Mamy Grudniowe 2019 ❤ -część 4. - Strona 39 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-10-21, 15:06   #1141
lava_cake
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 354
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ❤ -część 4.

Cytat:
Napisane przez raficzyca Pokaż wiadomość
Były dwie przerwy po 10-15 minut
dziękuję, chodzę teraz cały czas głodna, dlatego pytam o przerwy

Cytat:
Napisane przez arya09 Pokaż wiadomość
Odnośnie wózka to dużo zależy od firmy, modelu, koloru jaki wybierzesz. My czekaliśmy na nasz całe 2 dni, a w innym sklepie na ten sam wózek mówili, że czas oczekiwania to aż 2 miesiące, więc kompletnie nie wiem od czego to zależy.
Nie mniej jednak spotkałam się wśród znajomych, że czekali właśnie miesiąc czy dwa.
Na bezpiecznym maluchu były u mnie bodajże 3 przerwy po 10-15 minut. Można spokojnie skorzystać z wc i coś przekąsić
Fakt tych reklam produktów jest sporo i przyznam szczerze, że mnie to irytowało ale coś za coś.
Kurcze, nawet dwa miesiące czekania, to bardzo długo, ale nadal nie rozumiem od czego to może zależeć. Ale jeżeli tak długo się czeka to bym mój nawet dziś kliknęła, gdyby nie fakt, ze weszłam na debet, a nie chcę z oszczędności podbierać. No nic może nie będzie tak źle ostatecznie.
A tak ogólnie to chyba warto wybrać się na te warsztaty? Z tego co pamietam, żadna z Was nie narzekała na treśćczy program tylko też pisałyście, ze sporo przedstawicieli handlowych się tam przewija.

Edytowane przez lava_cake
Czas edycji: 2019-10-21 o 15:09
lava_cake jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-21, 15:06   #1142
midusia86
Zakorzenienie
 
Avatar midusia86
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: kk
Wiadomości: 4 863
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
Pociągnęłam gin za jezyk czy Tymek nie jest za duzy? Mowi- nieee, a czemu tak myslisz. To mowie , a bo boje sie ze bedzie mial ponad 4kg do porodu a zalezy mi Na SN.
-nie zapowiada sie na wielkie dziecko. I tyle.
Zmierzyla dla mnie jeszcze raz wszystko i wg pierwszego pomiaru całości bylo 2430 a wg drugiego 2360.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Pati a Leo jak się urodził względem PTP?
__________________
You are so much stronger than you think
midusia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-21, 15:07   #1143
Ola0731
Wtajemniczenie
 
Avatar Ola0731
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiadomości: 2 818
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
Tak ja już luzuje poslady. A za 2 tyg juz w ogole.
Z reszta mam taka dluga szyjke ,ze pewnie bede rodzic ze styczniówkami

Tylko to cisnienie, oby dalo mi spokój i leki dzialaly

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Najszybciej to ja ze styczniowkami będę rodzic

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ola0731 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-21, 15:11   #1144
arya09
Zakorzenienie
 
Avatar arya09
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4 290
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ❤ -część 4.

Cytat:
Napisane przez rzeczozn Pokaż wiadomość
Pralam szumisia wielokrotnie, nic się z nim nie działo. Wygląda jak nowy. Oczywiście pranie bez .mechanizmu ze środka

Lava, ja kupowałam wózek w mama i ja. Mieli akurat na stanie, nówke zapakowaną w kartonie zależy od sklepu i modelu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak tak, już wyjęłam nawet, żeby nie wrzucić z mechanizmem

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
Nie jest tak wyraźne jak u Oli ale i tak jestem w szoku, ze tyle zobaczylam i sie normalnie pobeczalam, jakie małe cudo jak sie ruszał to normalnie jakbym Leo jako noworodka widziala aaaale emocje szok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Zależy od ułożenia dzidzi ja ostatnio na usg widziałam usteczka jak miał otwarte, nosek i ogólnie buzie, ale fotki mi nie zrobił. Nie wiem czy faktycznie nie dało się uchwycić czy on nie potrafi. W sumie od maja nie mam żadnego wydruku od niego :/ a teraz nawet specjalnie poprosiłam i zapytałam to stwierdził że niedługo zobaczę na żywo

Cytat:
Napisane przez lava_cake Pokaż wiadomość
dziękuję, chodzę teraz cały czas głodna, dlatego pytam o przerwy







Kurcze, nawet dwa miesiące czekania, to bardzo długo, ale nadal nie rozumiem od czego to może zależeć.

A tak ogólnie to chyba warto wybrać się na te warsztaty? Z tego co pamietam, żadna z Was nie narzekała na treśćczy program tylko też pisałyście, ze sporo przedstawicieli handlowych się tam przewija.


Jeśli chodzi o to co mnie najbardziej interesowało czyli pierwsza pomoc to jestem zadowolona przynajmniej będę wiedziała co robić w razie w.
Pozostałe rzeczy też ok jeśli np. wcześniej się nie czytało o wyborze fotelika i przewożeniu dziecka i innych kwestiach


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
arya09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-21, 15:13   #1145
milawo
Wtajemniczenie
 
Avatar milawo
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 2 073
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Lava u mnie te warsztaty trwaly 4h i byly przerwy.
Ale tak szczerze to tylko te czesci z ratownikami byly dla mnie interesujace. Reszta prezentacji czyli bankowanie krwi, ubezpieczenia, juz nawet nie pamietam co bylo wiecej - znudzila mnie.

Bedzie pisac wszystkie plan porodu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
milawo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-21, 15:16   #1146
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez midusia86 Pokaż wiadomość
Pati a Leo jak się urodził względem PTP?
W 36tc mial niby 3800. Gin mowila o cesarce ,bo mial byc wielki.
Urodzil się 39+6 3630 SN.

Ogólnie Tymon jest większy okolo 100-150g na kazdym usg niz wówczas Leo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-21, 15:17   #1147
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ❤ -część 4.

Cytat:
Napisane przez lava_cake Pokaż wiadomość
Dziewczyny, gratuluję wszystkim bardzo udanych wizyt. Ja jutro mam aż dwie, bo jedna na NHS a druga u mojego prywatnego polskiego lekarza. Co prawda do prywatnego idę tylko po zaświadczenie, że w sobotę mogę lecieć samolotem, ale jak już 100 funtów bierze, to wszystko niech sprawdzi. Mam przeczucie, że niestety po powrocie do Polski czeka mnie bardzo oszczędny tryb życia, bo ostatnio miesiąc temu szyjka była tylko 2,7 cm, a ja codziennie zapitalam do pracy, jakieś zakupy, pakowanie, itp. Chciałam jeszcze z domu popracować do ok 20 listopada, to mam nadzieję, że zgodzi się na to, a to byłoby tylko siedzenie przy laptopie.

Zgaga jakoś mniej intensywna ostatnio, zauważyłam, że świetnie niweluje ją curry, takze teraz to moja postawa dnia
Za to doszło mi puchnięcie kostek. Wczoraj były tak spuchnięte stopy, że ledwo buty zawiązałam.

Dziewczyny, czy to prawda, że na wózki czeka się przez długie tygodnie. Bo jak czytam, że np. 8 tygodni to zastanawiam sie, czy oni od początku te wózki skłądają czy co. Mam już upatrzony swój, ale kliknę go dopiero po wypłacie, czyli jakoś pod koniec miesiąca.

A i zapisałam sie na te warsztaty bezpieczny maluch, ale u mnie sa dopiero pod koniec listopada, obym jakoś Zalezy mi na nich mimo ze z tak bogata lista sponsorów bedzie sporo reklam, ale moze czegos sie dowiem. To jest parę godzin. Czy u Was były jakieś przerwy?
Ja już czekam miesiąc i nic nie słychać o żadnym odbiorze. Za to moja mama była zdziwiona, bo ciotka jak rodziła kilka lat temu to normalnie weszła do sklepu i wyszła z wózkiem. Więc to zależy.

Cytat:
Napisane przez midusia86 Pokaż wiadomość

Ja to tak sobie myśle, ze ci lekarze podchodzą do gmeranie nam między nogami z takim sam entuzjazmem jak my do kolejnego otwartego maila i jakoś mi wtedy zawsze łatwiej przy tych bardziej wstydliwych badaniach [COLOR="Silver"]

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
No tak racjonalnie to niby to wszystko wiem Ale patrz jakie to dziwne, jedni się nie wstydzą pójść w śmierdzących skarpetkach a inni przeżywają pryszcza na tyłku

Arya, jakoś tak wynika z obserwacji otoczenia i z relacji mam, ciotek i teściowych, że im drobniejsze dziecko się rodzi, tym szybciej później nadrabia.

Moja mama wczoraj do mnie, że ona mnie nie pogania, ale w sumie na moim miejscu to już by pakowała torbę, bo mój brat wyskoczył 2 miesiące przed terminem.
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-10-21, 15:20   #1148
lava_cake
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 354
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ❤ -część 4.

Cytat:
Napisane przez arya09 Pokaż wiadomość

Jeśli chodzi o to co mnie najbardziej interesowało czyli pierwsza pomoc to jestem zadowolona przynajmniej będę wiedziała co robić w razie w.
Pozostałe rzeczy też ok jeśli np. wcześniej się nie czytało o wyborze fotelika i przewożeniu dziecka i innych kwestiach
Właśnie też mnie najbardziej interesuje pierwsza pomoc dlatego zaciskam nogi do swojego terminu, żeby jeszcze pod koniec listopada sie na te warsztaty doturlać.
lava_cake jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-21, 15:20   #1149
midusia86
Zakorzenienie
 
Avatar midusia86
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: kk
Wiadomości: 4 863
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez rzeczozn Pokaż wiadomość


Eeej a myślisz, ze to się w ogóle sprawdza? To tak wersja do przyczepienia gdzieś do ściany w domu?
Ja kojarzę na Ali takie przenośne pisuary i tak kiedyś stwierdziłam, ze zamiast wyciągania tego sprzętu gdzieś naukowcy wole nasze radosne podskoki, kiedy pędzimy obsikać jakieś drzewko
__________________
You are so much stronger than you think
midusia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-21, 15:22   #1150
arya09
Zakorzenienie
 
Avatar arya09
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4 290
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ❤ -część 4.

Cytat:
Napisane przez voice_of_silence Pokaż wiadomość
Ja już czekam miesiąc i nic nie słychać o żadnym odbiorze. Za to moja mama była zdziwiona, bo ciotka jak rodziła kilka lat temu to normalnie weszła do sklepu i wyszła z wózkiem. Więc to zależy.







No tak racjonalnie to niby to wszystko wiem Ale patrz jakie to dziwne, jedni się nie wstydzą pójść w śmierdzących skarpetkach a inni przeżywają pryszcza na tyłku



Arya, jakoś tak wynika z obserwacji otoczenia i z relacji mam, ciotek i teściowych, że im drobniejsze dziecko się rodzi, tym szybciej później nadrabia.



Moja mama wczoraj do mnie, że ona mnie nie pogania, ale w sumie na moim miejscu to już by pakowała torbę, bo mój brat wyskoczył 2 miesiące przed terminem.


uśmiałam się z tego pryszcza

Mam swoją książeczkę to tak jakoś słabo przybierałam na wadze, a potem jak wyskoczyłam to jest efekt


Mnie zestresował lekarz tym moim łożyskiem i już mam wszystko naszykowane, muszę jedynie uprasować koszule i szlafrok. I wrzucić to wszystko do walizki, a w razie czego leży w jednym miejscu to mąż nie będzie musiał szukać.
A mój synek testuje moje nerwy bo chyba na złość po posiłkach jest leniwy i jak te ruchy mam liczyć


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
arya09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-21, 15:26   #1151
lava_cake
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 354
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ❤ -część 4.

Cytat:
Napisane przez voice_of_silence Pokaż wiadomość
Ja już czekam miesiąc i nic nie słychać o żadnym odbiorze. Za to moja mama była zdziwiona, bo ciotka jak rodziła kilka lat temu to normalnie weszła do sklepu i wyszła z wózkiem. Więc to zależy.
A moge zapytac jaki masz ? bo nie zdzwiłabym się, gdyby tyle sie czekało na jakiś mało popularny w Polsce wózek. Założyłabym się, że np. te cybexy są dostępne praktycznie od ręki.
lava_cake jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-21, 15:27   #1152
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Lava mi w sklepie mowili 8-10tyg to standard... ale moze w Polsce jest inaczej...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-21, 15:31   #1153
midusia86
Zakorzenienie
 
Avatar midusia86
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: kk
Wiadomości: 4 863
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ❤ -część 4.

Cytat:
Napisane przez raficzyca Pokaż wiadomość
Jasny uj, właśnie się dowiedziałam, że tego mojego lekarza nie ma od 9 listopada przez miesiąc, czyli nie będzie go praktycznie przed samym porodem. Nie wiem kurcze co w takiej sytuacji, gdzie ja znajdę jakiegoś lekarza, który będzie chciał mnie ogarnąć na samej końcówce? Jezu, jeszcze bardziej mnie to podłamało


Rafi może to właśnie idealna okazja, żeby zmienić i poznać opinie i podejście kogoś innego? Znaleźć kogoś prywatnie nie powinno być najmniejszym problemem
__________________
You are so much stronger than you think
midusia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-21, 15:33   #1154
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ❤ -część 4.

Cytat:
Napisane przez lava_cake Pokaż wiadomość
A moge zapytac jaki masz ? bo nie zdzwiłabym się, gdyby tyle sie czekało na jakiś mało popularny w Polsce wózek. Założyłabym się, że np. te cybexy są dostępne praktycznie od ręki.
Właśnie ja wybrałam ten z popularniejszych cybexow - balios s.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-21, 15:33   #1155
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ❤ -część 4.

Cytat:
Napisane przez midusia86 Pokaż wiadomość
Rafi może to właśnie idealna okazja, żeby zmienić i poznać opinie i podejście kogoś innego? Znaleźć kogoś prywatnie nie powinno być najmniejszym problemem
Wlasnie chcialam napisac to samo...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-21, 15:35   #1156
midusia86
Zakorzenienie
 
Avatar midusia86
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: kk
Wiadomości: 4 863
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ❤ -część 4.

Cytat:
Napisane przez lava_cake Pokaż wiadomość
Dziewczyny, gratuluję wszystkim bardzo udanych wizyt. Ja jutro mam aż dwie, bo jedna na NHS a druga u mojego prywatnego polskiego lekarza. Co prawda do prywatnego idę tylko po zaświadczenie, że w sobotę mogę lecieć samolotem, ale jak już 100 funtów bierze, to wszystko niech sprawdzi. Mam przeczucie, że niestety po powrocie do Polski czeka mnie bardzo oszczędny tryb życia, bo ostatnio miesiąc temu szyjka była tylko 2,7 cm, a ja codziennie zapitalam do pracy, jakieś zakupy, pakowanie, itp. Chciałam jeszcze z domu popracować do ok 20 listopada, to mam nadzieję, że zgodzi się na to, a to byłoby tylko siedzenie przy laptopie.



Zgaga jakoś mniej intensywna ostatnio, zauważyłam, że świetnie niweluje ją curry, takze teraz to moja postawa dnia

Za to doszło mi puchnięcie kostek. Wczoraj były tak spuchnięte stopy, że ledwo buty zawiązałam.



Dziewczyny, czy to prawda, że na wózki czeka się przez długie tygodnie. Bo jak czytam, że np. 8 tygodni to zastanawiam sie, czy oni od początku te wózki skłądają czy co. Mam już upatrzony swój, ale kliknę go dopiero po wypłacie, czyli jakoś pod koniec miesiąca.



A i zapisałam sie na te warsztaty bezpieczny maluch, ale u mnie sa dopiero pod koniec listopada, obym jakoś Zalezy mi na nich mimo ze z tak bogata lista sponsorów bedzie sporo reklam, ale moze czegos sie dowiem. To jest parę godzin. Czy u Was były jakieś przerwy?


Lava a to zaświadczenie potrzebujesz dla siebie, czy żeby w ogóle wpuścili cię na pokład samolotu?

Jeden wózek dostaniesz od ręki, na inne dziewczyny czekają po kilka tygodni. To chyba kwestia marki lub jakiejś konfiguracji kolorystycznej na specjalne zamówienie
__________________
You are so much stronger than you think
midusia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-21, 15:36   #1157
arya09
Zakorzenienie
 
Avatar arya09
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4 290
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ❤ -część 4.

Cytat:
Napisane przez lava_cake Pokaż wiadomość
A moge zapytac jaki masz ? bo nie zdzwiłabym się, gdyby tyle sie czekało na jakiś mało popularny w Polsce wózek. Założyłabym się, że np. te cybexy są dostępne praktycznie od ręki.


Wiem, że na Adamexa koleżanka długo czekała. Ale może zależy od modelu i tkaniny.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
arya09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-21, 15:43   #1158
lava_cake
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 354
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ❤ -część 4.

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
Lava mi w sklepie mowili 8-10tyg to standard... ale moze w Polsce jest inaczej...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale pamiętam, że ostatecznie jakoś szybko przyjechał. O tych tygodniach oczekiwania to w kontekście tych kupowanych w Polsce słyszałam.

Cytat:
Napisane przez voice_of_silence Pokaż wiadomość
Właśnie ja wybrałam ten z popularniejszych cybexow - balios s.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
no to chybe z względu na tak duży popyt na nie ja wybrałam chyba mało popularny, ciekawe jak będzie

---------- Dopisano o 15:43 ---------- Poprzedni post napisano o 15:40 ----------

Czy Wy też tak macie, że jak kopnie, to aż boli?
lava_cake jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-21, 15:45   #1159
Mylukier
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 490
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Wczoraj mówiłam że nie, ale dzisiaj tak mnie okopał po żebrach to bolało...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mylukier jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-21, 15:46   #1160
lava_cake
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 354
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez Mylukier Pokaż wiadomość
Wczoraj mówiłam że nie, ale dzisiaj tak mnie okopał po żebrach to bolało...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jeeeezu, jak mój wyciągnie nogę i tak w bok gdzieś wpycha to strasznie mnie boli.
lava_cake jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-21, 15:51   #1161
nillka88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 3 045
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ❤ -część 4.

mnie narazie nie bolą ale niektóre ruchy są nieprzyjemne, ogólnie to coraz mniej kopie a wiecej czuje takiego jakby rozpierania i brzuch cały chodzi i mam wtedy wrazenie jakby miał pęknąć it o średnio przyjemne jest
__________________
Powiedzieć Ci coś słodkiego?.....czekolada
nillka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-21, 15:53   #1162
arya09
Zakorzenienie
 
Avatar arya09
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4 290
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

U mnie jakieś 2 tygodnie temu czyli w 31 tc było najgorzej jak kopał. Teraz właśnie się bardziej rozpycha i brzuch faluje, ale czasem jak wypchnie dupkę to boli


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
arya09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-21, 15:54   #1163
lava_cake
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 354
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ❤ -część 4.

Cytat:
Napisane przez nillka88 Pokaż wiadomość
mnie narazie nie bolą ale niektóre ruchy są nieprzyjemne, ogólnie to coraz mniej kopie a wiecej czuje takiego jakby rozpierania i brzuch cały chodzi i mam wtedy wrazenie jakby miał pęknąć it o średnio przyjemne jest
Tak, ogólnie to miałam na myśli nie tylko kopnięcie, ale teraz to chyba wszystkie ruchy. Dziś tak mi zatelepało w brzuchu, ze sobie myślałam, co on tam wyprawia
lava_cake jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-21, 16:04   #1164
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Kurcze, mnie nic nie boli. Czasem faluje, owszem, tak że jak opieram rękę o brzuch czytając wizaz to nie raz się telefon zachwieje, albo jak wsadzi girę pod żebro to zastygam na moment żeby go nie połamać, albo siebie A tak to nie. Czy ja w ogóle poczuję jak zacznę rodzić?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-21, 16:07   #1165
black___raven
Raczkowanie
 
Avatar black___raven
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 278
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ❤ -część 4.

Pati, my kwestie odrzucenia spadku po dziadkach załatwialiśmy na jednym spotkaniu u notariusza, także to nie może być jakoś mega skomplikowane, zwłaszcza, że jak dziewczyny piszą, na załatwienie formalności w związku z dziećmi masz pół roku. Trzymam kciuki, żeby się udało to sprawnie załatwić.

Raficzyca, nie martw się na zapas, na pewno będzie dobrze, musi być i nie ma innej opcji!


My weszliśmy do sklepu i wyszliśmy z wózkiem, także różnie bywa. W innym sklepie z kolei babeczka mówiła o 3-6 tygodniach czekania.


Cytat:
Napisane przez lava_cake Pokaż wiadomość
Czy Wy też tak macie, że jak kopnie, to aż boli?
Tak, czasem normalnie aż zgina Zastanawiam się czasem, co ona tam wyprawia, że aż takie akrobacje wyczynia. I też mam czasem tak, jak dziewczyny pisały, że brzuch twardnieje, jakby się "stawia", ale to nie są przypadkiem te skurcze przepowiadające?


Dzisiaj zaliczyłam niezłego faila, latałam po przychodniach, przy czym w międzyczasie wypiłam butlę wody, bo u nas gorąco, na koniec zajrzałam do sklepu, a jak już dotarłam pod blok to musiałam sobie posiedzieć na ławce i poczekać kwadrans, aż pan mąż wróci z pracy, żeby mi zakupy wtaskał na górę, bo uznałam, że chyba nie doniosę bez wizyty w WC


Pokażcie tę lampkę z Biedro!

Edytowane przez black___raven
Czas edycji: 2019-10-21 o 16:08
black___raven jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-21, 16:15   #1166
lava_cake
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 354
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ❤ -część 4.

Cytat:
Napisane przez black___raven Pokaż wiadomość


Tak, czasem normalnie aż zgina Zastanawiam się czasem, co ona tam wyprawia, że aż takie akrobacje wyczynia. I też mam czasem tak, jak dziewczyny pisały, że brzuch twardnieje, jakby się "stawia", ale to nie są przypadkiem te skurcze przepowiadające?
To też mam, najpierw myślałam, ze właśnie rozciąga się i trzyma np. noge dłużej w jednym miejscu, ale to chyba te skurcze. Jutro zapytam o to lekarza.
lava_cake jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-21, 16:24   #1167
ja_kasi
Raczkowanie
 
Avatar ja_kasi
 
Zarejestrowany: 2019-10
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 241
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ❤ -część 4.

Cytat:
Napisane przez lava_cake Pokaż wiadomość
Dziewczyny, gratuluję wszystkim bardzo udanych wizyt. Ja jutro mam aż dwie, bo jedna na NHS a druga u mojego prywatnego polskiego lekarza. Co prawda do prywatnego idę tylko po zaświadczenie, że w sobotę mogę lecieć samolotem, ale jak już 100 funtów bierze, to wszystko niech sprawdzi. Mam przeczucie, że niestety po powrocie do Polski czeka mnie bardzo oszczędny tryb życia, bo ostatnio miesiąc temu szyjka była tylko 2,7 cm, a ja codziennie zapitalam do pracy, jakieś zakupy, pakowanie, itp. Chciałam jeszcze z domu popracować do ok 20 listopada, to mam nadzieję, że zgodzi się na to, a to byłoby tylko siedzenie przy laptopie.

Zgaga jakoś mniej intensywna ostatnio, zauważyłam, że świetnie niweluje ją curry, takze teraz to moja postawa dnia
Za to doszło mi puchnięcie kostek. Wczoraj były tak spuchnięte stopy, że ledwo buty zawiązałam.

Dziewczyny, czy to prawda, że na wózki czeka się przez długie tygodnie. Bo jak czytam, że np. 8 tygodni to zastanawiam sie, czy oni od początku te wózki skłądają czy co. Mam już upatrzony swój, ale kliknę go dopiero po wypłacie, czyli jakoś pod koniec miesiąca.

A i zapisałam sie na te warsztaty bezpieczny maluch, ale u mnie sa dopiero pod koniec listopada, obym jakoś Zalezy mi na nich mimo ze z tak bogata lista sponsorów bedzie sporo reklam, ale moze czegos sie dowiem. To jest parę godzin. Czy u Was były jakieś przerwy?
U nas miały trwać 3h, przedłużyło się do 4h. Była jedna przerwa ok 15min. Ale spokojnie w miedzyczasie można też było wyjść do toalety. Troche reklam było ale myślę, że warto. Szczególnie pierwsza pomoc fajnie była pokazana.
Cytat:
Napisane przez milawo Pokaż wiadomość
Lava u mnie te warsztaty trwaly 4h i byly przerwy.
Ale tak szczerze to tylko te czesci z ratownikami byly dla mnie interesujace. Reszta prezentacji czyli bankowanie krwi, ubezpieczenia, juz nawet nie pamietam co bylo wiecej - znudzila mnie.

Bedzie pisac wszystkie plan porodu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pisałam plan porodu z moją położną na szkole rodzenia
Cytat:
Napisane przez nillka88 Pokaż wiadomość
mnie narazie nie bolą ale niektóre ruchy są nieprzyjemne, ogólnie to coraz mniej kopie a wiecej czuje takiego jakby rozpierania i brzuch cały chodzi i mam wtedy wrazenie jakby miał pęknąć it o średnio przyjemne jest
Mam to samo, coraz mniej kopniaczków, a właśnie takie wypychanie czuje najczęściej. Na szczęście narazie to bolesne za bardzo nie jest, tylko czasami takie nieprzyjemne, dziwne uczucie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ja_kasi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-21, 16:31   #1168
Ola0731
Wtajemniczenie
 
Avatar Ola0731
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiadomości: 2 818
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ❤ -część 4.

Cytat:
Napisane przez lava_cake Pokaż wiadomość
Właśnie też mnie najbardziej interesuje pierwsza pomoc dlatego zaciskam nogi do swojego terminu, żeby jeszcze pod koniec listopada sie na te warsztaty doturlać.
Ja jak byłam na warsztatach to dziewczyna przyszła na nie w TP leżała prawie całe na ławce
Cytat:
Napisane przez lava_cake Pokaż wiadomość
Ale pamiętam, że ostatecznie jakoś szybko przyjechał. O tych tygodniach oczekiwania to w kontekście tych kupowanych w Polsce słyszałam.



no to chybe z względu na tak duży popyt na nie ja wybrałam chyba mało popularny, ciekawe jak będzie

---------- Dopisano o 15:43 ---------- Poprzedni post napisano o 15:40 ----------

Czy Wy też tak macie, że jak kopnie, to aż boli?
Mnie rozciąganie boli bardziej niż kopniaki
Cytat:
Napisane przez black___raven Pokaż wiadomość
Pati, my kwestie odrzucenia spadku po dziadkach załatwialiśmy na jednym spotkaniu u notariusza, także to nie może być jakoś mega skomplikowane, zwłaszcza, że jak dziewczyny piszą, na załatwienie formalności w związku z dziećmi masz pół roku. Trzymam kciuki, żeby się udało to sprawnie załatwić.

Raficzyca, nie martw się na zapas, na pewno będzie dobrze, musi być i nie ma innej opcji!


My weszliśmy do sklepu i wyszliśmy z wózkiem, także różnie bywa. W innym sklepie z kolei babeczka mówiła o 3-6 tygodniach czekania.



Tak, czasem normalnie aż zgina Zastanawiam się czasem, co ona tam wyprawia, że aż takie akrobacje wyczynia. I też mam czasem tak, jak dziewczyny pisały, że brzuch twardnieje, jakby się "stawia", ale to nie są przypadkiem te skurcze przepowiadające?


Dzisiaj zaliczyłam niezłego faila, latałam po przychodniach, przy czym w międzyczasie wypiłam butlę wody, bo u nas gorąco, na koniec zajrzałam do sklepu, a jak już dotarłam pod blok to musiałam sobie posiedzieć na ławce i poczekać kwadrans, aż pan mąż wróci z pracy, żeby mi zakupy wtaskał na górę, bo uznałam, że chyba nie doniosę bez wizyty w WC


Pokażcie tę lampkę z Biedro!
U mnie niestety lampek nie było

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ola0731 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-21, 17:20   #1169
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Lava ja sie na maxa zdziwiłam, ze tak dlugo, spodziewałam sie miesiaca ale 10tyg :O szok. Na szczescie byl po trzech.
Moja znajoma nie miala tyle szczescia, zamowila wozek który nie przyszedł na czas i wziela taki z wystawy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-21, 17:50   #1170
sevenofnine
Rozeznanie
 
Avatar sevenofnine
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: łdz
Wiadomości: 631
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ❤ -część 4.

Cytat:
Napisane przez rzeczozn Pokaż wiadomość
Pralam szumisia wielokrotnie, nic się z nim nie działo. Wygląda jak nowy. Oczywiście pranie bez .mechanizmu ze środka

Lava, ja kupowałam wózek w mama i ja. Mieli akurat na stanie, nówke zapakowaną w kartonie zależy od sklepu i modelu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ten sam sklep pod koniec września i dopiero teraz będzie do odbioru

Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka
sevenofnine jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-22 08:36:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:21.