Antykoncepcja Daylette - tycie - co robić? pomocy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-09-14, 12:21   #1
Safe_and_sound
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 69
Exclamation

Antykoncepcja Daylette - tycie - co robić? pomocy


Mam 19 lat. Mam figurę gruszki, masywniejsze uda i szerokie biodra. Nie jestem ani zbyt chuda, ani zbyt gruba.
Mój rozmiar spodni to 38.
Bluzki: S, M
Waga: 60-64kg
Wzrost: 164-165cm

Ginekolog zalecił mi branie tabletek antykoncepcyjnych z firmy Daylatte ponieważ podejrzewa, że mam zespół policystycznych jajników. Napisała mi receptę na 3 opakowania tego środku czyli pewnie 3 miesiące mam jak narazie brać. Pierwszy raz je będę brała. Okres będzie gdzieś koło 16-17 września, więc wtedy zacznę.

Właśnie czytalam skutki uboczne brania tego środku i mnie doprowadziło to do łez.
Działania niepożądane mogą występować do 1 na 100 osób:
- depresja, nerwowość
- wzrost wagi!!!!!
-wymioty, niestrawności
- trądzik, świąd, wysypka
-itd.

Skutki uboczne 1 na 10 osób:
-nudności
-wahanie nastrojów
- ból głowy, piersi
- niereguralny okres lub brak


Strasznie mnie to martwi, ponieważ jestem osobą lękliwą i zamartwiającą się - staram się nad tym panować, pracuje nad tym, ale jak te tabletki obniżą moją świadomość to chyba wpadnę w depresję... Ale ustalę sobie że będę brała tabletki o 19:00 to może przez noc się przmęczę z mdłościami - najgorzej jak będzie impreza na stancji albo ktoś mnie zaprosi...
Jak będę się martwić czy zwymiotuję czy coś za każdym razem kiedy wyjdę to mnie chyba depresja złapie...

Nie mam teraz problemów z cerą, nie muszę się malować - nie chce podczas brania tabsów stosować podkładu kiedy trądzik się wysypie.

Jestem mloda, czuje się piękna. Nie chce przytyć, bo czułabym się strasznie nieatrakcyjnie, nieświeżo.
Idę teraz na studia, dokładnie to filologia angielska i nie wiem czy znajdę czas, żeby biegać czy zdrowo jeść.

NIE WIEM CO ROBIC, naprawdę. Czy jest ktoś kto stosuje te tabletki i może mi coś o nich powiedzieć? Jestem na kraju rozpaczy. Staram się pocieszać, że mnie to może nie spotkać, ale jak się wydarzy to nijak to przerwać.
Safe_and_sound jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-14, 12:33   #2
kawa_o
Zadomowienie
 
Avatar kawa_o
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: N
Wiadomości: 1 285
Dot.: Antykoncepcja Daylette - tycie - co robić? pomocy

Ja biore pol roku,ale inne i przytylam moze ze 2 kg,a tak to nie widze zbytniej roznicy w niczym. Chyba,ze sprawy żoladkowo-jelitowe,ale to nie wiem czy akurat od nich czy czegos innego
kawa_o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-14, 12:47   #3
bozenka345
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 114
Antykoncepcja Daylette - tycie - co robić? pomocy

Ja to nawet schudłam odkad je biorę.
Nudności miałam tylko przez pierwsze dwa tygodnie.
bozenka345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-14, 12:56   #4
weronikax94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 22
Dot.: Antykoncepcja Daylette - tycie - co robić? pomocy

Przyjmowałam Daylette około pół roku, zrobiłam sobie półroczną przerwę a następnie do nich wróciłam., a więc biorę również obecnie. Nie przytyłam, nie miewałam nudności, miesiączkowanie jak w zegarku, generalnie nie dotknęły mnie żadne efekty uboczne poza pogorszeniem stanu cery w okresie odstawienia. Niestety liczyłam się z takimi skutkami, normalna rzecz po zaprzestaniu stosowania antykoncepcji hormonalnej, organizm się rozregulował co owocowało problemami skórnymi. Do zdecydowanych zalet stosowania tabletek w moim przypadku to mniej bolesne i mniej obfite miesiączkowanie.
Moim zdaniem nie ma powodów do takiej paniki, na ulotce zawsze muszą zawrzeć wszystkie ewentualne efekty niepożądane, co nie oznacza, że wszystkich doświadczysz przy ich stosowaniu. Zawsze jeśli nie sprawdzą się w twoim przypadku, możesz lekarza poprosić o przepisanie innych.
weronikax94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-14, 12:59   #5
hoacynka
Raczkowanie
 
Avatar hoacynka
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: .
Wiadomości: 430
Dot.: Antykoncepcja Daylette - tycie - co robić? pomocy

Cytat:
Napisane przez Safe_and_sound Pokaż wiadomość
Mam 19 lat. Mam figurę gruszki, masywniejsze uda i szerokie biodra. Nie jestem ani zbyt chuda, ani zbyt gruba.
Mój rozmiar spodni to 38.
Bluzki: S, M
Waga: 60-64kg
Wzrost: 164-165cm

Ginekolog zalecił mi branie tabletek antykoncepcyjnych z firmy Daylatte ponieważ podejrzewa, że mam zespół policystycznych jajników. Napisała mi receptę na 3 opakowania tego środku czyli pewnie 3 miesiące mam jak narazie brać. Pierwszy raz je będę brała. Okres będzie gdzieś koło 16-17 września, więc wtedy zacznę.

Właśnie czytalam skutki uboczne brania tego środku i mnie doprowadziło to do łez.
Działania niepożądane mogą występować do 1 na 100 osób:
- depresja, nerwowość
- wzrost wagi!!!!!
-wymioty, niestrawności
- trądzik, świąd, wysypka
-itd.

Skutki uboczne 1 na 10 osób:
-nudności
-wahanie nastrojów
- ból głowy, piersi
- niereguralny okres lub brak


Strasznie mnie to martwi, ponieważ jestem osobą lękliwą i zamartwiającą się - staram się nad tym panować, pracuje nad tym, ale jak te tabletki obniżą moją świadomość to chyba wpadnę w depresję... Ale ustalę sobie że będę brała tabletki o 19:00 to może przez noc się przmęczę z mdłościami - najgorzej jak będzie impreza na stancji albo ktoś mnie zaprosi...
Jak będę się martwić czy zwymiotuję czy coś za każdym razem kiedy wyjdę to mnie chyba depresja złapie...

Nie mam teraz problemów z cerą, nie muszę się malować - nie chce podczas brania tabsów stosować podkładu kiedy trądzik się wysypie.

Jestem mloda, czuje się piękna. Nie chce przytyć, bo czułabym się strasznie nieatrakcyjnie, nieświeżo.
Idę teraz na studia, dokładnie to filologia angielska i nie wiem czy znajdę czas, żeby biegać czy zdrowo jeść.

NIE WIEM CO ROBIC, naprawdę. Czy jest ktoś kto stosuje te tabletki i może mi coś o nich powiedzieć? Jestem na kraju rozpaczy. Staram się pocieszać, że mnie to może nie spotkać, ale jak się wydarzy to nijak to przerwać.
Jeżeli tak się stresujesz samą wizją tabletek, to może lepiej ich nie bierz ..
Skąd pomysł brania skoro tak panikujesz? Chłopak Cię namawia?

Osobiście brałam te tabletki przez dwa lata, problemów z cerą nie miałam w tym czasie.
Co do wagi faktem jest że w tym czasie przybrałam około 3 kg pomimo braku zmian w diecie.
__________________

hoacynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-14, 13:00   #6
BiegnijLola
Raczkowanie
 
Avatar BiegnijLola
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 275
Dot.: Antykoncepcja Daylette - tycie - co robić? pomocy

Również biorę Daylette. Cera mi się poprawiła, trochę schudłam, mam mniej bolesne i obfite miesiączki i znacznie złagodzony PMS, żadnych mdłości nie zaobserwowałam. Także głowa do góry
__________________
Złośliwa Wiedźma
BiegnijLola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-14, 15:22   #7
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Antykoncepcja Daylette - tycie - co robić? pomocy

Ale to nie jest tak, ze zaczniesz brac tabletki i od razu wymioty, tluszcz i tradzik.

Jesli do tej pory nie mialas tradziku, to nagle nie wezmie sie on z powietrza. Ja mialam tradzik, na poczatku brania tabletek sie nasilil, bo wychodzilo wszystko dojrzewajace jeszcze w skorze.

Tycie polega na tym, ze albo zatrzymuje Ci sie woda w organizmie albo masz zwiekszony apetyt, wiecej jesz i tyjesz. Nad tym mozna zapanowac.

Jesli tabletki beda zle dobrane, zmieni sie je na inne. Naprawde, nie panikuj. Doczytaj, doedukuj sie na temat tabletek a bedzie lepiej.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 16:22 ---------- Poprzedni post napisano o 16:22 ----------

Cytat:
Napisane przez hoacynka Pokaż wiadomość
Jeżeli tak się stresujesz samą wizją tabletek, to może lepiej ich nie bierz ..
Skąd pomysł brania skoro tak panikujesz? Chłopak Cię namawia?

Osobiście brałam te tabletki przez dwa lata, problemów z cerą nie miałam w tym czasie.
Co do wagi faktem jest że w tym czasie przybrałam około 3 kg pomimo braku zmian w diecie.
Ma PCOS najprawdopodobniej.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-09-14, 17:37   #8
Devon_rose
Zakorzenienie
 
Avatar Devon_rose
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 710
Dot.: Antykoncepcja Daylette - tycie - co robić? pomocy

Pcos wyleczyç się nie da ale najpierw trzeba je potwierdzić.

Jakie miałaś robione badania?
__________________

Zwierzak to nie rzecz, nie kupuj go na prezent !
Devon_rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-15, 07:46   #9
hoacynka
Raczkowanie
 
Avatar hoacynka
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: .
Wiadomości: 430
Dot.: Antykoncepcja Daylette - tycie - co robić? pomocy

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość


Ma PCOS najprawdopodobniej.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
A faktycznie
__________________

hoacynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-15 08:46:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:14.