Czy stanik musi być przekleństwem? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-03-16, 11:29   #31
95a9f5071e7d0cd6ef7dbab6e353959a34994157_6057de0215c7d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 695
Dot.: Czy stanik musi być przekleństwem?

licząc na kalkulatorze wyszło mi 65C, dotychczas nosiłam 75B- mierzyłam zawsze także staniki 70B ale miseczki były za małe.
Z ciekawości jak tylko znajdę czas pójdę zmierzyć taki stanik

edit: dziewczyny przejrzałam allegro- czy 65C odpowiada oznaczeniu 32/70?
95a9f5071e7d0cd6ef7dbab6e353959a34994157_6057de0215c7d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-16, 11:29   #32
centipede
Zadomowienie
 
Avatar centipede
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 055
Dot.: Czy stanik musi być przekleństwem?

Cytat:
Napisane przez DJADKJGU Pokaż wiadomość
jestem za stworzeniem takiego przyklejonego watku, w koncu nasz biust to wazna sprawa! ja zaraz po swietach lece przymierzac 60C/D
Też proponuję przyklejenie takiego wątku
__________________
Dominiczka jest już z nami
25.05.2012r.
centipede jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-16, 11:32   #33
agta85
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 287
Dot.: Czy stanik musi być przekleństwem?

Cytat:
Napisane przez HelenaTrojańska Pokaż wiadomość
Dziewczyny...nie wiecie gdzie można we Wrocławiu kupić biustonosze w niestandardowych rozmiarach?? U mnie w mieście nie ma szansy na zakup stanika o rozmiarze 60E
Wrocław to chyba na razie też stanikowa pustynia. Zostaje internet albo wycieczka do Warszawy/Krakowa/Poznania, a może jeszcze innego miasta. Ale przez internet zazwyczaj szybciej, taniej i wygodniej.

Cytat:
Napisane przez centipede Pokaż wiadomość
Temat warty zastanowienia!
Właśnie użyłam kalkulatora i co mi wyszło?! że mam 65C.
A moje wszystkie staniki są rozmiaru 75/80B.

Tylko mam takie pytanie, co jeśli mój biust jest nierówny? może nie jest to kolosalna różnica ale jednak widoczna. Czy te wymiary nie będą w takim układzie zafałszowane?

Pozdrawiam
Nierówny, czyli masz jedną pierś większą od drugiej? Wtedy kupuje się stanik na większą pierś, a do miseczki mniejszej piersi można włożyć wkładkę bądź lekko zeszyć tę miseczkę przy fiszbinie, aby się nie marszyła.

Jeśli korzystacie z kalkulatora patrzcie na wynik podawany jako rozmiar brytyjski. I tak większość polskich firm nie produkuje takich staników, a te brytyjskie sa dostępne w Polsce. A poza tym kalkulator podając polski rozmiar trochę się myli. Cały czas jest w fazie testów. Wynik brytyjski podaje dobrze.

[1=95a9f5071e7d0cd6ef7dbab 6e353959a34994157_6057de0 215c7d;6916368]
edit: dziewczyny przejrzałam allegro- czy 65C odpowiada oznaczeniu 32/70?[/quote]

Nie 32/70 to tylko obwód.
agta85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-16, 11:32   #34
*kasieńka*
Zadomowienie
 
Avatar *kasieńka*
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: podlublin :)
Wiadomości: 1 039
Dot.: Czy stanik musi być przekleństwem?

fajnie, ze coraz wiecej dziewczyn/kobiet zaczyna dokladnie dobierac rozmiar stanika Ja kiedys tez nosilam 80 albo 85 B, teraz noszę 75DD/E i jest super

ahankara rozmiar 65 C to wg brytyjskiej rozmiarówki 30 C, to co Ty podałas - 32 oznacza obwód 70 cm
__________________

*kasieńka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-16, 11:34   #35
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: Czy stanik musi być przekleństwem?

Ja uwielbiam staniki .
Nie mam problemow z przesuwaniem, wypadaniem piersi.
Po 1 trzeba sie dobrze zmierzyc.
I mierzyc przed kazdym zakupem stanika!
Wiele dziewczyn jak znacznie kupowac np. 75B to kupuje taki przez kilka lat, nie zwazajac na to, ze przytyly/schudly etc.

PS. ciesze sie, ze kobitki zwracaja coraz wieksza uwage na dobrze dobrany rozmiar
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-16, 11:41   #36
centipede
Zadomowienie
 
Avatar centipede
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 055
Dot.: Czy stanik musi być przekleństwem?

Cytat:
Napisane przez agta85 Pokaż wiadomość
Nierówny, czyli masz jedną pierś większą od drugiej? Wtedy kupuje się stanik na większą pierś, a do miseczki mniejszej piersi można włożyć wkładkę bądź lekko zeszyć tę miseczkę przy fiszbinie, aby się nie marszyła.

Jeśli korzystacie z kalkulatora patrzcie na wynik podawany jako rozmiar brytyjski. I tak większość polskich firm nie produkuje takich staników, a te brytyjskie sa dostępne w Polsce. A poza tym kalkulator podając polski rozmiar trochę się myli. Cały czas jest w fazie testów. Wynik brytyjski podaje dobrze.
Tak, dokładnie o to chodzi. Jedna jest mniejsza od drugiej. W takim razie wyjdzie mi nawet 65D ale to według polskiego, zaraz sprawdzę jeszcze według rozmiaru brytyjskiego.

Znacie może sprawdzone sklepy internetowe z bielizną? Ale w przystępnych cenach Bo u siebie to się nawet nie łudzę, że znajdę taki stanik
__________________
Dominiczka jest już z nami
25.05.2012r.
centipede jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-16, 11:44   #37
95a9f5071e7d0cd6ef7dbab6e353959a34994157_6057de0215c7d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 695
Dot.: Czy stanik musi być przekleństwem?

Cytat:
Napisane przez agta85 Pokaż wiadomość



Nie 32/70 to tylko obwód.
Cytat:
Napisane przez *kasieńka* Pokaż wiadomość

ahankara rozmiar 65 C to wg brytyjskiej rozmiarówki 30 C, to co Ty podałas - 32 oznacza obwód 70 cm
dzięki po prostu wpisałam na allegro 65C i wyskoczyły mi właśnie staniki z oznaczeniem 32/70 dlatego pytałam
95a9f5071e7d0cd6ef7dbab6e353959a34994157_6057de0215c7d jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-16, 11:48   #38
agta85
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 287
Dot.: Czy stanik musi być przekleństwem?

[1=95a9f5071e7d0cd6ef7dbab 6e353959a34994157_6057de0 215c7d;6916538]dzięki po prostu wpisałam na allegro 65C i wyskoczyły mi właśnie staniki z oznaczeniem 32/70 dlatego pytałam[/quote]

Niektórzy sprzedawcy wpisują rozmiar z kosmosu. Kiedyś szukałam 65D, a ktoś oznaczył tak biustonosz o rozmiarze 34D, czyli 75D. Trzeba uważnie czytać opisy, a najlepiej dopytywać się sprzedawców, bo oni są tylko ludźmi i mogą się pomylić w opisie.
agta85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-16, 12:17   #39
kaileight
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: piękne miasto
Wiadomości: 1 309
Dot.: Czy stanik musi być przekleństwem?

Cytat:
Napisane przez _totally_ Pokaż wiadomość
Zmierzyć się.
Cytat:
Napisane przez agta85 Pokaż wiadomość
Albo ja mam problemy z matematyka albo Ty... 60+19=79, a nie 89...
A poza tym warto pamiętać, że miseczkę oblicza się odejmując od obwodu w biuście, obwód stanika. Czyli na przykład od 84cm - 60cm = 24cm. I takiej miseczki szukamy. W rozmiarówce brytyjskiej odpowiada to E, w polskiej F (23cm) lub G (25cm).



Powinnaś spróbować brytyjskiego 60D (28D).



Wzornictwo jest ciekawe. Wystarczy zajrzeć na blog stanikomania i zobaczyć jakie tam są ciekawe i piękne biustonosze. Można wybierać w kolorach i wzorach.



To do mnie? A niby czemu miałabym korzystać z wątku "plus size"?



Nie widziałaś, bo niestety nie są one (jeszcze) dostepne w wielu sklepach. Ale w dobie internetu to nie problem.



To wszystko zależy od Twoich wymiarów pod biustem i w biuście
oki..pod biustem mam 73 cm w biuscie 93. wiec jaki to powinien byc rozmiar?
kaileight jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-16, 12:20   #40
HelenaTrojańska
Rozeznanie
 
Avatar HelenaTrojańska
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 688
Dot.: Czy stanik musi być przekleństwem?

Może któraś z forumowiczek doradzi mi zaufany sklep internetowy gdzie znajdę staniczek w rozmiarze 60e w rozsądnej cenie??....
__________________
20.05.2017 ŚLUBUJEMY
HelenaTrojańska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-16, 12:28   #41
HelenaTrojańska
Rozeznanie
 
Avatar HelenaTrojańska
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 688
Dot.: Czy stanik musi być przekleństwem?

Cytat:
Napisane przez kaileight Pokaż wiadomość
oki..pod biustem mam 73 cm w biuscie 93. wiec jaki to powinien byc rozmiar?
65H...

Kalkulatorek
http://www.atlastravel.nazwa.pl/mariska/
__________________
20.05.2017 ŚLUBUJEMY
HelenaTrojańska jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-16, 14:04   #42
agta85
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 287
Dot.: Czy stanik musi być przekleństwem?

Cytat:
Napisane przez kaileight Pokaż wiadomość
oki..pod biustem mam 73 cm w biuscie 93. wiec jaki to powinien byc rozmiar?
Z angielskich staników 65FF. Poza stanikami firmy Avocado i Melissa są w tym rozmiarze dostępne są głównie firmy angielskie, więc warto i tak

Cytat:
Napisane przez HelenaTrojańska Pokaż wiadomość
Może któraś z forumowiczek doradzi mi zaufany sklep internetowy gdzie znajdę staniczek w rozmiarze 60e w rozsądnej cenie??....
Zwróć uwagę na to czy jest to rozmiar polski czy brytyjski. Angielskie staniki można kupić w polskich sklepach internetowych lub w sklepach zagranicznych. Zakup w sklepie zagranicznym jest zazwyczaj tańszy. Na promocjach można upolować staniki po 60-80zł.

Polskie sklepy internetowe, które polecam:
http://www.peachfield.pl/
http://www.intimo4you.com/

W polskich sklepach jest niestety dużo drożej Miejmy nadzieje, że handel takimi rozmiarami stanie się bardziej powszechny i dzięki temu staniki stanieją.

Z polskich firm taki rozmiar oferuje Avocado i Melissa. Ta druga firma ma staniki tańsze (poniżej 100zł) ale za to brzydsze. Obie te firmy mają swoją specyficzna rozmiarówkę i najlepiej rozmiar ustalić kontaktując się z nimi osobiście (mailowo)
agta85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-16, 14:31   #43
natalka2
Zakorzenienie
 
Avatar natalka2
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 514
Dot.: Czy stanik musi być przekleństwem?

ja wcześniej nosiłam staniki z obwodem 75, później natrafiłam na jakąś stronkę o tym, że mnóstwo kobiet źle dobiera stanik, że ten pasek z tyłu nie może się podsuwać do góry itd. i przerzuciłam się na obwód 70, w tej chwili noszę 70C i jest dobrze, choć myślę, że pewnie lepiej czułabym się w obwodzie 65. Niestety kupić stanik z takim obwodem w małym miasteczku po przystępnej cenie [mam dopiero 16lat, mama nigdy by mi nie dała stówy czy więcej na stanik].

trochę chaotycznie sklecona ta wypowiedź
__________________

studia

natalka2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-16, 14:40   #44
Ponura
Wtajemniczenie
 
Avatar Ponura
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 594
Dot.: Czy stanik musi być przekleństwem?

A ten tytuł to żart oczywiście

Btw. strasznie fajne linki podałaś! Co do melissy - to polecam, sama mam 2 staniki od nich (wybrałam sobie taki neutralny fason, na co dzień, można rzec sportowy, bo rzeczywiście mogliby popracować nad designem) i są to staniki dosyć 'pancerne' I co ważne - mają szerokie ramiączka, więc się nie wrzyna!
__________________
Muminki cię widzą. Muminki cię śledzą. Muminki cię znajdą, zabiją i zjedzą...

************************* ***


Stultorum infinitus est numerus...

Edytowane przez Ponura
Czas edycji: 2008-03-16 o 14:40 Powód: literówka
Ponura jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-16, 15:36   #45
Lunyxa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 142
Dot.: Czy stanik musi być przekleństwem?

Ja przesiadłam się z 75DD na brytyjskie 65G lub 60H A moje wymiary to 67/97. Pod biustem mierzyłam na maksymalnym ścisku. Luźno mam tam jakieś 72cm. Wszystko dzięki Lobby Biuściastych na gazecie

Mam też stanik 60J z polskiego avocado kupiony przez internet Wreszcie całe piersi są w miseczkach, nic nie ucieka górą dołem i pod pachą. I biust jest ze 4cm wyżej niż w starym 75DD które rozciąga się do 90cm! Szło na plecach trochę do góry więc z przodu spadało w dół W ścisłym obwodzie ciężar biustu opiera się na tym obwodzie a nie na ramiączkach które wbijały się w ramiona. Wygląd mojego biustu saute też się poprawił, piersi mi się trochę podniosły w górę od noszenia dobrego rozmiaru

Wierzcie mi, że ścisły stanik może być wygodny. Przecież materiał się rozciąga. Często wrażenie ścisku klatki piersiowej powodują za małe miseczki a nie za ciasny obwód. Wystarczy założyć stanik miskami na plecach i okaże się że wcale nie ciśnie.

Co prawda te staniki brytyjskie w większości są dość wysoko zabudowane między piersiami, więc osoby przyzwyczajone do push-upów gdzie miski są połączone tylko skrawkiem materiału i przymałe miski tworzą z piersi efekt stulonych kulek, będą trochę musiały się przestawić mentalnie zakładając dobry rozmiar Ja mam jeszcze trochę z tym problemów.

Ja popieram ten wątek i w ogóle inicjatywy szerzące wiedzę o właściwie dobranym rozmiarze Wg mnie nie jest to zaśmiecanie, a po prostu szansa by dotrzeć z tematem do większego grona osób.

Stanik brytyjski trochę kosztuje, ale za to jakie to dobro dla piersi Lepiej kupić porządny stanik niż wydawać kasę na kremy ujędrniające, 5 staników z bazarku czy extra bluzkę która i tak nie wyeksponuje ładnie sylwetki jeśli stanik będzie do kitu.
__________________

Buszująca w zgiełku
Lunyxa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-16, 15:51   #46
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: Czy stanik musi być przekleństwem?

Cytat:
Napisane przez *kasieńka* Pokaż wiadomość
fajnie, ze coraz wiecej dziewczyn/kobiet zaczyna dokladnie dobierac rozmiar stanika Ja kiedys tez nosilam 80 albo 85 B, teraz noszę 75DD/E i jest super

ahankara rozmiar 65 C to wg brytyjskiej rozmiarówki 30 C, to co Ty podałas - 32 oznacza obwód 70 cm
mam dokładnie tak samo.... tylko noszę EE, ale taki trudno dostać - z kalkulatorka to powinnam nawet F, ale 75 F jeszcze nigdzie nie spotkałam
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-16, 15:55   #47
agta85
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 287
Dot.: Czy stanik musi być przekleństwem?

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
mam dokładnie tak samo.... tylko noszę EE, ale taki trudno dostać - z kalkulatorka to powinnam nawet F, ale 75 F jeszcze nigdzie nie spotkałam
A tak z ciekawości zapytam jaka firma produkuje miseczki EE? Bo w znanych mi firmach, które stosują podwójne literki miseczki idą od AA przez A, B, C, D, DD, E, F, FF, G, GG, H, HH, J i JJ do K. O rozmiarze EE nigdy nie słyszałam
agta85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-16, 16:12   #48
HelenaTrojańska
Rozeznanie
 
Avatar HelenaTrojańska
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 688
Dot.: Czy stanik musi być przekleństwem?

Ja już straciłam nadzieję na to, że znajdę coś dla siebie....
Jak dopasuję rozmiar to cena jak dla mnie za wysoka(nie stać mnie na biustonosz za 200-250zł.)
Chyba jestem skazana na te paskudne bazarkowe stanikopodobne wytwory

__________________
20.05.2017 ŚLUBUJEMY
HelenaTrojańska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-16, 16:16   #49
*kasieńka*
Zadomowienie
 
Avatar *kasieńka*
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: podlublin :)
Wiadomości: 1 039
Dot.: Czy stanik musi być przekleństwem?

dziewczyny poszukajcie na allegro, tam też można często wyłapać jakieś ładne modele w nietypowych rozmiarach
__________________

*kasieńka* jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-16, 16:19   #50
agta85
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 287
Dot.: Czy stanik musi być przekleństwem?

Cytat:
Napisane przez HelenaTrojańska Pokaż wiadomość
Ja już straciłam nadzieję na to, że znajdę coś dla siebie....
Jak dopasuję rozmiar to cena jak dla mnie za wysoka(nie stać mnie na biustonosz za 200-250zł.)
Chyba jestem skazana na te paskudne bazarkowe stanikopodobne wytwory
Ale może zamiast 3-4 bazarkowych staników uda Ci się kupić jeden ale za to porządny stanik za około 100zł albo nawet mniej. Nawet w sklepie który podałam (intimo4you) większość staników kosztuje poniżej 200zł, zazwyczaj 150-180zł.

Możesz zaglądnąć też na Lobby Małobiuściastych - tam jest giełda staników. Dziewczyny sprzedają swoje staniki za kilkadziesiąt, czasem kilkanaście złotych. Większość jest nowa, z ebay'a lub allegro - rozmiar okazał się nie trafiony. Niektóre są używane, ale zazwyczaj krótko, czasem miesiąc lub dwa.
agta85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-16, 16:48   #51
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Czy stanik musi być przekleństwem?

no ok mówił mi ktoś, że się myle...
Ale nich mi to ktoś wytłumaczy - ja noszę rozmiar 75C ( bo tak mi wypada "niby" w biuscie mam 96 i pod 75) i jakoś mnie nic nigdzie nie umiera, nic mnie ze stanika nie wypad, nic na plecach mi się nie ciagnię, biust ładnie się prezentuje, nic mi po bokach nie zwisa smętnie - po prostu jest tam gdzie trzeba. I tak się zastanawiam jak to możliwe że to 75C mi pasuje skoro jest to teoretycznie źle dobrany stanik ?!? I jak niby mam się wbic w coś na 65cm pod biustem skoro to na 75 jest idealne ?!?

Poza tym moje miasto jest chyba dziwne.. bo ja miewam czasem problemy ze znalezieniem chociazby 75C bo wsyzskite C jakie spotykasm to juz 80 ;/... a nie zawsze mam czas sie gdzies indziej wybrac..
eyo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-16, 16:54   #52
agta85
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 287
Dot.: Czy stanik musi być przekleństwem?

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
no ok mówił mi ktoś, że się myle...
Ale nich mi to ktoś wytłumaczy - ja noszę rozmiar 75C ( bo tak mi wypada "niby" w biuscie mam 96 i pod 75) i jakoś mnie nic nigdzie nie umiera, nic mnie ze stanika nie wypad, nic na plecach mi się nie ciagnię, biust ładnie się prezentuje, nic mi po bokach nie zwisa smętnie - po prostu jest tam gdzie trzeba. I tak się zastanawiam jak to możliwe że to 75C mi pasuje skoro jest to teoretycznie źle dobrany stanik ?!? I jak niby mam się wbic w coś na 65cm pod biustem skoro to na 75 jest idealne ?!?

Poza tym moje miasto jest chyba dziwne.. bo ja miewam czasem problemy ze znalezieniem chociazby 75C bo wsyzskite C jakie spotykasm to juz 80 ;/... a nie zawsze mam czas sie gdzies indziej wybrac..
Skoro na Ciebie 75C jest dobre to spoko. Większość osób z Twoimi wymiarami lepiej czułaby się w rozmiarze 65G.

Trochę to zresztą dziwne, bo 75C jest na osobę która ma 92 cm w biuście, a nie 96.
agta85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-16, 17:04   #53
wykrasana
Szara Eminencja
 
Avatar wykrasana
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Paradise
Wiadomości: 6 126
Dot.: Czy stanik musi być przekleństwem?

Wyszło mi 70 G A nosze 75C/ D większych nie moge znaleść w sklepach
wykrasana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-16, 17:09   #54
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Czy stanik musi być przekleństwem?

mierzylam jak na stronie w miekkim staniku.. ale moze to i przez ten stanik.. pewnie bez wyszlo by najmniej 94... kiedys tak wyczytalam jak "mala" bylam ze to c wiec kupuje c i mi w nim dobrze ale dla mnie ta sprawa to jak z npp. bmi.. raz 19 to niedozywienie a raz oznacza odpowiednie proporcje.. wiec nie ma co patrzec na takie rzeczy chyba.

Coz jak bede miala kiedys okazje i spotkam cos co mi wyszlo na stronie to przymierze na siebie zeby zoabczyc o co tak naprawde chodzi
eyo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-16, 17:32   #55
DJADKJGU
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 4 309
Dot.: Czy stanik musi być przekleństwem?

hee oczywiscie nigdzie nie ma 60D w sklepach... a z internetu boje sie kupic jako ze to moj pierwszy taki rozmiar bedzie a ceny wysokie ... gdzie jeszcze szukac?
DJADKJGU jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-16, 18:11   #56
Jeanette83
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanette83
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 104
Dot.: Czy stanik musi być przekleństwem?

Cytat:
Napisane przez agta85 Pokaż wiadomość
Albo ja mam problemy z matematyka albo Ty... 60+19=79, a nie 89...
A poza tym warto pamiętać, że miseczkę oblicza się odejmując od obwodu w biuście, obwód stanika. Czyli na przykład od 84cm - 60cm = 24cm. I takiej miseczki szukamy. W rozmiarówce brytyjskiej odpowiada to E, w polskiej F (23cm) lub G (25cm).



Powinnaś spróbować brytyjskiego 60D (28D).



Wzornictwo jest ciekawe. Wystarczy zajrzeć na blog stanikomania i zobaczyć jakie tam są ciekawe i piękne biustonosze. Można wybierać w kolorach i wzorach.



To do mnie? A niby czemu miałabym korzystać z wątku "plus size"?



Nie widziałaś, bo niestety nie są one (jeszcze) dostepne w wielu sklepach. Ale w dobie internetu to nie problem.



To wszystko zależy od Twoich wymiarów pod biustem i w biuście
Oczywiscie masz racje - to moja literowka, mialo byc 79cm - chodzilo mi o to ze to spora roznica miedzy rozmiarami... Temat jest oczywiscie wazny i fajnie ze go zaczelas, tylko wydaje mi sie ze okreslenie rozmiarru przez strone internetowa to za malo - chodzi jeszcze o model, rozstaw miseczek, ich ksztalt... I o mierzenie stanika zawsze - mimo ze kilka osob tak sie tu przejelo odpowiednim doborem biustonosza planuja kupowac stanik przez allegro znajac tylko rozmiar... Przeciez to absurd!
__________________


Jeanette83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-16, 18:11   #57
HelenaTrojańska
Rozeznanie
 
Avatar HelenaTrojańska
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 688
Dot.: Czy stanik musi być przekleństwem?

Cytat:
Napisane przez DJADKJGU Pokaż wiadomość
hee oczywiscie nigdzie nie ma 60D w sklepach... a z internetu boje sie kupic jako ze to moj pierwszy taki rozmiar bedzie a ceny wysokie ... gdzie jeszcze szukac?
Widzę, że nie jestem jedyną posiadaczka tak małego obwodu pod biustem....
__________________
20.05.2017 ŚLUBUJEMY
HelenaTrojańska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-16, 18:26   #58
DJADKJGU
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 4 309
Dot.: Czy stanik musi być przekleństwem?

Cytat:
Napisane przez HelenaTrojańska Pokaż wiadomość
Widzę, że nie jestem jedyną posiadaczka tak małego obwodu pod biustem....
no to czas sie zaczac za czyms rozgladac... ale Jeanette ma racje, rwac sie od razu na kupowanie przez internet to glupota. ktos podpowie gdzie taki rozmiar mozna na zywo obejrzec?
DJADKJGU jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-16, 20:40   #59
Jeanette83
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanette83
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 104
Dot.: Czy stanik musi być przekleństwem?

Widzialam rozmiary z 60 lub 65 pod biustem w New Yorkerze, poza tym na kilku stronach internetowych (np. avocado.com.pl).
A ja zmierzylam stanik w takim rozmiarze jaki mi wyszedl na tej stronie i nie dopielam go... Tak wiec nie zawsze sie to sprawdza.
Naprawde radze po prostu przejsc sie do sklepu z dużym wyborem stanikow (albo chociaz samoobslugowego typu H&M gdzie nikt nie bedzie na nas naciskac) i poprzymierzac staniki ktorych normalnie bysmy nie przymierzaly...
Ja np. w KappAhl mam 80C, w Triumphie 70C, a w HM 70 albo 75 C... Mialam tez jeden z miseczka 70D i jeden z miseczka 75B. Wszystko zalezy od firmy dlatego staniki ZAWSZE mierze.
__________________


Jeanette83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-16, 20:48   #60
BBlondyneczkAA
Zakorzenienie
 
Avatar BBlondyneczkAA
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Domek
Wiadomości: 9 879
Dot.: Czy stanik musi być przekleństwem?

Ja nosze 70D a wyszlo mi 60I chyba musze poszukac krawcowej od stanikow hehe:P
BBlondyneczkAA jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:01.