Marcowe Mamy 2024 - Strona 38 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-11-08, 18:00   #1111
carmelove_03
Zakorzenienie
 
Avatar carmelove_03
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 672
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Miałam zabieg na siatkówce, nie było źle. Więcej nerwów niż tego wszystkiego. Niestety pani doktor mnie nie pocieszyła. Lewe oko będzie się goić cztery tygodnie, więc w sumie spoko, bo do porodu mam prawie 3 miesiące. Ale na prawym oku coś się dzieje i za te 4 tygodnie będzie kontrola i jeśli też będą zmiany wymagające lasera to może być już trochę późno i zostanie do porodu mało czasu na wygojenie... Albo będzie tak na styk, zależy jak zacznę rodzić. Termin mam na 31.01 i coś tak mam wrażenie, że zacznie się już w styczniu, ale z drugiej strony może to być i połowa lutego. No ale zobaczymy, nie mam na to wpływu.
Na prawym też coś z siatkówką?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
carmelove_03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-08, 19:01   #1112
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez carmelove_03 Pokaż wiadomość
Na prawym też coś z siatkówką?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Póki co jakieś drobne zmiany niewymagające interwencji, ale pani doktor powiedziała, że w ciąży różnie jest i skontrolujemy za miesiąc czy się nie pogorszyło. Jeśli zrobi się rozszczelnienie to lepiej będzie też podziałać laserem, bo w trakcie porodu taka malutka dziurka może spowodować rozwarstwienie siatkówki. Więc mam nadzieję, że jednak przez miesiąc nic się nie pogorszy.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-08, 19:17   #1113
wredna_loszka
Rozeznanie
 
Avatar wredna_loszka
 
Zarejestrowany: 2021-08
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 557
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Właśnie...w tej ciąży to organizm szaleje umówiłam się do okulisty, bo myślałam, że mi wzrósł astygmatyzm, ale oczywiście w książce "w oczekiwaniu na dziecko" znalazłam informację, że w ciąży może się pogorszyć wzrok, że soczewki mogą nie leżeć nagle i że niby wraca do normy po porodzie... Oby kuźwa.

Mam nadzieję, że się ładnie zagoi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wredna_loszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-09, 07:58   #1114
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez wredna_loszka Pokaż wiadomość
Właśnie...w tej ciąży to organizm szaleje umówiłam się do okulisty, bo myślałam, że mi wzrósł astygmatyzm, ale oczywiście w książce "w oczekiwaniu na dziecko" znalazłam informację, że w ciąży może się pogorszyć wzrok, że soczewki mogą nie leżeć nagle i że niby wraca do normy po porodzie... Oby kuźwa.

Mam nadzieję, że się ładnie zagoi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ciaza jest dziwna
Mi przestały rosnąć włosy na nogach, co w sumie jest fajne, ale też trochę straszne
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-09, 09:04   #1115
Gumisiowy
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 600
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Ciaza jest dziwna
Mi przestały rosnąć włosy na nogach, co w sumie jest fajne, ale też trochę straszne
A to nie widziałam że tak może być w ciąży. Chciałabym taki skutek uboczny bo mi to włosy przyspieszyły wszędzie I w sumie i tak na głowie rosną mi szybko to teraz po mscu mam 2 cm więcej i mnie to wkurza bo nie lubię długich włosów nigdzie 🤭

Wiem że w ciąży może stopa urosnąć o 1 rozmiar, bo się więzadła naciągają, ale mi tylko nogi puchły a nie odnotowałam większego rozmiaru.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gumisiowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-09, 10:05   #1116
Nimfa20Melman
Rozeznanie
 
Avatar Nimfa20Melman
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Jelenia Góra/Montaña de Ciervos
Wiadomości: 971
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez Gumisiowy Pokaż wiadomość
Eh te rodzinki to na zdjęciu tylko dobrze z nimi

Macie już imiona?


A z tym wychowywaniem to wszystko ma wpływ i geny też. W mojej rodzinie dziewczynki zawsze były bezproblemowe, a chłopaki szkoda gadać Dorosłe wujostwo też kupa pijaków i narkomanów Nie mam kontaktu na szczęście z tymi ludźmi.
U męża z tamtej strony widzę małych chłopaków i tylko by się bili i dom demolowali. Na to nie ma reguły, wychowanie jedno geny drugie.
No, u mnie nie, że w ogóle się nie cieszą tylko wiadomo, inni inaczej do tego podchodzą. Moja mama bardzo chciała mieć wnuki, a teraz jak jestem w ciąży to się bardziej boi niż cieszy. O mnie, o dzieci.
Jak leżałam miesiąc w te upały to praktycznie wszystko mi w domu i w ogródku robiła, prała, sprzątała, przynosiła jedzenie, karmiła psa i koty, bawiła się z psem. Ojciec karmił królika, kosił trawę, chodził na zakupy i zawoził do lekarza.

Teraz już trochę inaczej jak już wróciłam do normy, można powiedzieć.
Ja też się boję. Cieszę się, że będzie dwoje, ale zastanawiam się czy jakbym miała mieć jedno to czy byłoby to bezpieczniejsze dla dziecka i dla mnie. To chyba normalne Ale będę dobrej myśli.


Co do drugiego to bardziej jej chodziło o to, że np. jak chodzi o ubrania to chłopcy mniejszą uwagę do tego przykuwają niż dziewczynki. Nie mówię o nastolatkach
Coś w tym jest, bo pamiętam, że ja zawsze miałam więcej 'ale' do wszystkiego niż mój brat. Co mu mama dała to ubrał, zjadł itd.

Ale tak, to też zależy od wszystkiego. Mój kuzyn w wieku 5 lat robił sobie włosy na żel do przedszkola, stawał na stołku w przedpokoju i dopytywał, czy te buty pasują do spodni i kurtki
Jego siostrę szybciej ubrałam niż jego

---------- Dopisano o 10:51 ---------- Poprzedni post napisano o 10:39 ----------

Cytat:
Napisane przez Gumisiowy Pokaż wiadomość
Macie już imiona?

Dorosłe wujostwo też kupa pijaków i narkomanów Nie mam kontaktu na szczęście z tymi ludźmi.
U męża z tamtej strony widzę małych chłopaków i tylko by się bili i dom demolowali. Na to nie ma reguły, wychowanie jedno geny drugie.
Mnie się podoba 5: Dominik, Nataniel, Gabriel, Waldemar, Milan. Pasują do nazwiska.

Mam oczywiście więcej imion, które mi się podobają, ale jak dla mnie są za popularne. Np. Kamil, Michał.

Dominika mam wprawdzie w rodzinie i też nie jest to rzadkie imię, ale od zawsze mi się podobało.
Nataniel był w mojej ukochanej Sadze, a że w PL też można nadać to imię...
Gabrysia znam jednego, jest super i podoba mi się zdrobnienie. Ale większość osób mówi, że im się nie podoba.
Waldków znam 3 z pracy, wszyscy super, do tego pracowici. No i imię dostosowane do każdego wieku: Walduś, Waldek, Waldi, Waldemar.
Milan też mi się podoba, ale nie wiem do końca czy bym dała. Nie mam pomysłu na zdrobnienie.

A ostatnio oglądam Policjanci i Policjantki i zaczyna mi się podobać imię Juliusz I Julek fajnie się zdrabnia

Oczywiście imiona do przedyskutowania z tatą jeszcze

A, to u mnie podobnie. Niestety dużo alkoholików itd., ale od pewnego wieku nie ma się wpływu na wychowanie już.

---------- Dopisano o 11:05 ---------- Poprzedni post napisano o 10:51 ----------

Cytat:
Napisane przez carmelove_03 Pokaż wiadomość
U mnie w rodzinie zawsze było zdecydowanie więcej dziewczyn, więc nie mam za bardzo porównania Ale np. ja i moje dwie siostry byłyśmy wychowywane w tym samym domu, przez tych samych rodziców, a charaktery różne Ja w okresie dojrzewania byłam bardzo grzeczna i spokojna, a najmłodsza siostra bardzo konfliktowa, do tego alkohol i papierosy w młodym wieku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też uważam, że jako dzieci z bratem i obecnie (ja 35, brat 30 lat od 2 dni ) byliśmy bezproblemowi. Ogólnie to od zawsze czytałam dużo książek, w sumie to mama zaczęła mi czytać od małego i czytam do teraz, więc miałam dość bogate słownictwo, w wieku nastoletnim dochodziły dyskusje z sąsiadem, który był i jest wyznania ewangelickiego, a ja lubiłam poruszać tematy religijne oraz wiele innych i rozmowom nie było końca To poszło w tym kierunku, że prawie w każdym temacie miałam coś do powiedzenia, dużo analizowałam co i jak, więc jak miałam te 20 lat czy później w pracy, to ludzie często uznawali, że jestem 'pyskata', a ja po prostu zadawałam im takie pytania, na które nie potrafili mi odpowiedzieć i dlatego wychodziłam na 'pyskatą', bo nie dawałam się zbyć

A mój brat też ogólnie spokojny i lubiany, on np. rzadko kiedy wtrącał się w jakieś dyskusje, zawsze łagodził konflikty, nie miał jakiś problemów z używkami itd. I znajomi rodziców często się dziwili, bo ani ja, ani brat nigdy nie paliliśmy i nie palimy, a tak wszyscy gadali, że jak skończymy 18 to rodzice zobaczą No, ale nie zobaczyli
Nimfa20Melman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-09, 11:27   #1117
lilianna90
Kocia i psia mama :)
 
Avatar lilianna90
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6 653
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Ciaza jest dziwna
Mi przestały rosnąć włosy na nogach, co w sumie jest fajne, ale też trochę straszne
Moja znajoma przed ciążą miała usuwane laserowo owłosienie, po ciązy prawie wszystko odrosło
lilianna90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-11-09, 12:43   #1118
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez lilianna90 Pokaż wiadomość
Moja znajoma przed ciążą miała usuwane laserowo owłosienie, po ciązy prawie wszystko odrosło
Ja miałam laserowo robione bikini, więc ciekawe czy wróci czy nie. A co do nóg to włosy są, ale rosną bardzo wolno, wystarczy że się raz na miesiąc ogolę, nigdy tak nie miałam. Za to na brzuchu pojawiło mi się mnóstwo włosków
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-09, 14:53   #1119
wredna_loszka
Rozeznanie
 
Avatar wredna_loszka
 
Zarejestrowany: 2021-08
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 557
Dot.: Marcowe Mamy 2024

U mnie rosną jak wściekłe ️ mam laser w domu ale w ciąży podobno nie można, więc się męczę maszynka. Najgorzej ze strefą bikini 🤡 natura chyba chce bym była buszmenką

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wredna_loszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-10, 21:22   #1120
motyczkam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 226
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Mi wyrosły włosy na brzuchu jak u małpy. No ale całe szczęście po ciąży wszystko wraca do normy. Wypadają wam jeszcze włosy? Mi jeszcze tak. W poprzedniej ciąży w okolicy połowy przestały. Ciekawe kiedy teraz. Ale z drugiej strony to dobrze że się to opóźnia bo może po ciąży będą krócej wypadać 😂
motyczkam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-11, 02:07   #1121
wredna_loszka
Rozeznanie
 
Avatar wredna_loszka
 
Zarejestrowany: 2021-08
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 557
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez motyczkam Pokaż wiadomość
Mi wyrosły włosy na brzuchu jak u małpy. No ale całe szczęście po ciąży wszystko wraca do normy. Wypadają wam jeszcze włosy? Mi jeszcze tak. W poprzedniej ciąży w okolicy połowy przestały. Ciekawe kiedy teraz. Ale z drugiej strony to dobrze że się to opóźnia bo może po ciąży będą krócej wypadać
Ja nie zauważyłam wypadania włosów. Mam nadzieję, że mnie to ominie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wredna_loszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-11-11, 08:11   #1122
carmelove_03
Zakorzenienie
 
Avatar carmelove_03
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 672
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Mi włosy nie wypadają, ale za to są bardziej suche, zarówno na długości jak i przy głowie. Zawsze musiałam myć co dwa dni, a teraz to nawet i 4 dni są świeże

Jedziemy dzisiaj na wystawę kotów 🥰

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
carmelove_03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-11, 08:52   #1123
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez carmelove_03 Pokaż wiadomość
Mi włosy nie wypadają, ale za to są bardziej suche, zarówno na długości jak i przy głowie. Zawsze musiałam myć co dwa dni, a teraz to nawet i 4 dni są świeże

Jedziemy dzisiaj na wystawę kotów

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam podobnie. Nie wypada ich więcej niż zwykle, ale są bardzie suche, takie trochę sianko mi się zrobiło i nie muszę myć tak często jak przed ciążą.

Wczoraj mieliśmy sesję zdjęciową, ciekawa jestem efektów. Ale powiem Wam, że ostatni raz taką sesję miałam 7 lat temu, po ślubie i jakoś inaczej to wspominam, może dlatego, że było w plenerze. Wczoraj miałam w studio i niesamowicie się wymęczyłam

Edytowane przez visionAM
Czas edycji: 2023-11-11 o 09:35
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-11, 16:37   #1124
lilianna90
Kocia i psia mama :)
 
Avatar lilianna90
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6 653
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Ja mam podobnie. Nie wypada ich więcej niż zwykle, ale są bardzie suche, takie trochę sianko mi się zrobiło i nie muszę myć tak często jak przed ciążą.

Wczoraj mieliśmy sesję zdjęciową, ciekawa jestem efektów. Ale powiem Wam, że ostatni raz taką sesję miałam 7 lat temu, po ślubie i jakoś inaczej to wspominam, może dlatego, że było w plenerze. Wczoraj miałam w studio i niesamowicie się wymęczyłam
O my jutro mamy rodzinna sesję zdjęciową. W styczniu planuje ciążową ale liczę bardzo na śnieg
Zaczęliśmy już rodzinie mówić o ciąży, także zaraz się rozniesie i wszyscy będą w rodzinie wiedzieć
lilianna90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-11, 16:45   #1125
carmelove_03
Zakorzenienie
 
Avatar carmelove_03
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 672
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez lilianna90 Pokaż wiadomość
O my jutro mamy rodzinna sesję zdjęciową. W styczniu planuje ciążową ale liczę bardzo na śnieg
Zaczęliśmy już rodzinie mówić o ciąży, także zaraz się rozniesie i wszyscy będą w rodzinie wiedzieć
U mnie rodzina wie od samego początku, nie mogłabym tego tak długo ukrywać

Boli mnie spojenie łonowe, trochę za dużo się nachodziłam na tej wystawie Ale za to kotki śliczne, fajnie było popatrzeć 🥰 Bardzo bym chciała mieć jeszcze kiedyś kota

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
carmelove_03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-11, 20:26   #1126
wredna_loszka
Rozeznanie
 
Avatar wredna_loszka
 
Zarejestrowany: 2021-08
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 557
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Dziewczyny jak odróżnić śluz od wód płodowych? Od 2 tyg jest mi ciągle wilgotno, na ostatniej wizycie było wszystko ok, a dzisiaj mam takie uczucie, że cały czas mi wilgotno. Trochę panikuję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wredna_loszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-11, 20:58   #1127
Gumisiowy
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 600
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez wredna_loszka Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak odróżnić śluz od wód płodowych? Od 2 tyg jest mi ciągle wilgotno, na ostatniej wizycie było wszystko ok, a dzisiaj mam takie uczucie, że cały czas mi wilgotno. Trochę panikuję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeśli się bardzo martwisz można pojechać na izbę przyjęć i oni tam sprawdzą.
Ale też z tego co wiem na pewnym etapie robi się tam bardziej wilgotno i to jest normalne.
Wody płodowe to wody, po prostu jakbyś się zsikała, ale mi to chlustem odeszło, nie wiem jak to można odróżnić samemu gdy z jakiegoś powodu zaczynają się sączyć po trochu. Ja bym pojechała sprawdzić, nikt Cie nie wygoni a będziesz spokojna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gumisiowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-11, 20:58   #1128
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez wredna_loszka Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak odróżnić śluz od wód płodowych? Od 2 tyg jest mi ciągle wilgotno, na ostatniej wizycie było wszystko ok, a dzisiaj mam takie uczucie, że cały czas mi wilgotno. Trochę panikuję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Możesz kupić wkładki, które wykrywają wody płodowe. Dodam, że ja też miałam dość długo wodne upławy, zero infekcji, lekarz stwierdził, że to normalne i tak najwidoczniej mam
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-11, 21:10   #1129
Gumisiowy
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 600
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez lilianna90 Pokaż wiadomość
O my jutro mamy rodzinna sesję zdjęciową. W styczniu planuje ciążową ale liczę bardzo na śnieg
Zaczęliśmy już rodzinie mówić o ciąży, także zaraz się rozniesie i wszyscy będą w rodzinie wiedzieć
A u mnie dalej połowa rodziny nie wie, ogólnie nie utrzymuję z nią kontaktu więc jakoś nawet nie chciało mi się socjalnie fatygować i jechać czy dzwonić. Wydaje mi się, że własnie jak taki kontakt jest zerowy albo słaby to ich to nawet nie interesuje. A nie chcę się też niepotrzebnie narażać na jakieś głupie komentarze. Tak uznałam, że będzie najlepiej.


Ja dalej chodzę w swoich ubraniach, brzuszek jest dla mnie widoczny tylko w ciasnej bluzce, pod bluzą czy kurtką to nikt nie wie nawet. Ogólnie przybrałam w ostatnim miesiącu zawrotne 0.5 kg i chyba to idzie tylko w brzuch bo reszta części ciała jak było chude tak jest. Ja wam tak o tym pisze bo jak w pierwszej ciąży tyłam cała i dużo to teraz mnie to wciąż dziwi, że kolejna ciąża może się tak bardzo różnić.

VisionAm o, nawet nie wiedziałam że istnieją takie wkładki.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gumisiowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-11-11, 21:14   #1130
wredna_loszka
Rozeznanie
 
Avatar wredna_loszka
 
Zarejestrowany: 2021-08
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 557
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Możesz kupić wkładki, które wykrywają wody płodowe. Dodam, że ja też miałam dość długo wodne upławy, zero infekcji, lekarz stwierdził, że to normalne i tak najwidoczniej mam
Wysłałam właśnie męża do apteki po paski lub wkładki.

Pójdę chyba zaraz też spać, bo mam nastrój płaczliwy i jeśli będzie jutro to samo to pojadę sprawdzić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:14 ---------- Poprzedni post napisano o 22:12 ----------

Cytat:
Napisane przez Gumisiowy Pokaż wiadomość
A u mnie dalej połowa rodziny nie wie, ogólnie nie utrzymuję z nią kontaktu więc jakoś nawet nie chciało mi się socjalnie fatygować i jechać czy dzwonić. Wydaje mi się, że własnie jak taki kontakt jest zerowy albo słaby to ich to nawet nie interesuje. A nie chcę się też niepotrzebnie narażać na jakieś głupie komentarze. Tak uznałam, że będzie najlepiej.


Ja dalej chodzę w swoich ubraniach, brzuszek jest dla mnie widoczny tylko w ciasnej bluzce, pod bluzą czy kurtką to nikt nie wie nawet. Ogólnie przybrałam w ostatnim miesiącu zawrotne 0.5 kg i chyba to idzie tylko w brzuch bo reszta części ciała jak było chude tak jest. Ja wam tak o tym pisze bo jak w pierwszej ciąży tyłam cała i dużo to teraz mnie to wciąż dziwi, że kolejna ciąża może się tak bardzo różnić.

VisionAm o, nawet nie wiedziałam że istnieją takie wkładki.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Trochę zazdroszczę, bo ja jak wychodzę do domu to na co dzień mam 2 pary spodni i legginsy Niby mam jakieś sukienki, ale w rajstopach nie jest mi wygodnie.
Muszę kupić jakieś swetry czy koszule jeszcze większe, bo w swoich wyglądam czasami jakbym miała pęknąć 🤡

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wredna_loszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-11, 21:28   #1131
Gumisiowy
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 600
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez wredna_loszka Pokaż wiadomość
Wysłałam właśnie męża do apteki po paski lub wkładki.

Pójdę chyba zaraz też spać, bo mam nastrój płaczliwy i jeśli będzie jutro to samo to pojadę sprawdzić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:14 ---------- Poprzedni post napisano o 22:12 ----------

Trochę zazdroszczę, bo ja jak wychodzę do domu to na co dzień mam 2 pary spodni i legginsy Niby mam jakieś sukienki, ale w rajstopach nie jest mi wygodnie.
Muszę kupić jakieś swetry czy koszule jeszcze większe, bo w swoich wyglądam czasami jakbym miała pęknąć 🤡

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przy tym jak biegam za moim dwulatkiem, dźwigam go i w sumie non stop jestem w ruchu to jest to wygodne, ale większy brzuszek pięknie wygląda na zdjęciach. Ja teraz siebie nawet nie fotografuję bo nie bardzo jest widać.
Ja tak myślę że może faktycznie będzie dziewczynka, z chłopcem tyłam mocno a z dziewczynką nie i chyba to u nas rodzinne. Moja mama w ciąży ze mną miała widoczny brzuch dopiero w 8 miesiącu i też całą ciążę ominęły ją wymioty i w sumie całkiem tak samo ją przechodziła jak ja teraz i moja kuzynka miała z dziewczynką to samo też 0 brzucha i jak ja byłam w 1 ciąży to każdy się dziwił ze taka duża rosne, a teraz proszę. Więc zaczęłam z mężem rozmawiać w końcu o imionach bo do niego chyba też dociera myśl, że może być jednak dziewczynka i chyba wybraliśmy już bo w sumie to on zaproponował i ja kiedyś o tym imieniu też myślałam i mi się spodobało 🤭 Ale jeszcze trochę popatrzę i podumam czy coś innego nam wpadnie.

A Ty nam tu daj znać czy to fałszywy alarm bo też się martwimy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gumisiowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-12, 09:57   #1132
carmelove_03
Zakorzenienie
 
Avatar carmelove_03
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 672
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Ja w tej ciąży mam jeszcze większy brzuch niż w pierwszej O dziwo nie mam (odpukać!) ani jednego nowego rozstępu W pierwszej ciąży pojawiły się bardzo szybko, na brzychu, piersiach, udach, pośladkach, okropnie wyglądałam... Na szczęście już dawno zjaśniały i trzeba się mocno przypatrzeć żeby zauważyć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez carmelove_03
Czas edycji: 2023-11-12 o 09:58
carmelove_03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-12, 15:08   #1133
Gumisiowy
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 600
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Loszka, i jak sprawa z tymi wodami?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gumisiowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-13, 00:22   #1134
wredna_loszka
Rozeznanie
 
Avatar wredna_loszka
 
Zarejestrowany: 2021-08
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 557
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez Gumisiowy Pokaż wiadomość
Loszka, i jak sprawa z tymi wodami?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mąż kupił wkładki amniocheck i trochę w szoku, bo 5 wkładek kosztowało 99,99 zł 🤡
Wychodzi z nich dzisiaj, że wszystko jest ok, ale opinie o tych wkładkach w sieci są różne, w sensie o skuteczności. Ale dzisiaj jest u mnie mniej mokro na szczęście i miałam trochę lepszy dzień. Wczoraj to chyba jakiś zjazd hormonów Będę obserwować i się oszczędzać, w czwartek mam połówkowe w szpitalu, to poruszę ten temat. Mam nadzieję, że do tego czasu będzie wszystko ok. Uświadomiłam sobie dzisiaj, że nawet nie mam normalnej piżamy do szpitala 🤡śpię zawsze w majtach i koszulce męża

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wredna_loszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-13, 16:52   #1135
TadCooper
Raczkowanie
 
Avatar TadCooper
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 388
Dot.: Marcowe Mamy 2024

cześć dziewczyny jak Wam się tydzień zaczął? Ja się zaczynam już serio przymierzać do l4 i mam tyle tematów do zamykania w pracy że nie wiem od czego zacząć Plus jeszcze trzy intensywne dni prowadzenia warsztatów przede mną pod koniec listopada. Od grudnia chcę już l4, dość tego dobrego, czas zacząć jakiś pokoik ogarniać

wróciłam z weekendu z rodzinnych stron i przywiozłam kolejne dary od rodziny i przyjaciół. Każdy mi robi paczki wyprawkowe po swoich dzieciach i serio - jestem w szoku - praktycznie wszystko będziemy mieć z tych darów Wanienka, wózek, fotelik samochodowy, nosidełko, mnóstwo ubrań - już więcej nie biorę po prostu, i tak się nie zużyje - jakieś rożki, kocyki, śpiwory, otulacze. Nawet poduszkę ciążową i ciuchy ciążowe. Zrobiłam też pierwszy i jedyny dotychczas samodzielny zakup - dwa smoczki. Co się osłuchałam ze to sztuczny uspokajacz i KNEBEL na dziecko to moje, ale po przemyśleniu czuję że chcę taki knebelek mieć
__________________
I DON'T BELIEVE EVERYTHING I THINK.
TadCooper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-13, 17:03   #1136
wredna_loszka
Rozeznanie
 
Avatar wredna_loszka
 
Zarejestrowany: 2021-08
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 557
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez TadCooper Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny jak Wam się tydzień zaczął? Ja się zaczynam już serio przymierzać do l4 i mam tyle tematów do zamykania w pracy że nie wiem od czego zacząć Plus jeszcze trzy intensywne dni prowadzenia warsztatów przede mną pod koniec listopada. Od grudnia chcę już l4, dość tego dobrego, czas zacząć jakiś pokoik ogarniać

wróciłam z weekendu z rodzinnych stron i przywiozłam kolejne dary od rodziny i przyjaciół. Każdy mi robi paczki wyprawkowe po swoich dzieciach i serio - jestem w szoku - praktycznie wszystko będziemy mieć z tych darów Wanienka, wózek, fotelik samochodowy, nosidełko, mnóstwo ubrań - już więcej nie biorę po prostu, i tak się nie zużyje - jakieś rożki, kocyki, śpiwory, otulacze. Nawet poduszkę ciążową i ciuchy ciążowe. Zrobiłam też pierwszy i jedyny dotychczas samodzielny zakup - dwa smoczki. Co się osłuchałam ze to sztuczny uspokajacz i KNEBEL na dziecko to moje, ale po przemyśleniu czuję że chcę taki knebelek mieć
Ja odnośnie fotelika - on jest odpowiedni do waszego auta? Ja sama jestem zielona, ale jak w sklepie kupowaliśmy fotelik to byłam zdziwiona, jak się go dobiera, używa itp 🤡

U mnie tydzień nawet ok się zaczął, weekend miałam okropny. Jeszcze w piątek robię urodziny dla męża, nie wiem skąd wziąć moc na imprezę, bo ostatnio 22 to bym tylko legła na kanapie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wredna_loszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-14, 08:56   #1137
Gumisiowy
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 600
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Słyszałyście, że podobno zamykają wizaż 21 grudnia? Może fajnie byłoby założyć grupę na fb żebyśmy miały kontakt?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gumisiowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-14, 09:29   #1138
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez Gumisiowy Pokaż wiadomość
Słyszałyście, że podobno zamykają wizaż 21 grudnia? Może fajnie byłoby założyć grupę na fb żebyśmy miały kontakt?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Właśnie przyszłam tutaj o tym napisać. Jestem za, grupa może być totalnie prywatna i dostęp tylko z linku, który tu wrzucimy
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-14, 09:31   #1139
Gumisiowy
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 600
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Właśnie przyszłam tutaj o tym napisać. Jestem za, grupa może być totalnie prywatna i dostęp tylko z linku, który tu wrzucimy
Tak, a jak się już wszystkie zapiszemy to żeby usunąć potem ten link, bo Wizaz całkiem nie zniknie i każdy będzie mógł czytać i się wpisać, a ja bym wolała kameralnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gumisiowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-14, 09:40   #1140
TadCooper
Raczkowanie
 
Avatar TadCooper
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 388
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez wredna_loszka Pokaż wiadomość
Ja odnośnie fotelika - on jest odpowiedni do waszego auta? Ja sama jestem zielona, ale jak w sklepie kupowaliśmy fotelik to byłam zdziwiona, jak się go dobiera, używa itp 🤡

U mnie tydzień nawet ok się zaczął, weekend miałam okropny. Jeszcze w piątek robię urodziny dla męża, nie wiem skąd wziąć moc na imprezę, bo ostatnio 22 to bym tylko legła na kanapie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Akurat dostaliśĶy od znajomych którzy mają takie samo auto jak ja oczywiście tez jestem zielona, ale no wszystko pasuje. Do samochodu mojego starego też pasuje, więc fajnie, chociaż i tak zastanawiałam się nad nowym (foteli ważna rzecz) ale ten jest w dobrym stanie

Jestem za grupa na fb! Czemu zamykają wizaż, skąd wiecie ?
__________________
I DON'T BELIEVE EVERYTHING I THINK.
TadCooper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-12-23 00:09:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:57.