L4 od psychiatry prywatnie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2024-03-19, 16:25   #1
Angelikaxxxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2024-03
Wiadomości: 7

L4 od psychiatry prywatnie


Hejka.

Edytowane przez Angelikaxxxx
Czas edycji: 2024-03-30 o 16:03
Angelikaxxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-03-20, 08:20   #2
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: L4 od psychiatry prywatnie

Cytat:
Napisane przez Angelikaxxxx Pokaż wiadomość
Hejka. W poniedziałek mam wizytę u psychiatry, prywatnie... Mam dosyć swojej pracy, czuje się tam źle. Kierownik jest strasznie wredny, jak mam iść do pracy potrafię całą niedzielę przepłakac.... Brzuch mnie boli rano ze stresu. W dodatku zostałam sama z babcią którą się opiekuje i nie mogę tego wszystkiego już pogodzić... Jestem zmęczona. Chciałabym dostać l4 żeby sobie wszystko ułożyć, odpocząć, złożyc wypowiedzenie (czego też panicznie się boję... A raczej reakcji szefa) i poszukać czegoś nowego ... Nie mogę tak poprostu odejść teraz i zostać bez pieniędzy ale nie chcę tam też już wracać. Pomóżcie. Jak to powiedzieć psychiatrze. Czy możliwe jest że ja jej zapłacę a l4 i tak nie dostanę ani żadnych leków? (Leki na bezsenność bo z tego stresu nie mogę spać tylko leże i myślę pół nocy i się martwię wszystkim)
Powiedz to co tutaj napisałaś. Masz stany lękowe, czujesz się mobbingowana, jesteś wypalona, masz problemy ze snem. Zdziwiłabym się mocno, gdybyś nie dostała L4. Szczególnie, że takie L4 można dostać nawet w trakcie "wizyty" telefonicznej. Także psychiatra przyjmujący prywatnie raczej nie będzie robił problemów wiedząc jaka obecnie jest konkurencja na tym rynku.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.

Edytowane przez Ellen_Ripley
Czas edycji: 2024-03-20 o 08:22
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-03-20, 09:34   #3
Aelora
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 1 291
Dot.: L4 od psychiatry prywatnie

Cytat:
Napisane przez Angelikaxxxx Pokaż wiadomość
Hejka. W poniedziałek mam wizytę u psychiatry, prywatnie... Mam dosyć swojej pracy, czuje się tam źle. Kierownik jest strasznie wredny, jak mam iść do pracy potrafię całą niedzielę przepłakac.... Brzuch mnie boli rano ze stresu. W dodatku zostałam sama z babcią którą się opiekuje i nie mogę tego wszystkiego już pogodzić... Jestem zmęczona. Chciałabym dostać l4 żeby sobie wszystko ułożyć, odpocząć, złożyc wypowiedzenie (czego też panicznie się boję... A raczej reakcji szefa) i poszukać czegoś nowego ... Nie mogę tak poprostu odejść teraz i zostać bez pieniędzy ale nie chcę tam też już wracać. Pomóżcie. Jak to powiedzieć psychiatrze. Czy możliwe jest że ja jej zapłacę a l4 i tak nie dostanę ani żadnych leków? (Leki na bezsenność bo z tego stresu nie mogę spać tylko leże i myślę pół nocy i się martwię wszystkim)
Napisz to co tutaj, opisz lekarzowi swoje samopoczucie, objawy napięcia nerwowego, ból brzucha. Nic nie pomijaj żeby wyjść na silniejszą, powiedz że czujesz niepokój, stres, wypalenie. I poszukaj nowej, lepszej pracy, bo inaczej znowu będziesz przeżywać horror gdy L4 skończy się i trzeba będzie wrócić.
Aelora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-03-20, 10:53   #4
Hermiona83
Zadomowienie
 
Avatar Hermiona83
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 1 243
Dot.: L4 od psychiatry prywatnie

Z jednej strony na pewno dostaniesz. Z drugiej - nie płacisz przecież za L4, tylko za wizytę lekarską. Opłata za wizytę to nie łapówka.
Hermiona83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-03-20, 14:41   #5
havarti
Raczkowanie
 
Avatar havarti
 
Zarejestrowany: 2023-12
Wiadomości: 111
Dot.: L4 od psychiatry prywatnie

Cytat:
Napisane przez Angelikaxxxx Pokaż wiadomość
Czy możliwe jest że ja jej zapłacę a l4 i tak nie dostanę ani żadnych leków?
Oczywiście, że możliwe, zarówno leki jak i l4 są zależne od oceny twojego stanu przez lekarza, płacisz za wizytę, a nie za wystawienie recepty/zwolnienia.
Ale zwykle w takich sytuacjach, którą opisujesz, pacjenci spotykają się ze zrozumieniem lekarza, raczej nie będzie ci robił problemów.
havarti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-03-20, 17:22   #6
Angelikaxxxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2024-03
Wiadomości: 7
Dot.: L4 od psychiatry prywatnie

Cytat:
Napisane przez Hermiona83 Pokaż wiadomość
Z jednej strony na pewno dostaniesz. Z drugiej - nie płacisz przecież za L4, tylko za wizytę lekarską. Opłata za wizytę to nie łapówka.
Ja to wiem , poprostu zżera mnie stres że będę musiała tam wrócić a tak nie chce .... I próbuje tutaj się dopytać co myślicie i jakie są szanse
Angelikaxxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-03-20, 18:55   #7
evonla
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 1 114
Dot.: L4 od psychiatry prywatnie

Cytat:
Napisane przez Angelikaxxxx Pokaż wiadomość
Hejka. W poniedziałek mam wizytę u psychiatry, prywatnie... Mam dosyć swojej pracy, czuje się tam źle. Kierownik jest strasznie wredny, jak mam iść do pracy potrafię całą niedzielę przepłakac.... Brzuch mnie boli rano ze stresu. W dodatku zostałam sama z babcią którą się opiekuje i nie mogę tego wszystkiego już pogodzić... Jestem zmęczona. Chciałabym dostać l4 żeby sobie wszystko ułożyć, odpocząć, złożyc wypowiedzenie (czego też panicznie się boję... A raczej reakcji szefa) i poszukać czegoś nowego ... Nie mogę tak poprostu odejść teraz i zostać bez pieniędzy ale nie chcę tam też już wracać. Pomóżcie. Jak to powiedzieć psychiatrze. Czy możliwe jest że ja jej zapłacę a l4 i tak nie dostanę ani żadnych leków? (Leki na bezsenność bo z tego stresu nie mogę spać tylko leże i myślę pół nocy i się martwię wszystkim)
Spokojnie dostaniesz takie L4, na ''głowę'' dają bez problemu. Niektórzy to niestety zaczęli nadużywać, więc znając życie niebawem ktoś się za to weźmie.
evonla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2024-03-21, 06:55   #8
Angelikaxxxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2024-03
Wiadomości: 7
Dot.: L4 od psychiatry prywatnie

Jakoś się boje ze psychiatra powie że wymyślam i oleje to wszystko. Boje się strasznie tej wizyty ale już nie daje rady
Angelikaxxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-03-21, 08:43   #9
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: L4 od psychiatry prywatnie

Cytat:
Napisane przez Angelikaxxxx Pokaż wiadomość
Jakoś się boje ze psychiatra powie że wymyślam i oleje to wszystko. Boje się strasznie tej wizyty ale już nie daje rady
Dziwny to byłby psychiatra. Na tej samej zasadzie mógłby każdemu jednemu pacjentowi mówić, że wymyśla. Przecież większości problemów psychicznych nie widać w sensie jakichś zmian fizycznych. Nie nakręcaj się, bo dodajesz sobie kolejny problem zupełnie niepotrzebnie.

(Bo mam nadzieję, że nie trollujesz i to nie wątek obliczony na szczucie ludzi na psychiatrów)
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-03-21, 08:46   #10
Angelikaxxxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2024-03
Wiadomości: 7
Dot.: L4 od psychiatry prywatnie

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Dziwny to byłby psychiatra. Na tej samej zasadzie mógłby każdemu jednemu pacjentowi mówić, że wymyśla. Przecież większości problemów psychicznych nie widać w sensie jakichś zmian fizycznych. Nie nakręcaj się, bo dodajesz sobie kolejny problem zupełnie niepotrzebnie.

(Bo mam nadzieję, że nie trollujesz i to nie wątek obliczony na szczucie ludzi na psychiatrów)
Absolutnie nie troll. Poprostu się stresuje. Milion myśli na minutę...
Angelikaxxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-03-21, 09:37   #11
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 266
Dot.: L4 od psychiatry prywatnie

Cytat:
Napisane przez Angelikaxxxx Pokaż wiadomość
Absolutnie nie troll. Poprostu się stresuje. Milion myśli na minutę...
Miałam podobną sytuację do ciebie kilka lat temu, bez problemu dostałam nie tylko L4 od psychiatry (leki też, ale ich nie brałam), ale również L4 od lekarza pierwszego kontaktu do momentu wizyty u psychiatry, na którą musiałam wtedy 2 tygodnie czekać.
Powiedz szczerze jak się czujesz, jest to wystarczająca przesłanka do L4.
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2024-03-21, 11:32   #12
Flashdance
Zadomowienie
 
Avatar Flashdance
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 772
Dot.: L4 od psychiatry prywatnie

A jak funkcjonujesz w życiu codziennym? Nie masz problemów z wychodzeniem z domu, zakupami, sprawami w urzędzie, kontaktami z innymi ludźmi. Jak ogólnie radzisz sobie że stresem?

Bardzo się nakrecasz. I chyba sama sobie dodajesz stresu. Zastanawiasz się jak będzie z tą wizyta lekarską, da zwolnienie czy nie da, co powiedzieć. Po co to roztrząsasz? Psychiatra to taki sam lekarz jak każdy inny. Idziesz mówisz z czym masz problem, co ci dolega, jakie masz objawy, jak się czujesz. Jeśli w życiu codziennym (również w pracy) tak samo się nakręcasz to nie dziwię się że z nerwów nie możesz spać.

Spróbuj trochę wyluzować, zrobić to co lubisz, żeby choć na chwilę ta gonitwa myśli w twojej głowie odpuściła.
Flashdance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-03-21, 13:11   #13
Angelikaxxxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2024-03
Wiadomości: 7
Dot.: L4 od psychiatry prywatnie

[QUOTE=Flashdance;89756986]A jak funkcjonujesz w życiu codziennym? Nie masz problemów z wychodzeniem z domu, zakupami, sprawami w urzędzie, kontaktami z innymi ludźmi. Jak ogólnie radzisz sobie że stresem?


W życiu codziennym? Do pracy chodzę bo muszę , opiekuje się babcią i jestem z tym sama więc robię co muszę . Nigdzie nie wychodzę po za pracą bo nawet nie mam na to ochoty.
Ciężko mi ze wszystkim. Mam trudną sytuację rodzinną, alkoholizm bliskich. Zostałam ze wszystkim sama i radzę sobie bo MUSZE . Zero przyjemności z życia . Nie mam na to czasu i pieniędzy

Edytowane przez Angelikaxxxx
Czas edycji: 2024-03-21 o 17:46
Angelikaxxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-03-21, 17:02   #14
Angelikaxxxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2024-03
Wiadomości: 7
Dot.: L4 od psychiatry prywatnie

A jak to wygląda z wynagrodzeniem jak się jest dłuższy czas na takim zwolnieniu? Mam iść później do zusu czy jeśli pracodawca zatrudnia kilkadziesiąt osób to on mi płaci? Nie znam się na tym, nigdy nie chodziłam na zwolnienia a nie chce zostać bez pieniędzy jeśli wyjdzie tak że będę na zwolnieniu i nie znajdę czegoś innego
Angelikaxxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-03-21, 20:21   #15
Hermiona83
Zadomowienie
 
Avatar Hermiona83
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 1 243
Dot.: L4 od psychiatry prywatnie

To się dzieje poza tobą, luz.
Hermiona83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-03-25, 16:10   #16
Angelikaxxxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2024-03
Wiadomości: 7
Dot.: L4 od psychiatry prywatnie

Jestem już po wizycie , pisze bo może komuś się to przyda . Opisałam wszystkie swoje objawy, całą sytuację. Aczkolwiek będę musiała zmienić psychiatrę bo wydaje mi się że ta Pani zbagatelizowała lekko mój problem i stwierdziła że w dwa tygodnie powinnam znaleźć nową pracę. Dostałam zwolnienie na dwa tygodnie, leki na uspokojenie i poradę żeby szybko znaleźć nową pracę. A w tych czasach znaleźć pracę w dwa tygodnie graniczy z cudem wg mnie . Oczywiście wysyłałam już CV i nikt nie odpowiada. I tak będę szukać pracy ale dwa tygodnie czasu wątpię że się uda . Tam już na pewno nie wrócę i będę prosić inną Panią o więcej czasu
Angelikaxxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-03-26, 07:41   #17
havarti
Raczkowanie
 
Avatar havarti
 
Zarejestrowany: 2023-12
Wiadomości: 111
Dot.: L4 od psychiatry prywatnie

Cytat:
Napisane przez Angelikaxxxx Pokaż wiadomość
Jestem już po wizycie , pisze bo może komuś się to przyda . Opisałam wszystkie swoje objawy, całą sytuację. Aczkolwiek będę musiała zmienić psychiatrę bo wydaje mi się że ta Pani zbagatelizowała lekko mój problem i stwierdziła że w dwa tygodnie powinnam znaleźć nową pracę. Dostałam zwolnienie na dwa tygodnie, leki na uspokojenie i poradę żeby szybko znaleźć nową pracę. A w tych czasach znaleźć pracę w dwa tygodnie graniczy z cudem wg mnie . Oczywiście wysyłałam już CV i nikt nie odpowiada. I tak będę szukać pracy ale dwa tygodnie czasu wątpię że się uda . Tam już na pewno nie wrócę i będę prosić inną Panią o więcej czasu
To jest dosyć standardowe. Pół miesiąca zwolnienia i leki na poprawę samopoczucia. A potem kontrolna wizyta jak się czujesz, jak leki działają, jak widoki na nową pracę, jak się czujesz w stosunku do obecnej, itp. Od psychiatry można chyba dostać zwolnienie do trzech miesięcy, ale nie słyszałam żeby ktoś dostał od razu tyle czasu, po otoczeniu widziałam zawsze 2 tyg na start z ewentualnym przedłużeniem po kontroli.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
havarti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-03-26, 08:34   #18
Sweet_Judi
Raczkowanie
 
Avatar Sweet_Judi
 
Zarejestrowany: 2024-03
Wiadomości: 326
Dot.: L4 od psychiatry prywatnie

Cytat:
Napisane przez Angelikaxxxx Pokaż wiadomość
Ja to wiem , poprostu zżera mnie stres że będę musiała tam wrócić a tak nie chce .... I próbuje tutaj się dopytać co myślicie i jakie są szanse
Szanse są duże, jeżeli będziesz tak zestresowana jak jesteś w tym temacie to każdy ogarnięty lekarz powinien ci wypisać.
Sweet_Judi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-03-26, 11:41   #19
Hermiona83
Zadomowienie
 
Avatar Hermiona83
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 1 243
Dot.: L4 od psychiatry prywatnie

Nie sądzę, by lekarka zakładała, że w dwa tygodnie znajdziesz nową pracę i nie temu ma służyć l4. Po prostu na pierwszej wizycie, kiedy się nie zna pacjenta, trudno dać zwolnienie na więcej czasu.
Hermiona83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2024-03-26, 12:18   #20
Flashdance
Zadomowienie
 
Avatar Flashdance
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 772
Dot.: L4 od psychiatry prywatnie

Cytat:
Napisane przez Angelikaxxxx Pokaż wiadomość
W życiu codziennym? Do pracy chodzę bo muszę , opiekuje się babcią i jestem z tym sama więc robię co muszę . Nigdzie nie wychodzę po za pracą bo nawet nie mam na to ochoty.
Ciężko mi ze wszystkim. Mam trudną sytuację rodzinną, alkoholizm bliskich. Zostałam ze wszystkim sama i radzę sobie bo MUSZE . Zero przyjemności z życia . Nie mam na to czasu i pieniędzy
A czy mówiłaś na wizycie o tym?
Flashdance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-26 13:18:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:15.