Prezetny na Komunię- dla chłopca i dla dziewczynki - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Prezenty

Notka

Prezenty Prezenty to coś co lubimy otrzymywać i dawać. Podpowiadamy jak wyszukać odpowiedni prezent. Gdzie kupić po okazyjnej cenie prezenty świąteczne i nie tylko.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-18, 10:00   #331
sasqnia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 169
Dot.: Co kupić na Pierwszą Komunię Św.?

Az się przestraszyłam czytając te wszystkie wątki. Moj chrzesniak ma dopiero 5 lat, ale zanim się obejrzę będzie miał komunie i czytając jakie prezenty się teraz kupuje na komunie to ehhh (a co dopiero za 2-3 lata). Wydaje mi się, że można porozmawiać z rodzicami na temat tego, co kupić małemu. Kiedyś był rower, zegarek i dziecko zadowolone.... Może jakieś zabawki (ksiazki) i pieniażki?
sasqnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 13:05   #332
Panienka Anulka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1
Dot.: Co kupić na Pierwszą Komunię Św.?

Ja uważam,że powinno siękupować prezenty na które nas stać.Ja kupiłam córce koleżanki zegarek,tylko że w internecie....był dużo tańszy niż u Jubilera
http://www.jubilerebis.pl/casio-coll...200-4bvef.html
mają bogatą ofertę.Polecam. Do tego dodam ładny album komunijny i bukiecik z konwalii.
Panienka Anulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-25, 11:30   #333
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Co kupić na Pierwszą Komunię Św.?

Cytat:
Napisane przez ewelajna181 Pokaż wiadomość
Co racja to racja...

---------- Dopisano o 14:37 ---------- Poprzedni post napisano o 14:33 ----------


Nom...kiedyś jak mój chrześniak jeszcze była malutki to żyliśmy w zgodzie,temu mnie wzięli za chrzestną ale teraz przez to,że są skłóćeni z moimi rodzicami wszystko się pozmieniało... nie wiem nawet jak ta komunia będzie wyglądac...
Jak bym czytala o sobie

Edytowane przez Madaaa
Czas edycji: 2013-04-28 o 19:40
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-28, 12:30   #334
sunny_eyes
Zakorzenienie
 
Avatar sunny_eyes
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 5 611
Dot.: Co kupić na Pierwszą Komunię Św.?

Cytat:
Napisane przez Joasia3212 Pokaż wiadomość
Znajomi twierdzą że teraz wydatek chrzestnych na Komunię Świętą powinien być nie mniejszy niż 2,500 zł na głowę - DLA MNIE NIESTETY JEST TO PRZESADA.
Buhahha nie mam zamiaru dać mojemu chrześniakowi prezentu droższego niż max 500zł.
Z tym, że u mnie jest to spowodowane tym, że o nic nie dbają. Z takich prezentow co pamietam, ze mnie zabolaly - jak był mały dostał ode mnie zabawkę edukacyjna za 150zł - latem zobaczyłam ją na działce - cała wyblaknieta od słońca i leżąca gdzieś. Maniek i inni z "auta" jako komplet jak zapytalam po jakims czasie gdzie sa to wzdrygnal ramionami. Rodzice nawet nie zareagowali na to pytanie. Jakieś 3lata temu dostał helikopter - śmigła połamane zostały jeszcze jak tam byłam. Rok temu sterowany samochód - po miesiące nie miał pojęcia gdzie jest. Gry planszowe nie miały pionków po kilku dniach, potygodniu podarta. Siostra jego dostała oryginalną toaletkę z disneya - połamana na działce leżała po tygodniu.
W chwili obecnej, niezależnie od okazji nie kupuję już mu nic droższego niż 30zł.
Rodzice nie rozwijają w nim najmniejszych zainteresowań poza tepym patrzeniem w tv/komputer, aby mieć święty spokój.

Zastanawiam się nad jakąś mini wieżą, deskorolka + ochraniacze, może zegarek jakiś, łancuszek srebrny, książkę ciekawą.
Na pewno nie biblię, dziękuję, sama takową dostałam w skórzanej oprawie - leży w szafie od lat.
Jeśli dam pieniądze to wiem, że i tak nic mu nie kupią za to, tylko dla siebie wezmą.

Edytowane przez sunny_eyes
Czas edycji: 2013-04-28 o 12:34
sunny_eyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-28, 16:13   #335
ja i moj kot
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 405
Dot.: Co kupić na Pierwszą Komunię Św.?

Cytat:
Napisane przez sunny_eyes Pokaż wiadomość
Jeśli dam pieniądze to wiem, że i tak nic mu nie kupią za to, tylko dla siebie wezmą.
Ja swoich pieniędzy z komunii na oczy nie zobaczyłam, nawet nie wiem ile zebrałam.

sunny_eyes jak dziecko nie dba o prezenty tylko po jakimś czasie rozwala, to odpuściłabym sobie kupno drogiego prezentu, mimo bycia chrzestną. Z mniej kosztownych to jeszcze teleskop + mikroskop, oryginalna piłka nożna + strój piłkarza.
ja i moj kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-30, 14:56   #336
Carri_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5
Dot.: Co kupić na Pierwszą Komunię Św.?

Ide na Komunie do sasiadki corki, sasiadka jest chrzestna mojej malej, ja dla jej corki jestem ciocia (sasiadka) i tez jestem w kropce bo nie wiem co kupic, dla mnie to abstrakcja wydawac kupe kasy to tylko komunia sw, myslalam o ksiazce choc jak sie pytalam co kupic mowili zeby dac kase, jednak ja chyba obstoje przy ksiazce stad tez moje pytanie jaka ksiazke czy encyklopedie mozna by bylo kupic??
Carri_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-30, 15:00   #337
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Co kupić na Pierwszą Komunię Św.?

Cytat:
Napisane przez Carri_ Pokaż wiadomość
Ide na Komunie do sasiadki corki, sasiadka jest chrzestna mojej malej, ja dla jej corki jestem ciocia (sasiadka) i tez jestem w kropce bo nie wiem co kupic, dla mnie to abstrakcja wydawac kupe kasy to tylko komunia sw, myslalam o ksiazce choc jak sie pytalam co kupic mowili zeby dac kase, jednak ja chyba obstoje przy ksiazce stad tez moje pytanie jaka ksiazke czy encyklopedie mozna by bylo kupic??
Może być encyklopedia, atlas, może ładne wydanie Biblii. Możesz napisać w środku dedykację, będzie pamiątka Kiedyś na komunię kupiłam pięknie wydany, ze ślicznymi ilustracjami 'Tajemniczy ogród'.
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-30, 16:14   #338
MonikaKinga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 41
Dot.: Co kupić na Pierwszą Komunię Św.?

Na pewno nie dawałabym drogich prezentów tylko dlatego że ktoś tego oczekuje. Owszem jeśli mam kontakt z chrześnikiem i wiem że cieszy się gdy mnie widzi, nie czeka za każdym razem na prezenty to wtedy mogę dać coś droższego. Ale jeśli ktoś zaprasza mnie na komunię po iluś tam latach bez kontaktu to przepraszam ale nie... Można wyczuć kiedy ktoś zaprasza interesownie Niestety teraz takie trochę czasy, ze pieniądze i prezenty na pierwszym miejscu i dzieci są tak wychowane, ze wszystko im się należy i wszystko mają mieć. Po co ma dbać o zabawki? - przecież dostanie nowe.
Pomysł z zegarkiem mi się podoba - teraz są różne "funkcyjne"
MonikaKinga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 13:59   #339
showcase
Raczkowanie
 
Avatar showcase
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 80
Dot.: Co kupić na Pierwszą Komunię Św.?

A nie lepiej zostać przy tradycji; chrzestny rower, chrzestna zegarek? Prezent dajemy dziecku a nie jego rodzicom, to smutne jeśli ktoś zaprasza nas na uroczystość, patrząc przez perspektywe tego jaki damy prezent. Jestem zdania, że na jaki prezent mnie stać taki daje, nie powinno się przesadnie podporządkowywać panującym trendom. Jeśli na komunie daję się prezent powyżej 2500zł to na 18 powinnam chrześniakowi kupić samochód? Bo to jest modne? Absurd! Pozdrawiam
__________________
'Don't let go, never give up..'
showcase jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 20:57   #340
mmagdar
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1
Dot.: Co kupić na Pierwszą Komunię Św.?

My postanowiliśmy połączyć tradycję i nowoczesność i kupujemy e-czytnik z książkami min. Biblią i lekturami szkolnymi. Przed chwilą nawet znalazłam dość ciekawy artykuł na ten temat: http://www.ekundelek.pl/2013/05/czyt...-pierwsza.html
mmagdar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-06, 18:10   #341
alcia22
Rozeznanie
 
Avatar alcia22
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 797
Dot.: Co kupić na Pierwszą Komunię Św.?

Ja myśle że jak dasz mu pieniądze to bedzie najlepiej
alcia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-07, 15:17   #342
shanonnowa
Rozeznanie
 
Avatar shanonnowa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 814
Dot.: Co kupić na Pierwszą Komunię Św.?

Dziewczyny idę za dwa tygodnie z narzeczonym na Komunię do jego chrześniaczki ( do jego siostry córki )
TŻ kupuje małej coś ze złota.
Mi głupio byłoby iść z gołą ręką więc zamówiłam dla małej mały bukecik z konwalii, takie czekoladki : http://chocolissimo.pl/do/item/0202-...Komunia-swieta gdzie będzie dodatkowo grawer z jej imieniem i datą komuni św.
Myslalam również by kupić małej coś z drobnej biżuterii, na pamiątkę ( bo czekoladki szybko wszamie) i wlasnie patrzylam na modne ostatnio takie bransoletki
http://www.byilo.pl/wstazeczki-zawieszka-c-88.html
http://www.byilo.pl/bransoletki-sznu...y-c-51_15.html
Na zawieszce chciałam wygrawerować jej imię.
Co sądzicie o tych bransoletkach? Pasują?
A może takie?
http://www.byilo.pl/bransoletki-skor...-ilo-c-74.html

---------- Dopisano o 16:17 ---------- Poprzedni post napisano o 16:13 ----------

A może jeszcze coś takiego?
http://www.byilo.pl/bransoletka-bial...wer-p-688.html
Chociaż sądze że takie trochę odstające coś nie jest jeszcze dla takiej dziewczynki 9letniej.
Taką kulkową mysle ze załozylaby tylko na jakąś okazję, a taką sznurkową, bądź wstażkową bądź tą skorkową nawet do szkoly.
__________________
Jako dziewczyna 14-02-2010r

Jako narzeczona 19-09-2013r

Jako żona 20-09-2014r

1+1=2

Jako kierowca 19-02-2015r

Edytowane przez shanonnowa
Czas edycji: 2013-05-07 o 15:15
shanonnowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 15:27   #343
Venitte
Przyczajenie
 
Avatar Venitte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 7
Dot.: Co kupić na Pierwszą Komunię Św.?

Czasy się zmieniają, teraz na komunię daje się komputery albo konsole... A wystarczy zegarek, rower, łańcuszek czy jakaś symboliczna koperta. Tutaj: http://www.forumowisko.pl/topic/3313...jemy-prezenty/ znalazłam też parę propozycji na prezent.
Venitte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 15:41   #344
shanonnowa
Rozeznanie
 
Avatar shanonnowa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 814
Dot.: Co kupić na Pierwszą Komunię Św.?

Dziewczyny co sądzicie o tych bransoletkach?
Mi osobiscie podobają się i sama bardzo ucieszylabym się gdybym dostala taką bransoletkę. Dodatkowo później sama kolekcjonowalabym je. Bo plusem tego jest że takie bransoletki mozna zbierac jak i te zawieszki.
Czy poprzestać na samych kwiatkach i tych czekoladkach?

A jesli nie te bransoletki to może jakiś inny bardziej osobisty skromny prezent?
Echh tam z Komuniami.
__________________
Jako dziewczyna 14-02-2010r

Jako narzeczona 19-09-2013r

Jako żona 20-09-2014r

1+1=2

Jako kierowca 19-02-2015r
shanonnowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 07:19   #345
Simia
Rozeznanie
 
Avatar Simia
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Kraina mlekiem i miodem płynąca
Wiadomości: 950
Dot.: Prezetny na Komunię- dla chłopca i dla dziewczynki

Witam, odkopuję wątek. W niedzielę idziemy na komunię do chłopczyka (mąż jest chrzestnym) i nie wiemy co kupić, szukamy i jest kapa... Chcieliśmy mu kupić konsolę PS3 bo sam coś zagadywał o niej - ale zbyt duzy koszt około 1000 zł. Jak myślicie czy prezent za 700 zł wystarczy? Macie jakieś pomysły?
Wiem, ze dostaje rolki, telewizor, zegarek o reszcie mi nie wiadomo. Kontakt z nimi średni i dość rzadki - ze względu też na odległość. Codo prezentu jeszcze się kupuje? Kwiaty, bomboniera, karta, książka jakaś? Pozdrawiam
__________________
. . .
Simia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 09:06   #346
Pagata
Modermistrz bobkowy :D
 
Avatar Pagata
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: ...pod lasem:)
Wiadomości: 9 743
GG do Pagata
Dot.: Prezetny na Komunię- dla chłopca i dla dziewczynki

Dla mnie 700 zl na komunię to okropnie duzo...w moim otoczeniu nikt tyle nie daje,przynajmniej ja nie slyszalam.Moje dzieci obok prezentów dostawaly kwiaty ,albo slodycze,to najczesciej.Jesli chcecie dac pieniądze,to moze jakas ladna hand-madowa kartka-pamiątka,ze skrytką na banknoty,plus bilecik,ze to na pol konsoli,a drugie pol musi sobie dolozyc
__________________
Moje karteczki

i inne pierdółeczki

TU tez jestem i tu sa wszystkie zdj,które zniknęły z watków
[SIGPIC][/SIGPIC]
Pagata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 12:09   #347
Simia
Rozeznanie
 
Avatar Simia
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Kraina mlekiem i miodem płynąca
Wiadomości: 950
Dot.: Prezetny na Komunię- dla chłopca i dla dziewczynki

Cytat:
Napisane przez Pagata Pokaż wiadomość
Dla mnie 700 zl na komunię to okropnie duzo...w moim otoczeniu nikt tyle nie daje,przynajmniej ja nie slyszalam.Moje dzieci obok prezentów dostawaly kwiaty ,albo slodycze,to najczesciej.Jesli chcecie dac pieniądze,to moze jakas ladna hand-madowa kartka-pamiątka,ze skrytką na banknoty,plus bilecik,ze to na pol konsoli,a drugie pol musi sobie dolozyc
Dziękuję za odpowiedź
To może damy 600zł, a najlepiej to kupiłabym coś o 50% przecenione ze iby 1200 a faktycznie 600zł - tylko teraz gdzie tu takie coś znajdę...eh
Dziękuję dobry pomysł z tą katrką i skrzyneczką
__________________
. . .
Simia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 13:32   #348
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Prezetny na Komunię- dla chłopca i dla dziewczynki

Cytat:
Napisane przez Simia Pokaż wiadomość
Witam, odkopuję wątek. W niedzielę idziemy na komunię do chłopczyka (mąż jest chrzestnym) i nie wiemy co kupić, szukamy i jest kapa... Chcieliśmy mu kupić konsolę PS3 bo sam coś zagadywał o niej - ale zbyt duzy koszt około 1000 zł. Jak myślicie czy prezent za 700 zł wystarczy? Macie jakieś pomysły?
Wiem, ze dostaje rolki, telewizor, zegarek o reszcie mi nie wiadomo. Kontakt z nimi średni i dość rzadki - ze względu też na odległość. Codo prezentu jeszcze się kupuje? Kwiaty, bomboniera, karta, książka jakaś? Pozdrawiam
moze mp3 z nagranymi audiobookami,
Miziolki i Tomka Sawyera polecam
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-15, 09:57   #349
charlotte89
Zakorzenienie
 
Avatar charlotte89
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 6 767
Dot.: Co kupić na Pierwszą Komunię Św.?

Część z was pewnie już miała komunie, podzielcie się jakimiś mniej lub bardziej standardowymi pomysłami na prezent, które sprawiły dzieciom radość

Ja nadal mam mętlik w głowie, mam w tym roku komunię chrześniaka, a prezent wciąż niewybrany Jego rodzice niestety wychodzą z założenia, że komunia to jedyna okazja poza ślubem, żeby chrzestni mogli się wykazać więc wymagania mają oczywiście odpowiednio duże Zrobili całą listę prezentów typu: telewizor, laptop, tablet, konsola, z których mogę sobie coś wybrać Jak to pierwszy raz usłyszałam, to szczerze mówiąc lekko mnie zatkało Pomijam fakt, że jestem jeszcze studentką, którą utrzymują rodzice, bo sama zarabiam nie za wiele, to za moich czasów nie było zwyczaju dawania takich prezentów. Owszem, jakbym się uparła, to dołożyłabym się do czegoś większego, ale jakim kosztem? Znam też mojego chrześniaka na tyle, żeby wiedzieć, że on i tak na dłuższą metę nie będzie się z niczego cieszył, bo to takie dziecko, które ma wszystko, a jak czegoś nie ma, to tylko kwestia czasu, kiedy to dostanie..

Jak myślicie, co powinnam w tej sytuacji zrobić? Czy jako chrzestnej wypada mi dać jakiś skromniejszy i bardziej tradycyjny prezent, jeśli uważam, że taki jest bardziej odpowiedni na tą okazję? Co jeszcze ewentualnie można kupić, żeby sprawić dziecku radość a jednocześnie zachować jakiś zdrowy rozsądek?
charlotte89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-15, 10:59   #350
allmode
Wtajemniczenie
 
Avatar allmode
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 736
Dot.: Co kupić na Pierwszą Komunię Św.?

Wiecie co? niektórym to się chyba w - za przeproszeniem - dupach poprzewracało. Trzeba wstydu nie mieć, żeby wręczyć gościom listę prezentów typu telewizor, konsola itd. I to jeszcze dla dziecka w wieku 8-9 lat. Albo prosić o pieniądze?
A potem jest wielkie zdziwienie, że dziecko jest rozpuszczone, bezczelne, roszczeniowe, nie szanuje i nie zna wartości pieniądza.
Charlotte89 - jak najbardziej kup coś tradycyjnego. Masz określony budżet oraz swoje zdanie co do prezentu. Nie daj się zmanipulować prez rodziców, którzy - tak na marginesie - powinni się wstydzić. Każdy daje taki prezent, na jaki go stać i jaki uważa za stosowne. Szkoda, że rodzice dzieci komunijnych dostają pomroczności jasnej i szaleją w swoich wyśrubowanych oczekiwaniach, zupełnie nie przejmując się sytuacją finansową gości.
Jeśli masz dobry kontakt z dzieckiem, to możesz podpytać, czym się interesuje - może ma jakieś hobby i prezent mógłby do niego nawiązywać? Ewentualnie może jest coś, co dziecko interesuje, co chciałby poznać - i wtedy kupic mu coś, co pomoże rozpocząć przygodę.
allmode jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-15, 11:14   #351
charlotte89
Zakorzenienie
 
Avatar charlotte89
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 6 767
Dot.: Co kupić na Pierwszą Komunię Św.?

Znam chłopca dosyć dobrze, jest z mojej najbliższej rodziny Problem w tym, że on naprawdę ma już chyba wszystko Już na urodziny/święta jest zawsze problem, co mu kupić..
Najbardziej interesuje się piłką nożną, ale tu i o zainteresowania trudno zahaczyć, bo gra w drużynie dziecięcej, strój profesjonalny ma, buty także, piłki nawet z autografami, jakieś mini bramki do grania z kolegami, do tego gry typu Fifa też w domu są, jakieś albumy ze zdjęciami piłkarzy, wszelkiego rodzaju gadżety typu pościel/zegarki/akcesoria szkolne zgodne z jego zainteresowaniami również
Z jednej strony mogłabym pójść na łatwiznę i kupić mu np. grę na konsole, ale będzie to któraś z kolei, chwile się pobawi i zapomni, a chciałabym, żeby miał po tej komunii jakąś pamiątkę

Sama nie wiem, co zrobić.. chociaż wymagania jego rodziców też wydają mi się trochę nie na miejscu. Dla kontrastu dodam, że jego mama, a moja siostra jest moją chrzestną, kontakt z racji na dużą różnicę wieku mamy taki średni, ale zawsze wiedziała mniej więcej czym ja się interesuje i co sprawiło by mi przyjemność, a jedyne jej pomysły na prezenty dla mnie, to jakieś cienie do oczu ze sklepu wszystko po 5 zł, porcelanowa figurka, jakaś plastikowa biżuteria albo pluszowa kosmetyczka (to było na 18 urodziny ) Nie jestem materialistką, sama nie wymagam od niej drogich prezentów, tylko odrobiny wysiłku i zastanowienia się, co może drugiej osobie sprawić przyjemność, nawet jeśli miałby to być balsam do ciała czy odżywka do włosów, które lubię, bardzo bym się z nich cieszyła. W stosunku do mnie zawsze są duże oczekiwania, każdy mój prezent dla małego musi być przemyślany, uzgodniony z nią odpowiednio wcześniej i w 100% trafiony. Nie powiem, zaczyna mnie to już trochę denerwować, zwłaszcza że od lat działa to tylko w jedną stronę.
charlotte89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-15, 12:01   #352
allmode
Wtajemniczenie
 
Avatar allmode
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 736
Dot.: Co kupić na Pierwszą Komunię Św.?

No więc sama widzisz - od Ciebie się żąda telewizora czy konsoli na komunię, natomiast na 18 urodziny dostajesz pluszową kosmetyczkę.
Ja wiem, że nie jesteś materialistką, ja też nie, ale takie zachowanie jest bardzo nie na miejscu.
Nie masz żadnego obowiązku uzyskiwania zgody rodziców na prezent. Nie wiem, Ci doradzić, moje dziecko jest rok starsze i cieszy się bardzo np. z książek, pięknie wydanych, ciekawych.
Takie zasypywanie dzieciaka wszystkim kończy się nieciekawie - dziecko ma 8 czy 9 lat i już nie ma mu co kupić.
A może jakiś bon na gokarty, jazdę konną czy inne zajęcia tego typu? Coś innego, co może nie jest materialne do końca (w sensie, że rzecz zostanie), ale sprawi mu przyjemność i będzie o tym długo pamiętał? Wśród znajomych syna furorę od kilku lat robi trampolina - co lato oblegana jest non stop. Ale pewnie już mają?
Zawsze możesz też poszukać w księgarni jakiegoś ładnego wydania ciekawej książki, encyklopedii itp. Może jakaś seria książek typowo chłopięcych? Bransoletka z grawerem, może ładny zegarek?
A znasz chrzesntego chłopca? Co on kupuje?
allmode jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-16, 10:41   #353
Carri_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5
Dot.: Co kupić na Pierwszą Komunię Św.?

Ja tez teraz ide na komunie ze jestem jako sasiadka kupuje ich corce 3 tomy fajnych ksiazek na kazdej bedzie dedykacja do tego malutki bukiecik i tyle , powiem szczerze ja tez jestem chrzestna moj chrzesniak ma jeszcze czas na komunie ale juz zalozylismy ze nie wiecej jak 300zl nie dostanie , bo to wymysly rodzicow i tych nowych trendy zeby dawac nie wiadomo jakie prezenty i nie wiadomo ile kasy.Jak ktos spi na kasie to czemu nie ale jednak kasa i drogie prezenty bardziej szkodza dziecku..... Jesli chodzi o Ksiazki to fajne sa Przygody Mikolajka taki zestawik 3 czesciowy , w sam raz dla chlopaka
Carri_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 20:40   #354
Aniap23
Zadomowienie
 
Avatar Aniap23
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 564
Dot.: Co kupić na Pierwszą Komunię Św.?

W tym roku już za późno, ale może za rok komuś się przyda
W niedzielę miałam komunię syna. Generalnie było ustalone z rodziną (wszyscy mamy bardzo dobry kontakt ze sobą i można z nimi uzgadniać takie rzeczy), że nie będzie prezentów tylko pieniądze. Dla chrzestnych ustaliłam górny limit max 500 zł [a to dlatego że jeden powiedział że planuje dać 1000 zł a drugi pytał co kupuje pierwszy ]. Generalnie wszyscy się dostosowali, poza chrzestnym, który dołożył jeszcze zegarek (kosztował 241 zł-wiem bo dostałam paragon z gwarancją i jak na mój gust tyle by wystarczyło od chrzestnego) i mój syn był zachwycony. Powiedział że to najlepszy prezent jaki mógł dostać. Chrzestna dała jeszcze książkę z różnymi zagadkami itp. (bardzo fajna).

Za zebrane pieniądze kupiliśmy już rower, teraz mały zastanawia się co jeszcze by chciał.

Teraz napiszę dlaczego ustaliliśmy żeby były pieniądze.
Po pierwsze synek marzył o rowerze i konsoli. To są drogie rzeczy więc uznaliśmy że lepiej będzie jak goście zrobią zrzutkę i kupimy to na co starczy pieniędzy. Goście zadowoleni bo nie musieli się głowić i mały też bo ma swój własny wypasiony rower Na konsolę też starczy ale gdyby nie to i tak synek byłby zadowolony.
Po drugie, nie chcieliśmy "festiwalu prezentów" w dzień komunii.

A tak jeszcze powiem na zakończenie, że moje dziecko wymyśliło sobie jakiś czas temu, że dostanie 1200 zł, bo było 12 zaproszeń i pewnie każdy da mu po 100 zł, więc na rower starczy Powiedzieliśmy mu z mężem że nie wiadomo czy aż tyle dostanie ale w razie czego dołożymy brakującą sumę

I jeszcze jedno, ze 3 lata temu kupiliśmy córce kuzynki łańcuszek z przewieszką od Swarowskiego, zapłaciliśmy ok 200 zł i była zachwycona.

Pozdrawiam
Aniap23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 19:43   #355
sunny_eyes
Zakorzenienie
 
Avatar sunny_eyes
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 5 611
Dot.: Co kupić na Pierwszą Komunię Św.?

Cytat:
Napisane przez charlotte89 Pokaż wiadomość
(...) a jedyne jej pomysły na prezenty dla mnie, to jakieś cienie do oczu ze sklepu wszystko po 5 zł, porcelanowa figurka, jakaś plastikowa biżuteria albo pluszowa kosmetyczka (to było na 18 urodziny ) Nie jestem materialistką, sama nie wymagam od niej drogich prezentów, tylko odrobiny wysiłku i zastanowienia się, co może drugiej osobie sprawić przyjemność, nawet jeśli miałby to być balsam do ciała czy odżywka do włosów, które lubię, bardzo bym się z nich cieszyła. (...)
Heh przypomniało mi się co siostrzenica dostała na 18-stke od swojej chrzestnej... Perfum, który można kupić za 60zł, 2 kremy do twarzy po 10zł, błyszczyk za 5zł i do tego 200zł.
Najlepsze jest to, że gdy chrzestni pytali o prezent młoda prosiła o zapłacenie za kurs na prawko, ew dogadanie się w tej sprawie z rodzicami. Chrzestny zadzwonił do niej czy złożą się na ten kurs i usłyszał, z wielkim bulwersem, że ona nie ma kasy, ona ma dziecko na utrzymaniu itd (małżeństwo lekarz i adwokat, praca na etacie + prywatnie po godzinach). Nie wypada mi rozliczać, ale każdy w rodzinie wie ile mają. Chrzestny postanowił sam zapłacić za to prawko i tak zrobił, pomimo, że zarabia dużo dużo mniej.
sunny_eyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 19:16   #356
Syluuunia
Przyczajenie
 
Avatar Syluuunia
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 28
Dot.: Co kupić na Pierwszą Komunię Św.?

Cytat:
Napisane przez monahmonah Pokaż wiadomość
Ech, czasy się strasznie zmieniają. Też słyszałam, że teraz to takie prezenty dzieci dostają na komunię, że aż może rozboleć głowa. Aż się boję co będzie, jak mój chrześniak będzie szedł za kilka lat do komunii :/
Myślę, że akcesoria do roweru, to dobry pomysł jako taki mniejszy podarunek. A poza tym super pomysłem jest założenie konta oszczędnościowego. Nie trzeba przesyłać jakiś wielkich pieniędzy, nawet z 50 zł co miesiąc, a jak skończy 18 lat, to już będzie miał niezłą sumę do dyspozycji.
Ja również myślę, że to świetny pomysł z tym kontem i wpłacanie dzieciakowi pieniedzy na konto, tak zrobiłam sama rok temu, nie mieszkam w pl, więc wpłacanie co miesiac 20e ,nie jest dla mnie problemem, tym bardziej ,że gdybym była w pl i kupowala prezenty na urodziny i świeta ,wyszlo by mnie na to samo, tak więc wysyłam jedynie kartki z życzeniami, a kaskę wpłacam. Rodzice chrześniaka byli tym pomysłem zaskoczeni bardzo pozytywnie, a mlody szczesliwy i liczył juz co sobie kupi jak skonczy 18 lat, wiadomo, że jeszcze mu się zmieni 10 razy, ale przynajmniej to na co wyda pieniążki, bedzie przemyslane i mu rzeczywiście potrzebne.
Syluuunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 09:35   #357
Elisava
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 46
Dot.: Co kupić na Pierwszą Komunię Św.?

Właśnie z mężem postanowiliśmy że kupujemy aparat fotograficzny (koszt około 200zł) .Nie jest to aż tak duży wydatek no i nic więcej nie przychodzi nam do głowy.Dziewczynka ma zreszta prawie wszystko (aparatu akurat jeszcze nie ). Jeśli chodzi o szanowanie zabawek i ogólnie prezentów to nie jest najlepiej i najzwyczajniej w świecie szkoda wydawac nie wiadomo jakie pieniądze skoro i tak będzie to prezent "na chwilę". Nie bardzi interesuje mnie co powiedzą ludzie i chociaż mąż jest chrzesnym nie mamy jakiegoś parcia na drogie prezenty. Jak rodziców dziewczynki stać by wydawać 200zł dziennie na zabawke która posłuży góra 3 dni to proszę bardzo....
Elisava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-07, 07:50   #358
krzysiekT
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1
Dot.: Co kupić na Pierwszą Komunię Św.?

Ja osobiście polecam komputer ,laptop,konsole do gry, czy inny sprzęt jako prezent na komunie.A jak nie wiecie gdzie kupić dobry sprzęt dla dziecka dobrej jakości w przestepnej cenie to polecam sklepy Neonet.Znajdziecie tam duzy wybór asortymentu RTV,TV i innego sprzetu.Polecam
krzysiekT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-08, 09:05   #359
AnnKkka
Przyczajenie
 
Avatar AnnKkka
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 19
Dot.: Co kupić na Pierwszą Komunię Św.?

Cytat:
Napisane przez krzysiekT Pokaż wiadomość
Ja osobiście polecam komputer ,laptop,konsole do gry, czy inny sprzęt jako prezent na komunie.A jak nie wiecie gdzie kupić dobry sprzęt dla dziecka dobrej jakości w przestepnej cenie to polecam sklepy Neonet.Znajdziecie tam duzy wybór asortymentu RTV,TV i innego sprzetu.Polecam
A nie prościej kupić rower? Podejrzewam, że dziecko w tym wieku posiada już własny sprzęt w postaci komputera.
AnnKkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-12, 19:32   #360
Malinovva
Rozeznanie
 
Avatar Malinovva
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 957
Dot.: Co kupić na Pierwszą Komunię Św.?

Słuchajcie, mam problem. Jestem jakby swojego rodzaju opiekunką, ale opiekunką z miłości i bezinteresowną - nie biorę kasy ani nic, bo za bardzo kocham tą moją trójkę... i teraz do jednego dziecka idę jako fotograf, a do dwójki pozostałej (rodzeństwo) wpadnę przed Komunią. Wiem, że powinnam coś wszystkim dać, bo jestem dla nich jak starsza siostra, a oni dla mnie jak młodsze rodzeństwo. Pytanie tylko co? Pomóżcie :/
__________________
Czy przyszła pedagożka języka angielskiego może prosić o jednego jedynego lajka? -> https://www.facebook.com/sknpromocji...type=3&theater
Malinovva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Prezenty


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-14 20:07:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:54.