Pogrzeb -zachowanie przyjaciółki a moje. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2024-03-08, 17:11   #1
Natalia0303030
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-06
Wiadomości: 48

Pogrzeb -zachowanie przyjaciółki a moje.


Cześć Wszystkim
Mam do Was pytanie ,ciekawi mnie jakie macie zdanie i jakbyście zachowały się na moim miejscu.

Otóż wczoraj mojemu bliskiemu koledze zmarła matka (choroba nowotworowa ,przegrała tą ciężką walkę) z racji faktu że bardzo kolegujemy się ze sobą wyraził chęć abym uczestniczyła w pogrzebie po prostu przyszła do kościoła ,czy na cmentarz i była z nim w takim momencie okazała wsparcia ,no facet cierpi ogólnie strata matki to jednak ogromna tragedia dla wielu ludzi .Oczywiście się zgodziłam... kupiłam wiązankę i poszłam. Nigdy nie poznałam jego matki osobiście ,jednak on stwierdził że to bez znaczenia i ważne że z nim jestem w takim momencie. .

Ogólnie kumplujemy się w czwórkę ,jest jeszcze jeden kolega i moja przyjaciółka. Problem polega na tym że Agnieszka nie poszła na ten pogrzeb a dlaczego? bo również nie poznała osobiście Jego matki mimo świadomość że Y wyraził chęć abyśmy były tam we dwie ,mówił że mogłybyśmy złożyć sie razem na wiązankę we trójkę ,że będzie mu przykro jak nas nie będzie ,że się załamie. A co na to Agnieszka ? wyśmiała to ,nic do niej nie docierało. Kompletny brak empatii współczucia i zagazowania. ...próbowałam jej to wytłumaczyć że to przecież jej dobry kolega i jest zapłakany ,przygnębiony i potrzebuje oparcia w takiej chwili . Co odpowiedziała?
No i co ?? Ja mam płakać razem z nim ? każdy ma swoje życie przecież. :conf used:

Agnieszka jest moją przyjaciółka jednak jestem rozczarowana jej postawą i zupełnie się tego nie spodziewałam po niej. Jestem rozczarowana do tego stopnia że nie wiem czy ja w ogóle mam ochotę mieć taką przyjaciółkę. ..Obawiam się też że Wobec mnie zachowałaby się identycznie ,gdybym np ja straciła jednego z rodziców? przecież ich też nie zna ,widziała kilka razy przelotem.

Powiedzieć mi co myślicie ? Czy ja przesadzam?
Natalia0303030 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-03-11, 09:18   #2
Aelora
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 1 291
Dot.: Pogrzeb -zachowanie przyjaciółki a moje.

Mało empatyczne jej zachowanie, jeśli w takich okolicznościach poznałaś jej prawdziwą twarz i uznałaś że nie odpowiada Ci dalsza znajomość możesz poluzować kontakty i wygaszać relację. Natomiast nie możesz jej narzucać że powinna być na pogrzebie, nie wiesz do końca jakie są jej relacje z Waszym kolegą. Być może jest coś o czym nie wiesz, stąd ona nie chce angażować się w jego życie.
Aelora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-03-11, 11:58   #3
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Pogrzeb -zachowanie przyjaciółki a moje.

Yyy, ale ktoś umiera 7 marca a 8 marca jest pogrzeb? Czy to jakiś skrót myślowy, że się dowiedziałaś dzień wcześniej o pogrzebie i poszłaś, a pani zmarła wcześniej? Bo pogrzeb z dnia na dzień to się nie klei.

Nie wiem po co przejmujesz się w takiej sytuacji innymi. Poszłaś na pogrzeb i bardzo spoko zachowanie, w końcu to dobry kolega. A że inni mają braki w wychowaniu i empatii? Cóż, w tym momencie warto się zastanowić z kim się zadajesz i po co. Natomiast nie możesz komuś narzucać obecności gdzieś. Co najwyżej możesz to sobie zapamiętać i tak, jak już napisałam - zastanowić się, czy taką osobę chcesz mieć za koleżankę.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.

Edytowane przez Ellen_Ripley
Czas edycji: 2024-03-11 o 11:59
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-03-11, 15:33   #4
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 079
Dot.: Pogrzeb -zachowanie przyjaciółki a moje.

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Yyy, ale ktoś umiera 7 marca a 8 marca jest pogrzeb? Czy to jakiś skrót myślowy, że się dowiedziałaś dzień wcześniej o pogrzebie i poszłaś, a pani zmarła wcześniej? Bo pogrzeb z dnia na dzień to się nie klei.

Nie wiem po co przejmujesz się w takiej sytuacji innymi. Poszłaś na pogrzeb i bardzo spoko zachowanie, w końcu to dobry kolega. A że inni mają braki w wychowaniu i empatii? Cóż, w tym momencie warto się zastanowić z kim się zadajesz i po co. Natomiast nie możesz komuś narzucać obecności gdzieś. Co najwyżej możesz to sobie zapamiętać i tak, jak już napisałam - zastanowić się, czy taką osobę chcesz mieć za koleżankę.
U mnie na Podlasiu to norma, przynajmniej w mniejszych miastach. Pogrzeb jest następnego dnia.

A co do zachowania przyjaciółki to mnie ono dziwi i raczej bym nie chciała mieć takiej osoby w swoim otoczeniu. Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-03-11, 16:13   #5
xfrida
Raczkowanie
 
Avatar xfrida
 
Zarejestrowany: 2023-12
Wiadomości: 433
Dot.: Pogrzeb -zachowanie przyjaciółki a moje.

nie wiem ile wy macie lat?
kolezanka miala prawo nie pojsc na pogrzeb nie kazdy lubi uczestniczyc w takich sytuacjach z twojego postu wnioskuje ze jestescie chyba dosyc mlodymi ludzmi moze ja ta sytaucja przerosla i nie umie sie do tegio przyznac maskujac to jakims wysmiewaniem?
w kazdym razie ona nie miala obwiazku isc na ten pogrzeb,widocznie nie byla jego tak wazna przyjaciolka skoro nigdy nie poznala jego matki i nie czula ze chce go wesprzec w tym momencie to nie jest niczyim obowiazkiem to ma wychodzic z potrzeby serca
__________________
z wizazem od 12.2004
xfrida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-03-11, 16:57   #6
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: Pogrzeb -zachowanie przyjaciółki a moje.

Nie możesz koleżance nic narzucać i niczego od niej wymagać, to oczywiste. Ale jej zachowanie jest według mnie mega słabe. Jeśli nie chciała iść na pogrzeb to ok, ale jej reakcja którą zacytowałaś już jest dla mnie przegięciem. Chyba nie chciałabym mieć takiej osoby w swoim otoczeniu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-03-11, 17:25   #7
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Pogrzeb -zachowanie przyjaciółki a moje.

Cytat:
Napisane przez xfrida Pokaż wiadomość
nie wiem ile wy macie lat?
kolezanka miala prawo nie pojsc na pogrzeb nie kazdy lubi uczestniczyc w takich sytuacjach z twojego postu wnioskuje ze jestescie chyba dosyc mlodymi ludzmi moze ja ta sytaucja przerosla i nie umie sie do tegio przyznac maskujac to jakims wysmiewaniem?
w kazdym razie ona nie miala obwiazku isc na ten pogrzeb,widocznie nie byla jego tak wazna przyjaciolka skoro nigdy nie poznala jego matki i nie czula ze chce go wesprzec w tym momencie to nie jest niczyim obowiazkiem to ma wychodzic z potrzeby serca
Ach, racja. Rzeczywiście jeżeli ta sytuacja dotyczy jakichś nastolatków, to by sporo tłumaczyło.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2024-03-11, 19:17   #8
xfrida
Raczkowanie
 
Avatar xfrida
 
Zarejestrowany: 2023-12
Wiadomości: 433
Dot.: Pogrzeb -zachowanie przyjaciółki a moje.

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Ach, racja. Rzeczywiście jeżeli ta sytuacja dotyczy jakichś nastolatków, to by sporo tłumaczyło.
Ok przebieglam po innych wątkach i postach autorki ,niestety to nie nstolatka(juz po 30tce) choc zarowno ona jak,grupa jej znajomych i ich problemy wydaja sie bardzo infantylne.
Autorka non stop ma jakies watki do swojej "przyjaciolki" wiec rada jest jedna zakonczyc ta znajomosc i poszukac towarzystwa bardziej rozwinietego intelektualnie moze wowczas autorka rowniez dojrzeje
__________________
z wizazem od 12.2004

Edytowane przez xfrida
Czas edycji: 2024-03-11 o 20:08
xfrida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-03-11, 20:04   #9
Aelora
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 1 291
Dot.: Pogrzeb -zachowanie przyjaciółki a moje.

Jeśli to ta sama paczka, o której pisałaś ostatnio, że rozmawiacie luźno o swoich fantazjach, kumpel wyznał Ci uczucie, a potem obraził się bo go odtrąciłaś, to trochę nie dziwię się reakcji koleżanki. Jakieś dziwne i pogmatwane macie tam kontakty, może ta przyjaciółka i kolega też mieli jakąś relację i są teraz skłóceni. Bo jej zachowanie trochę wygląda na foch i prowokacyjne olanie kolegi.
Aelora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-03-11, 22:44   #10
Natalia0303030
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-06
Wiadomości: 48
Dot.: Pogrzeb -zachowanie przyjaciółki a moje.

Cytat:
Napisane przez Aelora Pokaż wiadomość
Jeśli to ta sama paczka, o której pisałaś ostatnio, że rozmawiacie luźno o swoich fantazjach, kumpel wyznał Ci uczucie, a potem obraził się bo go odtrąciłaś, to trochę nie dziwię się reakcji koleżanki. Jakieś dziwne i pogmatwane macie tam kontakty, może ta przyjaciółka i kolega też mieli jakąś relację i są teraz skłóceni. Bo jej zachowanie trochę wygląda na foch i prowokacyjne olanie kolegi.
Tylko jaki to ma związek z pogrzebem i śmiercią Jego matki? ja już praktycznie o tym zapomniałam .. wydaje mi się że wręcz to dobrze że zaprosił nas obydwie a nie tylko mnie samą .np . I nie są też pokłóceni bo Y o niczym takim nie wspominał. ..

Tak czy siak ,dla mnie takie zachowanie jest poniżej pasa. Ja byłam na tym pogrzebie sama i było to dla mnie ciężkie ... widziałam cierpienie jego ojca i reszty rodzeństwa .Sama się rozkleiłam....

Edytowane przez Natalia0303030
Czas edycji: 2024-03-11 o 22:48
Natalia0303030 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-03-12, 07:29   #11
Szarlotka901
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2024-01
Wiadomości: 7
Dot.: Pogrzeb -zachowanie przyjaciółki a moje.

Skoro się przyjaźnicie i on wyraził chęć żebyście byli na pogrzebie dobrze był było gdybyście wszyscy tam byli.Nawet jeśli osobiście nie poznaliście jego matki to znacie jego ewidentnie chciał, potrzebował mieć przy sobie wsparcie bliskich(w tym przypadku was swoich przyjaciół) Na jego i twoim miejscu przemyślała bym z kim się przyjaźnie szczególnie wyśmiewanie takiej sytuacji jest tragiczną postawą
Szarlotka901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2024-03-12, 07:36   #12
Sweet_Judi
Raczkowanie
 
Avatar Sweet_Judi
 
Zarejestrowany: 2024-03
Wiadomości: 326
Dot.: Pogrzeb -zachowanie przyjaciółki a moje.

Miała prawo odmówić udziału w pogrzebie, aczkolwiek forma jej odpowiedzi wydaje sie mocno szczeniacka.
Sweet_Judi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-03-12, 07:50   #13
xfrida
Raczkowanie
 
Avatar xfrida
 
Zarejestrowany: 2023-12
Wiadomości: 433
Dot.: Pogrzeb -zachowanie przyjaciółki a moje.

Cytat:
Napisane przez Natalia0303030 Pokaż wiadomość
Tylko jaki to ma związek z pogrzebem i śmiercią Jego matki? ja już praktycznie o tym zapomniałam .. wydaje mi się że wręcz to dobrze że zaprosił nas obydwie a nie tylko mnie samą .np . I nie są też pokłóceni bo Y o niczym takim nie wspominał. ..

Tak czy siak ,dla mnie takie zachowanie jest poniżej pasa. Ja byłam na tym pogrzebie sama i było to dla mnie ciężkie ... widziałam cierpienie jego ojca i reszty rodzeństwa .Sama się rozkleiłam....
Moim zdaniem jej zachowanie nie bylo ponizej pasa ale jej wypowiedz jest bez taktu
Skoro twoj kolega ma jeszcze rodzenstwo i ojca to nie byl na pogrzebie sam. Mowiac szczerze malo kto kto jest prawdziwej rozpaczy i cierpi patrzy kto przyszedl na pogrzeb przynajmniej dla mnie to by bylo najmniej wazne
Przestan nakrecac sie i robic big deal z niczego tak naprawde
Matka twojego kolegi byla dla twojej przyjaciolki obca osoba ,nigdy jej nawet nie poznala ,jej zachowanie(brak obecnosci na pogrzebie) nie bylo ponizej pasa ty rozgrzebujac to i podkreslajac co chwile jej nieobecnosc nadajesz temu wieksze znaczenie niz ma w rzeczywistości
__________________
z wizazem od 12.2004
xfrida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-03-12, 08:35   #14
Aelora
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 1 291
Dot.: Pogrzeb -zachowanie przyjaciółki a moje.

Cytat:
Napisane przez Natalia0303030 Pokaż wiadomość
Tylko jaki to ma związek z pogrzebem i śmiercią Jego matki? ja już praktycznie o tym zapomniałam .. wydaje mi się że wręcz to dobrze że zaprosił nas obydwie a nie tylko mnie samą .np . I nie są też pokłóceni bo Y o niczym takim nie wspominał. ..

Tak czy siak ,dla mnie takie zachowanie jest poniżej pasa. Ja byłam na tym pogrzebie sama i było to dla mnie ciężkie ... widziałam cierpienie jego ojca i reszty rodzeństwa .Sama się rozkleiłam....
Ogólnie to sprawa między koleżanką i kolegą, jeśli ona go zlekceważyła i on czuje się tym dotknięty nie ma co się mieszać. Jeśli Ty uważasz, że wyszło szydło z worka i koleżanka mogłaby wykazać się podobnym brakiem empatii w stosunku do Ciebie, zdystansuj się od niej.
Pomyślałam, że może oni też mają jakieś zatajone urazy (tak jak Ty z kolegą), stąd jej dość gwałtowna reakcja w stylu "a co mnie obchodzi pogrzeb?", raczej dorośli ludzie nie reagują tak na wieść o śmierci, tylko zdobywają się choćby na jakieś zdawkowe "to smutne, przykro mi", nawet gdy dotyczy to dalekich znajomych. Ale to tylko moje domysły, sama najlepiej wiesz czy to może mieć sens.
Aelora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-03-12, 09:35   #15
xfrida
Raczkowanie
 
Avatar xfrida
 
Zarejestrowany: 2023-12
Wiadomości: 433
Dot.: Pogrzeb -zachowanie przyjaciółki a moje.

Cytat:
Napisane przez Aelora Pokaż wiadomość
Ogólnie to sprawa między koleżanką i kolegą, jeśli ona go zlekceważyła i on czuje się tym dotknięty nie ma co się mieszać. Jeśli Ty uważasz, że wyszło szydło z worka i koleżanka mogłaby wykazać się podobnym brakiem empatii w stosunku do Ciebie, zdystansuj się od niej.
Pomyślałam, że może oni też mają jakieś zatajone urazy (tak jak Ty z kolegą), stąd jej dość gwałtowna reakcja w stylu "a co mnie obchodzi pogrzeb?", raczej dorośli ludzie nie reagują tak na wieść o śmierci, tylko zdobywają się choćby na jakieś zdawkowe "to smutne, przykro mi", nawet gdy dotyczy to dalekich znajomych. Ale to tylko moje domysły, sama najlepiej wiesz czy to może mieć sens.
Watpie ze kolezanka w twarz mu powiedziala ze ma to w dupie to byla tylko gadka miedzy nimi dwoma
__________________
z wizazem od 12.2004
xfrida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-03-12, 09:52   #16
Aelora
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 1 291
Dot.: Pogrzeb -zachowanie przyjaciółki a moje.

Cytat:
Napisane przez xfrida Pokaż wiadomość
Watpie ze kolezanka w twarz mu powiedziala ze ma to w dupie to byla tylko gadka miedzy nimi dwoma
No jasne, że wprost mu tego nie powiedziała tylko tak gadały we dwie.
Aelora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-03-12, 10:14   #17
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Pogrzeb -zachowanie przyjaciółki a moje.

Cytat:
Napisane przez xfrida Pokaż wiadomość
Watpie ze kolezanka w twarz mu powiedziala ze ma to w dupie to byla tylko gadka miedzy nimi dwoma
Plus jeżeli Autorka jest w życiu tak dramatyczna i upierdliwa, jak w zakładaniu wątków tutaj, to już mniejsze zdziwienie, że koleżanka jej mogła tak niemiło odpowiedzieć na "odczep się". Poza tym najwidoczniej jednak tamta koleżanka jednak aż tak się z tym kolesiem nie kumpluje. Inaczej by po prostu poszła na ten pogrzeb i tyle.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-03-12, 10:28   #18
Natalia0303030
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-06
Wiadomości: 48
Dot.: Pogrzeb -zachowanie przyjaciółki a moje.

Cytat:
Napisane przez Aelora Pokaż wiadomość
No jasne, że wprost mu tego nie powiedziała tylko tak gadały we dwie.
Nie ,nie powiedziała mu tego wprost . Jednak pytał się o nią co mówiła i dlaczego jej nie było na pogrzebie . Oszczędziłam mu przykrość ,nie chciałam mu dokładać.

Zresztą nie rozmawiamy już ze sobą, pisała do mnie wiadomość czemu się nie odzywam i czy jestem obrażona . Oczywiście powiedziałam że nie bo chce mi się już wałkować tego tematu. Miała prawo nie iść na pogrzeb ale ja z kolei nie muszę się z tym zgadzać.

Teraz to wygląda tak ,że Y ma żałobę ,codziennie lata na cmentarz Dzwonił do mnie z samego rana czy nie pojadę z nim dla towarzystwa Jednak miałam wyciszony telefon ,spałam ...nie pojechałam I jesteśmy w ciągłym kontakcie ,cały czas rozmawiamy o Jego mamie ,czuje wewnętrznie że zostałam z tym wszystkim sama ,bo z Beatą nie ma żadnego kontaktu.

Edytowane przez Natalia0303030
Czas edycji: 2024-03-12 o 10:44
Natalia0303030 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-03-12, 10:30   #19
Sweet_Judi
Raczkowanie
 
Avatar Sweet_Judi
 
Zarejestrowany: 2024-03
Wiadomości: 326
Dot.: Pogrzeb -zachowanie przyjaciółki a moje.

Cytat:
Napisane przez Aelora Pokaż wiadomość
Ogólnie to sprawa między koleżanką i kolegą, jeśli ona go zlekceważyła i on czuje się tym dotknięty nie ma co się mieszać. Jeśli Ty uważasz, że wyszło szydło z worka i koleżanka mogłaby wykazać się podobnym brakiem empatii w stosunku do Ciebie, zdystansuj się od niej.
Pomyślałam, że może oni też mają jakieś zatajone urazy (tak jak Ty z kolegą), stąd jej dość gwałtowna reakcja w stylu "a co mnie obchodzi pogrzeb?", raczej dorośli ludzie nie reagują tak na wieść o śmierci, tylko zdobywają się choćby na jakieś zdawkowe "to smutne, przykro mi", nawet gdy dotyczy to dalekich znajomych. Ale to tylko moje domysły, sama najlepiej wiesz czy to może mieć sens.
To jest w sumie druga sprawa, że podczas pogrzebu udział znajomych jest raczej symboliczny - to nie rodzina, która będzie stała obok ciebie i ogarniała z tobą np. stype i max wsparcia to zwykle podejście i złożenie kondolencji. Nie mówię, że to nie jest ważne, ale autorka moim zdaniem lekko przesadza z wagą znaczenia takiej obecności.
Sweet_Judi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2024-03-12, 10:49   #20
Aelora
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 1 291
Dot.: Pogrzeb -zachowanie przyjaciółki a moje.

Cytat:
Napisane przez Sweet_Judi Pokaż wiadomość
To jest w sumie druga sprawa, że podczas pogrzebu udział znajomych jest raczej symboliczny - to nie rodzina, która będzie stała obok ciebie i ogarniała z tobą np. stype i max wsparcia to zwykle podejście i złożenie kondolencji. Nie mówię, że to nie jest ważne, ale autorka moim zdaniem lekko przesadza z wagą znaczenia takiej obecności.
To też prawda, tak zrozumiałam że Autorkę mogło to zszokować, bo w naszej kulturze do śmierci podchodzi się raczej poważnie i raczej nikt nie powie wprost tego co koleżanka. Nawet gdy mówi się dalekiemu znajomemu/współpracownikom/szefowi o śmierci kogoś bliskiego standardowa reakcja to choćby z uprzejmości jakieś słowa współczucia, zamiast "yolo, przecież nie będziemy razem płakać". A tutaj mówimy o paczce ludzi którzy jak rozumiem spędzają całkiem sporo czasu razem.

Cytat:
Napisane przez Natalia0303030 Pokaż wiadomość
Teraz to wygląda tak ,że Y ma żałobę ,codziennie lata na cmentarz Dzwonił do mnie z samego rana czy nie pojadę z nim dla towarzystwa Jednak miałam wyciszony telefon ,spałam ...nie pojechałam I jesteśmy w ciągłym kontakcie ,cały czas rozmawiamy o Jego mamie ,czuje wewnętrznie że zostałam z tym wszystkim sama ,bo z Beatą nie ma żadnego kontaktu.
Postawy koleżanki nie zmienisz, jedynie gdyby pytała czy się obraziłaś możesz wspomnieć że zaskoczyła Cię jej postawa w sprawie pogrzebu itp. (tylko nie kłóć się z nią), bo głupio zostawiać sprawy niewyjaśnione i za chwilę znowu wynikną z tego jakieś kwasy. Wspieraj kolegę jeśli teraz tego potrzebuje, każdy przeżywa inaczej żałobę.

Edytowane przez Aelora
Czas edycji: 2024-03-12 o 10:53
Aelora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-03-12, 10:54   #21
xfrida
Raczkowanie
 
Avatar xfrida
 
Zarejestrowany: 2023-12
Wiadomości: 433
Dot.: Pogrzeb -zachowanie przyjaciółki a moje.

Cytat:
Napisane przez Natalia0303030 Pokaż wiadomość
Nie ,nie powiedziała mu tego wprost . Jednak pytał się o nią co mówiła i dlaczego jej nie było na pogrzebie . Oszczędziłam mu przykrość ,nie chciałam mu dokładać.

Zresztą nie rozmawiamy już ze sobą, pisała do mnie wiadomość czemu się nie odzywam i czy jestem obrażona . Oczywiście powiedziałam że nie bo chce mi się już wałkować tego tematu. Miała prawo nie iść na pogrzeb ale ja z kolei nie muszę się z tym zgadzać.

Teraz to wygląda tak ,że Y ma żałobę ,codziennie lata na cmentarz Dzwonił do mnie z samego rana czy nie pojadę z nim dla towarzystwa Jednak miałam wyciszony telefon ,spałam ...nie pojechałam I jesteśmy w ciągłym kontakcie ,cały czas rozmawiamy o Jego mamie ,czuje wewnętrznie że zostałam z tym wszystkim sama ,bo z Beatą nie ma żadnego kontaktu.
Ale z czym zostalas sama?
Strasznie dramatuzujesz nie znalas nawet tej kobiety
Wy wszyscy nie pracujecie ?
Dziwny ten koles po chu...mu towarzystwo w odwiedzinach grobu matki? Gdzie jest jego rodzina ze po obcych musi wydzwaniac I gadać o matce ktorej nikt z was nie znal
Cala ta sytuacja jest nienormalna a twoje przejecie I dramatyzowanie jeszcze dziwniejsze "zostalam z tym wszystkim sama" jakbys conajmniej musiala ogarniac czworke sierot w wieku od 1 do 8 lat
__________________
z wizazem od 12.2004

Edytowane przez xfrida
Czas edycji: 2024-03-12 o 10:56
xfrida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-03-12, 11:04   #22
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Pogrzeb -zachowanie przyjaciółki a moje.

Cytat:
Napisane przez xfrida Pokaż wiadomość
Ale z czym zostalas sama?
Strasznie dramatuzujesz nie znalas nawet tej kobiety
Wy wszyscy nie pracujecie ?
Dziwny ten koles po chu...mu towarzystwo w odwiedzinach grobu matki? Gdzie jest jego rodzina ze po obcych musi wydzwaniac I gadać o matce ktorej nikt z was nie znal
Cala ta sytuacja jest nienormalna a twoje przejecie I dramatyzowanie jeszcze dziwniejsze "zostalam z tym wszystkim sama" jakbys conajmniej musiala ogarniac czworke sierot w wieku od 1 do 8 lat
Poziom dramatyzmu jak w telenoweli.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-03-12, 11:45   #23
Flashdance
Zadomowienie
 
Avatar Flashdance
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 772
Dot.: Pogrzeb -zachowanie przyjaciółki a moje.

Z jaką Beatą nie ma kontaktu? W pierwszym poście pisałaś o Agnieszce.
Flashdance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-03-12, 20:54   #24
Mysliciel60
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2024-03
Wiadomości: 44
Dot.: Pogrzeb -zachowanie przyjaciółki a moje.

No a co właściwie złego powiedziała? Nie ma obowiązku uczestniczenia w pogrzebie i płakania no ktoś tak chce.
Mysliciel60 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-03-12, 22:00   #25
Natalia0303030
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-06
Wiadomości: 48
Dot.: Pogrzeb -zachowanie przyjaciółki a moje.

Cytat:
Napisane przez Aelora Pokaż wiadomość
To też prawda, tak zrozumiałam że Autorkę mogło to zszokować, bo w naszej kulturze do śmierci podchodzi się raczej poważnie i raczej nikt nie powie wprost tego co koleżanka. Nawet gdy mówi się dalekiemu znajomemu/współpracownikom/szefowi o śmierci kogoś bliskiego standardowa reakcja to choćby z uprzejmości jakieś słowa współczucia, zamiast "yolo, przecież nie będziemy razem płakać". A tutaj mówimy o paczce ludzi którzy jak rozumiem spędzają całkiem sporo czasu razem.



Postawy koleżanki nie zmienisz, jedynie gdyby pytała czy się obraziłaś możesz wspomnieć że zaskoczyła Cię jej postawa w sprawie pogrzebu itp. (tylko nie kłóć się z nią), bo głupio zostawiać sprawy niewyjaśnione i za chwilę znowu wynikną z tego jakieś kwasy. Wspieraj kolegę jeśli teraz tego potrzebuje, każdy przeżywa inaczej żałobę.
Rozmawiałam z nią chwilę. Powiedziała że Y się z nią nie kontaktuje i pewnie dlatego że nie poszła na pogrzeb . Może zacytuje` a co on sobie wyobrażał że ja pójdę na pogrzeb do obcej kobiety ? ja mam to w dupie. -dosłownie tak powiedziała. Zero refleksji ,tylko jeszcze większe chamstwo.

Nie wiem tylko jak mam teraz ochłodzić te kontakty bez zbędnych wyjaśnień i tłumaczeń.

Edytowane przez Natalia0303030
Czas edycji: 2024-03-12 o 22:17
Natalia0303030 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-03-12, 22:10   #26
xfrida
Raczkowanie
 
Avatar xfrida
 
Zarejestrowany: 2023-12
Wiadomości: 433
Dot.: Pogrzeb -zachowanie przyjaciółki a moje.

Cytat:
Napisane przez Natalia0303030 Pokaż wiadomość
Rozmawiałam z nią chwilę. Powiedziała że Y się z nią nie kontaktuje i pewnie dlatego że nie poszła na pogrzeb . Może zacytuje` a co on sobie wyobrażał że ja pójdę na pogrzeb do obcej kobiety ? ja mam to w dupie. -dosłownie tak powiedziała. Zero refleksji ,tylko jeszcze większe chamstwo.

Nie wiem tylko jak mam teraz ochłodzić te kontakty bez zbędnych wyjaśnień i tłumaczeń. A ona chyba tego ode mnie oczekuje.
No jak masz to ochlodzic?
Normalnie mozesz jej wprost powoedziec ze nie spodobala ci sie jej postawa i nie chcesz z nia juz utrzymywac bliskiej znajomosci a jak nie chcesz jej nic mowic to poprostu zacznij ja zbywac olewac smsy nie odbierac telefonu i w koncu zajarzy ze masz ja gdzues
Jesyes dorosla kobieta grubo po 30tce a zachowanie i problemu masz jak nastolatka to samo reszta twojej "paczki" czy wy nie macie nic innego do roboty jak tylko zawracanie dupy sobie wzajemnie? Pracujesz ? Bomam wrażenie ze mSz za duzo wolnego czasu ze tak wszystko przezywasz i bierzesz do siebie i zajmesz sie cudzymi problemami
__________________
z wizazem od 12.2004

Edytowane przez xfrida
Czas edycji: 2024-03-12 o 22:17
xfrida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-03-13, 08:41   #27
Sweet_Judi
Raczkowanie
 
Avatar Sweet_Judi
 
Zarejestrowany: 2024-03
Wiadomości: 326
Dot.: Pogrzeb -zachowanie przyjaciółki a moje.

Cytat:
Napisane przez Natalia0303030 Pokaż wiadomość
Rozmawiałam z nią chwilę. Powiedziała że Y się z nią nie kontaktuje i pewnie dlatego że nie poszła na pogrzeb . Może zacytuje` a co on sobie wyobrażał że ja pójdę na pogrzeb do obcej kobiety ? ja mam to w dupie. -dosłownie tak powiedziała. Zero refleksji ,tylko jeszcze większe chamstwo.

Nie wiem tylko jak mam teraz ochłodzić te kontakty bez zbędnych wyjaśnień i tłumaczeń.
Czyli dobrze rozumiem, że ten twój przyjaciel nie ma z nią kontaktu, nie znała w ogóle jego matki a ty się oburzasz i kręcisz drame bo napisała ci, że ma gdzieś jej pogrzeb?
Sweet_Judi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-03-13, 09:03   #28
Natalia0303030
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-06
Wiadomości: 48
Dot.: Pogrzeb -zachowanie przyjaciółki a moje.

Cytat:
Napisane przez Sweet_Judi Pokaż wiadomość
Czyli dobrze rozumiem, że ten twój przyjaciel nie ma z nią kontaktu, nie znała w ogóle jego matki a ty się oburzasz i kręcisz drame bo napisała ci, że ma gdzieś jej pogrzeb?
Umiesz czytać w ogóle?

Nie ma z nią kontaktu ,bo widocznie poczuł się dotknięty brakiem jej obecność na pogrzebie. A ona skwitowała tylko że ma to w dupie. Mimo że nie poznałam osobiście Jego matki to nie było mi obojętne to co wydarzało się w jego życiu i dziwnie się czuje wysłuchując takich ordynarnych tekstów mając świadomość co on teraz przeżywa. ....
Natalia0303030 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-03-13, 09:12   #29
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Pogrzeb -zachowanie przyjaciółki a moje.

Cytat:
Napisane przez Natalia0303030 Pokaż wiadomość
Umiesz czytać w ogóle?

Nie ma z nią kontaktu ,bo widocznie poczuł się dotknięty brakiem jej obecność na pogrzebie. A ona skwitowała tylko że ma to w dupie. Mimo że nie poznałam osobiście Jego matki to nie było mi obojętne to co wydarzało się w jego życiu i dziwnie się czuje wysłuchując takich ordynarnych tekstów mając świadomość co on teraz przeżywa. ....
Może ma w d... może nie, może po prostu ma dość Twojego dramatycznego, histerycznego wręcz pitolenia. Poszłaś na ten pogrzeb i dobrze, zachowałaś się okej. Ona nie poszła, jeżeli serio serio się przyjaźnią, to dla mnie trochę słabo. Natomiast jeżeli to dla niej kolega jakich wielu, to cóż - jej sprawa i jej konsekwencje z jego strony. Może w ten sposób zweryfikują sobie co tak naprawdę jest przyjaźnią, a co jedynie bujaniem się od imprezy do imprezy. Xfrida słusznie pyta - czy Wy w ogóle pracujecie? Bo wiesz, nie każdy też może sobie pozwolić na od tak z dnia na dzień zwalnianie się na pogrzeb kogoś spoza rodziny.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-03-13, 09:25   #30
Natalia0303030
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-06
Wiadomości: 48
Dot.: Pogrzeb -zachowanie przyjaciółki a moje.

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Może ma w d... może nie, może po prostu ma dość Twojego dramatycznego, histerycznego wręcz pitolenia. Poszłaś na ten pogrzeb i dobrze, zachowałaś się okej. Ona nie poszła, jeżeli serio serio się przyjaźnią, to dla mnie trochę słabo. Natomiast jeżeli to dla niej kolega jakich wielu, to cóż - jej sprawa i jej konsekwencje z jego strony. Może w ten sposób zweryfikują sobie co tak naprawdę jest przyjaźnią, a co jedynie bujaniem się od imprezy do imprezy. słusznie pyta - czy Wy w ogóle pracujecie? Bo wiesz, nie każdy też może sobie pozwolić na od tak z dnia na dzień zwalnianie się na pogrzeb kogoś spoza rodziny.
Jeśli w takim tonie chcesz ze mną rozmawiać jak Xfrida to niestety ale nie będę na to reagować. Beata sama nawiązała to tego tematu w rozmowie. . I wyobraź sobie że pracuje i w dniu pogrzebu byłam po nockach .Prawie nie spałam bo musiałam lecieć o 10 rano po zamówioną wiązankę a potem na pogrzeb. Jak się chce to się wszystko da.
Natalia0303030 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-17 14:38:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:07.