Prezetny na Komunię- dla chłopca i dla dziewczynki - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Prezenty

Notka

Prezenty Prezenty to coś co lubimy otrzymywać i dawać. Podpowiadamy jak wyszukać odpowiedni prezent. Gdzie kupić po okazyjnej cenie prezenty świąteczne i nie tylko.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-26, 21:31   #301
karolkao89
Zadomowienie
 
Avatar karolkao89
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 030
Dot.: Co kupić na Pierwszą Komunię Św.?

zegarek na rękę, album na zdjęcia z komunii, pamiatke 1 komunii (sa do kupienia w ksiegarniach, specjalne od rodzicow chrzestnych), rolki, ochraniacze do tego, moze ma jakies pasje, zainteresowania? Najlepiej kupić coś związanego z Komunią i coś co sprawi frajdę. Ja dostałam od chrzestnej pierscionek, lancuszek i zegarek, od chrzesnego pieniadze, a moj brat rower, wieżę - i zazdroscilam .

Dla mnie śmieszne są te cąłe 'trendy' co i za ile powinno się kupić.
karolkao89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-27, 09:16   #302
Joasia3212
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 49
Dot.: Co kupić na Pierwszą Komunię Św.?

Cytat:
Napisane przez ewelajna181 Pokaż wiadomość
2,500zł na głowę?to już chyba lekka przesada...oj będzie ciężko z tym prezentem
Dla mnie też jest to przesada, gdzie te czasy że zegarek sprawiał tak wielką radość Wczoraj długo jeszcze zastanawiałam się nad tym tematem - i chyba pozostanę przy opcji psp bądź też tablet.
Joasia3212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-27, 14:31   #303
ewelajna181
Raczkowanie
 
Avatar ewelajna181
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 153
Dot.: Co kupić na Pierwszą Komunię Św.?

Cytat:
Napisane przez Pani_Migotka Pokaż wiadomość
Tylko nie kupuj mu czasem quada. Mój mały sąsiad dostał takiego na komunie i dzień w dzień przez cały miesiąc, 12h dziennie purkał tym pod moim oknem

Może gitara? Jakiś instrument?
Żadnego quada nie mam zamiaru kupować...nie chcę mieć potem na sumieniu,że się połamał...

---------- Dopisano o 15:31 ---------- Poprzedni post napisano o 15:27 ----------

Cytat:
Napisane przez Joasia3212 Pokaż wiadomość
Dla mnie też jest to przesada, gdzie te czasy że zegarek sprawiał tak wielką radość Wczoraj długo jeszcze zastanawiałam się nad tym tematem - i chyba pozostanę przy opcji psp bądź też tablet.
No ja jak miałam swoją komunię kilkanaście lat temu to się cieszyłam z pierścionka,zegarka nawet sukienkę od cioci dostałam i się bardzo cieszyłam. A pieniędzy w kopercie to raczej nie dam bo to nie jest za bogata rodzina(zresztą mi się też nie przelewa) i podejrzewam,że rodzice by zabrali pieniążki bo w moim przypadku tak kiedyś było... wolę jednak coś kupić żeby mały miał radochę.
__________________
„Nikt nie może cofnąć się w czasie i napisać nowego początku, ale każdy może zacząć od dzisiaj i dopisać nowe zakończenie.”
ewelajna181 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-27, 14:56   #304
InnocensMundi
Raczkowanie
 
Avatar InnocensMundi
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 194
Dot.: Co kupić na Pierwszą Komunię Św.?

Może jakieś akcesoria do tego roweru? Wiesz rzeczy typu rękawiczki, miernik prędkości itp. Ale z tych takich lepszych, firmowych. Dzieciak będzie się cieszył, że ma superwypasiony rower ze wszystkimi bajerami i że może szpanować przed kolegami
__________________
did you know that the dolphins are just gay sharks?
InnocensMundi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-27, 16:56   #305
ewelajna181
Raczkowanie
 
Avatar ewelajna181
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 153
Dot.: Co kupić na Pierwszą Komunię Św.?

Cytat:
Napisane przez InnocensMundi Pokaż wiadomość
Może jakieś akcesoria do tego roweru? Wiesz rzeczy typu rękawiczki, miernik prędkości itp. Ale z tych takich lepszych, firmowych. Dzieciak będzie się cieszył, że ma superwypasiony rower ze wszystkimi bajerami i że może szpanować przed kolegami
No nie wiem,nie wiem naprawdę... mogłabym kupić jakieś akcesoria ale ten mój chrześniak to taki mały cwaniaczek i może mnie wyśmiać jak mu kupię coś nieodpowiedniego...
__________________
„Nikt nie może cofnąć się w czasie i napisać nowego początku, ale każdy może zacząć od dzisiaj i dopisać nowe zakończenie.”
ewelajna181 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-27, 19:30   #306
monahmonah
Przyczajenie
 
Avatar monahmonah
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 21
Dot.: Co kupić na Pierwszą Komunię Św.?

Ech, czasy się strasznie zmieniają. Też słyszałam, że teraz to takie prezenty dzieci dostają na komunię, że aż może rozboleć głowa. Aż się boję co będzie, jak mój chrześniak będzie szedł za kilka lat do komunii :/
Myślę, że akcesoria do roweru, to dobry pomysł jako taki mniejszy podarunek. A poza tym super pomysłem jest założenie konta oszczędnościowego. Nie trzeba przesyłać jakiś wielkich pieniędzy, nawet z 50 zł co miesiąc, a jak skończy 18 lat, to już będzie miał niezłą sumę do dyspozycji.
monahmonah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-27, 19:30   #307
InnocensMundi
Raczkowanie
 
Avatar InnocensMundi
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 194
Dot.: Co kupić na Pierwszą Komunię Św.?

To może ipod shuffle?
http://www.apple.com/pl/ipod-shuffle/
Mogę polecić z doświadczenia.

Ale jeżeli chrześniak nie słucha muzyki to obstawałabym przy akcesoriach do roweru. Może wybrałabyś się na zakup roweru z chrzestnym i tam byś od razu wybrała coś właśnie dodatkowego, a chrzestny by Ci pomógł?
__________________
did you know that the dolphins are just gay sharks?
InnocensMundi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-27, 22:06   #308
ewelajna181
Raczkowanie
 
Avatar ewelajna181
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 153
Dot.: Co kupić na Pierwszą Komunię Św.?

Cytat:
Napisane przez InnocensMundi Pokaż wiadomość
To może ipod shuffle?
http://www.apple.com/pl/ipod-shuffle/
Mogę polecić z doświadczenia.

Ale jeżeli chrześniak nie słucha muzyki to obstawałabym przy akcesoriach do roweru. Może wybrałabyś się na zakup roweru z chrzestnym i tam byś od razu wybrała coś właśnie dodatkowego, a chrzestny by Ci pomógł?
No nie bardzo bo my się w ogóle nie znamy...pierwszy i ostatni raz widziałam Go na chrzcinach małego...
__________________
„Nikt nie może cofnąć się w czasie i napisać nowego początku, ale każdy może zacząć od dzisiaj i dopisać nowe zakończenie.”
ewelajna181 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-28, 11:33   #309
badumi
Raczkowanie
 
Avatar badumi
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 80
Dot.: Co kupić na Pierwszą Komunię Św.?

Szczerze mówiąc jestem za kupnem czegoś tradycyjnego typu: zegarek. Jeżeli dzieciak będzie chciał jakiś sprzęt to pewnie rodzice mu z czasem kupią jeśli stwierdzą, że będzie to odpowiedni moment w jego życiu
badumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-28, 12:51   #310
ewelajna181
Raczkowanie
 
Avatar ewelajna181
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 153
Dot.: Co kupić na Pierwszą Komunię Św.?

Cytat:
Napisane przez doris543 Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc jestem za kupnem czegoś tradycyjnego typu: zegarek. Jeżeli dzieciak będzie chciał jakiś sprzęt to pewnie rodzice mu z czasem kupią jeśli stwierdzą, że będzie to odpowiedni moment w jego życiu
Ja też bym za tym była ale na jaką matkę chrzestną wtedy wyjdę jak w tych czasach takie rzeczy się daje...
__________________
„Nikt nie może cofnąć się w czasie i napisać nowego początku, ale każdy może zacząć od dzisiaj i dopisać nowe zakończenie.”
ewelajna181 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-28, 16:51   #311
slonecznikow_a
Zadomowienie
 
Avatar slonecznikow_a
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 126
Dot.: Co kupić na Pierwszą Komunię Św.?

Cytat:
Napisane przez ewelajna181 Pokaż wiadomość
Witam! mam taki problem-za 4 miesiące mój chrześniak idzie do Komunii i nie mam pomysłu co mogłabym mu kupić jak czytałam na innych forach to po prostu aż w głowie się nie mieści jakie rzeczy teraz daje się dzieciom na komunię!!! Dzwoniłam wczoraj do chrzestnego i on kupuje rower a ja... no naprawdę nie mam pomysłu... Niby jeszcze 4 miesiące i mam czas ale to tak szybko zleci,że nawet nie będę wiedziała kiedy... Może ktoś z Was też jest chrzestnym i ma w maju komunię chrześniaka? Podzielcie się proszę jakie pomysły na prezent komunijny Wy macie bo ja mam kompletną pustkę w głowie...
Biblia.


Cytat:
Napisane przez Joasia3212 Pokaż wiadomość
Właśnie mam ten sam problem mój chrześniak ma Komunię Świętą 19 maja i nie mam pojęcia co można mu kupić Też zastanawiam się nad jakimś najnowszym tabletem bądź też najnowszą grą psp. Znajomi twierdzą że teraz wydatek chrzestnych na Komunię Świętą powinien być nie mniejszy niż 2,500 zł na głowę - DLA MNIE NIESTETY JEST TO PRZESADA.
Ciężko coś kupić maluchowi który ma już bardzo wiele rzeczy w domu. Również zastanawiałam się nad opcją założenia konta oszczędnościowego - ale chyba lepiej coś kupić zawsze chłopak będzie miał radochę z tego Ja również chętnie skorzystam z jakiś Waszych sugestii...


Śmieszy mnie ten komunijny cyrk. Jeszcze bardziej mnie śmieszy, dziwi i przeraża, że dorośli ludzie biorą w tym udział i przejmują się, co inni sobie pomyślą, jeśli dzieciak nie dostanie laptopa za 2,5 tys.
slonecznikow_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-28, 18:14   #312
MeMickey
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 61
Dot.: Co kupić na Pierwszą Komunię Św.?

A może np. trampolinę? Mojego ojca chrześnica (jego siostry córka) bardzo chcę dostać taką teraz na swoją komunię, ale jej rodzice nie zgodzili się na taki prezent (szaleństwo). Ja idę z nimi na ta komunię i damy z narzeczonym kopertę (200 zł) i do tego jakąś pamiątkę z komunii. Nie mam pojęcia, co się teraz daje i w ogóle drażni mnie cały ten cyrk. Ciotka mówi tak dyskretnie, że chcieliby pieniądze, bo zbierają na laptopa (nie wiem czy sugeruje, żeby dać kopertę, czy żeby od razu najlepiej kupić laptopa ). Boję się, że jak dam pieniądze, to one u nich przepadną, bo to tacy ludzie, a dziecko nic nie będzie miało. Chyba kupimy jej jakiś ogromniasty zestaw do rysowania/malowania, bo ona to uwielbia i do tego ew. jakieś pieniądze. Powoli się przymierzam i też rozmyślam.
MeMickey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-28, 22:14   #313
ewelajna181
Raczkowanie
 
Avatar ewelajna181
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 153
Dot.: Co kupić na Pierwszą Komunię Św.?

Cytat:
Napisane przez MeMickey Pokaż wiadomość
A może np. trampolinę? Mojego ojca chrześnica (jego siostry córka) bardzo chcę dostać taką teraz na swoją komunię, ale jej rodzice nie zgodzili się na taki prezent (szaleństwo). Ja idę z nimi na ta komunię i damy z narzeczonym kopertę (200 zł) i do tego jakąś pamiątkę z komunii. Nie mam pojęcia, co się teraz daje i w ogóle drażni mnie cały ten cyrk. Ciotka mówi tak dyskretnie, że chcieliby pieniądze, bo zbierają na laptopa (nie wiem czy sugeruje, żeby dać kopertę, czy żeby od razu najlepiej kupić laptopa ). Boję się, że jak dam pieniądze, to one u nich przepadną, bo to tacy ludzie, a dziecko nic nie będzie miało. Chyba kupimy jej jakiś ogromniasty zestaw do rysowania/malowania, bo ona to uwielbia i do tego ew. jakieś pieniądze. Powoli się przymierzam i też rozmyślam.
No właśnie,kupić niewiadomo co ale kasy też nie bardzo bo przeważnie tak jest,że rodzice zabierają kasiorkę na pokrycie kosztów komunii heh śmieszne to jest ale niestety znam dużo przypadków w których tak właśnie było... zastaw się a postaw się...
__________________
„Nikt nie może cofnąć się w czasie i napisać nowego początku, ale każdy może zacząć od dzisiaj i dopisać nowe zakończenie.”
ewelajna181 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-30, 18:01   #314
mariamarysienka
Zakorzenienie
 
Avatar mariamarysienka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 14 017
Dot.: Co kupić na Pierwszą Komunię Św.?

ewelajna wybacz, ale po przeczytaniu wszystkich Twoich postów wychodzi na to, że mimo że tego nie chcesz, musisz kupić chrześniakowi, iPhone'a, iPada i do tego skuter, bo wszystkie dobre pomysły, które tutaj padły Ty kwitujesz stwierdzeniem, że "tego się w dzisiejszych czasach nie daje, na jaką ja chrzestną wyjdę? bla bla bla". Kup prezent, który Twoim zdaniem będzie odpowiedni, a przestań trząść gaciami, że sobie dzieciak pomyśli że jesteś złą chrzestną (przy okazji - ja sądziłam że chrzestnych nie mierzy się po prezentach, jakie dają i w pierwszym poście miałam wrażenie że masz takie samo zdanie, ale jak widać mylilam się).
A poza tym, nie możesz zadzwonić do rodziców i spytać, czym się interesuje ich syn, zamiast wprost co chciałby dostać? Na pewno Ci powiedzą, a Ty unikniesz kupowania jakichś sprzętów elektronicznych, które są grubą przesadą dla ośmioletniego dzieciaka.
Sorki za trochę wzburzony post, ale jak każdy pomysł jest dla Ciebie zły, bo co sobie ktoś pomyśli, to na pewno nie kupisz mu czegoś co będzie zgodne z Twoim "sumieniem" i byciem przeciwną superdrogim prezentom na komunię.
__________________
.

"One cat just leads to another." - E. Hemingway



I love you
I will
I do
mariamarysienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-30, 18:40   #315
arenika
Zadomowienie
 
Avatar arenika
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 476
Dot.: Co kupić na Pierwszą Komunię Św.?

Kup mu Biblie i ładny zegarek.
Przeraża mnie ten dziki pęd za wypasionymi prezentami.
__________________
,,Człowiek nie może żyć, nie wiedząc, po co żyje''
arenika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-30, 22:36   #316
ewelajna181
Raczkowanie
 
Avatar ewelajna181
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 153
Dot.: Co kupić na Pierwszą Komunię Św.?

Cytat:
Napisane przez mariamarysienka Pokaż wiadomość
ewelajna wybacz, ale po przeczytaniu wszystkich Twoich postów wychodzi na to, że mimo że tego nie chcesz, musisz kupić chrześniakowi, iPhone'a, iPada i do tego skuter, bo wszystkie dobre pomysły, które tutaj padły Ty kwitujesz stwierdzeniem, że "tego się w dzisiejszych czasach nie daje, na jaką ja chrzestną wyjdę? bla bla bla". Kup prezent, który Twoim zdaniem będzie odpowiedni, a przestań trząść gaciami, że sobie dzieciak pomyśli że jesteś złą chrzestną (przy okazji - ja sądziłam że chrzestnych nie mierzy się po prezentach, jakie dają i w pierwszym poście miałam wrażenie że masz takie samo zdanie, ale jak widać mylilam się).
A poza tym, nie możesz zadzwonić do rodziców i spytać, czym się interesuje ich syn, zamiast wprost co chciałby dostać? Na pewno Ci powiedzą, a Ty unikniesz kupowania jakichś sprzętów elektronicznych, które są grubą przesadą dla ośmioletniego dzieciaka.
Sorki za trochę wzburzony post, ale jak każdy pomysł jest dla Ciebie zły, bo co sobie ktoś pomyśli, to na pewno nie kupisz mu czegoś co będzie zgodne z Twoim "sumieniem" i byciem przeciwną superdrogim prezentom na komunię.
Nie,nie każdy pomysł jest dla mnie zły ale wiem z jakiej rodziny jest mały i wiem co wszyscy będą gadać - o ta w Holandii pracuje a takie g**** dała... a ja jestem taką osobą,która bierze wszystko do siebie i niestety przejmuje się wszystkim...niestety wiem jaką mam rodzinę i nie chodzi mi o to,że chcę być lepsza od innych czy coś, po prostu nie wiem co się daje i wszystkie pomysły tutaj wydają mi się dobre. A do rodziców już dzwoniłam to mi powiedzieli tylko tyle,że każdy da taki prezent na jaki go stać a w ich oczach ja jestem "bogata" bo pracuje w Holandii wiem bo nie raz mi powiedzieli to prosto w oczy ale to wcale nieprawda bo ja tu nie tylko pracuje ale też żyje opłacam wszystko tak samo jak ludzie w pl i nie wiele mi zostaje. Poza tym mój chrześniak to syn brata mojego ojca a nasi rodzice ze sobą nie rozmawiają i nie raz była taka sytuacja jak pojechałam w odwiedziny do chrześniaka to mnie kopnął albo opluł... Mimo,że zawsze się starałam być dobrą chrzestną... ale to już inna sprawa... myślałam,że zakładając post mi ktoś pomoże a nie powytyka moje błędy które moim zdaniem nawet nie istnieją.
__________________
„Nikt nie może cofnąć się w czasie i napisać nowego początku, ale każdy może zacząć od dzisiaj i dopisać nowe zakończenie.”
ewelajna181 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-31, 12:29   #317
mariamarysienka
Zakorzenienie
 
Avatar mariamarysienka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 14 017
Dot.: Co kupić na Pierwszą Komunię Św.?

Jak widać rodzice Twojego chrześniaka traktują Cię trochę jak chodzący portfel (swoją drogą, jakie to polskie - jak ktoś pracuje za granicą to ma na pewno miliony na koncie ), więc ja bym się nie wysilała - i tak prawdopodobnie każdy prezent, jaki mu kupisz będzie zły. A skoro dzieciak potrafi Cię kopnąć czy opluć, to tym bardziej nie doceni Twoich starań.
A moim postem nie chciałam Cię obrazić. Chciałam żebyś zrozumiała, że nie ma co wkładać nie wiadomo jakiego wysiłku w kupowanie prezentu na komunię. Bo w tym momencie dzieciakom tak się poprzewracało w że jak nie kupi się laptopa, iPada, lustrzanki i nie da parę stówek w łapę, to jest się złą ciocią i sknerą (i co najlepsze, rodzice podżegają dzieciaki przed komunią roztaczając przed nimi kuszące wizje cudownych i drogich prezentów).
Także głowa do góry Autentycznie, wybierz prezent jaki uważasz, że powinien być dobry, bo i tak wdzięczności możesz się nie doczekać.
__________________
.

"One cat just leads to another." - E. Hemingway



I love you
I will
I do
mariamarysienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-31, 12:50   #318
arenika
Zadomowienie
 
Avatar arenika
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 476
Dot.: Co kupić na Pierwszą Komunię Św.?

Cytat:
Napisane przez ewelajna181 Pokaż wiadomość
Nie,nie każdy pomysł jest dla mnie zły ale wiem z jakiej rodziny jest mały i wiem co wszyscy będą gadać - o ta w Holandii pracuje a takie g**** dała... a ja jestem taką osobą,która bierze wszystko do siebie i niestety przejmuje się wszystkim...niestety wiem jaką mam rodzinę i nie chodzi mi o to,że chcę być lepsza od innych czy coś, po prostu nie wiem co się daje i wszystkie pomysły tutaj wydają mi się dobre. A do rodziców już dzwoniłam to mi powiedzieli tylko tyle,że każdy da taki prezent na jaki go stać a w ich oczach ja jestem "bogata" bo pracuje w Holandii wiem bo nie raz mi powiedzieli to prosto w oczy ale to wcale nieprawda bo ja tu nie tylko pracuje ale też żyje opłacam wszystko tak samo jak ludzie w pl i nie wiele mi zostaje. Poza tym mój chrześniak to syn brata mojego ojca a nasi rodzice ze sobą nie rozmawiają i nie raz była taka sytuacja jak pojechałam w odwiedziny do chrześniaka to mnie kopnął albo opluł... Mimo,że zawsze się starałam być dobrą chrzestną... ale to już inna sprawa... myślałam,że zakładając post mi ktoś pomoże a nie powytyka moje błędy które moim zdaniem nawet nie istnieją.
Szczerze mówiąc tym bardziej nie wysilałabym się z wypasionym prezentem. Komunia to przede wszystkim duchowe przeżycie a dzieciak jak widać ma w d.. za dużo i cię nie szanuje tylko liczy na profity.
__________________
,,Człowiek nie może żyć, nie wiedząc, po co żyje''
arenika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-31, 13:37   #319
ewelajna181
Raczkowanie
 
Avatar ewelajna181
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 153
Dot.: Co kupić na Pierwszą Komunię Św.?

Cytat:
Napisane przez mariamarysienka Pokaż wiadomość
Jak widać rodzice Twojego chrześniaka traktują Cię trochę jak chodzący portfel (swoją drogą, jakie to polskie - jak ktoś pracuje za granicą to ma na pewno miliony na koncie ), więc ja bym się nie wysilała - i tak prawdopodobnie każdy prezent, jaki mu kupisz będzie zły. A skoro dzieciak potrafi Cię kopnąć czy opluć, to tym bardziej nie doceni Twoich starań.
A moim postem nie chciałam Cię obrazić. Chciałam żebyś zrozumiała, że nie ma co wkładać nie wiadomo jakiego wysiłku w kupowanie prezentu na komunię. Bo w tym momencie dzieciakom tak się poprzewracało w że jak nie kupi się laptopa, iPada, lustrzanki i nie da parę stówek w łapę, to jest się złą ciocią i sknerą (i co najlepsze, rodzice podżegają dzieciaki przed komunią roztaczając przed nimi kuszące wizje cudownych i drogich prezentów).
Także głowa do góry Autentycznie, wybierz prezent jaki uważasz, że powinien być dobry, bo i tak wdzięczności możesz się nie doczekać.
Co racja to racja...

---------- Dopisano o 14:37 ---------- Poprzedni post napisano o 14:33 ----------

Cytat:
Napisane przez arenika Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc tym bardziej nie wysilałabym się z wypasionym prezentem. Komunia to przede wszystkim duchowe przeżycie a dzieciak jak widać ma w d.. za dużo i cię nie szanuje tylko liczy na profity.
Nom...kiedyś jak mój chrześniak jeszcze była malutki to żyliśmy w zgodzie,temu mnie wzięli za chrzestną ale teraz przez to,że są skłóćeni z moimi rodzicami wszystko się pozmieniało... nie wiem nawet jak ta komunia będzie wyglądac...
__________________
„Nikt nie może cofnąć się w czasie i napisać nowego początku, ale każdy może zacząć od dzisiaj i dopisać nowe zakończenie.”
ewelajna181 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-31, 19:46   #320
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Co kupić na Pierwszą Komunię Św.?

Cytat:
Napisane przez ewelajna181 Pokaż wiadomość
Ja też bym za tym była ale na jaką matkę chrzestną wtedy wyjdę jak w tych czasach takie rzeczy się daje...
A skąd wiesz, że nie ucieszy się z zegarka, skoro mało go znasz?
Naszemu dziecku chrzestny chciał kupić właśnie zegarek na Komunię i młody strasznie się ekscytował tym pomysłem (a jest naprawdę wybredny, jeśli chodzi o prezenty). Aczkolwiek plan został zmieniony, bo baliśmy się, że zegarek szybko zniknie - baliśmy się, że go posieje gdzieś w szkole, bo jest roztargniony masę rzeczy już w niej pogubił ; albo że ktoś mu pozazdrości i wyciągnie z plecaka np. na wf-ie (bo chrzestny planował jakiś mega wypasiony zegarek). Ostatecznie dostał prosty zegarek na urodziny i też był o dziwo zadowolony

Jako że zegarek odpadł, to chrzestny dołoży się pewnie do zbiorowego prezentu od całej rodziny.



Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość
w tamtym sezonie najmodniejszym prezentem był jeż pigmejski
Mój kuzyn hoduje kucyki i mówi, że bardzo często przyjeżdżają do niego ludzie, chcący kupić dziecku konika na Komunię - nierzadko tacy, którzy mieszkają w bloku i nie mają wizji co z tym koniem później zrobią
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-31, 19:55   #321
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Co kupić na Pierwszą Komunię Św.?

Cytat:
Napisane przez Lea_ny Pokaż wiadomość

Mój kuzyn hoduje kucyki i mówi, że bardzo często przyjeżdżają do niego ludzie, chcący kupić dziecku konika na Komunię - nierzadko tacy, którzy mieszkają w bloku i nie mają wizji co z tym koniem później zrobią
o nie
przez jakiś czas mieściłby się na balkonie, ale co potem...
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-31, 22:15   #322
ewelajna181
Raczkowanie
 
Avatar ewelajna181
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 153
Dot.: Co kupić na Pierwszą Komunię Św.?

Cytat:
Napisane przez Lea_ny Pokaż wiadomość
A skąd wiesz, że nie ucieszy się z zegarka, skoro mało go znasz?

Mój kuzyn hoduje kucyki i mówi, że bardzo często przyjeżdżają do niego ludzie, chcący kupić dziecku konika na Komunię - nierzadko tacy, którzy mieszkają w bloku i nie mają wizji co z tym koniem później zrobią
No może i ucieszy się z zegarka ale stwierdziłam,że kupię jakąś dużą piękną biblię żeby to dziecko miało jakąś pamiątkę z tej komunii no i albo dam pieniążki albo założę mu książeczkę oszczędnościową albo kupie jakiś prezent...tak albo albo zobaczymy jeszcze...ale żeby kucyka na komunię? w ogóle jestem przeciwna dawania zwierzaków w prezencie...potem tylko cierpią biedne stworzenia...
__________________
„Nikt nie może cofnąć się w czasie i napisać nowego początku, ale każdy może zacząć od dzisiaj i dopisać nowe zakończenie.”
ewelajna181 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-01, 07:02   #323
betty0502
Wtajemniczenie
 
Avatar betty0502
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 864
GG do betty0502
Dot.: Co kupić na Pierwszą Komunię Św.?

Witaj,
może napisz jaką kwotę chcesz przeznaczyć na ten prezent?

Moim zdaniem założenie konta oszczędnościowego to świetna sprawa, może teraz tego aż tak nie doceni ale wkrótce z pewnością
betty0502 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-01, 11:11   #324
ewelajna181
Raczkowanie
 
Avatar ewelajna181
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 153
Dot.: Co kupić na Pierwszą Komunię Św.?

Cytat:
Napisane przez betty0502 Pokaż wiadomość
Witaj,
może napisz jaką kwotę chcesz przeznaczyć na ten prezent?

Moim zdaniem założenie konta oszczędnościowego to świetna sprawa, może teraz tego aż tak nie doceni ale wkrótce z pewnością
Hej no nie wiem myślałam żeby przeznaczyć tak 1000-1500 zł...
__________________
„Nikt nie może cofnąć się w czasie i napisać nowego początku, ale każdy może zacząć od dzisiaj i dopisać nowe zakończenie.”
ewelajna181 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-04, 19:24   #325
Polka na rowerze
Przyczajenie
 
Avatar Polka na rowerze
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 2
Dot.: Co kupić na Pierwszą Komunię Św.?

Ja bym polecała akcesoria do roweru (kask, licznik, bidon), bo to zwykle przychodzą dokupić same dzieciaki komunijne po komunii, z okazji której dostały rower.
__________________
Blog rowerowy - Rowery dla całej rodziny
Polka na rowerze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 12:56   #326
yazeer
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 5
Dot.: Co kupić na Pierwszą Komunię Św.?

a moze łancuszek z zawieszka, czesto kupuje sie zawieszke z wizerunkiem matki boskiej czy krzyżyk ale teraz te prezenty na komunie zrobily sie bardziej nowoczesne. jak komus zalezy na zachowaniu tej niepisanej tradycji to moze kupic lancuszek z zawieszka ale aniolkiem, czy bransoletke z aniolkiem. mysle ze to fajny pomysl jesli chodzi o dziewczynke. przesylam zdjecie bransoletki zebyscie zobaczyli jak to wyglada.
dla chlopca moze byc zegarek, cos takiego bardziej meskiego.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 502.jpg (6,0 KB, 28 załadowań)
yazeer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-07, 08:50   #327
shanonnowa
Rozeznanie
 
Avatar shanonnowa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 814
Dot.: Co kupić na Pierwszą Komunię Św.?

ehh, to prawda, teraz co dzieciaki/rodzice albo sama moda ( o ile taka moze byc ) wymyslają prezenty na komunie to jest po prostu nie do pomyslenia
ja dostalam troche złota ( lancuszek kolczyki ) encyklopedie, rower i cieszylam się z tego jak oszalała
no ale do rzeczy, w maju także jedziemy z tż na komunie ( tż jest chrzestnym córki swojej siotry, chrześniaczka jest jedynaczką, a tż ma tylka tą siostrę zatem w ich rodzinie jest jedyna wnuczka) to co uslyszalam w pomyslach na prezenty to w glowie sie nie miesci ( chyba nie musze mowic że mała jest rozpieszczona do granic, co ja mowie, poza granice mozliwosci i nawet super mega nowoczesny rower czy mega inna zabawka nie ucieszylaby jej ani trochę )
no i co ja mam powiedzieć?
za kazdą razą gdy jedziemy w odwiedziny do znajomych z dziecmi, staram się kupować jakiś drobiazg, każdy cieszy się chociazby z jakiejś fajnej książeczki bądź nowych slodyczy ktorych jeszcze nie jadł, ale gdy jedziemy w odwiedziny to tż chrześniaczki,przez tydzien zastanawiam sie co kupic, a gdy juz kupie, mam stresa czy juz przypadkiem tego nie ma ( a jest duze prawdopodobienstwo) czy moze po prostu jej sie nie spodoba
co gorsza bawi się samymi markowymi zabawkami, jakimiś pachnącymi truskawkami, pet shopami, gdzie jeden maly zwierzaczek kosztuje około 50zł a co dopiero pełny duzy komplet, to dziecko i nie powinno moze sie patrzec na cene, ale mam blizszych w rodzinie
ale jestem wyrodna
no ale w koncu do rzeczy -> czy ja powinnam coś kupić małej w dniu komuni?
myslę, że powinnam, chociazby jakis drobiazg ( myslalam o bukieciku kwiatków zywych ) ale czy moze coś jeszcze?
__________________
Jako dziewczyna 14-02-2010r

Jako narzeczona 19-09-2013r

Jako żona 20-09-2014r

1+1=2

Jako kierowca 19-02-2015r
shanonnowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-07, 17:27   #328
katte88
Raczkowanie
 
Avatar katte88
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 55
Dot.: Co kupić na Pierwszą Komunię Św.?

Ja dałabym chyba pieniądze, ale skoro możesz tyle przeznaczyć to na pewno nie kupowałabym żadnych gadżetów. Dzieciom się w głowie przewraca od takich prezentów. Ja dostałam ciuchy, zegarek i cieszyłam się, a teraz są takie czasy.. Ten zegarek to myślę, że będzie najlepszym rozwiązaniem
__________________
"Kiedy się czegoś pragnie, wtedy cały wszechświat sprzysięga się, byśmy mogli spełnić nasze marzenie."
katte88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 11:56   #329
yazeer
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 5
Dot.: Co kupić na Pierwszą Komunię Św.?

ja słyszałem jakie ludzie kupują prezenty na komunię.. niektórzy kupują quady, ręcznie sterowane samoloty, helikoptery, prezenty jakby to było nie wiadomo jakie wydarzenie. uważam, że komunia to owszem wyjątkowe wydarzenie, ale wydarzenie duchowe, a nie okazja do kupowania takich prezentów. uważam, że mój pomysł z zawieszką aniołek jest w sam raz.
yazeer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 14:59   #330
MagGagda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 71
Dot.: Co kupić na Pierwszą Komunię Św.?

Kupowanie przesadnie drogiego prezentu wg mnie - bezsensu! to tylko rozpieszczanie dziecka, która przyzwyczaja się i oczekuje coraz więcej. Wg mnie pomysł z tabletem jest ok, teraz już ceny tych sprzętów spadły i mozna dobry tablet na androidzie kupić już za ok 500 zł, a to wystarczy wg mnie. Ja sama kupowałam ostatnio (na jesieni) 10latkowi tablet 10' Kruger&Matz, a z tego co pamiętam jest tez 7' - pewnie tańszy, a i w tym roku bodajże nowe miały wejść do sprzedaży. Ten wiem że jest ok szczególnie że pewnie będzie wykorzystywany głównie do gier
MagGagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Prezenty


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-14 20:07:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:19.