Dziwne grudki i zaskórniki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-01, 15:34   #1
device
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 11

Dziwne grudki i zaskórniki


Nie będę opisywać, wstawię tylko zdjęcia mojej mieszanej cery. Czy te grudki to norma? Nie cierpię przez nie swojej cery, a zaskórniki jeszcze bardziej pogarszają sprawę... Co zrobić z tymi niedoskonałościami? Tak w ogóle powinnam używać podkładu na co dzień, czy przy tendencji do zatykania się porów to zły pomysł? Mam 16 lat.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2012-07-01 16.07.50.jpg (60,1 KB, 199 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2012-07-01 16.08.30.jpg (57,9 KB, 160 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2012-07-01 16.09.20.jpg (80,9 KB, 195 załadowań)

Edytowane przez device
Czas edycji: 2012-07-01 o 15:36
device jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-01, 16:04   #2
innocence95
Raczkowanie
 
Avatar innocence95
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 55
Dot.: Dziwne grudki i zaskórniki

używasz jakichś peelingów, maseczek oczyszczających, żeli myjących? jak dbasz o swoją cerę?
__________________

innocence95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-01, 16:17   #3
device
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 11
Dot.: Dziwne grudki i zaskórniki

Wszystkie kosmetyki takie pielęgnacyjne/do demakijażu to:
- mleczko Nivea do demakijażu oczu i ust
- tonik nawilżający Bioderma Hydrabio
- krem nawilżający do młodej cery Olay spf 15
- hypoalergiczny żel Delia, ale że mi się skończył i nigdzie nie mogę go dostać to od jakiegoś czasu Under 20 kremowy żel do mycia twarzy
- jak gdzieś dorwę, ale to baaardzo rzadko maseczka oczyszczająca strefa T z Tołpy

Z zaskórnikami walczyłam tak: parówka z szałwii, peeling oczyszczający pory Avon, po tym maseczka/plastry z żelatyny i na koniec, jeśli to wszystko nic nie dało, szorowałam pory czystą (specjalnie kupioną do tych celów) szczoteczką do zębów i żelem do twarzy. Na niektóre pomogło a niektóre zostały, i w desperacji po kilku tygodniach w końcu to wyciskałam. Po jakimś czasie te pory i tak się zatykają i jest jak wcześniej.

Aha, mam jeszcze krostki na skroniach i jak widzę kilka blizn po nich, a nigdy ich nie ruszałam (nie wyciskałam itp.).
device jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-01, 16:22   #4
innocence95
Raczkowanie
 
Avatar innocence95
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 55
Dot.: Dziwne grudki i zaskórniki

koniecznie używaj jakiegoś żelu do mycia twarzy. ( znajdź może jakiś zastępczy jeżeli nie możesz znaleźć swojego), polecam też peeling morelowy z soraya, bardzo dobrze oczyszcza twarz i dużo maseczek oczyszczających. duży wybór masz np. w rossmanie czy naturze. ja polecam np. efektima maseczka oczyszczająca.( niecałe 2 zł.). Jak to nie pomoże(oczywiście przy regularnym stosowaniu) to może oczyszczanie twarzy u kosmetyczki?
__________________

innocence95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-01, 17:29   #5
Silloe
Zakorzenienie
 
Avatar Silloe
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: NnN
Wiadomości: 11 661
Dot.: Dziwne grudki i zaskórniki

Miałam krem Olay i to draństwo mnie zapychało, może w Twoim przypadku jest tak samo?
Silloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 08:29   #6
kudlik_kk
Zakorzenienie
 
Avatar kudlik_kk
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 26 724
Dot.: Dziwne grudki i zaskórniki

Ja mam skłonności do trądzików i różnych wykwitów więc jedyne co ci mogę poradzić a co powinno ci pomóc to tak:
1. Odstaw Olay - to masakryczny zapychacz
2. Under twenty nie zawsze jest skuteczny, ale przy skłonnościach do wykwitów jeszcze je roznosi
3. Zainwestuj w jakiś dobry żel do mycia twarzy np Dermedic Acne Expert głęboko oczyszczający (jak już to kup na Allegro połowa ceny z apteki)
4. Co do kosmetyków: odstaw podkłady, i różne ciężkie kremy; w Twoim wieku wystarczy tusz do rzęs jakaś kredka i puder antybakteryjny chociażby ten z Synergen z Rossmanu albo z Miss Sporty. Podkłady w tym wieku na skórę to masakra - nie dają oddychać, roznoszą bakterie podczas nakładania, a poza tym po co samemu się przyczyniać do pogorszenia wyglądu skóry
5. Na te przebarwienia należy sprawdzić czy są płytkie czy głębokie. Jak są płytkie to po 3 miesiącach stosowania kremu wybielającego powinny zejść. Z pewnością w tej strefie skóry masz coś takiego, że czy wyciskasz coś czy nie i tak ślad po tym zostaje; ja też tak mam...
6. Stosuj maseczki oczyszczające; nie czynią cudów, ale pomagają. Ja używam maseczki z Perfecty oczyszczającej z narysowaną na opakowaniu gruszką. Ładnie pachnie, wydajna, same plusy
7. Możesz zainwestować w tonik antybakteryjny. Polecam Soraya Care&Control antybakteryjny. W Rossmannie kosztuje jakieś 11 zł a jest dobry, sama używałam, ale przestałam, bo potrzebuję makgajwera do swoich pryszczy
Mam nadzieję, że choć troszkę pomogłam...
__________________





21. 10. 2015 - teoria: podejście pierwsze i ostatnie: 74 / 74
03. 12. 2015 - praktyka: podejście pierwsze i ostatnie


kudlik_kk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 18:33   #7
Andzia85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 59
Dot.: Dziwne grudki i zaskórniki

Moja Droga, ze względu na Twój młody wiek, nie polecałabym żadnych radykalnych kroków, mianowicie, drapanie buzi szczoteczką do zębów, w ogóle nie wchodzi w grę. Sprawę pierwszorzędną jest oczywiście kwestia finansowa, jaką kwotę możesz przeznaczyć na kosmetyki do pielęgnacji twarzy. To jest kwestia zasadnicza. Biorąc pod uwagę Twój wiek mogę wywnioskować, że będą Cię w tej walce finansowo wspierać rodzice, więc na wstępie proponuję kosmetyki z niższej półki, jesli to nie pomoże, zawsze można wskoczyć na pułap wyżej, ale nie ma od razu takiej potrzeby. Polecam kosmetyki do pielęgnacji cery mieszanej/tłustej z tendencją do różnego rodzaju wykwitów trądzikowych, rozszerzonych porów Clean& clear marki johnsons&johnsons, żele do mycia twarzy, toniki matujące, zwężające rozszerzone pory, kremy matujące, maseczki na rozszerzone pory, zaskórniki, przetłuszczającą się strefę T, wągry. Kolejną marką z podobnej pólki cenowej jest firma garnier, posiada ona szeroki wachlarz produktów, maseczki z glinki, kremy tonujące, toniki, mleczka, żele punktowe, do wyboru do koloru. Jedną z moich ulubionych marek jest CATTIER PARIS, marka francuska posiadająca w swej ofercie produkty do pielęgnacji cery tłustej/trądzikowej stworzone na bazie olejków naturalnego pochodzenia min. z drzewa herbacianego, mięty, rozmarynu, w ofercie mają tonik, żel do mycia twarzy, krem nawilżająco-matujący. Następna marka to thalgo, niestety dość wygórowane ceny. Jesli chodzi o rozszerzone pory obecnie testuję krem Estee Lauder Idealist Pore Minimizer, muszę przyznać, że moje oczekiwania były dużo wyższe, ale cóż, jak to w wielu przypadkach bywa kwestia egzemplarza i dobra rada na przyszłość, to, że dany specyfik, krem, maseczka, pomógł jednej osobie, to wcale nie oznacza, że pomoże i Tobie. W aptece możesz nabyć również kosmetyki na bazie propolisu, mydełko siarkowe, i kremy z dodatkiem siarki przeznaczone do pielęgnacji młodej cery trądzikowej. ja osobiście jakoś nie mam przekonania do polskiej marki dr. Irena Eris, ale tak jak wcześniej wspomniałam, to że stosując je nie odniosłam wrażenia żadnego dobroczynnego wpływu na moją skórę, to nie znaczy, że Tobie one nie pomogą, a są stosunkowo w przystępnej cenie. Również w aptece możesz znaleźć płyny do cery trądzikowej adonis, afrodyta do przemywania cery. Polecam również olejek pichtowy i wszelkiego rodzaju kosmetyki na jego bazie toniki, kremy, balsamy. Normaderm vichy, la roche posay też są godne polecenia.
Andzia85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-03, 22:19   #8
agisz007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Wiadomości: 10
Dot.: Dziwne grudki i zaskórniki

A ja polecam wizytę u kosmetyczki, systematyczne oczyszczanie bardzo pomaga, a zimą mikrodermabrazja, buzia po tym zabiegu jest gładziutka
agisz007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-25, 20:34   #9
agasia558
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3
Krostki

Jakiś czas temu chodziłam na depilację bikini woskiem. Od kiedy zaprzestałam zaczęły mi wrastać włoski, kompletnie nie umiem sobie z nimi poradzić. Najgorsze jest to, że dostaję na tym punkcie obsesji i już nawet sex nie jest taki jak kiedyś. Dermatolodzy za wiele nie poradzili, sama próbowałam wielu rzeczy, ale nic nie było na tyle skuteczne by to zwalczyć. Bardzo proszę o pomoc.
Załączam zdjęcie mojej skóry w 'tym' miejscu.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMAG0400.jpg (64,0 KB, 36 załadowań)
agasia558 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-25, 21:23   #10
8d6bb8e295b6f8a6661e98cda8040e22ff42086f_6577a3bfbbbd4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 526
Dot.: Krostki

hmmm może to zapalenie meszków włosowych lub uczulenie na wosk...
zmień lekarza
ja miałam tak po goleniu maszynką i pomogło mi mydło siarkowe plus krem Emolium
8d6bb8e295b6f8a6661e98cda8040e22ff42086f_6577a3bfbbbd4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-26, 08:20   #11
subiektywna Vera
Rozeznanie
 
Avatar subiektywna Vera
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 800
Dot.: Krostki

Walka z wrastającymi włoskami jest długa, ale są skuteczne sposoby na walkę z nimi
Sama z nimi walczę i przedstawiłam na swoim blogu moje sposoby:
http://subiektywnym-okiem.pl/index.p...%82oskami.html

Ale w skrócie napiszę co możesz spróbować zrobić
- złuszczać peelingiem - najlepiej zrobionym samodzielnie w domu, bo wtedy będzie on miał odpowiednio dużą liczbę ścierających drobinek
- stosować krem z mocznikiem, np. Pilarix (stosujemy 2 razy dziennie codzinnie)
- spróbować płynu Folisan - mnie pomagał na duże, czerwone i grube stany zapalne

Dobrze też na czas "kuracji" zrezygnować z depilacji i zastąpić goleniem.
__________________
Mój blog subiektywnym-okiem.pl
subiektywna Vera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-28, 10:43   #12
ewunia 666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 7
Exclamation Dot.: Dziwne grudki i zaskórniki

Witam!
Kremy do twarzy bez zapychaczy (parafiny). Oczyszczanie skóry olejami -OCM . Przecieranie skóry olejkiem pichtowym wymieszanym z naftą
Pozdrawiam
ewunia 666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:47.