Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6 - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-10-24, 16:45   #301
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Cytat:
Napisane przez magnusia Pokaż wiadomość

cholera to tylko ja mam taki kałdun i w ogóle czuje się okrągła- na gębie też jestem jakaś taka inna.... o dupie nie wspomnę
Dawaj nowe zdjęcie brzuszka,bo już nie pamiętam jak wyglądał!
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-24, 16:45   #302
magnusia
Zakorzenienie
 
Avatar magnusia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7 496
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Cytat:
Napisane przez cayenneOna Pokaż wiadomość
Kurka Siedze w ogrodzie j zastanawiam się kto to zagrabi

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
może samo się.... ewentualnie poczekaj na śnieg- przykryje i nie będzie widac a na wiosnę kompost jak znalazł
__________________
16.06.2012
magnusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-24, 16:45   #303
senira666
Zakorzenienie
 
Avatar senira666
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: woj.śląskie
Wiadomości: 3 870
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Cytat:
Napisane przez magnusia Pokaż wiadomość
Rany ja mam dzis studniówkę!!!! trochę mnie to zmroziło i spowodowało panikę ....
Aż z ciekawości sprawdziłam w moim programie na komórce i mówi mi że moja 100dniówka będzie jutro
__________________
sent from iphone
senira666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-24, 16:46   #304
lolita25
Zakorzenienie
 
Avatar lolita25
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5 111
GG do lolita25
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Cytat:
Napisane przez magnusia Pokaż wiadomość
Rany ja mam dzis studniówkę!!!! trochę mnie to zmroziło i spowodowało panikę ....
To ja jutro
__________________
ŻONA
MAMA LENKI
lolita25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-24, 16:46   #305
magnusia
Zakorzenienie
 
Avatar magnusia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7 496
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Cytat:
Napisane przez upadly_aniol00 Pokaż wiadomość
Dziewczyny proszę o mocne kciuki za Em me dostałam właśnie od niej smsa , że dostała skierowanie do szpitala bo ma zagrożenie przedwczesnym porodem i że nie wie kiedy się odezwie .

o matko boska.... za to aby to był fałszywy alarm i oby wszystko było OK
rany dosyć już takich niespodzianek- wszystkie dzieciaki- siedzieć w brzuchach i nie wyłazić przed terminem!!!!!
__________________
16.06.2012
magnusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-24, 16:49   #306
lolita25
Zakorzenienie
 
Avatar lolita25
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5 111
GG do lolita25
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Dawaj nowe zdjęcie brzuszka,bo już nie pamiętam jak wyglądał!
Właśnie!!!! Magnusia ma się rozpakować dzień przede mną, muszę zerknąć na brzuszek
__________________
ŻONA
MAMA LENKI
lolita25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-24, 17:02   #307
magnusia
Zakorzenienie
 
Avatar magnusia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7 496
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Cytat:
Napisane przez lolita25 Pokaż wiadomość
Oni pewnie Ciebie też by nie rozumieli ale to może i lepiej

pewne słowa sa uniwersalne i wszyscy rozumieją

---------- Dopisano o 17:52 ---------- Poprzedni post napisano o 17:51 ----------

Cytat:
Napisane przez senira666 Pokaż wiadomość
a to początek mojego "dzieła" na drzwiach od sypialni
ale super!!!

---------- Dopisano o 17:58 ---------- Poprzedni post napisano o 17:52 ----------

Cytat:
Napisane przez perfuzja Pokaż wiadomość
Ja juz nie leżę. Troche poleguje wieczorem najwyzej. I od kiedy ruszam się duzo jest mi duuuzo lepiej niz bywało, kiedy potrafiłam przelezec 3/4 dnia.

ja też nie leżę- jak wrócę z pracy to poleguję albo siedze z nogami na stoliku kawowym. Do pracy jadę samochodem, w pracy siedzę przy biurku i co godzinę rozciągam się na takim niskim fotelu co mamy w pokoju. Wracam samochodem- chodze tyle co do i z budynku i do sklepu po pracy więc chyba nie za dużo, nie?

Ja tez się boję, że coś przegapię- jakiś niepokojący objaw. I bądź tu człowieku spokojnym

---------- Dopisano o 18:02 ---------- Poprzedni post napisano o 17:58 ----------

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Dawaj nowe zdjęcie brzuszka,bo już nie pamiętam jak wyglądał!

to jutro wstawię bo dziś już siedzę w domowych rozciągniętych ciuchach i fota nie będzie wiarygodna
__________________
16.06.2012
magnusia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-24, 17:25   #308
Soleil_Rouge
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 776
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Dzien dobry!!
nie wiem czy mnie przyjmiecie do swojego grona po kilku miesiecznej nieobecnosci, ale mimo wszystko sprobuje... Bylam z Wami tylko na poczatku tego watku, a potem z braku czasu przestalam pisac. Czesto do Was zagladalam, ale musze przyznac, ze nadrobienie Was to niezle wyzwanie!! Ostatnio przeczytalam cala 5 czesc i chcialam napisac, ale skonczylam nadrabianie dopiero teraz... tempo macie niesamowite, a przy moim planie dnia, to ciezko czasem znalezc 30min na internet. w pracy siedze 4-5 dni w tygodniu od 9 do 19 i jeszcze przez najblizszy miesiac to sie nie zmieni.

widzialam, ze jedno z noworocznych dzieci sie pospieszylo!! mam nadzieje, ze wszystko bedzie dobrze z Dominikiem i jak tylko czytalam forum to szukalam wiesci o nim. Trzymam kciuki!!

i Em ma, ktora trafila do szpitala - mam nadzieje, ze to tylko na kontrole i wszystko okaze sie ok!

Za pozostale mamusie i dzieciaczki tez trzymam kciuki i mam nadzieje, ze wszystkie zostana w brzuchach jeszcze kilka tygodni (w koncu do grudnia/stycznia jeszcze troche czasu zostalo). choc musze przyznac, ze mnie ginekolog straszy przedwczesnym porodem (szyjka sie skraca), ale jeszcze nie na tyle powaznie, zeby mi zakazal pracowac (a ja uwielbiam swoja prace!!!). nastepne badanie mam 06/11 wiec zobaczymy czy jeszcze sie skrocila, czy ustabilizowala (tydzien temu miala 30mm). w ogole to jestem teraz w 29 tygodniu (termin mam na 15/01, ale jakos sie nastawilam, ze urodze ok miesiac wczesniej - nie wiem czemu, moze to przez gadanie ginekologa, ale tak mi sie ubzduralo )

poza tym to przyznam sie Wam, ze pod Waszym wplywem (i po przeczytaniu 5 czesci watku) zaczelam sie rozgladac za wyprawka i sie przerazilam... znaczy ceny mnie przerazily!! zwykle body kupione w Auchan: 6-12 euro!! pizamki od 10 euro, a spiworki i inne takie to juz w ogole nie wspomne!! jedyne co mnie pociesza, to ze moja mama juz od jakiegos czasu mi mowi, ze ciagle kupuje jakies ciuszki w lumpkach, albo dostaje cos od kolezanek i ze w grudniu mi to wszystko przywiezie. Jednak ceny polskie i francuskie to nie to samo!! Dzis ogladalam skarpetki dla dzidziusia: 3 euro najzwyklejsze!! skandal!!

Czesc rzeczy juz kupilismy, bo szukalismy z Tz okazji i w ten oto sposob mamy juz wozek 3w1, lozeczko, torbe na wszystko co niezbedne do przewijania itd i torbe ktora moze tez sluzyc jako lozeczko dla maluszka do 6 m-cy oraz taki "stelaz" na wanienke i przewijak, ktory instaluje sie na normalnej wannie i jest podwyzszony dzieki czemu plecy nie bola. (postaram sie znalezc link do tych rzeczy i Wam pokaze - moze komus sie cos przyda)
A cala reszta jeszcze przed nami...
Nastepny zakup to materac do lozeczka, wanienka i potem pieluchy, kosmetyki, niania el itd... Dzis na allegro spedzilam ok 5 godzin i zamowilam za ok 600zl rzeczy dla malucha + szlafrok i pizamki dla mnie (u nas na oddziale pizamki sa jak najbardziej akceptowane, a ja nienawidze koszul, wiec nawet nie szukalam).

A!! i sie nie pochwalilam: bedzie dziwczynka!! imienia jeszcze nie ma - mamy kilka typow juz od 2 miesiecy, ale nie mozemy sie zdecydowac...

to co, moge Was dalej podczytywac i czasem wtracic sie do jakiejs dyskusji??? :pro si:

i przepraszam za brak polskich znakow...
__________________
tp: 01/06/2015

Edytowane przez Soleil_Rouge
Czas edycji: 2013-10-24 o 17:28
Soleil_Rouge jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-24, 17:34   #309
Sheperdess
Rozeznanie
 
Avatar Sheperdess
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 760
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Cytat:
Napisane przez magnusia Pokaż wiadomość
o matko boska.... za to aby to był fałszywy alarm i oby wszystko było OK
rany dosyć już takich niespodzianek- wszystkie dzieciaki- siedzieć w brzuchach i nie wyłazić przed terminem!!!!!
Oby tylko wszystkie dzieciaczki posłuchały Cioci Magnusi.

Cytat:
Napisane przez Soleil_Rouge Pokaż wiadomość
Dzien dobry!!
nie wiem czy mnie przyjmiecie do swojego grona po kilku miesiecznej nieobecnosci, ale mimo wszystko sprobuje...
Witaj, zastanawiałam się, gdzie Cię wcięło po drodze. Gratuluję córy i zapraszamy w wolnej chwili.
__________________
Adaś - 28.12.2013
Sheperdess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-24, 17:41   #310
kukurydzianaa
Rozeznanie
 
Avatar kukurydzianaa
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 535
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Mam deja vu! Na bank śniło mi się kiedyś, że będę w odmiennym stanie siedzieć przed komputerem i patrząc na avatar kefii będę zmartwiona myślała o kimś (w tym przypadku o emmie). No jestem tego pewna!

Gosia
, ale masz zabawny brzuszek Mój też tak czasem wygląda, jak się dzieciątko wypina

Pilotka
, też masz mały i zgrabny brzuszek - nie widać, że to już 30 tc.
[No i lustro masz nieźle upieprzone I dobrze, ja też się do mycia nie tykam - czekam aż mężowi zaczyna przeszkadzać )

Em ma, trzymam kciuki, oby to był fałszywy alarm....

Magnusia, wstyd przyznać, ale przez chwilę przeszło mi przez myśl, że kto mógł zaprosić taką starą babę na 100dniówkę? Normalnie żelek z mózgu. I właśnie się zorientowałam, że ja miałam wczoraj swoją.
__________________
Krzysztof, pierworodny mój
kukurydzianaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-24, 17:42   #311
sadlaczyca
Raczkowanie
 
Avatar sadlaczyca
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: z głębokiego podlasia :)
Wiadomości: 452
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Em ma, trzymamy kciuki, żeby Dorotka siedziała tam gdzie siedzi :kciuki :

Byłam dziś u zębologa, zaleczył mi dwa ząbki i zostały mi jeszcze tylko dwa Jak na mnie to super, bo ogólnie do dentysty chodzę jak muszę - panicznie się boję Ale mam mocne postanowienie, żeby poleczyć wszystko co można i potem chodzić co pół roku do kontroli

Ja też mało co leżę, za to dużo siedzę. Przez moje super kolki nie mogę za bardzo chodzić (mam na myśli spacery itp), tyle co po domku, obiad ugotować, pranie powiesić, coś tam ogarnąć. A i moja ginka mówiła, żebym się oszczędzała i jak najwięcej odpoczywała.

Aha i piękne brzusie macie!
__________________
Smerf 16.01.2014
Crazy Little Thing Called Love

Edytowane przez sadlaczyca
Czas edycji: 2013-10-24 o 17:43
sadlaczyca jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-24, 17:42   #312
pilotka86
Rozeznanie
 
Avatar pilotka86
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 998
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

dzięki za opinie o brzuchu
Akkma faktycznie większość ubrań i całej reszty różowa a tak się wzbraniałam JAkoś tak się złożyło, że wyprzedaże/okazje/promocje były różowe a jak byłam w lumpeksach to zauważyłam, że w ogóle więcej rzeczy mają na dziewczynki


Cytat:
Napisane przez EVI07 Pokaż wiadomość
Mam pytanie do mamuś-czym smarujecie dzieci, jeśli mają takie "pokrzywkowe" zmiany na skórze? Moją pediatra kazała smarować pudrem w płynie, ale dziecko mi się nadal drapie i ma czerwone łaty wszędzie, przestaję wierzyć, że to tylko pokrzywka, psiakrew. Bardziej mi to wygląda na jakieś kontaktowe zapalenie skóry, nie wiem, czy jej jeszcze nie powlec jednak do dermatologa?
EVI ja nie mamusia ale jako dziecko i nastolatka ciągle miałam pokrzywki albo właśnie zmiany "pokrzywkowe". Najlepiej z bezpiecznych maści/kremów pomagały Cutivate i Elidel. Oczywiście nie miały działania natychmiastowego jak maści sterydowe, ale były bezpieczne dla skóry.

Cytat:
Napisane przez mezaga
Dziewczyny, czy Wy kupujecie jakieś przewijaki na komodę taki sztywne (drewniane)?
ja kupiłam używany regał z montowanym przewijakiem. Rozważam jeszcze przewijak drewniany na kółkach.
Szukając komody właśnie zwróciłam uwagę, że wystarczy magiczne "z przewijakiem" aby była o co najmniej 150zł droższa

Cytat:
Napisane przez cayenneOna
Dziewczyny jeszcze w sprawie rodziców/teściów...fajnie byłoby zapamiętać te nasze żale...i być innymi rodzicami dla naszych dzieci, takimi, jakimi byśmy chciały, żeby nasi byli.. Amen
święte słowa
tylko często bywa tak, że mimo tego iż znamy błędy rodziców, nie chcemy ich popełniać a właśnie je popełniamy i tym samym stajemy się tacy sami jak rodzice ehh i to jest najdziwniejsze



Cytat:
Napisane przez ciamber
ja jak zwykle nadrabiam ale z dumą mogę się pochwalić, że przeżyłam swój pierwszy poród kamienia nerkowego. Dodam że zostały jeszcze 3 W zeszłą środę od 4 rano do 18 kamień schodził z wieeeelkim bólem a wyleciał w sobotę w dwóch kawałkach i powiem szczerze że jak zobaczyłam jakie to ostre cholerstwo było to wcale się nie dziwie, że tak nappp..... mam nadzieje ze cała reszta zniknie i nie da o sobie znać.

Z milszych rzeczy zamówiliśmy już wózek x-lander x-move i w przeciągu 2 tyg będziemy już go mieli oczywiście chcieliśmy mieć w kolorze jasno zielonym ale okazało się ze słabo im się ten kolor sprzedawał i przestali produkować i nie mają już na stanie... normalnie foch... ale wybraliśmy kolorek ala czerwony oczywiście nie widzieliśmy na żywo tego koloru ale mam nadzieje ze nie będzie dużo odbiegał od czerwonego
współczuję "porodu" , słyszałam że to masakra urodzić taki kamień... szczególnie u facetów
i gratuluję wyboru wózka!

Cytat:
Napisane przez Le_La
A ja właśnie wróciłam z przychodni, bo musiałam skonsultować wynik jednego badania i babka do mnie mówi, że akurat o to , to by się nie martwiła, ale o toksoplazmozę Więc ja jej mówię, że miałam dodatnie wyniki igm i igg ale potem miałam robiona awidność i jest wysoka, czyli do zarażenia doszło przed moim zajściem w ciąże, a ona mi na to, że niby tak, ale takie badania trzeba powtarzać i dziwi się , że lekarz prowadzący mi tego nie zlecił powtórnie. Dostałam skierowanie na badania i idę je robić w pon.
hmm ja powtarzam, bo mam ciągły kontakt z kotem a wcześniej miałam ujemny..

Cytat:
Napisane przez lolita25
Dziewczyny czy wy leżycie w południe? Czy ciaglę jesteście na nogach i zabiegane?
Przypominam tylko że trzeba dużo leżeć, dla dobra naszego i maluszka, ciągle mi to potarza moja lekarka i ten genetyk u którego miałam połówkowe to samo mi w zaleceniach napisał...więc pamiętajcie o odpoczynku!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!
ja leże tzn staram się lekarz mi już dawno kazał po południu... ale szczerze mówiąc to mnie coś trafia..


Cytat:
Napisane przez gosia261282
Dziewczyny używałybyście maść sterydową w ciąży?
Bo ja chyba się nie zdecyduję.
Wczoraj lekarz mi zapisał i twierdzi,że ona jest bezpieczna,ale coś mi się nie wydaje,żeby było to obojętne dla dziecka.
Mam na palcach dłoni kropeczki,które powstały po ukłuciach od zrywania jeżyn. Tyle,że to było miesiące temu! I na dwóch palcach mam też trochę opuchnięte i swędzi mnie. Nie wiem czy to ma związek z tymi ukłuciami,bo kiedyś puchły mi palce w zgięciach,ale było to związane z czym innymi.
No i tak zastanawiam się nad tą maścią. Teraz tragedii nie ma,ale jakby się pogorszyło...
Gosia tak naprawdę nie ma badań na kobietach co do odziaływania leków na dziecko podczas ciąży, bo zwyczajnie żadna matka się nie godzi na nie ze strachu. To co pisze na ulotce to zabezpieczenie dla koncernów farmaceutycznych.
ALE jeżeli chodzi o maść sterydową hmm myślę, że jest w miarę bezpieczna, bo mnóstwo kobiet bierze na codzień sterydy doustne bo musi i rodzi zdrowe dzieci. Moja przyszła bratowa np ma astmę i azs i musi brać bo inaczej się udusi a w ciąże może zajść

magnusia ja te jednak jestem zamulona, bo przez chwilę pomyślałam że Ty faktycznie idziesz dzisiaj na imprezę
i przypomnaiłam sobie swoją stódniówkę

Soleil_Rouge ja Cię pamiętam bo.... Twój nick kojarzył mi się... z filmem Moulin Rouge , kankanem i kabaretkami! witaj ponownie

kukurydzianaaaa to prawda z lustrem hehe będzie myte dopiero pojutrze

Edytowane przez pilotka86
Czas edycji: 2013-10-24 o 17:44
pilotka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-24, 17:42   #313
magnusia
Zakorzenienie
 
Avatar magnusia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7 496
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Cytat:
Napisane przez Soleil_Rouge Pokaż wiadomość
Dzien dobry!!
nie wiem czy mnie przyjmiecie do swojego grona po kilku miesiecznej nieobecnosci, ale mimo wszystko sprobuje... .

super, ze sie odezwałaś
__________________
16.06.2012
magnusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-24, 17:50   #314
krolowa_nilu
Rozeznanie
 
Avatar krolowa_nilu
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 591
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Cytat:
Napisane przez upadly_aniol00 Pokaż wiadomość
Dziewczyny proszę o mocne kciuki za Em me dostałam właśnie od niej smsa , że dostała skierowanie do szpitala bo ma zagrożenie przedwczesnym porodem i że nie wie kiedy się odezwie .

o losie, nasza Emma... Zaczyna się
krolowa_nilu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-24, 17:59   #315
upadly_aniol00
Zakorzenienie
 
Avatar upadly_aniol00
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 10 321
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Cytat:
Napisane przez vacuity Pokaż wiadomość


Bardzo się nie lepiło - ja robiłam dokładnie wg proporcji z przepisu, bo mam zaufanie do kobiety prowadzącej stronkę - jeszcze nigdy się nie zawiodłam na jej przepisach. I wyszło fajnie, tylko ciastek trochę więcej niż u niej - jakoś mocniej rozwałkowałam pewnie. Ale ile? Hm, trzy blachy, nie powiem na sztuki, bo - że tak powiem - próbowałam ciągle czy dobre
Nie będzie dziś ciasteczek Napisałam mężowi , żeby mi kupił serek śmietankowy . Taaaa kupił serek ze szczypiorkiem :medleje:
więc w niedziele kupię może w poniedziałek zrobię te ciasteczka bo apetycznie wyglądają !
__________________
upadly_aniol00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-24, 18:01   #316
milka-pilka
Zakorzenienie
 
Avatar milka-pilka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 344
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Późnym popołudniem witam się i ja
Cytat:
Napisane przez upadly_aniol00 Pokaż wiadomość
Dziewczyny proszę o mocne kciuki za Em me dostałam właśnie od niej smsa , że dostała skierowanie do szpitala bo ma zagrożenie przedwczesnym porodem i że nie wie kiedy się odezwie .
Mocne kciuki dla Em me
Oby to tylko była wizyta kontrolna

Cytat:
Napisane przez iwantyou99 Pokaż wiadomość
Spokojnie ja dokładnie to robię. Jak zostaje sama. Narazie udaje mi sie opanowywac łzy bo jak za mocno płacze to mnie rana ciągnie. Ale nie zamierzam robic z siebie superwomen. Najważniejszy facet w moim życiu jest daleko odemnie i walczy o każdy dzien. Choć powinien byc teraz pod moim sercem. To dla mnie ogromna tragedia ale mam prawo sobie poryczec i panikować.
I tak jesteś wspaniała nawet jeśli będziesz zalewać się łzami.
Cały czas kciuki dla Twojego Synka

Cytat:
Napisane przez EVI07 Pokaż wiadomość
Mam pytanie do mamuś-czym smarujecie dzieci, jeśli mają takie "pokrzywkowe" zmiany na skórze? Moją pediatra kazała smarować pudrem w płynie, ale dziecko mi się nadal drapie i ma czerwone łaty wszędzie, przestaję wierzyć, że to tylko pokrzywka, psiakrew. Bardziej mi to wygląda na jakieś kontaktowe zapalenie skóry, nie wiem, czy jej jeszcze nie powlec jednak do dermatologa?
Ja się nie znam dobrze, ale ostatnio została mi polecona pewna maść "DEXERYL" (prod. belgijska) - na pokrzywki i uczulenia dla dzieci. To chyba to KLIK oraz klik . Może info się przyda.

Soleil_Rouge ja nie jestem od początku, ale i tak się miło witam Pisz jak masz czas, z nadrabianiem to wiadomo, że nie da rady jeśli ma się więcej zajęć
milka-pilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-24, 18:08   #317
Soleil_Rouge
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 776
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Cytat:
Napisane przez pilotka86 Pokaż wiadomość
u=1063012"]Soleil_Rouge[/URL] ja Cię pamiętam bo.... Twój nick kojarzył mi się... z filmem Moulin Rouge , kankanem i kabaretkami! witaj ponownie
Hmmm kankan i kabaretki.. poki co to raczej łóżeczko i dresik ale moze jeszcze kiedyś
I dziękuje Wam za ponowne przyjęcie do wątku
__________________
tp: 01/06/2015
Soleil_Rouge jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-24, 18:12   #318
milka-pilka
Zakorzenienie
 
Avatar milka-pilka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 344
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Byłam dzisiaj na "badaniu glukozy". Czekałam długo w kolejce (prócz mnie była jeszcze jedna dziewczyna na czekająca na to samo badanie) i już myślałyśmy, że nie zdążymy… Ale udało się. Płyn z glukozą - okropny i bardzo go dużo. Po pierwszych dwóch łykach, pomyślałam: "spoko, dam radę", w połowie: "muszę to zrobić, muszę" Nie pozwolono mi wypić duszkiem, żebym nie zwymiotowała.
Dziewczyna, która też robiła to badanie miała lekki zjazd i musiała położyć się na kozetce. Ja jakoś na siedząco przetrwałam, ale dzień przez to stracony. Wróciłam do domu i musiałam położyć się na chwilę, bo dopadła mnie straszna senność.
Wyniki odbiorę w poniedziałek, tuż przed wizytą u swojej ginekolog.


Ciuszki z lumpeksu piorę pierwszy raz w 40 stopniach w zwykłym proszku (Ariel), a potem zamierzam w 60 st. w proszku dziecięcym + prasowanie. Ale mi nic nie śmierdzi już po tym pierwszym praniu - wydaje mi się, ze sam proszek to niezły killer.
milka-pilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-24, 18:13   #319
vacuity
Rozeznanie
 
Avatar vacuity
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 712
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Soleil_Rouge fajnie, że wróciłaś Ja też Cię zapamiętałam, chyba przez tą Francję właśnie. Oszczędzaj się trochę, skracająca się szyjka to coś niepokojącego...

Cytat:
Napisane przez upadly_aniol00 Pokaż wiadomość
Nie będzie dziś ciasteczek Napisałam mężowi , żeby mi kupił serek śmietankowy . Taaaa kupił serek ze szczypiorkiem :medleje:
więc w niedziele kupię może w poniedziałek zrobię te ciasteczka bo apetycznie wyglądają !
Aniołku, nie wiem jaki serek śmietankowy masz na myśli, ale tu chodzi o twaróg - taki w kostce. A ten ze szczypiorkiem będzie na kanapki (swoją drogą ciekawe czy by mąż zjadł jakbyś z tym szczypiorkowym zrobiła)


Ciekawe co u Emmy...
__________________
18.05.2013 - Żona - zapnij pasy Kochanie, przed nami wyboista droga
vacuity jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-24, 18:15   #320
milka-pilka
Zakorzenienie
 
Avatar milka-pilka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 344
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Co do ruchów płodu (24 tc) ja czuję ruchy, nie zawsze jakieś super mocne, zazwyczaj późnym popołudniem, gdy siedzę przed kompem. Czkawki jeszcze nie czułam. W nocy nie budzę się z powodu kopniaków
milka-pilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-24, 18:17   #321
sharey
Raczkowanie
 
Avatar sharey
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 274
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Cytat:
Napisane przez vacuity Pokaż wiadomość
Mój lekarz kazał mi dużo leżeć.... Więc leżę w tracie dnia, nie dałabym rady zresztą bez tego, bo spojenie boli, brzuch ciągnie trochę. Więc robię zakupy, potem leżę, robię obiad, potem leżę, jem obiad, potem leżę Tylko nie leżę tak plackiem, bo zwariować by szło... czytam coś albo oglądam w trakcie.
Ja mam dokładnie tak samo muszę w ciągu dnia co chwilę trochę poleżeć, bo inaczej mam taki ból naddoopia, że kroku nie umiem zrobić nie wspominając już o innych dolegliwościach
sharey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-24, 18:19   #322
isia4891
Zadomowienie
 
Avatar isia4891
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 1 372
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Cytat:
Napisane przez Le La Pokaż wiadomość
A powiedz mi, gdzie jest prywatna klinka? W CK, czy okolice?
A jak toxo ujemny to jest ok
Na stoku, ja ostatnio sie o tym dowiedziałam, klientki córka ma tam rodzic.
A jak jest ujemny to chorowalam czy jak to jest. Powtarzalam test bo mam kocura domowo podworkowego
isia4891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-24, 18:24   #323
sharey
Raczkowanie
 
Avatar sharey
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 274
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Gosia myślę, że spokojnie możesz użyć tej maści. Zawsze to lepsza postać niż tabletki, a i takie niektóre dziewczyny biorą w ciąży. Tym bardziej że już po pierwszym zastosowaniu może być poprawa
sharey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-24, 18:26   #324
demonyianioly
Rozeznanie
 
Avatar demonyianioly
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 954
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Witam Dziewczyny! dziś odebrałam wyniki cukru i morfo, cukier najniższy z możliwych, tak samo po syropku glukozowym więc mogę jeść niezliczone ilości słodyczy
Morfo mam takie se, tzn dolna granica i muszę się żelazem posilać przez miesiąc teraz.
Zabrałam się za lekturę o noworodkach co wprawiło mnie w jeszcze większe przerażenie, że nie pójdzie mi jako matce... Mój narzeczony to już w ogóle koszmar, mamy kontakt raz na tydzień może. Nie mam pewności czy on wróci na stałe do Polski w styczniu, czy tylko na chwile. Obawiam się, że to drugie. "Teściową" mam koszmarną, bardzo intensywnie próbuje ingerować w to co kupuję dla Mikusia, jest przekonana o mojej przeprowadzce do miasta rodzinnego mojego partnera. Oczywiście jeśli on nie planuje powrócić i być w Polsce ze mną to nie ma mowy żebym zamieszkała niedaleko jego matki, która miła jest dla mnie dopiero teraz kiedy jestem w ciąży. Wcześniej często przypominała w mojej obecności o swojej poprzedniej "synowej", która to była porządnej (przy kości) budowy, robiła jej tipsy, brwi, była pomocna i coś tam coś tam....
Ulżyło mi
__________________
wymiana kosmetyczna :
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post48628710
MIKOŁAJ
demonyianioly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-24, 18:28   #325
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Cytat:
Napisane przez magnusia Pokaż wiadomość
super brzucho ale malutkie- fajne
ja mam 10 kilo na plusie i tez 26 tc dziś dokładnie 25 tc 6dc
Ja zaczęłam dzisiaj 27 tydzień i mam 3 kg na plusie ale czuję, że szybko nadrobię
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-24, 18:31   #326
patrycjja
Zadomowienie
 
Avatar patrycjja
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Newcastle
Wiadomości: 1 707
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

rany, ja tu na chwilę uciekam teściową odwiedzić jak na dobrą synową przystało, a tu znowu niusy.

Em ma trzymamy kciuki w ilości sztuk czterech. miejmy nadzieję, że alarm fałszywy, wszystko w porządku, a Dorotka grzecznie poczeka chociaż do początku grudnia
__________________
patrycjja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-24, 18:33   #327
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Cytat:
Napisane przez Soleil_Rouge Pokaż wiadomość
Dzien dobry!!
nie wiem czy mnie przyjmiecie do swojego grona po kilku miesiecznej nieobecnosci, ale mimo wszystko sprobuje...
Witaj! Pewnie,ze pamietamy i przyjmiemy znow



Cytat:
Napisane przez pilotka86 Pokaż wiadomość
Gosia tak naprawdę nie ma badań na kobietach co do odziaływania leków na dziecko podczas ciąży, bo zwyczajnie żadna matka się nie godzi na nie ze strachu. To co pisze na ulotce to zabezpieczenie dla koncernów farmaceutycznych.
ALE jeżeli chodzi o maść sterydową hmm myślę, że jest w miarę bezpieczna, bo mnóstwo kobiet bierze na codzień sterydy doustne bo musi i rodzi zdrowe dzieci. Moja przyszła bratowa np ma astmę i azs i musi brać bo inaczej się udusi a w ciąże może zajść
Ja wiem,ze kobiety biora sterydy,tyle ze ta moja przypadlosc nie jest jakas bardzo powazna. Dlatego chcialam sie z tym wstrzymac...
Dzieki za odpowiedz



Cytat:
Napisane przez sharey Pokaż wiadomość
Gosia myślę, że spokojnie możesz użyć tej maści. Zawsze to lepsza postać niż tabletki, a i takie niektóre dziewczyny biorą w ciąży. Tym bardziej że już po pierwszym zastosowaniu może być poprawa

Moze faktycznie troszke sprobuje tylko na te palce z opuchlizna i zobacze czy to cos da...
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-24, 18:40   #328
EVI07
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 369
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Cały czas myślę co z Em mą... I dociera do mnie, że też jestem na ostatniej prostej, 29 tydzień. Em ma wyprzedza mnie o dwa tygodnie... Dzieci, siedźcie w brzuszkach, bo nie warto jeszcze na świat wyłazić!

Soleil Rouge, nie jestem na wątku od początku, ale i tak witam Cię serdecznie!

Milka-pilka, gosia, pilotka, dziękuję za rady w kwestii maści. Niestety, ponownie pediatra i dermatolog do kompletu nas nie ominie jutro, bo w tych łatach porobiły się Małej takie twarde, bolesne jakby pęcherze, cholera, co to jest?!

Sharey, witaj w klubie, ja jak tylko próbuję być bohaterka i nie leżeć, to całe okołodoopie mnie boli i krocze, i spojenie, i w ogóle gradobicie ze mnie...

Isia4891, jak test na toxo jest ujemny, to znaczy, że nie chorowałaś i nie masz odporności, musisz uważać.

Demonyianioly, współczuję teściowej i sytuacji z partnerem. A to porównywanie do "byłej", to jest już chamstwo totalne!
__________________
Wika - 13.06.2007
Moje odeszły 30.11.2012
Kubuś - 04.01.2014
EVI07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-24, 18:42   #329
_Shiloh_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Shiloh_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 495
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Powoli dociera do mnie, że teraz to już każda z Nas może zacząć rodzić. I, że będą się tego typu niusy na wątku pojawiały.

kciuki za emmę oby wszystko było w porządku z małą

Nie mam dziś wody od rana, bo trwają jakieś prace modernizacyjne...pół osiedla nie ma ...

Miałam już nic dla małego nie kupować i weszłam do SH no i nie wytrzymałam:

-2 pary pajaców
-1 para półśpiochów
-1 body z dł. rękawem

zapłaciłam 2,25 F

Nie wiem gdzie ja to pomieszczę

Edytowane przez _Shiloh_
Czas edycji: 2013-10-24 o 18:44
_Shiloh_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-24, 18:43   #330
*sloneczko*
Zadomowienie
 
Avatar *sloneczko*
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 229
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

dzien dobry
Medluje sie kolejna styczniowa mama Synka <pierwsze dzieciątko>
TP na 14 stycznia

pozdrawiam Was wszystkie, zabieram sie za lekture wątku
__________________
dno
*sloneczko* jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:15.