Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! - Strona 98 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-02-15, 16:31   #2911
Katherina87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 68
Dot.: Odstające uszy...

Cytat:
Napisane przez Dejva Pokaż wiadomość
Napiszcie mi proszę czym smarowałyście uszka żeby nie zostaly widoczne blizny. I kiedy zaczęłyście? od razu po zdjęciu szwów?
Od dnia ściągnięcia szwów. Kremem No-Scar. Pomaga.
Katherina87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-17, 18:18   #2912
iwonka288
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 13
Dot.: Odstające uszy...

ja jestem zdecydowana na ten zabieg w 100% ale muszę jeszcze zrobić sobie szczepionkę na Wzw B i jutro mam pierwszą dawkę

---------- Dopisano o 19:10 ---------- Poprzedni post napisano o 19:07 ----------

Cytat:
Napisane przez gosiaczek20004 Pokaż wiadomość
ja płaciłam 3500 plus 100zł za konsultacje wiem ze to troche kasy dla mnie tez to bylo duze wyrzeczenie ale pozniej radosc z efektów jest bezcenna poza tym trzeba myslec w ten sposob ze inwestujesz w siebie i to Ci juz zostanie na cale zycie gdybys miała jeszcze jakies pytania odnośnie szczegółow to śmiało
jestem zdecydowana jeszcze tylko szczepionka i do dzieła

---------- Dopisano o 19:13 ---------- Poprzedni post napisano o 19:10 ----------

jestem zdecydowana pozbyć się kompleksu który męczy mnie od dzieciństwa,jeszcze tylko szczepionka i konsultacja i do dzieła

---------- Dopisano o 19:18 ---------- Poprzedni post napisano o 19:13 ----------

Cytat:
Napisane przez gosiaczek20004 Pokaż wiadomość
ja osobiście mogę polecic dr Potockiego na wczesniejszych stronach juz o tym pisłam robiłam u niego zabieg w sierpniu i jestem bardzo zadwolonona zero komplikacji atmosefra super podczas zabiegu naprawde wszystko w jak najlepszym porządku
przeglądałam jakiś czas temu cały ten wątek,ale nie pamiętam ile czasu temu mialas zabiegPowiedz czy wszystko w porządku
iwonka288 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-18, 12:26   #2913
domisia1944
Zadomowienie
 
Avatar domisia1944
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 402
GG do domisia1944
Dot.: Odstające uszy...

Dziewczyny a nie wiecie jak to jest z przekłuwaniem ucha ?
Chciałabym zrobić sobie z 3 dziurki ale nie wiem ile trzeba odczekać .
__________________

domisia1944 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-18, 20:48   #2914
gosiaczek20004
Zadomowienie
 
Avatar gosiaczek20004
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 106
Dot.: Odstające uszy...

Cytat:
Napisane przez iwonka288 Pokaż wiadomość
ja jestem zdecydowana na ten zabieg w 100% ale muszę jeszcze zrobić sobie szczepionkę na Wzw B i jutro mam pierwszą dawkę

---------- Dopisano o 19:10 ---------- Poprzedni post napisano o 19:07 ----------


jestem zdecydowana jeszcze tylko szczepionka i do dzieła

---------- Dopisano o 19:13 ---------- Poprzedni post napisano o 19:10 ----------

jestem zdecydowana pozbyć się kompleksu który męczy mnie od dzieciństwa,jeszcze tylko szczepionka i konsultacja i do dzieła

---------- Dopisano o 19:18 ---------- Poprzedni post napisano o 19:13 ----------


przeglądałam jakiś czas temu cały ten wątek,ale nie pamiętam ile czasu temu mialas zabiegPowiedz czy wszystko w porządku
miałam zabieg w sierpniu ale powiem szczerze że szybko doszłam do siebie chociaż jestem straszna panikara i strasznie się bałam bółu i tego jak bedzie po ale naprawde było ok. sam zabieg super naprawde super atmosfera wogole nie myslałam o tym co mi robią jeyne co troche boli to znieczulenie a pozniej juz jest spoko nawet jak pusciło to ból był do wytrzymania. Po jakis trzech dniach miałam zmiane opatrunku a po tygodniu zdjecie szwów (tez troche bolało) ale za to efekt rekompensuje wszystko naprawde!!!
gosiaczek20004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-19, 17:01   #2915
Dejva
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 9
Dot.: Odstające uszy...

ja jestem po zabiegu dni 13 i szczerze mówiąc czuję się już praktycznie wygojona. Troszkę boli, jak o coś zahaczę, ale nie jest to jakieś specjalnie przeszkadzające. nawet łapię sie na tym, że śpię na boku...a chyba sie nie powinno czyż tak? Zastanawia mnie równiez to po co tak naprawdę nosi się opaskę do snu. Czy tylko po to żeby nie podwinąć ucha? jedno mnie martwi wydaje mi się, że po ściągnięciu opatrunku uszka bardziej przystawały a teraz są coraz dalej i dalej...nie wiem czy to tylko mylne wrażenie czy też może kwestia tego, że wtedy były dość mocno przyklapnięte a teraz przybrały naturalnego kształtu...Boję się...w końcu tyle kasy poszło, a lekarka przy zdejmowaniu szwów potraktowała mnie beznadziejnie. Już kasa dana to do widzenia Pani;/ Gdańsk doktor Irena Grobelny - przy zabiegu miła, potem jak zadzwoniłam do niej bo mocno zahaczyłam o coś w 4 dni po zabiegu i mnie bolało to bardzo nieprzyjemnym tonem próbowała mi uświadomić, żebym jak najszybciej skonczyła rozmowę. przepraszam, ale płacę i wymagam ;/ łaski mi nie robiła. też nawet nie powiedziała mi czym te uszy i czy w ogóle smarować i odkażać... stąd moje śledzenie forum
Dejva jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-19, 18:01   #2916
aszkim
Rozeznanie
 
Avatar aszkim
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Islandia
Wiadomości: 744
Dot.: Odstające uszy...

Ja zabieg mialam jakies 7 lat temu.Jesli chodzi o bol po zabiegu to nie bylo to nic przyjemnego. Mowie tu o bolu juz po sciagnieciu szwow. Wrazenie takie jakby szwy sie ´´rozchodzily´´. Nieprzyjemne uczucie,ale mimo wszystko warto.

Edytowane przez aszkim
Czas edycji: 2011-02-22 o 21:24
aszkim jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-19, 19:15   #2917
aniolek850
Raczkowanie
 
Avatar aniolek850
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 71
Dot.: Odstające uszy...

Do Iwonka288

Czy dostalas zalcenia od lekarza zeby zaszczepic sie na WZW? Bo ja mam zabieg za 2 tyg dostalam liste badan i owszem bylo wspomniane ze mozna zaszczepic sie na WZW ale wystarczy oznaczenie antygenu HBs jesli wynik jest ujemny oznacza ze wszystko jest w porzadku i nie potrzeba robic zadnego szczepienia, a wiadomo ze jest to dodatkowy wydatek i to dosc spory.

Do Dejva

Z tego co lekarz mi tlumaczyl opaske nalezy nosic wlasnie miedzy innymi do tego zeby ucho spowrotem nie odskoczylo. Jak piszesz zauwazylas ze ucho zdaje sie spowrotem coraz bardziej odstawac i moze to byc wynik nie stosowania sie do zalecen noszenia opaski przez pierwszy misiac 24h a drugi miesiac tylko na noc. Uszy swiezo po zabiegu maja blizny ktore przed dokladnym wygojeniem moga sie rozszerzac i ucho moze spowrotem odskoczyc do poprzedniej pozycji, natomiast jesli ucho jest przyciagane opaska do wygojnia to potem wygojone blizny nie maja prawa spowodowac odskoczenia ucha. Zobaczymy jak to bedzie w praktyce w moim przypadku
aniolek850 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-20, 11:10   #2918
Dejva
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 9
Dot.: Odstające uszy...

w tym sęk,że lekarka kazała mi tylko i wyłącznie przez 5 tygodni w opasce spać co też czynie...

---------- Dopisano o 12:10 ---------- Poprzedni post napisano o 12:00 ----------

na forum medycznym znalazłam:
Pytanie: Długotrwałe noszenie opaski po zabiegu jest niezbędne dla uzyskania trwałego efektu.
Odpowiedź: Nie. Opaska utrzymuje opatrunek, a nie kształt ucha. Przez pewien czas zabezpiecza ona również przed przypadkowym urazem lub mimowolnym odgięciem ucha podczas snu. Gdyby noszenie opaski miało istotny wpływ na kształt ucha już samo jej noszenie byłoby wystarczające do korekcji odstawania. Jak wiadomo z codziennego doświadczenia niestety tak nie jest.

Jak długo po operacji trzeba nosić opaskę?
Po założeniu podczas operacji opaskę trzeba nosić bez zdejmowania przez okres kilku dni (5-7). Po upływie tego czasu można ją zdjąć wraz z opatrunkiem umyć głowę. Przez następny tydzień wskazane jest nosze opaski tylko na noc, celem uniknięcia przypadkowego odgniecenia ucha podczas snu.

Mi lekarka powiedziała, że moje uszy nie mają prawa odskoczyć...bo zależy to własnie od tego jaki ma ktoś kształt ucha i jak modelowana jest chrzastka

Edytowane przez Dejva
Czas edycji: 2011-02-20 o 11:27
Dejva jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-20, 13:29   #2919
ostro
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1
Dot.: Odstające uszy...

Witam
U mnie było tak samo. Opaskę uciskową nosiłem tylko przez tydzień 24 godz./dobę. Kształt ucha utrzymują szwy wewnętrzne nierozpuszczalne a nie opaska uciskowa. Chrząstka po zabiegu przebudowuję się do roku i w tym czasie uszy są podatne na wszelkie urazy które mogą uszkodzić właśnie te wewnętrzne szwy co może spowodować powrót uszu do stanu wyjsciowego przed korektą. Po roku od zabiegu podobno jest to mało prawdopodobne bo chrząstka jest już wygojona i utrzymuje kształt wymodelowany wcześniej podczas zabiegu. Poza tym uszy przyklejone na maxa do czaszki nie wygłądają zbyt ciekawie. Popatrzcie na innych nie często widuję sie osoby z totalnie przylegającymi uszami.
Dodam tylko że jestem miesiąc po zabiegu i wszystko jest OK.

Edytowane przez ostro
Czas edycji: 2011-02-20 o 13:32
ostro jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-20, 13:38   #2920
aniolek850
Raczkowanie
 
Avatar aniolek850
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 71
Dot.: Odstające uszy...

No widzisz co czlowiek to inna opinia. Ja po przeczytaniu roznych forow lekko sie zestresowalam ze ucho moze odskoczyc spowrotem bo nie jedna osobe to spotkalo. Ostatnio rozmawialam z pewna osoba ktora wlasnie zbytnio nie posluchala swojego lekarza opaske nosila sporadycznie i po pewnym czasie ucho spowrotem zaczelo odstawac, nie wiem czy bylo to spowodowane nie noszeniem opaski ale takie jest jej domniemanie. Po rozmowie z moim lekarzem dowiedzialam sie ze ucho moze odskoczyc do momentu nie zagojenia sie dokladnego blizn bo potem to juz nie ma bata. I mi lekarz powiedzial ze opaske mam nosic 2 miesiace pierwszy miesiac cala dobe drugi miesiac tylko na noc wlasnie zeby zapobiec uszkodzeniom mechanicznym. Wiadome jest ze samo noszenie opaski nic nie pomoze bez zabiegu ale wydaje mi sie ze po nim noszenie opaski rowniez ma wplyw na to ze przytrzymuje ucho dopoki sie nie zagoi calkowicie i wtedy jak powiedzial pan doktor nie ma zadnej mocy na odskoczenie ucha chyba ze cale odpanie:P A w pierwszy tydzien nosi sie opatrunek ktory lekarz zalozy po zabiegu, wtedy nie mozna myc wlosow ani nic, po tygodniu lekarz zdejmie opatrunek sprawdzi czy wszystko prawidlowo sie goi i od tego czasu nosimy opaske. Bynajmniej tak zapowiedzial mi moj lekarz. Wiec jak widac nie ma reguly na to wszystko. Kazdy lekarz zaleca inaczej. Ja ufam wybranemu plastykowi w 100% i napewno zastosuje sie do jego zalecen. Ale Ty rowniez na pewno ufasz swojej pani doktor i wszystko bedzie w porzadku. Wiadomo ze uszy sa jeszcze opuchniete przez dlugi czas i potrzeba kilku miesiecy aby wszystko wrocilo do normy Ale jak bede szla na zabieg to jeszcze dopytam o to wszystko doktora jak to z ta opaska jest i napisze co on na ten temat powie
aniolek850 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-21, 21:07   #2921
Kachorka26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 13
Dot.: Odstające uszy...

[QUOTE=Katherina87;2505931 1]Z Bielska to jest Prywatna klinika chirurgii plastycznej, MedCosmetic, ul. Bystrzańska 5. dr. Janusz Sirek. Znam z własnego doświadczenia bo rok temu sama tam robiłam z uszami i jestem bardzo zadowolona, i z wykonanego zabiegu jak i obsługi medycznej. Lekarz bardzo miły i konkretny, przed zabiegiem na konsultacji wytłumaczył mi wszystko jak będzie wyglądał zabieg, co trzeba zrobić itp. Bardzo miłe i delikatne pielęgniarki przy zmianie opatrunku, szczególnie pani Ewa. Podczas zabiegu co jakiś czas pytali mnie czy dobrze się czuję czy wszystko w porządku. lekarz też zagadywał normalnie rozmawiał ze mną bo pytałam co będzie teraz robił co robi itp. Ogólnie jestem bardzo zadowolona, że wybrałam tego lekarza i tą klinikę, pomimo, że cena nie była taka mała. Jeśli będziesz mieć jeszcze jakieś pytania to śmiało pytaj odpowiem.[/Q

Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź i opisanie przebiegu Słyszałam o klinice w Bielsku, moja koleżanka prawie dwa miesiące temu robiła tam piersi. Jednak chciałabym jeszcze zasięgnąć informacji o Pani dr Janickiej Grabowskiej, bo czytałam o niej, ale chciałabym usłyszeć opinię od kogoś, komu korygowała uszka Dziękuje i pozdrawiam

---------- Dopisano o 22:07 ---------- Poprzedni post napisano o 21:53 ----------

Czy słyszał ktoś o dr Janickiej-Grabowskiej? Jeżeli tak to bardzo proszę o jakąś opinię, bo dużo o niej czytałam, może ktoś zna ją z własnego doświadczenia z góry dziękuję
Kachorka26 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-23, 17:05   #2922
iwonka288
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 13
Dot.: Odstające uszy...

do aniolek850
sama zdecydowałam się na tą szczepionkę-tak na przyszłość
a koszt jednej dawki to 50 zł i wykonuję ją w trybie przyśpieszonym,bo przyznam
szczerze,że chciałabym wykonać zabieg przed latem aby uniknąć odparzeń i tym podobnych.
iwonka288 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-23, 22:36   #2923
aniolek850
Raczkowanie
 
Avatar aniolek850
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 71
Dot.: Odstające uszy...

Nie no pewnie dla wlasnego zdrowia warto sie zaszczepic, ale juz myslalam, ze lekarz Ci to przedstawil jako warunek do zabiegu. A gdzie wykonujesz zabieg juz masz wszystko umowione?Bo z terminami to chyba tez roznie, ja w listopadzie sie umawialam i pierwszy wolny trmin mialam po 10 marca.
aniolek850 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-24, 16:57   #2924
iwonka288
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 13
Dot.: Odstające uszy...

Cytat:
Napisane przez aniolek850 Pokaż wiadomość
Nie no pewnie dla wlasnego zdrowia warto sie zaszczepic, ale juz myslalam, ze lekarz Ci to przedstawil jako warunek do zabiegu. A gdzie wykonujesz zabieg juz masz wszystko umowione?Bo z terminami to chyba tez roznie, ja w listopadzie sie umawialam i pierwszy wolny trmin mialam po 10 marca.
miałam nadzieję,że u dr.Skupina nie czeka się tak długo na konsultację i zabieg
jak u kogoś z Warszawy.
iwonka288 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-28, 08:57   #2925
aniolek850
Raczkowanie
 
Avatar aniolek850
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 71
Dot.: Odstające uszy...

Acha czyli zdecydowalas sie na dr. Skupina i co masz juz jakis termin?
aniolek850 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-04, 18:12   #2926
iwonka288
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 13
Dot.: Odstające uszy...

Cytat:
Napisane przez aniolek850 Pokaż wiadomość
Acha czyli zdecydowalas sie na dr. Skupina i co masz juz jakis termin?
miałam robić u dr.Skupina ale jedna z forumowiczek mi odradzila, a znajoma dala mi namiary na klinikę Sfera w Wawie ,tam jej znajoma miała niedawno zabieg.Chyba tam się zdecyduję))
iwonka288 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-04, 21:01   #2927
aniolek850
Raczkowanie
 
Avatar aniolek850
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 71
Dot.: Odstające uszy...

A dlaczego Ci odradzila? Miala jakies niemile doswiadczenia?Ja wlasnie same pozytywne opinie czytalam o dr. Skupinie
aniolek850 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-10, 10:39   #2928
aniolek850
Raczkowanie
 
Avatar aniolek850
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 71
Dot.: Odstające uszy...

Hej hej wszystkim wizażankom Coś widze cisza nastała ostatnio na wątku

Do Dejva

Chciałam wrócić do naszego wątku sprzed kilku dni odnoszącego się do noszenia opaski Rozmawiałam z moim lekarzem i otóż powiedział mi że opaska wspomaga przytrzymanie ucha a co za tym idzie powstrzymuje przed ponownym odstawaniem ucha. Jak już wcześniej wspomniałam ucho może odskoczyć do momentu zagojenia się blizn, które nadzwyczajnie w świecie mogą się rozejść, rozszerzyć przez co ucho jest coraz dalej i dalej aż w końcu z powrotem wraca na swoje miejsce sprzed zabiegu, wiadomo samo noszenie opaski bez zabiegu nie ma żadnego senu bo chrząstki nie wymodeluje, ale gdy chirurg już ją wymodeluje zszyje ucho opaska pozwala na przytrzymanie ucha w pozycji "przyklejonej do głowy" przez co blizny ładnie goją się właśnie w tej pozycji, a jak już się zagoją to nie ma siły która je rozciągnie. Dlatego ja dostałam zalecenie noszenie opaski miesiąc po zabiegu 24h a przez drugi miesiąc tylko na noc, i myślę, że nie będzie to uciążliwe jest teraz przecież tyle fajnych opasek w sklepach różnej szerokości, w różnych wzorach i kolorach, a jeśli ma to pomóc to dlaczego nie spróbować. Zaszkodzić nie zaszkodzi a zawsze ucho przytrzyma Ale wiadomo każdy ma do tego swój osobisty stosunek

No i najważniejsze ja już też jestem po, wiadomo uszy za piękne nie są ale kilka miesięcy i całkowicie dojdą do siebie a wtedy chyba Pana doktora po rękach całować będę
aniolek850 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-16, 21:21   #2929
aluhaa
Raczkowanie
 
Avatar aluhaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 190
Dot.: Odstające uszy...

Witam. Zwracam sie do was z pytaniem czy przysluguje mi poprawka korekty uszu , ktora mialam zrobiona w 2008 roku. Moje uszy teraz wygladaja tak jakby po srodku ucha byly bardziej przyszyte a od gory i dolu odstaja. BYlam juz raz w tej sprawie, jednak doktor stwierdzil ze to tak wyglada przez zbyt duze platki uszu, jednak ja jestem innego zdania. po prostu gdyby nie byly za bardzo zaciagniete po srodku ucho wygladaloby zupelnie inaczej. Nie wiem sama co mam zrobic. Wcale nie czuje komfortu po tej operacji a uszy jak chowalam tak chowam.
__________________
aluhaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-16, 21:23   #2930
kotburyy
Raczkowanie
 
Avatar kotburyy
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 82
Dot.: Odstające uszy...

Cytat:
Napisane przez aluhaa Pokaż wiadomość
Witam. Zwracam sie do was z pytaniem czy przysluguje mi poprawka korekty uszu , ktora mialam zrobiona w 2008 roku. Moje uszy teraz wygladaja tak jakby po srodku ucha byly bardziej przyszyte a od gory i dolu odstaja. BYlam juz raz w tej sprawie, jednak doktor stwierdzil ze to tak wyglada przez zbyt duze platki uszu, jednak ja jestem innego zdania. po prostu gdyby nie byly za bardzo zaciagniete po srodku ucho wygladaloby zupelnie inaczej. Nie wiem sama co mam zrobic. Wcale nie czuje komfortu po tej operacji a uszy jak chowalam tak chowam.
a dlaczego wciąż je chowasz? tyle pieniędzy wydać i bez zmian?
kotburyy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-17, 07:31   #2931
aluhaa
Raczkowanie
 
Avatar aluhaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 190
Dot.: Odstające uszy...

Tzn jakas zmiana jest, nie odstaja tak jak kiedys ale z kolei wygladaja tak smiesznie. Bo od srodka bardzo przylegaja a od gory i dolu odstaja bardziej.
__________________
aluhaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-17, 19:48   #2932
Katherina87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 68
Dot.: Odstające uszy...

Witam Was serdecznie wiem, że to nie temat na forum ale mam do Was wielką prośbę, biorę udział w konkursie GWSP i prosiłabym o Wasze głosy na moją fotkę. Oto link:
http://www.wsew-konkurs.pl/aktualne-...wsp/30-kasiula

z góry dziękuję za każdy głos, który bardzo wiele dla mnie znaczy.

---------- Dopisano o 20:48 ---------- Poprzedni post napisano o 20:47 ----------

Możecie go rozesłać dalej, gdyż bardzo potrzebuję Waszych głosów. Liczę na Was.
Katherina87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-18, 09:40   #2933
aniolek850
Raczkowanie
 
Avatar aniolek850
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 71
Dot.: Odstające uszy...

Aluhaa

To faktycznie dziwne i raczej nie powinno tak być, choć ekspertem to ja nie jestem. Ja robiąc korekcje uszu miałam zarówno modelowaną chrząstkę jak i górną część małżowiny właśnie dlatego żeby całe ucho przylegało a nie tylko środkowa jego część tam gdzie znajduje się chrząstka. Przy konsultacji rozmawiałam na ten temat z lekarzem powiedziałam, że nie wyobrażam sobie że środek ucha będzie przylegał a góra i dół odstawała, bo jeśli tak ma być to już lepiej jak całe odstają, bo efekt był by fatalny. Pan doktor wtedy powiedział, że dlatego oprócz samego modelowania chrząstki, należy wymodelować też gorną część małżówiny, no i teraz całe moje ucho przylega do głowy. Z dnia na dzień jest coraz bardziej naturalne i zagojone, już nie mogę się doczekać aż nie będę musiała nosić już opaski, i będę czesała przeróżne kitkii kucyki:P A Tobie proponuje wybrać się na konsultacje może do innego chirurga, żeby usłyszeć opinię kogoś obiektywnego i wtedy będziesz miała pewność czy to źle wykonany zabieg czy taka Twoja natura A można wiedzieć gdzie robiłaś zabieg? Trzymaj się cieplutko i umów się szybko na jakąś konsultacje
aniolek850 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-18, 17:54   #2934
iwonka288
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 13
Dot.: Odstające uszy...

hej forumowiczki mam już ustalony zabieg na 22 marca-to już zaledwie 3 dni i o dziwo wcale się nie boję,ale mam cichą nadzieję,że wszystko będzie ok-mam tu na myśli cały zabieg i zero jakichkolwiek powikłań o których czytałam w tym wątkupowiedzcie mi jak to jest z bielizną,bo czytałam ze musi być bez żadnych elementów metalowych, a o tym nie informował mnie nikt przy ustalaniu zabiegu
iwonka288 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-18, 23:13   #2935
aniolek850
Raczkowanie
 
Avatar aniolek850
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 71
Dot.: Odstające uszy...

Iwonkaa

Nie wiem czy bielizna nie moze zawierac metalowych elementow, z tego co ja pamietam niczego takiego lekarz nie mowil, tymardziej ze mialam pierscionki i lancuszek wiec jesli one nie przeszkadzaly to chyba na bieliznie tez nie. A nie napisalas w koncu na kogo sie zdecydowalas na jakiego lekarza no i co za opinie slyszalas o dr. Skupinie? Trzymam kciuki i napewno bedzie ok ja sie strasznie ciesze ze mam juz to za soba, sam zabieg jest spoko ale po troche sie nacierpialam, niestety moj prog bolu jest niziutki wiec lekko nie bylo, ale warto dla takiego efektu
aniolek850 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-19, 11:02   #2936
NanaChan
Raczkowanie
 
Avatar NanaChan
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 126
Dot.: Odstające uszy...

Jak czytam poprzednie komentarze to można zauważyć jak medycyna poszła do przodu ;d Też mam trochę odstające uszy i zastanawiam się nad zabiegiem ^^ Już [prawie] wszystko wiem na ten temat, więc się wypowiem na ten temat Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, trwa 40-70 minut (zależy od wielkości uszu i jak bardzo odstają). Lekarz nacina lekko z tyłu ucha skórę i modeluje ucho, żeby było normalne Po zabiegu dostajemy opatrunek i opaskę (ni zawsze dostaje się opaskę) i idziemy do domu ;D W opasce z opatrunkiem trzeba chodzić przynajmniej tydzień 24h na dobę, a później przez 2 tygodnie trzeba nosić opaskę na noc. Opuchlizna i zaczerwienienie powinno zejść w czasie 2 tygodni (zależy jak ktoś miał odstające uszy). Wiadomo, że im bardziej odstające uszy i większe tym dłuższy czas rekonwalescencji i czasu zabiegu. Znieczulenie miejscowe działa przez 5 godzin. Dlatego jak minie 4,5 godizny to radzę wziąć tabletkę przeciwbólową (najlepiej zapytać się lekarza jaką), bo ten 1 i 2 dzień uszy mogą bardzo boleć Po zabiegu przez 2 tygodnie powinno się być w domu i później przez ok. 5 miesięcy uważać na uszy.
NanaChan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-20, 13:12   #2937
naczynie_gliniane
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 7
Dot.: Odstające uszy...

Cześć dziewczyny,

zdecydowałam się na zabieg korekcji uszu, ale chciałam Was prosić o polecenie jakiegoś lekarza z Łodzi lub Warszawy.
Czy któraś z Was robiła uszy u dr PISERY w Łodzi lub u dr GIEDROJĆ-JURAHY?
Będę wdzięczna za opinie.
naczynie_gliniane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-20, 13:38   #2938
NanaChan
Raczkowanie
 
Avatar NanaChan
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 126
Dot.: Odstające uszy...

Ja niestety nie znam żadnych lekarzy z Łodzi Jak będziesz już po zabiegu to opiszesz tutaj, jak to wyglądało?

Cały czas się zastanawiam nad tym zabiegiem i sama już nie wiem... Bo w szkole mam w-f, a jak piszecie, że uszy bolą przez 6 miesięcy, to jak ja będę grala na tym w-fie? >_< Bo jakbym miała już robić tą korektę to zrobiłabym sobie 27 czerwca
NanaChan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-20, 16:35   #2939
aniolek850
Raczkowanie
 
Avatar aniolek850
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 71
Dot.: Odstające uszy...

Od czerwca do wrzesnia to masz sporo czasu w miare powinno byc juz wygojone wszystko a w razie co poprosisz o zwolnienie na wrzesien z w-f i bedzie luz niektorzy robia w roku szkolnym zabieg i jakos daja rade a potem bedziesz zakladala sobie opaske bawelniana na w-f zeby ochronic troche uszy
aniolek850 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-22, 15:48   #2940
NanaChan
Raczkowanie
 
Avatar NanaChan
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 126
Dot.: Odstające uszy...

Chciałabym właśnie, żeby nikt się nie dowiedział o tej operacji uszu >_< będę musiała kombinować xd A znacie może jakiegoś dobrego chirurga z Wrocławia?
NanaChan jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-09 14:38:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:03.