Proszę o pomoc w wykonaniu makijażu :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-09, 10:12   #1
ever-dream
Wtajemniczenie
 
Avatar ever-dream
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 491

Proszę o pomoc w wykonaniu makijażu :)


Bardzo podoba mi się ostatni makijaż Pauliny Papierskiej. Wygląda nieziemsko. Chciałabym osiągnąć podobny efekt, ale jestem kompletnie zielona w tym temacie.

Chodzi mi głównie o efekt rozświetlonej cery, dzięki czemu mogę taki uzyskać. Jakaś baza rozświetlająca? Ktoś może polecić jakąś, która daje taki efekt?

No i oczy: czy ktoś mógłby "na chłopski rozum" wytłumaczyć jak je tak umalować i jakimi cieniami? Makijaż nie wydaje się trudny, ale ja umiem używać tylko różu do policzków i korektora. Z cieniami jakoś nigdy mi nie wychodziło.

Będę bardzo wdzięczna za wszystkie najmniejsze rady
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 06fbe6d2c8e42155d22d2bb4b5cd9944b99f506a.jpg (53,2 KB, 119 załadowań)
__________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki".
ever-dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-09, 11:40   #2
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Proszę o pomoc w wykonaniu makijażu :)

Trudno okreslic jakie kosmetyki zostaly uzyte, bo zaleznie od skory dane wykonczenie wyglada inaczej. Od razu Ci powiem, ze takiego efektu jak ona nie uzyskasz, jesli chcesz wyjsc do ludzi. Papierska ma duza tapete, sporo rozswietlacza. Makijaz jest kiepski, bo rozswietlacza na czolo sie nie naklada. Nie wiem, co artysta mial na mysli.
Oprocz tego po tym, jak swieci sie rozswietlacz to moge Ci powiedziec, ze mocne swiatlo swieci jej w twarz (swiatlo cieple). O ile nie bedziesz chodzic z wlasnym reflektorem po ulicy to nie masz szans na taki efekt . Zreszta sadze, ze bez tego swiatla Papierska juz tak ladnie nie wyglada.

Oczy sa bardzo kiepsko zrobione. Wydaje mi sie, ze na powieke ruchoma na nalozony cien z brazowym shimmerem, a w zalamaniu brazowo-szary (satynowy). Brzydko to zalamanie zrobione. Brzydka kreska wyglada na robiona bardzo sucha szaro-brazowa kredka.

Ogolem, mejkap bez szalu, gdyby swiecaca lampe jej wylaczyc.

Edytowane przez 4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Czas edycji: 2013-09-09 o 11:42
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-09, 14:05   #3
Nataliiii12
Przyczajenie
 
Avatar Nataliiii12
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 2
Dot.: Proszę o pomoc w wykonaniu makijażu :)

Napewno trzeba zrezygnować z podkładu matującego bo bedzie więcej z tym roboty, najlepiej rozświetlający np Rimmel Wake me up. Puder nie powinien być za ciężki i dawać satynowe wykończenie a nie płaski mat.Ważne jest aby nie dawać tego pudru za dużo tylko tam gdzie gdzie świecimy tak mega. Delikatnie podkreślić brwi, jeśli bywają nie do ujażmienia to szczoteczką przeczesać ewentualnie użyć żel do brwi. Oczy, oczy oczywiście są w tonach ciepłego brązu po całości przejechane z odrobiną drobinek Ale nie brokatowych.Generalnie wygląda jakby na całą powiekę górną i załamanie użyła tego samego cienia czy cieni,po prostu ciepłe brązy i na dolną powiekę też powędrował brąz, ja moge polecić fajny brąz z inglota cień Double sp 609 oraz taki jaśniejszy brązik 461. Policzki lekko wykonturowane brązerem, nie musi być matowy ale może mieć troszkę drobinek ,ale oczywiscie zeby nie przesadzic.Oczywiscie rozswietlacz na kosci policzkowe, tez nie za duzo zeby tylko sie swiatlo ladnie odbijalo, na usta konturowke w kolorze ust i dac lekka pomadke bezbarwna czy tez w kolorze ust Jednak też uważam że nie należy się zbytnio zachwycać nad tym rozświetleniem cery na zdjęciu bo faktycznie jakieś światło czy sztuczne czy naturalne zostało nieco nadużyte
Nataliiii12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-11, 13:42   #4
petroniuszowna
Raczkowanie
 
Avatar petroniuszowna
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 294
Dot.: Proszę o pomoc w wykonaniu makijażu :)

makijaż ten nie jest trudny. jedyne co pozostaje to ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć

konturowanie twarzy mogą ułatwić Ci te ryciny:
http://media-cache-ec0.pinimg.com/73...794418da28.jpg

http://media-cache-ec0.pinimg.com/73...a849ee58d6.jpg

w przypadku nadania kształtu oczom (załączam pierwszy z brzegu schemat, nie jest identyczny, ale od czego własna inwencja twórcza ):
http://media-cache-ak0.pinimg.com/73...86a1c0b11b.jpg

kolorystyka:
dominują barwy neutralne (tylko tyle widzę na zdjęciu, oświetlenie nie ułatwia sprawy).
cienie- wygląda mi to na neutralne beże, brązy i szarości+ delikatna czarna kreska na górnej powiece odrobinę pogrubiona w zewnętrznym kąciku(liner/kredka)

powodzenia
__________________
„Większość domów wartych powyżej $250 000, ma bibliotekę – przemyśl to…”
petroniuszowna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:35.