przez isabelka00 Pokaż wiadomość
wg mnie ubezpieczyciel.
Komisja orzeka % uszczerbku na zdrowiu, a z tego co mi wiadomo to skręcenie kostki się nie kwalifikuję do uszczerbków na zdrowiu.

Moja uczelnia (państwowa, politechnika) ma podpisaną umowę z PZU i w tym roku dostałam po skręceniu kostki 3% uszczerbku na zdrowiu, tj. 900 zł.

Należy złożyć wniosek (można telefonicznie lub przez internet) i dostarczyć pełną dokumentację medyczną. Na komisję zglasza się w przypadku chęci odwołania się od ich decyzji. Ja nigdzie nie byłam, wystarczyło wysłanie skanów wszystkich skierowań, karty pacjenta, karty rehabilitacji.

Podobne doświadczenie mam z Wartą.

Edytowane przez 201607131106
Czas edycji: 2013-05-08 o 11:31
201607131106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 11:30   #75
szprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar szprotka_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 550
Dot.: Odszkodowanie - co i jak?

zacznijmy od tego: masz autorko wykupione ubezpieczenie NWW? często się z tym spotykam, że ludzie mylą ubezpieczenie zdrowotne i NWW (najczęściej jest to dla nich jedno i to samo).
szprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 12:00   #76
taka_sobie_jedna
Wtajemniczenie
 
Avatar taka_sobie_jedna
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 737
Dot.: Odszkodowanie - co i jak?

Cytat:
Napisane przez szprotka_ Pokaż wiadomość
zacznijmy od tego: masz autorko wykupione ubezpieczenie NWW? często się z tym spotykam, że ludzie mylą ubezpieczenie zdrowotne i NWW (najczęściej jest to dla nich jedno i to samo).
a ja się często spotykam, że ludzie mylą NNW i mówią NWW

takie ubezpieczenia jest zazwyczaj w szkole opłacane na początku roku.
taka_sobie_jedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 12:05   #77
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: Odszkodowanie - co i jak?

Cytat:
Napisane przez szprotka_ Pokaż wiadomość
zacznijmy od tego: masz autorko wykupione ubezpieczenie NWW? często się z tym spotykam, że ludzie mylą ubezpieczenie zdrowotne i NWW (najczęściej jest to dla nich jedno i to samo).
W szkole, to jest to grupowe ubezpieczenie. I z tego wypłacają. A teraz to chyba stawki wzrosły to i wypłaty wyższe. Ja złamałam rękę 13 lat temu. Napewno się coś tam pozmieniało. Ale w szkole płaciła składkę, więc tam jej powiedzą co i jak, bo nie bardzo wie od czego zacząć. A ile jej wypłacą, czy na komisję bedzie musiala iść czy nie to my na forum nie rozstrzygniemy.
I skręcenie kostki to pojęcie ogólne. Każde skręcenie jest inne.

---------- Dopisano o 13:05 ---------- Poprzedni post napisano o 13:03 ----------

Cytat:
Napisane przez taka_sobie_jedna Pokaż wiadomość
a ja się często spotykam, że ludzie mylą NNW i mówią NWW

takie ubezpieczenia jest zazwyczaj w szkole opłacane na początku roku.
Albo mylą OC i AC
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 12:37   #78
taka_sobie_jedna
Wtajemniczenie
 
Avatar taka_sobie_jedna
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 737
Dot.: Odszkodowanie - co i jak?

Cytat:
Napisane przez panna mati_ Pokaż wiadomość
W szkole, to jest to grupowe ubezpieczenie. I z tego wypłacają. A teraz to chyba stawki wzrosły to i wypłaty wyższe. Ja złamałam rękę 13 lat temu. Napewno się coś tam pozmieniało. Ale w szkole płaciła składkę, więc tam jej powiedzą co i jak, bo nie bardzo wie od czego zacząć. A ile jej wypłacą, czy na komisję bedzie musiala iść czy nie to my na forum nie rozstrzygniemy.
I skręcenie kostki to pojęcie ogólne. Każde skręcenie jest inne.
Racja


Cytat:
Albo mylą OC i AC
też

______

pysiog idź do sekretariatu, tam Ci wszystko powiedzą i w razie czego pomogą załatwić.
taka_sobie_jedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 12:43   #79
szprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar szprotka_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 550
Dot.: Odszkodowanie - co i jak?

Cytat:
Napisane przez taka_sobie_jedna Pokaż wiadomość
a ja się często spotykam, że ludzie mylą NNW i mówią NWW

takie ubezpieczenia jest zazwyczaj w szkole opłacane na początku roku.
faktycznie, mój błąd no ale trzeba opłacić. niby wychowawcy tego pilnują, ale jak sie nie ma zapłaconego, no to pozamiatane.
szprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-08, 12:54   #80
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Odszkodowanie - co i jak?

ja za skręconą kostkę na jesieni nie dostałam ani 1 zł ubezpieczenie w szkole mamy z Warty ^^
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 17:56   #81
lapida
Wtajemniczenie
 
Avatar lapida
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2 021
Dot.: Odszkodowanie - co i jak?

Cytat:
Napisane przez isabelka00 Pokaż wiadomość
wg mnie ubezpieczyciel.
Komisja orzeka % uszczerbku na zdrowiu, a z tego co mi wiadomo to skręcenie kostki się nie kwalifikuję do uszczerbków na zdrowiu.
to ci źle wiadomo...


często za skręcenie można dostać więcej kasy niż za złamanie

złamana kość się zrośnie i nie zostanie śladu
przy skręceniu mozna urwać/naderwać ścięgna, torebki stawowe i zagojenie tego to już nie jest takie hop-siup

Ja za skręconą kostkę dostałam 300 zł, jako 2% uszczerbku na zdrowiu
__________________
Za wolność naszą i Waszą! 11.11.2013
lapida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 20:37   #82
isabelka00
Wtajemniczenie
 
Avatar isabelka00
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 037
Dot.: Odszkodowanie - co i jak?

Cytat:
Napisane przez lapida Pokaż wiadomość
to ci źle wiadomo...


często za skręcenie można dostać więcej kasy niż za złamanie

złamana kość się zrośnie i nie zostanie śladu
przy skręceniu mozna urwać/naderwać ścięgna, torebki stawowe i zagojenie tego to już nie jest takie hop-siup

Ja za skręconą kostkę dostałam 300 zł, jako 2% uszczerbku na zdrowiu
każdy ubezpieczyciel ma swoje warunki. nie wiem czy wiesz ale jak porównasz sobie ogólne warunki ubezpieczyciela czy allianzu czy warty to możesz spotkać się z inną definicją samego "uszczerbku na zdrowiu" i definicji chorób, nie wiem czy wiesz ale każdy ubezpieczyciel inaczej definiuje choroby nowotworowe na przykład.
__________________
Życie jest łatwiejsze niż się Nam się wydaję. Wystarczy godzić się z tym, co jest nie do przyjęcia, obywać się bez tego co niezbędne i znosić rzeczy nie do zniesienia.
isabelka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 20:50   #83
lapida
Wtajemniczenie
 
Avatar lapida
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2 021
Dot.: Odszkodowanie - co i jak?

Cytat:
Napisane przez isabelka00 Pokaż wiadomość
każdy ubezpieczyciel ma swoje warunki. nie wiem czy wiesz ale jak porównasz sobie ogólne warunki ubezpieczyciela czy allianzu czy warty to możesz spotkać się z inną definicją samego "uszczerbku na zdrowiu" i definicji chorób, nie wiem czy wiesz ale każdy ubezpieczyciel inaczej definiuje choroby nowotworowe na przykład.

ale nie rozmawiamy teraz o chorobach nowotworowych, tylko o skręceniach
__________________
Za wolność naszą i Waszą! 11.11.2013
lapida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 20:59   #84
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: Odszkodowanie - co i jak?

Cytat:
Napisane przez isabelka00 Pokaż wiadomość
każdy ubezpieczyciel ma swoje warunki. nie wiem czy wiesz ale jak porównasz sobie ogólne warunki ubezpieczyciela czy allianzu czy warty to możesz spotkać się z inną definicją samego "uszczerbku na zdrowiu" i definicji chorób, nie wiem czy wiesz ale każdy ubezpieczyciel inaczej definiuje choroby nowotworowe na przykład.
Skręcenie kostki to pojęcie ogólne. Może dojść do poważnych powikłań, zerwania ścięgien itp. Skręcenie skręceniu nie jest równe. Nie ma się co spierać. Urazy stawów często dają większe powikłania jak urazy kości. My nie wiemy co się stało u autorki. I nawet nie o tym jest wątek. Ubezpieczyciel jej przyzna odszkodowanie albo nie. Złożyć wniosek może. Nie można powiedzieć, że napewno nie dostanie albo, że napewno dostanie.
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 09:38   #85
ula2689
Wtajemniczenie
 
Avatar ula2689
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 2 406
Odszkodowanie dla dziecka z KRUSU

Witam!Mój synek 4 lata złamał rękę podczas zabawy na podwórku,oboje z mężem jesteśmy ubezpieczeni w Krusie,mąż płaci za siebie podwójną składkę ponieważ prowadzi pozarolniczą działalność gospodarczą.Czy synkowi przysługuje odszkodowanie?
ula2689 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 11:26   #86
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Odszkodowanie dla dziecka z KRUSU

Cytat:
Napisane przez ula2689 Pokaż wiadomość
Witam!Mój synek 4 lata złamał rękę podczas zabawy na podwórku,oboje z mężem jesteśmy ubezpieczeni w Krusie,mąż płaci za siebie podwójną składkę ponieważ prowadzi pozarolniczą działalność gospodarczą.Czy synkowi przysługuje odszkodowanie?
ale z jakiej okazji dziecko miałoby otrzymać odszkodowanie? odszkodowanie dostałby mąż gdyby uległ wypadkowi albo zmarł.

żeby dziecko otrzymało odszkodowanie to musiałoby mieć wykupione ubezpieczenie np. w pzu.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 11:37   #87
Anex
Rozeznanie
 
Avatar Anex
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 963
Dot.: Odszkodowanie dla dziecka z KRUSU

http://www.krus.gov.pl/zadania-krus/...odszkodowania/

Chyba tylko gdyby uległ wypadkowi przy pracy rolniczej


Szkoda, że nie mam ziemi, bo KRUS bardzo się opłaca: składka niska, no i wyższa emerytura...

Edytowane przez Anex
Czas edycji: 2013-05-30 o 11:39
Anex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 11:49   #88
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Odszkodowanie dla dziecka z KRUSU

Cytat:
Napisane przez Anex Pokaż wiadomość
http://www.krus.gov.pl/zadania-krus/...odszkodowania/

Chyba tylko gdyby uległ wypadkowi przy pracy rolniczej


Szkoda, że nie mam ziemi, bo KRUS bardzo się opłaca: składka niska, no i wyższa emerytura...
Jaka wyższa emerytura? A po drugie zastanów się, czy chciałabyś się z tej ziemi utrzymywać...

Co do autorki wątku - odszkodowanie się nie należy. Co innego, gdyby dziecko było ubezpieczone dodatkowo.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 12:32   #89
Anex
Rozeznanie
 
Avatar Anex
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 963
Dot.: Odszkodowanie dla dziecka z KRUSU

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
Jaka wyższa emerytura? A po drugie zastanów się, czy chciałabyś się z tej ziemi utrzymywać...

Co do autorki wątku - odszkodowanie się nie należy. Co innego, gdyby dziecko było ubezpieczone dodatkowo.
Wyższa, wyższa i to przy niższych składkach Nie mam tu na myśli rolników z małym poletkiem i jedną krówką bo możliwe, że oni mają na innych zasadach, mówię o posiadających minimum kilka hektarów (takich tylko znam).
Czy trzeba utrzymywać się z ziemi? Większość znanych mi osób płaci KRUS a pracują normalnie na etacie (ziemię "odstępują" do uprawy komuś innemu, kogo nie stać na zakup ziemi).
Anex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 12:46   #90
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Odszkodowanie dla dziecka z KRUSU

Cytat:
Napisane przez Anex Pokaż wiadomość
http://www.krus.gov.pl/zadania-krus/...odszkodowania/

Chyba tylko gdyby uległ wypadkowi przy pracy rolniczej


Szkoda, że nie mam ziemi, bo KRUS bardzo się opłaca: składka niska, no i wyższa emerytura...

chyba kpisz sobie dziewczyno: moja babcia całe życie opłacała KRUS i ma emeryturę niecałe 600 zł... Gdyby nie mieszkała z nami, to by chyba kit z okien jadła.

Nie wiem, kto ci takich bzdur naopowiadał
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-09-30 07:10:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:08.