Nie wiem gdzie zamieszkać w Polsce! Jakie fajne miasta? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-07-03, 16:40   #31
czerwonajarzebina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 14
Dot.: Nie wiem gdzie zamieszkać w Polsce! Jakie fajne miasta?

Dziewczyny wszędzie dobrze gdzie nas nie ma

Ja pochodzę ze śląska i jestem właśnie anty "górowa" Nie ciągnie mnie w ogóle. Im bardziej na północ Polski to tym te rejony wydają mi się ładniejsze i odnajduję więcej uroku w tej "pustyni" wielkopolski jak któraś z was napisała.
A swojskie klimaty podlasia i mazury uwielbiam! Wybrałabym właśnie te rejony ale się boje że skończę w jakimś sklepie. W większym mieście ratuje mnie jeszcze jakieś korpo.
Jak młodzi ludzie żyją i dają sobie radę poza dużym miastem tego właśnie nie ogarniam..
czerwonajarzebina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-03, 16:45   #32
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Nie wiem gdzie zamieszkać w Polsce! Jakie fajne miasta?

Cytat:
Napisane przez Tolvaj Pokaż wiadomość
Pandora, a myślisz o górnym czy dolnym Śląsku?

Sent from my Pixel 6a using Tapatalk
Oba mi chodzą po głowie. Kiedyś myślałam tylko o Dolnym Śląsku, bo górny wydawał mi się brzydki, szary i smutny. A jest zupełnie inaczej.

---------- Dopisano o 16:45 ---------- Poprzedni post napisano o 16:44 ----------

Ja się zakochałam w Suwalszczyźnie, ale co z tego skoro tam bieda aż piszczy.
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-03, 16:59   #33
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Nie wiem gdzie zamieszkać w Polsce! Jakie fajne miasta?

Cytat:
Napisane przez czerwonajarzebina Pokaż wiadomość
Jak młodzi ludzie żyją i dają sobie radę poza dużym miastem tego właśnie nie ogarniam..

Tak patrząc na moich znajomych
- odziedziczona gospodarka
- jedna osoba w rodzinie pracuje i dojeżdża
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-03, 17:17   #34
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 841
Dot.: Nie wiem gdzie zamieszkać w Polsce! Jakie fajne miasta?

Cytat:
Napisane przez czerwonajarzebina Pokaż wiadomość
Dziewczyny wszędzie dobrze gdzie nas nie ma

Ja pochodzę ze śląska i jestem właśnie anty "górowa" Nie ciągnie mnie w ogóle. Im bardziej na północ Polski to tym te rejony wydają mi się ładniejsze i odnajduję więcej uroku w tej "pustyni" wielkopolski jak któraś z was napisała.
A swojskie klimaty podlasia i mazury uwielbiam! Wybrałabym właśnie te rejony ale się boje że skończę w jakimś sklepie. W większym mieście ratuje mnie jeszcze jakieś korpo.
Jak młodzi ludzie żyją i dają sobie radę poza dużym miastem tego właśnie nie ogarniam..
Tzn. o co konkretnie pytasz? O jakie dawanie sobie rady? Finansowe? Mentalne?
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-03, 17:17   #35
Lasagna_ze_szpinakiem
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1 480
Dot.: Nie wiem gdzie zamieszkać w Polsce! Jakie fajne miasta?

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89619590]Tak patrząc na moich znajomych
- odziedziczona gospodarka
- jedna osoba w rodzinie pracuje i dojeżdża[/QUOTE]No i praca zdalna- wtedy nawet Bieszczady wydają się realne, byleby stabilny internet był

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lasagna_ze_szpinakiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-03, 17:25   #36
karawanna
Zakorzenienie
 
Avatar karawanna
 
Zarejestrowany: 2020-11
Lokalizacja: Ciemna Strona Mocy
Wiadomości: 8 317
Dot.: Nie wiem gdzie zamieszkać w Polsce! Jakie fajne miasta?

Cytat:
Napisane przez Lasagna_ze_szpinakiem Pokaż wiadomość
No i praca zdalna- wtedy nawet Bieszczady wydają się realne, byleby stabilny internet był

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Obserwuje jeszcze ewentualnie czwarta opcje wśród ludzi, którzy zostali/wrócili po latach do mojego rodzinnego miasta (mniej niż 20tys mieszkancow), czyli pootwierali jakieś swoje biznesy, zazwyczaj sklepy odzieżowe, salony kosmetyczne czy gabinety dietetyczne. Jak im to tam idzie to nie mam pojęcia, nie utrzymuje z nimi kontaktu, u części po ich mediach społecznościowych czasami widać, że jednak muszą gdzieś dorabiać i poza swoim biznesem są jeszcze zatrudnieni u kogoś w pobliskim większym mieście.

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka
karawanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-03, 17:27   #37
Tolvaj
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 639
Dot.: Nie wiem gdzie zamieszkać w Polsce! Jakie fajne miasta?

[1=4b27789c826749bd4d16893 be0ab05cdfb4777a2_659f2fa 2a88b4;89619568]Oba mi chodzą po głowie. Kiedyś myślałam tylko o Dolnym Śląsku, bo górny wydawał mi się brzydki, szary i smutny. A jest zupełnie inaczej.

---------- Dopisano o 16:45 ---------- Poprzedni post napisano o 16:44 ----------

Ja się zakochałam w Suwalszczyźnie, ale co z tego skoro tam bieda aż piszczy.[/QUOTE]Na górnym dla mnie jest za dużo patologii i biedy niestety, szczególnie w miastach typowo górniczych, w innych może jest lepiej, w jakichś mniejszych. Góry za to są blisko i mieszkania też tańsze niż w dużych polskich miastach. W Katowicach sensowną pracę pewnie też da się ogarnąć.

Sent from my Pixel 6a using Tapatalk
Tolvaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-07-03, 17:36   #38
c6b6756720a205d307becdde1d052a7f45362f96_64ed273165c68
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 647
Dot.: Nie wiem gdzie zamieszkać w Polsce! Jakie fajne miasta?

Cytat:
Napisane przez czerwonajarzebina Pokaż wiadomość
Jak młodzi ludzie żyją i dają sobie radę poza dużym miastem tego właśnie nie ogarniam..
Ja ogarniam, mam rodzinę, która mieszka w maleńkiej wsi. Duża część młodych na start dostaje ziemię i dom od rodziców - wszystko budowane samemu, wiadomo, więc niższe koszty. Tak na prawdę to największy wydatek jaki się trafia w życiu - jak masz gdzie mieszkać to i za 3 k na rękę sobie pożyjesz. Myślę, że właśnie dzieci w takich sytuacjach, jeśli nie chcą wykonywać jakiejś super ambitnej pracy to akurat mają lepiej. Zero stresu, własna gospodarka często, jajka za darmo, mleko za darmo, mięso od lokalnego rolnika, albo samemu się hoduje na ubój - to wszystko redukuje koszty życia. Niektórzy mieszkają z rodzicami i nie zamierzają się wyprowadzać. W takiej sytuacji dołożą się trochę, a reszta na życie i może koniec końców to wychodzić lepiej niż praca w korpo i życie na wynajmie.
Dodatkowo nie ma kawiarni, kin itd. więc mniej się wydaje na takie rozrywki, życie.
Ja myślę, że rozsądniejszym pytaniem jest jak sobie ludzie radzą w dużych miastach, żyjąc w małych klitach, wydając grubą kasę na jedzenie na mieście, zarabiając bardzo średnio - bo minimalne zachodnie zazwyczaj.
c6b6756720a205d307becdde1d052a7f45362f96_64ed273165c68 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-03, 17:37   #39
PumpkinEyes
Zakorzenienie
 
Avatar PumpkinEyes
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 3 095
Dot.: Nie wiem gdzie zamieszkać w Polsce! Jakie fajne miasta?

Mnie się Katowice nie podobały jak jeździłam te 6 lat temu do chłopaka. Może się przez ten czas pozmieniały, ale wtedy poza ścisłym centrum było mocno obskurnie i średnio bezpiecznie nocą.

To już Łódź moim zdaniem poczyniła odrobinę lepsze postępy ku nowoczesnemu miastu, ale wciąż mieszkać bym tam nie chciała.
PumpkinEyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-03, 18:08   #40
Lasagna_ze_szpinakiem
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1 480
Dot.: Nie wiem gdzie zamieszkać w Polsce! Jakie fajne miasta?

Cytat:
Napisane przez Tolvaj Pokaż wiadomość
Na górnym dla mnie jest za dużo patologii i biedy niestety, szczególnie w miastach typowo górniczych, w innych może jest lepiej, w jakichś mniejszych. Góry za to są blisko i mieszkania też tańsze niż w dużych polskich miastach. W Katowicach sensowną pracę pewnie też da się ogarnąć.

Sent from my Pixel 6a using Tapatalk
Oj nie, miasta typowo górnicze to na pewno nie bieda ani patologia Raczej nowe auta z salonu i wychuchane ogródki- coś o tym wiem bo mieszkam tu całe życie Może masz bardziej na myśli osiedla w Bytomiu/Rudzie Śląskiej, ale to tez już raczej melodia przeszłości Górny Śląsk to przede wszystkim mnóstwo miejsc pracy czy to stricte produkcji czy korporacji. Poziom życia ludzi jest więc zupełnie inny niż na ścianie wschodniej dzięki temu zagęszczeniu firm, bliskości spółek węglowych. Druga sprawa, że im bliżej czeskiej granicy tym więcej ładnych miasteczek, a równocześnie nadal jest blisko do aglomeracji.
W mojej miejscowości np w ogóle nie da się kupić działki bo znikają w sekundę ( wszyscy nowi sąsiedzi są z Katowic lub okolic).
Jedyny minus jaki widzę, a właściwie czuję na Śląsku to powietrze- i tu się absolutnie zgadzam, to jest region przemysłowy w dużej mierze.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 18:08 ---------- Poprzedni post napisano o 18:04 ----------

Cytat:
Napisane przez karawanna Pokaż wiadomość
Obserwuje jeszcze ewentualnie czwarta opcje wśród ludzi, którzy zostali/wrócili po latach do mojego rodzinnego miasta (mniej niż 20tys mieszkancow), czyli pootwierali jakieś swoje biznesy, zazwyczaj sklepy odzieżowe, salony kosmetyczne czy gabinety dietetyczne. Jak im to tam idzie to nie mam pojęcia, nie utrzymuje z nimi kontaktu, u części po ich mediach społecznościowych czasami widać, że jednak muszą gdzieś dorabiać i poza swoim biznesem są jeszcze zatrudnieni u kogoś w pobliskim większym mieście.

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka
Tak, salony fryzjerskie, działalności budowlane, fotowoltaiki, sklepy itp. Tego też widzę mnóstwo u siebie, a do 150tys miasta mam 12 km (15 min autem) i tak jak mówisz, własny biznes to jest częsta opcja dla kogoś komu się nie chce do tego miasta jechać.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lasagna_ze_szpinakiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-03, 18:55   #41
czerwonajarzebina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 14
Dot.: Nie wiem gdzie zamieszkać w Polsce! Jakie fajne miasta?

[1=c6b6756720a205d307becdd e1d052a7f45362f96_64ed273 165c68;89619637]Ja ogarniam, mam rodzinę, która mieszka w maleńkiej wsi. Duża część młodych na start dostaje ziemię i dom od rodziców - wszystko budowane samemu, wiadomo, więc niższe koszty. Tak na prawdę to największy wydatek jaki się trafia w życiu - jak masz gdzie mieszkać to i za 3 k na rękę sobie pożyjesz. Myślę, że właśnie dzieci w takich sytuacjach, jeśli nie chcą wykonywać jakiejś super ambitnej pracy to akurat mają lepiej. Zero stresu, własna gospodarka często, jajka za darmo, mleko za darmo, mięso od lokalnego rolnika, albo samemu się hoduje na ubój - to wszystko redukuje koszty życia. Niektórzy mieszkają z rodzicami i nie zamierzają się wyprowadzać. W takiej sytuacji dołożą się trochę, a reszta na życie i może koniec końców to wychodzić lepiej niż praca w korpo i życie na wynajmie.
Dodatkowo nie ma kawiarni, kin itd. więc mniej się wydaje na takie rozrywki, życie.
Ja myślę, że rozsądniejszym pytaniem jest jak sobie ludzie radzą w dużych miastach, żyjąc w małych klitach, wydając grubą kasę na jedzenie na mieście, zarabiając bardzo średnio - bo minimalne zachodnie zazwyczaj. [/QUOTE]


Jak ktoś odziedziczył gospodarke, a rodzice zapewnili dach nad glową to rozumiem. Bardziej chodziło mi o to jak żyją młodzi ludzie w miastach do 50 tys mieszkańców jezeli nie mają konretnego zawodu np lekarz i nie prowadza wlasnej działalności...
czerwonajarzebina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-07-04, 08:06   #42
Tolvaj
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 639
Dot.: Nie wiem gdzie zamieszkać w Polsce! Jakie fajne miasta?

Cytat:
Napisane przez Lasagna_ze_szpinakiem Pokaż wiadomość
Oj nie, miasta typowo górnicze to na pewno nie bieda ani patologia Raczej nowe auta z salonu i wychuchane ogródki- coś o tym wiem bo mieszkam tu całe życie Może masz bardziej na myśli osiedla w Bytomiu/Rudzie Śląskiej, ale to tez już raczej melodia przeszłości Górny Śląsk to przede wszystkim mnóstwo miejsc pracy czy to stricte produkcji czy korporacji. Poziom życia ludzi jest więc zupełnie inny niż na ścianie wschodniej dzięki temu zagęszczeniu firm, bliskości spółek węglowych. Druga sprawa, że im bliżej czeskiej granicy tym więcej ładnych miasteczek, a równocześnie nadal jest blisko do aglomeracji.
W mojej miejscowości np w ogóle nie da się kupić działki bo znikają w sekundę ( wszyscy nowi sąsiedzi są z Katowic lub okolic).
Jedyny minus jaki widzę, a właściwie czuję na Śląsku to powietrze- i tu się absolutnie zgadzam, to jest region przemysłowy w dużej mierze.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 18:08 ---------- Poprzedni post napisano o 18:04 ----------

Tak, salony fryzjerskie, działalności budowlane, fotowoltaiki, sklepy itp. Tego też widzę mnóstwo u siebie, a do 150tys miasta mam 12 km (15 min autem) i tak jak mówisz, własny biznes to jest częsta opcja dla kogoś komu się nie chce do tego miasta jechać.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
No ja jestem ze Śląska. Zmienia się, ale jak dla mnie to mało.
Pewnie te wychuchane ogródki, które opisujesz to pewnie dzielnice domkowe w małych miasteczkach dookoła. No ladnie, fajnie, jak ktoś lubi taki klimat. Ja wolę mieszkać w większym mieście w centrum lub blisko a tam to już dużo patoli


Sent from my Pixel 6a using Tapatalk
Tolvaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-04, 10:09   #43
pixelova
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 251
Dot.: Nie wiem gdzie zamieszkać w Polsce! Jakie fajne miasta?

Cytat:
Napisane przez czerwonajarzebina Pokaż wiadomość
Rozważam jakąś małą miejscowość pod większym miastem ale te bliskie miejscowości ceny też mają wysokie a tracić codziennie na dojazdy 2h i płacić za paliwo to też się mija z celem (nie chce bardzo się zakredycać na mieszkanie bo jestem sama i oprócz raty musze jeszcze za coś żyć)

Nie mam konkretnego zawodu. Skonczyłam turystyke i od kilku lat pracuje jako stewardessa ale chce z tego zrezygnować i wrócić na ziemie

Jeśli pracowałaś jako stewardessa to pewnie angielski znasz świetnie? Jeśli tak to widzę szansę w Białymstoku. Jest co najmniej kilka firm (produkcja), które intensywnie sprzedają swoje towary na zachód, osoby z językiem są tutaj cenione. Jeśli znasz też trochę rosyjski będzie jeszcze łatwiej. Podlaskie się rozwija.
pixelova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-04, 11:07   #44
Azarzelka
Raczkowanie
 
Avatar Azarzelka
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 172
Dot.: Nie wiem gdzie zamieszkać w Polsce! Jakie fajne miasta?

Cytat:
Napisane przez czerwonajarzebina Pokaż wiadomość
Jak ktoś odziedziczył gospodarke, a rodzice zapewnili dach nad glową to rozumiem. Bardziej chodziło mi o to jak żyją młodzi ludzie w miastach do 50 tys mieszkańców jezeli nie mają konretnego zawodu np lekarz i nie prowadza wlasnej działalności...
Pochodzę z takiej miejscowosci i na wszystkich znajomych z czasów gimnazjum/liceum w mieście zostały jakieś 3-4 osoby. No i ogólnie jak idzie sie ulicą to spotyka się głównie albo starszych ludzi albo dzieci w wieku szkolnym.
Azarzelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-07-04 23:29:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:59.