Ósemki a leczenie ortodontyczne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa

Notka

Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa Na Wasze pytania odpowiada Iwona Gnach-Olejniczak, lekarz stomatolog z 23-letnim doświadczeniem, od kilkunastu lat praktykująca implantologię i ortodoncję, założycielka wrocławskiej kliniki UNIDENT UNION Dental Spa.

 
 
Narzędzia
Stary 2013-02-08, 20:30   #1
karmeloo
Raczkowanie
 
Avatar karmeloo
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 275

Ósemki a leczenie ortodontyczne


Mam lekki tyłozgryz. Wada nie jest duża, jednak w wieku dorastania przeszłam uraz zębów przednich. W wyniku czego doszło do zwichnięcia jednego z zębów drugi ułamał się na brzegu siecznym. Ząb zwichnięty został przeleczony kanałowo, po czasie ściemniał. Założona została licówka która po kilku latach nie satysfakcjonuje mńie estetycznie. Lekarz u którego byłam na konsultacji w Warszawie zasugerował leczenie ortodontyczne ponieważ należy zrobić tzw. Okienko protetyczne bo jest za mało miejsca na nowa licówkę lub koronę. Poza tym siekacze i kły nie są w zwarciu. Jestem mocno uczulona na nikiel, robiłam pod tym kątem testy, więc nie mogę założyć aparatu typu damon. Jednak ortodonta u którego byłam powiedział, ze ja nie potrzebuję leczenia orto bo aparaty zakłada się na bardzo poważne wady, a nie aby minimalnie zmieńić ustawienie zębów bo to co ja mam nie wpływa na ich funkcję. nie warto ponosić takiego ryzyka po lub w trakcie leczenia orto.Tylko dla idealnej estetyki uzębienia. Bo zawsze są jakieś skutki uboczne. Moze pojawic sie skracanie wierzchołków korzeni, recesje dziąsel, rozchwianie zębow i odwapnienia na szkliwie. Zgłupiałam zupełnie. Jeżdżę po całej Polsce do najlepszych lekarzy z różnych dziedzin i nic nie wiem i tak. Co Pani dr o tym sądzi?czy faktycznie leczenie orto obarczone jest aż takim ryzykiem?czy Jest jakiś inny aparat w moim przypadku niwelujacy maksymalnie ryzyko powikłań wiem, ze damon ale to moje uczelnie na nikiel...czy trzeba wyrywać zdrowe ósemki aby ustawić zęby?swoje mam wszystkie. 2 leczone kanalowo pod mikroskopem (niestety zaniedbanie rodzicow z okresu dzieciństwa)no i ten po urazie. Ja miałam kiedyś piękne zęby, wszyscy się zachwycali. W życiu bym nie przypuszczała że los mi zgotuje taki koszmar stomatologiczny, wypadek, . Ciągle podróże i brak konkretów... boję się okoronować zęba, bo on jest po poważnym urazie, boję się, że będzie bolal, nie będę czuła go jak swojego zęba, on i tak jest taki jak by bardziej sztywny w porównaniu do pozosotałych zębów...poza tym chciałabym zachować jak najwięcej tkanek twardych zęba jak długo się da. proszę Panią dr o pomoc...
__________________
"To jeszcze nie koniec..."

Edytowane przez karmeloo
Czas edycji: 2013-02-08 o 20:33
karmeloo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-10, 01:52   #2
karmeloo
Raczkowanie
 
Avatar karmeloo
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 275
Dot.: Ósemki a leczenie ortodontyczne

Pani dr problem dla mnie ważny. Byłabym wdzięczna za odp
__________________
"To jeszcze nie koniec..."
karmeloo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-15, 22:51   #3
karmeloo
Raczkowanie
 
Avatar karmeloo
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 275
Dot.: Ósemki a leczenie ortodontyczne

Pani dr a ja?
__________________
"To jeszcze nie koniec..."
karmeloo jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:43.